У зв’язку із завершенням робіт з улаштування асфальтобетонного покриття на проїзній частині вул. Зарічанської (від вул. Свободи до вул. Перемоги) в м. Хмельницькому 8 жовтня 2022 року, з 7.00 до 17.00, буде перекрито рух автомобільного та громадського транспорту на цій ділянці.

Тривають виїзні наради на підприємствах Хмельницької громади.

Заступник міського голови Микола Ваврищук та представники управління економіки Хмельницької міської ради відвідали ФГ «Маїсс», що знаходиться в селі Копистин.

Кожен працюючий українець має право на проходження після стаціонарного лікування оплачуваного курсу реабілітації після отриманих внаслідок бойових дій травм за кошти Фонду соціального страхування України. Таке реабілітаційне лікування спрямоване на відновлення організму після завершення гострого періоду та часто дозволяє уникнути первинної інвалідності чи перешкодити подальшому погіршенню стану.

Як повідомляє Хмельницька обласна прокуратура, перед судом постануть учасники угруповання, які хотіли переправляти чоловіків закордон під виглядом волонтерів.

В січні 2016 року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», який уперше в українському законодавстві закріпив таку сімейну форму влаштування дітей, як патронатна сім’я. Для України це нове явище, проте в розвинутих країнах завдяки такій формі влаштування дітей практично не існує дитячих будинків.

В рамках виконання проекту будівництва другої черги Чернелівського водогону працівники МКП «Хмельницькводоканал» розпочали будівництво нової свердловини на ВНС-10 Чернелівського водогону.

Маєте потребу в кадрах? Заповнюйте форму №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» та подавайте у зручний для вас спосіб до будь-якого центру зайнятості Хмельниччини.

В амбулаторіях сімейної медицини комунальних підприємств «Хмельницький міський центр первинної медико-санітарної допомоги №1» та «Хмельницький міський центр первинної медико-санітарної допомоги №2» провели тренінги з надання невідкладної допомоги.

До проєкту долучатимуться представники різних країн, щоб спробувати приготувати страву за стародавніми рецептами у режимі онлайн.

У рамках виїзних нарад заступник міського голови Микола Ваврищук разом з працівниками Управління економіки міської ради відвідали хмельницьке приватне підприємство «Рикун».

Через війну без масштабних масових заходів, однак з максимальною підтримкою фронту. Так цьогоріч відзначили День міста Хмельницького. Тим часом у громаді фінішує підготовка до опалювального сезону. Через військову агресію прогнозують – він буде непростий. Більше про це та загалом будні обласного центру в умовах воєнного стану в ефірі програми “Час мера”.

«Важлива інформація для містян. Сьогодні відпрацювали алгоритм дій по забезпеченню водою громадян, у випадку аварійних ситуацій на мережах електропостачання. Отож на 26 локацій у місті виїхали автоцистерни заповнені водою, воду брали з артезіанських свердловин в місті, насосні агрегати отримували електроенергію з дизельних генераторів.

Відбулося засідання комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків і погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та міської робочої групи зі сприяння легалізації «тіньової» зайнятості населення та «тіньової» заробітної плати на території Хмельницької міської територіальної громади.

Збільшується мережа регіональних представництв Офісу Уповноваженого зі зниклих безвісти в обласних центрах.

Коментар міського голови Олександра Симчишина про температурний режим в опалювальний сезон.
Опалювальний сезон у Хмельницькому розпочнеться у разі зниження середньодобової температури до +8 градусів. Раніше можуть подати тепло у лікувальні заклади. Температурний режим, прогнозують у Хмельницькій міській раді, буде стабільним.

Минулого четверга вечірньої пори до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу недіючої будівлі в селі П’ятничани Гуківської сільської територіальної громади, що на Хмельниччині.

Зупинили «Карпати»
У п’ятому турі чемпіонату України з футболу в першій лізі сталася сенсація: «Епіцентр» із Кам’янця-Подільського переміг у Львові «Карпати», які до того були лідерами групи А.

– Тепер можу сказати всім, що від депресії, від недуг мене врятувала лялька-мотанка. Завдяки їй я відмовилася від таблеток, завдяки їй моє життя змінилося з сірого на різнобарвне, цікаве, — ділиться з нами 62-річна Людмила Пшенична з Деражні. — Я відчула в собі сили жити, творити і радіти.
Мабуть, у кожної людини трапляються особливо складні періоди, коли негаразди, проблеми напосідають так, що не бачиш із цього виходу. Щось подібне відчувала й Людмила. Та її пригнічений настрій, пригадує, почав змінюватися, коли зачепилася поглядом на рекомендації з виготовлення ляльки-мотанки в Інтернеті. «А чи змогла б і я створити це маленьке диво?» — подумала тоді. І вирішила спробувати.

Коли мова заходить про сантехніку, яка, до слова, виходила з ладу, напевно, чи не в кожній оселі, то одразу ж згадуються і непрості пошуки майстра відповідного профілю. Однак, як показує практика, не все так просто, бо з кожним роком провідні виробники сантехнічного обладнання покращують і вдосконалюють його стандарти, орієнтуючись на кращі європейські зразки. Тож автоматично і виникає запитання: чи готові наші сучасні майстри до викликів часу, чи мають вони досвід і вміння працювати з останніми новинками в цій сфері. Та й, врешті, де шукати таких спеціалістів?
Нещодавно на базі Хмельницького професійного ліцею №8 відкрили навчально-виробничу майстерню з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування». Завдяки співпраці навчального закладу та групи товарних компаній «Антей» вдалося її оснастити найсучаснішим обладнанням ексклюзивних європейських торгових марок для того, щоб учні могли здобувати якісні знання. Важливо наголосити, що такий проєкт вдалося реалізувати в навчальному закладі професійної освіти вперше.

Довгоочікувана подія сталася минулого тижня — обмін військовополонених. Було звільнено 215 наших захисників, серед яких — 108 бійців полку «Азов». Зокрема, вдалося обміняти п’ятьох командирів – Дениса Прокопенка, Святослава Паламара, Сергія Волинського, Дениса Шлегу та Олега Хоменка (до закінчення війни вони перебуватимуть на території третьої країни — Туреччини). Серед звільнених також — Михайло Діанов, Катерина Поліщук (Пташка).

Хмельницький міськрайонний суд ухвалив вирок щодо колабораціоністської діяльності жителя обласного центру.

Ім’я адвоката, директора юридичної компанії «КДВ», доктора філософії в галузі права, члена Національної спілки журналістів України Дарини Кравчук нині добре знане не лише в Україні, а й далеко за її межами. За час своєї багаторічної юридичної практики вона надала кваліфіковану високопрофесійну допомогу сотням клієнтів, посприяла їм у розв’язанні багатьох складних проблем. У тому числі, й жителям Хмельниччини, звідки Дарина Василівна родом. До речі, її батько, Василь Кравчук, відомий на Поділлі аграрій, обирався депутатом Верховної Ради України VІ та VІІ скликань.

На пленарному засіданні дванадцятої сесії обласної ради депутати розглянули понад 30 питань, що торкаються різних сфер життєдіяльності краю. В її роботі взяли участь начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій, керівники силових структур, підрозділів облдержадміністрації, територіальних управлінь, інші. Та перш ніж перейти до порядку денного, представник військової частини вручив подяку і пам’ятний нагрудний знак депутату обласної ради Олександру Корнійчуку за сприяння Повітряним силам ЗСУ.

Серед медичних закладів, які уклали договір із Міністерством у справах ветеранів України про надання послуг із психологічної реабілітації захисникам і захисницям, членам їхніх сімей — і комунальне некомерційне підприємство «Хмельницький обласний медичний центр психічного здоров’я». Тут уже впроваджуються новації з психологічної реабілізації військових. Завдяки співпраці з Міністерством у справах ветеранів України, з липня поточного року спеціалісти Центру надали психологічну допомогу за новим механізмом 200 пацієнтам.
Про це розповідає директор закладу, заслужений лікар України Іван Гуцул.

