Надрукувати
Категорія: Здоров'я
Перегляди: 557

На початку липня Верховна рада ухвалила законопроект №2347, який запускає наступний етап медичної реформи - формування спроможної мережі лікарень.

Створення спроможної мережі лікарень дозволить забезпечити українців  якісними медичними послугами, які відповідають міжнародним стандартам та практикам.

Спроможна мережа будуватиметься за принципом госпітальних округів. Кожна область стане окремим госпітальним округом, який  свою чергу поділятиметься на кластери. В рамках одного госпітального округу лікарні будуть розділені на надкластерні, кластерні та загальні.  

У Хмельницькій області, до госпітального округу потрапили 15 медичних закладів. З них надкластерними будуть визначені 2 лікарні, 4 - стануть кластерними в регіоні та ще 9 будуть визначені як  загальні лікарні. 

В рамках реформи буде суттєво змінено маршрут пацієнта. Зокрема, найпростіші захворювання лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. У разі більш складних проблем зі здоровʼям — пацієнт потраплятиме у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги. 

Як приклад, починаючи з  2023 року, пацієнти з інстультами та інфарктами зможуть отримати лікування виключно у кластерних та надкластерних медичних закладах, в яких розташовуватимуться сучасні кардіо центри. Адже наразі, Україна має невтішну статистику щодо лікування серцево-судинних захворювань. Щороку, через несвоєчасну та неякісно надану медичну допомогу, лише від інсультів помирає 30 000 пацієнтів.

Після формування госпітальних округів, пацієнт потраплятиме саме до тієї лікарні, яка відповідає його стану та матиме все необхідне обладнання для діагностики та якісного лікування.