Про це під час брифінгу повідомив директор Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Микола Габрикевич.

За словами Габрикевича, вірус виявили в 55-річного чоловіка та 21-річної дівчини.

“Зараз вони перебувають на стаціонарному лікуванні. Випадки між собою не пов’язані”, – сказав він.

Микола Габрикевич додав, що від людини до людини ця хвороба не передається. Комарі кусають інфікованих птахів чи тварин, а потім переносять вірус людям. Серед симптомів — висока температура, головний біль, біль у м’язах і суглобах, слабкість, нудота та діарея.

*Лихоманка Західного Нілу (West Nile fever) – це зооноз, спричинена вірусом Західного Нілу (WNV), який є флавівірусом, спорідненим вірусам, які викликають енцефаліт Сент-Луїса, японський енцефаліт і жовту лихоманку. Він викликає захворювання у людей, коней і деяких видів птахів. Більшість інфікованих людей виявляють незначні ознаки захворювання, але у деяких розвивається важке неврологічне захворювання, яке може бути смертельним.
Основним джерелом та резервуаром даної хвороби є 17 видів перелітних птахів, в крові яких упродовж 2 тижнів зберігається висока концентрація вірусу. Крім того, вірус може знаходиться у ссавців, гризунів, кажанів, але в меншій концентрації і нетривало. Переносником хвороби є комарі. Вірус попадає в організм людини під час укусу. Сприйнятливість до даної хвороби висока. Сезонність – літньо-осіння. Після перенесеної хвороби формується стійкий імунітет.