Як повідомила завідуюча дитячого інфекційного відділення Хмельницької інфекційної лікарні Вікторія Леньга, в області за 2023 рік було зареєстровано 1972 випадки хвороби, з яких 486 в місті Хмельницькому, і з них 432 дитини. А за чотири місяці 2024 року в області вже зареєстровано 2213 випадків, з них в місті Хмельницькому 603. Спостерігається ріст захворюваності і надалі.

Особливістю сучасної вітряної віспи є збільшення важких бактеріальних ускладнень на тлі недуги. Почастішала госпіталізація хворих з важкими ускладненими формами хвороби. Так, в 2023 році в лікарні проліковано 25 пацієнтів з вітряною віспою, з них тільки в двох випадках хвороба ускладнилась пневмонією і ще в 2 випадках флегмоною. А вже за чотири місяці 2024 року проліковано 12 пацієнтів, з них майже у всіх хвороба ускладнилась пневмонією, у 4 пацієнтів флегмоною, в 1 пацієнта важким багатовогнищевим некротизуючим фасциїтом.

Вітряна віспа викликається збудником сімейства герпесвірусних інфекцій – Varicella. Захворювання дуже заразне, передається від хворої людини повітряно-крапельним шляхом. Також можлива передача вірусу через плаценту від матері до дитини.  Причому інфікована людина не знає про початок хвороби, тому що вірус може передаватись за 10 днів до закінчення інкубаційного періоду (до появи перших ознак), а також 10 днів після появи перших елементів висипу.

Проте хворобу можна попередити. Вакцинацію можна розпочати з 9 місяців. Дітям і дорослим необхідно ввести 2 дози вакцини з інтервалом 6 тижнів. Екстрена вакцинація проводиться протягом 72-96 годин після контакту з людиною хворою на вітряну віспу однією дозою.
Якщо дитину турбують нездужання, підвищення температури та поява на цьому тлі висипань на тулубі, обличчі, волосистій частині голови — звертайтесь до лікаря. В Хмельницькій інфекційній лікарні завжди можна отримати кваліфіковану консультацію та необхідну медичну допомогу.