Надрукувати
Категорія: Освіта
Перегляди: 403

Із 1 січня цього року батьки, які записали дитину в музичну школу, спортивну секцію або на курси вивчення іноземних мов, можуть розраховувати на компенсацію від держави частини витрачених коштів.

Така можливість з’явилася завдяки податковим змінам, що набули чинності минулого року. Таким чином уряд намагається стимулювати батьків активніше займатися позашкільним розвитком дітей. Як працює компенсація від держави і за яких умов її можна оформити?
Влітку минулого року Верховна Рада ухвалила зміни до Податкового кодексу. Відповідно до них, батьки, які офіційно працюють і витрачають кошти на позакласне навчання своїх дітей, мають право на податкову знижку. Орієнтовний розмір знижки — 18% від суми, витраченої на освітні програми. Тобто якщо протягом року батьки витратили на додаткове навчання дитини 5000 гривень, то можуть отримати 900 гривень компенсації.
Згідно із законом, на отримання такої компенсації може розраховувати кожен громадянин, який офіційно працює і сплачує податки. Єдина обов’язкова умова від держави — це офіційна угода із закладом освіти, у якій прописана інформація про надавача послуг, суму і терміни.
Експерти наголошують, що раніше на податкову знижку могли розраховувати батьки студентів-контрактників. Відтепер пільги стали поширюватися на оплату послуг дитячих гуртків, спортивних та музичних шкіл.
Аби отримати податкову знижку, батькам необхідно подати декларацію про доходи. Це можна зробити у філії Державної фіскальної служби за місцем реєстрації або онлайн через електронний кабінет. Разом із декларацією потрібно подати паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини, заяву на отримання знижки, угоду з навчальним закладом, а також усі квитанції про оплату навчання. Подати документи можна особисто або поштою. Гроші мають бути зараховані на банківський рахунок протягом 60-ти днів від подачі документів.
Згідно з поясненнями Державної фіскальної служби, податкова знижка оформлюється у поточному році за попередній календарний рік. При цьому компенсацію за 2018 рік можна оформлювати лише за витрати після 28 липня, коли закон набув чинності. Документи для отримання компенсації за минулий рік слід подати до 31 грудня 2019 року.
Оскільки механізм компенсації на розвиток дітей тільки запрацював, про конкретні результати говорити зарано, але експерти  налаштовані оптимістично.
«Радію, що за рахунок податкової знижки Україна робить крок у цивілізований світ.   Фінансова мотивація батькам дати дітям хорошу освіту ніколи не зайва», — зауважує засновник соціального проекту «Сімейний Бюджет» Любомир Остапів.
Податкова знижка від держави є додатковим фінансовим стимулом для батьків, які піклуються про всебічний розвиток своїх дітей.