Сьогодні все частіше зустрічається такий відносно новий вид алергії як алергія до цвілевих грибків. Проблема ця дуже серйозна, тому що живуть підступні грибки практично скрізь. Місцями їхнього росту й розмноження стають теплі, сирі, погано провітрювані приміщення, системи охолодження й опалення, кондиціонери, очисники повітря над плитами, посудомийні машини. Грибки ростуть на шпалерах, стінах у ванній і туалеті, у відрі для сміття. Волога земля квіткового горщика — сприятливе середовище для розвитку цвілевих грибків. Вони — в домашньому пилу та постільних речах, де живуть разом із кліщами домашнього пилу.

За винятком рідкісних випадків, цвілеві грибки не є небезпечними для людини так само як і кліщі домашнього пилу, але здатні викликати алергію.
Цвіль і її спори разом з іншими мікроорганізмами (вірусами, бактеріями) виявляються в повітрі будь-якого приміщення. І на вулиці, і в приміщенні існують сезонні зміни в кількості спор або інших часток цвілі. Деякі грибки утворюють спори цілорічно, інші (ті, які паразитують на рослинах) — весною, влітку й восени.
На кількість грибків впливають різні варіації внутрішнього середовища приміщень. Наприклад, підвищена вологість або протікання води з кранів забезпечує середовище для росту різної цвілі.
Щоб захиститися від цвілі, потрібно частіше провітрювати місця, де вона може розвиватися, особливо ванну, кухню, підвали й горища, боротися з вогкістю, вчасно ліквідувати протікання. Дуже важливо прочищати й дезінфікувати вентиляцію та кондиціонери.
Люди, які страждають на алергію до цвілевих грибків, зазвичай негативно реагують і на деякі продукти, тобто мають ще й харчову грибкову алергію. Їм потрібно дотримуватися певної ґіпоалергенної дієти.
Категорично заборонений прийом продуктів, уражених цвіллю. Обов’язково знімайте шкірку з фруктів і овочів перед уживанням їх у їжу. Віддавайте перевагу термічно обробленим харчовим продуктам. Не тримайте харчові продукти відкритими, овочі зберігайте в холодильнику.
Обмежте або зовсім виключіть із раціону гострі сири, квас, пиво, копчене м’ясо й рибу, вино, шампанське, виноград, сухофрукти, дріжджове тісто, чорний хліб, ацидофілін, а в деяких випадках — кисломолочні продукти.