До контрактування з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) готові близько 85 відсотків спеціалізованих медичних закладів Хмельниччини (94% спеціалізованих медичних закладів перетворено на комунальні некомерційні підприємства). Станом на 20 лютого 37 медичних закладів, що надають спеціалізовану медичну допомогу, подали пропозиції до Національної служби здоров’я України для укладання контрактів. Цих пропозицій понад 220 за різними групами послуг про обслуговування населення за програмою медичних гарантій у 2020 році.

Хмельниччина дуже активно включилася в цю роботу, а тому можна сподіватися, що всі 50 спеціалізованих закладів області встигнуть до 28 лютого подати заявки на контрактування з НСЗУ, під час наради з підготовки до укладення договору з НСЗУ в рамках впровадження програми медичних гарантій з 2020 року запевнила директор Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця. Захід відбувся за участі представників МОЗ, НСЗУ, проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я», власників закладів охорони здоров’я, які надають спеціалізовану медичну допомогу, керівництва Хмельницької облдержадміністрації та керівництва закладів охорони здоров’я, які надають спеціалізовану медичну допомогу у регіоні. Учасників поінформували про подальші кроки у трансформації фінансування медичної галузі в Україні, в тому числі на місцях.
Голова Хмельницької обласної державної адміністрації Дмитро Габінет зазначив: «Сьогодні ми виходимо на фініш одного із найважливіших етапів медичної реформи. З 1 квітня наша система охорони здоров’я почне працювати за новими правилами. Змінюється філософія фінансування закладів охорони здоров’я. Я впевнений, що ця реформа і в нашій області, і в Україні в цілому буде успішною, адже в її основі лежать європейський досвід та найвищі стандарти надання медичної допомоги. Матеріальний стан закладів, оснащення за табелем відповідно до галузевих вимог та їх утримання і в подальшому залишатимуться завданням місцевих органів влади, і ми чітко розуміємо свою відповідальність. Докладемо усіх зусиль, щоб Програму медичних гарантій було запроваджено на усіх рівнях медичної допомоги». Також він подякував Національній службі здоров’я України та Західному міжрегіональному департаменту НСЗУ за постійну консультативну допомогу та супровід цього процесу.