«Ве­ли­коб­ри­та­нія з ва­ми» — та­кий на­пис на синьо-жов­тій на­ліп­ці ре­ані­мо­бі­ля щой­но при­бу­ло­го до обласного центру. Ця ав­тівка з чо­тир­ма па­ра­ме­ди­ка­ми-бри­тан­ця­ми про­їха­ла ти­ся­чі кі­ло­мет­рів, щоб три дні пос­піль попра­цю­ва­ти з ря­ту­валь­ни­ка­ми Хмель­ницько­го, Кам’янець­-По­діль­сько­го та Ше­пе­тів­ки.

Упродовж вересня-грудня 2021 року, вночі, 45-річний чоловік вліз у 15 автомобілів місцевих мешканців, звідки викрав майна на 27 тис. грн. Переважно електроінструменти, мобільні телефони, відео реєстратори, GPS навігатори, будівельні інструменти, туристичне приладдя.

Земля є основним національним багатством, що знаходиться під особливою охороною держави, тому робота на цьому напрямку триває. Вживаються заходи щодо повернення земельних ділянок у власність держави та їх подальше використання з метою забезпечення потреб у першу чергу громадян України.

Український ветеранський фонд Міністерства ветеранів надає безоплатні юридичні консультації ветеранам та їхнім родинам. “Держава зобов’язана створювати умови для реалізації людиною її фундаментальних прав і свобод, гарантуванні порядку відшкодування шкоди, забезпеченні невідворотності відповідальності за порушення конституційних прав людини. Саме тому фахові юристи та адвокати допоможуть розібратися. Це може стосуватися як інформації про пільги для ветеранів та членів їхніх родин, так й інших питань, пов’язаних зі статусами, соціальними гарантіями тощо”, — розповідає перша заступниця виконавчої директорки УВФ Руслана Величко-Трифонюк.

Станом на 26.01.2023 збирання зернових та зернобобових культур проведено на площі 11,1 млн га (96%) при врожайності 47,6 ц/га, намолочено 52,6 млн тонн зерна.

Сформована у 2019 році та друга за чисельністю фракція Верховної Ради «Опозиційна платформа – За життя» припинила своє існування у травні минулого року. Проте станом на зараз більшість її колишніх членів продовжують роботу як народні депутати України та представники 2-х новостворених політичних сил. Крім того, колишні члени фракції ОПЗЖ сьогодні входять до складу 21 комітету Верховної ради України. Деталі про долю «колишніх» з ОПЗЖ — читайте в новому дослідженні від R&D центру YouControl. 

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо правоохоронця Хмельницької області, який у воєнний час вимагав хабар в директора одного з підприємств комплексу Міністерства оборони України. Обвинувальний акт скеровано до суду.

За публічного обвинувачення Окружної прокуратури міста Хмельницького суд визнав винним 34-річного хмельничанина у вчиненні домашнього насильства (ст. 126-1 Кримінального кодексу України). Його засуджено до 6 місяців арешту. 

Подружжя прикордонників вирвалося з війни, щоб навідати 13-річного сина, який чекав на батьків разом з бабусею.  

Оскільки в нашій області спостерігається дефіцит електроенергії, від понеділка, 30 січня, тут буде діяти новий графік погодинних відключень, у якому вже не чотири, а шість черг. Він розрахований на схему "6 на 3": відключення триватимуть шість годин, а електроенергія буде лише три години.

Українці, які через війну змушені були евакуюватися до Польщі, з 1 лютого знову зможуть подавати заявки на отримання допомоги у 500 злотих на місяць терміном до 24 місяців, що надається на дитину віком до 18 років. 

На момент прибуття вогнеборців горіло 75 квадратних метрів покрівлі культової споруди. Вони локалізували вогонь, не давши йому поширитись будівлею та перекинутися на сусідні споруди, та загасили пожежу повністю.

У середу, 24 січня, Президент України підписав «Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законодавчих актів України щодо особливостей несення військової служби в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці».

«І назавжди стоять поруч Тарас і Василь, Леся і Ліна. І вони так само поруч Ольги Ковпак»… «Ольга Ковпак пише світло, і багато того світла в її мові і в її душі…»
Висловлювання ці лауреата Національної премії імені Т. Шевченка Павла Гірника про Ольгу Петрівну Ковпак (Стоянецьку), нині нашу землячку, людину щирої вдачі, що десятки років своєї трудової біографії присвятила вихованню підростаючого покоління, своєму народові, вірі у його краще майбутнє. Цій темі вона присвятила не один свій вірш, які видаються в окремих збірках.

Саме під такою назвою нещодавно в Хмельницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка надзвичайно талановитої мисткині Світлани Макаренко та її учнів.

Людина, яка прагне волі, не чекає, поки подадуть “готове”, а вимагає створити можливості, щоб досягати, не прагне багатства, а заможності для своєї сім’ї. Ось така сутність закладена в нас, українців, вважає Павло Жебрівський, політик, колишній керівник Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, колишній аудитор НАБУ, автор книг про державу та українців.

З початку повномасштабної війни 60 підприємств перемістили свої виробничі потужності в нашу область, а це, своєю чергою, дало змогу створити понад три сотні робочих місць.

У Хмельницькому судили Михайла Ручковського (уродженця м. Верхній Лисичанського району Луганської області), який публічно виправдовував напад Росії.

Яке ж яйце не мріє бути яйцем Фаберже? І цю мрію допомагає простим, нічим не примітним, яйцям втілити головне у період війни відомство — Міністерство оборони. Воно уклало угоду на послуги організації харчування у 2023 році військових частин, дислокованих у Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернівецькій і Черкаській областях, із царським розмахом. А якби йшлося про військові частини, які нині на лінії зіткнення, повірте, вартість була б ще вищою. Та угода на 13,16 мільярда гривень із ТОВ «Актив компані» — це й справді, захмарні апетити. Дізнавшись, що Міноборони законтрактувало яйце по 17 гривень за штуку, тоді як роздрібна ціна в київських магазинах менше ніж 7 гривень за одне, картоплю замовили по 22 гривні за кілограм, коли в магазині 8-9, що куряче стегно купують чомусь по 120 гривень замість 80 за кілограм, то так і напрошується запитання: «А ви не луснете від такого дерибану?». Бо ж у порівнянні з попереднім роком витрати на харчування військовослужбовців за тим же переліком продуктів зросли на 266 відсотків.

Від початку повномасштабної війни в Україні жителі Баварії неодноразово підтримували кам’янчан — передавали вантажі для поранених військових, переселенців, дітей. Ось і днями до міста над Смотричем завітала делегація з Німеччини. І знову не з порожніми руками. Представники організації Bad Brückenau hilft e. V. привезли для рятувальних служб громади  спеціальний пожежний автомобіль, укомплектований різним начинням. Для відділення невідкладної допомоги міської лікарні, де відновлюються також наші воїни, — апарат УЗД, пральну і сушильну машини, медикаменти і перев’язувальні матеріали тощо. А навчально-реабілітаційний центр від німецьких друзів отримав багатофункціональне ліжко для реабілітації, подарунки, теплі дитячі речі, зв’язані руками небайдужих баварців.

Поліцейські затримали жінку, яка до смерті побила рідного сина.

У складні періоди життя ми особливо часто звертаємося до Бога, з великою надією доносячи Йому свої прохання. І серед жахіть, які принесла війна, ім’я Христа стає оберегом, несе світло, що пробиває густу пітьму. «Боже, бережи Україну!» Ці слова стали щоденною молитвою навіть для тих, хто не надто знається на церковних тонкощах, для кого ще вчора, можливо, віра не була життєвою потребою.
 Сьогодні ж війна багато чого змінила. Насамперед, вона змінила ставлення до багатьох речей, відкрила нам очі на те, що має справжню цінність. І разом з тим важке сьогодення поставило перед нами гострі запитання, на які не лише треба знайти правильні відповіді, а й підкріпити правильними діями. Про це та інше ми говоримо з єпископом Хмельницьким і Кам’янець-Подільським Православної церкви України Павлом Юристим під час зустрічі, що вразила до глибини душі.

Нещодавно відбулася сесія Кам’янець-Подільської міської ради, на якій депутати одноголосно прийняли (22 обранці, що прийшли на сесію із загальної кількості 38) бюджет міста на 2023 рік.

«Дана ініціатива спрямована на покращення та розвиток вітчизняної галузі протезування кінцівок, впровадження якісних технологій протезування та на підтримку осіб, які втратили кінцівки», — йдеться у повідомленні Мінсоцполітики.

24 січня у онлайн-форматі відбулося перше у 2023 році засідання голів громад-членів Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України. До участі в зібранні долучилися голови міських, селищних, сільських рад, їх заступники, фахівці органів місцевого самоврядування, виконавча дирекція та консультанти Хмельницького РВ АМУ, представники АТ «Хмельницькобленерго».

Плужненська сільська рада звертається до усіх, хто має можливість, долучитися до збору коштів, аби купити для бригади Юрія Джирика вкрай необхідний транспорт.

У Вінниці розробили пристрій для виявлення мін на полях, який монтується на звичайну сільгосптехніку. Про це у Фейсбуці повідомив голова Вінницької облради Вячеслав Соколовий.

не поспішайте перераховувати кошти
Саме за таким сценарієм шахраї уже тривалий час наживаються на довірі громадян. Для цього використовують популярні месенджери. Саме таким чином потерпіла з м. Шепетівки втратила майже 26 тисяч гривень.
Основою чергової передачі для українських воїнів з Ганнопільщини Шепетівського району, котрі захищають Україну на Східному напрямку, стала випічка, вареники, голубці, пампушки, консервація. Загальна вага продуктів - 869 кілограмів.

Подія сталася 15 січня близько першої години  ночі в обласному центрі. Поліцейські зупинили водія автомобіля «Лексус», який порушив комендантську годину. Під час спілкування правоохоронці помітили у чоловіка явні ознаки алкогольного сп’яніння, однак проходити перевірку він відмовився. Коли ж почали складати адміністративні матеріали, водій запропонував патрульним хабара, залишивши в службовому автомобілі 25 тисяч гривень. Патрульні одразу викликали на місце події слідчо-оперативну групу.

Суть, зініційованого благодійним фондом «Наша Перемога», проєкту «Бабусині зайці» полягає в тому, що соціально активні пенсіонерки виготовляють м’яких зайчиків, котрі допомагатимуть поліцейським працювати з дітьми, які перенесли стресові ситуації чи стали жертвами домашнього насилля.

За його даними, в окремих мережах супермаркетів ціни на яйця “Квочка” встановилися на рівні (за десяток) 74,2 грн. Яйця “Ясенсвіт” же у магазинах продають від 73,9 грн за десяток до 74,3 грн. Подорожчала також упаковка яєць “Ясенсвіт” на 18 штук – майже на 4 грн: зі 128,46 грн до 132,15 грн. Ціни в супермаркетах коливаються від 132 грн до 132 грн 30 коп.

Імпорт товарів на Поділля зріс за одинадцять місяців минулого року на 8,8% у порівнянні з січнем-листопадом позаминулого року до 613,1 мільйона доларів. Зростання ввезення продукції після значного зменшення в першому півріччі спостерігається все торішнє друге півріччя.

З кожним роком у Європі спостерігається активніший попит на ягоди калини та бузини та продукти їх переробки, все більше українських фермерів висаджують плантації з цими культурами. Відповідно, це спонукає вітчизняних селекціонерів створювати нові сорти: високоврожайні, крупноплідні та максимально придатні до переробки. Так, садівник-селекціонер з Кам’янця-Подільського Хмельницької області В’ячеслав Францішко вже вніс до Державного реєстру сортів рослин України 6 сортів калини, 2 з яких –  найбільш крупноплідні у світі. Детальніше про це, а також про свої селекційні успіхи він розповів в ексклюзивному коментарю проєкту «Ягідник».

23 січня на Хмельницькій атомній електростанції розпочала свою роботу постійна моніторингова місія Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

Подія сталася 23 січня близько 11.00 години в одній із квартир на 8-му поверсі багатоповерхівки на Львівському шосе обласного центру. Під час огляду місця події фахівці попередньо встановили, що в приміщенні відбувся вибух гранати.

Крок 1. Зверніться до Експертної служби МВС на дослідження транспортного засобу. Це можна зробити або самому, або з покупцем. Висновок про авто, який надає Експертна служба МВС, є чинним 10 днів.

У травні минулого року 55-річний чоловік незаконно ловив рибу забороненим знаряддям у Південному Бузі поблизу села Масівці. Бракон‘єр заподіяв водним живим ресурсам шкоду на загальну суму понад 85 тисяч гривень.

Закон України «Про зайнятість населення» передбачає право громадян на отримання ваучера, що дає можливість пройти перепідготовку за робітничею професією, підготовку за спеціальністю для здобуття ступеня магістра, підготовку на наступному рівні освіти, спеціалізацію та підвищення кваліфікації у закладах освіти чи у роботодавця.

В Україні відкрилась професійна школа військового навчання управлінню БПЛА “Крилаті”. Перший курс стартував 20 січня. Заняття проходитимуть у Києві та Полтаві, а згодом – у Львові.

Уже стало доброю традицією відзначати цю дату символічним єднанням делегацій Хмельниччини та Тернопілля на кордоні областей, символізуючи об’єднання українських земель в одну державу, що було проголошено у Києві Актом злуки УНР та ЗУНР. Цьогоріч делегації двох областей зустрічала гостина Буковина. Традиційно очільники областей обмінялися хлібом-сіллю та на знак шани поклали квіти до пам’ятника великому полководцю та звитяжцю Гетьману Петру Конашевичу-Сагайдачному.

Нещодавно у Летичеві президент громадської спілки «Всеукраїнське військово-цивільне об’єднання «Бойове Братерство України» Павло Жебрівський разом із командиром Хмельницького братерського полку Петром Тарасюком, курінним Хмельницького куреня Сергієм Кушніруком та іншими воїнами братерства вручили 10 пам’ятних кулонів-оберегів дітям Героїв.

Дорожньо-транспортна пригода сталася  22 січня близько 12.00 години на трасі «Стрий — Тернопіль — Кропивницький — Ізварино» в с. Вербка Летичівської тергромади.

За пуб­лічно­го об­ви­ну­ва­чен­ня Кам’янець­-По­діль­ської ок­ружної про­ку­ра­ту­ри, що на Хмель­нич­чи­ні, суд виз­нав вин­ним де­пу­та­та Кам’янець­-По­діль­ської район­ної ра­ди у дек­ла­ру­ван­ні не­дос­то­вір­ної ін­форма­ції (ч. 1 ст. 366–2 Кри­мі­наль­но­го ко­дек­су Ук­ра­їни).

В умовах війни, яку рф розв’язала проти України, роль українського вчителя в суспільстві стає особливо важливою. 24 лютого нам здавалось, що війна не може тривати довго, що Україна за підтримки світової спільноти швидко переможе, бо справедливість на нашому боці. Але війна затягується, забирає життя найкращих синів і дочок України, травмує душі наших дітей, які стають вимушеними переселенцями, перебувають під обстрілами, втрачають своїх близьких та рідних, примусово депортуються ворогом. Діти потрапляють у середовище насильства та жорстокості. Що може в таких умовах зробити вчитель, який обрав для себе шлях гуманної педагогіки?

Кабінет міністрів України тимчасово поклав обов'язки державного секретаря Міністерства внутрішніх справ України на Інну Ящук. Уродженка Хмельницького замінить на цій посаді загиблого у Броварській авіатрощі держсекретаря Юрія Лубковича.

ДОВІДКА.  Інна Ящук народилась у Хмельницькому 4 вересня 1972-го в родині службовців. У 1991-му закінчила Хмельницьке педагогічне училище (нині  Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія) за спеціальністю «Вчитель молодших класів». До 1995-го навчалась в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка, де здобула вищу освіту зі спеціальності «Початкове навчання та методика педагогіки». До 1995-го працювала вчителем початкових класів в ЗОШ№26 м. Хмельницького. У 2013-му рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України присвоєно вчене звання професора кафедри педагогіки. У 2015-му стала депутатом Хмельницької обласної ради від партії «Об’єднання «Самопоміч». Була кандидатом від партії «Слуга народу» на посаду мера Хмельницького під час виборів 2020-го, однак програла Олександру Симчишину. у 2021-му призначена на керівну посаду головного управління Національної соціальної сервісної служби у Хмельницькій області.

Тління у садибі помітив випадковий свідок та по обіді повідомив до Служби порятунку. Гасіння підрозділи ДСНС на місці події не проводили. Внаслідок загоряння у будинку пошкоджено підлогу, меблі та речі домашнього вжитку. А ще вогонь забрав життя власника будинку та його приятеля. Тіла чоловіків вогнеборці виявили на пожарищі. Попередня причина пожежі – необережність під час куріння.

Категорично не можна:
1. Викладати його фото у військовій формі.
2. Писати останнє відоме місце перебування.
3. Тегати його сторінку в соцмережах, якщо на ній є фото в формі або інші ознаки приналежності до сил спротиву.

Сьогодні Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження «Про організаційні заходи щодо будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС».

Наприкінці грудня минулого року Уряд розподілив кошти освітньої субвенції між громадами на 2023 рік та вніс суттєві зміни до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами (постанова Кабінету Міністрів України № 1472 від 30.12.2022). Консультант із бюджетних питань Хмельницького регіонального відділення АМУ Юрій Гриневич проаналізував документ та підсумував інформацію про виплати, які отримають місцеві та обласний бюджет Хмельниччини із державної казни.

Подія сталася у Летичеві. Підозрюваний викрав 20 000 доларів США та 80 000 гривень у бабусі своєї співмешканки. Зловмисника поліцейські виявили аж у Львові. На час досудового розслідування суд взяв підозрюваного під варту. 

За значний особистий внесок у наданні всебічної допомоги підрозділам Збройних Сил України, активну волонтерську діяльність в умовах воєнного стану почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного «За сприяння війську» нагороджено керівника ФГ «Верховина», депутата Миролюбненської сільської ради Володимира Петровича ТАРАСЮКА.
Нагрудним знаком «За сприяння війську» нагороджуються працівники Збройних Сил України та інші особи за значний особистий внесок у справу розбудови і розвитку Збройних Сил України, зміцнення співробітництва у військовій, науковій, соціальній, культурній та інших сферах життєдіяльності Збройних Сил України.

У жовтні минулого року до поліції звернулась 85-річна жінка: її ошукали за схемою «Ваш родич у біді».

Правоохоронці оголосили підозру двом злодіям, які вже притягувались до кримінальної відповідальності за майнові злочини. Чоловіки обікрали професійний ліцей. На час досудового розслідування суд взяв підозрюваних під варту.

«Kісові» села Шепетівщини активно збирали харчі, необхідні для мешканців деокупованих територій Харківської області.

Софія Кошкіна, учениця восьмого класу Хролинської гімназії на Шепетівщині, розповідає, що невід’ємною ознакою її родини залишається творчість. У їхньому роду були і музиканти, і художники, і майстри народної творчості. Мама Софії — Наталя — також художниця, вишивальниця, писанкарка. І Софія з раннього дитинства виявляла велику зацікавленість до творчості, до малювання. З чотирьох років вона — активна учасниця майже всіх аматорських колективів та гуртків Хролинського сільського будинку культури. Пізніше — постійна учасниця культурно-мистецьких заходів, які проводяться у Хролинській гімназії та в закладах культури Судилківської територіальної громади.

Здавна в Україні прийнято святкувати три Святвечори. Перший — перед Різдвом Христовим — відзначають 6 січня, його ще називають Багата кутя, другий — напередодні Василя — Щедрий вечір — 13 січня. І третій Святвечір — Голодна кутя — 18 січня перед Водохрещем.

Майже сім років тому Аліна Мельник одягнула військову форму. І відтоді вона, бойовий медик, потрапила у круговерть війни — руйнівної, кровопролитної, що рясно сіє біль, страждання та забирає найдорожче — життя.
Попри все 24-річна Аліна відважна й незламна, під постійними обстрілами й вибухами невпинно рятує життя захисників нашої країни.
Ніхто з рідних та й сільчан і не сподівався, що голубоока тендітна дівчина з довгою русою косою обере нелегку місію — надаватиме першу медичну допомогу на полі бою пораненим воїнам.

Приклад цієї жінки вкотре переконує, що відкрити для себе світ захоплень ніколи не пізно. Ба, більше — ти можеш дарувати його іншим, приємно дивуючи, викликаючи потік позитивних емоцій. Так, як це було на виставці Ірини Жари, що відбулася в приміщенні Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва.

У Миньковецькому старостинському окрузі Дунаєвецької територіальної громади наповну кипить робота — місцеві жителі гуртом працюють над виготовленням окопних свічок.

Уже традиційно у КНП «Хмельницька обласна дитяча лікарня» для маленьких пацієнтів, які проходять тут лікування, колектив медиків на чолі з директором Лілією Брухновою організовують для них цікаві пізнавальні заходи. Бо з позитивними емоціями й процес одужання пришвидшується.

«Сокіл» на других ролях
Триває чемпіонат України з футзалу в екстра-лізі, що проходить у чотири етапи.

Молитва та лики Святих є оберегом для тих, хто сьогодні під шквальним вогнем ворога. У це вірять і наші відважні захисники, і викладачі й учні Хмельницької школи іконопису «Нікош», які виготовили майже 1300 іконок та відправили їх на передову.

Із початку повномасштабної війни російські окупанти зруйнували або повністю стерли з лиця землі багато українських міст і сіл у зоні бойових дій. Щоб застрахати, залишити українців у пітьмі й холоді, вороги постійно вдаються й до ракетного терору, обстрілюючи фактично всі регіони держави, особливо — енергетичну інфраструктуру. Торік жахливих, підступних ударів з великими жертвами серед мирного населення зазнали Кременчук, Вінниця. І ось минулої суботи велика біда сталася в місті Дніпрі. Потужною ракетою Х-22, що призначена для знищення авіаносних груп у морі, безжальні орки вдарили по житловій багатоповерхівці, убивши сорок п’ять людей. Світ у шоку від чергового варварства московитів, гнівно засуджує ці нічим не виправдані дії.

Герой України Дмитро Петрович ЧАВАЛАХ родом із села Соколівка на Хмельниччині, з працьовитої сільської родини. Тут, на пагорбі, неподалік річки Ушиця, що несе свої води до великого Дністра, притулилася сільська хатинка, побудована з місцевого каменю-ракушняку ще в довоєнні роки. Килими квітучих полів і лісів, голуба річечка, гірські круті схили, все це в народі називають «маленькою Швейцарією».

Велична і свята, моя ти Україно,
Лише тобі карать нас  і судить.
Нам берегти тебе, соборну і єдину,
І нам твою історію  творить!
Урочистий Акт єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки став символом віковічного прагнення нашого народу жити в єдиній соборній незалежній державі.

Відрадно, що в нашій державі є чимало талановитих інженерів-конструкторів і винахідників, хист яких сповна розкривається й у важкий час війни.

Минулого тижня в селі Велика Березна на Полонщині на території одного сільгосппідприємства було виявлено тіла двох чоловіків 36 та 54 років. За попередньою інформацією, вони отруїлися чадним газом від генератора. Однак дивом вдалося вижити їхньому 41-річному колезі, якого направили до місцевої лікарні. Його стан медики розцінювали як стабільний.

Хмельничанин допоміг знайти зниклу дитину.
Нещодавно в одному з торговельних центрів сталася прикра ситуація — загубився хлопчик. Про цей інцидент схвильована мати, не гаючи часу, повідомила на лінію «102». 

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) завершує розміщення постійних місій на українських атомних електростанціях: Рівненській, Чорнобильській, Південноукраїнській. Найближчими днями має запрацювати місія на Хмельницькій АЕС. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час спільного прес-брифінгу з Генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі за підсумками зустрічі 18 січня.

З 1 січня 2023 року кількість стажу, необхідна для призначення пенсії, збільшилась ще на рік. Якщо людина в цьому році досягає 60 років, але в неї немає 30 років стажу, то пенсію не призначать. Минулого року необхідно було мати 29 років стажу, а в наступному році будуть вимагати вже 31 рік, і з кожним роком цифра зростатиме. З 2028 року пенсію не призначатимуть, якщо людина не матиме 35 років стажу. Якщо стажу недостатньо, то пенсію призначатимуть у 63 або навіть у 65 років, залежно від наявного стажу й року, в якому саме людина претендуватиме на пенсію.

1000 військових шоломів за 2022 рік вдосконалили троє хмельничан у власній майстерні. Ідейний розробник і засновник майстерні Андрій розповідає, працюють з 2016 року. За цей період часу вдосконалили 3 тисячі шоломів. За словами Андрія, два вдосконалених ними шоломи замовив головнокомандуючий Збройними силами України Валерій Залужний.

Якщо ви загубили чи втратили свідоцтво, наприклад, про шлюб — замовте його повторну видачу на порталі Дія. Українці отримали дублікати документів за допомогою Дії вже понад 7 700 разів.

Як повідомили у Міністерстві соціальної політики, для крадіжки використовують фішингові сайти, які імітують популярні українські банки. Після введення реквізитів банківської картки, викрадають кошти.

ОВЕН (21.03-20.04).
Хорошi часи не можуть тривати вiчно. I зараз належить пройти перевiрку на мiцнiсть, здатнiсть тримати удар i зробити все можливе для збереження стабiльностi. Не кращий час для прояву активностi. У понедiлок немає обмежень, покваптеся зробити те, що у вас на порядку денному. Несподiванi повороти подiй сприятливi. З четверга i до кiнця тижня займайтеся нагальними справами. Все, що вiдбудеться, зажадає вiд вас уваги, турботи i великих витрат сил. У складних обставинах є можливiсть знайти нових друзiв.
Сприятливi днi: 28; несприятливi: 25.

У Броварах на Київщині у середу, 18 січня, впав гелікоптер поблизу дитсадка. Як повідомив голова Національної поліції Ігор Клименко, розбився гвинтокрил ДСНС. Точна кількість жертв трагедії встановлюється.

З листопада 2016 по жовтень 2018 року, з метою особистого збагачення та зловживаючи службовим становищем, він вносив у банківські платіжні системи підприємства завідомо неправдиві відомості про зарахування на свій картковий рахунок «заробітної плати» та перераховував кошти на власну користь.

Тижні в сирих окопах, носіння важкого боєкомплекту. Що вже казати про поранення від мін, снарядів. Це реалії тієї важкої війни, яку вже майже рік веде українська армія.

Бахмут. Мороз...

...

У Дніпрі рятувальна операція триває понад 63 години. У результаті обстрілу наразі підтверджено загибель 40 осіб, серед них – 3 дитини. Травмовано 79 потерпілих, з яких 16 дітей. У багатоповерхівці повністю зруйновано 72 квартири, пошкоджено – 236, а також знищено 25 автомобілів.

Український ветеранський фонд започатковує групи підтримки у форматі зустрічей. Мешканці Києва та області зможуть приходити на особисті зустрічі. Мешканці інших регіонів можуть доєднуватися онлайн.

15 січня парафіяни Свято-Покровського храму села Варварівка Полонського благочиння, що у Шепетівському районі, приєдналися до лона Православної Церкви України.

Від початку повномасштабної війни росії проти України ЗСУ звільнили понад 1800 окупованих росіянами населених пунктів. Про це перед новим роком заявив Президент Володимир Зеленський. Однак, становище у щойно звільнених містах та селах — складне: будівлі — розтрощені, заклади культури — розграбовані, інфраструктура знищена вщент, а земля — щедро засіяна ворожими боєприпасами. Від перших днів звільнення українська влада повертається на деокуповані території та чимдуж намагається знов вдихнути туди життя. Що вже вдалось налагодити на деокупованих територіях та які плани керівництво держави має на відновлення постраждалих від росіян регіонів?

Служба фізичного захисту ВП ХАЕС та Служба безпеки України звертаються до мешканців та гостей Нетішинської, Острозької, Славутської та Ізяславської територіальних громад, з проханням без нагальної потреби не відвідувати санітарно-захисну зону навколо Хмельницької АЕС, у межах якої, у зв’язку з введенням на всій території країни воєнного стану, проводяться спеціальні охоронні заходи, у т.ч. - військового характеру. 

Відповідний документ No 23/2023 оприлюднено на сайті глави держави: “Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 січня 2023 року "Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)". 

За даними Центру медичної статистики, в середньому, 97,5 тис. українців щороку травмуються внаслідок падіння. Значна частина ушкоджень трапляється взимку, особливо під час ожеледиці. Щоб зменшити ризик впасти і травмуватися, варто дотримуватися простих та дієвих порад.

Дзвінко лунала щедрівка 13 січня у будинках і на вулицях Староушицької громади. У день, коли українці святкують Щедрий вечір, працівники клубних закладів зі своїми колективами щедрували на перемогу, на мир та добро!

«Ми зробили карту розташування генераторів із буржуйками та стаціонарних пунктів обігріву, які діятимуть у випадку відсутності електрики, води, опалення 24 год і більше.
Що потрібно від вас?

Науковці Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка створили унікальний генератор на біовідходах.
Біовідходи – справжнє золото для України, завдяки якому можна відмовитися від блакитного палива та зменшити навантаження на енергетичну інфраструктуру. У цьому переконує нас тернопільський науковець з інженерно-педагогічного факультету ТНПУ Валерій Федорейко.

З 1 січня 2023 року уповноваженим органом в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування є Пенсійний фонд України (ПФУ). Це означає, що виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві здійснює вже не Фонд соціального страхування України, а ПФУ. Відповідно, до виплат, які відтепер здійснює ПФУ, належать і виплати за лікарняними по вагітності та пологах. Детально про те, як наразі здійснюються ці виплати, повідомляють в Міністрестві соціальної політики.

 

Ветерани, їхні родини, а також сім’ї померлих захисників і захисниць можуть придбати генератори, павербанки, батареї або інше обладнання, необхідне для ведення власної справи. Український ветеранський фонд відшкодує до 20 тисяч гривень вартості такої покупки.

В Україні запрацювали зміни на ринку пасажирських перевезень, які створюють умови для підвищення конкуренції перевізників та запроваджують вимоги до транспорту для перевезення маломобільних груп населення.

На значній частині Хмельниччини, вночі та під ранок, відбулись пошкодження повітряних ліній. Причинами пошкоджень ожеледь на проводах, падіння гілок та дерев.

Аварійно-відновлювальні роботи розпочаті, персонал та техніка максимально залучені, але погодні умови не поліпшуються та ускладнюють проведення робіт. В зв’язку із значною кількістю відключень можливі похибки дотримання Графіка погодинних відключень. Будь ласка, поставтеся із розумінням до ситуації. Енергетики роблять все можливе для якнайшвидшого відновлення розподілу електричної енергії.

Розповідають експерти. Ініціатива "Як не стати овочем" та Оксана Мороз продовжують публікації відповідей експертів на теми інформаційної гігієни в безжальній інформаційній війні, яку Росія веде проти України.

Трагічний випадок стався у грудні 2021 року в дворі одного з будинків обласного центру. Зловмисник напав на співмешканця своєї дружини і вдарив його декілька разів ножем.

I, II чи III групу інвалідності встановлюють з огляду на те, наскільки порушені функції органів і систем організму людини та обмежена її життєдіяльність. Порушення можуть бути спричинені захворюваннями, бути наслідком травм або уродженими вадами.

За даними слідства, раніше судимий за вчинення майнових злочинів 37-річний чоловік, здобув у в’язниці авторитетний статус. Тож після виходу з місць позбавлення волі почав активно поширювати свій злочинний вплив на Кам’янеччині. Він особисто визначав осіб, відповідальних за дотримання «злодійських законів» та координував їх діяльність. Будь-який спротив у дотриманні таких «неписаних правил» негайно подавлявся ним особисто або наближеними до нього особами.

Вихованці Хмельницького центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Подолянчик» завітали сьогодні до Головного управління поліції, щоб привітати своїх шефів з новорічно-різдвяними святами.

Зловмисник під приводом повернення вигаданого боргу за пошкоджений автомобіль вимагав грошові кошти в жителя одного з міст області, застосовуючи при цьому погрози та фізичне насильство.

Хто має право на призначення субсидії на понаднормову площу житла?

Законодавство визначає категорії громадян, яким житлова субсидія може призначатися на понаднормову площу житла. Це непрацездатні непрацюючі особи, які проживають самі.

Протягом поточного тижня дізнавачі Шепетівського районного управління поліції зареєстрували чотири факти шахрайств, за якими розпочали кримінальні провадження.

Не секрет, що Україна нині серед лідерів в Європі за показниками порушень Правил дорожнього руху, кількістю автомобільних аварій, смертності і каліцтв від них. На жаль, не є винятком і наша область. Невтішні підсумки минулого року свідчать про те, що більшість ДТП стається через нехтування водіями Правилами дорожнього руху, неуважністю на дорозі. Прикро, що саме ці причини продовжують супроводжувати багатьох власників автівок і в нинішньому році.

У членів Кам’янець-Подільського осередку Національної скаутської організації «Пласт» є давня добра традиція – під час святкування Різдва поширювати Вифлеємський вогонь миру, вогонь з місця народження Ісуса Христа до всіх, хто його потребує.

Премія присуджується професійним театральним режисерам за вагомий внесок у розвиток сучасного театрального мистецтва України, і у 2023 році.

З початку повномасштабної агресії рф Служба безпеки України розслідує більше ніж 1,5 тис. кримінальних проваджень за фактами державної зради та шпигунства. Понад 340 з них – скеровано до суду.

У межах домовленостей Міністерства освіти і науки України, Міністерства цифрової трансформації України з компанією «Google» та ЮНЕСКО завершилося доставлення останньої партії хромбуків із запланованих 50 тис. для забезпечення потреб українських педагогічних працівників.

Із травня минулого року точаться бої за наш Бахмут, що на Донеччині. Так важко, як нині, на Бахмутскому напрямку не було ще ніколи. Особливо запеклі бої тривають під Соледаром. Окупанти кинули туди не лише підрозділи регулярної російської армії, а й спецназівців-вагнерівців.

У Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва започаткований фотопроєкт «Краса української хустки». 

Саме таку назву мало унікальне різдвяне дзвінкоголосе дійство – концерт Хмельницького академічного муніципального камерного хору з його наставником – художнім керівником та диригентом, заслуженим діячем мистецтв України Ігорем Цмуром.

Владислава Тику добре знають у його рідному селищі Сатанів. Хоч юнакові лише 17, але він вже відома особистість серед своїх земляків. Хлопець має не лише численні грамоти із різних конкурсів, але й досвід організації власного сольного концерту.

Україна та українці як ніколи зараз потребують Божого заступництва. Всю свою надію кожен із нас покладає на Творця Нашого Небесного і молить Його про допомогу. Молить на самоті, молить під час богослужінь у церкві, молить в окопі, молить під звуки ворожих обстрілів, молить за своє життя, за життя бойового побратима, за життя дитини чи стареньких батьків. Усі наші молитви линуть в небо, і Бог їх чує.

Він – ГЕРОЙ! З перших днів війни, з 2014 року майор Вадим Зеленюк, у складі окремого загону спеціального призначення «Омега» Північного територіального управління НГУ був у найгарячіших точках. Бачив пекло на землі. Скільки пережив, аби в нас кожен день починався з сонечка. Коли вдавалося передзвонити рідним, обов’язково в кінці звучало: «Люблю, цілую. Бережіться!».
А тепер йому назавжди 34 роки… Стільки часу на земне життя відміряла йому доля.

Напередодні Нового року, 30 грудня 2022 року, уряд затвердив Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов‘язаних та резервістів. Відповідна постанова Кабміну N1487 передбачає, що призовників братимуть на  облік у віці від 16 років  (у рік досягнення 17-річного віку) до  27 років. Думаю, важливо нагадати, що під час дії воєнного стану призов на строкову військову службу в Україні не проводиться.
Окрім призовників, на військовий облік зобов’язані стати військовозобов’язані та резервісти, які не досягли граничного віку перебування в запасі. У їх числі – жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність.
На військовий облік можуть також стати — лише за власним бажанням – жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю,  перелік яких затверджений Міністерством оборони.

Відомо, що все в житті починається з наміру. А вже далі справа за організацією, розподілом обов’язків й, звісно ж, збором і закупівлею необхідних речей, продуктів тощо. І цей механізм – своєрідний ланцюжок підтримки – в Деражнянському центрі професійної освіти вивчили досконало, особливо в час повномасштабного вторгнення орків на нашу землю.

Здавна в Україні Різдво асоціюється з домашнім затишком, пісною вечерею у сімейному колі з кутею, узваром і хлібом на столі. На покутті традиційно ставили Дідуха та, ясна річ, зустрічали колядників у хаті.

Триває чемпіонат України з гандболу у вищій чоловічій лізі, де в двох групах виступає сім колективів. Згідно з регламентом всі команди зіграють між собою по три рази, тобто проведуть по п’ятнадцять матчів.

На території Хмельницької області почастішали випадки різноманітних шахрайств. Правопорушники телефонують до жертви та виманюють кошти під приводом або врятувати близьку людину, яка опинилася в біді, або пропонують розблокувати банківську карту чи повідомляють про виграш значної суми грошей або навіть автомобіля. Тож працівники поліції застерігають: якщо до вас телефонують під цими приводами — припиняйте розмову та негайно звертайтесь на лінію 102!