Після полону батько приїхав на присягу сина.

Нещодавно на плацу Національної академії Державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького на урочистій присязі курсантів першокурсників на вірність українському народові для одного з них цей день став надзвичайно важливим у житті. Саме цього дня майбутній прикордонник зустрівся з батьком, якого так чекав із полону.

За даними Державної митної служби України, експорт агропродовольчої продукції у січні-серпні 2022 року склав 13557 млн.  дол. США. Це на на 10 % менше відповідного показника за 8 місяців 2021 року, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Микола Пугачов.

Укрпошта оголосила конкурс малюнку для дітей «Герой ЗСУ очима дітей», який присвячується мужності українських бійців, що обороняють нашу країну. Надіслані малюнки будуть виставлені в приміщенні Головпоштамту до Дня захисників та захисниць України.

УСБУ у Хмельницькій області  завершено досудове розслідування стосовно місцевого жителя за фактом здійснення колабораційної діяльності.

24 вересня, у День міста Хмельницького, офіційно й урочисто добіг завершення Хмельницький міський літературний марафон «Щодня читай українською». Подія, яку організували книгозбірні Централізованої бібліотечної системи, тривала майже два тижні – з 13 до 24 вересня. Її гаслом став вислів «З українським словом до перемоги!».

Кожна людина, яка живе в соціумі, може стикнутися з фізичним чи психологічним насильством щодо себе. Особливо це твердження є актуальним у стосунках між дітьми шкільного віку та молоді.

Акцію з такою назвою провели у Хмельницькому представники «Донбас центру» та громадської організації «Наш вибір Україна» (відгалуження ГО «Захист»), аби продемонструвати жителям обласного центру та й всьому світу, що фейкові новоутворення на території, котрі планує російська федерація на Україні не можливі.  

«Це був найважчий захід в моєму житті. Вручення відзнак «Почесний громадянин». 94 наших Героїв, на жаль, посмертно. За кожну сльозу мами, тата, дитини, дружини російська нечисть має відповісти. А ми маємо пам’ятати і знати, завдяки кому наше місто є. І відзначення Дня Міста було можливим», - зазначив міський голова Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

Імена, які повинен пам’ятати кожен хмельничанин. Звання «Почесний громадянин Хмельницької міської територіальної громади» присвоєно:

Цьогоріч в останні вихідні вересня Хмельницький відзначає 591-шу річницю від дня першої писемної згадки.

На базі вищого професійного училища №11 м. Хмельницького в грудні минулого року відкрили Центр підготовки робітників із овочівництва у закритих ґрунтах. Це Навчально-виробничі лабораторії, діюча теплиця на 600 кв м із використанням сучасних технологій. Днями центр відвідав заступник міського голови Василь Новачок. Знайомлячись із діяльністю центру Василь Пилипович запропонував, щоб на його базі вирощували квіти, які будуть використовувати для зелених зон міста.

«Вже вдруге провели на базі нашого навчально-тренувального центру навчання-змагання для членів добровольчих формувань територіальної громади. Такий формат є дуже результативним.

Державне підприємство «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» (АІРТ) відкрило у нашій області власне виробництво з виготовлення вушних бирок для ідентифікації великої рогатої худоби.

Учасники з різних міст України зробили благодійний внесок, щоб підтримати захисників України. Понад 100 велосипедистів подолали 100 км доріг та бездоріжжя Хмельниччини.

Це Михайло Діанов - захисник «Азовсталі», боєць 36-ї бригади морської піхоти. Нещодавно його фото були усюди, і тільки зараз герой показав наслідки перебування у російському полоні....

Так зараз виглядає поранена рука Михайла. Вонане зрослася — не вистачає 4 см кістки. Крайнє виснаження, відбиті нирки, в обох ногах кульові поранення. Знімок зроблено 24 вересня в столичному шпиталі рідною сестрою Михайла Оленою Лаврушко.

Додаємо фото Михайла до полону...

 

 

...

Загалом 21 вересня з полону вдалося звільнити 215 українських бійців серед яких є керівники полку "Азов" (це лише 20 вісотків українських військовослужбовців, котрі знаходяться в полоні — модератор). СБУ показала унікальні кадри, як саме відбувався обмін військовополоненими.

 

Шахраї від імені Хмельницької обласної військової адміністрації надсилають листи бізнесменам, організаціям, підприємствам, фізичним особам, де вказують номер рахунку з проханням переведення коштів для ЗСУ. Хмельницька військова адміністрація співпрацює тільки з благодійними організаціями, з якими укладено Меморандум. Уже повідомлено відповідні органи, шахраїв знайдуть та притягнуть до відповідальності. Якщо до вас надходили подібні звернення - звертайтесь до поліції і допомагайте слідству.
 
Все буде Україна! Разом до перемоги!

 

Звернення до президента, Верховної ради, Кабінету міністрів, Ради національної безпеки і оборони України щодо заборони діяльності української православної церкви, яка донедавна була структурою Московського патріархату, прийняли депутати обласної ради на 12-тій сесії.

Окрім того, що з року в рік у В’ячеслава Боднаря стабільно високі врожаї, яких досі не відала місцева земля-годувальниця, найпродуктивніше і найчисленніше поголів’я ВРХ, найвищі надої в області високоякісного молока, забезпечення своєї переробки власною сировиною, найсмачніші і доступні за ціною ковбасні вироби, що підтверджено включенням їх до каталогу «100 найякісніших та найкращих товарів в Україні», І усе це лише невеличка частка інформації про керівника ФГ «Євроінвест», депутата двох скликань Новодунаєвецької селищної ТГ В’ячеслава Боднаря.

Марина Бех-Романчук — у десятці кращих у світі
Вісім українських спортсменів увійшли до ТОП-10 світових рейтингів легкої атлетики за підсумком сезону 2022 року. З них шестеро — в жіночих дисциплінах, і двоє — в чоловічих.

22 вересня 1937 року адміністративні межі області були утворені тодішньою радянською владою із обласним центром у місті Кам’янці-Подільському. І до 4 лютого 1954 року вона називалася Кам’янець-Подільською, а потім  — Хмельницькою  з обласним центром у місті Хмельницькому.

— У цьому я переконувалася не раз. А після тієї біди, що спіткала мене нещодавно, молю Бога за здоров’я кожного, хто допоміг, — розповідає 83-річна Діна Максимівна Побережна, жителька села Боднарівка на Ярмолинеччині. — Якби була одна в своєму нещасті, то, думаю, пережити його не змогла.

Це питання на сьогодні, з огляду нещодавніх складних подій на Запорізькій АЕС, непокоїть практично всіх подолян. Перебуваючи з робочим візитом на Хмельницькій атомній електростанції, начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій  взяв участь у нараді щодо обговорення питань її роботи у воєнний час — захисту атомної станції в умовах військової агресії, підготовку до осінньо-зимового періоду та інших нагальних завдань функціонування ХАЕС.

Потужний волонтерський рух розгорнули у Війтовецькій селищній територіальній громаді, на Волочищині, яка є членом Асоціації міст України в Хмельницькій області. З особливою турботою тут ставляться до вимушених переселенців, дбають про земляків, які воюють на фронті, задовольняють потреби Збройних сил України. Детальніше про це розповів голова Війтовецької селищної ради Ігор Степанюк.

Із 16 років Таїса змушена була працювати в колгоспі і стати першою помічницею для мами. Таїсин батько пішов на фронт під час Другої світової війни і побачити його дружині та двом донькам вже ніколи не довелося — пропав безвісти.

1) Оператор лінії у виробництві харчової продукції (виробництво цукру) запрошується на роботу, з/п 8000 грн. Контакти: Волочиська районна філія Хмельницького обласного центру зайнятості: Хмельницька область, м. Волочиськ, вул. Степана Бандери, 2а, тел. (03845) 3-55-47.

Верховна Рада України 21 вересня схвалила проект Закону «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану». Відповідний законопроект №7668-д був підтриманий парламентарями в цілому.

