Військові відчайдушно захищають Україну. У боях вони отримують складні поранення. Що робити захисникам і захисницям, якщо вони не можуть отримати достатню медичну допомогу в Україні? Чи є можливість лікуватись закордоном? Так, є. Розповідаємо, як це відбувається.

Направлення на лікування за кордон ініціюють заклади охорони здоров’я, у яких зараз лікується захисник або захисниця. Для цього потрібно подати клопотання у довільній формі.
Є випадки, коли захисники лікуються в закладах, які не належать до сектору безпеки та оборони. Ці заклади мають надіслати клопотання до тих, які належать до сфери управління таких державних органів.
До клопотання потрібно додати документи:
— згоду захисника чи захисниці, або законного представника на лікування за кордоном разом зі згодою на обробку персональних даних, які потрібні медичному закладу
— згоду на обробку та передачу персональних даних закладам охорони здоров’я іноземних держав відповідно до законодавства в довільній формі
— виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ.
Після клопотання наказом керівника військово-медичного закладу організовується консиліум. Рішення приймають протягом трьох днів після звернення.
У разі позитивного рішення готуються усі відповідні документи, передаються відомості про захисників, медичні висновки, готуються документи на виїзд. Приймаюча заклад в іншій країні має погодити перелік осіб, які потребують лікування.
Супроводжувати захисника чи захисницю може один із членів сім’ї: чоловік/дружина, батьки (законні представники), діти (у тому числі усиновлені).
Державний бюджет відшкодовує кошти за: проїзд, послуги медичної допомоги,  медико-психологічну реабілітацію.
Іноді приймаюча країна самостійно покриває витрати. Тоді держава не відшкодовує кошти.
Потрібна консультація з питань лікування закордоном? Наші юристи допоможуть розібратись. Залишайте заявку: https://cutt.ly/s9Asnpo

Подавати запити на допомогу можна щодня та цілодобово. Консультації надаються щодня у робочі дні з 9:00 до 18:00.
Здоров’я захисників і захисниць дуже цінне для держави. Адже вони віддали його на захист нашого з вами спокою. Тому країна створює можливості для відновлення здоров’я. Користуйтесь ними та розповідайте тим, хто цього потребує.
Проєкт реалізується спільно з Незалежна антикорупційна комісія - НАКО - NAKO за підтримки офісу Спеціального радника Великої Британії з питань оборони.