Хмельницький обласний онкологічний диспансер на загальнодержавному фоні завжди вирізняється якісними показниками у лікуванні хворих та професійності колективу. Однак за матеріально-технічним оснащенням він давним-давно відстає не лише у порівнянні зі столицею, але й з нашими найближчими сусідами.

Обладнання, з яким працюють подільські онкологи, вкрай застаріле і ламається чи не щодня. Ремонтують власними силами. А днями у закладі остаточно вийшов з ладу мамограф, який і до того тривалий час дихав на ладан. Без цього апарата — справжня біда, бо щодня до онкодиспансеру із захворюваннями молочної залози звертається до сотні жінок. У більш як чотирьохсот, щороку діагностують злоякісні пухлини.     
Зрозуміло, що обійтися без мамографа, такого цінного у встановленні точного діагнозу, — нереально. І хоч вартує він щонайменше півтора мільйона гривень, у департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації запевняють, що питання придбання цього обладнання обов’язково розглядатиметься на сесії обласної ради.
Варто зазначити, що на рік поточний в обласному бюджеті для онкодиспансеру передбачено два мільйони гривень на придбання хіміопрепаратів. Закладено кошти і для ремонту найстарішого приміщення — радіології, а також на перезарядку одного з  апаратів цього відділення.
Попри усе перераховане, проблем у закладі ще багато. За словами головного лікаря Леоніда Бриндікова, вже цілковито не придатні до використання два апарати ульт-
развукового дослідження, ендоскоп, колоноскоп, відсутній дефібрилятор, злиденна лабораторія... Словом, усього не злічити. Хтось зопалу може заперечити: хіба, мовляв, одним бюджетним коштом потягнеш такого воза? Так, важко. Але перш за все варто замислитися хоча б над тим, що лише торік рівень онкозахворювань на Хмельниччині зріс аж на п’ять відсотків. Уперше рак діагностували в п’яти тисяч осіб, значна частина з яких — діти. Всього ж на обліку в онкодиспансері перебуває майже тридцять тисяч людей. Отже, про здоров’я наших краян треба дбати невідкладно.