Хмари над путінським режимом ще більше згустилися після саміту Шанхайської організації співробітництва, що днями відбувся в Узбекистані. Перш ніж розповісти, який удар під дих одержали орки, зазначимо, що ця організація заснована росією та Китаєм на противагу Сполученим Штатам Америки в 2001 році і до неї зараз входить дев’ять країн із населенням майже 3,3 мільярда (на планеті — 8 мільярдів чоловік).

Минулої п’ятниці, напередодні Дня працівника лісу в Ярмолинцях відбулася неординарна подія. В мальовничому парку навпроти адмінприміщення лісгоспу відкрито пам’ятний знак «На славу Українському лісу». Скульптура уособлює людські руки з живою калиною.

Хмельницькі дільничні, патрульні, оперативники, слідчі, вибухотехніки та інші фахівці вже приступили до виконання покладених на них завдань — забезпечувати правопорядок на звільнених від окупантів територіях.

Одним із пріоритетних завдань будь-якого виконавчого органу є, звісно ж, здійснення контролю. А коли мова йде про роботу Державної аудиторської служби загалом, то серед її повноважень основоположною є реалізація державної політики в сфері державного фінансового контролю. Численні перевірки, ревізії, інспектування — це ті види діяльності, з якими асоціюється робота подібних відомств.
Зокрема, про роботу Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області поцікавилися в начальника управління Анатолія МАРЦЕНЮКА.

В історії України це був перший День рятівника, який не святкували в Державній службі з надзвичайних ситуацій, а лише відзначили кращих працівників та згадали полеглих побратимів.

Нас попереджають, що цьогорічна зима буде дуже складною. І що до цього треба підготуватися заздалегідь.

За словами міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова, стандартна температура в оселях становитиме +18-20 градусів і не буде опускатися нижче +16 градусів. Причина — економія енергоносіїв.

Відповідну угоду сторони підписали напередодні. Це вже друге оборонне підприємство, про будівництво якого досягнуто міжнародні домовленості та укладено відповідний договір. Виробництву боєприпасів за стандартами Альянсу бути.

Протягом 2021-2022 років, чоловік крав майно у супермаркетах міста та обкрадав автівки місцевих мешканців. У травні цього року, за одну ніч, він зламав замки в 4 автомобілях, викравши майна більш як на 11 тис грн. Окрім того зберігав майже 110 г канабісу. 

Україна почала відчувати дефіцит молока. Через війну виробництво впало, і ця тенденція продовжуватиметься, переконані аналітики. Чи вистачить українцям молока, і як його дефіцит впливатиме на ціни – розбирався Центр громадського моніторингу і контролю. 

Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти оголошує конкурс на здобуття премії імені Катерини Білокур за 2022 рік. 

У Красилові відкрили меморіальну дошку репресованим у 1930-х роках полякам. 

Знайти роботу в період воєнного стану можна, звернувшись до будь-якого центру зайнятості чи філії Хмельницького обласного центру зайнятості (ОЦЗ). Вакансії від роботодавців області оновлюються щодня.

Для розширення або започаткування власної справи, створення нових робочих місць, вже 2,5 місяці реалізовується урядова програма «єРобота: Своя справа». Відповідно до умов програми учасники можуть отримати грант до 250 тисяч гривень на придбання обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, послуги пов’язані з виробництвом продукції, наданням послуг, маркетингу, оренди обладнання тощо. Майбутні та діючі підприємці планують створити місця громадського харчування, надавати послуги з ремонту автомобілів, виготовляти меблі та налагодити виробництво військового тактичного взуття, а також надавати послуги у сферах освіти, краси та відпочинку тощо.

Генератори різної потужності, електростанції, мобільні котельні та пункти обігріву купує Хмельницький. Такий резерв формують на випадок можливих обстрілів об’єктів критичної інфраструктури. За словами міського голови Олександра Симчишина, наразі Хмельницький майже на 100% готовий до опалювального сезону.

З метою стимулювання користування екологічними видами транспорту, убезпечення пішоходів і користувачів легких електричних транспортних засобів, зокрема персональних, та інших учасників дорожнього руху рішенням позачергової 18-ої сесії міської ради, яка відбулась 9 вересня, затверджено Порядок використання легких електричних засобів (електричних самокатів, сегвеїв, гіроскутерів тощо) на території Хмельницької міської територіальної громади.

Погодження на отримання гранту від НЕФКО на облаштування житла для ВПО, премії кращим освітянам та обдарованим учням.

Місто-побратим Хмельницького Чеханов (Польща) за 6 місяців повномасштабної війни прийняло чимало переселенців, зокрема з Хмельницького.

У селі Волиця-Польова на Теофіпольщині і досі добрим словом згадують Олександра Приступюка. Ще в дитинстві він, сільський хлопчина, мріяв стати лікарем. Тож після закінчення 8 класів місцевої школи вступив до Київського медичного училища, а потім працював у рідному селі фельдшером.

Під такою назвою в обласному центрі стартувала акція на підтримку українських бійців, які кожної секунди виборюють незалежність рідної держави та мужньо боронять нашу землю від рашистської навали.

На початку вересня відбулися бюджетні консультації Міністерства фінансів України з представниками Асоціації міст України. Хмельниччину на заході представляв міський голова Славути Василь Сидор.

Торік Хмельницька обласна рада заснувала премію імені Володимира Ґериновича за кращу роботу в галузі історико-культурних та краєзнавчих досліджень. Нагадаємо: Володимир Олександрович Ґеринович народився 22 листопада 1883 року в місті Сокаль на Львівщині в селянській багатодітній родині. У липні 1919 року він отримав посаду викладача державного українського університету в Кам’янці-Подільському. Володимир Ґеринович написав і видав десятки підручників, науково-популярних праць з історії та географії України і Поділля, яких гостро потребувала національна освіта. В травні 1923  року його було затверджено на посаді декана факультету соціального виховання, а в жовтні цього ж року призначено ректором Кам’янець-Подільського інституту народної освіти.

Вперше в історії
 Завершився чемпіонат світу з волейболу серед чоловіків, що тривав з 26 серпня по 11 вересня в Словенії та Польщі.

Фатальна мить украй змінила життя двадцятирічного Олега Михайловського. Після нещасного випадку так і не зумів стати на ноги. Однак слабке здоров’я не стало на заваді дістатися до вершини своєї мрії. Невтомно трудиться, майструючи унікальні вироби з дерева, які часто міцному і здоровому не під силу.

Упродовж двох тижнів волонтери «Гончаренко центру» та ГО «Українці Майбутнього» проводили заняття, присвячені різним професіям. Щодня діти опановували нові навички — декоративно-прикладне, ораторське мистецтво, кулінарію, флористику, фотографію, крім того, відвідували музеї Хмельницького, побували в управлінні поліції.

Напевно, майже кожен житель Хмельниччини та й інших областей, якщо не бачив, то точно чув про надзвичайної краси палац у селі Самчики, що на Старокостянтинівщині. Це справжній палацово-парковий ансамбль, який є одним із найкраще збережених до наших днів. Він зачаровує, бо енергетика в ньому направду дуже особлива, а головне — вражає його архітектурна вишуканість. Кожна деталь в інтер’єрі змушує буквально прикипіти поглядом, і тієї миті відчуття часу кудись зникає…

Організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, з/п 7800 грн. Звертайтеся: м. Кам’янець-Подільський, вул. Степана Бандери, 89, тел. (03849) 9-12-40.

Події на фронті минулого тижня додали стільки оптимізму, ще більше розпалили надію у нашу Перемогу. Шість місяців рашисти окуповували територію України, яку доблесні Збройні сили звільнили упродовж шести днів. Звільнення Харківщини можна назвати ідеальним військовим рішенням. Керівництво Збройних сил України в серпні анонсувало наступ на півдні перед тим, як завдати удару на північному сході, тобто застосувало прийом дезорієнтації ворога. А швидкість просування українських вояків на Харківщині називають приголомшливою.

