зокрема в Сіверському Дінці та Дністрі, повідомляє прес-служба Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Основний результат: важкі метали, заборонені пестициди, противірусні препарати, анальгетики, промислові хімікати, наркотики, стимулятори й підсолоджувачі, кофеїн, пластифікатори тощо. Завідувач лабораторією гігієни ґрунту та відходів ДУ “Інститут громадського здоров’я імені Олександра Марзєєва” Валерій Станкевич вражений результатами скринінгу та величезною кількістю фармацевтичних препаратів та наркотиків у складі вод. Експерт ФАО з антимікробної стійкості Віталій Башинський наголосив на наявності там антимікробних засобів. Він застеріг, що наявність у воді антибіотикорезистентних штамів дуже шкідливо впливає на здоров’я, бо такі речовини призводять до вироблення в людини імунітету та несприйняття в подальшому цих антибіотиків у лікувальних цілях. Також у річках знайшли пластифікатори – речовини, які порушують роботу ендокринної та гормональної системи. Втім під час хлорування вони зникають, їхні концентрації не такі великі. Водночас результати показали, що на деяких ділянках води перевищені значення кількості ртуті, міді й цинку, а в донних відкладеннях – нікелю, хрому та цинку. 

Зазначають, що дані дослідження використають для розробки планів управління річковими басейнами. Проведення моніторингу відбулося завдяки підтримці координатора проєктів ОБСЄ та Глобального екологічного фонду.

Додамо, днями голова Держводагентства Михайло Хорєв у коментарі “Українському інтересу” розповів, що в Україні можуть обмежити подачу води для промислових об’єктів. Цьогорічна низька водність на річках матиме вплив на гідроенергетику та судноплавство.