Депутатам Хмельницької  районної ради

Вельмишановні депутати! Звертається до вас за захистом та встановленням справедливості колектив Хмельницької районної лікарні.

Як відомо, на чергову сесію Хмельницької райради, яка відбудеться 8 квітня 2015 р., виноситься питання про призначення головного лікаря Хмельницької райлікарні. 26.02.2015 р. на загальних зборах колективу ми вирішили, що пропонуватимемо свою кандидатуру — О. А. Польового. Окрім того, ще кілька членів нашого колективу подали свої заяви як кандидати на цю посаду, щоб депутати райради обрали кращого, хто б міг дбати про розбудову закладу і поліпшення медичної допомоги кожному жителю району.
Проте, коли представники колективу вболівають за свій заклад,  медперсонал, як за свою сім’ю, дехто планує обійняти цю посаду задля забезпечення власних амбіцій та інтересів. Не дивно, що й з’явилися претенденти “зі сторони”.
Громом серед ясного неба стало для нас повідомлення, що депутатська комісія з питань охорони здоров’я, проігнорувавши думку колективу, більшості депутатів, раптом наполягає, щоб сесія розглядала призначення кандидатури на посаду головного лікаря з тих, хто взагалі не причетний до райлікарні.
Як сіль на рану, сприйняли ми повідомлення “33 каналу”, де, зокрема, голова Хмельницької райради Олександр Прокопів заявив, що він зупиниться саме на рішенні комісії з питань охорони здоров’я. Мовляв, “будь-який двірник може написати заяву на таку посаду...” Це надто обурило колектив. Невже наші лікарі — двірники? А “варяги”, які взагалі не відповідають кваліфікаційним вимогам на посаду головного лікаря, не знають району, не спілкувалися з колективом, достойніші? Коли ж, нарешті, припиниться ганебна практика, що набирає не лише в районі, а й в області, широких масштабів? Коли вузенькому колу “змовників” перестане “свербіти” бажання розставляти свої кадри  і бачити нас мовчазними та покірними? Чи таких керівників ми очікували після Революції гідності?! Своїм рішенням, це очевидно, комісія з питань охорони здоров’я позбавила депутатів конституційного права обирати, а кандидатів — бути обраними. Багато хто з нас був учасником Майдану, ми постійно надаємо фінансову підтримку воїнам АТО, надсилаємо їм речі першої необхідності, продукти, щоб могли відстояти нашу незалежну Україну. Тож зруйнуйте корупційну схему, яку розробила комісія з охорони здоров’я  для  обрання  головного лікаря. Зробіть  демократичний, чесний  і  справедливий вибір.
Шановні депутати, просимо підтримати наш колектив і обрати гідного кандидата на посаду головного лікаря серед усіх зареєстрованих кандидатів. Віримо у вас.

З глибокою повагою  колектив Хмельницької районної лікарні.

Р.S. З якихось міркувань право на рівні умови для кандидатів на посаду головного лікаря Хмельницької центральної районної лікарні ігнорується. З обмеженням кола претендентів на цю посаду не погоджуються й окремі депутати райради.

Любов Коваль, с. Гвардійське:
 — Моя позиція — прислухатися до думки колективу. Не через особисті зв’язки має вирішуватися питання працевлаштування, призначення керівників, а через колективну думку. Якщо наполягають медики, аби сесія розглянула кандидатури усіх претендентів, так і треба зробити.
Петро Матвійчук, голова комісії з питань охорони здоров’я:
— Свою думку я висловив на президії Хмельницької райради. Ми розглядали дев’ять кандидатів на посаду головного лікаря, тож кожному з них треба дати шанс і визначати переможця шляхом голосування. Але до моєї думки не дослухалися.
Михайло Онатій, голова регламентної комісії та депутатської діяльності:
— Невеличка група депутатів, які входять до складу комісії з питань охорони здоров’я, не можуть висловлювати думку громади району. Хмельницька райрада налічує 78 депутатів, представників усіх сіл району. Населення обрало їх для того, щоб вони відстоювали загальні інтереси в райраді. Чому ж, справедливо ставлять люди питання, із заявлених дев’яти кандидатур тільки три розглядатимуться як претенденти на цю посаду? І справді, для голосування мають виноситися прізвища усіх дев’ятьох. Як це зробити — таємним чи відкритим рейтинговим голосуванням, — визначатися депутатам. Але треба діяти за законом і за справедливістю.
Світлана Жук, с. Пашківці:
— Хай би усі кандидати були поставлені у рівні умови. Наша комісія з питань освіти навіть не спілкувалася з претендентами, їх на засідання не запрошували. Тож депутати нашої комісії своєї думки висловити не змогли. Хоч у цій ситуації більшість із нас розуміє: позбавити людину можливості взяти участь у чесній конкурентній боротьбі означає принизити її гідність.
Анатолій Тринос, лікар с. Малиничі:
— Мене неприємно вразили звинувачення представників окремих громадських організацій. Мовляв, якщо працював у часи Януковича, то не маєш права претендувати на посаду головного лікаря. А що, професіоналам, які надавали медичну допомогу людям, треба було звільнятися, втратити кваліфікацію? Вони що, вороги народу? Де-де, а в медицині змішувати політику і професіоналізм ніяк не можна! Треба обрати серед дев’яти кандидатів найкращого. І щоб не було пересудів — таємним голосуванням.
Людмила Бурбела, фельдшер с. Шаровечка:
— Керівник районної лікарні насамперед має бути з досвідом, знати специфіку роботи і вміти дати лад такому складному механізму як лікарня. Не теоретик потрібен колективу, а практик! На жаль, для окремих з претендентів така посада є бізнесом. За таких я ніколи не проголосую, бо треба, щоб людина була в «темі», щоб медицина була змістом її життя.