У це важко повірити. Та головні поштові «атрибути», які ні на ринку, ні у бабусь із різним товаром не придбаєш, дефіцит і на самій пошті. Про це повідомив читач «Подільських вістей» Василь Кирилович Шеремета із села Мала Бережанка на Чемеровеччині.

Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства — одне з кращих у лісовій галузі держави. Завдяки переходу на світові технології вирощування лісу, швидкому технічному переоснащенню, новаторському підходу в господарюванні держпідприємства краю успішно розвиваються.
 Ми попросили начальника управління Петра Пешка розповісти, якими досягненнями зустрічають лісівники своє професійне свято.

Із перших днів повномасштабного вторгнення Красилівська міська територіальна громада обрала шлях волонтерства та допомоги захисникам і внутрішньо переміщеним особам. Про основні напрями роботи, гуманітарну місію, налагодження міжнародних зв’язків та життя громади ведемо розмову з очільницею Красилівської міської ради Нілою Островською.

Щорічно 8 вересня відзначається Міжнародний день солідарності журналістів, який був заснований у 1958 році в Бухаресті на конгресі міжнародної організації журналістів. За задумом учасників заходу, цього дня медійники всіх країн і видань повинні демонструвати світові згуртованість, особливо в справі захисту своїх прав.

Сьома бригада тактичної авіації ім. П. Франка завжди була гордістю України. З початком війни наші військові пілоти виявили себе справжніми Героями, захищаючи рідну країну. Нещодавно, аби вшанувати мужність та героїзм особового складу, виявлених під час захисту державного суверенітету, незалежності, територіальної цілісності України, ведення бойових дій та виконання бойових завдань, Президент України Володимир Зеленський відзначив цю військову частину Почесною відзнакою “За мужність та відвагу”.

Як повідомили в Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України, за минулий тиждень на території Хмельницької області зареєстровано 1323 випадки COVID-19, що на 446 випадків більше, ніж за попередній тиждень. Госпіталізовано 163 людини, одужали 824 особи. На жаль, померли 7 осіб.

Своїми історіями, пережитими подіями, враженнями поділилися з читачами центральної публічної бібліотеки в Хмельницькому «живі книги» — жінки, яких змінила війна. Кожна розповідь і справді книга, в якій зібрано стільки емоцій, думок, і яка відкриває своє серце та душу. Цього разу «Жива бібліотека» запропонувала книгу з назвою «Її історія війни».

Сенсаційна новина кількарічної давнини про те, що на Марсі знайшли воду, тепер навряд чи когось зацікавить. В умовах воєнних реалій сьогодення майже всі винаходи та досліди, що не мають відношення до питання боєздатності та мобілізаційної готовності країни, відходять на задній план. Хоча тема дослідження якості води в річках та водоймищах і катастрофічна  нестача питної води на земній кулі не втрачають актуальності. Це при тому, що 2/3 поверхні Землі вкрито водами Світового океану, і лише 3,7% від загального обсягу планети – це прісна, придатна до використання вода. І саме прісна вода  сьогодні є найбільш вразлива до людського впливу та кліматичних змін. Насамперед це води річкового стоку, тож ця проблема не має втрачати актуальності і в умовах війни.

За матеріалами Держаного бюро розслідувань екс-працівника ГУ ДСНС України в Хмельницькій області суд позбавив волі на 6,5 років з конфіскацією майна за продаж наркотиків.

7 вересня Державний концерн “Укроборонпром” підписав рамкову угоду про співпрацю із американською міжнародною корпорацією Honeywell. Співробітництво охопить такі сфери: авіація, БПЛА, навігація та радари. Це вже не перший досвід співпраці Концерну з Корпорацією.  

У травні, 31-річний хмельничанин через мережу Інтернет придбав особливо небезпечну психотропну речовину - PVP, яку розфасовував у згортки та збував методом «закладок», а саме ховав пакети з речовинами, під різними предметами на місцевості у місті, а місцезнаходження пересилав в телеграм-канал.

Тиждень у волонтерів Ярмолинеччини розпочався з формування гуманітарного вантажу, що поїде на схід до наших захисників.

З початку року 3,5 тисячі роботодавців поінформували службу зайнятості про потребу в кваліфікованих працівниках в області. У базі даних Хмельницької обласної служби зайнятості налічувалося 13,9 тисячі вакансій. Середній розмір оплати праці становив 8158 гривень.

Під час виконання бойового завдання група нетішинця Василя Войцеховського натрапила на ворожу міну, а згодом і обстріл. Нині воїн перебуває у військовому шпиталі. Лікування і реабілітація будуть дороговартісними та довготривалими.

Наразі на території області введено тимчасову заборону полювання на пернату дичину. Відповідний наказ підписав начальник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій.

Порушників, які спалюватимуть суху рослинність, виявлятимуть за допомогою дрона. Мешканців громади просять зберігати спокій.

Про деталі і умови програми підтримки для малих агровиробників розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич в ефірі «Суспільне спротив». Він зазначив, що вже понад 70 аграріїв подали заявку на отримання коштів. Нагадаємо, що за умовою програми, фінансування надається фермерам, які обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь. Йдеться про допомогу в 3100 грн за один гектар, але не більше 372 тис. грн. А також 5300 грн за корову фермерам, які утримують від 3 до 100 тварин, але не більше 530 тис. грн. 

Із перших днів повномасштабного вторгнення російських окупантів на територію нашої держави Миколаїв потерпає від щоденних обстрілів. Зруйнована міська інфраструктура, навчальні заклади, житлові будинки. Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич звернувся до Хмельницького регіонального відділення АМУ із листом-проханням у наданні місту будівельних матеріалів і продуктів тривалого зберігання. Вантажівка із гуманітарною допомогою від громад-членів Асоціації міст України, напередодні, вирушила у Миколаїв.

До фіналу національного відбору на дитячий пісенний конкурс «Євробачення», який відбудеться 18 вересня, увійшло п’ятеро учасників із понад пів сотні охочих, які подали заявки на участь у конкурсі.

Два місяці тому Хмельницька міська рада створила нове комунальне підприємство – Навчально-тренувальний центр. Протягом цих двох місяців центр активно працював. Було проведено чимало заходів, зокрема, навчання-змагання для членів добровольчих формувань територіальної громади, тижневий курс навчання для вчителів дисципліни «Захисту України». Паралельно навчально-тренувальний центр готував приміщення, де буде базуватися.

У травні минулого року 24 – річний житель Хмельницького району створив в соціальній мережі «Інстаграм» фіктивний онлайн – магазин «black_dox_khm», де розмістив оголошення про продаж неіснуючих подарункових наборів із різноманітною електротехнікою. 

На зображенні може бути: 3 людини, люди стоять, лікарня, у приміщенні та текст «hossc.org»

КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» - єдиний заклад Хмельницької області, який забезпечує надання високоспеціалізованої кардіологічної та кардіохірургічної допомоги.

На базі Міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулася робоча зустріч, де обговорили поточну ситуацію та визначили пріоритетні напрями, за якими необхідно посилити співпрацю, об’єднати зусилля волонтерських організацій, фондів і органів влади. 

щодо надання матеріальної допомоги студентам соціально незахищених та пільгових категорій для навчання у закладах вищої освіти

Третього вересня до Оперативно-диспетчерської служби міста Хмельницький надійшло повідомлення про те, що на вулиці Красовського в обласному центрі горить складське приміщення.

Хмельницька обласна філармонія з радістю оголошує відкриття сезону 9 вересня о 17.00! 

2 вересня у рамках роботи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Донецькій області відбувся черговий обмін військовополоненими між Україною та росією.

У цьому році рішенням суду видано обмежувальний припис 34-річному хмельничанину за систематичне психологічне насилля відносно свого 65-річного батька.

Допомога на проживання ВПО
 Уряд уточнив, що допомога на проживання ВПО надається внутрішньо переміщеним особам, зокрема облікованим до 24 лютого 2022 року, за умови, якщо такі особи:

«Уже 4 роки в мене хронічний холецистит, відчуваю важкість під ребром із правого боку. А ще страждаю гіпертонією і влітку набрякають ноги. Ліки приймаю, але хочу лікуватися травами». Марина, с. Требухівці.