Ця цитата належить одному кіборгу, яка увійшла згодом до книги з десятками інших цитат наших незламних і сильних Героїв, котрі протягом 242 днів тримали оборону аеропорту.

Звичайно ж, хочете. Але зможете отримувати її лише за однієї умови: якщо маєте 30 років страхового стажу. Такі норми почали діяти вже у 2023 році.

За даними МОЗ України, у 2022 році понад 2 млн українців отримали безоплатно або з незначною доплатою препарати для лікування серцево-судинних захворювань – завдяки програмі «Доступні ліки».

Як повідомили в Міністерстві соціальної політики, це сталося завдяки приєднанню Фонду соціального страхування до Пенсійного фонду, яке відбулося 1 січня.

Багато українських дітей через війну виїхали за кордон. Там вони пішли у місцеві навчальні заклади, але більшість із них продовжують підтримувати зв’язок із українськими школами. Вже закінчився перший навчальний семестр. Як він минув, з якими складнощами зіштовхуються українські школярі та їхні батьки за кордоном та як вони будуть повертатися до повноцінного навчання в Україні?

Як повідомили в аналітичному відділі Асоціації «М’ясної галузі», закупівельні ціні на 9-15 січня 2023 року: 65-67 грн/кг на свиней живою вагою.

Через аномально теплу погоду у посівах озимих зернових культур та ріпаку відмічається слабка вегетація рослин, що негативно впливає на загартовування озимини.

8 січня відбувся ще один обмін полоненими, внаслідок якого звільнили ще 50 українських військових. Серед звільнених був і боєць з Красилівщини. Це хлопці із ЗСУ, ТрО, НГУ, ДПСУ, ВМС, а також із ССО: 33 офіцери та 17 рядових і сержантів. 

Кропивницький програміст Віктор Шимко створив для сервісу Google Асистент додатковий скіл (skil – англ. навичка, можливість), який розширює здібності штучного інтелекту та дозволяє йому вголос читати Біблію в україномовному перекладі Івана Огієнка.

Часто особами, що потребують догляду, можуть бути близькі люди чи члени родини. Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України розповідає за ким призначається догляд та як отримати компенсацію від держави.

Як передає Мінреінтеграції у Телеграмі, евакуація мешканців небезпечних регіонів України триває. 

Flowers4school – спільний проєкт асоціації квіткових виробників Нідерландів та України, спрямований на озеленення українських шкіл. Восени будь-яка українська школа могла подати заявку та отримати поштою колекцію посадкового матеріалу - цибулини тюльпанів, нарцисів, гіацинтів, крокусів, а також всі необхідні матеріали для посадки рослин. 

Це два різних електронних документи, що генеруються та зберігаються у різних державних електронних реєстрах, водночас, тісно пов’язані між собою, оскільки засвідчують факт тимчасової непрацездатності людини. 

Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі - ITFC за підтримки Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» запрошуємо українські підприємства подавати заявку на участь в одній з провідних міжнародних виставок для галузі споживчих товарів Ambiente у Франкфурті-на-Майні, Німеччина, що пройде 3–7 лютого!

Команда експертів ГО «Електронна республіка» за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» в рамках Програми покращення ІКМ, зібрала інформацію щодо актуальних грантів та програм підтримки бізнесу та сформувала інфографіку з посиланнями на реєстрацію.

Юні відвідувачі гуртка Старокривинського будинку культури у селі Старий Кривин, що на Шепетівщині, завжди з нетерпінням чекають на поліцейських. Це запорука того, що урок пройде не тільки цікаво, а й пізнавально.

1.
Хата багата, якщо в ній багато. В нашій — я і мама. Але так не було завжди. Мені вчувається голос тата, я бачу його солом’яної барви волосся, блакитні очі... Зі стін двох кімнат, з-під тьмяного скла, на мене мовчазно споглядають мій прадід, мій дід, бабусі...
— Мамо, чому не ходимо на цвинтар?
— Бо ніхто там не похований.
— Не похований? А де ж вони всі?
Ненька зітхнула й неохоче промовила:
— Тепер ліпше не знати, — відвела погляд на плиту, де мліли святкові страви.

4 січня, за дві години до появи на світ своєї донечки, Андрій приїхав з Соледара на партнерські пологи.

За попередньою інформацією, зазначають надзвичайники, вибух стався внаслідок витоку газу. За викликом було спрямовано рятувальників 1 Державної пожежно-рятувальної частини. На щастя, травмованих і загиблих немає.

У вересні минулого року місцевий житель подав до Територіального сервісного центру МВС в Хмельницькій області заяву про складання практичного іспиту для отримання посвідчення водія. Прибувши до сервісного центру, він випадково познайомився з місцевим мешканцем, який повідомив, що для успішної здачі потрібно заплатити.

 Андрій, 214-й спецбатальйон.

2 січня Бюро економічної безпеки України повідомило про те, що вручило підозри шістьом посадовим особам одного з державних оборонних підприємства. Згадані посадові особи у березні 2022 року, тобто під час повномасштабного вторгнення рф в Україну, закупили неякісні товари військового призначення для ЗСУ. Розтрата бюджетних коштів оцінюється на загальну суму у 5,4 млн грн.

Біснувата москальня дуже хотіла зіпсувати українцям зустріч Нового року. Вдень 31 грудня та в ніч на 1 січня вона здійснила запуск десятків ракет і дронів-камікадзе. Дві ракети в останній день 2022 року прилетіли й у наш Хмельницький, завдавши руйнувань. Та найстрашніше – постраждали восьмеро цивільних громадян, 22-річна дівчина померла в лікарні. «Цього разу масована ракетна атака росії була навмисно спрямована на житлові квартали, а навіть не на нашу енергоінфраструктуру. Воєнний злочинець путін «святкує» Новий рік, вбиваючи людей», – написав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба і знову закликав відібрати в росії місце постійного члена Ради безпеки ООН, яке вона весь час займала незаконно. Україна надала обґрунтовані докази того, що 31 рік тому російська делегація, по суті, окупувала крісло СРСР – держави, яка на той момент припинила своє існування – без жодних підстав. А ця зміна табличок – грубе порушення пункту 2 статті 4 Статуту ООН, яке необхідно виправити.

В селі Нижнє та Лозове, що на Деражнянщині, в 1941 році на торфорозробках німецькі окупанти створили три концентраційні табори для радянських військовополонених переважно для гарнізону з Летичівського укріпрайону. В цих таборах було замордовано 432 солдати та офіцери.

Під час зустрічі з подільським композитором Іваном Пустовим він говорить про те, що серед різдвяних пісень для українців і західного світу «Щедрик» Миколи Дмитровича Леонтовича посідає особливе місце. Ця колядка є однією з найвідоміших святкових композицій, яка зачаровує публіку в усьому світі вже понад 100 років.

Перший запис «Щедрика», жовтень 1922 рік, Нью-Йо́рк Сіті.

Картини Владислава Вітрука не можуть не додавати гарного настрою, бо пронизані особливим світлом. Зачаровують не лише яскравою палітрою кольорів, а й оригінальною технікою їх створення – без використання не лише пензля, а й фарб. Свої картини Владислав малює пластиліном.

Наші земляки виграли кубок
Вісім команд чоловічої волейбольної суперліги України розіграли в Чернівцях кубок ліги. Боротьба велася не лише за почесний трофей, а й за право зіграти в єврокубках у сезоні 2023-2024 років.

«Декілька років лікую бронхіт, але хвороба не відступає. Чи можуть допомогти лікарські рослини?» Мирослава, м. Хмельницький.

Кожна людина в своєму житті прагне зробити якомога більше добрих справ, залишивши після себе світлий слід на Землі. Жити по совісті, бути чесним із людьми та найголовніше – із самим собою, вміти співпереживати й вболівати за ту справу, якою гориш і якій присвятив усе життя, – це ті ціннісні життєві орієнтири – своєрідні поводирі, які не дозволять збитися зі шляху, а навпаки – возвеличують людину в стократ в очах інших.

Напередодні Нового року з полону ворога звільнено в результаті обміну 140 українських Захисників та Захисниць. Серед звільнених було і 2 захисників з Хмельницької області. 

Відомому українському журналістові, багаторічному редакторові Кам’янець-Подільської міськрайонної газети «Край Кам’янецький», письменнику, автору гостросюжетних романів «Довга дорога вночі», «Павутиння», «Крик білої ворони», «Біг з перешкодами» («Редакція»), «Розрив-трава на лютих перехрестях», «Злива», багатьох збірок повістей, оповідань та новел, почесному професору Кам’янець-Подільського національного університету імені І. Огієнка, лауреату цілої низки літературних премій і відзнак Мар’яну Красуцькому 5 січня виповнилося б 80 років. Цю поважну ювілейну дату прозаїк мріяв зустріти у розквіті творчих сил у праці – пошуках цікавих тем і сюжетів, прагнень порадувати читацький загал новими творами. Та не дожив до ювілею, завчасно відійшов у вічність. Незадовго до смерті, ми ще довго з ним спілкувалися, говорили про наше нелегке сьогодення, згадували спільну роботу у міськрайонній газеті «Край Кам’янецький», редакцію якої очолював три десятиліття, друзів-колег по перу. Мар’ян Іванович також відповів на декілька поставлених йому запитань, що стосуються його творчості як письменника, планів на майбутнє, адже після виходу на заслужений відпочинок він повністю присвятив себе літературній діяльності.

Багато минуло літ з того часу – понад пів століття, а Василь Григорович і досі достеменно пам’ятає, як напередодні нового 1967 року Ганна Гніздовська, вчителька української мови і літератури Зіньківської середньої школи на Віньковеччині, оголосила, що учень 7-В класу Васько Ковальчук написав найкраще твір на новорічну тематику і став переможцем загальношкільного конкурсу.
Згодом, побачившись із Василевими батьками, Григорієм Тимофійовичем і Євдокією Максимівною, вчителька сказала: «Талановитий у вас син, ерудований, начитаний, я завжди в захваті від його наполегливості у досягненні своєї мети, енергійності, якої в нього аж «зашкалює» й вистачає і на на- вчання, і на спорт, і на заняття музикою та малюванням, тож із такими задатками багато досягне у житті». Як мовиться, пророчими стали слова досвідченого педагога. 

Подія сталась 24 грудня минулого року в одному із сіл на Славутчині. Троє зловмисників проникли до будинку пенсіонерки, зв’язали її та почали бити, вимагаючи гроші. Зрештою, вони знайшли сховок із заощадженнями, в якому було більше 100 тисяч гривень і 200 євро, після чого поспішно покинули будинок. Пенсіонерку зв’язаною залишили напризволяще. 

У ці важкі часи, які проживають українці, важливим завданням кожного, хто знаходиться в тилу - підтримка та допомога Збройним Силам України. Кожна людина допомагає на рівні своїх сил:  хтось плете, хтось перевозить, хтось готує. 

Сьогодні, 4 січня, Дунаєвеччина знову зустріла черговий евакуаційний потяг з міста Херсона, який прибув на Хмельниччину. 17 херсонців, отримали тимчасовий прихисток у громаді, аби мати змогу пережити холодні місяці в теплі та безпеці. Поселення відбулось у Миньковецькій амбулаторії, де мешкають й інші евакуйовані. 

Рік, що минув, став вирішальним у долі українського православ’я, рубіконом, за яким філіалам російської церкви не повинно залишитись місця на нашій землі і в душах українців. Боротьба за українську церкву, масові виходи релігійних громад з-під юрисдикції упц московського патріархату стали духовним фронтом, на якому українцям так само важливо здобути перемогу, як і на бойових рубежах. І тут немає напівтонів: є Україна і є її ворог москва, а в релігійному сенсі — й російська церква, яка устами патріарха кіріла благословила росіян на знищення українського народу.

В ході масштабних профілактичних заходів працівники ДБР провели обшуки на Житомирській митниці, за результатами яких було виявлено товари з російської федерації, завезені до України всупереч чинного законодавства. Загальна вартість майна з рф склала понад 1,5 млн грн. 

На презентацію rалендаря зібрались укладачі видання, автори статей, краєзнавці, науковці, літератори, представники громадських організацій, музейники, представники органів влади та самоврядування, закладів освіти, культури, ЗМІ. 

 

Поліцейський офіцер громади, перебуваючи на лікарняному, розкрив крадіжку грошей, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

 

Шепетівською окружною прокуратурою розпочато кримінальне провадження за фактом службової недбалості при будівництві пішохідного мосту в місті Нетішин, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.


Протягом минулої ночі, дороги області були оброблені завдяки 204 шляховикам, 148 механізмам та 2601 тонні протиожеледних матеріалів, повідомляє пресслужба Укравтодору у Хмельницькій області.

 

Працівники правоохоронних органів зупинили чоловіка, що був посередником у продажі наркотичних та психотропних речовин, через інтернет-крамницю, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

 

Від сьогодні, 31 січня, усі нещеплені від COVID-19, працівники органів місцевого самоврядування та комунальних установ відсторонюються від роботи, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

 

Сьогодні, 31 січня, приблизно о 9:00, на Волочищині відбулося ДТП в ході якого загинув один водій, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.


За минулий рік колектив Новоушицького лісгоспу відтворив ліси площею 27,4 гектара, з яких 7,6 – захисні лісові насадження, повідомляє пресслужба Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

 

Працівники поліції відшукали двох молодиків, які викрали телефонний кабель у Полонному, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.


39-річна жінка, яка вбила чоловіка, а його тіло вивезла і заховала у сусідньому районі отримала покарання у вигляді ув’язнення до 9,5 років та відшкодування моральної шкоди батькові загиблого у розмірі 500 тисяч гривень, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.


У селах Судилків та Адамів, що у Хмельницькій області, відбулися пожежі, в ході однієї загинув чоловік, повідомляє пресслужба ГУ ДСНС України у Хмельницькій області.


За повідомленням пресслужби Хмельницької поліції, директору підрядного підприємства, головному бухгалтеру та незалежному інженеру технічного нагляду оголосили про підозри, їм може загрожувати до 12 років позбавлення волі.

Вчора, 27 січня, під час нічного рейду працівники охорони Ізяславського лісгоспу з допомогою правоохоронців виявили правопорушників на території державного підприємства, повідомляє пресслужба Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

За повідомленням пресслужби Хмельницького електротрансу, відтепер хмельничани можуть користуватися електронним проїзним у тролейбусах.

35-річний чоловік визнаний винним у смертельному ДТП, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.

Вчора ввечері, 27січня, у  Хмельницькому було затримано чоловіка у якого виявили наркотичні речовини при собі, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Кам’янець-Подільською окружною прокуратурою заявлено позовні вимоги про відшкодування шкоди, завданої порубкою дерев на території національного природного парку «Подільські Товтри», повідомляє пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.

У Хмельницькому працівники поліції врятували 25-річного чоловіка, що мав намір стрибнути під потяг, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.


Навесні 2022 року відбудеться традиційна щорічна лісокультурна кампанія, до якої працівники лісгоспу готуються уже зараз, повідомляє пресслужба Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.


У селі Гаврилівці на трасі «Житомир - Чернівці» відбулося зіткнення 34-річного мотоцикліста з легковою машиною, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

За повідомленням пресслужби Хмельницької обласної державної адміністрації, 9 лютого 2022 року відбудеться щоквартальна перевірка систем оповіщення Хмельницької АЕС.

Уже декілька років поспіль сотні білих лебедів зимують на території водойми Хмельницької АЕС, повідомляє пресслужба Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

За повідомленням пресслужби Хмельницької обласної прокуратури на Хмельниччині буде засуджено начальницю поштового відділення.

За повідомленням пресслужби Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, за минулий рік було продано на 170 тисяч кубометрів необробленої деревини більше, ніж за 2020 рік.

Голові Хмельницької обласної ради
Віолеті ЛАБАЗЮК,
голові Хмельницької облдержадміністрації
Сергію ГАМАЛІЮ


Створення нових робочих місць, наповнення бюджету є одним із головних пріоритетів у діяльності влади. Проте Хмельницька дирекція АТ «Укрпошта» на чолі з М. Громовим перешкоджає цим завданням.

 Прокльони українців, як сніг, сиплються на голову біснуватого, маніякального Путіна, який під машкарою захисту російських інтересів штовхає світ до війни. Шантажист обклав військами наші кордони з боку Росії. А тепер ще з потурання вірнопідданого Лукашенка суне з військом у Білорусь, щоб звідти загрожувати Україні.

Про це мріє староста села разом із односельцями.

У шкільні роки вона захопилася математикою. Дехто дивувався, що така делікатна мила дівчинка, яка й у музичній школі займається, тягнеться до серйозних наук. Як правило, дівчатка більш схильні до гуманітарних, а Неля запевняла, що їй до вподоби складні задачі. Недаремно мріяла про фізико-математичний факультет у виші. Та майже перед самим вступом заманулося побачити інші місця, захотілося випробувати себе на самостійність подалі від дому.

У дворі нашого ОСББ, яке складається з кількох багатоповерхівок, кілька років мешкали собаки. Не агресивні, дружелюбні. Їх підгодовували майже всі. Дві бабусі-пенсіонерки взяли основне шефство над чотирилапими. Руді й сіренькі, кошлаті, як ведмежатка, вони радо стрічали кожного, дорослих і малих, адже до всіх звикли.

Сімнадцятирічна Аріна Чабан, гарна, розумна й допитлива дівчинка, закінчила школу (Хмельницьку ЗСОШ №21) минулого року. Із золотою медаллю. Окрім навчання, вона захоплюється живописом — малює змалку. Три роки тому у Хмельницькому обласному художньому музеї відбулася виставка її робіт «Жити мистецтвом». Дуже точна назва, адже Аріна справді захопилася вивченням історії мистецтва. І все — завдяки вчительці, Вікторії Миколаївні Кривенко, яка зуміла передати учениці свою любов до мистецтва.

Щоправда, не магазинного, знежиреного, а домашнього, справжнього. Що ж це робиться? Як це назвати?

Ті, кого за надмірну витривалість охрестили кіборгами, воїни 90 окремого аеромобільного батальйону, що носить ім’я Героя України старшого лейтенанта деражнянця Івана Зубкова, добровольці, які пройшли пекло Донецького аеропорту, рідні загиблих його захисників, ветерани українсько-російської війни з’їхалися минулої суботи до Деражні з Києва, Чернігова, Житомира, Вінниці, Івано-Франківська, усієї Хмельниччини.

Кілька дописувачів звернулися до редакції з проханням розтлумачити, як юридично правильно вирішити питання, коли накладаються межі городів чи інших земельних ділянок. А таке трапляється доволі часто через необачність землевпорядника під час розробки документації або якщо неправильні дані були внесені до Державного земельного кадастру. В результаті помилки власник ділянки, яка підлягає реєстрації, не зможе зареєструвати землю та отримати кадастровий номер, доки не будуть усунені неточності. А знаємо, що для здійснення з земельною ділянкою будь-якої юридичної операції (продаж, дарування, передавання у спадщину, обмін, поділ чи об’єднання тощо) обов’язковий кадастровий номер.

У післяноворічних листах читачі залюбки розповідають про організацію-святкування у рідних населених пунктах зимових празників; про талановиту дітвору й колективи художньої самодіяльності, які створювали феєричний настрій; про керівників громад й працівників культури, які подбали, аби свята пройшли на найвищому рівні; про колядників, які з хати в хату сповіщали про народження Спасителя; про казкові фотозони і, на жаль, про тих, кому заважала краса, хто, вочевидь, знайшов для себе спосіб возвеличитися замість зайнятися чимось корисним або хоча б нешкідливим.

Успішний старт
У Сумах відбувся леогкоатлетичний чемпіонат України в приміщенні серед юніорів. Змагалися 419 спортсменів 2003 року народження і молодші з усіх регіонів держави.

Саме цей розстріл називають першим масовим, під час якого в Кам’янці-Подільському знищили понад двадцять тисяч євреїв. І це лише за 24 години. Страшні розправи над ними проходили по всій Україні, на жаль, Хмельниччина не стала винятком.

Від 22 січня Хмельниччина у «помаранчевій» зоні карантину. Загалом попомаренчевіли 14 українських областей, а Івано-Франківська та Рівненська днями опинилися на «червоному» рівні епіднебезпеки.

Для комфортного відпочинку жителів Шепетівки та району, а також автомандрівників у державному підприємстві «Шепетівський лісгосп» функціонує мережа зон відпочинку. Особливою популярністю користуються рекреаційні пункти «Дубки» і «Лісовий кордон».

Дві нових заяви на телефонних шахраїв за два дні, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Організована група незаконно вирубила, перевозила, зберігала та збувала деревину, а також зловживала службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.

Сьогодні, 26 січня, водій під дією наркотичних речовин спричинив ДТП і намагався втекти з місця подій, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Як повідомили у головному управлінні Пенсійного фонду України у Хмельницькій області, з 1 січня 2022 року проведено перерахунки пенсій:

Коронавірус набирає стрімких темпів розповсюдження. Нинішня хвиля набагато чисельніша. Щодоби в Україні лабораторно підтверджується майже по 20 тисяч випадків COVID-19. У Хмельницькій області за минулу добу виявлено  1471  випадок захворювання. Всього з початку пандемії станом на 26 січня у нашій області лабораторно підтверджено  157574  випадки COVID-19. З них 10238 – діти,  6308  – медпрацівники.

Вчора ввечері, 25 січня, було повідомлено про пожежу у Хмельницькому, на Львівському шосе, повідомляє пресслужба ГУ ДСНС України у Хмельницькій області.

Хмельницька обласна служба зайнятості, в рамках співпраці з Хмельницьким обласним центром соціальних служб шукає сім’ї, які готові тимчасово доглядати за дітьми, що потребують захисту. Якщо Ви небайдужі до долі дітей, які тимчасово з різних причин не можуть проживати в рідній сім’ї, станьте патронатним вихователем.

Унікальну операцію з пересадки серця провели на базі Хмельницького обласного серцево-судинного центру. Заклад входить до пілотного проекту з трансплантації, має відповідну ліцензію. Тут працює трансплант-координатор.


Сьогодні, 24 січня розпочався щорічний зимовий облік мисливських тварин, повідомляє пресслужба Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.


У Дунаївцях пограбували 18-річного юнака, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

взяли участь три колективи зі Староушицької громади: фольклорно-етнографічний — «Трудівниця» Гораївського сільського клубу (керівник Галина Горобець), вокальні — «Подоляни» Нефедівського сільського будинку культури (керівник Тетяна Остапчук) та «Чоловіче щастя» Гуто-Чугорського сільського клубу (керівник Олеся Кошевко).

Новорічно-різдвяні свята завершилися. І, можливо, вже незадовго ми згадуватимемо їх, як прекрасний період, коли ще могли дати волю своїм гастрономічним бажанням. Бо ж очікуваний кінець епохи бідності відкладається. Взамін готується запровадження продуктових карток. Українська економіка доведена до ручки, тому ідея продуктових карток, на думку команди Зе, стане порятунком їхнього рейтингу.

Вони познайомилися у молоді роки в Коричинцях, тоді ще Вовковинецького району. Якраз Ольга Нагорна працювала завідуючою сільським клубом, а Килина Корда — медсестрою. Збігли десятиліття, і Ольга Григорівна привітала давню знайому, свою ровесницю, з 90-річчям. Ювілярка згадала милу серцю Циганівку, яка зникла з лиця землі, але не стерлася з її пам’яті.
– З’явилося це поселення ще після Жовтневої революції 1917 року. Селяни зі Згарка та Коричинець, які отримали земельні наділи і вирішили на новому місці хазяйнувати одноосібно, – розповідала Ольга Нагорна. – Тоді ніхто і не здогадувався, що їх обдурять, а Циганівку безжально знищать. А хуторян змусять віддати весь реманент, худобу та землю, зруйнувати хати. І доведеться їм знову будуватися в сусідніх селах.

Шквал позитивних емоцій і незабутніх вражень подарував фестиваль колядок та щедрівок «Різдвяний передзвін», що відбувся на Василя та Старий Новий рік у Меджибожі. Феєричного тону задавали солісти і творчі колективи всіх закладів культури Меджибізької громади.

Унікальні роботи представили нещодавно учні Хмельницької художньої школи на цікавому культурно-просвітницькому заході «Українська ментальність і дух академії», в ході якого відкрили виставку їхніх творів. Ідейним натхненником серії академічних малюнків, а також створених за сюжетами різних творів Великого Кобзаря став старший викладач художньої школи, член спілки дизайнерів України Андрій Томчишин.

«Від долі нікуди не втечеш. Лише після трьох днів знайомства я вийшла заміж, і ніколи про це не пожалкувала. Виховали з чоловіком четверо дітей – і вони для нас були змістом життя. Так, виходить, розпорядилася доля», – розповідає Лідія Прохорівна Когут із села Глібки.

Удачі вам, лижні акробати!
У США, на гірськолижному курорті Дір Веллі відбувся останній передолімпійський етап Кубка світу з фристайлу в дисципліні лижна акробатика.

Він часто заглиблюється в спогади. Примружуючи очі, ніби розглядає знову і знову картини свого життя. Думає, чи могло воно скластися інакше, якби все – спочатку.
Тепер для таких роздумів у нього, 86-літнього мешканця будинку для престарілих, достатньо часу. Колись і йому здавалося, що мчить той час швидше, аніж прудкі коні. А тепер його хід повільний і стишений. Може, щоб не сполохати думок, що кружляють і кружляють у голові.

Всі віряни – православні та греко-католики – відзначили 19 січня день Богоявлення, або всім відомого свята Водохреща. У найвіддаленіших куточках Хмельниччини линула щира молитва та проводилися традиційні обряди освячення води.

Кам’янець-Подільський міський голова Михайло Посітко ініціює розпуск міської ради.

«Подільські вісті» вже писали про те, що між депутатами Кам’янець-Подільської міської ради другий рік, тобто з часу проведення останніх місцевих виборів, триває протистояння, частиною місцевих обранців блокується ухвалення важливих рішень життєдіяльності Кам’янця-Подільського, через що не прийнятий головний фінансовий документ громади на поточний рік, інші важливі програми. З цього приводу міський голова Михайло Посітко зробив відеозвернення до громади, в якому заявив, що має наміри звернутися до Верховної Ради України з питанням про розпуск міської ради нинішнього VІІІ скликання.

Поки одні ламають голови, як впоратися зі стихійними звалищами побутових відходів, інші ж – просто ламають все на своєму шляху. Бо, мабуть, сформувалася така ментальна звичка в деяких українців.
Для жителів одного з сіл Чорноострівської територіальної громади той зимовий ранок приніс справжнє здивування: не встигли ще звикнути до новооблаштованих критих майданчиків з баками для сміття, як вандали зняли частину залізної решітки. Та потім і того їм виявилося замало, невдовзі один бак якимось дивним чином опинився за кілька десятків метрів від решти. Як казали місцеві: «Не дотягнули, мабуть, сил забракло».

В Україні триває вакцинація від COVID-19. Закінчується п’ята хвиля. Підсумки невтішні. Люди продовжують хворіти і помирати. Тепер все більше говорять про «бустерну дозу». Вона призначена для тих, хто вже пройшов щеплення, і для літніх людей. Це ж, мабуть, треба мати міцний організм, аби витримати такі випробування, думаю я.

Після виходу у «Подільських вістях» №50, за 16 грудня 2021 року, матеріа­лу Світлани Шандебури «Поверніть листоношу, або Як діє антинародна реформа» до редакційної пошти посипалися листи з найвіддаленіших куточків краю. Жителі області описують, як же працюють у них пересувні поштові відділення. Із більшості, на жаль, бачимо, що ситуація дуже бажає кращого. Як-от у листі з Шепетівщини (щоправда, дописувачі не вказали своїх імен, побоюючись, як стверджують, «втрапити в немилість»): «Дорога редакціє, звертаються до вас за порятунком, можливо, хоч за співчуттям, жителі сіл Переросле, Червоне, Козин колись Білогірського району. Закрили в нашому селі пошту, гарно розхвалюючи нам послуги пересувного відділення. Тож тепер раз на тиждень з Білогір’я нам привозять періодику, пенсію… Візьмімо 10 грудня: газет, кажуть, нема, загубили на якомусь іншому поштовому відділенні, пенсійних же виплат, хто зміг прийти (хто молодший й здоровіший), чекали від 12.00 до 15.00, під дощем і на холоді. Але ж скільки старих і хворих людей. Хіба можна так над нами знущатися?

Затверджено Положення про проходження військової служби  dійськовослужбовцями Служби зовнішньої розвідки України

 Документ передбачає порядок прийняття на військову службу та укладення контракту з військовослужбовцями СЗР, порядок переміщення, атестування та звільнення військовослужбовців. Положення затверджено указом Президента України від 30 грудня 2021 року № 690/2021.

В Україні діє програма “Доступні ліки”, за якою пацієнти можуть отримати безоплатно чи з невеликою доплатою препарати для лікування хронічних захворювань. Для того, щоб отримати необхідні ліки, пацієнтові потрібно звернутися до лікаря за електронним рецептом. Вибрати зручну аптеку і за рецептом одержати препарати.  У Хмельницькій області 443 аптеки беруть участь у програмі реімбурсації “Доступні ліки”, з них 99 розташовані у невеликих містечках та селах.  

Служба безпеки України блокувала схему розкрадання природних ресурсів на Хмельниччині. Зловмисники здійснювали незаконну розробку надр на території  природно-заповідного фонду.

Військовий комісар області отримав 1200 доларів неправомірної вигоди за допомогу в уникненні служби в лавах Збройних сил України, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

За повідомленням пресслужби Хмельницької обласної прокуратури, заявлено позов про повернення земель прибережної захисної смуги Дністровського водосховища.


Жителю села Більчин, Хмельницької області загрожує до двох років позбавлення волі за тривале психологічне насильство, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.


У Чемеровецьких аптеках було задокументовано два факти продажу нарковмісних препаратів без рецепта лікаря, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

За повідомленням пресслужби Хмельницької поліції, 17 січня, було затримано чоловіка, який торгував канабісом та амфетаміном.


Вчора, 18 січня, на річці Південний Буг відбулася зустріч рятувальників та журналістів, під час якої перші нагадали усі правила безпеки під час занурення в ополонку, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Працівниками рейдових груп Хмельницького ЛМГ складено 17 протоколів за порушення правил полювання, повідомляє пресслужба Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.


Урядовий контактний центр відкрив онлайн-платформу з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей (сайт 1547), повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

На території Шепетівки чоловіку оголосили про підозру, за побиття свого односельця, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

На Хмельницькій атомній електростанції цей конкурс стартує уже 28 рік поспіль, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Через сильні вітри у Хмельницькій області продовжують знеструмлюватися населені пункти, проте енергетики активно вирішують цю проблему, повідомляє пресслужба АТ «Хмельницькобленерго».

Послугами нового притулку можна скористуватися уже сьогодні. Це безпечне місце де можна знайти тимчасовий прихисток, де надають психологічну та медичну допомогу, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Вчора, 17 січня, у Кам’янець-Подільському 34-річний чоловік отримав декілька ножових поранень, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.


За 2021 рік Фонд соціального страхування України виплатив застрахованим працівникам Поділля, а також потерпілим від нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання близько 375 мільйонів гривень, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.


Мешканця Буковини було затримано за крадіжку, його брат вирішив дати хабаря працівнику поліції, за це чоловік може сісти за ґрати на строк до 8 років, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Працівники кримінальної поліції спільно з колегами із державної міграційної служби виявили громадянина Грузії, який незаконно перебуває на території України, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Протягом трьох останніх років італійська лінія точного висіву насіння в касети допомагає пришвидшити розростання лісу у Славутському лісгоспі, повідомляє пресслужба Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Сьогодні, 17 січня, відбулася дорожньо-транспортна пригода, за якої загинула 90-річна пенсіонерка, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.


У Старокостянтинівському лісгоспі підгодовують звірів взимку для збереження фауни та сильного приплоду у майбутньому, повідомляє пресслужба Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.


За повідомленням пресслужби Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницька обласна служба зайнятості, в рамках співпраці з Хмельницьким обласним центром соціальних служб шукає сім’ї, які готові тимчасово доглядати за дітьми, що потребують захисту.

На Хмельниччині оголошено про штормове попередження першого рівня небезпечності, це загрожує частковому або повному знеструмленню населених пунктів області, повідомляє пресслужба Хмельницькобленерго.


Вчора, 16 січня, у Хмельницькому під час ДТП травмувалася 84-річна пенсіонерка, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Вчора, 16 січня, у Кам’янець-Подільському районі від пожежі загинув чоловік, повідомляє пресслужба ГУ ДСНС України у Хмельницькій області.

 

Гостинно зауважувала столітня ювілярка із Новосілки, що на Городоччині, Олена Бельська, коли в порозі зустрічала шанованих гостей, а їй пропонували присісти. Жінка впевнено задула свічкову сотню на ювілейному торті й охоче розповідала гостям й журналістам пережите-звідане, адже всього ті літа приносили.

 

 

Науковці, краєзнавці та журналісти відновлюють історичну пам’ять нації з допомогою відкритих архівів СБУ, адже державний архів відомства — один із найбільш відкритих серед усіх пострадянських країн, а з 2015-го всі документи радянського періоду є відкритими. Архів СБУ у Хмельницькій області складається з 13 фондів, що налічують понад 26 тисяч томів.

 

До редакції «Подільських вістей» надійшов лист із далекого Владивостока (Російська Федерація) від Павла Миколайовича Крутого, який, прочитавши статтю під назвою «Унікальні мої Гоголі» автора Петра Слободянюка — подільського краєзнавця, культурного діяча — виявив можливий родинний зв’язок між героями статті та своїми родичами. Цікаво, що цей матеріал був опублікований ще у 2017 році, № 119 за 24 жовтня, однак звернутися читач вирішив в кінці 2021-го. Проте такі листи ми не могли залишити без уваги, тому вирішили допомогти і нашому зарубіжному читачеві.

Руслана Новошицька з Підлісець, що на Ізяславщині, з чоловіком завжди передплачують чимало періодики, як і багато їхніх земляків, — звикли люди читати, десятиріччями не зраджуючи улюблених видань. Утім нова реформа перевернула усе з ніг на голову: передплачених газет, журналів подовгу не бачать. Куди тільки не зверталися в пошуку підтримки: від відписок-відповідей краще не стає.

Марія Остапівна прокинулася, коли за вікном лиш почали сіріти вранішні сутінки. Думала ще трішки полежати, поспішати ж бо нікуди, вона не селянка, що потрібно у будь-яке свято, у дощ чи заметіль вставати і йти на ферму до телят, чи порати біля колгоспних свиней, як то було у її ранній юності, а вже давним-давно містянка. До того ж, відчула ниючий біль у ногах, які знову чомусь набрякли. Либонь, на зміну погоди, в якої останнім часом сім п’ятниць на тиждень, коли мороз із відлигою чергуються через день.

Схоже на те, що кампанія боротьби з олігархами в Україні вступила у вирішальну фазу. Печерський районний суд Києва наклав арешт на майно та активи Петра Порошенка. Перед тим його хотіли допитати слідчі ДБР, але він чкурнув за кордон.

Двоє чоловіків, які перебували у слідчому ізоляторі та двоє їх спільниць на свободі налагодили систему постачання наркотичних засобів у СІЗО, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

8 та 9 січня у Києві відбулося офіційне відкриття ХХVІІ «Різдвяних стартів», повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

За повідомленням пресслужби ДСНС України, піротехніки вилучили та знищили майже 600 вибухонебезпечних предметів.

За повідомленням пресслужби Електротрансу у Хмельницькій області, уже зараз студенти та школярі можуть користуватися електронними проїзними за наявності учнівського, чи студентського квитка.

Вчора, 11 січня, чотири жителя області звернулися до поліції з повідомленням про шахрайство. Загальна сума збитків становить близько 68 тисяч гривень, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Працівники прокуратури вимагають скасувати державну реєстрацію земельної ділянки площею 255 га, що знаходиться на території ландшафтного парку «Мальованка» у Шепетівському районі, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.


На території Красилова сталася дорожньо-транспортна пригода, у якій травмувався 35-річний пішохід, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Ялинка обов’язково має простояти до Різдва і старого Нового року, але православні викидають ялинку після Хрещення Господнього, тобто після 19-го січня.  Куди зазвичай відправляються ці дерева після того, як ми їх викидаємо, і яке корисне застосування насправді можна здійснити?

У Хмельницькому пожежники ліквідували загоряння у житловому будинку, повідомляє пресслужба ГУ ДСНС України у Хмельницькій області.

За інформацією Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради станом на 1 січня 2022 року на обліку перебуває 876 сімей, одержувачів допомоги малозабезпеченим сім’ям. У 2021 році загальна сума виплат таким сім’ям становила 48868,4 тис. грн.

У травні 2019 року хмельничанин, шукаючи легкого заробітку здійснив напад на місцевого жителя, завдавши йому тілесних ушкоджень від яких останній знепритомнів. Після чого викрав належне йому майно на суму понад 11 тис. грн.

Глушковецький вокальний колектив «Любава» заслужено отримав почесне звання «Народний художній колектив».

