Надрукувати
Категорія: Освіта
Перегляди: 1796

Початок чергової сесії Полонської районної ради співпав у часі з приїздом до райцентру учнів, їхніх батьків та педагогічного колективу Воробіївської школи. Подолавши понад три десятки кілометрів, вони  сподівалися зустрітися із депутатом районної ради, начальником відділу освіти райдержадміністрації Петром Кондратюком та депутатом Полонської районної ради, начальником департаменту освіти обл- держадміністрації Олегом Фасолею. Мета їхнього візиту була очевидною: переконати посадовців не вносити Воробіївську ЗОШ І-ІІ ступенів  у план оптимізації навчальних закладів району. Проте чиновники освітньої галузі зустріччю знехтували, не вийшов до мітингуючих і голова райдержадміністрації Анатолій Рибачок, до речі, педагог за освітою. Воробіївчани лише домоглися зустрічі з головою районної ради Ярославом Шпегом та головою профільної депутатської комісії Любов’ю Борозенною, які пообіцяли створити тимчасову комісію районної ради з вивчення питання доцільності оптимізації навчальних закладів району.

Коли Воробіївкою, що на Полонщині, пішли перші чутки про те, що місцева загальноосвітня школа І-ІІ ступенів внесена до плану оптимізації мережі навчальних закладів району, і педагогічний колектив, і батьки занепокоїлися не на жарт. Для такого радикального кроку, впевнені воробіївчани, не має жодних підстав, а полонські керманичі, вочевидь, керувалися чи то якимись примарними, чи то особистими мотивами. У сусідніх Онацьківцях, куди й хотіли перепровадити школярів, і дітей наразі навчається обмаль, і матеріально-технічна база залишає бажати кращого. Зате директором там працює... дружина керівника відділу освіти, молоді і спорту райдержадміністрації Петра Кондратюка. У Воробіївці ж переконані: це і стало «найвагомішою» із причин для так званої реорганізації чи оптимізації.
Якщо міркувати логічно, це село понад усе потребує своєї школи. Судіть самі. Воно є одним із найвіддаленіших населених пунктів від районного центру. Обслуговування доріг відповідними службами восени, а взимку і поготів, фактично не відбувається. За таких обставин, переживають люди, учнів до іншої школи підвозити не буде можливості.
Не звернули горе-реформатори уваги і на прогнозовану мережу класів на наступних п’ять років, яка передбачає на перспективу перебування не менше 45 учнів у школі. Загалом тепер у Воробіївці мешкає майже сім десятків молодих сімей. На заробітки на чужину не їдуть. Багато хто веде одноосібні чи фермерські господарства. Тобто, люди при ділі на власній землі, а, отже, є і перспектива розвитку.
Більше того, педагоги стверджують, що, якщо вже і вести мову про оптимізацію, то у Воробіївці запросто можна створити навчально-виховний комплекс, адже місцевий садочок тут розташований окремо.
 Що ж до самої школи, то вона має належну сучасну матеріально-технічну базу, є доступ до мережі Інтернет, власні майстерня, спортивна кімната, стадіон, їдальня. Коштом батьків тут облаштовано внутрішній санвузол відповідно до усіх санітарно-гігієнічних вимог. Функціонує у школі економна система опалення, повністю витримується тепловий режим. Класні кімнати компактні, а корисна площа приміщення використовується у повному обсязі. І до того ж, як стверд-
жують у закладі, кошти на розвиток школи надходять у переважній більшості від батьків та спонсорів, а от від держави фінансової підтримки, на жаль, не відчувається.
Коли батьки лише зачули про грядуще закриття школи, одразу ж звернулися за поясненнями до начальника відділу освіти, молоді і спорту Петра Кондратюка. Той особливо у подробиці не вдавався, послався лише на дефіцит фінансів для забезпечення освітніх закладів. А такий крок, на його думку, суттєво зекономить кошти для району. До аргументів громади на захист Воробіївської школи чиновник не дослухався.
 Не почули люди місяць тому ґрунтовніших аргументів і від голови райдержадміністрації Анатолія Рибачка. А ще той нагадав, що таке рішення приймає не він, а сесія районної ради.
Саме раду, нагадаємо, і дорослі, і малі з Воробіївки пікетували 6 березня. Петро Кондратюк тоді на зустріч із ними так і не наважився. Не було і Анатолія Рибачка — їздив, мовляв, до Хмельницького, де з робочим візитом перебував Президент України Петро Порошенко. Водночас очевидці стверджують, що обидва під час мітингу були на робочому місці. Добилися пікетувальники одного: рішенням сесії створена комісія, яка покликана ретельно вивчити питання та зробити відповідні висновки. Обнадіює те, що депутати у переважній більшості не погоджуються із планом-Х, розробленим місцевим освітянським відділом та утвердженим його очільником. Очевидно, саме цей факт і зіграв вирішальну роль у тому, що згадані керівники почали кардинально змінювати свою точку зору. Вже 9 березня Анатолій Рибачок разом із Петром Кондратюком прибули до Воробіївки, так би мовити, вивчати ситуацію із середини. Цього разу голова адміністрації «співав» іншої, мовляв, у програму оптимізації закралася чи то помилка, чи то описка, і в новому навчальному році Воробіївська школа обов’язково залишатиметься у своєму статусі. Хочеться вірити, що так воно і буде. Проте місцева громада обіцянкам-цяцянкам віри уже не йме, а тому й надалі пильності не втрачатиме.