Вона ніколи не знайомилася з хлопцями ні посеред вулиці, ні в транспорті. Це не в характері перебірливої Вікторії. Та одного дня, коли у тролейбусі відчула на собі пильний погляд незнайомця, не відвела очей.

Як відомо, внаслідок періодичних обстрілів пошкоджень зазнала інфраструктура Запорізької атомної станції, існують ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, високою є і пожежна небезпека. Через присутність на станції російських військових, їхньої зброї, техніки та вибухівки є серйозні ризики для безпечної роботи ЗАЕС. У зв’язку з цим все більше громадян цікавляться, чи варто запасатися йодом, іншими препаратами на випадок радіаційної небезпеки?
Запитують також, чи можна використовувати препарати для профілактики?

Ранок у Вікторії Адамчук розпочинається серед квітів. А на подвір’ї їх незлічимо. І вони непоодинокі, а цілі колекції з кількох десятків сортів буяють яскравими барвами веселки.

У Підлісному Мукареві на Дунаєвеччині до наших днів зберігся унікальний кам’яний римо-католицький храм — костел Святого Йосипа Обручника, що побудований у середині ХІХ століття і названий на честь чоловіка Діви Марії. Це надзвичайно гарне й живописне місце, що наповнене особливою енергією молитви, котра вже протягом кількох віків і донині звучить у стінах храму…

Цьогорічний День Незалежності, який відзначали під обстрілами, став черговою кривавою сторінкою у російсько-українській війні. Повітряна тривога лунала в Україні майже 200 разів! Рашисти обстріляли 58 міст і містечок — досі такого ще не бувало. Найжахливіше, що ворог цинічно спрямував ракети на цивільні об’єкти — житлові будинки, зокрема, залізничну станцію Чаплине, що на Дніпропетровщині. Постраждали пасажири поїзда. Загинуло 25 людей, понад 50 — поранено. Це неповний перелік жертв ракетних ударів, завданих окупантами. Серед загиблих того дня в інших місцях — двоє діток, 6 та 11 рочків.

Відтепер, ступаючи на поріг приміщення редакції, ми будемо зустрічатися з його поглядом. І обов’язково, бодай на хвильку, подумки перенесемося в часи, коли на чолі «Радянського Поділля» — «Подільських вістей» був Йосип Іванович Ядуха.

Цінність зерна визначається його високими харчовими властивостями, а цінність людини — тією користю, яку вона приносить оточуючим і рідній землі.  
Ці золоті слова дуже влучно характеризують вмілих господарів славної подільської землі — батька та сина, які стали невід’ємною, значимою частиною історії великого й знаного за межами Хмельниччини господарства — сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю імені Шевченка.
Понад тридцять років тому, в селі Копачівка, що на Деражнянщині, Сергій Васильович Шаповалов (світла йому пам’ять) очолив колгосп імені Шевченка й одразу ж почав активно розвивати не лише господарство, а й добробут села. Він ніколи не хвалився здобутками, бо вважав, що зроблені добрі справи — найкраще характеризують керівника. Його господарство було серед взірцевих і найбільш прогресивних в області — спеціалізувалося на розведенні великої рогатої худоби, молочному тваринництві, а також на вирощуванні пшениці, ячменю, кукурудзи, ріпаку, сої, вівса та інших культур.

  

На Хмельниччині накопичено понад 250 тонн небезпечних хімічних речовин

На Хмельниччині викрито голову територіальної громади, який сподівався отримати 3 тисячі доларів США неправомірної вигоди за виділення землі.

Як повідомляють у Шепетівському районному управлінні ГУ ДСНС у Хмельницькій області, вчора, 29 вересня о 02:40 ночі на пункт зв’язку Служби «101» надійшло повідомлення про пожежу автомобіля Fiat Ducato, що сталась у Нетішині на вулиці Млиновій.

Хмельницькому благодійному фонду «Хесед Бешт» виповнилося 22 роки. Фонд створений в першу чергу для розв’язання матеріальних проблем людей, які постраждали від нацизму в роки Другої світової війни, а з часом він узяв опіку над єврейськими общинами Тернопільщини, Рівненщини і Волині.

Це питання залишається спірним і після прийняття закону 5599 про деолігархізацію. І поки тривають дискусії, варто звернути увагу на те, що самі олігархи мало не двома руками підтримали закон, який, здавалося б, мав створити для них серйозну загрозу. Групи Ріната Ахметова, Ігоря Коломойського, великого аграрного бізнесмена Андрія Веревського, інших доларових мільйонерів-мільярдерів голосували «за». Отже, для таких новий закон дуже навіть прийнятний і спати олігархи можуть спокійно.

Як не болісно, але останніми днями в Україні стрімко зростає кількість хворих на COVID-19. Нагадаємо, лише за минулий день захворіли на цю недугу майже 10 тисяч наших співгромадян, видужали менше половини, 217 осіб померли. Сумна і жахлива статистика. Дуже прикро і досадно, що не в кращий бік змінюється вона й на Хмельниччині, яка стала антилідером захворюваності за добу в Україні. Відомо, у більшості випадків коронавірус передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Крім того, COVID-19 активно поширюється повітрям не тільки унаслідок кашлю або нежитю, але і просто внаслідок дихання — так званим аерозольним шляхом. Є чимала ймовірність заразитися вірусом, торкаючись поверхні, на якій він перебуває. Тож фахівці усього світу вважають, що пріоритетним способом боротьби з поширенням коронавірусу, як і раніше, мають залишатися запобіжні заходи — зокрема, соціальне дистанціювання, носіння захисних масок, спеціальна обробка антисептиками рук, предметів, яких ними торкаються тощо.

Цьогорічного липня збігло півстоліття відколи передплачує «Подільські вісті» (раніше «Радянське Поділля») Тетяна Вікторівна Мороз із Чорного Острова. Ніби вчора було: зайшла до цеху Чорноострівської трикотажної фабрики листоноша з квитанціями на передплату періодики. «Мені тільки «Радянське Поділля», — відрізало дев’ятнадцятирічне дівча, яке лиш кілька місяців тому приїхало сюди на роботу, адже з цією газетою поріднилася ледь не з пелюшок. «Пам’ятаю, як у рідній Кайтанівці, що на Деражнянщині, Михайло Чопик, розносячи пошту, гукав з дороги: «Дівчата, «Радянське подвір’я» (так він жартома називав) занесіть батькам!». І нас, п’ятеро сестричок, наввипередки бігли за газетою, що пахла свіжою фарбою… Обласний часопис батьки передплачували з 1958-го…

Хоч підсумки року підбивати ще зарано, проте осінь — період, коли головні плани або реалізовані, або ж продовжують втілюватися. І якими будуть ці підсумки — радісними чи невтішними, можна спрогнозувати вже тепер. Про це й говоримо з головою Чемеровецької територіальної громади Олександром Собанем, торкаючись багатьох інших тем життя громади.

Чоловік помер під час збирання грибів / Дрогобиччина | ВАРТО - Галицькі  Новини

Вчора ввечері, 28 вересня, пенсіонерка загубилася у лісі, під час пошуку грибів, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Серце донора з Вінниці доставлять до Києва. Його забрали вертольотом з майданчика медколеджу

Вчора, 28 вересня, працівники поліції транспортували донорські органи для порятунку чотирьох людей з Вінниці до Києва, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Досі бігають мурахи по тілу від спогаду про те страшне місце, де розстріляли 100 тисяч людей, під час Другої світової війни.

Три урочисті дні на вулицях нашого обласного центру проходили різноманітні заходи, приурочені до його славних іменин.

Служба безпеки України викрила медиків Житомирського обласного онкологічного диспансеру на корупційній схемі. Зловмисники змушували онкохворих купувати дороговартісні ліки в аптеках, хоча медикаменти їм безкоштовно давала держава. 

