Символічно, що 29 вересня у Всесвітній день серця, у Хмельницькому обласному серцево-судинному центрі великою командою високопрофесійних фахівців проведена чергова трансплантація серця.
Направду колектив Центру разом із його директором Андрієм Кланцою — справжня гордість не лише Хмельниччини, а й усієї України.
Слова подяки вони адресують колегам з Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова та заступнику директора Костянтину Руденку за виконане втручання та плідну співпрацю, а також директору інституту, академіку Василю Лазоришинцю за багаторічну дружбу та наставництво.
Крім того, в Хмельницькому серцево-судинному центрі висловлюють вдячність усім, чия допомога і підтримка сприяла реалізації таких складних операцій.
«Шана та світла пам’ять людині, яка стала донором, безмежна вдячність родині за непросте, але доленосне рішення, яке врятувало життя трьох людей з невиліковними хворобами нирок, печінки і серця», — наголосили в Центрі.
Також до Всесвітнього дня серця в обласному серцево-судинному центрі розповіли й про цікаві, невідомі раніше, а головне — дуже важливі факти про роботу найважливішого органу людини.
● Серце починає роботу в кінці першого місяця внутрішньоутробного розвитку. До 12 тижня серце зародка вже перекачує близько 30 літрів крові на добу.
● Кухонний кран повинен бути включений на повну потужність протягом 45 років, щоб вилити кількість води, рівну кількості крові, яку перекачує серце за людське життя середньої тривалості.
● Серце відповідає за кровопостачання понад 70 трильйонів клітин організму. Кровопостачання відсутнє тільки в рогівці очей.
● Серце виробляє електричні імпульси, тому може функціонувати навіть поза тілом. Єдина умова — достатня кількість кисню. А за добу орган може виробити стільки енергії, що її вистачить легковому автомобілю приблизно на 30 кілометрів шляху.
У Центрі також нагадали, що Всесвітній день серця — гарна нагода почати піклуватися про своє серце. Тому треба відмовитися від шкідливих звичок, перевірити рівень холестерину і глюкози в крові, виміряти артеріальний тиск, зробити кардіограму, УЗД, отримати фахову консультацію кардіолога.
Потрібно знати, що в Хмельницькій області висококваліфікована медична допомога хворим з серцево-судинними захворюваннями надається в комунальному підприємстві «Хмельницький обласний серцево-судинний центр».