Попри те, що нині руйнується вся система курортного лікування в Україні, санаторій Черче, що неподалік Рогатина Івано-Франківської області, знову планує приймати на оздоровлення людей після майже тримісячної вимушеної перерви.

На жаль, держава різко зменшила фінансування так званих соціальних путівок для населення. До прикладу, якщо на 2014 рік Фонд соціального страхування виділив мільярд 900 мільйонів гривень на санаторно-курортне лікування українців, то на цей рік сума становить… майже 140 мільйонів гривень. Про це розповів головний лікар бальнеогрязьового курорту «Черче» Михайло Падучак. За його словами, виживати у цей надскладний для країни час санаторно-курортним закладам непросто. Багато з них можуть частково або повністю зупинитися. Брак державного фінансування, відсутність соціальних путівок створюють для цього всі передумови.
— У нашому закладі вільна реалізація путівок складає близько сорока відсотків, — каже Михайло Романович. — Це дуже мало, аби втриматися на плаву. Сподіваємося, влада перегляне деякі свої рішення стосовно функціонування оздоровчих закладів та дасть можливість нашим громадянам лікувати недуги.
Крім пересічних громадян санаторій «Черче» двічі на рік проводить реабілітацію дітей, хворих на ДЦП, які перебувають у місцевому спеціальному закладі. А також безкоштовно приймав учасників антитерористичної операції…
— Дітки показують прекрасні результати, — продовжує головний лікар. — Ті, котрі не могли ходити — почали крок за кроком долати невеличкі відстані. І для них, і для батьків це досягнення стало надією.
Саме на реабілітації таких хворих, які мають захворювання хребта, суглобів, центральної та периферичної нервової системи, судин, запальні процеси жіночої і чоловічої статевої сфери тощо і спеціалізується санаторій. Тут лікують остеохондрози, хворобу Бехтерєва, артрози, артрити, поліартрити, неврити, радикуліти та багато інших захворювань. Тож він якнайкраще підходить для оздоровлення учасників антитерористичної операції на сході України. Вже не один український воїн проходив реабілітацію у живці. За словами Михайла Падучака, санаторій і надалі готовий приймати поранених на пільгових умовах.
До речі, вартість путівок залишилася поки що на рівні минулого року — від 267 гривень за добу. Сюди входить триразове харчування, лікування та проживання. За бажанням — можна придбати курсівку. Вона коштує 132 гривні за день процедур. А це: грязелікування, сірководневі ванни, масаж, підводне витягування хребта, підводний душ-масаж, електропроцедури, лікувальна фізкультура тощо.
Крім того, здоров’я тут дарує сама природа. Адже повітря, чарівні краєвиди Прикарпаття здатні зцілювати від недуг і надихати на нові звершення.