Щороку TRANSLATORIUM обирає нову тему. Цьогоріч це «Простір перекладу». «Це простір людської культури, психології, історії, соціології, політики, географії, точних і природничих наук, це простір всього вигаданого і створеного людиною і самим світом, всього, що може у будь-який спосіб зустрітися в прямих і непрямих значеннях написаного тексту», — зазначають кураторки.
З 1 по 3 жовтня, упродовж трьох фестивальних днів, відбудеться понад 20 подій — лекції, читання, майстерні художнього перекладу, професійні дискусії та неформальні зустрічі.

Уже стало доброю традицією, що молодята, які одружуються на День міста, приймають вітання від міського голови. От і сьогодні, Олександр Симчишин привітав пари, які стали на весільний рушник.
Молодята отримали не тільки вітання та побажання довгих років щасливого подружнього життя, але й подарунки, які стануть в нагоді для молодих родин.

До уваги мешканців громади! 29 вересня завершується прийом громадських проєктів у рамках Бюджету участі.

На зображенні може бути: 1 особа, дерево та на відкритому повітрі

Дивлячись на це фото хочеться посміхнутися - таке воно добре і щире. А потім мозок "підтягує" інформацію і вже не сила стримувати сльози. Цю фотографію вибито на надгробку. Сьогодні, 23 вересня 2021 року, рівно 6 років, як загинув снайпер-розвідник 8 полк спеціального призначення ССО Сашко Мандибура. 

Найрезонанснішою подією минулого тижня сподівано-несподівано стали вибори до Держдуми Росії. І навіть не тому, що у північного сусіда передбачувано з великим відривом від своїх політичних «конкурентів», бо там вже давно немає опозиції, як такої, лідирує провладна «Єдиная Россия». І не тому, що на думку експертів ті вибори в РФ не мають нічого спільного з демократією, бо до участі в них влада допустила тільки «обрані» нею ж задовго до виборів партії. І не тому, що хтось плекав надії на прихід до Думи «нових людей», які поставлять руба питання повернення Україні Криму та припинять війну на сході. І навіть не тому, що ОБСЄ відмовилася направляти своїх спостерігачів на ці «вибори», а ПАРЄ надіслала до Москви лише п’ять представників.

Недаремно працівників поштового зв’язку та представників ЗМІ називають однією командою. Бо й справді, від їх злагодженої роботи багато в чому залежить спільний результат.

Із наближенням до завершення першого кола чемпіонату України з футболу в першій лізі почала з’являтися інтрига.

У селі Коблеве Миколаївської області відбувся XXX кубок України з волейболу серед ветеранів. Виступали 62 чоловічі й жіночі команди різних вікових груп. Серед гравців було чимало великих майстрів волейболу, і це підігрівало цікавість до змагань.

Ох і додали ж яскравих емоцій та незабутніх вражень у створеній вереснем справжнісінькій казці – Ярмолинецькому парку – і дорослі, й малі. Тут вирувала «Палітра осені»: Народний аматорський колектив ветеранів праці та дітей війни «Журавка» ярмолинецького Центру культури та дозвілля проводив творчий звіт, влаштувавши усім присутнім неперевершене дійство, пройняте і сміхом, і сльозою, кожна ж бо пісня мала своє забарвлення, викликаючи вир емоцій.

Літературний фестиваль «Слово єднає» традиційно відбувається у рамках святкування Дня міста Хмельницького, а збирає він любителів красного письменства вже вп’яте. Торік його проведення унеможливив карантин, а ось зараз літератори залюбки гуртуються на численних заходах.

Сергій Батюк родом з села Самчинці, на Старокостянтинівщині. У 1984 році закінчив Ілляшівську середню школу і вступив до Київського державного медичного інституту О. О. Богомольця на лікувальний факультет. Ще змалечку юнак засвоїв від батьків Івана Бенедиктовича, директора школи та матері Світлани Йосипівни, вчительки, істину: «Ми вчимося не для школи, а для життя». Перші батьківські уроки — на все життя. То уроки людяності і добра, любові до ближнього.

Жителі Ярмолинець звернулися до редакції з проханням подякувати керівництву громади за вкрай потрібний капітальний ремонт вулиці Шевченка: цьогоріч, розповідають, відремонтують тротуари, уже встановлюють дорожні бордюри.

Проблема засмічення навколишнього середовища, на жаль, не зникає, навпаки — загострюється. Вислів «Ми потопаємо в смітті» щороку стає все злободеннішим. Саме тому масштабна екологічна акція «Міжнародний день чистих берегів», яка проходить у вересні, спонукає привернути увагу до цієї проблеми.

Минулими вихідними у Кам’янці-Подільському відбулось обласне спортивне свято-змагання серед сільських і селищних рад, об’єднаних територіальних громад, збірних команд районів Хмельницької області під назвою «Жнива-2021». Основною ідеєю проведення заходу є залучення сільських трудівників та членів їхніх родин до систематичних занять фізичною культурою та спортом.

Як створити власний бізнес, як затвердити за собою статус успішної бізнес-леді – над цим, мабуть, замислюються все більше сучасних жінок. Тож недаремно форум «Жінки в бізнесі», що відбувся минулого тижня в Хмельницькому, привернув увагу багатьох представниць прекрасної половини людства.

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект, який, зокрема, визначає з наступного року точну дату проведення щорічної індексації пенсій — 1 березня. Передбачається здійснювати щорічну індексацію пенсій військовослужбовцям, державним службовцям та іншим категоріям пенсіонерів за загальними умовами.

На жаль, сучасні реалії життя українських сіл – зовсім невтішні, адже багато з них, особливо дуже віддалених, з роками спустошуються, будинки стоять зачиненими, а городи й сади заростають бур’янами. В деяких із них проживає лише декілька пенсіонерів, адже люди працездатного віку намагаються виїхати ближче до обласних та райцентрів, а то й взагалі мігрують до сусідніх держав на заробітки.
Через зменшення кількості сільського населення банки, аптеки, магазини припиняють працювати. Тож людям доставляють найнеобхідніші продукти харчування пересувні торгові точки.

Таке рішення прийняла Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Інформацію оприлюднили в Кабміні.

За повідомленням пресслужби Хмельницької поліції, працівники правоохоронних органів заарештували двох хмельничан, один із них збував наркотики, а другий постачав ці психотропні речовини для збуту.


Старокостянтинівське лісове господарство власними силами розпочало ремонт дороги в Самчики Самчиківського лісництва, повідомляє пресслужба Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Сьогодні, 22 вересня, у Хмельницькому покладали квіти та вшановували пам’ять всіх українських партизанів, що відстоювали Вітчизну під час Другої світової війни, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Водій, що став винуватцем ДТП, намагався дати хабаря поліцейському, аби зняти з себе відповідальність, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції. Правопорушник відповідатиме перед судом.

Скільки платять жителі Чопа за непридатну воду, що тече з кранів (ФОТО) |  ZP24/7 - Закарпатська правда
Нещодавно, 14 вересня, у струмку, що протікає недалеко від озера у мікрорайоні Озерна, було відібрано воду для перевірки її складу та властивостей, повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області.

Українські та польські архівісти презентували нову книгу про перші місяці Другої світової війни. Зокрема, як радянська влада «зачищала» Західну Україну від так званих «ворожих елементів». Викладена там інформація раніше була засекречена від громадськості і стала доступною завдяки відкритості Архіву СБУ, де зберігаються відповідні дані.

«Генеральна Асамблея міст-переможців Призу Європи. Цього разу переможців приймав Івано-Франківськ. Зважаючи на карантинні обмеження в Європі більша частина членів Асамблеї долучилися до заходу онлайн.
Презентував учасникам із 18 країн успіхи і здобутки нашого міста.
Разом з керівництвом німецьких Дармштадту і Альтенінгу, польських Любліна і Ченстохової, депутатами парламентів Литви, Німеччини, а також Харковом та Івано-Франківськом взяв участь в дискусійній панелі про енергоефективність міст.
Президентом Асамблеї повторно обрали мера Ченстохової Кшиштофа Матияшчика.
До слова, офіційно Приз Європи, як місто-переможець ми отримаємо уже в цю п‘ятницю!», - розповів Олександр Симчишин на власній сторінці у мережі фейсбук.