′′′Хмельницьким пройшов Парад вертепів

Дванадцять днів від Різдва Христового і до свята Богоявлення (до Хрещенського святвечора) називають святими днями, святками або Колядою. 

 На зображенні може бути: сніг

У Нетішині мешканці влаштували виставку з понад тридцяти сніговиків.

12 січня 2022 року о 12.00 відбудеться онлайн-трансляція Дня відкритих дверей – «АБІТФЕСТ-2022», щодо аспектів цьогорічної вступної кампанії до Національної академії Державно прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

Троє загиблих й шестеро травмованих – такий результат трьох аварій, що сталися впродовж 8-9 січня.

Фінансове управління Хмельницької міської ради інформує про виконання бюджету громади за 2021 рік.

Шестимільйонні збитки й півтора десятка засуджених

Новорічно-різдвяні заходи продовжуються. Яскраво та самобутньо в Хмельницькому пройшов Парад вертепів, який став уже традиційним заходом під час новорічно-різдвяних свят та відбувається у рамках Різдвяного ярмарку.

Відділення хоспісної та паліативної допомоги Хмельницької міської лікарні почне працювати 10 січня цього року, розповідає начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач. За його словами, палати, обладнання та медичний персонал готові прийняти перших пацієнтів. Подробиці на Суспільному.

Пересувна електролабораторія Красилівського РЕМ АТ «Хмельницькобленерго» ніколи не простоює без діла: її послуги потрібні як у районі, так і за його межами. Як і для чого проводяться перевірки електроустановок із застосуванням цієї лабораторії — дивіться у нашому бліцрепортажі.

Управління служби безпеки України викрило механізм систематичного отримання неправомірної вигоди керівником одного з державних підприємств Міністерства оборони України на Хмельниччині.

про потребу в працівниках на підприємствах, установах та організаціях м. Хмельницького станом на 6 січня 2022 року

Уже вчергове нашу долю обговорюють і вирішують керівники двох глобальних гравців — Росії і США. Тобто, відбувається саме те, чого так вперто добивався кремлівський карлик. Він же взагалі не звик помічати тих, кого вважає слабшими за себе. Для цього навіть демонстративно обклав кордони України своїми багатотисячними військами, ніби виставляючи їх напоказ. Мовляв, дивіться, бійтеся і робіть все, як я скажу, а то…

Передріздвяний настрій надихнув учнів Лісоводського професійного аграрного ліцею на створення вертепу. Як втілити таку ідею, підказали заступник директора ліцею Леонід Ткачук і керівник гуртка Людмила Кулакова. А вже самі ліцеїсти взялися виконати складну, але дуже цікаву для них роботу.

Триває чемпіонат України з футзалу. У екстра-лізі нашу область представляє «Сокіл» Хмельницький, у першій лізі – «Славута».

І не очікувала Катя Киричок, що її шкільний твір дасть поштовх для написання книги. Коли в її щасливе і безтурботне життя увірвався маленький песик, який відкривав для себе світ, даруючи яскраві емоції та гарний настрій, закортіло дівчинці про нього розповісти.

А як інакше, адже в цей новорічно-різдвяний час якраз і стаються різноманітні дива, в які щиро вірять не лише діти, а й дорослі.

Як тільки замиготять яскраві гірлянди на ялинках і будівлях, а годинник впевнено поспішатиме, вистукуючи курантами дванадцять разів, всі, затамувавши подих, загадують найсокровенніше та найбажаніше. І мрії обов’язково здійсняться, особливо дитячі. Недарма ж цієї миті вони так чекають цілий рік…

У заочному конкурсі комп’ютерних презентацій «Фарватер PROFI», що проводила обласна служба зайнятості в рамках проєкту «Успішна молодь – успішна громада», учень Лісоводського професійного аграрного ліцею Олександр Віконський виборов друге місце.

зібрали парафіяни храму святого Іоанна Богослова села Малиничі. Городину, консервації, печиво й інші смаколики передали волонтерами благодійного фонду «Мир та добро».

Уже третій рік, як парафія перейшла з Московського патріархату до Православної церкви України. Наших захисників на фронті прихожани підтримують охоче: не лише щослужби моляться за мир в Україні та повернення додому живими усіх, хто на фронті, а й щороку до новорічних свят масштабно збирають передачі. Щоправда, минулоріч пандемія завадила. А позаминулого року грамоту їм з вдячністю захисники вручили.

Хто хоч раз побував на святі села, шкільному випуску, Дню Незалежності України, Гідності та Свободи чи будь-якому іншому заході (яких направду вистачає) у Клиновому, що в Сатанівській територіальній громаді, на Городоччині, неодмінно захоче побувати ще, порадивши друзям та знайомим, і точно надовго сповниться позитивними враженнями й емоціями. Напрочуд талановиті самородки вокальних колективів «Берегиня», «Жванчик», «Колос», дитячого «Світанок», зразкового аматорського танцювального «Барвінок», а також гуртка  художнього читання кожне свято, кожен захід роблять незабутніми. А, не втомлюючись й не повторюючись, примножують, вдосконалюють репертуар, складають сценарії багаторічні незмінні режисери, сценаристи, а нині  ще й оператори  (скільки ж бо заходів, на вимогу часу, транслюються онлайн) директор Клинівського будинку культури Володимир Горобець та художній керівник Оксана Клімова. Чули б ви, як же гарно вони співають удвох під незрадливий супровід директорського баяна!

Такого шаленства емоцій (саме емоцій, а не виважених думок) давно вже не було в нашій країні. І стався цей інформаційний вибух навколо повідомлень про постановку жінок деяких професій на військовий облік. Якось аж надто організовано, а тому і виглядав, як підготовлена акція чи, можливо, й інформаційно-психологічна спецоперація.

Сучасна метушня завжди давалася людям непросто. Багато справ, постійні перегони, аби встигати все і навіть більше. Треба і працювати, і будинок у затишку підтримувати, і приділяти увагу власному розвитку та ще встигнути відпочити... Так багато стресу. Де ж його подіти?

Хоч капелюха скидай перед шахраями: щоднини вдосконалюються й у ногу з часом йдуть. Від шахрайської схеми під виглядом державних виплат потерпіла 46-річна шепетівчанка: з її картки зникло більше 32 тисяч гривень.

 

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин сам любить спорт, отож разом з командою повсякчас дбає про створення хорошої спортивної бази в школах, мікрорайонах, аби молодь гартувалася фізично, досягала висот. А ще мер палко підтримує тих, хто прославляє наш край своїми досягненнями на європейській та міжнародній аренах. Так, ексчемпіонці світу зі стрибків у довжину хмельничанці Марині Бех-Романчук свого часу виділили квартиру, кращі спортсмени-земляки щороку одержують стипендії від міста.

Згідно з давніми переказами, встановлення перших різдвяних шопок або різдвяних вертепів датується 13 століттям. Цю традицію започаткував засновник ордену францисканців італійський християнський монах Франциск Ассізький з метою перенесення акцентів святкування Різдва Христового із світського матеріалізму і дарування подарунків до духовної ідеї поклоніння Ісусу. З Італії ця традиція поширилася на багато країн світу. В Україні різдвяні шопки встановлювали на території духовних споруд і то здебільшого у західних регіонах.

Що не кажіть, а таки вміє Кам’янець-Подільський чимось здивувати, прославити себе, виділитися з-поміж інших міст чи містечок. Як у позитивному, так і в негативному плані. Бо в якому ще місті України другий рік поспіль, з жовтня 2020-го депутати міської ради неспроможні обрати секретаря, отож міському голові доводиться поєднувати дві посади? Хоч місцеві вибори відбулися в жовтні минулого року, але до цього часу міська рада працює із виконавчим комітетом, призначеним ще місцевими обранцями минулого скликання.

«У дитини пупкова грижа. Чим допоможе народна медицина?» Вероніка, м. Красилів
Народна медицина рекомендує шматочок марлі змочити в соку кислої капусти і покласти на грижу, а зверху притиснути зрізом сирої картоплини. Закріпити пов’язкою.

Дванадцять пісних страв в селі Опішня (Опішне) на Полтавщині. Всі дванадцять страв на Святу Вечерю готувала етнологиня Олена Щербань. Ці 12 страв готувалися в печі, як колись це робили наші прабабусі. Піч, горщики, рогачі та найпростіші складники з городу та саду. Цим всім буде користуватися господиння під час готування рецептів пісних страв переддень Різдва. Але ці пісні страви кожен з вас може приготувати і в себе на кухні з використанням сучасних засобів.

 

Серед пріоритетних завдань які Уряд визначив собі на 2021 рік, особливо позначено здійснення державної інвентаризації земель, відповідне розпорядження № 276-р від 24 березня 2021 року затвердив Кабінет Міністрів України і виконання поставленої задачі стосується усіх областей без винятку.

 

За порушення кримінальних понять людину забили до смерті, а «борця за тюремну справедливість» суд засудив до 9 років.

  

В області продовжуються перевірки щодо дотримання карантинних обмежень.

 

Минулої доби надзвичайними визволяли тварин, людей, гасили пожежі.

З 1 до 30 січня 2022 року здійснюється прийом документів для надання матеріальної допомоги студентам соціально незахищених та пільгових категорій для навчання у закладах вищої освіти України усіх форм власності, відповідно до Положення про надання матеріальної допомоги студентам пільгових категорій для навчання у закладах вищої освіти України усіх форм власності, затвердженого рішенням п’ятої сесії Хмельницької міської ради від 30.03.2011 року № 67 зі змінами.

За матеріалами СБУ суд визнав винним громадянина України, який шпигував на користь спецслужб Російської Федерації. Зловмисник збирав і передавав розвідувальну інформацію про українські військові підрозділи, що дислоковані на території Хмельниччини. 

У пресі з’явилися повідомлення, що деякі чиновники України пропонують перевести українську мову із «кирилиці» на «латину»...
Українці! Не дивуймося і...  не хвилюймося.
В період світової епідемії розмаїтого чортовиння навіть у найрозумнішу голову може ускочити найдурніша і найпідліша провокативна думка. Основне — не дати активізуватися ще й епідемії моральній. Тобто всіма силами мусимо призупинити «kodvid» духовний. Тобто — ще один вид збудника епідемії. («Kodvid» — це не описка. Це — хвороба, яка вбиває генетичний код народів. Думаю, що букву «d» свідомо прибрали)...

...

Свята у розпалі і є спокуса залипнути в телевізор. Навіть тим хто цього раніше не робив. Чи дійсно перегляд телепрограм робить людей тупішими? Давайте розбиратися.  У новому відео йдеться про дослідження в якому науковці показали, як розважальне телебачення впливає на розумові здібності людей та схильність голосувати за популістські партії.

Наслідки обстрілу Маріуполя російськими «Градами», 24 січня 2015 рік

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки презентував брошуру «У разі надзвичайної ситуації або війни».

 

На Шепетівщині поліцейські швидко зловили крадія  

 

Міністерство культури України та Державна установа «Український інститут книги» придбали більше тисячі примірників книги «Принцеса+принцеса: довго і щасливо».

  

Як діяти споживачеві коли його змушують залишити речі в камері схову і хто відповідає за їх збереження?

 

СБУ викрила угруповання, яке заволодівало коштами громадян під виглядом участі у біржових торгах

Згадаймо...

Цьогоріч Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства ініціює низку онлайн семінарів з метою розповсюдження інформації щодо попередження та недопущення отруєння бджіл під час обробітку полів засобами захисту рослин.

Найрезонанснішими подіями останнього часу в Україні стали протести з приводу підвищення послуг на житлово-комунальні послуги. Передусім на газ. Вони охопили практично усю державу. Наскільки треба бути прикрими, або нездалими, щоб так допекти українців?

Як не прикро констатувати, та Україна вже кілька років поспіль посідає своє законне місце в першій десятці серед країн світу за смертністю. Ми, на жаль, з роками лише міняємо позицію – то на другому місці, то на четвертому, а тепер – на п’ятому. Тож маємо показник у понад 14 випадків на 1000 осіб (середній у світі – 8). Загальна тривалість життя чоловіків становить 67,6 років, а жінок – 77,1. Якщо порівняти з кількома країнами світу, то у Сполучених Штатах Америки живуть у середньому понад 78 років, а у Великій Британії, Франції, Італії та Німеччині – понад 80 років. До прикладу, в Польщі позначка середньої тривалості життя коливається на цифрі 77,8 років.

Невиліковна хвороба передчасно забрала з бойових рядів хороброго бійця, палкого патріота України, подолянина, жителя села Вербка Павла ФРАНЦЕВА.

Вона невимовно сумує за сином. Чекає з нетерпінням тієї хвилини, коли почує у телефонній трубці його голос. Переживає за рідних, знаючи, що через далекі відстані і переживання, і сум особливо пекучі. Проте відмовитись від шляху, який обрала свідомо, теж не може. На війні Ольга Копець із 2014-ого.
Здобувши освіту юриста, вона, напевно, могла би пошукати роботу в затишному офісі, в спокійній обстановці. Проте прагнення дівчини були зовсім іншими.
Я з дитинства мріяла працювати або в поліції, або бути військовослужбовцем. І коли отримала диплом юриста, насамперед «цілилася» на службу в поліції. Та мене – забракували, не пройшла за конкурсом. Зате знадобилася в армії.

колишньому керівництву Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області у вчиненні кримінального правопорушення.

З одного боку, ми обурюємося, що вже практично весь світ розпочав вакцинування від коронавірусу, а ми — в одному ряду з найвідсталішими країнами, сумирно чекаємо, коли ж до нас нарешті дійде якась вакцина. З іншого — ми не знаємо достеменно, яка ж вакцина нам дістанеться, якою буде її ефективність і, найголовніше, — безпечність. Тому все більше починаємо непокоїтися: чи гарантована нам все-таки безпека і чи будемо після щеплення захищені від COVID-19?

У Національній академії Держприкордонслужби України підбили підсумки освітнього процесу за І семестр 2020-2021 навчального року, наукової та науково-технічної діяльності, роботи з персоналом академії та роботи з матеріально-технічного забезпечення академії за 2020 рік.

Заступника командира угруповання бойовиків викрила контррозвідка Служби безпеки України. Фігурант, як з’ясувало слідство, у 2015 році приєднався до терористичних угруповань. Згодом його призначили заступником командира так званої «роти 3-го мотострілкового батальйону 4-ї окремої мотострілкової бригади», яка причетна до обстрілів позицій українських військових підрозділів.

На Хмельниччині, як і в усій Україні, з початку поточного року спостерігається соціальна напруга, відбуваються акції протесту з приводу зростання тарифів на комунальні послуги: постачання газу й електроенергії, тепла та води, розподіл газу тощо.

З першого січня цього року діють нові правила виїзду бригад швидкої допомоги на виклики.

Про Понінківську картонно-паперову фабрику дізнався ще в першому класі. Як усі учні, виконував домашні завдання, класні, самостійні і контрольні роботи у зошитах, які вона випускала. Про що згадую з вдячністю. Дуже хотілося побувати на ній і подивитися на процес. І ось мрія здійснилася! Через 50 років після закінчення школи.

Саме так вважають в Союзі промисловців і підприємців, Об’єднанні організацій роботодавців Хмельницької області. І не тільки перед великими і успішними, а й перед усіма виробниками. Бо якщо є виробництво, то там організовані робочі місця, працюють люди, отримують заробітну плату, утримують сім’ї.

Сьогодні, 27 січня, на розі вулиць Вайсера та Соборної відкрили пам’ятний знак у до вшанування жертв Голокосту, повідомляє пресслужба Хмельницької міської ради.

Контролери у хмельницьких тролейбусах перевіряють наявність електронних квитків у пільгових пасажирів та вміння користуватися валідатором, повідомляє пресслужба Хмельницької міської ради.

За затвердженим наказом МОН, з 1 лютого до 5 березня можна буде зареєструватися на участь у зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 року, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Сьогодні вночі, 27 січня, за опівніч ДСНС погасила пожежу двох автомобілів, що стояли у дворі по Хмельницькому шосе в Кам’янці-Подільському, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

В кишені форми інспектора слідчого ізолятора було знайдено метадон, канабіс та амфетамін, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.

Ще у 2019 році Степан Хмара — український політик, правозахисник, довголітній політв'язень радянських концтаборів, народний депутат України І, II та IV скликань, Герой України — спрогнозував майбутнє.  Із трибуни Верховної Ради України під час свого виступу 4 грудня нардеп Степан Ількович закликав українців не допустити початку продажу землі.

  

Поліція районного центру відреагувала на події які мали місце 24 січня близько сьомої години вечора на  проспекті Грушевського неподалік кафе «Берізка».

 

Державні інспектори Держпродспоживслужби Хмельниччини  наклали штраф на рибопереробне підприємство області

 

У Летичеві шахраї намагались ошукати вісімдесятитрирічну пенсіонерку

податкові новації обговорено на  онлайн-нараді з представниками бізнес-асоціацій  
У селекторній залі Хмельницької обласної державної адміністрації відбулася онлайн-нарада з розгляду новацій у податковому законодавстві, зокрема, застосуванні реєстраторів розрахункових операцій та питань з врегулювання податкового боргу платників.

В Хмельницькому полку сил спеціальних операцій (ССО) Збройних Сил України проводиться курс спеціальної тактичної підготовки малих підрозділів.

40-річній жінці загрожує позбавлення волі терміном до 10 років, повідомляє пресслужба поліції Хмельницької області.

Суботнім вечором, 23 січня, поліцейські знайшли 81-річного пенсіонера, що загубився у лісі під час прогулянки, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

У межах Понінківської сільської ради ділянка землі вартістю 14,4 мільйона гривень, що виділена у постійне користування державного підприємства, використовується не належним чином, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.  

Троє фехтувальників з Хмельницького увійшли до десятки переможців. Серед них один виборов бронзову медаль, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

У груд­ні 2017-го ро­ку Оле­гу Сіль­вес­тру­ку із се­ла Су­дил­ко­ва, що на Ше­пе­тів­щи­ні, пос­та­ви­ли страш­ний ді­аг­ноз — ме­ду­лоб­ласто­ма — зло­якіс­на пух­ли­на го­лов­но­го моз­ку. У 2018–2019 ро­ках хлоп­чик прой­шов 23 бло­ки хі­мі­оте­ра­пії та на­віть вже від­новлю­вав­ся піс­ля лі­ку­ван­ня удо­ма. Зда­ва­ло­ся б, хво­ро­ба від­пусти­ла. Втім, пух­ли­на го­лов­но­го моз­ку по­вер­ну­ла­ся.


Вінницька міська рада створює Подільський шлях – перший міжнародний паломницький маршрут в Україні, що популяризує внутрішній туризм та культурну спадщину регіону, повідомляє пресслужба Кам’янець-Подільської міської ради.

Сьогодні, 22 січня, ми святкуємо 102-й День Соборності України. День, коли став чинним Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

Жінка, яку було оголошено померлою в 2010 році, виявилася живою. Як повідомляє пресслужба Хмельницького апеляційного суду, актовий запис про смерть анульовано.

  

Cлужба безпеки України блокувала на Хмельниччині протиправну діяльність комерційної структури, яка здійснювала незаконну розробку надр державного значення.

   

Голова обласної ради разом з депутатами обласної ради від фракції “За майбутнє” Сергій Іващуком та Аллою Матвіїв відвідала кілька територіальних громад північного регіону Хмельниччини.

В’ячеслав Мороз із дитинства виношував мрію стати лікарем-хірургом. Любов до професії успадкував від матері Лариси Петрівни — відомого в регіоні та за його межами лікаря-гематолога обласної клінічної лікарні.

«Доброго дня, дорога редакціє. Підкажіть, як приватизувати земельну ділянку під своїм будинком, право власності на який виникло на підставі договору дарування? При цьому земельна ділянка перебуває у фактичному користуванні, права на неї не оформлені. Євгенія КРИЦЬКА».

Стрімке похолодання, яке панує в Україні останнім часом, не оминуло й півдня Хмельниччини. Так, деякими днями стовпчик термометра у Кам’янці-Подільському опускався навіть до -15, а той -18 градусів. Та, незважаючи на морозні дні, в оселях кам’янчан панує тепло і затишок, містяни безперебійно цілодобово отримують холодну і гарячу воду. Беззаперечно, за цими усіма благами — невтомна цілодобова праця тисячного колективу КП «Міськтепловоденергія», очолюваного заслуженим комунальником України, депутатом міської ради Валерієм Гордійчуком.

Нещодавно в Хмельницькій обласній державній адміністрації обговорили заходи з розвитку фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів війни та членів їхніх сімей, сімей загиблих (померлих) ветеранів війни на Хмельниччині. У заході взяли участь заступниця голови ОДА Оксана Ситницька, фахівці управління молоді і спорту, Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій ОДА, представники відділу у Хмельницькій області Міністерства у справах ветеранів України,   Хмельницького регіонального центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» та «Центру допомоги учасникам АТО».

Теодор Наконечний — головний лікар Сатанівського оздоровчого комплексу «Поділля» — на ниві охорони здоров’я натхненно трудиться майже чотири десятиліття.

Тяжко-важко живеться українцеві. А з нового року довелося ще тугіше затягати паски. Різко подорожчали електроенергія, газ. У регіонах держави спалахнули протести. Люди перекривали автотраси, виходили на мітинги. Боячись тарифного майдану, влада позадкувала: з лютого і до кінця опалювального сезону кубометр блакитного палива коштуватиме для населення 6,99 гривні.

Недарма ж у народі кажуть: «Нехай сіє той, хто вміє», бо лише тоді із зерна проросте гарне колосся. А виплекати урожай – зовсім нелегка справа, яка потребує затрати сил, енергії, і на це йдуть роки. Досвід, відомо, приходить з часом, таким дорогоцінним, але й таким швидкоплинним. Літо перетікає в осінь, а зиму міняє весна, приносячи вкотре нові надії та сподівання, і так уже сорок літ… Адже саме стільки часу знаний далеко за межами Поділля господар, досвідчений аграрій, заслужений працівник сільського господарства, голова правління сільськогосподарського кооперативу «Летава», що на Чемеровеччині, Михайло Васильович Шаповал є незмінним його керівником. Його відданість роботі та праця на благо краю високо оцінені не лише на обласному рівні, а й на державному, зокрема за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку сільського господарства, впровадження прогресивних технологій та передових форм господарювання, багаторічну самовіддану працю його удостоєно званням Героя України, а також нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня за визначні трудові досягнення, вагомий особистий внесок у розвиток агропромислового виробництва та високий професіоналізм.

Дитинство – найпрекрасніша пора в житті людини, бо з плином років спогади про нього гріють душу по-особливому щемливо. У цей період світ сприймається зовсім іншими очима – в ньому немає проблем, тривог і аналізу буденності… Є лише повно барв, яскравих емоцій і вражень від пізнання дійсності. А коли ці враження дитина отримує ще й через мистецтво, то це чудовий внесок у її розвиток.
Так і зародилася ідея у директора Комунального некомерційного підприємства «Хмельницька обласна дитяча лікарня» Лілії Брухнової та очільниці Хмельницького обласного художнього музею Ольги Долінської започаткувати спільний проект для дітей у цьому лікувальному закладі. Головна його мета — трохи урізноманітнити й подарувати частинку позитиву та гарні емоції від перебування маленьких пацієнтів на стаціонарному лікуванні у стінах лікарні.

Як відомо, з літа 2020 року в Україні запрацював ринок газу. Завдяки цьому у споживачів газу є можливість вільно обрати постачальника.

Приємна звістка наприкінці минулого року надійшла на адресу ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти» – він потрапив у номінацію «Лідер освіти» національного проєкту «Педагогічний олімп України». Як зазначив директор цього освітнього закладу Михайло Рущак, таке високе визнання професіоналізму очолюваного ним колективу не є випадковим.

Зростання ціни на газ сколихнуло чи не всю Україну. Збагнувши, що потягнути тарифну «гору» навряд чи спроможеться, народ вийшов на площі, майдани, з протестами проти такого жорсткого рішення.

Ольга Григорівна Нагорна з Деражні — неординарна жінка, яка ще у юні роки знайшла своє покликання бути духовним поводирем, відзначила своє 90-річчя.

На зимові канікули волочиський «Агробізнес», що виступає в чемпіонаті України з футболу серед команд першої ліги, пішов лідером, набравши 31 очко. І ось днями колектив, очолюваний наставником Олексієм Чижевським, розпочав підготовку до другого кола на рідному стадіоні.

Не раз Сашко Дворніцький із Адамполя виступав на сцені Пасічнянської музичної школи. Юний піаніст із натхненням виконував твори і класиків, і українських композиторів. Проте недавнього зимового дня десятирічний школяр хвилювався, адже уперше акомпануватиме своїй молодшій сестричці.

  

В Національній академії Держприкордонслужби України визнають, що минулий рік видався достатньо складним для навчального закладу, але освітня та наукова діяльність не припинялися.

Мале, пузате,
Ніс – цибуля.
Слова – нектар,
В кишені – дуля.

Влітаю до хати й одразу до дзеркала. Глянув раз — нічого, придивися уважніше — теж нічого, кинув оком ще раз — таки нічого. Хм, нічого особливого — фізіономія як фізіономія: в міру зморшкувата, місцями ще гладенька. Сивина як сивина. А може… Ні, й на лобі вища освіта не прописана. Тоді чому саме я? Може тому, що в окулярах? Так ні. Поруч там ще кілька людей з окулярами були. А вони таки вибрали мене…

Ідея легалізації коноплі в Україні настільки висмоктана з пальця, що, на перший погляд, здається, її нам підкинули інопланетяни.
Згідно з соціологічними опитуваннями громадян в першу чергу цікавлять безробіття, високі тарифи, війна на сході країни масова трудова еміграція, руйнування інститутів влади та ін. У переліку найгостріших проблем про коноплю ні сном ні духом.

 

Під час брифінгу в Хмельницькій обласній адміністрації керівник обласного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з поширенням COVID-19, Юрій Корева розповів про ситуацію в області із захворюваністю на коронавірусну інфекцію.


Бабусі, що проживає у Яворівці, сьогодні виповнилося 100 років, повідомляє пресслужба Красилівської міської територіальної громади.

 

Сьогодні, 20 січня, вшановують хвилиною мовчання загиблих воїнів, що боронили Донецький аеропорт, повідомляє пресслужба Кам'янець-Подільської міської ради.


У Старокостянтинівському районі орендна плата за використання 10 гектарів землі збільшилася майже у 8 разів, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.

Найближчими вихідними 22 та 23 січня буде проведений Всеукраїнський фестиваль «Зимові візерунки» пам’яті Юрія Гуреєва, в онлайн форматі, повідомляє пресслужба Хмельницької міської ради.


13863 військовослужбовці отримали по ділянці землі, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної держадміністрації.

  

За успішне навчання та відмінне виконання обов’язків Хмельничанин отримав стипендія Кабінету Міністрів України

 

Михайло Посітко спочатку на пресконференції для журналістів повідомив про результати перевірки законності проведення будівельних робіт на території міської лікарні, а потім провів зустріч щодо здачі в експлуатацію багатоквартирного будинку в районному центрі.

  

Через сильні морози комунальні служби та інші установи міста перейшли на посилений режим роботи аби забезпечити належну життєдіяльність Славутської міської територіальної громади

  

У Хмельницькій ОДА під керівництвом голови адміністрації Сергія Гамалія відбулася нарада, на якій йшлося про граничну чисельність працівників у трьох новостворених райдержадміністраціях Хмельниччини.

  

Безробітні громадяни мають можливість стати патронатними вихователями

 

Державні лісогосподарські підприємства Хмельниччини торік виручили від продажу деревини 607,6 мільйона гривень

  

У міському комунальному підприємстві “Хмельницькводоканал” освятили воду для всіх мешканців обласного центру

  

Державна екологічна інспекція здійснює контроль якості автомобільних бензинів, дизельного палива, результати перевірок виявили численні порушення в минулому році

 

Тринадцять громадян Ізраїлю після щеплення вакциною від  COVID-19 виробництва Pfizer отримали легкий параліч обличчя через побічний ефект.

  

Дунаєвецькі вогнеборці ліквідували пожежу у житловому будинку, спасти власника не вдалось

  

У Кам’янці-Подільському водій маршрутного таксі затримав крадія 

 

Активізація попиту на фуражний ячмінь з боку китайських і турецьких імпортерів сприяли зростанню експортних цін.

В  бригаді тактичної авіації імені Петра Франка відбулась перша льотна зміна у новому навчальному році. Так вже заведено у авіації, що на початку навчального року проводяться командирські польоти. Це своєрідний перший урок у школі, коли досвідчені пілоти «начитують» молоді сторінки свого власного льотного досвіду.

 

 Advanced Targeting and Lethality Aided System виведе на новий рівень автоматизацію бронетехніки

  

На переконання працівників цього правоохоронного органу депутати Нетішинської міської ради у 2019 році неправомірно передали 7,8 га землі вартістю 13 млн грн у Нетішині для здійснення забудови обслуговуючому кооперативу.

 

Минулого року фахівці Черкаського «Інституту здоров’я рослин»  провели майже 4 тисячі досліджень добрив, серед яких мінеральні добрива, мікродобрива, добрива на органічній основі, меліоранти. Приблизно 4,5% агрохімікатів не відповідали заявленим якісним показникам.

 

Нещодавно у Кам’янці-Подільському сімейний лікар отримала повідомлення від сусідів 70-річного дідуся про те, що пенсіонер з обмеженими можливостями не виходив на вулицю декілька днів, через що, жителі будинку дуже занепокоєні.  Тоді лікар попросила про допомогу дільничного офіцера поліції та вони разом навідалися до пенсіонера. Як повідомила прес-служба поліції.

Під час першого з початку року засідання виконавчого комітету Хмельницької міської ради розглянули понад два десятка важливих питань для громади

На Хмельниччині, як і по всій Україні проходять акції протесту з приводу зростання тарифів на комунальні послуги. Однак, у своїх вимогах, споживачі не відокремлюють питання вартості (ціни) газу, яка дійсно значно зросла та змінюється щомісяця - від послуг з розподілу (доставки) природного газу. Відтак, пов’язують дороговизну енергоносія з «Хмельницькгазом».

 

Обласна прокуратура домоглася скасування права приватної власності на землю, яку оцінюють у понад 18 мільйонів гривень

 

В області налічується 23 медзаклади, що безпосередньо задіяні у наданні допомоги хворим на COVID-19, цю роботу в них виконують 2504 працівника: 509 лікарів, 1206 - середній медичний персонал,  679 – молодший, 110 – інші. За інформацією Департаменту охорони здоров’я на сьогодні застраховано 695 працівників, це трохи більше третини. 

Новорічно-різдвяні свята закінчилися важким похміллям навіть для тих українців, котрі спиртного й не вживають. Бо хоч і повідомляли засоби масової інформації ще з літа про неминуче здорожчання газу та електроенергії, але усвідомлення розмірів лиха сприймалося якось дуже відсторонено. І тільки коли закінчився «важкий» високосний рік, а Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), опублікувала постанову про затвердження тарифів для всіх облгазів на 2021 рік, відповідно до якої вартість послуг на розподіл газу зросла в середньому в 1,6 раза, а електроенергія після скасування урядом пільгового тарифу здорожчала в  1,87 раза (а для жителів 30-кілометрових зон навколо АЕС — у  2,67 раза), стало зрозуміло, що тягар проблем у новому році аж ніяк не легший, ніж у старому.

Днями під керівництвом заступника голови Хмельницької обласної державної адміністрації Сергія Ткачука та за участі голови обласної ради Віолети Лабазюк та її заступника Валентина Соколюка відбулося перше у новому році засідання обласної комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2021 році.

Нарешті ми переступили поріг нового, 2021 року. І сьогодні, тримаючи в руках наші прекрасно художньо оформлені, змістовні, впевнений, для більшості читачів, як і для мене, улюблені «Подільські вісті», важко зрозуміти тих, хто забув або через економію коштів не передплатив на 2021 рік такого чудового часопису нашого рідного краю.

Якраз, як зійшов на землю Свят-вечір, до поліції подзвонила жителька Красилова, сказала, що її цивільний чоловік покінчив життя самогубством, штрикнувши себе ножем у серце. Він, розповіла, після нещодавно перенесеної операції добряче депресував і висловлював наміри звести рахунки із життям.

Геніальний художник, поет, філософ, педагог, доктор мистецтво- знавства, почесний професор, академік Міжнародної академії фундаментальних основ буття в місті Києві, громадський та культурний діяч Едвард Міляр прославляє не лише рідне Поділля, а й усю Україну далеко за її межами багато десятиліть.
Мистецтво справді не має меж і кордонів, воно розливається по всьому світу, де кожен митець по праву займає своє особливе місце, своєю самобутністю, кольором, формою передає нам частинку свого всесвіту. Такого безмежного й нерозгаданого…

Уже давно яскравим символом Різдва та Нового року стала найпопулярніша українська щедрівка, всесвітньо відомий твір «Щедрик», який знаний у всьому світі в музичній обробці відомого українського композитора Миколи Леонтовича. Його англомовна версія відома як  «Дзвінка колядка, Колядка дзвонів»  («Carol of the Bells»). Нині «Щедрик» можна почути в усіх куточках світу англійською, німецькою, іспанською, японською та іншими мовами.
Але чи всі знають, що безпосереднє відношення має «Щедрик», вірніше його автор, до Кам’янця-Подільського?

В дитинстві мені здавалося, що вона ніколи не втомлюється і не спить, бо постійно була зайнята: і чималому господарству лад давала, й городи порала, й хатні-кухонні справи виконувала на відмінно, зваливши на тендітні плечі й жіночу, й чоловічі роботи – прирекло небо на вдовину долю. Я була переконана, що немає у світі питань, на які вона не знала відповідей, проблем, шляхів розв’язку яких не підказала б. А на вустах завжди була лагідна посмішка і… пісня.

Ми вже скоро здригатимемося від владних обіцянок про покращення нашого життя. Схоже, різні у пересічних українців та представників владного Олімпу трактування-тлумачення цього для нас гіркого, для них солодкого слова «покращення». Бо вже й покращувати нічого.

«Доброго дня, шановна редакціє. Казали нам на батьківських зборах, що за прогули дітьми уроків тепер штрафуватимуть батьків. Чи правда це? Якщо так, то в яких випадках доведеться платити? Антоніна ЩЕГЕЛЬСЬКА».

Через пандемію коронавірусу багато громадян опинилися на порозі фінансової кризи. Багатьом стало значно складніше або й не під силу виплачувати раніше взяті чи то на побутову техніку, чи на що інше кредити. Що ж робити в такому випадку?

Всі ми, українці, потенційні мільйонери. Не завдяки родючій землі, корисним копалинам, енергоресурсам і вигідному географічному розташуванню (ними розпоряджається казна-хто).
За задумом «креативних менеджерів», багатіями нас має зробити навіть не наша самовіддана праця, бо ж майже кожен десятий українець нидіє без роботи. Заможними нас має зробити загадкова криптовалюта. Що це таке, ніхто зрозумілими словами пояснити не може.

Про перерахунок пенсій з 1 грудня 2020 року продовжує розповідати начальник головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області Олександр Крупа.

Був вересень 1982 року. Ніщо не порушувало мирне та спокійне життя жителів села Радівці. Аж раптом страшна новина сколихнула не тільки село, район, а й область. А розпочиналося все так...

...

Упродовж святкових вихідних до поліції звернулося п’ятеро громадян, у яких шахраї видурили 21 тисячу гривень.

прочитала курсантка Національної академії Держприкордонслужби України Вікторія Ганаба.

Порушити цю проблему мене спонукала нещодавня зустріч із давнім приятилем, колишнім інженером-технологом підприємства, раціоналізатором та винахідником. Не бачилися ще з літа. А оце зустрів його з …костуром.

На підготовчому відділенні Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка розпочала свій курс з вивчення української мови перша іноземна студентка.

 Багато років поштове відділення у селі Грушка, що на Кам’янеччині, тулилося у старому, ще залишеному від пана, будинку. І ось днями, завдячуючи голові Староушицької селищної ради ОТГ Анатолію Тимчуку, грушківські поштовики справили новосілля у новому, з євроремонтом, окремим входом приміщенні, розташованому в сільському Будинку культури.

затримала Служба безпеки України у передмісті Хмельницького, після незаконного перетину державного кордону. Той контролював постачання заборонених речовин до виправних установ на Хмельниччині.

Сьогодні це — гарно облаштоване і чепурне приміщення. Колишній занедбаний клуб в селі Вихватнівці Кам’янець-Подільського району зуміли відремонтувати й пристосувати і під потреби місцевого самоврядування. Китайгородська об’єднана територіальна громада веде початок із листопада 2015 року.

Революційне рішення: Стрілківська громада знайшла шлях протидії незаконним вирубкам лісу

  

Городоцькі прокурори змусили місцевих комерсантів відреагувати на вимоги судової влади.

 

У Старокостянтинові горів приватний будинок.

  

У Шепетівці планують заборонити торгівлю на проїжджій частині і тротуарі вулиці Героїв Небесної Сотні поблизу ринку міського ринку.

 

На 2021 рік в міському бюджеті депутатами передбачено 76 431,4 тисяч гривень видатків за різними статтями на зміцнення цієї галузі.

  

Цієї ночі в селі Мукша Китайгородська Кам’янець-Подільського району спалили автомобіль депутата Слобідко-Кульчієвецької об’єднаної територіальної громади Юрія Новака.

 

Директор Департаменту розвитку промисловості та агропромислового комплексу Хмельницької ОДА Олег Омелянюк озвучив окремі положення рейтингу регіонів за підсумками діяльності АПК, який оприлюднило Мінекономіки.

 

Рік від року хмельничани поводяться більш охайно на вулицях міста святкуючи Різдво чи Новий рік, та й комунальні служби справляються зі своїми обов’язками. Та, щоб покращити культуру поводження з відходами «святкової епопеї», працівники «Спецкомунтрансу» мають додаткові прохання до жителів обласного центру.

 

Кам’янчани підтримали Всеукраїнський страйк проти подорожчання тарифів

 

В обласному центрі на другий день різдвяних свят двадцятитрирічний чоловік вдарив ножем в груди хмельничанина, до якого завітав у гості.

   

Заповідники найвища форма охорони природи, котра використовується в нашій державі, бо «заповідати» — означає передавати в спадщину щось важливе та цінне.

 

Цукру вистачить, але не всім

  

 

Попри те, що існує скептичне ставлення з боку чоловіків до представниць прекрасної статі, як до лякливих водіїв транспортних засобів, жінки, як правило, керують машинами значно більш відповідально ніж чоловіки. Але у кожному правилі бувають виключення, так сталось і цього разу.

 

Федерація назвала імена таких спортсменів за підсумками 2020 року

Відтепер забір матеріалів для ПЛР-тестування здійснюватиметься у спеціальних пунктах

 Правоохоронці вважають що при проведені ремонту ЦНАПу «переплатили» 210 тисяч гривень.

Завтра, 8 січня, відповідно до Постанови Кабміну України від 9 грудня 2020 року № 1236, повинен розочатися локдаун. Про нього багато говорили протягом останнього місяця і готувалися. Втім перед початком відсвяткували Новий рік та Різдво. Авжеж, були черги в магазинах, гуляння під ялинками на площах міст і селищ, щедрі застілля (вдома і ресторанах). Про таку вимогу карантину, як соціальна дистанція, в основному забули. Та й у масках за столом, звичайно ж, ніхто не сидів. Але тепер свята закінчилися. І якщо курчат восени рахують, то ми рахуватимемо кількість хворих після святкування.

У політичному, науковому, громадському житті Хмельниччини багато років він досить помітна особистість. Депутат Хмельницької обласної ради, народний депутат України, доктор наук з державного управління, професор, заслужений юрист України, представник України в Раді Європи – у цих коротких визначеннях відображення цілеспрямованої, наполегливої, плідної діяльності Віталія ОЛУЙКА. Окрім того, він багаторічний і вірний друг нашої газети, автор глибоких аналітичних публікацій у «Подільських вістях», а ще – надзвичайно цікавий співрозмовник.

– Такі святині зцілюють душу. Відганяють сумні думки, заспокоюють і вселяють надію. Головне, – йти до них із вірою, – каже настоятель Михайлівської церкви в Зінькові отець Василь.
Перед нами ікона Іоанна Золотоустого. У безлюдному напівосвітленому храмі його погляд, здається, проникає в саме серце, і ти переповнюєшся неймовірним відчуттям.
– Уявіть лише, через далекі тисячоліття дійшла до наших днів Божественна літургія, написана Іоанном Золотоустим, яку служать у всіх православних церквах. За мудрість, передану словами, і назвали архієпископа Константипольського Золотоустим, – додає отець Василь.
А далі розповідає про непросте, позначене багатьма подіями, життя цієї ікони.

 

Велику увагу розвитку фізичної культури та спорту приділяють у обласному центрі, крім спортивних майданчиків та побудови нових фізкультурних комплексів, за видатні результати місто підтримує хмельницьких переможців і матеріально.  

Мар’яна Сенчук та Микола Фрединський, співзасновники Благодійного фонду «Мир та Добро», забігли до редакції напередодні Новоріччя буквально на секунду: дуже поспішали, адже стільки ще мусили встигнути. А до обласного центру з рідної Деражні звично  приїздили у справах волонтерських: нагороди треба виготовити військовим (тим важливо, що їх цінують), подарунки придбали дітям захисників і тим, хто з вікон своїх бачить війну, замовлене нашими захисниками на передову шукали...

...

Із листоношею Оленою Яловою зустрілися теплої осінньої днини. Як завжди, вона у четвер поспішала до своїх передплатників. І обов'язково у поштовій скриньці для пенсіонара Юрія Юрчука залишить газету “Подільські вісті”. На жаль, уже прочитану. Не передплатив Юрій Анатолійович улюбленого часопису, тож вкрай засмучений.

Кілька тижнів тому в одній із лікарень Житомира трапився прикрий інцидент, коли через нестачу кисню померла хвора на COVID-19 пацієнтка. Випадок набув значного розголосу, і питання забезпечення киснем медичних закладів було взято під особливий контроль. За час пандемії це далеко не єдина історія, коли пацієнти скаржаться на нестачу кисню в лікарнях, хоча, як констатують самі ж медики, проблема нестачі медичного кисню в Україні виникла саме з початком пандемії.

У переддень новорічних свят ключі до 29 нових легкових автомобілів Renault DUSTER, які закупили для сімейних лікарів сільських амбулаторій Хмельниччини, вручили голова Хмельницької обласної державної адміністрації Сергій Гамалій та перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук новим власникам.

З 1 грудня 2020 року зріс прожитковий мінімум: у середньому на одну особу в розрахунку на місяць — з 2118 до 2189 гривень. Зокрема, для осіб, які втратили працездатність, — з 1712 до 1769 гривень.
З урахуванням зазначених величин прожиткових мінімумів головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області провело автоматичний перерахунок пенсій, який не потребує додаткових звернень пенсіонерів до органів Фонду.
Про те, кому саме перераховано пенсії, які виплати зросли внаслідок зміни розмірів соціальних стандартів, розповідає начальник головного управління Пенсійного фонду у Хмельницькій області Олександр КРУПА:

Нині часто в засобах масової інформації порушується питання виробництва молока і, зокрема, катастрофічного скорочення поголів’я корів у державі. Всього їх налічується 1,7 мільйона голів, у тому числі в особистих господарствах населення 1,3 мільйона корів. Тоді, як твердять експерти, на кінець 1945 року, коли вигнали нацистських окупантів з України, то дійного стада було 4,6 мільйона голів.

 «Розруха – не в державі, розруха – в головах…»
(Професор Преображенський «Собаче серце»)


Подейкують, що після виступів нинішніх високопосадовців українці в цирку не сміються. І це так само схоже на правду, як і те, що під їхньою орудою економіка держави без чіткої і зрозумілої програми летить невідомо куди.

Відрадно, що 2021 рік розпочався для Хмельницького з гарної новини про народження шести дівчаток та п’яти хлопчиків.

Чемпіоном світу з самбо став цьогоріч Станіслав Сергійчик, курсант 4 курсу Національної академії Державної прикордонної служби України, майстер спорту України з боротьби самбо, дзюдо, член двох національних збірних, призер чемпіонату Європи з боротьби дзюдо, чемпіон світу з самбо.

«У нас з чоловіком вже 3 роки немає дітей. Лікарі сказали, що я і чоловік здорові й діти у нас повинні бути, але не можу вилікувати нерегулярні місячні. Один місяць у числах, а два місяці нема зовсім. Допоможіть, будь ласка».
Христина, м. Красилів.

 

У Хмельницькому одну культурну програму реалізували, іншу започаткували

 

 У 2020 році в області зареєстровано 39692 лабораторно підтверджених випадків коронавірусної інфекції, показник захворюваності на 100 тисяч населення сягнув позначки 3173 випадки, в середньому по державі - 2795.

  

Шепетівська лікарня отримала нову назву та 6 млн грн державної медичної субвенції

 

Хмельницька міська рада закликає пільговиків швидше оформити електронні проїзні документи

 

На Закарпатті Служба безпеки України викрила чоловіка, який закликав змінити межі території нашої держави

 

У Кам’янці-Подільському суд оштрафував військовослужбовця-контрактника

  

За 11 місяців минулого року Україна імпортувала майже вдвічі більше чорної ікри ніж у 2019-му

  

Правоохоронці Хмельниччини вилучили контрафактної тютюнової продукції на 3,5 мільйона гривень

 

Напередодні Новорічних та Різдвяних свят сотні волонтерських автівок взяли курс на схід нашої країни. У чергову поїздку до підопічних вирушили й волонтери з громадської організації «Учасники АТО міста Старокостянтинова». 

  

Саме стільки коштів планують витратити у Хмельницькому на підтримку українського друкованого слова та читацької культури протягом п’яти років.

У міській лікарні з’явився новий томограф, повідомляє Кам’янець-Подільська міська рада. 

 
Через виконання робіт з 4 по 6 січня з 9:00 по 16:00 буде змінено рух тролейбусів, повідомляє Хмельницька міська рада.

Бувають випадки, коли пошукач роботи має професійні навички, але не має документа про відповідну освіту. У такому разі Хмельницька обласна служба зайнятості пропонує скористатися послугою – неформальне професійне навчання. 

Як повідомляють прес-служба СБУ, громадяни Російської Федерації та переселенці з території Донецької і Луганський областей, яка контролюється російськими військами та збройними угрупованнями, організували «ботоферму» прямісінько  у серці України.  

Післясвяткова редакційна пошта багата відгуками читачів про новорічні урочистості, коляди, що тішили мешканців чи не у кожнісінькому населеному пункті краю. А ще ми отримали безліч листів-міркувань щодо оприлюднених зарплат сильних світу цього. Бо ж звіти ті направду, м’яко кажучи, шокували, навряд чи є у світі ще хоч одна така країна надконтрастів…

«Доброго дня, шановна редакціє. У мене так складалися сімейні обставини, що думав звільнятися з роботи. Уже домовився з керівником, він з розумінням поставився до проблеми. Підготували всі необхідні документи, застосувавши пункт 1 статті 36 Кодексу законів про працю України, тобто звільнення за угодою сторін. Та, на щастя, проблема розв’язалася, тож з роботою, а вона у мене доволі хороша, не треба прощатися. Проте на моє місце, зрозуміло, підшукали людину, і всі стали проти мого незвільнення. Кажуть: все згідно з законом, всі папери підписані, зроблений відповідний запис у трудовій книжці... І як тепер діяти? Петро Ткаченко».

Вже не перший рік у рамках освітнього проекту «Місто — діти — влада» Хмельницької міської ради для дітей-переможців міських інтелектуальних змагань організовуються екскурсії до Верховної Ради України. Цього разу український парламент відвідали старшокласники Хмельницької гімназії №2, загальноосвітніх шкіл №12 та №21 і Хмельницької школи санаторного типу НВК № 2.

Не один кам’янчанин похилого віку чи з обмеженими можливостями, який не може пересуватися самостійно, розпочинає свій ранок із такого звернення, зателефонувавши в територіальний центр соціального обслуговування «Турбота». Комусь із них потрібно дістатися до лікарні чи банку, хтось має потребу побувати на прийомі у міського голови тощо. То чому б не скористатися комфортабельним, спеціально обладнаним для осіб з інвалідністю соціальним таксі?

Теофіпольська літературно-поетична студія «Зорі над Полквою» зустрілася з поетесою подільського краю Людмилою Савчук.

15-річна дитина подала позов до суду з проханням позбавити його батьків батьківських прав. Це ж уявіть лишень, скільки тій дитині довелося пережити.

Внаслідок безкінечного і невгамовного «реформування» громади фактично опинилися сам на сам зі своїми проблемами. Тепер їх передусім цікавить як виживати? Де взяти кошти і хто розгортатиме виробництво?
Життя підштовхує до самоорганізації. Однією з таких спроб стало утворення на Ярмолинеччині структури, що назвалася Міжрегіональним центром аграрного бізнесу.

Зміни до Конституції України щодо децентралізації будуть допрацьовувати. Про це стало відомо під час зустрічі Президента України Володимира Зеленського з головою та заступниками голови фракції політичної партії «Слуга народу», яка становить парламентську більшість у Верховній Раді.
Запропоновані Президентом проект закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» (реєстраційний номер 2598) викликав «хвилю» непідтримки у суспільстві, ЗМІ, експертному середовищі та соціальних мережах.

В усі часи засоби масової інформації, зокрема газети, були не лише найважливішими й правдивими інформаторами суспільства, надто вагома їх роль — у захисті інтересів народу, відстоюванні справедливості. Та, схоже, сьогодні допомога необхідна самим друкованим ЗМІ. Проект нового закону про діяльність ЗМІ, який готується приймати парламент, містить серйозну загрозу для нормальної роботи журналістів, а інший закон веде до загибелі самих газет.

У бельгійському місті Антверпені відбувся перший чемпіонат Європи з фул-контакту карате (різновид спортивного карате).

Відповідно до доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука від 21 січня 2020 року з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконними рубками, попередження розкрадання лісопродукції Держлісагентство поставило завдання обласним управлінням лісового та мисливського господарства залучати працівників поліції до проведення спільних рейдів у складі мобільних рейдових груп, створених на підприємствах лісового господарства.

Перед новим 2020-м роком Санта Клаус (так віднедавна деякі українці на іноземний манер називають нашого Діда Мороза) був щедрим на подарунки.
Почав він, як завжди, з комерційних банків. Їхні прибутки виросли за рік порівняно з минулим роком у 3,5 раза. Остаточна сукупна сума ще не оприлюднена, але за десять місяців вже складала 52 мільярди гривень.

Нещодавно у Кам’янці-Подільському відбулася презентація журналу «Бізнес-леді Кам’янеччини». В його передньому слові міський голова Михайло Сімашкевич написав, що Кам’янець – це місто контрастів і багатогранних можливостей, кожен має змогу перетворити улюблене заняття у бізнес-ідею. І цим скористалися чимало жінок, які сьогодні стали успішними підприємцями й працюють у громадському харчуванні, торгівлі, індустрії краси, готельному й туристичному бізнесі, медицині, промисловості, ІТ-сфері тощо. Завдяки цим жінкам кам’янчани, й не тільки, отримують якісні послуги, а місто знають далеко за його межами.

Іван Богослов був видатним алхіміком і автором наукових трактатів.

У 9 і 10 номерах літературного і науково-популярного журналу для самоосвіти «Міръ Божій» за 1899 рік надрукована стаття приват-доцента фізико-математичного факультету Київського університету ім. Св. Володимира Миколи Миколайовича Володкевича під назвою «Алхімія і Алхіміки».

Російська буржуазія вийшла з кріпосних селян.
Видатний український економіст Михайло Туган-Барановський у своїй праці «Русская фабрика в прошлом и настоящем» наводить вражаючі факти, коли у першій половині ХІХ соліття кріпосниками були і… кріпосні селяни.

Цього року селу Михля Ізяславського району виповнюється 500 років з часу найдавнішої писемної згадки.

Побачило світ видання для тих, хто цікавиться українською справою.
Наприкінці минулого року вийшла книга Валерія Куфльовського «Українські етюди з життя міста Хмельницького».

Погодні та природні явища, які траплялися у ХVI столітті.

Хроніка Бельського або так званий Острозький літописець містить чимало інформації про політичне життя та господарську діяльність на території сучасної Хмельниччини.

У музейній галереї квАРТира, що на вулиці Проскурівській в обласному центрі, відбулася презентація цікавої виставки під назвою «Всі відтінки… Чорний». Сама назва вже говорить про ідею, яка простежується у всіх роботах кількох знаних майстрів з різних регіонів України. Чорний колір символізує для кожного щось своє, отож і до роздумів, і до аналізу представлені роботи спонукають кожного відвідувача…

Своєрідний ювілей відсвяткувала  цими днями радіопрограма «Міська кухня», яка вже два десятки років  виходить  в ефірі «ТРК  «Подолянин -TV» у Кам’янці-Подільському. А започаткована вона з ініціативи колишнього міського голови Олександра Мазурчака і тодішнього головного редактора телерадіокомпанії Олени Гавінської для забезпечення відкритості та прозорості діяльності міської влади, оперативного реагування на ті чи інші питання життєдіяльності міста. 

З 1 липня 2020 року буде запроваджено кримінальну відповідальність за водіння автомобілем у нетверезому стані. Передбачалося, що Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих кримінальних правопорушень» (про кримінальну відповідальність за керування транспортними засобами у стані сп’яніння) мав набрати чинність уже 1 січня. Однак дію цього закону відтерміновано на 6 місяців.

У січні всі споживачі газу отримають окремі рахунки: один за спожитий газ, другий — за послугу з його доставки. Наприкінці грудня Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг схвалила зміни, які стосуються споживачів газу.

Чергове засідання розширеної колегії облдержадміністрації пройшло напрочуд жваво. Попри те, що теми, на перший погляд, не були багатообіцяючими.
У ньому взяло участь майже все керівництво облдержадміністрації на чолі з Дмитром Габінетом, а також голова обласної ради Михайло Загородний.

Мабуть, не дивина, що жителям маленьких та віддалених від центру сіл, які називаємо окраїнами, завжди доводилося непросто. Та нині, коли народу на сільських вулицях практично не видно, коли чимало хат оповиті пусткою, коли життя села тримається здебільшого на пенсіонерах і тих, кого наздоганяє пенсійний вік, проблеми маленьких сіл стали в рази більшими. Якщо в окремих із них ще збереглася хоча б початкова школа, або ж налічується бодай зо два десятки дітей шкільного віку, то є надія, що хтось із них залишиться біля рідного порогу, а отже, подовжить вік свого села.

Мій син Володимир Бондар, учасник АТО, майор медичної служби, працює у місті Старокостянтинові начальником поліклініки окружного госпіталю в/ч А-3267. Як батько, як громадянин та патріот, вболіваю за Збройні сили України, за їх боєздатність,  матеріально-технічне забезпечення. От нещодавно побував у сина на роботі. Був вражений, адже знаю, що на  зміцнення обороноздатності нашої держави з Державного бюджету України виділяються мільярди гривень. Знаходиться поліклініка в триповерховому давньому  приміщенні, яке було збудоване ще у 1939 році. Вікна зі щілинами, чавунні радіатори, сантехніка, двері та підлога – старі та пошарпані, а в кабінетах – прохолодно. Ясно, що головне в роботі закладу, щоб тут працювали високопрофесійні фахівці, аби було сучасне обладнання.  Але ж комфорт, тепло та  затишок багато значать, бо живемо вже у XXI столітті, рівняємося на кращі європейські та світові зразки. 

У зв’язку з загостренням епідемічної ситуації, пов’язаної з поширенням у Китаї захворювання, викликаного новим типом коронавірусу (2019-nCoV), Міністерство закордонних справ та Міністерство охорони здоров’я рекомендують громадянам України тимчасово утриматися від подорожей, які не є вкрай необхідними, до Китайської Народної Республіки.

Спостерігається стабільне зростання гострого інфекційного захворювання і перевищення середнього багаторічного показника. Втім, медики стверджують, що це періодичний, раз на три роки, підйом.

врятувати життя командира 8-го батальйону «Аратта» Української добровольчої армії Андрія ГЕРГЕРТА.

Страшний діагноз – рак шлунку! Ситуація складна. Просимо допомогти фінансово. Лише на картку ПриватБанку 4627 0551 1000 9379 Гергерт Андрій Валерійович.

Поліською митницею Держмитслужби у грудні 2019 року (з 08.12.2019 року) та в січні 2020 року видано 656 сертифікатів  EUR.1 на товари, що експортуються до країн Європейського Союзу.
Найбільше сертифікатів оформлено до наступних країн:  Польщі — 141, Німеччини — 98, Литви — 48, Угорщини — 41, Румунії — 36, Італії — 18, Австрії  — 17, Франції — 13.

Наукове видання “Кримськотатарський національний рух у 1917–1920 рр. за архівами комуністичних спецслужб” містить чимало документів, що вважалися втраченими, і є важливим для деконструкції російських міфів про Крим. На цьому наголошували учасники презентації в Укрінформі.

Як  повідомляє Міністерство культури, молоді та спорту: «В Україні розпочалася четверта хвиля наймасштабнішого всеукраїнського проекту неформальної освіти «Відкривай Україну: Ідентифікація», який навчає підлітків втілювати свої ідеї та задуми і змінювати цим свої школи, міста та всю Україну».

Про це повідомила Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
«За оперативним повідомленням, яке надійшло вчора ввечері від Європейської комісії, тимчасово призупинено ввезення з України на територію ЄС м’яса птиці, м’ясної продукції з птиці та термічно необроблених продуктів з птиці. При цьому яйця та яєчна продукція під дані обмеження не підпадають», — йдеться у повідомленні.

І ось вона здійснилася! А мріяла вчителька Леся Шевчук про спеціальний автомобіль для перевезення дітей з особливими потребами. Автомобіль отримала Хмельницька спеціалізована школа № 8, де і навчається син Лесі Богдан, який має особливі освітні потреби.

Четвертого славного сина з початку року втратила Хмельниччина. 15 січня у зоні проведення Операції об’єднаних сил помер 35-річний Роман СТРЕЛЬЧЕНКО родом з селища Понінка Полонського району.

В Старокостянтинові вшанували захисників Донецького аеропорту.

Вони постали каменем,  мов неприступна скеля,
На них залізом плавленим  валились сотні тонн,
Та їх кістки не тріснули —  не витримала стеля,
Та дух їх не зламався —  не витримав бетон!
Бій за Міжнародний аеропорт «Донецьк» імені Сергія Прокоф’єва тривав 242 дні. Оборонців ДАПу обстрілювали з мінометів та танків, кидали на прорив хвалений російський спецназ «Вимпел», та марно. У результаті один із терористів заявив, що в Донецькому аеропорту закріпилися «не люди — це кіборги». Ця фраза була підхоплена українськими ЗМІ, після чого захисників ДАПу називали загальним ім’ям «кіборги».

Хоча й Віктор Кучер зростав у Шепетівці, та все ж Хмельницький став для нього рідним містом. Не дивно, бо навчався у військовому училищі, а невдовзі зустрів свою суджену Наталю. І уже до місця призначення служби поїхав з коханою дружиною. Хоча й Наталі праглося осілого життя, та все ж не раз слідом за чоловіком переїжджала. Та що вдієш, за милим хоч на край світу.

Цієї зими хмельничани та гості міста протягом двох місяців насолоджувалися справжньою зимовою казкою: яскраво вбрана центральна ялинка біля кінотеатру Шевченка, різдвяний ярмарок зі смаколиками та сувенірами, чудові інсталяції по вулиці Проскурівській тепер залишаться на багатьох світлинах на згадку. І розваг на головній сцені з привітаннями, танцями й піснями було вдосталь від фольклорних та колективів різних закладів освіти. Варто лишень згадати вже традиційні Андріївські вечорниці з цікавими обрядами, свято Миколая, яскравий парад вертепів, Василя і Маланки та, звичайно ж, свято Водохреща.

Казкові пейзажі, чарівні квіти, портрети видатних постатей, ніби намальовані.
Вишиті картини народної майстрині відомі не лише у Хмельницькій області, а й за межами нашої країни. Багатошарова вишивка – спосіб, яким володіє Ніна Іванівна, єдиний у світі.

У дитячій школі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва відбулася презентація альбому «Живопис голкою Ніни Гончарук». Кошти на видання альбому, який побачив світ наприкінці 2019 року, виділила Хмельницька міська рада на виконання Програми підтримки книговидання місцевих авторів та популяризації української книги в місті Хмельницькому на 2018-2020 роки «Читай українською». Видання представляє багатий та різноплановий творчий доробок заслуженого майстра народної творчості України Ніни Гончарук. Більше 140 його сторінок віддано під кольорові репродукції вишитих картин майстрині, а також світлини про її творчу і виставкову діяльність. Альбом доповнено мозаїкою відгуків про її творчість, віршами поетів-земляків, списком найбільш вагомих групових і персональних виставок (2004-2019 років).

Ім’я графіка, майстра олійної пастелі, художника, члена Національної спілки художників України, заслуженого художника України, професора кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Бориса Михайловича Негоди добре знане не лише на Поділлі, а й далеко за його межами.

Січень виявився багатим на легкоатлетичні старти під дахом.

Одна з найважливіших подій, що стала знаковою для українського державотворення, сягає у далекий 1919 рік. Саме тоді, 22 січня 1919 року, був підписаний Акт злуки Української народної республіки та Західноукраїнської народної республіки. Цікаво, що дату обрали неспроста. Саме цього дня 1918 року Четвертий Універсал Української Центральної Ради проголосив абсолютну незалежність УНР, стверджуючи об’єднання в соборну Українську державу двох “уламків” територій, що залишилися після руйнування Російської й Австро-Угорської імперій. Незважаючи на підписання доленосного документа, Україна не змогла тоді стати по-справжньому незалежною. Наступне возз’єднання українських земель стало можливим 22 січня 1939 року, коли в місті Хуст офіційно відзначили День соборності.

Нещодавно цю тему обговорили в Хмельницькій обласній державній адміністрації на прес-конференції для представників ЗМІ за участі національного експерта з маркетингу та комунікацій проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» Івана Гайвановича, заступника голови ОДА Сергія Ткачука та представників окремих структурних підрозділів облдержадміністрації.

Наприкінці минулого року Держприкордонслужба спрямувала 112 мільйонів гривень фінансової компенсації на придбання житла для дев’яносто дев’яти родин українських прикордонників, які «стояли» на черзі в період з 1987 року по 1999 рік.

Переді мною ініційований Кабінетом Міністрів України текст проекту Трудового кодексу України, який розміщений на парламентському сайті. Ні для кого не секрет, що новий закон давно на часі, адже майже три десятиліття як маємо власну державу, а ще живемо і працюємо за радянським Кодексом законів про працю, ухваленим 1971 року.

У переддень Водохреща в обласному музично-драматичному театрі імені Михайла Старицького найпотужніші обереги на усеньке життя – поіменне серце-оберіг вручили 112 дітям, у яких проклятуща війна відібрала батьків.

Саме Хрещення Господнє є завершальним великим святом різдвяного циклу, його в народі ще називають Йордан або Водохреще. Християни відзначають його 19 січня, тож воно збігається зі святом Богоявлення. Бо за віруванням цього дня з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — у голосі, Син Божий — у плоті та Дух Святий — у вигляді голуба.

Однією з найбільш помітних та обговорюваних тем минулого тижня, безумовно, стали зарплати та премії наших міністрів, нардепів, інших представників вищого ешелону влади.

В обласному центрі зник 38-річний Віктор Шиндер. Востаннє чоловіка бачили 10 січня. Зниклий п’ять років служив на Сході і у серпні 2019 року повернувся до батьків, які мешкають у селі Великий Олександрів Віньковецького району.

«Брат поїхав в обласний центр і там влаштувався на роботу. Все було добре, але 10 січня він перестав виходити на зв’язок, а з часом його телефон взагалі став не в зоні доступу. Сьогодні ми написали заяву до поліції і сподіваємося, що найближчим часом він знайдеться», - розповів брат зниклого Олександр.
Рідні просять у разі наявності будь-якої інформації про зниклого повідомити за телефонами: +380968307317 (Олександр Шиндер) або 101.

Міністерство цифрової трансформації України запустило онлайн-платформу з розвитку цифрових навичок.

Дітям, які втратила батьків на Донбасі у ході російсько-української війни, вручили іменні серця-обереги. Про це розповіла координаторка Центру допомоги учасникам АТО Наталія Дзекар. За її словами,  всеукраїнський проект «Батьківське серце» започаткували представники військово-цивільної спілки «Бойове братерство України». Хмельницький став шостим містом, де вручили обереги дітям загиблих військовослужбовців. Такий захід відбувся раніше у Києві, Чернігові, Житомирі, Новоград-Волинському та Чернівцях.

242 дні українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навалі російських окупаційних військ та проросійським бойовикам, затято відстоюючи малесенький клаптик української землі. Не витримали стіни, а українські воїни вистояли, не зламалися і здобули безсмертну славу, і тому – перемогли.

Вперше на закупівлю ліків та медвиробів на централізованому рівні додатково виділено 3,2 млрд. грн. Таким чином, загальний бюджет на закупівлі лікарських засобів та медичних виробів у 2020 році складатиме близько 9,7 млрд. грн., що є рекордною сумою на закупівлю ліків для громадян України. При формуванні переліку закупівель Міністерство охорони здоров’я України використовувало методи оцінки медичних технологій (ОМТ або НТА - health technology assesment) із залученням фахівців Департаменту оцінки медичних технології Державного експертного центру МОЗ України.

Слідчими територіальним управління Державного бюро розслідувань 16 січня затримано начальника одного з секторів Шепетівського відділу поліції Головного управління Нацполіції в Хмельницькій області під час одержання неправомірної вигоди.

Верховна Рада ухвалила в цілому Закон "Про повну загальну середню освіту" (законопроект №0901). За відповідне рішення проголосували 327 народних депутатів. 

Лідер організації молоді Хмельницької атомної електростанції Леонід Волков визнав, що 2019 рік був продуктивним та вдалим.

Десять років тому при громадському клубі «Надвечір’я» у місті Деражні народився самобутній аматорський жіночий колектив «Журавка». Він є чи не єдиним серед семи діючих у Деражнянському районі народних та зразкових хорових колективів, який з однаковою майстерністю виконує пісні як в академічній, так і в народній манері. У творчості гурту важливе місце займають не лише пісні, які були написані у минулому столітті, але й твори сучасних талановитих поетів і композиторів, серед них –  місцеві. Зокрема, справжньою мистецькою подією стало виконання групою  таких чудових пісень, як «Моя Хмельниччина» Михайла Люшні, «Деражнянський край» на слова Олександра Янцаловського, «Колиска мого дитинства» Миколи Смагителя на слова Надії Поворозник та деяких інших митців – вихідців із Деражнянщини. 

Майже тридцять років спостерігаю за те, як живуть українці у вільній і незалежній країні. За ці роки я наслухався безліч обіцянок про краще життя та брехні від усіх керівників держави, які довели народ до справжнього зубожіння, бо на такі пенсії та зарплати вижити нереально.

За кілька днів 2020-го Хмельниччина втратила на війні трьох своїх синів. Двох, Сергія Дичека та Сергія Рацуна, провели в останню путь минулого тижня. А цього приголомшила ще одна страшна звістка – загинув Віталій КАРАВАН з села Корчик Шепетівського району.

Незабаром розпочнеться нове будівництво зовнішніх мереж водогону протяжністю 6657 метрів та загальною кошторисною вартістю майже 1,8 мільйона гривень

У Староушицькій об’єднаній територіальній громаді відбулося урочисте відкриття поліцейської станції. Тепер жителям громади не потрібно долати значну відстань, аби доїхати до відділу поліції. Її створення та відкриття стало можливим завдяки спільним зусиллям поліції та місцевої громади. На заході були присутні заступник начальника Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Валентин Білянський, голова Староушицької ОТГ Анатолій Тимчук та представники органів місцевого самоврядування. Звісно ж, на відкриття прийшли і небайдужі жителі громади.

Громадська спілка «Центр інновацій «Сходи в Майбутнє» (ЦІСМА), засновником якої є корпорація «Юрія-Фарм», разом із відділами освіти Городоцької міської та районної рад розпочали цікавий освітній проект  «Школа природничого напрямку» (Біотехнологія).

Приємна подія відбулася в Ізяславській центральній районній лікарні – до медичного закладу завітав Анатолій Ковальчук – представник Міжнародного благодійного фонду «Нью Бегіннінс» («Нові починання»), уродженець села Тернавка Ізяславського району, який співпрацює із фондом пані Патрисії Гаррісон (Великобританія).

Люди праці, члени профспілок, подоляни!
Влада, вдаючись до маніпуляцій та введення в оману суспільство, забувши про свої обіцянки побудувати Європу в Україні, намагається провести так звану лібералізацію трудового законодавства і хоче в угоду інтересам олігархічного бізнесу та корпорацій впровадити в Україні рабську працю для свого народу, знекровити профспілки, як єдину правозахисну громадську організацію!

Шкода! Ой, як шкода, що цей заклик із простенької пісеньки гурту «Гринджоли» часів Помаранчевої революції так і залишився закликом, а не став життєвим принципом політиків всіх країн, у тому числі й України. Бо тоді не було б відчуття, що політка і брехня – це слова синоніми.

— Знаєте, в магазині вживаного одягу почуваю себе королевою. А що: все доступно, все по кишені, — розповідає моя давня знайома, Ірина Михайлівна. Цілковито інтелігентна людина, нині уже пенсіонерка (все життя пропрацювала педагогом). Пенсія, звісно ж, копійчана, тому про новий одяг лишень мріяти залишається.

11 січня 2020 року три аматорські колективи Солобковецької громади, що на Ярмолинеччині, взяли участь у ХV Всеукраїнському фестивалі різдвяних піснеспівів, який  відбувся в Острозі   Рівненської області, у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія».

Ось що розповів фронтовик, учасник боїв за Берлін Михайло Ульянович Касиров, наш земляк, у своїх спогадах.

Плідним на цікаві театральні події став для Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького новий 89 театральний сезон. Ювілеї, прем’єри, відкриття малої сцени, гастролі, в тому числі за кордон, участь у різноманітних фестивалях, проведення власного Всеукраїнського театрального фестивалю — це та ще багато іншого, неабияк збагатили та розширили палітру творчого досвіду колективу.

Майор Євген Савінкін, заступник начальника військового шпиталю з морально-психологічного забезпечення, бої за визволення Станиці Луганської влітку 2014 завжди пригадує з хвилюванням.

Кам’янець-Подільський навчально-реабілітаційний центр обласної ради — єдиний у місті заклад, де навчаються діти, які самостійно не пересуваються та діти з особливими освітніми потребами, зумовленими складними порушеннями в розвитку. Це — 181 вихованець, 100 з яких — кам’янчани. Переважна більшість із них пересуваються на візках та за допомогою ходунків, тож мали вони чимало прикрих незручностей, добираючись з дому на навчання чи навпаки.

«Дорога редакціє, маю доньку-студентку. Навчається на комерційній основі. Відверто кажучи, важко нині вчити дитину, недешево зовсім. А ще за гуртожиток заплатити, на кишенькові витрати, проїзд і т. д. Та я не нарікаю, заради дітей ж бо живемо. Аби здорові нам були та мали ми ким гордитися. Просто чула, що існує якийсь державний механізм повернення батькам частини коштів за навчання дитини. Чи не могли б ви пояснити, гадаю, не одну мене це цікавить, чи є таке насправді і, якщо є, то як діє, на кого поширюється і так далі.
Галина ФЕДОРАК, Ярмолинецький район».

Під керівництвом фахівців Китайської Народної Республіки рятувальники Головного управління ДСНС у Хмельницькій області брали участь у практичних заняттях на колінчатому підіймачеві DG 54/M1, пожежній автодрабині YT 53/M1 та автомобільному крані, які були їм передані КНР. Кожний рятувальник мав змогу самостійно керувати зазначеною технікою.

Обідньої пори на третій день Різдва в одному з приватних будинків у середмісті Кам’янця-Подільського розігралася справжня драма. Та й така, що сусідам довелося викликати медиків і поліцейських.

Якщо раніше пішохід фактично користувався своїми правами і зазвичай не знав про обов’язки, то відтепер Верховний суд України змусить пішоходів взяти у руки правила дорожнього руху та зрозуміти нарешті свою відповідальність: вперше за багато років суд стягнув з пішохода 100 тисяч гривень за пошкоджений автомобіль, що потрапив у ДТП з вини пішохода.

Одразу повернувшись до роботи після новорічних канікул, Верховна Рада поставила за мету остаточно закрити питання ринку землі. Тому голосування за земельний закон у другому читанні – одна із найбільш суперечливих і скандальних тем.

На трьох фермах Польщі - поблизу кордону з Україною - виявлено вірус пташиного грипу. Від пошесті  загинуло 25 тисяч індиків на фермах Люблінського воєводства.

На поетичній ноті відбулась зустріч хмельницьких письменників — членів Національної спілки письменників України — в Хмельницькому обласному літературному музеї.

Українців чекає чимало змін: від зростання зарплат до нових номерних знаків на авто. Частина з них набула чинності вже з 1 січня, ще низка запланована на найближчі місяці. Про головні економічні та соціальні перетворення йдеться далі.

Як повідомляє прес-центр штабу операції Об’єднаних сил, 14 січня збройні формування Російської Федерації обстріляли позиції Збройних сил України із заборонених Мінськими домовленостями  артилерійських систем, мінометів, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та іншої стрілецької зброї.

У листопаді 2019 року Google купила CloudSimple з офісом у Києві. І вже до кінця січня 2020 року співробітники київського офісу CloudSimple стануть співробітниками Google.

з населенням 11,7 мільйона осіб.

Про це свідчать дані першого у цьому році моніторингу процесу децентралізації та реформування місцевого самоврядування Міністерства розвитку громад та територій України.

Як повідомляє прес-служба Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, норми статті 32 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, який був ухвалений Верховною Радою України 25 квітня минулого року, набувають чинності 16 січня 2020 року. 

Головний командир елітного військово-політичного формування Ірану “Корпус вартових Ісламської революції” Хосейн Саламі вибачився за збитий український пасажирський літак: «Ми допустили помилку. Деякі з наших співвітчизників згинули через нашу помилку, але це було ненавмисно... За все своє життя я настільки не шкодував, як зараз. Ніколи”.

Кабінет міністрів України 27 грудня ухвалив довгоочікуваний проект закону “Про працю”. Документ був зареєстрований у Верховній Раді і наразі чекає на розгляд. “Укрінформ” розібрався, які зміни в сфері праці чекають українців:

Нещодавно Державна служба геології та надр України запустила Інвестиційний атлас надрокористувача. Його створили спільно із ДНВП «Гєоінформ України», НАК ««Надра України», ДГП«Укргеофізика» та УкрДГРІ. Наразі до Атласу увійшли 85 об’єктів, їх розподілено по шістьох кошиках — за видами корисних копалин.

Наприкінці минулого року в Хмельницькій міській лікарні почав працювати інсультний центр. Відкрили його на базі неврологічного відділення. Цьому передували капітальний ремонт, і, найголовніше, придбання сучасного медичного обладнання.

розвідник з 16 батальйону про бої за Авдіївську промзону

Молодший сержант Руслан Цішковський потрапив до армії з четвертою хвилею мобілізації. «Спочатку сподівався на повістку, а згодом, коли зі сходу почали привозити полеглих земляків – сам пішов до військкомату», - розповідає Руслан.

У передноворічні дні у Старокостянтинівському центральному відділенні поштового зв’язку №5 редакція обласної газети «Подільські вісті» вручила обіцяний суперприз – велосипед – листоноші села Хижники Любові Півторацькій.

Законом України від 14.11.2019 року (№ 294) «Про Державний бюджет України на 2020 рік» встановлено у 2020 році мінімальну заробітну плату на рівні  4723 гривень.

Відомий вислів «Разом з водою виплеснути і дитину» в метафоричному сенсі означає, що, позбуваючись старих, віджилих норм, ми ненароком викидаємо й цінні, життєво важливі речі. Ті, які потім доведеться з великими труднощами відновлювати.

Ще із сімдесятих років минулого століття служать людям очисні споруди, що у Скаржинцях Ярмолинецького району. Цей комплекс обслуговує в першу чергу комунальне некомерційне підприємство «Хмельницький обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Хмельницької обласної ради, а донедавна – обласна психіатрична лікарня №1, і декілька житлових будинків, що мають централізоване водопостачання та водовідведення. Зрозуміло, що матеріально і, так би мовити – морально, цей об’єкт застарів і потребував реконструкції, тендер на проведення цих робіт виграло ТОВ «Будівельна Компанія «Поділля-Трансбуд», що у Кам’янці-Подільському.

В проекті Держбюджету на 2020 рік на аграріїв чекає неприємний сюрприз. Вперше за час існування системи субсидування АПК аграрії можуть втратити підтримку держави.

Путінський режим стільки біди наробив нашій державі за останні п’ять років, що ми фактично стали ворогами з росіянами. Загарбавши Крим, розпаливши вогонь війни на Донбасі, Путін і не думає на цьому зупинятися. Його маніакальна мета — поставити Україну на коліна, зробити слухняною, тобто не випустити її з лабет «рускаво міра».

Під такою назвою діє виставка київського фотохудожника Олександра Сліпченка в музеї історії міста Хмельницького, присвячена подіям Революції гідності. Автор відстежив хронологію подій на Майдані від кінця листопада 2013 до серпня 2014 року в понад ста світлинах, панорамних композиціях. Бо той піднесений дух свободи, єдності та відчайдушності, не міг зламати жоден режим. Пробити шолом, та не волю, вистрелити в серце, та не вбити відвагу й мужність… Вони йшли з дерев’яними щитами під кулі, вони не боялися ризикувати життям заради порятунку побратима. Їхня кров назавжди залишиться на руках тих, хто зараз не покараний і досі…

Минулий рік для Хмельницької дитячої музичної школи №  2 знаменний тим, що їй виповнилося 40 років. 20  грудня 2019  року школа відзначила ювілей урочистим концертом в органній залі Хмельницької обласної філармонії.

Ага, це саме про мене. Бо я не за буграми-морями Європу знайшов, а в себе у селі організував, і тепер живу-поживаю, не згірш, ніж ті іноземці. Як, запитаєте? А дуже просто: трохи праці, трохи видумки, трохи зусиль і ось воно – омріяне життя.

Гаряче було в Нетішині на традиційному юнацькому турнірі з фехтування на шаблях, який після тріумфу української жіночої команди на Олімпійських іграх-2008 організатори присвятили вихованкам місцевої комплексної ДЮСШ, олімпійським чемпіонкам Галині Пундик та Ользі Жовнір.

У різному виконанні слухала відому пісню — танго «Гуцулка Ксеня.» Проте ця улюблена мелодія по-особливому зазвучала, коли троє дівчаток узялися награвати її на трубах. Здавалося простенький музичний інструмент, але враз шкільний зал наповнився ніжними звуками, які полонили серця присутніх.

Навряд чи якесь місто нашої держави може позмагатися з кам’янчанами щодо кількості фестивалів та різноманітних святкових шоу, які вони організовують протягом туристичного сезону. Скажімо, в минулому році таких було проведено близько сорока. Та на цьому в місті над Смотричем зупинятися не збираються.

Дитячі усмішки, без перебільшення, стали сенсом життя для цієї жінки, яке видалося геть непростим, адже щоразу випробовувало її на міць. Але попри все, вона вистояла, витримала, виплакала… Й рухається далі, бо так потрібна своїм вихованцям і старенькій матері, яка щодня виглядає доньку після уроків.
Зізнаюся, що після знайомства з Ларисою Анатоліївною Сердечною довелося задуматися над багатьма речами в житті, бо направду вона, сама того не підозрюючи, неабияк надихає і стимулює тих, хто поряд. Адже звикла в житті, поставивши перед собою ціль, досягати її за будь-яких обставин, не боячись труднощів. Бо, погодьтеся, за досить короткий час вивчити дві іноземні мови — французьку та англійську — справа геть непроста. Та вона, усміхаючись, каже, що, маючи сильне бажання, можна зробити чимало, не витрачаючи даремно час. Якого, по суті, завжди мало для важливих речей — побути з рідними, наговоритися зі старенькими батьками чи бабусями й дідусями, зателефонувати частіше, — нам так бракує часу на це. Та вона вже давно навчилася його цінувати, бо надто багато довелося пережити…

Здавалося б, про корисні властивості меду ми вже знаємо все, адже люди з давніх-давен використовували його як лікувальний засіб і ласощі. Однак нові дослідження науковців AgroBioNet (Міжнародної мережі установ та вчених для реалізації наукової програми досліджень, освіти та розвитку «Агробіорізноманіття для поліпшення харчування, здоров’я і якості життя») свідчать про те, що з медом не все так просто, як здається пасічникові чи звичайному споживачеві. Про результати цих наукових досліджень розповідає Леонора АДАМЧУК, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри конярства і бджільництва Національного університету біоресурсів і природокористування України.

…після загибелі чоловіка Сергія Михайловича на Майдані, у мене було два шляхи — сидіти і плакати біля його портрета, або продовжити жити і боротися за двох…

Т. БОНДАРЧУК.

Кінець вісімдесятих і початок дев’яностих — це час зародження та активної діяльності Народного руху України — фундатора становлення Незалежності нашої держави. Ця громадсько-політична організація по суті стала альтернативою Комуністичній партії — керманичу тодішнього режиму — системі, якій, здавалося, ніхто не міг протистояти.  
 Лави борців за свободу щодня поповнювалися новими людьми. Зупинити їх було вже не під силу навіть такій репресивній машині, як КДБ. І зрештою сталося те, що зріло в душах століттями і до чого прагнули всі покоління українців: хід історії вдалося змінити.
 Про те, яким був шлях до перемоги, як і з чого все починалося, зокрема на Хмельниччині, розповів у своїй книзі «Народний рух. Шляхи становлення та діяльності», виданій до 30-річчя НРУ, безпосередній учасник тих подій, наш земляк, відомий політичний діяч, голова Хмельницького міського та обласного руху (1989-1991 р. р.), член Центрального проводу цієї організації, депутат Верховної Ради України IV –VI скликань Левко Бірюк.

5 січня в районі населеного пункту Золоте-4 вантажівка з двома військовими наїхала на протитанкову міну… В результаті вибуху загинув 48-річний Сергій Дичек, уродженець Волочиська, житель села Богданівка Волочиського району. Інший військовий отримав важкі поранення.

Підступна снайперська куля, не залишаючи бодай найменшого шансу, влучивши в скроню, обірвала молоде життя за день до Свят-вечора. 5 січня о 21.05 поблизу Кримського Новоайдарського району Луганської області не стало Сергія Рацуна, уродженця села Москвитянівка Полонського району, жителя Славути.

Сміттєва проблема стала нині наріжним каменем для України. Не є винятком і Кам’янець-Подільський. 

У вересні минулого року делегація українських пасічників, переробників та експортерів меду за підтримки Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та Європейського банку реконструкції і розвитку та Євросоюзу, а також за сприяння Українського проєкту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), який фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, співфінансується та реалізується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA), побувала на 46–му конгресі Міжнародної федерації асоціацій бджолярів Апімондія, що відбувся у Монреалі (Канада). В ньому взяли участь 5500 делегатів із 134 країн. Враженнями від Конгресу ділиться національний консультант Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Анна Бурка.

Пригадуєте, коли ми, ще малими, не раз чули запитання: ким ти будеш на новорічному шкільному святі? Та вибір з-поміж казкових героїв в минулі часи був невеликий: дівчатка – сніжинками, зрідка – сніговими королевами, а хлопчики – ведмедиками, мушкетерами тощо. Проте всі з особливим дитячим трепетом і хвилюванням у душі, хоч би не забути віршика, чекали свята чи то в садочку, чи в школі. Та й Дід Мороз і Снігурка, ясна річ, тішили солодкими подарунками, все ж таки свято особливе – сповнене чарівності та казковості.
Припорошував комірці сніжок, під ніжками чути хрускіт, бо морозець постійно нагадував, аби не забути шарфика, а ми – геть малі, схопивши батьків за руки, поспішали на свято Нового року. По дорозі бубоніли під ніс рядки з вірша, а в думках вже чимдуж летіли юрбою зі сніжного горба. Чоботи повні снігу, щоки розпашілі, рукавиці хтозна-де, а головне – заагнати нас до хати було неможливо… Зими так чекали, бо ж розваг було стільки, що уроки робили вже поночі, обіцяючи мамі завтра цього не повторити. Та де там – на завтра планів сила-силенна – ковзанка якраз підмерзала…

 

…Він сидів біля сміттєвого бака, голодний кілька днів, бо вуличні безпритульні собаки не один день ганяли чужака – дорослого пухнастого кота. Тож, змушений шукати порятунку на деревах, сидів там впроголодь, заклякнувши від холоду. Та головне – не звик до вулиці, бо ще кілька днів тому ніжився в квартирі своїх господарів, був улюбленцем. А потім (сюжет історії до болю знайомий) – пошкрябав якусь річ – і гайда на вулицю, викинули, як непотріб.

Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка активно і плідно співпрацює з місцевим державним історичним музеєм-заповідником. Один з прикладів такого партнерства – студентами вишу спеціальності “Реставрація творів мистецтва” було відреставровано і повернуто в фондосховище будинку скарбу понад 200 старовинних полотен.

У Шепетівці відбувся дев'ятий всеукраїнський турнір з бойового самбо серед юнаків.

За Східним календарем цьогоріч житимемо під покровительством Білого Металевого Щура, який даруватиме людям можливість побудувати кар'єру, підвищити рівень свого життя і досягти більшого визнання. Однак Щур меркантильний і хитрий, тому доведеться досить багато трудитися, а швидкого результату чекати не варто.
Загалом Щур оголює все секретне і дуже не любить тих, хто поводиться непорядно. Він віддячить усім порядним і трудолюбивим, які доклали зусилля для досягнення своєї мети.
2020 рік буде непростим для особистих стосунків, адже в Металевого Щура доволі важкий характер. Це позначиться на людях, зробивши їх менш емоційними і чутливими, ускладнить пошук нових друзів і коханих.

Ці слова, взяті з одного із віршів поетеси Неоніли Яніцької, стали відправною точкою відгуку одного з наших дописувачів – Броніслава Сохацького зі Львова. Викладач Львівського державного університету ім. І. Франка з хвилюванням пише про поезію Н. Яніцької, зокрема про її збірку «Автограф вічної ріки».

Пожовклі від часу папки рівно розкладені на металевих полицях архіву. Одні товстіші, інші – менш наповнені. У кожній з них своя, непроста і нелегка, історія. А найважче те, що вона – несправедлива. Історія людського життя в період тоталітарного режиму. Здавалось би, час лікує рани, але тільки не в цьому випадку.

Не стримувалися сльози, не вистачало слів... Українці з полону ворожої країни 29 грудня ступили на рідну землю.

Для захисту від «важких» людей корисно долати найрізноманітніші негативні відчуття, які виникають у спілкуванні з ними, адже будь-яка важка людина несе у собі сильний негативний заряд, котрий легко передається нам. Якщо ви відчули, що маєте справу з «важкою» людиною, ви повинні негайно взяти свої емоції під контроль і внутрішньо мобілізуватися. Потім поміркуйте: потрібен вам цей контакт і головний біль чи ні? Якщо потрібен, але не настільки, щоб мати через нього великі клопоти, то, може, є сенс вчасно ухилитися від спілкування? Проте, якщо потрібен — тоді, зберігаючи рівновагу, спробуйте підібрати ключ до кожного з типів. Увійдіть у відпо­відний стратегічний стан.

Нещодавно Президент України Володимир Зеленський через відеозвернення ініціював досить амбітну програму – «Повертайся та залишайся», яка має на меті створити в Україні умови, сприятливі для розвитку бізнесу, допомогти і тим, хто хоче відкрити власну справу, і тим, хто бажає розширити вже готовий бізнес. А головне – повернути додому українців, котрі виїхали на заробітки, зупинити тих, хто планує залишити рідні домівки задля батракування на чужині та переконати їх не робити цього.

Аби не витрачати час та кошти на бензин для переїздів з районів у Хмельницький і назад працівників районних держадміністрацій та представників місцевих громад, обласна державна адміністрація запровадила проведення колегій у режимі відеоконференції.

Нещодавно на пленарному засіданні двадцять дев’ятої сесії Хмельницької обласної ради під головуванням голови обласної ради Михайла Загородного депутати ухвалили низку важливих для життя краю питань. У пленарному засіданні взяли участь 65 депутатів, голова облдержадміністрації Дмитро Габінет, голови районних рад, міські (міст обласного значення) голови, сільські, селищні, міські голови об’єднаних територіальних громад, голови райдержадміністрацій, керівники територіальних управлінь центральних органів виконавчої влади. В цілому депутати намагалися спрацювати злагоджено та продуктивно, залишивши деякі проблемні питання на доопрацювання комісіями на місцях. Звісно ж, ключовим питанням засідання було схвалення Стратегії регіонального розвитку області на 2021-2027 роки, зокрема й затвердження програми соціально-економічного розвитку Хмельницької області на 2020 рік, яка передбачає розвиток провідних галузей економіки, високотехнологічних виробництв тощо.

Майже 70 відсотків селян у нашій області, як і в державі загалом, мають підсобне господарство. Люди утримують худобу, і для переважної більшості молоко є постійним джерелом доходів. Проте чимало господарів мають складнощі з його реалізацією. Та й закупівельна ціна не завжди прийнятна для них.

Часто можна зустріти твердження, мовляв, всі виступаючі проти земельної реформи (читай — продажу землі сільськогосподарського призначення) ратують за збереження існуючої моделі земельних відносин. Але це груба маніпуляція і спроба представити критиків реформи ретроградами і примітивними критиканами нібито прогресивних нововведень.

Коли Святослав Шевчук, предстоятель Греко-католицької церкви, побував у Хмельницькому з нагоди призначення єпископа Кам’янець-Подільського УГКЦ, ми мали чудову нагоду поспілкуватися з Блаженнійшим. Тож напередодні Різдва Христового думки цієї неординарної особистості, послідовника великого Любомира Гузара, стають, мабуть, особливо наснагою для душі кожного християнина.

І про це нагадують не лише перефразовані слова простенької пісеньки, яка вже, мабуть, зо два десятиліття закликає споживати безалкогольні напої одного відомого у світі виробника. Зовсім ні, бо у кожній українській родині новорічні свята проходять по-своєму. Хтось переймається зустріччю дітей із Дідом Морозом і Снігуронькою у дитячому садочку чи школі, хтось живе передчуттям веселощів на дорогому закордонному курорті, а хтось заклопотаний тим, як би щось смачненьке поставити на новорічний стіл та ще й не опинитися на хлібі й воді весь наступний місяць. А для когось ці дні завершили довге очікування своїх рідних, котрі гарують по чужих краях, аби заробити якусь копійку та привезти її додому.
Ось тільки про ту тяжку копійку наші високопосадовці традиційно не згадують у своїх святкових реляціях.

За любов до України Галину Гайову засудили до 10 років в’язниці.

Міністерство у справах ветеранів України опублікувало розповідь ветерана полку “Азов” Дмитра Шатровського про те, що потрібно робити, коли водій відмовляє у пільговому проїзді.

Без сумніву, творити красу, що дарує велику радість іншим, здатні лише незвичайні люди. Бо хіба можна, до прикладу, передати у візерунках ніжність, якщо серце твоє черстве? Невже з’являться світлі емоції у того, хто живе у злобі?
Робити інших щасливими, розділяти з ними натхнення можуть лише духовно багаті та добрі люди. Як, до прикладу, Оксана Коріньовська.

Проблема онкозахворювань була і залишається болючою темою, адже тільки в нашій області кількість онкологічних пацієнтів зростає щороку на 1000-1200 осіб. Кожен 40 житель Хмельниччини хворіє на рак. У 2018 році кількість хворих у порівнянні з попереднім роком зросла більш ніж на два відсотки, і це досить значний темп захворюваності.
Вкотре привернути увагу суспільства до величезної проблеми, об’єднати зусилля на боротьбу з нею покликаний Всесвітній день боротьби з захворюванням на рак. Тож наша зустріч з головним лікарем Хмельницького обласного онкологічного диспансеру В’ячеславом МОРОЗОМ торкалася питань лікувального процесу, медикаментозного забезпечення, новацій, що будуть запроваджені в онкодиспансері.

Громадський транспорт  все ще не  пристосований для перевезення пасажирів на візках. І рятівною соломинкою для людей з обмеженими  фізичними можливостями стало соціальне таксі благодійного фонду «Карітас», яке значно  відрізняється від звичайного автомобіля – обладнане так, що  пасажир на візку без будь-яких зусиль потрапляє в салон.

 Що змінилося у пенсійному законодавстві з 1 січня 2019 року? Це питання цікавить усіх наших читачів. Тому редакція звернулася за відповіддю до начальника головного управління Пенсійного фонду України в області Ольги Заярнюк.

У реанімації Хмельницької інфекційної лікарні помер 35-річний чоловік. Це перша в області смерть від кору.

Нині народити і виховувати десятеро дітей — це, погодьтеся, таки подвиг. Почесного звання «Мати-героїня» удостоїлася хмельничанка Олена Шпак. Посвідчення і нагрудний знак матері вручив міський голова Олександр Симчишин.

26 січня, в Хмельницькому провели в останню путь Андрія Вільгуша, офіцера Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Його серце зупинилося 24 січня…

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, не перестає дивувати українців своїми екстравагантними «кониками». Тож днями порадила українцям якнайшвидше відмовитися від чорної ікри і замінити її на червону.

Напередодні розширеного засідання правління Хмельницького союзу промисловців і підприємців я дізнався сумну новину. З карти області пішла в небуття Гамарня у Дунаєвецькому районі. Населений пункт із сприятливим мікрокліматом, родючими землями і чудовими краєвидами.
Сама назва села свідчить про його винятково українське походження. Так іменували ливарні, кузні, або майстерні ремісників по металу.  Кажучи іншими словами, Гамарня з діда-прадіда була селом умільців. Але полягла у нерівній боротьбі із сучасними недолугими «менеджерами» і бездарними «реформами».

Відсвяткували ми з вами, шановні читачі, Новий рік і Різдвяні свята. Уже й весна не за горами. Летить час, як вихор, а з ним і життя минає. І так хочеться жити гідно, ба, просто жити, а не існувати, з дня у день програючи двобій бідності, зубожінню, не контрастувати так разюче з тими, хто живе, як у казці — звісно, не через заздрощі, а так… аби собаками непотрібними себе не відчувати. Статистично, на жаль, доводиться констатувати, що з кожним роком по суті все зменшується, чи точніше зникає, середній прошарок населення, більшає прірва між багатіями та бідняками, чия кількість, на жаль, стрімко множиться.
Телевізійні канали впродовж зимових свят демонстрували нам як, де, з чим, у чім їх відмічали, «щиро й патріотично» дотримуючись дідо-прадідівських традицій, сильні світу сього, а до редакції надійшло чимало листів, як святкувалося пересічним подолянам. Їх би, ті відверті, повні болю рядки, та на Фейсбучні сторінки отих «щирих українців», які встановлюють нам прожиткові мінімуми, регулюють тарифи, випробовують на нас реформи, може б, уявили хоч на мить, як це… Втім, і уявлять вони навряд чи, і, точно, читати не будуть, хоч щоднини виставляють все нові пости про любов до України, українців, надто ж ті, хто йтиме на вибори, і їхнє оточення. Ми ж за браком газетної площі надрукуємо лише уривки з тих послань.

До 100-річчя з дня народження Г. Ф. Скиби.

У грудні відсвяткувала 95-річний ювілей Надія Данилівна Рак із села Сарнів Волочиського району.

У Лонках Волочиського району проживає Герой Соціалістичної Праці Станіслав Йосипович Примуд — уславлений механізатор, до якого про секрети хліборобського ремесла їхали колеги з усього колишнього Союзу. І він навчав працювати так, щоб ниви рясно колосилися, щоб тваринництво давало добру віддачу і техніка була безвідмовною, адже він — хлібороб із діда-прадіда, то ще й сімейні секрети в роботі застосовував...

...

Під такою назвою в переддень Водохреща відбулося відкриття персональної виставки хмельницької мисткині Тетяни Цимбарецької в музейній галереї «квАRTира» (вул. Проскурівська, 47, Хмельницький обласний художній музей). Автор показала досить оригінальні ікони, виконані в техніці декоративного розпису на склі та дереві.

І хто ж з нас не мріє про подорожі! Та якщо одні вибирають масові, так би мовити, випробувані маршрути, то інші – незвідані й екстремальні. Ось як, наприклад, хмельничани В’ячеслав Кравчук та Олена Садома, які вирішили відкрити для себе невідому Африку. Звісно, що поїздці, яка тривала сім з половиною місяців, передувала серйозна підготовка, адже продумати треба було все до дрібниць.

Ох і веселою та щедрою була Маланка у Ластівцях Кам’янець-Подільського району! Минулого тижня там гарно святкували і діти, і дорослі. Особливо вдалося маланкування, у якому взяли участь учні місцевоі гімназії (директор Олександр Каськов) й наймолодші ластівчани — відвідувачі дитячого садка.

У музеї історії міста Хмельницького відбувся круглий стіл під назвою «ОУН і Степан Бандера як символи боротьби за незалежність України», присвячений 90-річчю створення ОУН та 110-річчю з дня народження Степана Бандери. У ньому взяли участь науковці, викладачі вищих навчальних закладів міста, представники громадських організацій та засобів масової інформації,   вчителі загальноосвітніх шкіл, молодь.

У спеціалізованому залі Хмельницького обласного центру фізичного виховання учнівської молоді відбувся чемпіонат України з вільної боротьби серед чоловіків до 23 років та чемпіонат України з вільної боротьби серед жінок.

Яблонець-над-Нисою, що у Чехії, приймав міжнародні легкоатлетичні змагання JABLONECKÁ HALA 2019.

Уже з квітня цього року рецепти на медичні препарати за програмою «Доступні ліки» видаватимуться лише в електронному вигляді. Але — увага! — сімейний лікар зможе виписати е-рецепт лише тому пацієнту, який уклав з ним декларацію. Тому покваптеся з вибором лікаря і підписанням декларації.

Десятки мужніх, кремезних чоловіків не стримували сліз, і справа тут не у морозних поривах вітру, який обпікав  обличчя. Прихиливши коліна і пошепки читаючи молитви, вони гортали в пам’яті уривки спогадів.

Приклад подружжя  Михайловських доводить: дароване Богом життя надто цінне і  за нього треба боротись. Боротись і перемагати.

У минулому столітті французький генерал Шарль де Голь сказав пророчі слова: «В політиці доводиться зраджувати або свою країну, або своїх виборців. Я обираю друге». 
Щось подібне ми проходимо сьогодні. Адже залишитися державником і не скотитися на руйнівні популістські лозунги — це потрібно мати неабияку силу волі.

Стукають за допомогою, за їжею, яку їм у цю студену пору знайти дуже важко. І «...для когось крихта — це дрібниця, а для пташки — жить чи замерзать», — це рядки з вірша Анатолія Качана «Крихти хліба». Саме він став значним енергетичним поштовхом для створення проекту «Допомога птахам узимку» у Віньковецькому ліцеї, який започаткувала Наталя Кохан, вчитель початкових класів.

Він яскравими буквами вписав своє ім’я в історію поліграфії Поділля, для розквіту якої віддав чимало  літ, сил і енергії.

Павло Гуцал — хлопчина з бідної багатодітної сім’ї, яка спершу мешкала в селі Требухівці Летичівського району, а згодом, гнана повоєнним голодом,  втекла до Львова. Тут він закінчив школу  й вступив до Українського поліграфічного інституту імені Івана Федорова (зараз  — Академія друкарства). Вчився на механічному факультеті. Був досить активним у громадському житті.

За три дні до Нового року в Славутській міській бібліотеці відбулася презентація чотирьох книг місцевих авторів. Вони побачили світ завдяки місцевому проекту підтримки книговидання та мають стати надбанням історичного музею і навчальних закладів. За словами міського голови Василя Сидора, це не лише нагода презентувати авторів та їхні твори, але й ознайомитися з частинкою історії громади.

Ім’я Надзвичайного і Повноважного посла України в Туреччині Андрія Сибіги сьогодні чи не найчастіше серед наших дипломатів  лунає у ЗМІ. Він самовіддано відстоює інтереси української держави та її громадян на своєму відповідальному посту.

 Чиновники кажуть, що споживачі, котрі отримують субсидії, абсолютно не зацікавлені в заощадженні енергоносіїв і субсидійних грошей, відповідно, теж. Тому нещодавно урядовці заявили, що саме такі висновки змушують робити підрахунки одного з облгазів. Якщо субсидіанти, так би мовити, розкошують, використовуючи по 4-5 кубометрів газу на квадратний метр, то ті, хто субсидії не має, споживає газу практично удвічі менше — 2-3 кубічних метри.

З екрана телевізора набридливим торохкотінням до нас постійно доносяться оповідки про успішні реформи в Україні, які мудро впроваджує наша фантастична влада. Чимало піару було довкола перетворень у медицині. На жаль, вимоги професійних критеріїв до тих людей, які взяли на себе відповідальність проводити важливі зміни, на рівні плінтуса. Уже так склалося, якщо ти публічно рвеш на собі вишиванку за Батьківщину, вітаємо, ти в клубі реформаторів.

Усім відома горезвісна історія зі львівським сміттям, яке мандрує по всій Україні, й без того захаращеній різним непотребом. Звичайно, з цією проблемою потрібно боротися, інакше наша країна перетвориться на величезне сміттєзвалище. За кордоном переробку побутових відходів уже давно поставлено на сучасний високотехнологічний рівень, а в нас поки що до цього руки не доходять.
Про те, як позбутися побутових відходів, зокрема на Хмельниччині, розповів керівник відділу впровадження інноваційних проектів у західних регіонах Публічного акціонерного товариства «ЕКОСФЕРА», доктор технічних наук, доцент Борис БОЛІБРУХ.

15 січня Хмельниччина приєдналася до флешмобу “Україна колядує”, який був переданий нам Тернопільською обласною державною адміністрацією. Колектив облдержадміністрації на чолі з головою обласної державної адміністрації Вадимом Лозовим спільно виконали колядку «Нова радість стала».

 

44 країни за сім з половиною місяців відвідали хмельничани Слава Кравчук та Олена Садома в Африці. Усе на авто, яке переобладнали у будинок на колесах. Свою подорож вони розпочали у травні минулого року, стартувавши з України.

Понад усе 39-річний Віталій Федорина з Ізяслава любить своїх 13-річну донечку, 2,5-річного сина, красуню-дружину і життя, яке йому кинуло виклик – саркома легені. Він боротиметься, проте на лікування потрібно аж триста тисяч гривень. Такої суми у родини немає. Тому вони звертаються до всіх небайдужих: допоможіть, будь ласка, хто чим може. Рятівною стане кожна гривня. Дітям потрібен батько. Він хоче бачити, як вони ростуть.
Нехай усіх вас береже Всевишній.
Номер рахунку в ПриватБанку: 5168757340679051. Отримувач Федорина Віталій Анатолійович.

Саме так позитивно та з побажаннями й надалі не втрачати лідируючих позицій охарактеризував роботу відділення поштового зв’язку села Крупець, що на Славутчині, один з перевіряючих членів комісії з генеральної дирекції Укрпошти. Як одне з кращих в області його позиціонує й начальник Славутського центру поштового зв’язку № 6 Іван Соболик, проте зазначає, що успіх кожної справи завжди криється в тісній співпраці: органів влади, об’єднаних територіальних громад, промислових та сільськогосподарських підприємств тощо.

На вулиці морозець, а біля кінотеатру імені Шевченка, що в обласному центрі, повно дітлашні. Ще б пак, адже другий рік поспіль тут проводять всеукраїнську акцію — «Різдво з поліцейськими». Тож у проміжках між цікавими забавами на сніговій гірці малеча встигала і покататися на патрульних машинах, і приміряти амуніцію різних підрозділів, і поласувати смачними цукерками. А що вже казати про службових собак, з якими розгулювали кінологи, — нафотографувалися вдосталь.

На кубку України з легкої атлетики в приміщенні серед ветеранів у Києві збірна Хмельницької області виступала не в оптимальному складі через травми та застуди кількох провідних спортсменів, та все ж посіла четверте командне місце.

Лідер національної жіночої команди України з фристайлу (повітряна акробатика) Ольга Полюк, триразова учасниця зимових Олімпійських ігор, розпочала сезон на Американському континенті.

складали частину експорту Росії у ХІХ столітті.
Про це можна дізнатися, погортавши сторінки 79 тому енциклопедичного словника Брокгауза і Ефрона, який побачив світ у 1904 році.

ніж схилити свою голову перед ворогом-варваром».
Ці слова належать французу Жаку-Огюсту де Ту – автору книги «Універсальна історія мого часу». Написана вона латиною у 1581-1617 роках і складається із 130 книг, об’єднаних у 16 томів.

Головному ієрарху Православ’я в минулому не гарантувалася недоторканність.
2 квітня 1821 року уряд Османської імперії отримав звістку про повстання у грецькому Пелопоннесі. У причетності до нього звинуватили Вселенського патріарха Григорія V, котрий був земляком повстанців, хоч незадовго до цього він висловлював турецькому урядові свою найповнішу покірність та лояльність.

Проект такого залізничного маршруту існував у 1910 році.

Про це повідомляв журнал «Новая иллюстрация» у № 47 за 1910 рік, розмістивши також карту майбутньої Британсько-Індійської залізниці.

Перед вірою та молитвою відступають навіть онкозахворювання.

На перший погляд, церкву в селі Михля Ізяславського району можна порівняти з живою істотою, котра присіла до землі від натиску вітру. Та за непоказною зовнішністю криється багатовікова історія. Ця церква бачила розквіт у часи князювання славних українських родів Заславських і Сангушків та занепад у радянський період. Її призначення люди змінювали на свій розсуд, однак вона вистояла і постала  у своїй прадавній місії — нести духовне та тілесне зцілення. Кажуть, у цих стінах навіть смертельний недуг відступає (тому є живі свідки).

Давно це було. П’ятдесят років минуло, коли у містечку відкрили музичну школу, в якій Ліді так хотілося навчатися, та їй відмовили, бо набір закінчився. Засмутилася, а батько не знав, як донечку втішити, чим їй зарадити. І несподівано з’явилася надія. Бо ж приміщення майбутньої музичної школи було старе й занедбане. Довелося шукати тямущих майстрів, щоб його відремонтувати, та ще грубки вимурувати. І звернулися за допомогою до Анатолія Шевчука, знаного пічника. Погодився та працював не покладаючи рук, але від свого заробітку відмовився. Попросив Анатолій Олександрович лише, щоб його єдину доньку зарахували до музичної школи.

Наш земляк Валерій Пліска мріяв про авіацію з дитинства. Тому своє життя пов’язав із небом. Закінчив вище військове училище імені Тричі Героя Радянського Союзу Івана Кожедуба (у минулому ХВВАУЛ), де багато років працював льотчиком-інструктором. Учив тримати ручку управління винищувача молодих пілотів. Дослужився до звання майора.
«Горизонтальна вісімка», «кобра», «гірка», «бочка», «мертва петля», — для непосвячених це звичайні слова, а для професіоналів — смертельно небезпечні фігури вищого пілотажу.  В просторіччі таких, як Валерій Юрійович, іменують асами. Сьогодні їх в Україні не так уже і багато.

Здавалося б, в Україні створено достатньо багато різних правоохоронних і контролюючих органів та законодавчих механізмів підвищення прозорості розподілу державних коштів. Проте, якщо ми говоримо про державу, друге ім’я якої «корупція», то правило кількості перевіряючих органів далеко не завжди перетворюється в якість. На жаль, чинна влада за останні роки зосередила чимало зусиль, аби послабити незалежні контролюючі органи. Візьмемо, бодай, приклад Рахункової палати. Утім, попри несприятливі умови, в Україні залишаються ще служби, які твердо стоять на сторожі фінансової дисципліни і однією з них є Державна аудиторська. Щоб довідатися, як у минулому році попрацювали хмельницькі аудитори на складному дисциплінованому «фінансовому полі» Хмельниччини, «Подільські вісті» поспілкувалися з заступником начальника Західного офісу Держаудитслужби Анатолієм Марценюком.

Як повідомили в головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, з 1 січня 2019 року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» проведено перерахунок пенсій.
У 2019 році встановлено мінімальну заробітну плату на рівні 4173 гривні.

Подорожчання газу в листопаді 2018 року зробило свою «чорну» справу. З 1 січня, згідно з постановою Національної комісії, яка здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, зросли тарифи на послуги централізованого опалення та постачання гарячої води.

Перший день Різдва Христового став знаковим для громади Бокиївки. Адже після непростих протиріч у її середовищі все ж відбулося об’єднання двох релігійних громад в одну, яка і влилася в єдину помісну церкву України. Ще ця знаковість і неординарність були в тому, що саме в Бокиївці народився меценат, заступник Генерального прокурора України, заслужений юрист України Іван Сибіга, завдяки велетенським зусиллям якого і відбулося урочисте дійство, бо за його сприяння і велося будівництво храму.

Про Жовтневу революцію написані тонни книжок, статей. Проте дуже багато подій тих часів ще сховані від наших громадян.

300 працівників ОДА та облради в Тернополі взяли участь у флешмобі «Україна колядує».

 

У Києві, у каплиці Воздвиження Чесного Хреста Господнього (Української греко-католицької церкви), освятили настінну фреску, присвячену борцям за волю України в усі часи. Поруч із воїнами Київської Русі, Козаччини і УНР – і сучасні АТОвці, що полягли у боях за Україну.

Перший день Нового року приніс трагічну звістку — війна обірвала зовсім юне життя. Микола Голубєв із Волочиська загинув внаслідок мінометного обстрілу. Боєць служив у 10-й окремій гірсько-штурмовій бригаді..

Здається, зовсім нещодавно писався відгук про сьому поетичну збірку хмельничанки Неоніли Яніцької «Сонцесвіт», аж тут новий її здобуток — «Автограф вічної ріки». Книга побачила світ не так давно, у 2018-му, в одному з луцьких видавництв.

Всеукраїнські змагання »Новорічний день стрибуна» в легкоатлетичному манежі «СКІФ» Львівського державного університету фізичної культури стали успішними для вихованців Кам’янець-Подільської ДЮСШ-1, яких тренує подружжя Вергуш — Олег та Юлія.

От є в житті зустрічі, які, направду, — не випадкові, бо гарних людей на шляху, як кажуть, треба заслужити. Познайомившись із Тамарою Василівною Бондар — заступником начальника Деражнянського центрального відділення поштового зв’язку — розумію, що саме таку людину зустріла. Надзвичайно світла, добра й привітна жінка, завжди зі щирою душею і посмішкою зустрічає кожного. Та що й казати, начальник відділення Інна Цвірінькал зібрала справжніх професіоналів, а головне — гарних людей, з якими працювати за честь. Бо Інна Іванівна й сама гордиться колективом однодумців, які за роки роботи вже стали як одна сім’я. І завжди може покластися на свого заступника — Тамару Василівну, яка надзвичайно відповідальна в роботі, бо знає — якщо кожен виконуватиме свої обов’язки належним чином, то й результат буде для всього відділення вагомий.

Завдання мистецтва — дати людям надію, аби їм хотілося жити — Микола Мазур.

У Хмельницькому обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки робіт, представлених на участь в обласному мистецькому конкурсі імені Людмили та Миколи Мазурів «Подільська палітра» та нагородження переможців конкурсу, який проводиться вже дев’ятнадцять років поспіль і збирає не лише учасників, їхніх батьків та наставників, а й творчу еліту області, представників місцевої влади. Ця подія — досить знакова для нашої області, адже охопила всі райони й міста Хмельниччини. Юні та зовсім маленькі творці прекрасного подивували своїм баченням світу, буденності та мрій на полотнах. І всі їхні персонажі наділені чимось фантастичним, проте по-дитячому наївні, але водночас демонструють характер за допомогою емоцій і фарб.

Відомо, що хвороби — це наслідок наших гріхів, гріхів батьків, дідів. Відповідно до того, як ми дотримувалися Божих законів в минулому, матимемо й таке здоров’я. Наше минуле і наше майбутнє тісно пов’язані.

У році, який залишається вже набутком історії, громадськість України широко відзначила славний ювілей — 150 років заснування Товариства «Просвіта», громадської організації, яка була утворена
8 грудня 1868 року з метою культурного розвитку, згуртування народних мас та піднесення національної свідомості українців.

«Чому асфальт такий тонкий? Щоб рідну землю було краще видно!», — Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області

Хоча про якість ремонту вітчизняних доріг можна жартувати до безкінечності, утім питання це зовсім не гумористичне. Щороку на дорожній фонд витрачаються чималі кошти, а покращення стану автошляхів, скажімо так, не надто помітне.

Напередодні Різдвяних свят в обласному центрі відбувся благодійний ярмарок.

Нині наша країна переживає складні часи: економічна криза, безробіття, масова еміграція, війна на сході тощо. Але ми, українці, не стоїмо осторонь, прагнемо змін на краще. Ми — сильні, коли нас багато. Прикро, що і далі гинуть наші хлопці, ситуація в країні — нестабільна. В такий час ми повинні не бути байдужими одне до одного, до чужого болю. Отож з цією метою, нещодавно в нашому Промислово-аграрному ліцеї, що в місті Волочиську, проходила акція «Зігрій теплом солдата». Волонтери, учні та працівники закладу зібрали кошти, одяг, солодощі, побутові засоби. Кожен виявив співчуття, вдячність та повагу до наших захисників на сході. Частинку свого тепла й любові відобразили в листі, яким хочемо поділитися із вами, щоб кожен у своїх думках подякував, помолився й підтримав наших захисників.

Олександру Ємцю у серпні 2018 року встановлено діагноз рак крові. Для порятунку дитини необхідна пересадка кісткового мозку. На дороговартісне лікування за кордоном потрібні кошти — 160 тисяч євро. Родина, близькі і небайдужі до долі Олександра люди борються за його життя і просять допомогти врятувати Сашка.

Телефон волонтера: 068 81 74 627 (Тетяна ЮЗЕПЧУК).
Телефон тьоті дитини: 097 37 77 408 (Оксана)
Р/р 26002052416371 в ПАТ «Приват Банк», МФО 315405
отримувач БФ «ПОДИХ НАДІЇ НАЦІЇ» ЄДРПОУ/ДРФО 39652366
Призначення: на лікування для Олександра Ємця.

У Білогір’ї батьки поховали тридцятичотирирічного сина — старшого солдата Романа Ніколайчука.

У Національній академії Держприкордонслужби імені Богдана Хмельницького на розширеному засіданні вченої ради підбили підсумки роботи минулого року, обговорили досягнення і здобутки, проаналізували недоліки у діяльності, окреслили шляхи їх усунення, а також визначили завдання на новий навчальний рік та перспективу.

У Статті 49 Конституції України  зазначено, що медична допомога надається безоплатно, а держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. Але нині нас  позбавили  цього права. Очевидно, влада вважає, що наші зарплати і пенсії цілком здатні забезпечити всі життєві потреби кожного. Словом, примусили нас діяти за принципом «Хочеш жити – шукай гроші!».

Знаєте, що воно таке — дуобуси? А це універсальний транспортний мікс тролейбуса з автобусом, що може живитися і рухатися як за рахунок електричної мережі, так і від двигуна внутрішнього згоряння. Уже цього року в Хмельницькому має з’явитися чотири одиниці цього новітнього засобу перевезення пасажирів. Вартують дуобуси в середньому 9 мільйонів гривень кожен, проте, за словами міського голови Олександра Симчишина, справа того вартує. В обласному центрі вони курсуватимуть там, де досі не прокладені тролейбусні лінії. Зокрема, таким чином має бути розв’язана проблема доїзду з мікрорайону Ракове до Львівського шосе по вулиці Толстого, подовжиться 15-й тролейбусний маршрут з Дубового до Ракового вулицями Красовського та Чорновола тощо.

Проїжджаючи через село Іванківці Городоцького району, помітили відреставрований Будинок культури, а біля нього сучасне приміщення. У дворі гралася в сніжки й каталася на санчатах малеча.

Зовсім недавно, у жовтні минулого року, суспільство було збурене черговою новиною про підвищення пенсійного віку до 65 років. Обурилися, послухали запевнення чиновників, що в жодному разі такого не станеться. Повірили чи не повірили, а продовжували жити далі, пам’ятаючи одне незмінне правило: розраховувати треба лише на власні сили, дбаючи насамперед про себе, бо рідна держава, бачимо, навряд чи стане тобі справжньою помічницею і захисницею. І ось, недовго й чекати довелося, як знову в засобах масової інформації з’явилася звістка про те, що український уряд — у меморандумі з МВФ, взяв на себе зобов’язання підвищити пенсійний вік для чоловіків і жінок до 63 років. Щоправда, про- тягом десяти років — до 2027 року.
Як повідомлялося на сайті міністерства, уже в березні уряд планує подати проект нової пенсійної реформи на розгляд Верховної Ради.

Хмельницький вже традиційно славиться базарами. То, зрозуміло, що на всі зміни в економіці країни першим у Хмельницькому реагує саме базар. Адже він, як збільшувальне скло, дає миттєву оцінку будь-яким змінам в державі, виносить справжній вердикт реформам.

Фантазією на тему: «Економічний прорив» видається Стратегічний план реформ до 2020 року, який презентував минулого тижня уряд. «Ми змінюємо модель розвитку економіки…» — заявив перший віце-прем’єр Степан Кубів і пояснив, що ключовими приорітетами нової економічної політики стануть розвиток переробних галузей, інноваційних підприємств з використанням високих технологій, загальна модернізація економіки, нарощування товарного експорту — як на ринок Євросоюзу, так і на традиційні для України ринки Африки й Азії. Заявлено і про те, що до 2020 року кількість українців, зайнятих на переробних підприємствах, повинна зрости до 2,3 мільйона (нині 1,3 мільйона). Організація технопарків, підтримка науковців, впровадження своїх технологій за рахунок залучення інвестицій… Уявляєте, що вже за якихось три роки українська економіка сягне неймовірних висот і ми будемо, як кажуть, у повному шоколаді. А те, що торік експорт української продукції скоротився на 6 відсотків і ми втратили мільярди доларів США, байдуже. Бо вже через три роки частка промислових товарів у структурі українського експорту має скласти 75-80 відсотків, а обсяг інвестицій сягне  до 8 мільярдів доларів. «Наша мета — збільшити ВВП на душу населення з нинішніх 2 тисяч доларів до 5 тисяч доларів впродовж трьох років», — підкреслив перший  віце-прем’єр.
Відверто кажучи, дуже-дуже хочеться, аби ці досить амбітні плани не були лише фантазією, щоб у міністерських кабінетах і справді бачили реальне підґрунтя для таких масштабних перетворень. Бо, судячи з долі підприємств нашої Хмельниччини, які після знищення так і не вдалося реанімувати, важко повірити, що у новоствореному мільйоні робочих місць частка припаде і на нашу область.

Заслужений майстер спорту, хмельничанин Сергій Нагорний – олімпійський чемпіон 1976 року з веслування на байдарці,  знаний у нашому краї.

Таку  назву має освітньо-мотиваційна програма для школярів, започаткована депутатом обласної ради  Вячеславом Антонюком на своєму виборчому окрузі у мікрорайоні Лезневе,  що в обласному центрі.

Пов’язане зображенняБроніслав Грищук постає в уяві старим літописцем, який заховався у тиші від суєтного  міста. Його то забувають, то згадують, почасти заздрять або дивуються схимному життю, де немає письменницької ієрархічної метушні, солодкого марнославства. Сидить собі сивий бородатий чоловік і пише, час від часу видає романи, повісті, оповідання. І такі, що київські метри захоплюються. Мовляв, ти ба, на периферії живе і творить талановитий митець, який не так пише, як інші. Літературознавець Михайло Слабошпицький у передмові до книги «Голос нічної ластівки» зауважив доволі влучно про хмельницького автора: «Грищукові стало затісно в уже обжитих ним жанрових рамках, він знеохотився до звичної стилістики й одним із найперших у своєму літературному поколінні почав писати «не так». Його «Колиска для гладіатора», «Послання у безвість» та «Слід сльози» (оприлюднені друком на початку дев’яностих) мало нагадують того Грищука, який входив у літературу і якого ми звикли знати. Жодного натяку на колишню елегійність, світлий мінор, меланхолійність і загалом спокійну стилістику. У нього запанували буфонада, карнавальний балаган, нещадна іронія, сарказм. На зміну його традиційним реалістичним сюжетам з’явилися трагіфарс, містифікація, притча. Колись лірично задушевний Грищук стає ядучо саркастичним».
Наш кореспондент Петро Маліш відвідав письменника Б. А. Грищука, який відповів на його запитання.

Колектив Хмельницької дирекції УДППЗ “Укрпошта” просить усіх небайдужих надати матеріальну допомогу  Давидчук Златі Дмитрівні – доньці нашого працівника. Дівчинка потребує трансплантації печінки в ДУ “Національний інститут хірургії та трансплантології імені  О. О. Шалімова”.
Не будемо байдужими та разом порятуємо життя маленькій Златі!
Реквізити для допомоги:
ПриватБанк, р/р 29244825509100, код ЄДРПОУ 14360570, МФО 305299, № картки 4149 4978 6008 9970, Давидчук Тетяна Іванівна.

29 січня в Славуті відбулося відкриття пам’ятника герою новітньої війни  Володимиру Дрозду.

Ініціатором будівництва ще у 2006 році виступила патріотично налаштована громадськість. У травні 2008 року конкурсна комісія з поданих проектів відібрала роботу Київського архітектора Віктора Рябова. Втілив монумент у бронзі львівський підприємець Ігор Чуба. До збору коштів на спорудження пам’ятника Кобзарю долучилися небайдужі громадяни, приватні підприємці, колективи підприємств та організацій.

Саме цього дня 72 роки назад армія Радянського Союзу звільнила в’язнів найбільшого фашистського концтабору Аушвіц-Біркенау в Освенцімі (Польща). За різними оцінками, у таборі смерті загинуло від 1,5 до 2,2 млн. невільників. Загальна ж кількість страчених упродовж Голокосту значно більша. Офіційно визнано, що нацисти вбили від 5,5 до 6,1 млн. євреїв, ромів, представників інших груп і меншин, інвалідів, політичних супротивників (у т.ч. від 2,2 до 2,5 млн. на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні).

Озброєну злочинну групу затримали спільно працівники поліції Черкаської, Вінницької та Хмельницької областей.

 

«Будеш погано вчитися, підеш до ПТУ», – ці погрозливі слова з вуст батьків чув ледь не кожен радянський учень.
Ламати стереотипи про те, що профтехосвіта нині  не має жодних перспектив, за круглим столом зібралися представники Міністерства освіти і науки, бізнесових структур, освітніх установ, громадських організацій та благодійники. Захід відбувся за сприяння Громадської організації «Європейська соціальна академія», Благодійного фонду «Зміцнення громад», Українського кооперативного альянсу та Шепетівського заводу культиваторів. На виробничій базі останнього організатори пропонують реалізувати пілотний проект із адаптації профтехосвіти до сучасних умов ринку праці в Україні.

Там, у реанімації, в нетривкі періоди, коли приходив до тями, він тихо промовляв «Отче наш» – єдину молитву, яку знав. І диво сталося. Хоча медики давали мізерні шанси на життя, говорили, що доведеться ампутовувати обидві ноги, але він поволі почав ходити. Минуло більше семи років. Два місяці тому все-таки ампутували ліву гомілку…

На запрошення мерії іспанського міста Бургос, асоціації «Культура сучасного світу» та за погодженням з Міністерством культури України на Різдвяні  свята з творчою місією перебувала в іспанському місті Бургос народна дитячо-юнацька хорова капела «Журавлик» Кам’янець-Подільської  дитячої хорової школи та міського Будинку культури.

Допоки одні оббивають пороги дорогих лікувальних закладів і вимолюють у Всевишнього такого довгоочікуваного дива – народити дитину, інші, завагітнівши й народивши, викидають кровинки, як непотріб.

В Апеляційному суді Хмельницької області відбулася прес-конференція «Правосуддя – 2016 в умовах судової реформи». Керівництво суду обговорило з журналістами найбільш актуальні питання реформування судової системи.

У місті Хмельницькому впроваджується реформа медичної галузі.

Очікування реформування у медичних закладах Хмельницького, правду кажучи, не було позбавлене тривоги як серед медпрацівників, так і серед пацієнтів. Що ж несуть нам новації, народжені у профільному міністерстві, розпитували начальника Хмельницького управління охорони здоров’я, депутата обласної ради, члена постійної комісії з питань охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення Бориса Ткача.

Те, що здоров’я –  найдорожчий людський скарб – істина незаперечна. Тож, коли «занудило коло серця, закололо в боку», ми одразу йдемо в поліклініку. Лікар оглянув, встановив діагноз. Призначив лікування. Воно може бути як амбулаторним, так і стаціонарним.

Ситуація, про яку розповіли жителі Чорноострівської об’єднаної територіальної громади, дуже неоднозначна, бо в ній є багато правд. А болюче соціальне густо замішане на моральному. У центрі конфлікту, роздмуханого швидкими до сенсацій ЗМІ, опинилася Миколаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Героїв Небесної Сотні, якою, в числі інших 10 шкіл, опікується віднедавна Чорноострівська селищна рада ОТГ, що в Хмельницькому районі. Хто ж, що і кому винен і що робити?      

Бюджетником бути нині вигідно та зручно. Держава, встановивши мінімальну зарплатню на рівні 3200 гривень, не забула подбати про виділення коштів на виплати вчителям-лікарям тощо. В області провели всі необхідні розрахунки та вже виплатили аванс цим категоріям подолян, спираючись на нові розрахунки. Скорочень, переведень на неповну робочу ставку практично не зафіксовано, за окремими винятками. Скажімо, дещо незрозумілою є ситуація у сфері культури на Шепетівщині, але, здається, лад і там наведуть.
Виконання вимог законодавства щодо виплат на мінімальному рівні — найважливіше питання, що розглядалося на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації. Як вже мовлено, в бюджетній сфері все гаразд. А ось як бути бізнесу, дрібному підприємництву, тобто іншій частині населення, яка не сидить на грошових потоках, що течуть повноводною рікою з Києва, не обговорювали. Це чомусь поза увагою обласної влади, яка мала б дбати про всіх громадян краю. До цього ще повернемося, а поки щиро порадіємо за наших освітян та інших бюджетників.

Незадовго до новорічно-різдвяних свят нетішинський міський голова Олександр Супрунюк вполював чергову «відьму». Цього разу в її ролі виявився активіст ГО «Нетішинська самооборона» Сергій Почебула.

Систему влади, збудовану в Україні за 25 років, Порошенко, ідучи на вибори, пообіцяв зруйнувати. І майже за три роки нічого так і не зробив, аби хоч трохи покращити життя простого українця. Олігархічна система влади, яку почав будувати ще Кучма, а продовжив Янукович, процвітає і нині. Ті, хто при Кучмі починав пробиратися у вищі ешелони влади і кого підгодовував Янукович, чудово влаштувалися при Порошенкові.

З 16 січня по 16 березня оператор поштового зв’язку "Укрпошта" проводить конкурс "Краща поштова марка України 2016". 

19 січня християни відзначили Водохреще, яке ще називають Йорданом. Йордан (від назви річки Йордан у Палестині) — народна назва християнського обряду освячення води. Його здійснюють на згадку про хрещення Ісуса Христа в Йордані. Свято має й іншу назву — Богоявлення: під час хрещення Ісуса на нього зійшов із небес Дух Святий у вигляді голуба, і голос почувся із неба: «Це Син Мій Улюблений, що його Я вподобав!».

22 січня 1919 року було проголошено Акт Злуки на Софійському майдані у Києві. Дві суверенні українські держави — Українська Народна Республіка й Західно-Українська Народна Республіка — об’єдналися в самостійну соборну державу.

Результат пошуку зображень за запитом "Сергій Хоптяр"   Матір полеглого Героя з Хмельниччни отримала орден сина

Вона б радше хотіла обійняти сина. Не судилося. Отримала його нагороду. Посмертну. Орденом «За мужність» III ступеня нагородили жителя села Соколівка Ярмолинецького району Сергія Хоптяра.

Відбувся брифінг керівників головного територіального управління юстиції в Хмельницькій області.

Перші тарифні ластівоньки цьогоріч вже прилетіли: в Хмельницькому подорожчає проїзд у міському транспорті. Коли? Ще не відомо. На скільки? Також конкретні цифри називати зарано. Але можна очікувати, що користування транспортом стане дорожчим з початком весни, а плата за проїзд зросте на 33-67 відсотків. Принаймні саме таке зростання передбачене проектом рішення виконкому міськради, який наразі наданий для обговорення громадськості, «Про встановлення тарифів на транспортні послуги по перевезенню пасажирів у місті Хмельницькому в міському пасажирському транспорті загального користування». Отже, відповідно до проекту, вартість проїзду в тролейбусі зросте до 2,5 гривні, в автобусах та маршрутках — до 4,5 гривні. Документ розміщено на сайті ради для обговорення (також можна надавати свої пропозиції та зауваження). Обговоримо?

Герої фільму Ельдара Рязанова «Зигзаг удачі» — працівники фотоательє «Ластівка» — придумали геніальний хід: у період новорічних свят, коли людям, зайнятим споживанням олів’є і холодцю, не до знімків на різні документи, вони, щоб не допустити падіння виробництва в січневий «штиль», стали фотографувати одне одного і членів своїх сімей.

Дякуємо вам, дорогі наші друзі, передплатники, за вашу щирість, вболівання про долю рідної землі, біль і гордість за синів, які боронять Україну у війні з російським окупантом, непоборну віру в постання щасливої, вільної України, яка дбає про кожного свого громадянина. Душевні переживання і роздуми викрешуються у поетичне слово, бо небайдужі серця не можуть мовчати у важкий для України час.

На початку грудня минулого року комунальна установа «Меджибізький територіальний центр соціального обслуговування» оголосила про благодійну акцію — «Поділись Різдвяним святом!» для підтримки одиноких людей похилого віку, які перебувають під соціальним супроводом.

Початок нового року в Струзькій ЗОШ І-ІІІ ступенів порадував учнів (а їх тут навчається більше півтори сотні) і педагогів теплом. У закладі нарешті запрацювала нова теплогенераторна. Для цього повністю замінили систему опалення, встановили газовий та електричний котли. Відтак вночі школа опалюється  електричним котлом  за пільговим  тарифом, вдень — газовим. Це передбачає суттєву економію енергоносіїв, відповідно, і бюджетних коштів. Нині школа перебуває в режимі пуско- налагоджувальних робіт.

Заняття у дошкільному навчальному закладі «Пролісок» у новому році почалися з гарним настроєм. Ще б пак! Адже нині вони проводяться у затишному, капітально відремонтованому приміщенні.

Світлина від Андрія Агєєва.

На водолазному комплексі Центру розмінування головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України кам'янецькі сапери разом зі своїми колегами з Канади відсвяткували одне з найважливіших християнських свят — Хрещення Господнє або Богоявлення.

Спеціалісти автогаража Ізяславського лісгоспу Хмельницького ОУЛМГ  відновили автомобіль  УАЗ-469, що працюватими в зоні бойових дій як санітарна машина.

В Івано-Франківську хлопець з ДЦП створив мобільний додаток із картою пандусів для людей з інвалідністю.

Світлина від Наталі Гнатюк.

Облаштували місце прихожани української православної церкви.

ДО ГОЛОВИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ
ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ДО РЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ
ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
ПО ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

ДО МІНІСТЕРСТВА АГРАРНОЇ
ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

ДО НАРОДНОГО ДЕПУТАТА УКРАЇНИ
ГЕРЕГИ О.В.


Шановні панове – очільники Хмельницької області, органів виконавчої влади, пане народний депутате, мешканці Хмельницької області!
До вас звертаються працівники Державного підприємства «Закупнянський кар’єр», що працює в с.Закупне Чемеровецького району Хмельницької області та члени наших сімей, а це близько 400 чоловік, і просимо зважити на вашу власну совість, у кого вона ще залишилась!

Мешканці Дальніх Гречан обласного центру  зібралися дружною громадою у переддень старого Нового року. Щедрували, колядували, маланкували, водили хороводи, брали участь у різноманітних цікавих конкурсах, віншували одне одного із Новорічно-Різдвяними святами, ласували смачними солдатською кашею, козацьким кулешем, шашликом, чаєм, кавою, солодощами…

На зарплатному дні опинилась Хмельниччина під «мудрим» керівництвом голови ОДА О. Корнійчука. Та, схоже, пан губернатор мало цим переймається. Інакше, не відбирав би хліб у журналістів районних газет, розсилаючи туди статтю із претензійною назвою: «Чутки про моє звільнення є передчасними», в якій хвацько стверджує, що Президент задоволений його роботою. Може й так, але чи задоволені  нею подоляни?  

У новорічну та Різдвяну пору обласна дирекція Державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» влаштувала свято діточкам із особливими потребами із Дунаєвецького міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Ластівка».

З нетерпінням чекали кам’янчани Шинальські вечора, коли можна буде по скайпу поспілкуватися з Олексієм. Не бачилися місяць, а, здається,  минула вічність. Ще б пак. Нині він знову на сході України, куди потрапив з черговою ротацією.   А не так давно побував у  відрядженні  в Афганістані  з миротворчою місією, як кращий фахівець-сапер центру розмінування  Міноборони України.  До цього майор Олексій Шинальський  неодноразово побував   у зоні АТО, на передовій. Про нього пишуть центральні військові видання, про нього знімають фільми, а про його виняткову відважність — як сапера з позивним «Француз», серед військових ходять легенди.
     Особливо офіцер відзначився  в битві під Савур-Могилою, коли довелося під щільним вогнем противника створювати мінні загорожі, щоб врятувати життя бійців. Незважаючи на обстріл снайперів та ворожої піхоти, розміновував переправи і мости, даючи можливість українським бійцям для маневру. Встановлені ним міни зупинили колони окупаційних російських військ під Маріуполем. Кількість знешкоджених ним ворожих фугасів, протипіхотних, мін-пасток та інших вибухових пристроїв вже вимірюється тоннами.
І не можуть рідні не пишатися тим, що  Указом Президента України Петра Порошенка нагороджено  Олексія  орденом Богдана Хмельницького. А   на випущеній Укрпоштою першій  поштовій марці «За честь! За славу! За народ!», присвяченій  бійцям, які захищають Україну від агресора, зображено нашого земляка, кам’янчанина Олексія Шинальського.
Та, мабуть,  більше усіх скучають за татком  і чекають його повернення донечки. Адже дружина Іванка, мама, батько,  бабуся Галя вже звикли до довгих відлучень Олексія.

У Хмельницькій області за «законом Савченко» із в'язниці вийшов 321 злочинець. Про це повідомив під час прес-конференції начальник ГУНП в Хмельницькій області Микола Семенишин. «В нашій області на волю вийде ще 1438 осіб. Загалом по Україні 50 000 таких засуджених. Із цих більше 300 звільнених - 26 притягуються до відповідальності, а 17 уже засуджені знову», - зазначає Микола Семенишин. Злочинці, які знову потрапили за грати, більше за цим же законом на волю не потраплять. Нагадаємо, Закон України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України" набув чинності 24 грудня 2015 року. 

Рішення щодо проведення прилюдних торгів і продажу тваринницького комплексу в с. Олешин скасоване.

Восьмирічний хлопчик потребує нашої з вами допомоги. Кілька місяців тому дитина стрімко втратила слух на праве вушко. І в листопаді 2016-го Назару поставили невтішний діагноз: пухлина середньої ніжки мозочка (задня черепна ямка).

Відповідно до Закону України “Про відпустки” від 15 листопада 1996 року № 504/96 (надалі – Закон № 504) інвалідам I і II груп надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а інвалідам III групи – 26 календарних днів (стаття 6 Закону № 504). У перший рік роботи на підприємстві інвалід має право за своїм бажанням одержати щорічну відпустку повної тривалості в зручний для нього час до настання шестимісячного терміну безперервної роботи (стаття 10 Закону № 504).

Бойове завдання  для Олександра Дармороса стало фатальним – він потрапив на протипіхотну міну. Потужна вибухова хвиля обпалила й понівечила його обличчя. Уламки металу пошматували тіло.  Кілька діб  перебував між життям і смертю. Якраз тоді у київський госпіталь приїхала до Олександра Олена. Її охопив відчай, коли  побачила свого коханого непритомним і  покаліченим. Так не хотілося їй вірити, що Сашко ніколи не підведеться із лікарняного ліжка. Невже їй доля відміряла лише п’ять  спільних щасливих років? А так хотілося вірити, що довіку будуть  разом. Бо ж зустрілися вони знову, коли були обоє розлучені. Не забував Олександр про доньку від першого  шлюбу і її Катрусю прийняв, як рідну.

Уже за три місяці замість кондукторів у транспорті з'являться спеціальні пристрої, які будуть зчитувати інформацію про поїздки з електронних карток.

У Старокостянтинівській бригаді тактичної авіації імені Петра Франка Повітряних сил Збройних сил України першу в новому навчальному році льотну зміну, а відтак і польотний рік, «відкоркували» командири.

Про надзвичайні проблеми, які виникли у місті Львові із вивезенням твердих побутових відходів, напевно, відомо всім. Інформаційний простір заполонили новини про купи непотребу з цього міста, які виявляють у найвіддаленіших куточках країни. На жаль, сміттєвий хаос галичанського розливу не оминув, зокрема, й Дунаєвеччину.

У селі Гриценки Красилівського району відкрився після ремонту дитячий садочок «Сонечко». У дитячому навчальному закладі для 18 малюків створені усі умови, аби їм було тепло, комфортно і затишно.

Коли в державі запроваджували електронне декларування доходів чиновництва, влада, мабуть, сама не розуміла, в яку печеру Алладіна зазирає. Бо заздрісне захоплення статками вітчизняних чинуш виникло не тільки в їхніх європейських колег, а й, імовірно, навіть у бюрократів різноманітних халіфатів та еміратів. Мільйони, десятки, сотні мільйонів гривень-євро-доларів готівки, які тримають під ковдрою-подушкою, у скринях-коморах, наші владці нижньої та середньої ланок, цілком можливо викликали певне роздратування й на найвищому владному щаблі. Чому? Бо державі, її банківській системі конче потрібні гроші, аби запустити економіку. Уряд та президент, аби не потрапити у жорна чергового Майдану, мусять дбати про зростання добробуту громадян. А в нас — мільярди лежать мертвим вантажем і не працюють у фінансовій системі. Треба ж їх витягати звідти? Звісно. Тому рішення про зниження планки розрахунків у новому році готівкою зі 150 тисяч гривень до 50 тисяч може пояснюватися й примусом скоробагатьків занести частину грошей у банк. Тобто, якщо людина хоче купити товар на суму більшу п’ятдесят тисяч, то повинна сплатити кошти через банківську установу. З нового року наші «громадяни корейки», щоб розраховуватися за свої «дрібні покупки» — шубки, швейцарські годиннички, сейшели-мальдіви — відкорковуватимуть трилітрові банки із заначкою та повертатимуть гроші до фінансової системи.

Дороги в нас — самі знаєте які. Чи то їдеш, чи то стрибаєш. Але якщо Автодор забуває полагодити їх, то іноді сама природа «допомагає». Насипле сніжком у ямки, притрамбується він колесами — от і рівнесенько. Щоправда, якщо того сніжка забагато випаде, то так дорогу може підрівняти, що й не зрозумієш: траса то чи поле. Та й взагалі — можна й проїхати мимо, якщо надто багато білих мух налетіло.
До «Подільських вістей» надійшов лист від жителя села Добрин, що на Ізяславщині, О. П. Сідлецького.             

Мешканці Славути уже тривалий період оббивали пороги різних інстанцій зі скаргами на роботу місцевого малого колективного підприємства   «Інтек-Сервіс», яке виробляє та реалізовує пелети з деревини. Найбільше людям дошкуляли викиди в атмосферу від промислового сусіда. Дослухались нарешті до їхніх нарікань   у Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області.

Перші письмові згадки про Понінківську картонно-паперову фабрику датуються 1787 роком. Відтоді вона часто змінювала своїх власників, назву, переживала часи застою і розквіту, але впродовж понад двох століть залишилась джерелом заробітку і впевненості в завтрашньому дні більшості понінківських родин. Нині це діюче підприємство, яке забезпечує роботою майже тисячу робітників і на понад вісімдесят відсотків наповнює бюджет Понінківської громади.

Нелегкі часи переживають сьогодні хмельничани. Взнаки   даються   економічні, соціальні   труднощі.   А   ще   душу   гнітять політична нестабільність та війна на сході України.

Після значного зростання тарифів на енергоносії одним із термінових заходів для жителів багатоквартирних будинків стало вирішення питання, як можна сплачувати мінімальні кошти за  максимальний комфорт.

З метою організації заходів щодо запобігання випадкам переохолодження, надання допомоги людям у період значного зниження температури в Хмельницькій області станом на 18-00 3 січня 2017 року розгорнуто 147 пунктів обігріву. Протягом доби за допомогою звернулось 26 людей. Всього в період функціонування пунктів обігріву по допомогу звернулось 36 людей.

Результат пошуку зображень за запитом "Водохреще у Хмельницькому"
19 січня православні та греко-католики відзначають третє завершальне свято різдвяно-новорічного циклу Водохреще або Богоявлення. За старовинною традицією цього дня чимало хмельничан готуються зануритися в ополонку, адже вважається, що водохрещенська вода приносить духовне і тілесне здоров'я.

Цьогоріч почнуть працювати ще дві амбулаторії у Білогірському та Новоушицькому районах.

Хочете переконатися у надійності сайтів якими користуєтеся під час платіжних операцій? Тепер це зробити просто. “Чорний список” сайтів, які під виглядом популярних платіжних сервісів виманюють у користувачів дані їх платіжних карт, склала Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем ЕМА. Списки оновлюються.

2

Дорожньо-транспортна пригода сталася сьогодні, 13 січня, близько восьмої години на вулиці Кам’янецькій в обласному центрі. Вісім осіб травмовано.

23-річний місцевий житель не впорався з керуванням і автомобілем «ВАЗ»  виїхав на зустрічну смугу руху та зіткнувся з маршрутним мікроавтобусом «Фольксваген». У наслідок ДТП водій автомобіля  отримав численні травми і проходить обстеження в лікарні. П’ятьом пасажирам маршрутки надано медичну допомогу без госпіталізації. Ще в однієї жінки діагностували закриту черепно-мозкову травму, а в іншої — перелом носа. Водій мікроавтобуса не постраждав. Слідчі наразі з’ясовують усі обставини події.

За кілька днів громада села Кам’янки, виконуючи побажання військових, наліпила кілька тисяч домашніх вареників із картоплею.

З перших днів проведення АТО жителі Городоччини активно включились у волонтерський рух, організувавши всебічну підтримку та допомогу захисникам  Батьківщини.

У Дунаївцях,  у квартирі на другому поверсі п’ятиповерхівки вибухнув газовий балон. Виникла  пожежа.

Лісничий Плужнянського лісництва Ізяславського лісгоспу І.А. Жигадло, перебуваючи на охороні лісу, в обідню пору  виявив  автомобіль марки «Опель Комбо». Перекривши виїзд машині з лісу, він пішов  слідами незнайомців і незабаром   побачив, що один з браконьєрів несе на плечах дику козу, інший — дві рушниці в руках.

Перед українцями внаслідок агресії Росії вже постав гострий світоглядний виклик: святкувати День Святого Миколая Чудотворця чи Новий рік із Дідом Морозом  і Снігуркою? Суспільство цю тему вже обговорює.
Аналогічною є ситуація і зі святкуванням Різдва. До IV ст. день  народження Ісуса Христа відзначали 6 січня. У 313 р. імператор Костянтин Великий узаконив християнство як державну релігію, і після того було встановлено дату народження Сина Божого — в день зимового сонцестояння, 25 грудня.

16 року збільшилися розміри соціальних стандартів. Зокрема, прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, зріс з 1130 до 1247 гривень, та з розрахунку на одну особу на місяць з 1399 до 1544 гривень. Відповідно, зріс і розмір пенсій. Наша газета уже повідомляла про це («ПВ» від 22 грудня минулого  року). Сьогодні продовжуємо цю тему. На запитання читачів знову відповідає начальник головного управління Пенсійного фонду України Ольга ЗАЯРНЮК.

Кам’янець-Подільське державне підприємство «Науково-технічний комплекс «Завод точної механіки», яке нещодавно відзначило свій  20-річний ювілей,  досягло рекордних показників з виготовлення продукції оборонного призначення. Завод успішно випускає та модернізує аналоги радянських зразків озброєння, виробляє ланки до снарядів та патронів різних типів та калібрів, магазинів до автоматів Калашникова, всіх видів патронних коробок, кулеметних стрічок, запасних інструментів  до кулеметів КТ-7,62 та КТ-12,7. Про успіхи зброярів розповідає директор підприємства  Мирослав Халік.

Результат пошуку зображень за запитом "загинув АТО"

У Давидківцях Хмельницького району попрощалися з учасником бойових дій  на сході держави тридцятидев’ятирічним Сергієм Моргуном.

Боронити країну справжній чоловік пішов добровольцем  чи не в перші дні війни. Чимало бойових шляхів випало на долю мужнього захисника. Понюхав пороху під сумнозвісним Широкіним… Під час бойових дій отримав контузію...  Минулої осені повернувся додому, та гематома голови і онкологічний недуг обірвав життя.
У Сергія залишилося двоє діточок: синочок-школярик і донечка дошкільного віку.
Для його батьків  це вже друга непоправна втрата. Адже рік і три місяці тому вони поховали  молодшого сина Олександра. Він теж пішов добровольцем боронити країну. Не витримало серце... В Олександра також залишилося  двоє маленьких діточок. 
          

Чітко врізалося в пам’ять: тоді, в буремному січні 2014-го, коли беркутня звузила кільце київського майдану зі сценою до лічених метрів і революційна напруга в країні сягнула апогею, на одному з центральних телеканалів в проміжку між живим ефіром продемонстрували видовищний фільм «Хоробре серце» Мела Гібсона. Як сигнал до спротиву, навіть ціною життя. Шотландського героя вороги-завойовники четвертували, але його останні слова були: «Свобода!». У той момент це було диво-дивнеє: зазвичай брехливі, відверто антиукраїнські верховні телетролі різко повернули голоблі й ну — апелювати до найсокровенніших національно-патріотичних почуттів українців!

В останню декаду року повз нас проминув цілий бюджетний хоровод. Державний. Обласний. Місцевий. Депутати Хмельницької міської ради 29 грудня зібралися на десяту позачергову сесію, аби прийняти зо два десятки рішень, із міським кошторисом включно. А зважаючи на те, що настрій вже був передсвятковий, крім того, на комісіях попрацювали плідно, усунувши всі непорозуміння-неточності, то й голосували депутати швидко та дружно.

У Білогірському районі неподалік села Погорільці злетів у кювет та загорівся автомобіль. Загинуло двоє людей — дівчину від потужного удару викинуло з авто, а молодий чоловік згорів разом із машиною.

Директори ринків скаржаться на те, що нинішнє здорожчання енергоносіїв та ще й дворазове підняття мінімальної зарплати поставило їх на межу банкрутства. І при цьому підприємцям, які торгують на ринках, тепер доведеться сплачувати за утримання торгових місць більше.

Результат пошуку зображень за запитом "Микола Мачківський"

Миколі Мачківському, члену Національної спілки письменників України, лауреату низки престижних премій, поету, прозаїку, літературознавцю виповнилося 75. Микола Антонович — автор 25 книг поезії і прози, багатьох літературознавчих публікацій. Його художньо-документальні повісті «Сорокодуби», «Кунча ХХІ», «Брат і сестра», «Живи — як сад», «За сонячний промінь тримаючись», романи «Пароль — Проскурів», «Чорний дяк», «Провесінь в імлі», «До вежі Черленої», «Коріятовичі», «Каратель» знані читацькому загалу.
Починав ювіляр з поезії. І до свого 75-річчя видав однотомник власних вибраних поезій «З рідної хати». Передмову до нього написала наша землячка, київська письменниця, критик і поетеса Олена Логвиненко.
Вітаючи Миколу Антоновича, колишнього працівника і постійного автора «Подільських вістей» з ювілейною датою, зичимо йому доброго здоров’я, довгих років життя, творчого натхнення!

З роси і з води, дорогий колего!

Зі зміною виробничих відносин, переходом на ринкові умови господарювання люди відчули, що таке ринок праці. Це особливо помітно у сільській місцевості, де припинили роботу підприємства і організації агропромислового комплексу, скоротилася мережа служб агротехсервісу. Та й в агроформуваннях зменшилися ручні процеси у полі і на фермах, а поголів’я тварин порідшало у рази.

Завершення 2016 року стало поворотним в діяльності Славутського історичного музею: його двері знову відчинені для відвідувачів, а оновлена експозиція чекає всіх, хто цікавиться історією рідного краю.

На Красилівщину до  католицького храму - фото 1

"Коли у 1921 році більшовики вбили на подвір'ї храму  римо-католицького священика  Казимира Мазура і зачинили святиню,  заховали у  своїх домівках найбільш цінні речі з храму. І тільки недавно, 13 років тому, граючись на горищі своєї померлої бабусі хлопчик Сергій Мазуркевич знайшов дивний пакунок з церковною чашею. Вона була дуже брудна і запилена. Його сестра Катя принесла її до храму", - розповів голова "Польського культурно-освітнього товариства міста Красилова" Руслан Гарник. Отець  Збігнєв Савчук OF CAP відвіз цю чашу до міста Кракова, де вона була  відреставрована  й позолочена. На чаші збереглися оригінальний напис "Pamiątka Prymicji ks.Ludwikowi od proboszcza Walerego z Czerniejowiec. 2.11.1914 r."

Результат пошуку зображень за запитом "Назар Голюк."

1 січня 2016 року під Горлівкою склав голову Назар Голюк. Боєць загинув поблизу бази "Айдару" від розривної кулі. Снайпер диверсійної групи поцілив у серце 27-річного Назара. 4 січня  мешканці Нетішина провели героя в останню путь.

Висловлюємо глибоке співчуття сім’ї та близьким бійця.

У вирі сьогоднішнього непростого політичного  життя, коли тобі обіцяють  золоті гори і щасливе життя, дуже важко зробити вибір під час виборів і не помилитися. Тим паче, коли  йдеться про  посаду міського голови. Адже від того хто прийде, фактично, залежить життєдіяльність цілого міста.
Хмельничани  не помилилися.  Олександр Симчишин  — саме той, хто  достойно і чесно несе  цей хрест відповідальності. Зміни на користь громади почали відбуватися одразу.  Лише за один рік зроблено стільки, що іншому не вистачило б каденції.
Про  робочі будні, про те, як все починалося і завдяки чому вдалося досягти результатів,  розпитуємо у Хмельницького міського голови Олександра СИМЧИШИНА.             

Цей вечір – особливий. Він винятковий саме людьми. Придивіться уважніше: у помешканні, на дворі й вулиці з уст не зриваються лайка, прокльон. Ніхто не зчиняє сварку, ніхто нікого не ображає, ніхто ні на кого не косить ненависним і заздрісним оком. Усі – смиренні й блаженні. Отакими були б завжди. Тоді б світ – у світлі й гармонії перебував… Той вечір – в очікуванні нового життя, Господньої  дитини.

В обласній філармонії відбувся творчий вечір знаного в Україні поета-пісняра Анатолія Пасічника. Вечір вдався на славу! Адже творчість Анатолія Євгеновича пропагують, підтримують чудові талановиті композитори і виконавці сучасної української пісні. І наші, подільські, Олександр Бобровніков (до речі, співведучий, співавтор вечора), народна артистка України Марія Ясіновська, композитор, заслужений діяч естрадного мистецтва Іван Пустовий і народний артист України Іван Попович, заслужені артисти України Дмитро та Назарій Яремчуки, народний артист України Павло Дворський...
Порадіймо ж за земляка, який ліричними, патріотичними піснями прославляє рідне Поділля не лише у столиці, а й по далеких закордонах.
Скажімо, торік пісня «Краса Хмельницького», створена в співавторстві з Юрієм Ящуком до 585-річчя обласного центру, потрапила до десятки кращих пісень про наше місто.

Як просто жити московитам — завжди відомо, хто винен у всіх негараздах. Потруїлися настоянкою глоду під парканом п’яниці з Іркутська — Обама замість етилового метиловий спирт налив у розчин. Майже десять років не можуть збудувати «Зенит- Арену» у Санкт-Петербурзі, вартість будівництва зросла з 6,7 до 41 мільярда рублів — держдеп цемент псує та гроші розкрадає.
В Україні все складніше. Не працює вуличне освітлення — на Америку не спишеш. Навіть не скажеш, що український президент лампочки повикручував. Дороги не ремонтовані? Не звинуватиш же прем’єра, що він дірки видлубав в асфальті. Не працює водогін? Голова облради воду випив? А може, це вина місцевих голів рад і громад? Ви не припускаєте, що вони не роблять свою роботу? Тим більше, що держава виділила мільйони, а то й десятки мільйонів гривень для кожної територіальної одиниці. А от як вони використовуються? Чи створюються нові робочі місця за державні кошти? Чи людям виплачується гідна зарплатня? Чи місцеві голови внюхуються у ці мільйони, засинають на них, улюблених? На черговій колегії облдержадміністрації начальник управління регіонального розвитку та будівництва Віра Бригадир повідомила про кричущі факти невикористання наданих коштів районами та територіальними громадами.  

Переддень Різдва Христового і початок нового року — особливий час, коли частіше замислюєшся над життям з погляду вічності. Тож розмова зі священиком видається дуже доречною. Тим паче, коли співбесідник — відома та шанована особистість, духовний наставник і лідер, громадський діяч та навіть певною мірою філософ, яким і є отець Іван Данкевич, митрофорний протоієрей — синкел Кам’янець-Подільської Єпархії Української греко-католицької церкви (УГКЦ), настоятель Кафедрального храму Різдва Пресвятої Богородиці у місті Хмельницькому.

Наталя Беренда, вдова військовослужбовця, яка виховує трьох синів і доньку, із села переїхала в обласний центр. Тож допомогли мені її розшукати ветерани АТО із Городоччини. “Якраз у дітей канікули, то приходьте до нас,”— сказала мені Наталя по телефону. І поки мама готувала обід,  дітвора розповідала мені про їхнього  батька.

Сашка знаю давно. Приємний на зовнішність чоловік. Єдиний ґандж  — зіпсуті зуби. Як посміхнеться, то хоч тікай. Сашко знав про цю ваду, а ось візит до стоматологів відкладав: то часу не було, то грошей.  А оце через півтора року зустрілися з ним. Сашко засяяв голлівудською посмішкою, двома рядами прекрасних зубів, якими хоч цвяхи кусай. А далі повідав, що два роки воював в АТО. Досить того, що зуби від природи не вдалися, то на Донбасі через погану воду геть їх втратив. У Хмельницькому в “Приватній   стоматологічній практиці” його бойові побратими лікувалися, і він туди направився. А через кілька місяців як на світ народився. Сам Микола Корольчук, головний лікар цього медичного закладу,  відомий не лише на Хмельниччині, а й в Україні стоматолог, розв’язав вічну проблему Сашка. І, головне, все безкоштовно, як кажуть, “за рахунок фірми”. І таких бійців пройшло через руки Корольчуків, бо тут працюють ще донька шефа  Олеся і її чоловік Назар, сотні і сотні...

...

Нещодавно  у прямому ефірі телеканалу BBC  британська співачка Кеті Мелуа виконала різдвяну пісню «Щедрик» разом із грузинським хором The Gori Women Choir українською мовою. Примітно, що український «Щедрик» Миколи Леонтовича відомий у світі під назвою Carol of the Bells («Колядка дзвонів»).

 

У зв’язку з загостренням ситуації на Сході України, збільшенням ризиків терористичних загроз, від яких потерпають ряд областей країни, правоохоронні органи посилюють заходи безпеки.

Українці прощаються з Героями

У боях загинуло 29 військовослужбовців: 

З нагоди Дня Соборності Петро Порошенко відзначив роботу двох медиків, аграрія та працівника транспортної сфери Хмельниччини.

Почесне звання «Заслужений лікар України» отримали завідувач відділенням Волочиської районної лікарні Петро Брунарський та начальник Хмельницького обласного бюро судово-медичної експертизи Наталія Козицька.

Почесне звання «Заслужений працівник транспорту» отримав директор державного підприємства «Старокостянтинівський завод залізобетонних шпал» Вячеслав Кучер. 

Почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України» отримав керуючий дільницею підприємства «Аграрна компанія 2004» Іван Бабій.

«Подільські вісті» вже писали про складну ситуацію, яка склалася на ДП «Нігинський кар’єр». Нагадаємо, що Міністерство агрополітики і продовольства намагається звільнити з посади директора підприємства  Миколу Ткача (правомірність цього рішення пан Ткач оскаржує в суді). Трудовий колектив протестує проти зміни керівництва і не допускає на підприємство нового директора, призначеного міністерством. Тож чому чи  кому кісткою поперек горла став Микола Ткач?

Зима перетнула екватор. Відчули на власній кишені увесь тягар газових цін? Доводиться заощаджувати кожний навіть не кубометр, а кубічний сантиметр палива? Й все’дно жити в напівхолодній хаті? А між тим, тарифи  шахрайські, маніпулятивні, не відповідають економічним реаліям.  Річ у тому, що днями Мінпаливенерго оприлюднило підсумки року. Нехай усіх цифр іще немає, але вже можна проаналізувати наявні та вчергове підкреслити: влада нас дурить, запровадивши економічно необґрунтовані тарифи на газ.

Мальовниче село Ключівка… Щоразу із задоволенням приїжджаю сюди, милуюся красою старовинного храму, п’ю воду з цілющого джерела, згадую визначних людей, які тут народилися: начмеда Хмельницького онкодиспансеру, заслуженого лікаря України Миколу Михайловича Таболу, генерального директора ПАТ «Хмельницькобленерго» Олександра Шпака, полковника у відставці, композитора, члена асоціації діячів естрадного мистецтва, заслуженого діяча мистецтв України Леоніда Матвійовича Нечипорука, генерального директора Одеської компанії «Капітан» Валентина Кобилянського, керівника Одеської агрофірми «Маяки» Анатолія Кобилянського, полковника у відставці Служби безпеки України Миколу Миколайовича Фурмана, поетесу Катерину Петрівну Куян...
 Але хочу розповісти про місцеву сільську церкву Покрови Пресвятої Богородиці, яка вже 210 років стоїть на пагорбі у центрі села. Її побудували у 1803 році на кошти парафіян. Поруч звели таку ж дерев’яну дзвіницю.

У ніч з 3 на 4 січня невідомі особи розтрощили обладнання котельні, яка забезпечує теплом Шепетівську районну лікарню. Припинилася подача тепла, і в корпусах лікарні почала різко падати температура. Міцні новорічні морози і візит вандалів створили реальну загрозу життю і здоров’ю пацієнтів.

Минув рік, як завершилася кількарічна історія незаконного продажу тваринницького комплексу села Олешин Хмельницького району. Прикро, але справедливого, остаточного рішення суд так і не прийняв. Незважаючи на наші законні аргументи, суд спромігся залишити справу без розгляду. Хай і так. Це дало нам змогу продовжити реконструкцію і відновлення виробництва на комплексі. А також не витрачати даремно кошти і час на суди різних інстанцій (Вінниця, Житомир, Київ, Рівне, Львів).

У читальному залі Хмельницької ОУНБ ім. Миколи Островського стартувала пересувна фотовиставка «Боги війни» (так у роки Другої світової називали артилерію). Автори знімків – не професійні майстри, а бійці АТО, зокрема добровольчого батальйону «Фенікс» 3-ї батареї 79 бригади.

У Хмельницькому відбулася міжнародна боксерська матчева зустріч серед молоді. Виступали понад шістдесят спортсменів з  України, Молдови, Ізраїлю, Румунії та Литви. Змагання стали етапом  підготовки команд до чемпіонатів Європи та світу серед молоді.

У Хмельницькому відбувся  відкритий міський меморіал     відомого   подільського шахіста,  тренера Володимира Мартинова — чемпіона України 1961-1963 років з шахів у грі за листуванням в особистому та 1989-1991 років у командному заліку.

У столиці  Куби — Гавані — відбувся міжнародний турнір з дзюдо.
Український  борець Артем Блошенко у ваговій категорії до 100 кілограмів став переможцем. «Бронзу» на турнірі в категорії понад 78 кг виграла  наша співвітчизниця Світлана Ярьомка.  А от  дунаївчанка Ірина Кіндзерська у цій же вазі, на жаль, посіла сьоме місце. Невдалий виступ може стати їй на заваді в здобутті путівки на Олімпійські ігри.

У липні минулого року, згідно з рішенням сесії обласної ради, в рамках децентралізації влади було утворено Гуменецьку сільську об’єднану територіальну громаду, до складу якої увійшов 21 населений пункт Кам’янеччини. Тут мешкає 14 430 осіб, із яких близько 10 тисяч мають право голосу.

Ніхто й ніколи не зможе спростувати цю глибоку мудрість, яка у найскладніші часи несла величезну надію та віру українцям. Змушувала підніматися з колін, жертвувати найдорожчим, але уперто йти вперед задля єднання, яке й дає народу оцю силу.

Як там народ каже: «Наша пісня гарна, нова, починаймо її знову»? Ой, і не гарна, і не нова. Але знову рідна гривня посковзнулася і з терзаючим душу виском покотилася донизу. Поруч з цим ширше розправляє плечі бідність. Хто ж винен у тому, що гривня знецінюється, а українці вкотре опиняються біля розбитого корита?

 Кілька років поспіль Шепетівська міська рада веде непримиренну війну з ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» за місцевий водоканал і тепломережу. Водоканал вдалося повернути у комунальну власність раніше, а от за тепломережу точилася тривала і важка боротьба у суді. Рівненський апеляційний суд 18 січня нарешті поставив крапку у цьому протистоянні: тепломережа повертається у комунальну власність міста. Однак комунальне господарство — не єдина сфера, яка цікавить кураторів компанії. З появою у місті структур Андрія Карпенка (який стоїть за розгалуженою системою бізнес-інтересів), в низці районів області запрацювала безконтрольна схема реалізації скрапленого газу-метану через пересувні автомобільні газові заправники (ПАГЗи).

«Зірки не переймаються, що їх сприймають за світлячків». «Дим хизується перед небом, попіл — перед землею, що вони вогню брат і сестра»... Ці зернинки мудрості великого мислителя ХХ століття Рабіндраната Тагора і нині слугують свіжою поживою для роздумів над сутністю та якістю людського буття.  В обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка, присвячена одному з найвідоміших митців та громадських діячів Індії, поету, письменнику, драматургу, філософу, композитору, актору, художнику під назвою  «Світ творчості Рабіндраната Тагора: Де душа живе без страху».

У Хмельницькому завершився третій тур ХХV чемпіонату України з волейболу вищої ліги серед чоловіків у групі «А». Місцевий «Новатор» не дав жодного шансу своїм суперникам, перегравши їх з однаковим рахунком 3:0.

Минулого року вперше було присуджено щорічну обласну літературну премію імені Миколи Федунця за кращу поетичну збірку. Вона присуджується щорічно до дня, коли поет заповів нам топтати ряст, – 20 червня.

Школярі Хмельницького не будуть навчатися і наступного тижня. За висновками епідеміологів та лікарів, епідситуація в місті не покращилась. Станом на 22 січня, лише у Хмельницькій інфекційній лікарні знаходиться 236 хворих на ГРВІ і грип, серед хворих – 130 дітей, 6 осіб – у реанімації. Нагадаємо, у Хмельницькій області на вимушені канікули зачинено 86 шкіл – школи обласного центру, міста Нетішин, Хмельницького та Дунаєвецького районів.

 У Хмельницькій області СБУ затримала 23-річного бойовика «ДНР», який приїхав здавати іспити в один із вишів.

Як повідомляє прес-служба облпрокуратури, що цей хлопець, підтримуючи ідею створення так званої «Новороссии», добровільно вступив до структурного підрозділу незаконного збройного формування самопроголошеної «Донецької народної республіки». З травня минулого року він, на посаді заступника начальника інженерної служби окремої мотострілкової бригади, брав активну  участь у виконанні бойових завдань проти сил Антитерористичної операції на території Донецької області.

Днями донеччанин, який є студентом за заочно-дистанційною формою навчання, прибув до одного з вузів Хмельниччини для здачі іспитів, де й був затриманий працівниками УСБУ в області.

Школярі не ходять на уроки з  20 січня. За словами начальника головного управління Держсанепідслужби у Хмельницькій області Ігоря Баланюка, епідемічний поріг не перейдено, однак таке рішення влада прийняла у зв’язку з тим, що збільшилася кількість захворювань на гострі респіраторні інфекції та грип. Нині в області лікується (амбулаторно й стаціонарно) 6500 осіб. Половина з них — діти до 17 років.
Медики ще раз закликають усіх дбати про своє здоров’я, не займатися самолікуванням. Захворівши, обов’язково звертайтеся до лікаря!

Дев’ятьох жителів Деражні покусав скажений пес. Серед них — дев’ятирічна дівчинка. Сьогодні їм колять чи не останню на Хмельниччині вакцину. Щасливці ще встигли заскочити, як то кажуть, в  останній вагон. Але  якщо, не приведи Боже,  в тому ж таки Деражнянському чи якомусь іншому районі станеться подібне, то  залишиться  одне…  помирати в жахливих муках бо  держава, виходить не лише заблокувала  вакцинацію своїх громадян від сказу, вона відмовилася від  профілактичних дій. На жаль, цей висновок робимо, керуючись конкретними фактами. 

Двоє робітників, старший і молодший, доставили замовлений виріб в одну з квартир у під’їзді будинку на Прибузькій, де я живу, і піднімали його на третій поверх. А зверху в цей час залунали дитячі голоси.

Днями у приміщенні Тернопільського академічного обласного  українського драматичного театру  імені Т. Шевченка відбулася церемонія нагородження орденом «Народний Герой України» 20 українських пат-ріотів – військових, добровольців, волонтерів, журналістів, священиків. Орденом «Народний Герой України»   посмертно нагороджений і командир роти 140-го центру  спеціального призначення  капітан Дан Колісник, нагороду  отримала вдова Героя Ганна.
 Дан Колісник родом із села  Калиня  Кам’янець-Подільського району,  загинув у жовтні 2014 року під час виконання бойового завдання  в Луганській області.  Його кандидатура для нагородження  організаційному комітету була представлена після майже двомісячного всеукраїнського обговорення в Інтернеті. Наш земляк  згідно з Указом Президента України також відзначений  орденами «За мужність» ІІІ ступеня та Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

16 січня, на День пам’яті захисників Донецького аеропорту, Президент України Петро Порошенко підписав Указ про відзначення державними нагородами України військових, які загинули, захищаючи державний суверенітет та територіальну цілісність  Вітчизни.
Нагороджено посмертно 118 воїнів Збройних сил України, які загинули у 2014-2015 роках, виявивши особисту мужність, високий професіоналізм та вірність військовій присязі. Серед нагороджених — сім військовослужбовців із Хмельниччини: старший лейтенант Іван Васильович ВІХТЮК — орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня,  старший солдат Алла Юліанівна ВОВК,  солдати Аркадій Сергійович ЧУХНОВ, Валерій Анатолійович ЧИСЛЮК, Олег Олександрович СЕРЕДЮК,  Андрій Петрович ТИМОЩУК,  Олександр Миколайович ПАСТУХОВ — орденом “За мужність” ІІІ ступеня.

6 січня був присутній при дійстві розповсюдження Віфлеємського вогню з будинку Хмельницької міської ради до міських церков східного обряду. Цей благодатний вогонь, вже за традицією, в Україну привозять представники організації українського «Пласту» – частини всесвітнього братства скаутів. Це була чудова процедура, вже тільки тому, що вона має об’єднуючу для християн православної пастви мету.

Ще зо два роки тому подружжя Н. (не побажали себе називати)  мали у господарстві семеро корів та дві телички. А нещодавно, спілкуючись із господинею, дізналася, що в їхньому хліві лише дві годувальниці. На одну з них шукають купця.

Повістки Вадиму Романюку, жителю с. Маків Дунаєвецького району, надходили ще з весни 2014 року, проте саме п’ята, серпнева, стала вирішальною. І не те, щоб він не хотів служити, навпаки, просто дуже хвилювався за кохану Танюшу та донечку Іванку – чи зрозуміють, чи відпустять його? Тому й ретельно все від них приховував. Та зрештою рідні його зрозуміли.

Продовжуючи акцію з підтримки дітей, які виховуються в дитячих будинках та школах-інтернатах Хмельницької області, військовослужбовці авіаційної бригади,  де командиром полковник Микола Коваленко, подарували радість діткам-сиротам спеціалізованої школи-інтернату для дітей з вадами розвитку у смт Антоніни Красилівського району. Делегацію авіаторів очолював заступник командира бригади по роботі з особовим складом підполковник Микола Старушик.
Поїздка була спланована та здійснена у тісній співпраці з громадськими організаціями  Старокостянтинова — об’єднанням українок «Яворина», творчою сотнею «Рух до перемоги» та учасниками  АТО зі Старокостянтинівщини.

    

Відтоді, коли Наталя  та Микола Кременюки поєднали долі, збігло уже  сім десятиліть. У той незабутній   лютневий день обоє хвилювалися, чи прийдуть запрошені гості, бо ще гриміла канонада і до Перемоги було не так близько. Проте  майже все село зійшлося на весілля, перше у Бокиївці з початку війни.

Минулої п’ятниці біля редакції міської газети «Нетішинський вісник» було незвично багатолюдно. Рідні, друзі, колеги, знайомі і просто небайдужі нетішинці прийшли, аби відкрити меморіальну дошку і пом’янути колишнього редактора міського часопису Ольгу Мороз, котра загинула від рук убивць у березні минулого року. Цьогорічного 13 січня їй виповнилося б 45. Та не судилося…

Так коротко можна охарактеризувати ті події, які відбувалися в політичному житті України минулого тижня.

У «Світовому індексі голоду» Україна втрапила до десятки країн, які за останні роки  скоротили показники недоїдання серед населення. Такі дані обнародували міжнародний інститут досліджень продовольчої політики,  гуманітарні організації  Welthungerhilfe і  Concern Worldwidе у Берліні.

З жовтня минулого року в області на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло 79 тисяч людей.

Понад двісті концертів на підтримку бійців АТО у шпиталях та військових частинах, на летовищах та полігонах або просто неба безпосередньо в зоні бойових дій провів відомий хмельницький співак Віктор Шайда разом із побратимами у складі творчого об’єднання «Мистецька сотня «Гайдамаки».

Організація та фінансування діяльності клубних установ та бібліотек, центрів дозвілля зовсім скоро має перейти у відання об’єднаних територіальних громад. Якщо громада буде спроможна, матиме ресурси утримувати ці заклади, то, зрозуміло, вони діятимуть у тому чи іншому форматі. А коли грошей забракне, то клуби і бібліо-теки будуть, хоч як страшно це звучить, банально «оптимізовані», себто закриті.

Скупі записи у Заславській замковій книзі іноді містять матеріал про побут наших предків ХVІ століття.

Правда, про їх виробництво у містечку Кузьмин (нині Красилівський район) мало що відомо.

Приємно подивовані були організатори  пісенно-обрядового свята та його гості: зал обласного театру ляльок ледь умістив шанувальників української автентики.

У відкритому чемпіонаті області з легкої атлетики в приміщенні взяли участь 150 представників з п’яти міст та восьми районів Хмельниччини і стрибуни у висоту з Тернополя. Змагання відбувалися в двох вікових групах.

Національна спортивна база «Тисовець» в Сколе Львівської області прийняла чемпіонат України з лижних гонок зі спринту (дистанція 1,6 км в різних вікових групах.

З початку року, інформують у прес-службі ГУ ДСНС в області, водоймища забрали два дитячих життя.

Зведений загін хмельницьких правоохоронців вирушив на Схід

16 січня у місячне відрядження у зону проведення антитерористичної операції вирушив зведений загін хмельницьких правоохоронців, до якого увійшли бійці спецпідрозділів та Головного управління Національної поліції.

Для більшості це вже не перше відрядження на Схід. Перед відправленням хлопці пройшли посилену тактико-спеціальну та вогневу підготовку. Керівництво забезпечило загін усім необхідним. Активно допомогли і громадські активісти. Так, волонтери з Городоччини підготували набір найнеобхідніших ліків вартістю понад 8 тисяч гривень, а учні Хмельницького ліцею № 17 зібрали гроші і придбали бійцям мікрохвильову піч. Крім того, діти написали хлопцям зворушливі листи та виготовили патріотичні сувеніри.

Провести бійців у нелегке відрядження прийшли рідні, друзі, колеги та представники громадськості. За доброю традицією, перед відправкою усіх хлопців поблагословив священик.

Чесно кажучи, така широка рекламна кампанія з надання житлово-комунальних субсидій наш народ добряче збентежила. І багаторазові звернення самого пана прем’єра і окремих міністрів до нас, простих, смертних, теж викликали, якщо і не занепокоєння, то просто подив. Тому що особисто я і, мабуть,  ви ніколи  не чули жодних закликів наших високопосадовців до, приміром, обстеження і лікування на найновітнішому медичному обладнанні, придбаному за державні кошти. А тут  до оформлення субсидій запрошувався усенький люд, ну, достоту усе медом намащено. І суму, мало не космічну,  виділили якраз для цих субсидій — 24,5 мільярда гривень (або  мільярд доларів). Ось, мовляв, дивіться, як держава про вас дбає!

25 грудня в Кам’янці-Подільському працівники ДП «Нігинський кар’єр» перекрили рух транспорту. Провести акцію протесту людей змусила складна ситуація, яка склалася на підприємстві. Колектив став на захист директора Миколи Ткача, якого Міністерство агрополітики вирішило звільнити і призначити іншого керівника. Вже багато років нігинський кар’єр переслідують неприємні і скандальні історії. Тривалий час підприємство не може нормально працювати, грузнучи у боргах. Люди «насолоджуються» тривалими відпустками за свій рахунок, не отримуючи зарплатні, а обладнання технічно деградує. «Подільські вісті» вирішили розібратися у тому, що стало причиною останніх негараздів, адже у минулому році на виробництві намітилися доволі позитивні тенденції. Кар’єр запрацював і у людей з’явилася надія на нову, успішну сторінку історію роботи підприємства.

Щаслива дитина, яку люблять і яка захоплена доброю справою, що їй вдається. Саме так уміють зацікавити школяриків у Шепетівському міському центрі еколого-натуралістичної творчості. Тут кожен вихованець почувається творцем, добрим чарівником, якому до снаги змінювати світ на краще.

Задум підготувати публікацію про вимушених переселенців зі сходу України виник у мене давно. Основа для написання видавалась суто особистою справою, тож ніяк не наважувався винести власну проблему на розсуд широкого загалу. Здавалося, ще одна зустріч, ще одні люди – і вдасться нарешті порозумітися, й підстава для не дуже приємного узагальнення зникне зовсім.     
Минулої осені після смерті матері спорожнів батьківський дім у приміському селі. За останнє десятиліття цей будинок зазнав суттєвих змін на краще. Завдяки газифікації у ньому з’явилася система сучасного опалення.  На подвір’ї  викопана криниця, відтак вдалося облаштувати ванну кімнату з гарячою водою, туалетом, пральною машиною, під’єднаними до відповідних комунікацій. У житлових приміщеннях зроблено добротний ремонт, оновлено й господарські будівлі.

На сільській вулиці вгледіла школярочку. Дівчинка  так повільно йшла, чеберяла  ніжками,  що, здавалося,   вона й до сутінків шляху не здолає.
—  Чому додому не поспішаєш? — зупинившись, запитала дівчинку. — Напевно, двійку отримала.
Її серйозне і заклопотане личко враз розквітло від посмішки. “Не вгадали! Дванадцятку несу,” —  похвалилася дівчинка. Але зажурилася: нікуди  квапитися, коли хата на замку, а маму чекатиме у тітки Оксани.

У місті енергетиків Нетішині відбувся ХХІІІ юнацький турнір з фехтування на шаблях, який після тріумфу української жіночої команди на Іграх-2008 організатори присвятили вихованкам місцевої комплексної ДЮСШ – олімпійським чемпіонкам Пекіну Галині Пундик та Ользі Жовнір.

Посланці хмельницького боксу успішно виступили в Швеції на престижному міжнародному турнірі «Королі рингу».
Представляючи Україну,  вихованці  ДЮСШ «Авангард» та спортклубу «Епіцентр» здобули п’ять нагород. Так, у своїх вагових категоріях золоті медалі вибороли В’ячеслав Гаврилюк і Павло Гула;  «срібло» дісталося  Аркадію Карцану і Марії Боруці; «бронза» — у Павла Кузменчука.
Вітаємо спортсменів і тренерів!

Федерація дзюдо України назвала кращих за підсумками 2015 року.

У Києві  відбувся  турнір найсильніших фехтувальників  Дитячої ліги-2015. Виступали по шістнадцять спортсменів різних вікових груп: шаблісти, шпажисти і рапіристи.

Успішно розпочала зимовий сезон  хмельничанка, майстер спорту України міжнародного класу Марина Бех. Виступаючи на традиційних змаганнях «Новорічний день стрибуна», який з 1969 року проводиться в легкоатлетичному манежі Львівського державного університету фізичної культури, ця двадцятирічна спортсменка не лише стала переможницею престижного турніру, а й оновила рекорди.

90-й батальйон десантників назвали на честь полеглого Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова.

В указі Президента України Петра Порошенка йдеться: "Присвоїти ім'я Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова 90 окремому аеромобільному батальйону 81 окремої аеромобільної бригади високомобільних десантних військ Збройних Сил України і надалі іменувати його - 90 окремий аеромобільний батальйон імені Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова 81 окремої аеромобільної бригади високомобільних десантних військ Збройних Сил України".  Нагадаємо, Іван (позивний "Краб")  загинув у зоні АТО, захищаючи донецький аеропорт. Тривалий час вважався зниклим безвісти. Рідні та близькі до останнього сподівалися, що Іван живий. Разом з волонтерами доклали безліч зусиль, щоб знайти кіборга. Згодом його тіло ідентифікували за допомогою тесту ДНК. У чоловіка залишилась дружина та двоє донечок.

У Київському національному університеті технології та дизайну відбулося спортивне свято, на якому  урочисто нагородили переможців і призерів ХХVІІІ Всесвітньої літньої універсіади-2015 та ХІІ літньої універсіади України-2015, а також відзначили кращих студентів-спортсменів вищих навчальних закладів МОН України.
Та спершу про перипетії року спортивного, що минув.

Є в родини Дювельсдорфів гарна традиція: напередодні різдвяно-новорічних свят приїжджати до Хмельницького, аби привітати своїх працівників, підбити підсумки року. Саме своїх, бо в обласному центрі існує та вже чотири роки розвиває виробництво родинне німецьке підприємство ТОВ «Дювельсдорф Україна». Як же працюється педантичним тевтонцям у каламутних економічних реаліях нашої держави? Під час зустрічі власників товариства батька та сина — Адольфа й Яна з новообраним Хмельницьким міським головою Олександром Симчишиним представники ЗМІ змогли почути про здобутки та проблеми німців в Україні.

Науково-технічний комплекс «Завод точної механіки», котрий входить до складу державного концерну  «Укроборонпром», — одне з небагатьох підприємств  міста над Смотричем, яке б’є всі рекорди за темпами виробництва продукції.  А вона ой як потрібна нині нашій армії! Щеб пак. Ось вже майже два десятиліття тут розробляють і виробляють артилерійсько-стрілецьку зброю.

Впродовж кількох десятиліть Кам’янець-Подільський по праву вважався столицею інженерних військ.

Чотирнадцять років тому у Кам’янці-Подільському було сформовано центр розмінування головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України.

Відсутність важливих подій   — це теж, безперечно, подія. А основна з них за минулий тиждень —  ціла і яскрава низка новорічних празників. Отож саме ними й увінчалося наше життя. Бо вони заполонили наш побут, наші думки, наші прагнення. А втім, пригадую своїх батьків, до яких на Різдво  поспішали у Женишківці. І не тільки ми їхали до отчої домівки у ці свята. Тоді, як і нині, місто безлюдніло, вулиці порожніли без транспорту. Хто як міг, на чім міг квапився на батьківську кутю. Бо такої смачної, духмяної у жодній міській квартирі не зготуєш. Бо вона, батьківська кутя, має і поважний вік, і традиції, а ще вона — це наше дитинство, наша юність, й наша зрілість. Ми вже давно самі і батьки, і дідусі, а ось забути щось, випустити із пам’яті вікопомні епізоди різдвяного столу, колядок не  в змо-
зі. Навпаки, прагнемо воскресити усе те дідівське, батьківське до дрібниць, до епізодів, аби зіткати величезне і неповторне полотно власного життя.
Тож у Святий вечір читалася молитва «Отче наш» і мама, як істинна християнка, подавала дванадцять страв, які були пісні, але готувалися в печі  із великою любов’ю та за давніми-прадавніми рецептами.

Керівники області відзначили спортивну еліту Хмельниччини. Урочисте нагородження та вручення обласних премій за вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту та пропаганду здорового способу життя відбулося з участю голови обласної ради Михайла Загородного, першого заступника  голови облдержадміністрації Василя Процюка, заступника Хмельницького міського голови Галини Мельник.

Наш земляк подолянин, який залишив довгий  шлях у світовому вимірі, тривалий час був забутий і в Україні, і на рідному Поділлі, в Хмельницькому.

Розруха починається в головах. Фраза, що стала класичною завдяки мудрому героєві роману «Собаче серце», для кремлівських верховодів – пуста фраза. Схоже, вони упевнені в тому, що в них із «світлими» головами все гаразд. А ось сила, брехня, залякування дають можливість сіяти розруху, де захочуть. Фактів предостатньо. Московія-Росія чинила так споконвіку. Один яскравий факт: починаючи від ХІV до ХХ ст. (це понад 500 років), вона воювала 329 років. Лише декілька війн і декілька років вважаються  визвольними, всі інші – загарбницькі. Причому московська  церква, насильно припнута самовладцем Петром Великим до державного керма, стала покірною і вірною слугою царів, генсеків, президентів. Не дивно, що за їхніми повеліннями вона благословляє армійців виконувати всякі «визвольні» місії «раді Отєчества». Філософ Микола Бердяєв писав, що «московська церква насичена московським шовінізмом від гори до споду і в минулому, і в сучасному… Правду кажучи, в московському народі є готовий до прийняття антихриста грунт».

Взагалі-то, як було заявлено, Сергій Пантюк прибув на Хмельниччину із двома головними завданнями: проанонсувати дві свої нові книги та розповісти громадськості про благодійний проект, завдяки якому вдається рятувати, вивозити людей  — хворих, малозабезпечених, незахищених — з окупованих територій  Донбасу. Та насправді спілкування з особистістю такого масштабу, як завжди, стало подією. Тому що дотепний, феєричний, «багатовекторний», творчий інтелектуал Сергій Пантюк — це енциклопедія літературного процесу в Україні та світі, камертон суспільно-політичних та літературно-мистецьких подій. Та й взагалі, цікавий, не нудний чоловік з оригінальним поглядом на білий світ. А ще — це приємно — наш земляк.

В обласному літературному музеї відкрилася виставка гончарних виробів майстра Миколи Величка з фондів Державного історико-культурного заповідника «Межибіж», під назвою «Поезія гончарної справи».

Свят-вечір в одному із сіл Ізяславщини обернувся страшною трагедією: жінка убила свого співмешканця.
Як  велить звичай, того святочного вечора вони сіли за стіл. Під час вечері зав’язалася суперечка. П’ятдесятирічний чоловік хотів випити ще, а шістдесятирічна жінка заперечувала. Принаймні таку версію вона розповідає правоохоронцям. Коли  ж почалися чоловікові погрози, жінка схопила зі столу ножа. Одного удару ним виявилося достатньо, аби відправити його на той світ: смерть настала миттєво.
Про вбивство правоохоронцям повідомив син підозрюваної.  Жінка у скоєному зізналася. Тепер їй «світить» від семи до п’ятнадцяти років позбавлення волі.

Майже п’ятсот  спортивних  журналістів  України  голосуванням визначили десятку кращих спортсменів  держави. 

Я писав подібне, коли ще не почав сліпнути. Тепер, нині, або як дуже любить говорити сущий (і так само колишній) президент, «на сьогоднішній час», чую краще не лише його голос і юрби проти нього, але й шепіт колосся і голос дощу.

Чайна церемонія передбачає свої, чітко визначені правила і чаювання, і спілкування. До прикладу, в Китаї чи Японії розмова під час цієї церемонії надто обмежена. У нас все по-іншому. Іноді за чашкою чаю більше дізнаєшся про думки співрозмовника та відкриваєш для себе сутність співбесідника. Отже, сьогодні ми чаюємо з Михайлом Загородним, головою Хмельницької обласної ради.

Прес-служба Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Хмельницькій області повідомляє, що 9 січня 20 дітей та двох дорослих, що потрапили до інфекційного відділення Красилівської центральної лікарні з попереднім діагнозом гострий гастроентерит (запалення шлунка або кишечника, викликане, найчастіше, неправильним режимом харчування або попаданням в кишковий тракт різного виду вірусів та інфекційних збудників), вже виписані. Медична допомога була надана у необхідному обсязі.

Нагадаємо, що діти святкували Святвечір у християнському таборі. Наступного дня їх госпіталізували до місцевої лікарні. Перевіривши табір, фахівці Держсанепідслужби Хмельницької області у їжі виявили стафілокок. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом неналежного виконання обов`язків щодо охорони життя та здоров`я дітей.

У місті над Смотричем відбувся круглий стіл на тему «Децентралізація – базова реформа взаємовідносин центру і громад. Перші результати в Хмельницькій області».

22 грудня минулого року відбулася офіційна зустріч представників філії Міжнародної громадської організації українського козацтва у Хмельницькій області з надзвичайним  і повноважним послом Туреччини в Україні Йонетом Тезелем.

І не пив, і не переїдав, а таке привиділось! — голова Плесенської сільської ради Микола Павлюк витер холодний піт із чола і перехрестився. Серце калатало в грудях, як різдвяний дзвін. Ще б пак! Приснилося Миколі Петровичу, що він — не поважна і впливова в Плесні людина, а …вареник, якого безжально підкидає в макітрі якийсь гаспид. Та так підкидає, що того, гляди, викине із макітри!
— До чого це? — стривожився Микола Петрович і за звичкою шаснув правицею під подушку — за сонником.
«Вареники — до прибутку, до успіху, зиску», — прочитав і вдоволено посміхнувся. Що-що, а зиск йому — не завадить. Особливо в тій справі, яку він намислив днями провернути стосовно одного панка із Шепетівки — Іллі Петровича Хмиза. Захотів той, бачте, отримати земельну ділянку — поблизу села Жилинці. Що тут скажеш? Індивідуальне селянське господарство — діло похвальне, однак і йому не зайве було б із того діла Хмиза свій зиск мати. Недарма ж мовиться: «Не підмажеш — не поїдеш!». От тільки, як натякнути про це клієнту? Ще подумає, крий Господи, що він здирник чи хапуга якийсь! А з іншого боку, — міркував собі голова, — для чого Хмизу говорити, що «підмастити» треба саме його — Миколу Петровича? А якщо сказати, що хабар не для нього, а для якогось впливового цабе із Шепетівки призначається? Для голови райдерж-адміністрації, приміром. Тоді він у цій історії, наче осторонь буде, а з іншого, голова РДА — це тобі не голова сільради. До птиці такого польоту Хмиз із замусоленою сотнею гривняків не посміє поткнутися. Голова РДА — це інший рівень, інший масштаб, а значить — і ціна інша! Півтори тисячі зелених і ні цента менше!

Україна повільно, але неухильно відмовляється від газової залежності. Вже не ми просимо паливо, а Москва пропонує: купуйте! Якщо ціна буде меншою на 200 доларів за тисячу кубів — можливо, й придбаємо, відповідають наші посадовці.

Про вдячність і радість, які відчувають бійці на передовій у зоні АТО, коли до них приїздять волонтери, годі й казати. Особливо гострими стають ці почуття у передсвяткові — новорічні й різдвяні — дні. І справді, отримуючи теплі звістки з дому, солодкі подарунки, бійці наші відчувають себе по-дитячому щасливими.

Оця клята, брудна, нікому не потрібна війна вже так багато наробила лиха. Скільки смертей принесла, молодих душ загубила, скільки материнських і дитячих сліз пролила?  Але найгірше, що знаходяться й ті, хто ладен збез докорів сумління,  підло і підступно, за гроші продати ворогам своїх побратимів.

«Знайди мету — ресурси знайдуться» — цей  вислів, залишений нащадкам  Махатма Ганді, послужив сенсом  життя для простої селянської родини із села Варварівка Полонського району. В дійсності ж ні Іван Семенович, ні  Зоя Іванівна ніколи не чули про індійського мислителя та про його мудрі вислови. А підтвердили вони ці постулати практикою свого життя.

Нині Борис Михайлович достеменно і не пригадає, у якому він навчався класі – чи то в другому, чи, може, в третьому, але добре пам’ятає, що то був новорічний батьківський подарунок – коробка кольорових олівців, які, без сумніву, й визначили його подальшу долю. Спочатку ними копіював картинки з підручників, потім малював зимові пейзажі рідного Калиня, а коли черговим дарунком стали акварельні фарби, узявся за натюрморти. Часто-густо, занурившись у свою дитячу творчість, годинами міг сидіти з пензлем у руках десь на березі ставка чи в садку на пасіці, проте скільки було в малого втіхи і радості, коли бачив, як його малюнками захоплювалися батьки, вчителі, друзі.

Такими словами проводжали наших волонтерів з ГО “Мистецька сотня “Гайдамаки” дітлахи з Луганщини. Олександр Попов, Віктор Шайда, Марина Українець та Назарій Поляков за власним бажанням перетворилися на помічників Миколая та повезли на схід дарунки. Адже хто, як не Миколай, щиро підтримає хлопчиків і дівчаток у світле українське свято?!

У Львові відбувся  «Фестиваль бігу — 2015», присвячений 25-річчю Національного олімпійського комітету України. Виступали 520 юних легкоатлетів з восьми областей та польського міста Пшемисля.

1 січня 2016 року у зоні АТО під Горлівкою, від пострілу снайпера загинув нетішинець Назар Голюк. Він був бійцем ударної роти батальйону "Айдар". Куля пройшла бійцю крізь серце.

Висловлюємо глибоке співчуття сім’ї та близьким полеглого бійця.

Минає секунда, хвилина, і ми вкотре перегортаємо ще одну сторінку епохи.  Ця мить іменується настанням нового року. Кожен із нас сподівається, що саме цей часовий перехід обов’язково  змінить його планиду на краще. А, як відомо, саме  у  вірі і криється велике таїнство та філософія людського поступу.
Подільськовістяни і Ви, вельмишановні читачі, аж ніяк не виняток у цьому одвічному процесі. А якщо відверто, то подоляни, які є чи стануть нашими читачами, це не просто аудиторія, а насамперед інвестори, які підтримують газету, відриваючи таку дорогу нині копійку від сімейного бюджету, щоб бути з нами. Через це ми відчуваємо, яку відповідальність беремо на себе. Однак із досвіду, даруйте, газетних аксакалів (нам незабаром 100 років!) — ми обов’язково виправдаємо Ваші  сподівання. Журналісти й надалі не знатимуть компромісу із суддями та прокурорами-хабарниками, бюрократами-чинодралами, керівниками-горехватами, правоохоронцями-хапугами, педагогами-черствяками тощо. У цьому якраз і полягає секрет еліксиру нашого творчого довголіття. Ми ж залишаємося для Вас, наші справедливі, суворі, але доброзичливі критики, відкритими та незрадливими.  І лише у відвертому, щирому діалозі — подальша доля  спільного дитинчати — “Подільських вістей”. І за це Вам, вельмишановні читачі, наш доземний уклін і журналістська безмежна вдячність.
Тож зичимо, щоб у домівці кожного з Вас назавжди оселилися міцне здоров’я, мир, злагода, добро, заможність, удача, радість, комфорт душі, — усе те, що йменується двома словами, — людське щастя.        

Що, це вже кінець путінономіці? Саудівська Аравія вкотре відмовилася зменшувати обсяги продажу нафти, і ціна «чорного золота» слухняно пішла донизу, перетнувши чергову психологічну позначку у 50 доларів за барель. А кожен долар униз — дошкульний удар по економіці РФ, що патологічно залежна від нафтової труби. У минулому матеріалі (див. «ПВ» від 11 листопада 2014 року № 153, «Бум нафтової бульбашки?») вже  писав, що бюджет агресора, розрахований від ціни 100 доларів за діжку (барель — це і є діжка нафти об’ємом 159 літрів), потребуватиме перерахунку. Але тоді нафта ще коштувала 80! Що чекає Кремль за нинішньої ціни?  Різке скорочення інвестиційних програм, соціальних виплат, зменшення кількості робочих місць. А, може, й більше —  цей Карфаген XXI століття, який розв’язав війну в Європі, буде зруйнований?

Торішньої осені  у ванній власної квартири знайшли тіло двадцятисемирічної  хмельничанки Крістіни Балдіної з перерізаним горлом. У жінки  також були  численні ножові поранення в ділянці шиї. Версія міліції — самогубство.

Велика кількість людей у повному «бойовому спорядженні» та балаклавах з одного боку вулиці та ще кілька десятків міліціонерів з іншого — викликали здивування і переляк у поодиноких перехожих.  На територію Полонської філії підприємства «Південьзахідшляхбуд» нікого не допускали, від коментарів та пояснень відмовлялися. Сторожі підприємства (які стояли за кількадесят метрів від епіцентру подій) розповіли, що на кількох машинах приїхали невідомі, представившись представниками «Правого сектору» і Самооборони, дали їм три хвилини, щоб покинули територію.

Жодного вцілілого будинку, навіть ті, що ще два тижні тому були напівзруйновані, уже знищені; повалені, поламані, страшно зяють наскрізними дірками порешечені дерева; навіть вказівник із написом «Піски» уже приречено впав на повалене дерево… У цім населенім пункті залишилися тільки сміливці з «Правого сектору». А неподалік, на під’їзній дорозі, як іграшкова машинка у страшному мультику, феєрверком розлетілася на дрібнесенькі шматочки вантажівка з українськими сухпайками. Її запчастини і важкезні конструкції, пакети з пайками валяються у радіусі 700 метрів обабіч дороги. Обгорілий каркас кузова, страшна, півтораметрова завглибшки і до трьох метрів у радіусі, воронка, утворена смертоносним металом. Машину ідентифікувати неможливо. Люди, які ці продукти везли, зрозуміло, вціліти не мали шансів… І ніхто пайки ті не збирає…

У Хмельницькому попрощалися із загиблим у зоні АТО тридцятидворічним майором міліції Олександром Співачуком. Він працював слідчим в обласному управлінні міліції, вступив до лав батальйону «Миротворець» у перші дні його створення.
...Зв’язок з Олександром перервався 28 серпня 2014 року. Майже півроку його шукали, як безвісти зниклого. ...Аналізи   ДНК  засвідчили, що Олександр Співачук загинув і похований у Дніпропетровську, як невідомий захисник. Майора міліції перепоховали у рідному місті. У нього залишилася дружина та чотирирічний син.

Тридцятисемирічний Андрій Молодика зупиняв із підрозділом прорив п’яти ворожих танків поблизу села Горлівка Донецької області, за допомогою гармат, чим врятував життя 50-тьом побратимам. Бойовики, які втекли з поля бою, згодом накрили позиції наших бійців мінометним вогнем. Андрію не судилося вижити. Поховали Героя  в Шепетівці. Сиротами залишилося двоє дітей.

За даними прес-служби УМВС України в Донецькій області, під час артобстрілу терористами мікрорайону Східний в місті Маріуполі, загинуло 29 осіб, ще 102 людини отримали поранення.
У списку загиблих значиться і військовослужбовець строкової служби військової частини 3056 Південного ОТО Нацгвардії України — 21-річний Дмитро Миколайчук з села Ломачинці Віньковецького району.

У селі Улашанівка Славутського району поховали 26-річного капітана  95-ї аеромобільної бригади Володимира Марковського.
Хлопець героїчно загинув, рятуючи життя пораненому військовому під час боїв в Донецькому аеропорту.
Вічна пам’ять героям!
Редакція «ПВ» висловлює щирі співчуття родинам загиблих.


         

Верховна Рада схвалила Указ Президента України про часткову мобілізацію. Вона триватиме 210 днів та відбудеться трьома хвилями. Перша  розпочалася  20 січня. Наступні дві почнуться у квітні та липні й триватимуть 60 днів. Окрім часткової мобілізації, буде поновлено й строковий призов, за яким до лав Української армії потраплять майже 40 тисяч юнаків.

...1 вересня 1939 року фашисти атакували польське місто Гданськ (ця дата вважається початком Другої  світової війни), яке під назвою Данціг було приєднано до Східної Пруссії. Так безславно і принизливо закінчилася кількарічна політика «умиротворення» західними демократіями вождя Третього рейху Адольфа Гітлера. А перед Гданськом були Судети, коли, нагадаю, на догоду фюреру, європейські лідери віддали йому частину Чехії, був Мюнхенський договір як «гарантія» миру в Європі. Та дива не сталося: сприйнявши політику «умиротворення», як слабкість західних демократій, біснуватий фюрер після Гданська роздмухав полум’я війни спочатку на цілий континент, а потім і весь світ, після чого його стали прозивати Hitler-krig, себто — Гітлер-війна.

Болить душа за наших військових у мешканців села Дашківці, що на Віньковеччині. Дивлячись телевізор та слухаючи новини, селяни вирішили теж підтримати наших мужніх хлопців.
Аби військовим було біля чого зігрітися, вирішили змайструвати буржуйки. Микола Мальований, Володимир Храбан та Микола Андрійчук обладнали їх з колишніх газових балонів. Жінки теж зробили свій посильний вклад: зібрали гроші і закупили за них сало, чай, шкарпетки. Серед них — Тетяна Несіймука, Галина Мальована, Євгенія Теодорович.  А декотрі сільські умілиці самі в’язали для бійців АТО теплі шкарпетки.
Все це керівник благодійного фонду «Благовіст Україна ХХІ» Сергій Несіймука вже передав двом військовим частинам, а ті в свою чергу доправили туди, де ці речі дуже нині необхідні. За словами Сергія Вікторовича, зараз вже мають замовлення від українських військових на таганки для розігріву і приготування їжі, тих самих буржуйок, теплих речей тощо.

П’ятдесятирічний Тарієл Мурадов міг би запросто сидіти вдома, тішитися, як ростуть онуки, проте неспокій діймав за пошматовану Україну. І торік, у серпні, став добровольцем санітарної роти. Нині побратими називають його Карабахом. Він, водій 59-го військово-мобільного госпіталю, на старенькій «Газелі» вивозить із зони АТО поранених бійців.

Працівники державної пенітенціарної служби України в області вкотре долучилися до благодійної справи на підтримку військових, які перебувають у зоні АТО. Зібрали й передали волонтерами найнеобхідніше: продукти харчування, домашню консервацію, солодощі, засоби особистої гігієни та теплі речі.
«Солдатам випала доля захищати нашу незалежність та цілісність кордонів. Тому ми повинні згуртуватися й підтримати тих, хто береже наш спокій», — зазначив Тимофій  Якимчук, начальник управління державної пенітенціарної служби  України в області.

Нещодавно до міського голови міста над Смотричем Михайла Сімашкевича під час чергової  ротації в зону АТО звернулися військовослужбовці 308 окремого інженерно-технічного батальйону, в якому перебуває 20 кам’янчан, з проханням допомогти вирішити питання з автомобілем швидкої допомоги.

Сумнозвісна пенсійна реформа, яка почала діяти з жовтня 2011 року, змусила жінок іти на заслужений відпочинок аж у 60 років. Щоправда, користуючись медичною термінологією, це зробили більш терапевтично, ніж хірургічно. Тобто, статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено поетапне підвищення пенсійного віку для жінок, які народилися з 1 жовтня 1956 року по 31 березня 1961 року, а саме, впродовж кожних 6 місяців народження жінок їхній пенсійний вік збільшується на півроку. До того ж, до 1 січня 2015 року за жінками було збережено право дострокового виходу на пенсію за їхнім бажанням після досягнення 55 років. Але для цього вони повинні мати страховий стаж не менше 30 років і обов’язково звільнитися з роботи. Цим правом, за даними головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області, з 1 жовтня 2011-го до 1 січня 2015 року скористалися в нашій області 5,2 тисячі жінок. Цифра вражає, адже це практично кожна друга жінка області виявила бажання достроково вийти на пенсію за віком. Незважаючи на те, що при цьому розмір її пенсії буде меншим.

Федерація важкої атлетики України підбила підсумки 2014 року і визначила кращих важкоатлетів, тренерів області відповідно до кількості очок, які спортсмени набрали на всеукраїнських та міжнародних змаганнях.

У зоні антитерористичної операції на сході України загинуло двоє військовослужбовців з Хмельницької області. Як повідомляє прес-служба Хмельницької міської ради, не стало двадцятип’ятирічного хмельничанина старшого лейтенанта  Дмитра ІВАХА,  який служив у 95-ій аеромобільній бригаді. Прощання із захисником народу, сином української землі Дмитром Івахом відбудеться 22 січня, о 12 год. 30 хв. на майдані Незалежності.

Під Дебальцевим Донецької області убитий солдат Міжнародного центру миротворчості та безпеки (військова частина А4150) 28-річний Віталій КАРАКУЛА. Він родом з Деражні. Поховають бійця 21 січня, орієнтовно о 10-11-ій годині у його рідному місті. Вічна і світла пам'ять героям!

Днями в одній із місцевих газет адміністрація ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» оприлюднила інформацію про те, що підприємство з 1 січня припиняє надання послуг з теплопостачання та підігрів гарячої води для об’єктів центральної районної лікарні і наголосило на тому, що на 2015 рік договір про закупівлю товарів (робіт або послуг) за державні кошти укладатися не буде. Таке ультимативне повідомлення багатьох шепетівчан приголомшило. Невже у лікарні не буде не тільки гарячої води, а й батареї замерзнуть?! Що ж сталося насправді?

О шостій ранку до 70-річної жительки   провулка Некрасова в обласному центрі подзвонили невідомі. Аби не дати опам’ятатися, лякали стареньку, що її сину загрожує кримінальна відповідальність. Натякнули, що, мовляв, його подальша доля у її руках — передасть якомога швидше відповідну суму, — відпустять, не будуть судити й ув’язнювати, життя й біографію псувати. 2000 доларів США та 200 гривень, інформують у секторі зв’язків з громадськістю УМВС України в області, жінка передала невстановленому водію поблизу свого будинку.
А в Кам’янці-Подільському жінка, повіривши у байку шахраїв про те, що її син скоїв ДТП, погодилася залагодити справу за тисячу доларів, але після того, як вже передала гроші, отямилася та зателефонувала до міліції. І вже за кілька годин працівники Кам’янець-Подільського міськвідділу міліції повернули потерпілій усю суму. Під Хмельницьким правоохоронці наздогнали таксиста,
якому вона передала гроші «слідчому», розповідають у секторі зв’язків з громадськістю УМВС України в області.
До 29-річної жительки  Ярмолинець зателефонувала невстановлена особа та під приводом купівлі відеокамери, дізналася особисті дані, після чого з банківської картки шахрайським шляхом зняла 5280  гривень.
З банківської картки 51-річної жительки Нетішина, телефоном домовляючись нібито про купівлю телевізора через мережу Інтернет, шахраї зняли 10000  гривень.

або Як Замковий міст перетворився на «курку, що несе золоті яйця»

Замковий міст, який з’єднує не лише правий берег річки Смотрич із… правим берегом цієї ж водної артерії, а й Старе місто зі Старим замком і мікрорайоном Підзамче, є унікальною спорудою архітектурно-інженерного мистецтва, пам’яткою культури національного значення. Його вік рахується одними науковцями з ІІ століття н. е., іншими — із ХІІ і ХІV століть. У 2007 році він був визнаний одним із семи чудес міста над Смотричем.
У 1999 році міст увійшов під № 85 до складу 100 найвидатніших пам’яток світу, які потребують збереження. Отож впродовж не одного десятиліття кам’янецька влада намагалася врятувати міст від руйнації, адже з 1980 року він «офіційно» в аварійному стані. З того часу транспортний рух по ньому то закривають, то відкривають. Досить сказати, щодоби, скорочуючи відстань на Орининський, Тернопільський чи Чернівецький напрямки, через пам’ятку архітектури може проїхати близько трьох тисяч автівок.
Тож, аби хоч якимось чином обмежити потік транспортних засобів як через сам міст, так і заповідну зону — Старе місто, особливо під час туристичного сезону, також з метою поповнення міської скарбниці, насамперед для реставрації та підтримання в належному стані історичної спадщини, у 2013 році сесією міської ради було прийнято рішення зробити проїзд через Замковий міст платним. Щоправда, правомірності такої ухвали передувала довга судова тяганина. Та, як мовиться, зусилля не були марними.
Днями в мерії підрахували, що минулого року за в’їзд транспортних засобів на територію частини Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника (проїзд через Замковий міст) водії різних транспортних засобів заплатили 2 мільйони   607 тисяч 352 гривні.
Як інформує прес-служба міської ради, з цієї суми ПДВ становить 415,2 тисячі гривень, податок на прибуток — 262 тисячі гривень. До фонду соціально-економічного розвитку міста в 2014 році надійшов мільйон гривень. Фактичні витрати на надання послуг (зарплата працівників, податки на зарплату, амортизація, охорона, інкасація, програмні послуги, канцелярські витрати) становлять 739,1 тисячі гривень.  48,6 тисячі гривень поступило на рахунок КП «Крок-Плюс», а 69,3 тисячі гривень отримав на реставрацію об’єктів  безпосередньо музей-заповідник.
Загалом у минулому році за кошти від платного проїзду облаштовано  підпірну стіну на вулиці Замковій за 30 тисяч гривень,   проведено ямковий ремонт доріг на 500 тисяч, мережі зливової каналізації Старого міста — на 60 тисяч, Ратуші — на 98 тисяч, Вірменської криниці — на 45 тисяч, тунельного проїзду  Вітряної брами — на 60 тисяч гривень, на реставрацію території Руської брами витрачено 55 тисяч гривень, сплачено за вуличне освітлення Старого міста 49 тисяч гривень, придбано одягу та обладнання для учасників АТО на 120 тисяч гривень. Ще 50 тисяч гривень, згідно з рішенням сесії міської ради, для захисників Вітчизни було виділено додатково.

Товариство з додатковою відповідальністю «Кам’янець-Подільський електромеханічний завод» — одне з небагатьох підприємств міста над Смотричем, яке, попри всі кризові явища, відповідає сучасним умовам розвитку, нарощує обсяги виробництва. Про успіхи кам’янчан красномовно свідчить те, що Новий рік вони зустріли ще в другій декаді грудня, запаливши   символічні вогні  новорічної ялинки, як факт дострокового виконання річного завдання реалізації продукції.

Він збирався вже в короткострокову відпустку, бо ж довгих п’ять місяців безперервно перебував у зоні АТО. А якщо називати речі своїми іменами — на війні. Старий Новий рік, бо на Новий не вдалося, планував зустріти з рідними і друзями… На жаль, не судилося: снайперська куля обірвала життя. У святвечір. А у травні йому мало би виповнитися 45.

Бійці Нацгвардії з батальйону імені генерала Кульчицького, які їхали на ротацію, потрапили у ДТП. 13 чоловік загинуло, а ще 20 перебувають у лікарні.
Трагедія сталася поблизу села Міньківка Артемівського району Донецької області. Через погані погодні умови водій військового автомобіля КРаЗ не розминувся з автобусом «Богдан» і допустив зіткнення. Удар був таким потужним, що 12 бійців загинули на місці, а згодом в лікарні помер ще один військовослужбовець. Серед загиблих Пантелеймон Рожанський — 21-річний студент Хмельницького національного університету, факультету «Телекомунікацій». Активний «майданівець» вступив до лав  Нацгвардії. Три місяці  перебував на передовій і мужньо захищав країну. Родом з Літинського району, що на Вінниччині, там його і поховали. 

Через серцевий напад пішов з життя 36-річний військовий 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади.
Олександр Страпчук перебував у відпустці після бойових дій. Вже 16 січня він мав знову повернутися в зону АТО під Дебальцеве. Але раптово його серце зупинилося. Прощання з героєм пройшло в містах Нетішині і Славуті. Поховали бійця на новому кладовищі  Славути.

Всеукраїнські змагання з легкої атлетики «Фестиваль бігу», що  започатковані в Львові ще в 1982 році, особливо популярні серед молоді, яка проживає в західному регіоні держави.

Третій етап Кубка світу з двох видів фристайлу (акробатика та могул) відбувся на відомому американському курорті Дір Веллі.
Днями там спортсмени подарували численним глядачам свято, на якому помітними були українці. Лідер нашої чоловічої команди з акробатики Олександр Авраменко з Миколаєва здобув першу нагороду Кубка світу в цьому сезоні. Він набрав однакову з  американцем Мак Бахонном другу суму балів, та все ж поступився йому за додатковими показниками й задовольнився «бронзою». А беззаперечним переможцем став китаєць Кі Гуангпу.
Вдалим виявився цей старт і для хмельничанки Ольги Полюк. Вихованка рівненчанки Галини Досової здобула четверте місце, поступившись п’єдесталом американкам  Ешлі Колдвел і  Кайлі Макіннам та китаянці Ксяоксю Шен, що замкнула трійку найкращих.  
Чи зможуть українці розвинути  свої перші успіхи, покаже найближчим часом чемпіонат світу в австрійському Крайшбергу, куди вже вирушила наша команда.

З дитинства пам’ятаємо фільми про війну, у яких часто-густо показували, як мирне населення того чи іншого міста рятувалося від бомбардувань у спеціальних сховищах чи підвалах житлових будинків. І хто міг би подумати, що через сім десятків років повторюватиметься подібне у ХХI сторіччі, у наш час і саме в Україні. І кров у жилах холоне, коли дивимося нині відеорепортажі з розбитих агресором міст і містечок Донбасу, коли наші співвітчизники, в основному, люди похилого віку, жінки з дітьми знову ховаються від війни у різних сховищах, тих же підвальних приміщеннях своїх домівок, більшість з яких зовсім для цього не пристосована. Без освітлення, запасу води, комунальних зручностей.

Вже більше чотирьох років акціонери ВАТ «Полонське АТП-16844» добиваються справедливості, оббиваючи пороги і владних, і правоохоронних інстанцій. Втім, на жаль, не так просто знайти ту правду. Бюрократична машина, яка роками відпрацьовувала лиш їй потрібні й вигідні механізми, плюс оте правило «рука руку миє», родинні зв’язки і так далі й досі успішно працюють, тим самим ставлячи безліч перепон на шляху до пошуку справедливості пересічним громадянам.

Кажуть, коли ВІН з’явився на світ, усі тайні і явні вороги України — заплакали. Адже 1 січня 1909 року в Старому Угриневі Калушського повіту в сім’ї греко-католицького священика отця Андрія і матушки Мирослави не просто народився син Степан — народилась реальна загроза (і подальша історія підтвердила це) всякому чужинському пануванню над Україною. Причому, не лише під час нетривалого життя героя, а й на багато років уперед, аж до нинішнього часу включно. Бо і сьогодні, коли наша воля і незалежність — під загрозою, коли тисячі українських патріотів віддають життя і проливають кров на сході, ім’я Провідника не сходить із їхніх уст. Адже незримо Степан Бандера присутній і серед «кіборгів» у Донецькому аеропорту, і на позиціях 93-ї аеромобільної бригади в Пісках, не кажучи вже за бліндажі й окопи добровольчих загонів «ОУН», «Свята Марія» і «Правого сектору». І так буде завжди і всюди, де проливається українська кров. Проливається не за срібло-злато, а — «за честь, за славу, за народ», як співається в піснях січових стрільців, які служили у дитинстві колисковою Провіднику.
«Нема пророків у Вітчизні рідній!», — гласить народна мудрість.

Спішить листоноша, бо знає: її чекають-виглядають люди у найдальших куточках села. Не лише на своє, замовлене, чекають, чи на пенсію, чи на газету, а й на добру звістку, свіжу новину, сердечне, підбадьорливе слово, від якого жити, добро творити хочеться...

...

 Неоголошена, дика й підла, війна триває. Донбас залишається живою раною на тілі України. Рана не гоїться, бо щодень, мало не щогодини вмивається кров’ю наших бійців. Дивна війна. Бо одні продовжують жити, як і раніше, сито й тепло, розважаючись, борючись, як от у Верховній Раді та уряді, за владу й посади, святкуючи Новий рік і Різдво. Інші, практично голі й босі, замерзають в окопах, ціпеніють від постійних обстрілів — гинуть. Тому й дивною видається ця війна, дуже схожа на хронічне відстрілювання українців...
Однак усе має свій кінець, і рано чи пізно ця війна таки закінчиться. І ті, кому пощастить вижити під пекельними «градами», «смерчами» й «ураганами», таки повернуться додому. Як житимуть вони поруч із нами? Як?! Згадуючи своїх загиблих друзів, згадуючи те, як доводилося їм (молодим чоловікам з абсолютно мирного життя) збирати останки бойових побратимів, знову й знову переживаючи жахіття обстрілів (на рівні підсвідомості — практично постійно).
Психологи стверджують, що значна частина колишніх
солдатів відчуває себе у мирному, повоєнному житті чужими. Так, нам треба усім усвідомити, що з війни повертаються інші люди. Нам треба усвідомити це й прийняти ці зміни. Ми зобов’язані зробити це — вони нас захищають. Якщо не приймемо, якщо не допоможемо їм, своїм чоловікам, синам, братам, боротися з цим синдромом, ризикуємо навіть, якщо хочете, їх втратити. Я зовсім не нагнітаю ситуацію. Просто, як нещодавно прозвучало в одній з телепередач, після громадянської війни у Хорватії, яка відбувалася у 90-ті роки, загинуло вдвічі більше колишніх бійців, ніж під час самих бойових дій, — від самогубств...

...

Уже понад шістдесят років разом ідуть життєвою стежкою Надія та Іван Кирилюки. І стосунки цих діамантових  ювілярів сяють, наче коштовне каміння: ніжні почуття у подружжя з плином часу не зів’яли. Зворушливо і тепло — «татусю», «матусю», — звертаються одне до одного.

Нещодавно «Подільські вісті» розповідали про легендарного сапера-подолянина з позивним Француз та його ратні подвиги  на сході країни. Перед новорічними святами воїн, знайомий мені ще з  дитинства, адже мешкали в одному будинку, в ході  чергової ротації повернувся із зони АТО на  Хмельниччину. Під час нашого спілкування,  розповідаючи про важке протистояння  на Донбасі, він відзначив виняткову відвагу, мужність і стійкість своїх побратимів, зокрема, подолян, на передовій лінії АТО, які, не шкодуючи свого життя, захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Усе частіше українці — від відомих аналітиків до пересічних пасажирів у громадському транспорті — констатують: усе, що робилося у нас останні чверть століття з економікою, промисловістю, сільським господарством, культурою, освітою, схоже не на реформи, а на зачистку території. Бо чому ж тоді так стрімко скорочується населення, чому агонізує село — напівзотліла колиска? Чому без кінця лихоманить освітою? Яких лише «коників» не ліплять з неї, котра донедавна визнавалася однією з кращих у світі... Жах викликають оприлюднені в ЗМІ запропоновані урядом статті скорочення бюджетних витрат у новому році. Із Закону України «Про освіту» вилучається норма про обов’язкове бюджетне фінансування галузі в розмірі не менше 10 відсотків національного доходу! Скорочення кількості вчителів, вихователів дитсадочків, позашкілля... Відміна безплатного харчування в початковій школі... Відміна надбавок учителям. Закриття сільських шкіл з кількістю учнів до 10 чоловік... Малокомплектні школи, або як їх нині називають, школи з малою наповненістю, стали каменем спотикання для освітянських очільників, які спішать реформувати освіту. Мовляв, ці заклади невиправдано дорого обходяться, а якісної освіти не дають. І, як на те, кількість таких шкіл щороку в державі зростає, бо ж дітей у селах народжується дуже мало. Закриття кожної такої школи, часто єдиного, останнього  осередку культури, духовності, гаранта спадкоємності у передачі традицій поколінь стає для громади непоправною трагедією. А для самих освітян, керманичів освіти хіба ні?

Якби хто в далеких 70-х сказав Віктору Погноєвському, що мине кількадесят літ, і він стане одним із провідних різьбярів України у царині «церковно-прикладного мистецтва», він сказав би: «Це — сон! Фата Моргана». Адже на момент закінчення Славутської середньої школи в 1975 році він марив архітектурою. Уявляв себе зодчим найсучасніших будівель зі скла й бетону, якими гордилася б уся країна і які були б на перших шпальтах газет і глянцевих журналів. Бо без архітектури не уявляв ні себе, ні свого життя.

Двадцятирічний Руслан Полюшкевич із Понінки, що на Полонщині, як і десятки тисяч наших співвітчизників, справжніх героїв, Новий рік зустрічатиме у холоднім окопі чи, може, в бліндажі, чи… Це вже, так би мовити, як карта ляже, чи, як ворог вирішить, бо… війна. Бо треба захищати країну. Бо керується відомим Івана Світличного: «Як не я, тоді хто? Не тепер, то коли?». Бо сьогодення диктує свої умови. Бо справжній. Бо мужній. Бо… І дай Боже, аби не стали новорічними феєрверками обстріли з «Градів», «Ураганів», «Смерчей»…
А вдома молитимуться й під бій курантів загадуватимуть одне-єдине сокровенне, аби вижив, аби вцілів, аби скінчилася врешті ота проклята війна, мама, кохана дівчина Карина, друзі. А ще ж удома чотирнадцятирічна сестричка Настя. Вона, на жаль, не розуміє, що діється, не розмовляє, не ходить — ДЦП. Руслан й контрактником свого часу вирішив стати, аби найріднішим допомагати, бо ж ненька змушена сидіти вдома: сестричка потребує цілодобового догляду, а батько помер, як хлопчикові дванадцять сповнилося.

Нестерпно прокидатися від вибухів, а не під спів пташок чи яскравого сонця. Як боляче бачити, коли вулицями міста роз’їжджають машини, з яких чути постріли, а посеред парку видніються домовини. Моторошно навіть іти коридорами університету, відколи у ньому з’явилися чужинці у     камуфляжі зі зброєю.
Інколи Каті Трубецькій здавалося, що це жахливий сон. Їй так не хотілося вірити, що рідне місто охопило полум’я війни.

Під таким гаслом вже п’ятий рік поспіль при  обласному благодійному фонді «Карітас», що створений під егідою Української Греко-Католицької Церкви, проходить акція «Листи до святого Миколая». Її мета — доброчинність для найбільш потребуючих верств населення, а саме: дітей, котрі навчаються в інтернатах, реабілітаційних центрах, із малозабезпечених, багатодітних, неповних, кризових сімей, а також тих, хто  опинився у складних життєвих обставинах. Акцією охоплені діти-сироти, напівсироти і позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди та переселенці зі сходу України.

Розпач і біль. А ще — беззахисність перед чиновниками отого старого, прогнилого режиму. От і все, що сьогодні відчуває Вікторія Оруська. У свої 33 роки на її тендітних плечах тримається вся родина — четверо неповнолітніх дітей, найменшенькій Божені трохи більше року, а найстаршому Тарасику — дванадцять, та батьки-інваліди. З чоловіком розлучилася. Дітей виховує самотужки. Щоправда, у Павла почуття батьківства міцно закріпилися у серці, тому не забуває про своїх кровинок. Підсобляє, чим може. Проте, вочевидь, така допомога «надихнула» начальника управління соціального захисту населення Полонської райдержадміністрації Юрія Дрегала позбавити сім’ю допомоги соціальної…

Таку настанову з десяток літ тому давали батьки своєму синові Сергію. Мовляв, там і роботу легше знайти, і в люди вибитися. Тож за їхньою порадою по закінченні сільської одинадцятирічки він вступив до Кам’янець-Подільського педагогічного університету на факультет фізичної культури. Вивчився. Проте вчителем так і не став. Повернувся в рідне село. І довів, що з роботящими руками і мудрою головою забезпечити собі гідне життя можна і в глибинці.

Волонтери обласного благодійного фонду «Патріоти України» днями вкотре повернулися з гарячих точок холодного й голодного сходу. На Святого Миколая возили нашим захисникам подарунки від жителів Хмельниччини. Як завжди, побували у багатьох точках, бо ж  вздовж всієї передової уже, так би мовити, їхні підопічні, скрізь чекають замовленого, моральної підтримки…

Лазня на колесах сьогодні вирушає до бійців 86-го окремого батальйону тероборони Хмельницького. Виготовили її приватні підприємці разом з працівниками “Хмельницькзалізобетону”. Кошти збирали волонтери.