Грошове забезпечення

Уряд ухвалив рішення щодо змін до грошового забезпечення військовослужбовців розвідувального органу, що стосуються посадових окладів, надбавок, премій та інших видів грошової допомоги.

Человек ест мухомор. выборочный фокус. природа. | Премиум Фото

А ви знали, що дітям до 12 років, людям похилого віку та вагітним жінкам не можна вживати грибів?

За результатами дослідження «Індексу конкурентноспроможності міст (IКМ) 2021» Хмельницький визнано містом з найбільш сприятливим бізнес-кліматом та ефективним економічним врядуванням серед 45-ти найбільших міст України, в тому числі 24-х обласних центрів.

В середу, 22 вересня, в приміщенні комітету самоорганізації населення мікрорайону Книжківці (вул. Карбишева, 1), відбудеться виїзний прийом з особистих питань мешканців цього мікрорайону.
Прийом проведе заступник міського голови – директор департаменту інфраструктури міста Василь Пилипович Новачок.
Години прийому: з 15.00 до 17.00.
На прийом рекомендуємо приходити із письмовими зверненнями, в яких чітко викласти суть порушеного вами питання.
Під час прийому просимо дотримуватися соціальної дистанції та бути в масці.

«Поступово коти стають душею дому», – цю цитату приписують письменнику Жану Кокто, і організатори  виставки “Подаруй мені дім”з цим повністю згідні.

У Львові з 13 по 19 вересня відбувся чемпіонат України імені ЗТУ А. П. Кукси серед дорослих з кульової стрільби, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Працівники поліції приєдналися до вітань та створили імпровізоване поліційне містечко на території проведення свята, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

У Хмельницькому, 16 вересня, відбулися обласні змагання бригад екстреної медичної допомоги. Наразі вже визначено переможців фіналу, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Мужчина украл мотоцикл из-под носа владелицы в Новосибирске | ПРОИСШЕСТВИЯ  | АиФ Новосибирск
17-річний хлопець викрав мотоцикл під час огляду техніки перед купівлею, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Как легко освоить медитацию: советы для начинающих

Вже досить давно люди почали цікавитися різноманітними духовними практиками, одна із них – медитація. Хтось каже, що це маячня, а хтось знаходить її для себе панацеєю. Пропоную вам розглянути деякі факти, що виплили у ході численних досліджень.

Під головуванням заступника міського голови – директора департаменту інфраструктури міста Василя Новачка відбулося засідання конкурсної комісії з проведення конкурсу на кращий благоустрій «Хмельницький_Щодня_Затишний». Визначено переможців цьогорічного конкурсу. Обрано лідерів у чотирьох номінаціях.

Сьогодні в приміщенні Хмельницького обласного академічного театру ім. М. Старицького зібралися викладачі, учні, випускники Хмельницької спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1. Навчальний заклад відзначає 100-річчя від дня заснування. Починалася історія школи в приміщенні Олексіївського реального училища, тепер це приміщення Хмельницької міської ради. З 1962 року школа розміщується в приміщенні на вулиці Староміській. На сьогодні в школі навчається 750 учнів, працює в закладі 73 педагоги.

Напередодні Дня рятівника працівники Служби порятунку Хмельниччини відзначили професійне свято. Захід розпочався із молебня в каплиці Неопалимої Купини, під час якого вшанували пам’ять колег, яких уже не має з нами. Продовжився захід на території Аварійно-рятувального загону спеціального призначення.

про проведення електронних торгів на передачу права на розміщення пересувних тимчасових споруд

У рамках святкування 590-річчя нашого міста, відбудеться офіційне відкриття Хмельницького туристично-інформаційного центру, що знаходиться біля кінотеатру ім. Т. Шевченка, за адресою Проскурівська, 40.

«VІІ щорічне Муніципальне опитування щодо розвитку міст. Традиційно організатори: Міжнародний республіканський інститут, авторитетна соціологічна група «Рейтинг», USAID.

У режимі онлайн-спілкування із трансляцією на офіційну сторінку Хмельницької міської ради відбулася публічна презентація Положення про Шкільний громадський бюджет.

 

На двох ділянках дороги уже влаштовують верхній шар покриття дорожньої конструкції з щебенево-мастикового асфальтобетону, повідомляє пресслужба Укравтодору в Хмельницькій області.

На закарпатців полюють телефонні шахраї || MUKACHEVO.NET

Вчора, на території Хмельниччини 4 людини постраждало від фальшивих дзвінків «працівників банківських установ», повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

У Хмельницькому тимчасово курсуватимуть нічні тролейбуси – новини  Хмельницького

У нічний час, з 16 до 21 вересня, на вулицях Кам’янецькій та Купріна буде ускладнено дорожній рух, повідомляє пресслужба Хмельницького електротрансу.

Місцевий підприємець продавав незаконно виготовлені цигарки, за що отримав 85 тисяч гривень штрафу, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.

На Хмельниччині двоє чоловіків влаштували рибалку, використовуючи електровудки, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

На зображенні може бути: текст «6 служба безпеки украни»

Кіберфахівці СБУ під час спецоперації у Хмельницькій області нейтралізували потужне наркоугруповання. Щомісячно зловмисники збували до різних регіонів України оптові партії наркотиків і психотропів на мільйони гривень.

Ліси вкривають нашу планету, очищають атмосферу та насичують її киснем, надають людині можливість дихати на повні груди. Їх могутня велич захоплює подих, а безмежна таємниця надихає людину на добрі справи, додає сил, енергії і завзяття. У лісі не може бути поганого настрою та негативних думок, вони зникають, тільки-но ступиш у лісові розкішні володіння або в лісові ясла.  

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь виступає за суворе покарання патрульного з Хмельницького, який відмовився спілкуватися державною мовою.

Якщо починати з хорошого (принаймні, намірів), то, звісно ж, з новини про те, що у проекті Державного бюджету на 2022 рік закладено зростання зарплат медичним працівникам. Про це два дні тому розповів на прес-конференції Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль.

Кажуть, кожна людина, як ненаписана книга. І це теж про Раїсу Гецман мовлено. Її розповідь про пережите вражає та зворушує до щему. У пам’яті залишилися теплі спомини про батька. Пригадала, як дівчам 11 липня 1941 року проводжала батька на війну. На трамвайній зупинці з ним прощалася. І вірила, що скоро повернеться її татусь. Ще тоді не збагнула, чому мама так побивається.

Поділля — чудовий пісенний край, де народились і живуть надзвичайно талановиті особистості, відомі не тільки на Хмельниччині, але й в Україні. Адже любов до пісні, до поезії плекається з молоком матері, тому Україна, разом з Італією, безсумнівно, є співочим центром усієї Європи.
Проте особлива частина серед цих людей — ветерани Другої світової війни, закохані в пісню, що впродовж років вплітають у своє життя повноваге, як житній колос, українське слово, чарівну народну мелодію, в якій відображається усе пережите: сум, печаль і радість, яка все переборює.

Марія Григорівна Гуменюк приїхала до редакції з самого ранку. Очі аж світилися добротою. «Маю до вас прохання, – розпочинає розмову й подає каліграфічно виписаного листа. – Нам би з сусідкою лелеченя десь прилаштувати: холоди вже не за горами. Якби їло зерно чи щось із городини, ні за що б не віддали – звикли до нього, як до дитяти. А воно ж як звикло! Але з мізерної пенсії риби не накупишся. Може, є де в області який притулок для таких, як наш Малюк».

У восьмому турі чемпіонату України з футболу в першій лізі забито багато голів.

Відбулася зустріч керуючого справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Юлії Сабій із спостерігачами місії ОБСЄ Джеймсом Бігусом та Елеонорою Емкіч, які представляють чернівецький офіс організації. Під час спілкування сторони обговорили заходи щодо запобігання поширенню COVID-19, підтримки бізнесу в мовах карантину, заходи щодо запобігання насиллю в сім’ї тощо.

Сьогодні в міській дитячій лікарні презентували надсучасний реанімобіль для неонатальної допомоги.

У лісовій галузі держави Хмельницьке обласне управління лісового та мисливського господарства – на видноті, займає лідируючі позиції в багатьох напрямках діяльності.

Із початком військових дій на сході України, відкрилася ще одна болюча сторінка історії нашої держави. За роки війни, на превеликий жаль, країна втратила кращих своїх синів – Героїв, які, не шкодуючи свого життя, боронили й відстоювали незалежність Батьківщини та її неподільність.
Біда об’єднала всіх: від школярів, які розмальовували листівки на фронт, волонтерів, які практично цілодобово тримали руку на пульсі життя бійців – до науковців, які постійно працюють над новими проєктами, розробляючи військову амуніцію.

14 вересня, чоловік звернувся до поліції із заявою, в якій описав, що у нього викрали авто, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Порядок видання посвідчень для членів сім’ї загиблого
Відтепер посвідчення члена сім’ї загиблого видається дитині з 14 років (раніше було з 16-ти).

У Харкові, з 8 по 12 вересня проходили чемпіонати та Кубок України з маунтинбайку, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Стверджують, що випускників шкіл можуть порівняти хіба що з казковим богатирем, який у задумі стоїть на перехресті, обираючи куди ж то прямувати: наліво — коня втратиш, направо — сам загубишся, прямо — назад не вернешся. Вчорашнім школярам, безсумнівно, лягають десятки, а то й сотні доріг і від того, яку вибереш, — твоя доля, щастя й талан залежать.

Скільки літ передплачують «Подільські вісті», Броніслав і Генефа Кушніри із Кам’янця-Подільського, уже й не пригадають. «Ого! – посміхається незрадливий наш читач. – Й не скажу, відколи, здається, завжди-завжди передплачували улюблений часопис. Щоразу перечитуємо у нім усе, як мовиться, від першої до останньої букви. Мені більше імпонують новини, відкриття, розслідування, політика, аналітика; дружині – розповіді про людей, перевірені рецепти, поради, які лише у цій газеті бувають: у «Цілителі», «Нашій садибі», «Добрій страві». Обоє з нетерпінням чекаємо бувальщин із «Орбіти краєзнавця», «Веселої хати», розповідей подолян у добірці «Зворотний зв’язок»…

З 13 по 25 вересня у закладах загальної середньої освіти буде проходити серія профілактичних заходів  для дітей, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Вітаємо з Днем медичного працівника! | Боратинська сільська рада
Для працівників медичних закладів нараховано майже 5 мільйонів гривень компенсації за час лікування профхвороби на COVID-19, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Вже стало гарною традицією проведення змагань з лову риби на День міста. Щороку рибалки мають можливість позмагатися у різних видах лову риби. Кожного року, крім переможців та призерів, обов’язково нагороджуються переможець в номінації «Big fish» та наймолодший учасник. Цей рік також не є винятком.

Задля поліпшення екологічної ситуації в Україні, розвитку Всеукраїнського волонтерського руху, спільного прагнення до кращого майбутнього в розбудові екологічного сектору, Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» спільно з міжнародним рухом «Let’s Do It World» за підтримки органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, об’єднань, соціально відповідального бізнесу та медіа проводить щорічну соціально-екологічну акцію з прибирання зелених зон та благоустрою територій.

Для чого потрібна зміна цільового призначення земельної ділянки і як  зробити - юридичний ресурс Протокол

У Хмельницькій обласні неправомірно приватизували чимало ділянок землі загальною вартістю 60 мільйонів гривень, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.

Сьогодні, 14 вересня, під час пресконференції Денис Шмигаль зазначив, що уряд звернувся до Верховної Ради з пропозицією про збільшення розміру субсидій у бюджеті на 12 мільярдів гривень, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Сьогодні, Голова Національної поліції України, Ігор Клименко, повідомив, що працівники поліції стануть учасниками проекту «Безпечне дитинство», повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Хмельничанка Марина Бех-Романчук здобула «бронзу» на Європейських іграх з  легкої атлетики | Хмельницька міська рада

12 вересня на Олімпійському стадіоні в Берліні, відбулися соті ювілейні змагання з легкої атлетики ISTAF Berlin, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

За повідомленням пресслужби Укравтодору Хмельницької області на ділянці дороги територіального значення Теофіполь – Красилів, від в’їзду в місто Красилів до села Сушки вимощується верхній шар дороги.

У рамках проекту «Велике будівництво» було збудовано новий спортивний зал Цвітоського ліцею Улашанівської сільської ради Шепетівського району. Сьогодні відбулося його урочисте відкриття, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Тривають виїзні прийоми громадян з особистих питань. Днями відбувся виїзний прийом в селі Пархомівці Пироговецького старостинського округу. Із мешканцями села спілкувався секретар Хмельницької міської ради Віталій Діденко.

У Хмельницькому розвивається мережа закладів освіти. У різних мікрорайонах міста з’являються нові об’єкти. На вулиці Залізняка, 32, що у мікрорайоні Озерна, завершують будувати школу. На об’єкті будівництва побував міський голова Олександр Симчишин.

Автоугонщики перестали ориентироваться на люксовый сегмент - Газета.Ru
Хмельничанин викрав автомобіль вартістю близько 500 тисяч гривень, повідомляє прес-служба Хмельницької обласної прокуратури.

12 вересня у театрі імені Михайла Старицького оголосили та нагородили найкращих учасників І Хмельницького кінофестивалю, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

«Відкрили черговий спортмайданчик. Тепер біля ЗОШ ім. О.Ольжича №22. Довгоочікуваний майданчик 42 на 22 метри, на місці, де раніше спортом займатися було неможливо. Вартість такого поля - 2 млн 100 тис. грн.
У цьому році збудували вже п’ять, розпочали будувати шостий (ЗОШ №12).
Загалом по місту збудували таких більше сорока. Наступного року плануємо встановити поля у тих школах, де їх немає і дозволяє місце, а далі підемо по другому колу: будемо додавати майданчики для інших видів спорту.
Традиційно вдень тут проходитимуть уроки фізкультури, а ввечері можна буде пограти місцевим мешканцям. Працюємо далі…», - розповів міський голова Олександр Симчишин.

11 вересня виповнюється 78 років від дня загибелі видатного бандуриста, митця, вчителя, невтомного політичного, громадського діяча, уродженця села Лезневе Костя Місевича. Щоб вшанувати видатного земляка заступник міського голови Василь Новачок, депутати Хмельницької міської та обласної рад поклали квіти до меморіальної дошки Костю Місевичу. Пам’ятний знак відкрили минулого року на приміщенні Хмельницької міської ради.

VinLadyFest  – подія, яка стане майданчиком для нетворкінгу (нетво́ркінг — діяльність, спрямована на обмін інформацією між людьми, об'єднаними спільними професійними чи особистими інтересами, що зазвичай відбувається в неформальній обстановці. В основі нетворкінгу лежить побудова довгострокових довірчих відносин за принципом соціальної мережі), генерації нових ідей і проєктів, пошуку партнерів та корисних знайомств.

Напередодні, 8 вересня, Асоціація міст України у Києві провела засідання Правління. Хмельниччину на заході представляв голова регіонального відділення АМУ, міський голова Хмельницького Олександр Симчишин. За підсумками засідання Правління, АМУ звернулася до Президента, уряду та парламенту щодо забезпечення початку та сталого проходження опалювального сезону 2021/2022 років. АМУ запропонувала шляхи вирішення проблемних питань, пов’язаних із подорожчанням газу для населення та бюджетної сфери.

Виконавчий комітет вирішив присудити міську премію імені Богдана Хмельницького в галузі історії, культури і мистецтва у 2021 році, з врученням диплома, нагрудного знака та виплатою грошової винагороди у розмірі 5 тисяч гривень кожному, шістьом кращим представникам творчої інтелігенції міста та колективам: