У зв’язку з великою кількістю звернень громадян щодо запровадженого режиму із запобігання поширенню і протидії короновірусній інфекції COVID-19 в районі проведення операції Об’єднаних сил Call-центр операції надав роз’яснення на найбільш актуальні запитання.

 для госпіталізації пацієнтів з COVID-19. Зокрема, передбачено 240 медичних закладів по Україні для госпіталізації пацієнтів, чий стан погіршується.

Понад рік жителі Війтовецької громади очікували на подію – відкриття нової амбулаторії загальної практики сімейної медицини, тобто з того дня, коли розпочалися будівельні роботи на цьому об’єкті.

Для споживачів газу «Хмельницькгаз» розробив миттєву експрес-реєстрацію в онлайн сервісі 104.ua. Аби клієнти під час карантину залишалися вдома та мали можливість контролювати свій рахунок за газ, а також вносити щомісяця показання лічильника, сплачувати за газ, планувати його використання надалі.

зокрема в Сіверському Дінці та Дністрі, повідомляє прес-служба Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

На ХАЕС введені в дію низка профілактичних, протиепідемічних та санітарно-гігієнічних заходів. Внесені зміни в режим роботи працівників на період оголошеного в державі карантину.

Відділення анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії Хмельницького військового шпиталю отримало сучасний лазерний терапевтичний апарат «Ліка-терапевт М». Його передав шпиталю в подарунок волонтер Петро Павленко.

Зустрілися ми нещодавно з подругою, це було ще до початку небезпечного періоду смертоносної епідемії – розмови за чашкою кави тоді не становили ніякої загрози. Вже зараз спілкуємося телефоном, і подруга висловлює величезний жаль та співчуття тим людям, зокрема італійцям, які найбільше постраждали від коронавірусу. Ось про що розповіла мені Іванна.

Дуже подобається ваша газета. Читаю-перечитую від першої до останньої сторінки. А надсилають її із села Капустин Старокостянтинівського району.

Маленька Дашуня зростала на наших очах, бо її мама, Тетяна Біла, інспектор з кадрів, часто після дитячого садочка приводила її на підприємство, і дівчинка на заводській прохідній очікувала закінчення робочого дня. З маленькою чорноокою красунею любили поспілкуватися чергові охоронці, співробітники пригощали солодощами.

Запроваджений карантин в Україні не оминув і армію. З метою запобігання епідемії коронавірусу COVID-19 у Збройних силах України вжито низку заходів щодо його упередження.

Не чутно дитячого щебету, не лунає гучно коляда, нема весіль, нема родин, не вирує на повну, як, здається, ще вчора, життя, не людно на вулицях, ба, й хат жилих на тих вулицях – катма, не кипить робота на підприємствах, бо… їх нема. Ні підприємств, ні бодай великих фермерських господарств, що могли б забезпечити роботою молодь, давши тим самим їй змогу не покидати рідних домівок, тут народжувати і виховувати діток.

15 квітня завершується подання конкурсних робіт на здобуття обласної премії імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики.

У Варівці, що на Городоччині, приїхали холодної морозяної днини, та ще й вітрюган щось лютувати взявся. Проте Михайла Ананійовича Гуцалюка, учасника лотереї, що проводили «Подільські вісті» серед найвідданіших передплатників, застали на горіхові – обрізав дерево. Побачивши гостей, поспішив до воріт.
«Передплачуєте «Подільські вісті»?» – запитуємо. «Аякже! Вже багато років», – посміхається.

Нині у Кам’янці-Подільському проживає близько двох тисяч учасників АТО/ООС, тих, хто зі зброєю у руках мужньо боронили наші кордони на сході країни з перших днів російської агресії, і тих, хто сьогодні продовжує захищати цілісність і незалежність держави. Слід відзначити, що міська влада наразі реалізовує чимало програм соціальної підтримки як самих захисників Вітчизни, так і їхніх сімей, в тому числі і у першочерговому виділенні їм земель під індивідуальне житлове будівництво, гаражі.

Приблизно ось так виглядає в очах наших громадян рішення про введення режиму надзвичайної ситуації. А він, той клятий вірус, нікого не слухає і не зупиняється. Ні на раз, ні на два, ні на сто… Він продовжує марширувати. І те, що в Україні кількість підтверджених хворих досягла першої сотні, не має нікого заспокоювати. Адже переважна більшість із цих хворих привезла вірус із собою з-за кордону.

За роки незалежності в Україні змінився 21 уряд. На відміну від усіх високорозвинутих країн, де практично десятиліттями створена система управління, єдина суспільна політика, збалансовані гілки влади, всі знають, хто за що відповідає, Україна, отримавши самостійність, безумовно, цього не могла мати. На жаль, за 28 років мало що змінилося в питаннях економічної політики та пріоритеті власного виробництва.

Більше 600 мільярдів гривень наша держава витрачає на закупівлю імпортного обладнання. Небагата Україна, фактично, оплачує працю закордонних робітників. У той же час, маємо можливості пропонувати вітчизняне. Таке виготовляє Хмельницький завод «Укрелектроапарат». Він є лідером серед підприємств трансформаторобудування України.

Торгова марка «Здоровий світ» ТОВ «Деражнянський молочний завод» — добре відома споживачам нашої області. Директор підприємства Валерій Яглінський говорить так: «Мрієш жити за сто літ, — споживай продукцію «Здоровий світ». На заводі випускається близько 40 видів молочної продукції, яка виготовлена з якісної та безпечної сировини.

Нині в Кам’янець-Подільській центральній районній лікарні працюють понад 120 медиків і працівників, що обслуговують життєдіяльність медичного закладу і котрі доїжджають на роботу з  приміських сіл. У зв’язку із забороною на регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському сполученні, що передбачено Постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 року, в них виникло чимало проблем.

Зустріч із жителями громади в селі Стріхівці Солобковецької ОТГ представники органів місцевого самоврядування провели у форматі «живої бібліотеки». Він передбачає роботу груп, на питання яких відповідають «живі книги» — експерти з тематики децентралізації.

 

Таке рішення ухвалили на засіданні Кабінету Міністрів України. Всі карантинні обмеження подовжені на 30 днів до 24 квітня.

Передала його області компанія «Епіцентр», що стало можливим завдяки ініціативі Офісу Президента України в рамках кооперації зусиль великого бізнесу та місцевої влади задля подолання цієї інфекції. Саме про це повідомив під час сьогоднішньої прес-конференції голова облдержадміністрації Дмитро Габінет.

Нещодавно,  посадові особи Поліської митниці спільно з УСБУ в Рівненській області запобігли незаконному вивезенню за межі митної території України культурних цінностей.

3 березня цього року Постановою №173 Кабінет міністрів України вніс зміни до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2012 р. № 91.

Читаючи «Подільські вісті», вирішила написати про те, що болить. Сіл фактично вже немає: садочки, школи закриваються. Люди змушені їхати за кордон шукати кращої долі, хоча їм там нелегко живеться. Працюють по 12-16 годин, щоб утримувати в Україні батьків-пенсіонерів, дітей навчати. Без села і місто не житиме.

У Соколівці в свій час побудували гарні приміщення для громадського харчування мешканців. Але змінювалися часи, вони порожніли, в тому числі й через брак професіоналів. Доля склалась так, що життя закинуло Ніну Іванівну Трембовецьку, досвідченого кухаря, в Соколівку.

Сподіваюся, що ви висвітлите думку простого громадянина.  Я особисто вважаю, що Президент України, його оточуюча команда, міністри, народні депутати при активній підтримці олігархів не розуміють, чи не хочуть зрозуміти, що вони йдуть не тим шляхом, яким хоче йти простий український народ. А він прагне, щоб на території всієї нашої рідної країни був порядок, злагода, достаток і взаєморозуміння між правителями України і трудовим людом.

На чемпіонати України-2020 з легкої атлетики в приміщенні серед дорослих та молоді в Суми приїхали 513 учасників з усіх регіонів нашої держави, а також представники з Туреччини і Киргизстану.

У лютому 2018 року в Кам’янці-Подільському сталася прикра подія – унаслідок надзвичайно мінливих погодних умов і підвищеної вологості відбулося вивалення частини лицевої кладки муру кінця ХІХ століття Північного бастіону Старої фортеці.

Минулої п'ятниці депутати Кам’янець-Подільської міської ради на позачерговій сесії виділили додатково ще 700 тисяч гривень для проведення протиепідемічних заходів щодо недопущення поширення інфекції коронавірусу в місті. А у неділю зранку міський голова Михайло Сімашкевич на своїй сторінці у Фейсбуці прозвітував про витрачені кошти на ці цілі, які були виділені на початку березня.

Минулої неділі побував на службі Божій в одній із православних церков міста. В очі відразу кинулась кількість парафіян у храмі, яка цього разу була удвічі меншою, ніж зазвичай. Священик у своїй проповіді не пропустив нагоди це підкреслити.

АТ «Укрпошта», як стратегічно важливий об’єкт інфраструктури, працює у звичайному режимі – продовжує видавати та доставляти пенсії і грошові виплати, приймає оплату комунальних платежів та надає інші послуги.

– Передплачувати і читати «Подільські вісті» – наша сімейна традиція. Багато десятиліть улюблений часопис щотижня приходить у мій дім, – розповідає 86-річна Галина Глиняна з Волочиська.

Починаючи з травня минулого року в десяти школах обласного центру під час уроків активно використовуються так звані «розумні дошки», або мультиборди. На цьому електронному обладнанні встановлено сучасне програмне забезпечення, котре урізноманітнює інструментарій шкільних уроків, а саме за допомогою ілюстративних, анімаційних і творчих презентацій, допомагає учням краще зрозуміти та засвоїти навчальний матеріал.

Після оголошення карантину в Україні люди в різних регіонах почали масово скуповувати продукти харчування й деякі речі першої необхідності. Інтернет ряснів знімками з супермаркетів із різних регіонів, де зображені практично голі полиці для продуктів харчування в супермаркетах. Зокрема, в Харкові, Львові ажіотаж був чималий.

Коли в червні 2016 року відкрили Благодійний фонд охорони здоров’я військовослужбовців Хмельниччини, не думав, що за короткий час вдасться зробити стільки добрих справ із допомогою громадян, підприємств і організацій. Зібравши 1,6 мільйона гривень, ми передусім витратили їх на пріоритетні напрями: придбали й встановили ліфт у Хмельницькому військовому шпиталі, закупили для нього вкрай необхідне медичне обладнання та провели поточні ремонти приміщення; надали допомогу на лікування поранених і травмованих військовослужбовців, учасникам АТО, ООС; встановили пам’ятник патріотам, які присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України.

У Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбувся Чемпіонат прикордонників з рукопашного бою пам’яті полеглих героїв-прикордонників.

У рамках проєкту «Нове обличчя керівного складу» в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького проходив кількаденний відбір на посади заступників начальників загонів з оперативно-розшукової роботи.

Ще вчора ми абсолютно справедливо обурювалися, чому тих, хто повертається додому з країн, де лютує коронавірус, держава не змушує проходити обов’язковий двотижневий карантин (добровільна згода на домашню самоізоляцію не рахується, бо не віриться, що її дотримувалися хоча б половина з цих людей). Сьогодні теж продовжуємо обурюватися, але тепер всі перебуваємо на карантині. Коронавірус таки дістався до нас. Ми мали цілих два місяці на підготовку до зустрічі й боротьби з ним. Чи ж зуміли підготуватися?

Кам’янчанин Михайло Василевський вийшов з кабінету завідувача Кам’янець-Подільського відділення інтервенційної кардіології та реперфурзійної терапії Хмельницького обласного серцево-судинного центру Дмитра Петрука у гарному настрої. А радіти таки було чому.

Перші блокпости запрацюють у Нетішині. За розпорядженням Кабміну у містах-супутниках АЕС запроваджуються посилені карантинні заходи. Зокрема, від завтра, 18 березня, в Нетішин можна буде в’їхати або виїхати з нього лише за  перепустками.

Верховна Рада внесла зміни до законодавства для боротьби з коронавірусом. Аналізуємо два основні закони, які були прийняті (їх реєстраційні номери 3219 та 3220).

Учасникам 25-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ) довелося раніше виїхати на станцію “Академік Вернадський” аби змінити своїх колег, які вже рік провели в антарктичній експедиції й наприкінці квітня повинні повернутися додому.

Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції” 4 грудня 2019 року. Він був підписаний президентом Зеленським і набув чинності 1 січня 2020 року. На цей момент щонайменше 50 учасників добровольчих формувань уже отримали статус учасника бойових дій за новим законом.

Звіт про період перебування на посаді голови облдержадміністрації Дмитро Габінет вирішив провести у залі Хмельницького обласного художнього музею, який входить до десяти найкращих в Україні.
На запитання, чому прес-конференція призначена саме в цьому приміщенні, відповів, що є прихильником неформального спілкування та нестандартних підходів, хоча надає перевагу змісту над формою. Зрештою йому, як фахівцю в галузі теорії управління, видніше.

Якими ж зворушливими та проникливими є пісні, поетичні твори про українське село. Слухаєш і, здається, твоя душа тріпоче від радості, коли постають перед очима картини мальовничої краси, коли з’являється відчуття спокою, затишку при згадці про нашу національну колиску. Та оці бентежні почуття в одну мить розвіюються при погляді на ті реалії, в яких минають дні більшості наших сіл. І тоді не радість, а тривога, біль, розпач торкаються твого серця, і якась спустошлива гіркота вбиває у тобі всі позитивні емоції.

У зв’язку з аномально теплою весною ми можемо спостерігати активність кліщів уже зараз. До Кам’янець-Подільського міськміжрайонного відділу ДУ «ХОЛЦ МОЗ України» минулого тижня було доставлено кліща, та проведено дослідження на бореліоз. Результат позитивний!

Під час здійснення рибоохоронних рейдів ринками області, задокументовано продаж 25 кг риби без документів у Красилові, Хмельницькому та Летичеві.

Незалежне оцінювання у 2020 році відбудеться 4 та 11 квітня, учасники мають повторно роздрукувати запрошення-перепустки.

Справжня драма розігралася в обласному центрі післяобідньої пори 8 березня. Біля одного з будинків на вулиці Шевченка зібралися рятувальники, поліцейські, журналісти, небайдужі громадяни. Близько чотирьох годин 44-річного чоловіка, який намагався покінчити життя самогубством, стрибнувши з вікна восьмого поверху, вмовляли здатися… Перед цим він зарізав свою 38-річну дружину й підрізав 36-річного знайомого.

Працівники управління протидії наркозлочинності зі слідчими СУ ГУНП в області та  з бійцями роти поліції особливого призначення задокументували злочинну діяльність організованої групи. Підозрювані продавали жителям області та постачали у виправні колонії метадон, призначений для замісної підтримувальної терапії наркозалежних.

На засіданні Кабміну прийняли рішення виділити 100 мільйонів гривень на першочергову закупівлю засобів індивідуального захисту для поточних потреб міністерств, відомств та служб, а також для поповнення держрезерву.

Тридцята сесія Хмельницької обласної ради під головуванням Михайла Загородного та за участі голови облдержадміністрації Дмитра Габінета була позачерговою і скликана на прохання групи депутатів. На її пленарне засідання вони винесли два звернення, адресовані Президенту України, Голові Верховної Ради і Кабінету Міністрів.

Жителі обласного центру вже давно знають, що стрункі дівчата у плямистій військовій формі — це курсантки прикордонної академії. Навіть важко уявити, що через певний час усі ці тендітні чарівниці поповнять лави відважних та мужніх захисників України. А поки що красуні поспішають до військового навчального закладу здобувати грізну професію воїна, і їм ніколи, даруйте, звертати увагу на чоловіків, які бачать в них насамперед гарних українських дівчат.

До мене раптово зателефонував приятель.
— Ти чув? До нас коронавірус із Китаю добрався, — розпочав він схвильованим голосом. — Що будемо робити?
— Покладатися на Божу милість і «недореформовану» Уляною Супрун медицину. Ця «спеціалістка» для локалізації інфекції пропонувала чхати в лікоть, а не в кулак.

Хмельницьке комунальне підприємство «Електротранс» придбає цього року 10 нових великогабаритних автобусів

Україна — великий світовий експортер сільськогосподарської продукції. Але з року в рік наша країна збільшує й імпорт продуктів харчування. Ця залежність набуває вже загрозливих масштабів. І мова не про екзотичні товари, а про продукти, які можна цілком спокійно виробляти в країні.
Чому образ України як аграрного гіганта насправді ілюзійний, які продукти побили рекорд з імпорту за останні роки, хто «окупував» внутрішній продовольчий ринок держави? — розбираються «ПВ».

Міністерству культури, молоді та спорту України

Упродовж тривалого часу українська національна культура та мистецтво перебувають у стресовому стані, скорочуючись до критичної межі. Як наслідок, втрачаємо кадри, все гостріше постає фінансова проблема. Навіть більше — тільки через те, що протягом десятиліть українська влада нехтувала справою культури, мистецтва, на українську землю прийшла війна, московські загарбники анексували Крим, частину території Донбасу.

На початку тижня ми урочисто відзначили 206-у річницю з дня народження духовного батька України, якого ще називаємо Апостолом правди, Пророком нації — Тараса Шевченка. У день, коли линула невмируща Тарасова поезія, така злободенна й сьогодні, коли вкотре відкривали для себе невичерпну мудрість Кобзаря, відчували силу його слова, коли гордилися, що велична й унікальна постать, основоположник нашої рідної мови — Великий Українець, із жалем згадувалося й про те, що знову промосковські запроданці бризкають жовчю в обличчя всіх шевченколюбів, усіх патріотів України.

За результатами  ІІ туру  виборів, який відбувся минулого тижня,  ректором  Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка  знову обрано доктора історичних наук, професора Сергія Копилова, за якого проголосували 305 (56,6%) виборців, які взяли участь у голосуванні, що  на 14,9 відсотка більше, ніж за його конкурента доктора історичних наук, доцента Олександра Федькова.

І не віриться, що Галина та Олександр Матуси разом майже 62 роки в парі. Такі ж енергійні, бадьорі, з ніжністю й добротою в очах, як і в молодості.

30 січня через газету я звернувся до небайдужих та заможних громадян району й області з проханням надати допомогу для облаштування військового госпіталю в/ч А-3267 у Старокостянтинові. Заразом особисто звернувся і до народного депутата України Олени Копанчук, заступника голови комітету з питань бюджету щодо надання госпіталю фінансової допомоги. Минуло більше місяця, однак ніякої реакції ні з боку Олени Копанчук, ні з боку обласної та районної влади не було.

Тепло, щиро, по-домашньому вітали жінок зі святом весни в Наркевицькій об’єднаній територіальній громаді.

Занадто гучний режим «тиші» влаштували російсько-окупаційні війська мирним мешканцям Мар’їнки на Донеччині – персоналу та вихованцям загальноосвітньої школи № 2 цього міста.

Питання окремого рахунку за доставку газу – нове для споживачів. Тож «Хмельницькгаз» продовжує широку інформаційну кампанію, роз’яснюючи  в деталях про окремий рахунок  за сам газ, як товар, від постачальника, та інший – від АТ «Хмельницькгаз» за доставку  газу.

Збройні формування Російської Федерації за минулу добу 17 разів порушили режим припинення вогню на Донбасі.

У Національній опері України відбулася церемонія нагородження лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка у п’ятьох номінаціях: «Література», «Музичне мистецтво», «Візуальні мистецтва», «Публіцистика, журналістика», «Театральне мистецтво». У номінації «Кіномистецтво» цьогоріч переможця не обрано.

Четвертий рік поспіль на Харківщині проходять змагання «Ігри Героїв». Близько 25 ветеранів війни з інвалідністю приїхали з 9 міст України на товариську зустріч з побратимами.

Третього березня уряд визнав спроможними ще 63 об’єднаних територіальних громад, в яких перші вибори депутатів та голів відбулись у 2019 році.

 

Настали перші дні весни. На галявинах після аномально теплої зими уже квітнуть дивовижні ранньовесняні рослини – первоцвіти, які вітають весну та милують зір своєю надзвичайною, неповторною красою. Але чи знаємо ми, що масове збирання первоцвітів завдає невиправної шкоди природі, не дає можливості рослинам утворити насіння. А виривання квітів з цибулинками призводить до помітного зменшення їхньої кількості у природі, а згодом — до повного зникнення цих рідкісних видів флори.

Нещодавно відбувся брифінг заступника міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка та голови Держприкордонслужби Сергія Дейнека щодо ситуації з поширенням коронавірусу.

Днями у пресцентрі Городоцького краєзнавчого музею відбувся брифінг керівництва  АТ «Хмельницькгаз» для  громадськості та представників територіальних громад Городоччини та журналістів. Темою велелюдного заходу стало нововведення НКРЕКП щодо окремої платіжки за доставку газу. Адже, з початку року подоляни, як і всі українці, отримують дві окремі платіжки: одну - за газ, іншу - за його доставку.

Щоп’ятниці о 16-00 год. у центрі обслуговування клієнтів Городоцької дільниці «Хмельницькгазу» проходять  відкриті діалоги з клієнтами.  Такі спілкування стали уже традиційними, адже у затишній атмосфері, «без бар’єрів», можна поспілкуватись з фахівцями-газовиками  та отримати відповіді на усі запитання. 

Невже в змозі людина перенести стільки випробувань і не втратити сили духу, цікавості до життя? – ловиш себе на думці, слухаючи розповідь про Марію Улянівну Грищук.

Коли розпитуєш Надію Хомівну Рабощук за минуле, то з розповідей її постають чіткі картини життя села Білеве Ізяславського району, люди, які творили його історію, працювали на його благо. І даремно, що Надії Хомівні минув 91 рік, пам’ять її й досі зберігає чимало подій минувшини, що є не лише повчальним, а й цінним.

Мабуть, немає у Ріпній такої хати, де не знали б Анастасію Наумівну Процуху. Бо й тепер до неї, вже пенсіонерки, біжать за порадою. Все життя Анастасія Наумівна присвятила людям. Скільком жінкам допомогла, скількох немовлят прийняла у цей світ! Недаремно й досі її у багатьох-багатьох сім’ях сприймають як свою, дуже близьку людину.

Дивлячись на Катерину Свистун із села Постолівка Волочиського району, важко й повірити, що вона мати сімох дітей. І не лише мама, а й бабуся.

У Кам’янці-Подільському активно реалізується програма із безкоштовної заміни газового устаткування в квартирах малозабезпечених громадян.

На початку роботи розширеного засідання колегії голова облдержадміністрації Дмитро Габінет вручив державні нагороди і відзнаки кращим представникам громади Хмельниччини.

Напрочуд вдало хмельничани виступили на чемпіонаті Європи з кульової стрільби з пневматичної зброї, який днями відбувся у польському Вроцлаві.

Найпрестижніша серія міжнародних легкоатлетичних комерційних турнірів World Athletics Indoor Tour для стрибунок у довжину завершилась змаганнями у французькому Льєвені.

Нещодавно у Хмельницькому відбувся круглий стіл, присвячений проблемам молочної галузі. У ньому взяв участь і виступив голова ради директорів Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський. Аналітика і дані, які він навів, були дуже цікавими і показовими. Тож ми попросили Вадима Петровича дати інтерв’ю нашій газеті.

Нещодавно за сприяння департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, на базі Хмельницького міського центру «Ветеран», відбулося пленарне засідання ради обласної організації ветеранів України.

Направду редакція гордиться своїми відданими читачами, які, попри нинішнє непросте життя, фінансову скруту, все-таки залишаються з нами, проявляють небайдужість – надсилають листи, діляться своїми думками, тривогами й проблемами, а ми, за можливістю, намагаємося їх підтримати словом на шпальтах видання.

В Україні зафіксували перший випадок захворювання. У Чернівцях. Для запобігання занесенню та поширенню на території Хмельницької області гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, голова ОДА Дмитро Габінет затвердив Регіональний план протиепідемічних заходів.

наголосив голова Хмельницької обласної державної адміністрації Дмитро Габінет на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій ОДА.

Вечірньої пори на станції Війтівці п’ятнадцятирічний хлопець піднявся на вагон-зерновоз… Підлітка ударило електричним струмом. Друг, який був з ним, побіг до чергової по станції. Викликали швидку. Потерпілого доправили до Волочиської районної лікарні. У нього 40% опіків тіла, переломи ноги та руки.

У Донецьку область вирушив зведений загін хмельницьких поліцейських, які замінять там своїх колег і впродовж двох місяців нестимуть службу з охорони публічного порядку в зоні ООС.

Некомпетентність нашого уряду вже не викликає сумнівів. Здається, свою неспроможність визнає і його керівник. Інакше б не писав Гончарук заяву про звільнення дещо раніше і нещодавно – 2 березня. Не збиралося б і позачергове пленарне засідання Верховної Ради, щоб розглянути кадрові зміни в Кабміні. Про ганебну нефаховість свідчать неспростовні факти. Бюджет України, згідно з даними Мінфіну, виконали з діркою

Регіональна Газова Компанія вперше в Україні приступила до тестового транспортування суміші водню і природного газу на закритих ділянках газорозподільної системи в п’яти областях країни. Мета проекту - модернізація газових мереж з урахуванням сучасних обсягів споживання і нових екологічних видів енергії.

В обласному центрі, на майданчику  поблизу кінотеатру імені Тараса Шевченка, молодіжні об’єднання та студентські активісти встановили муляж пачки гречки - символу політичного підкупу виборців в Україні. Інформаційна кампанія має за мету мотивувати молодь не продавати свої голоси.

Це дружина Пантелеймона Куліша –  Олександра Михайлівна Білозерська (літературний псевдонім  Ганна Барвінок). 

Як чумаки чумаками стали.
Спочатку їх так і називали – «солениками». Потім вони стали «коломийцями». А ще пізніше прозвали їх і чумаками.

400 років тому на ярмарку в Кам’янці відбулася прем’єра трагедії і двох інтермедій.

Щороку на початку березня в Україні проходять Шевченківські дні, під час яких відбуваються різноманітні пам’ятні заходи та наукові конференції. Творчість і біографія Тараса Григоровича вивчаються у школах і вищих навчальних закладах. Але потрібно визнати, що й досі більшість українців дуже мало знає про нього, про його життя, його захоплення і бажання. На таку думку наштовхнула скромна, дуже потерта книжка Ф. Піскунова «Шевченко, его жизнь и сочинения. Сборник материалов для полной биографии», яка побачила світ ще 1878 року і нині зберігається у представниці родини Шевченка по лінії його старшої сестри Катерини – Яніни Шкоди. У ній вперше надруковані спогади людей, котрі добре знали Кобзаря, а також його автобіографія. Пізніше ці ж спогади публікувалися у різних виданнях. Але, як з’ясувалося після знайомства з книгою Піскунова, зі значними скороченнями.

Листоноша потрібна багатьом людям, особливо пенсіонерам та стареньким, які не мають інколи змоги вийти на вулицю, аби заплатити комунальні платежі чи купити необхідні ліки.

У Хмельницькому обласному художньому музеї  відкрилася надзвичайна виставка трьох видатних митців-одеситів під назвою «АРТперетин. Єгоров. Ройтбурд. Гусєв. Відкрита майстерня» за підтримки програми Culture Bridge. Презентація картин у трьох виставкових залах пройшла не лише вперше в нашому місці, а й взагалі на західній Україні. Зокрема, Юрій Єгоров представлений класиком життєдайного живопису, Олександр Ройтбурд – руйнівником стереотипів та міфотворцем, Ігор Гусєв – провокативним творцем фейк-реальності. А головне – творчість цих трьох художників увійшла в історію мистецтва «великих картин», про що свідчать їх масштаби.

Стартувала перша футбольна ліга.

З нагоди Всесвітнього дня поезії в рамках Пункту європейської інформації (ПЕІ), що діє при Кам’янець-Подільській центральній бібліотеці, вшанували її величність – Поезію.

Коли розпочалася Друга світова війна, Федір Мельник лише закінчив семирічку. Пам’ятає, як усією Мирівкою відправляли тоді на фронт старших чоловіків, а діти та жінки залишалися чекати, надіятися, що війна ось-ось закінчиться.
Проте у 44-ому, коли хлопцю виповнилося вісімнадцять, разом з чотирма односельцями таки довелося стати у військовий стрій і вирушити назустріч страшній небезпеці.

Минуло вже шістдесят років, як поєднали свої долі Михайлина і Станіслав Вітковські. У взаємній любові, злагоді та турботі торують вони життєву стежку. Розповідаючи історію свого знайомства, дякують долі, що їх звела.

 У «Хмельницькгаззбуті» нагадують, що споживачі, отримавши монетизовану субсидію, повинні розрахуватися за спожитий газ у повному обсязі. Відтепер у рахунках за лютий уже немає суми субсидії. Там вказується повна сума, яку необхідно сплатити.

Українські села сьогодні на межі виживання. Про це свідчить й офіційна статистика. Щорічно з карти України зникає до двох десятків населених пунктів. Причиною цього явища є демографічна ситуація в країні та безперспективність села. Люди переїжджають у міста, бо в селі немає роботи, не працюють лікарні, школи, клуби. У стані занепаду перебувають і місцеві медзаклади. А до чого призведе розпочата медична реформа, важко сказати. Громадяни нічого не розуміють, та й самі лікарі не можуть збагнути всіх нюансів. Особливо непокоїть ситуація із первинною ланкою медицини у сільській місцевості.

відзначили визволення Проскурова у 1944-му.

75 років тому 304 стрілецька дивізія раптовою атакою оволоділа Лезневим. Частини 127 дивізії атакували Гречани, а розвідники 2-ї повітряно-десантної дивізії з боєм увірвалися в Ружичну. Так місто було оточене, і всі шляхи для відступу німців перекриті. Тому командування прийняло рішення — звільнити Проскурів у ніч на 25 березня...

...

У Брошнів-Осаді  (Івано-Франківська область) поблизу трьох пішохідних переходів, що розташовані неподалік навчальних закладів, працівники селищної ради встановили попереджувальні манекени. Вони мають вигляд школярів, які намагаються перейти дорогу. На наплічнику великими літерами написано “Увага”. Таким чином перехід став значно безпечнішим.

Оператори газорозподільних мереж не згодні з висновками перевірок щодо приведення газу до стандартних умов, які провела Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг і будуть їх оскаржувати

Завжди привітно, з усмішкою на вустах, зустрічає своїх односельців Людмила Бегдай, яка працює начальником Івашківського поштового відділення зв’язку.

Нещодавно в музеї історії міста Хмельницького відкрилася персональна виставка відомого не лише на теренах України, а й за кордоном художника, поета, члена Національної спілки художників України Миколи Івановича Панасюка. Відвідувачам пропонують ознайомитися із 36 роботами – різної техніки, кольорової палітри та тематики. І тут, як кажуть, можна говорити до безконечності, бо на виставці представлена лише дещиця з багаторічного доробку. Микола Іванович освоїв багато технік, різних за складністю: олівець, олію, акрил, акварель, графіку тощо. За життя уже й не злічити всіх його полотен. Писав він їх, залишаючи авторський почерк, часточку душі, помножену на широкий світогляд, сформований різними періодами життя. А бачив художник чимало: побув у Польщі, Німеччині, Італії, Чехії, Туреччині та багатьох інших країнах, де зараз зберігаються його роботи. Пригадує виставку Родена в Парижі, яка справила на нього неабияке враження. З усіх подорожей знаковою у його житті була до Ізраїлю, де він охрестився в річці Йордан.

Голова Хмельницької обл держадміністрації Вадим Лозовий вручив персональні стипендії обдарованим дітям, творчій молоді, провідним митцям області. Їхні кандидатури визначені рішенням конкурсної комісії.

16 березня, у зоні проведення ООС на Луганщині в місті Попасна загинув 38-річний Руслан Слісаренко, боєць 54-ої окремої механізованої бригади Збройних сил України, уродженець Деражні. Під час виконання бойового завдання чоловік отримав осколкове поранення в голову.

Відомо, що з 1 березня 2019 року проведено перерахунок пенсій, передбачений частиною другою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхуваня».
Як повідомили в головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, для перерахунку пенсій особисто звертатись із заявою не потрібно, його проведено автоматично.

З Петром Тарнавським заочно знайомий майже кожен житель нашої області. Як і з діяльністю підприємства ТОВ «Хмельницьктранс», яке він очолює. Воно організовує роботу, утримує і доглядає 22 автовокзали і автостанції області. Це понад 90 відсотків із усіх наявних.
За рік підприємство обслуговує 2,5 мільйона пасажирів, що удвічі більше, ніж усе населення області. Такий потік навіть важко уявити, а ще ж потрібно створити людям комфортні умови, подбати про безпеку та контроль за графіком руху. Всім цим і опікується Петро Іванович.
Якщо перевести його обов’язки і посаду на військову термінологію, то вони дорівнюватимуть повноваженням генерала армії.

Після публікації статті «Бомби уповільненої дії».

Нещодавно в Україні відзначили День добровольця.

введена в експлуатацію минулого вівторка у селі Панівці.

Міжнародний день рідної мови порівняно молоде свято — до календарів усього світу воно ввійшло лише у 1999 році. І в Україні прописалося нещодавно, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.
Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок.

Днями в ремонтній зоні транспортного цеху Хмельницької АЕС урочисто передали для потреб військових відновлений автомобіль «Урал». У заході взяли участь генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко, міський голова Нетішина Олександр Супрунюк, керівники та працівники транспортного цеху, офіцери військової частини.

25 березня 2019 року мало би виповнитися 50 років хмельничанину Миколі Мужичуку. Талановитий акваріуміст, відомий волонтер, люблячий батько і безстрашний воїн. До останнього свого подиху він залишався вірним неньці-Україні. Микола був досвідченим розвідником. Після повернення з бойового виходу, йому стало погано. Чоловіка терміново доправили до Харкова, де  прооперували. Смерть Миколи Андрійовича 19 березня 2018 року стала неочікуваною для всіх.

Вона ніколи не думала, що працюватиме на пошті. І пошта колись для неї, юної, уособлювалася лишень у постаті листоноші, яка регулярно приносила до їхньої домівки газети та журнали. І заходила практично у кожен двір, бо тоді періодику передплачували майже всі.

Нова українська школа — це насамперед нова якість управлінської діяльності керівника навчального закладу. Тому дуже важливими є постійні робочі зустрічі, на яких директори шкіл можуть навчатися й ділитися досвідом щодо впровадження нових методик організації управління. Остання така зустріч у Новоушицькому районі відбулася зовсім недавно. Розмова виявилася змістовною і цікавою.

Кубок України з важкої атлетики в Чернігові став важливим етапом відбору для вітчизняних спортсменів до офіційних міжнародних змагань поточного року, де будуть розігруватися рейтингові очки для потрапляння на Олімпійські ігри-2020 до Токіо.

На міжнародній легкоатлетичній матчевій зустрічі збірних команд Білорусі — Франції — Туреччини — України серед юнаків (U-18) у приміщенні, яку проведено в Стамбулі, Дмитро Козачук зі Старокостянтинова посів п’яте місце в бігу на 800 метрів із особистим рекордом (1 хв. 58,75 сек.).

Ох, і люблю ж я їздити до міста! Там не те що у селі. Там ніколи не знаєш, яка пригода чи халепа на тебе чекає. От минулої неділі не встиг зійти з автобуса та обтрусити дорожню куряву, як міська дівчинка простягає якийсь папірець, та ще й так, мило посміхаючись, припрошує:
— Відвідайте наш тренінг, і ви назавжди забудете про свої хвороби, негаразди і неприємності.
— Та невже? – перепитую недовірливо.
— Подивіться у мої чесні очі, — відповідає серйозно. — Хіба я можу вас обманути?

Ще до початку чергової сесії Меджибізької селищної ради, в повітрі, як кажуть, відчувалась напруга. Крім депутатів, до залу засідань збиралися люди, жваво, впівголоса обговорювали якусь відому тільки їм проблему, а тому на появу чужака (журналіста Подільських вістей) відреагували насторожено, мовляв, а це що за «фрукт» з’явився? І, справді, щоб не зривати очі людям, вирішую отримати інформацію у когось до початку засідання і виходжу із зали…

Печаль, така глибока, ніби осінь, огортає не лише душу, а й тіло. Крадькома торкається холодом щоки, тривожно дихає у потилицю. Хочеться заплющити очі й зіщулитися — від остраху. Але так само хочеться негайно розвернутися і добре роздивитися, хто ж то дихає там так холодно?
Та навколо — пустка, ні душі. Лиш у хащах, якими поросли покинуті хати, стогне вітер (о, то це, певно, у нього такий зимний подих?..)

Як ніколи, міцно-міцно, Євген обійняв свою матір і пішов не оглядаючись. Його постать віддалялася, а Олена Андріюк стояла біля хвіртки й дивилася синові вслід. «Ти більше його не побачиш!» — раптом почула голос за спиною. Роззирнулася навколо — нікого. Гнала від себе тривожні думки, бо ж, напевне, втомилася, ночі недоспані, збирала сина в дорогу, то й казна-що вчувається. Адже ж не раз проводжала сина й зустрічала відтоді, як він вирішив стати військовим. Коли йому вісімнадцять виповнилося, то підписав контракт.

Олена Пендак з нетерпінням чекала завершення реконструкції тваринницьких комплексів в Остапківцях, аби прийти сюди на роботу дояркою.

Ці слова належать легендарній особистості, яка ввійшла в історію британської політики і світової загалом як «залізна леді»... Безсумнівно, лише рішучим і наполегливим під силу підніматися вгору, брати висоту. В іншому випадку, якщо стояти і просто споглядати вершину, не ризикнувши кинути їй виклик, пізнати смак перемоги не вийде.

Прочитавши у ЗМІ інформацію про те, що Україна за рівнем життя серед останніх в Європі, я не повірив. Але потім цю інформацію озвучив сам Президент, і я змушений був поставитися до неї серйозно. От ми, виявляється, куди придибали після невгамовного «реформування».

Тарас Григорович Шевченко — феноменальна постать в українській літературі, яка вже понад два століття є символом непоборної волі, снаги, вдачі... Наш національний характер, ментальність, прагнення закодовані в його рядках назавжди. А «Кобзар» — це душа українців, така глибока, така щира, така оголена, що, здається, сам Тарас її віками оберігає.
Кожен твір приміряється по-своєму, кожен рядок лягає в особливий момент, момент духовної єдності з Богом, з великим словом. А слово — це нестримне прагнення до самопізнання, яким українці виражають непримиренність до своєї меншовартості. Ідейність, загаптована у його поемах, віршах — своєрідний орієнтир для тих, хто прагне змін, бо, маючи мету, впевнено торуємо свій шлях.

Про таких як Інна Ящук кажуть: «Успішна жінка». Декан факультету початкової освіти та філології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, доктор педнаук, професор, депутат обласної ради, громадський діяч, чудова дружина і мама – здається, це і є складові визнання, поваги й уявлення сторонніх про бажаний успіх.
Проте чи збігаються вони з її переконаннями? Якою бачить місію жінки в сучасному світі? Про це та про інше ми й ведемо розмову з Інною Ящук за чашкою чаю.

Є жінки, про яких кажуть, що вони, наче сама весна. Сповнені енергії, несподіванок, яскраві, як сонце. Любов Гула, керівник Наркевицької об’єднаної територіальної громади у Волочиському районі, зізнається, що не раз чула таке порівняння на свою адресу.

Не кожному під силу стати хорошим лідером і талановитим керівником. Проте Тетяні Криворучко це вдалося. Хоч лише понад рік очолює Жванецьку об’єднану територіальну громаду, але їй вдалося зробити чимало добрих справ, спрямованих на поліпшення добробуту селян.

В Шепетівці 24-річний чоловік, викравши пару коней, на такій швидкості мчав містом, що зіткнувся з припаркованим біля тротуару «Audi». Автівку від удару відкинуло вбік. Підозрюваного, якому тепер відповідати і за крадіжку, і за ДТП, затримали неподалік.

Зустрічі з очільниками Хмельниччини журналісти чекали давно. Ще з того часу, коли під загрозою самоліквідації, ЗМІ випровадили в самостійне плавання серед бурхливого моря абсолютної непередбачуваності. Ціни на папір, фарбу, друк і доставку зростають, Центральний офіс Укрпошти займається шантажем. Влада робить вигляд, що не помічає цього гармидеру.
Важко знайти посадовців, які передплачують і читають найпопулярніші в області видання, дивляться телевізор або слухають радіо. Про реагування представників влади на резонансні публікації взагалі годі говорити.

У Ярмолинецькій центральній районній бібліотеці відбувся вечір-реквієм, на якому згадували буремні події осені-зими 2013-2014 року в Києві.

Хочу розповісти про свої митарства на старості літ.

Хтось справедливо зазначив, що радощі і печалі треба розділяти з друзями. Бо лише тоді твоя радість подвоюється, а прикрощі будуть не такими болісними. Чи не тому для надійних, перевірених роками, ситуаціями друзів хочеться зробити бодай щось добре та приємне. І чудовим приводом для цього може стати… весна. Пора пробудження, оновлення, мрій. А ще — пора зустрічей і позитивних вражень — вирішив колектив нашої газети й організував для листонош області, котрі мають найвищі показники в передплаті «Подільських вістей», весняний розіграш призів.

Відновлення Хмельницького аеропорту є одним із пріоритетів роботи облдержадміністрації. Минулий рік став переломним у цьому процесі, адже нарешті за підтримки обласної ради, яка у грудні 2017 року схвалила відповідну програму будівництва та розвитку КП «Аеропорт Хмельницький»  на 2018-2022 роки із загальним фінансуванням 724,5 мільйона гривень, підприємство почало відроджуватися.

Веліна Владиславівна Заяць очолює одну з найбільших громад України — Дунаєвецьку міську об’єднану територіальну громаду.

Над Хмельницьким кінотеатром «Планета» нависла реальна загроза  закриття. До цього призвела низка подій, які можна вважати збігом обставин, або ж спланованою акцію. На користь останнього може говорити те, що будівля кінотеатру — ласий шматочок майна прямісінько у самому центрі міста. Чому «Планеті» загрожує закриття, розбиралися «Подільські вісті».

Народ завмер. Спочатку — в очікуванні весни, яка несе довгождане тепло й, відповідно, менші цифри у платіжках за газ і електроенергію (і чому, власне, ми не живемо там, де взагалі зими немає і в грубі палити не треба?). Тепер завмер в очікуванні грошей: «живих» субсидій та індексованих пенсій.
 Усюди тільки й мови, що про монетизацію та індексацію. Пенсіонери взагалі дочекатися не можуть, коли ж, нарешті, отримають вони ті додаткові гроші. І вже вкотре підраховують можливі варіанти, тішачи себе надією, що індексація буде відчутною. При цьому не один раз подумки просять Бога, аби надія ця не була марною...
 Втім час сподівань, як кажуть, минув. І ось, починаючи з  4 березня, пенсіонери, які отримують субсидії, почали разом з пенсією отримувати  «живі» гроші. Як це буде далі на практиці, побачимо. Поки що ж спробуємо розібратися, як усе повинно відбуватися.

 

Відбулася прес-конференція в. о. генерального директора ПАТ «Хмельницькобленерго» Олега Козачука, у якій, окрім журналістів провідних засобів масової інформації, взяли участь і представники громадських організацій. Тому звичний формат прес-конференції розширився і переріс у спілкування на актуальні теми сьогодення, які іноді виходили далеко за межі посадових обов’язків Олега Івановича. Отож він висловлювався не лише як керівник енергетичної компанії, а й як громадський діяч і просто не байдужий громадянин держави. 

Відтепер кожен із нас має можливість контролювати свою зарплату та майбутню пенсію, користуючись персональним комп’ютером. І все — завдяки веб-порталу (http.pfu.gov.ua).

Багато хто з хмельничан пам’ятає страшне ДТП у Летичеві 2015 року. Тоді внаслідок аварії загинув місцевий дільничний офіцер міліції, його дружина та маленька дитина. Нещодавно суд першої інстанції визнав винним у трагедії Євгена Неймака, який отримав вирок у вигляді позбавлення волі строком на 9 років. Захист Євгена подав апеляційну скаргу з метою переглянути рішення суду. Рідні Неймака вважають, що він не винний, бо кермував того трагічного дня колишній міліціонер Ігор Молчанюк, з яким був тоді Євген.

Кожного разу під час засідань у Верховній Раді спостерігаємо дуже «плідну й важку» працю наших народних обранців. Картина знайома — одні дрімають, інші читають пресу, ну а деякі, не зраджуючи своїй традиції, без кінця себе фотографують на дорогі айфони. Хто з панів-депутатів дуже вже натомився, то розминає ноги й спину, прогулюючись сесійною залою. Словом, займаються всім, окрім своїх прямих обов’язків перед народом. І таке бачимо на кожній сесії, — це не парламент, а стихійний ринок!

На все життя (народився в 1928 році) мені запам’яталися сталінські часи.

Постійні політичні скандали вже давно стали якоюсь злою українською кармою. І чим більше вони розкручуються, тим безглуздішими видаються звичайним громадянам. А останній із них, до якого нинішня влада «прив’язала» Надію Савченко, вже відверто нагадує тридцяті роки минулого століття. А хіба ні? Тоді також вчорашні герої країни і депутати найвищого органу влади раптом оголошувалися «ворогами народу», які планували терористичні акти, а ще були шпигунами.

За підсумками переговорів щодо Донбасу в Мінську 29 березня Тристороння контактна група вкотре узгодила встановлення режиму тиші. Співпадіння чи ні, але цього разу у День сміху.

В оприлюдненій за підсумками переговорів заяві говориться, що "Тристороння контактна група вітає рішучість усіх учасників Мінського процесу забезпечити повне дотримання режиму припинення вогню у зв'язку з Великодніми святами, яке набере чинності в суботу, 1 квітня 2017 року, з 0:00".

Як живеться нині матері-одиначці?     

«Мамо, весь клас їде на екскурсію до Кам’янця-Подільського, — повідала третьокласниця Оля, щойно вийшовши зі школи. — А я поїду?
Вона допитливо заглядала у неньчині очі, і в них було стільки надії. Не по роках доросла, дівчинка навчилася сприймати дійсність якою вона є. Дівча розуміє: ненька, яка виховує її одна, хоч і абсолютно в усьому собі відмовляє, не може дозволити своїй дитині, здавалося б, елементарних речей. Хоча, як і кожна мама, небо ладна прихилити, та не хилиться: тримають здирницькі тарифи, шалені ціни на геть усе, а ще не доведи Боже елементарного ГРВІ — в аптеку хоч не заходь. Як вижити у нашій країні мамі-одиначці? Хоча, і всі ми це розуміємо, щоднини риторичнішим стає питання: як в ній вижити нам усім?

Сьогодні ми можемо без перебільшення сказати, що Збройні сили України дають гідну відсіч російському агресору на сході нашої держави. Українська армія укомплектована необхідною військовою технікою, одягнена та нагодована.
До лав Збройних сил здійснюється чіткий відбір військовослужбовців, які готові виконувати свій патріотичний обов’язок.
Про те, яка ситуація щодо призову, зокрема, на Хмельниччині, нам розповів військовий комісар обласного військкомату Сергій Присяжнюк:

На теренах Поділля з 1991 року успішно діє унікальна науково-виробнича організація «КАММЕД».   Головним її науковим консультантом довгі роки був академік Олександр Шалімов.
Днями головні лікарі медичних закладів міста над Смотричем, завідувачі відділень разом із заступником міського голови Вадимом Савчуком детально ознайомилися з роботою підприємства.

Питання, які розглядалися цього вівторка на колегії облдержадміністрації, — актуальні й на часі. Йшлося про проведення комплексу весняно-польових робіт, забезпечення наших краян мінімальною зарплатнею, а також про підготовку до літньої оздоровчої кампанії. За великим рахунком провів засідання голова обласної ради Михайло Загородний. Саме в нього виникало безліч запитань, почасти й незручних, до очільників районів та департаментів.

У нашій державі нема війни. Є антитерористична операція, яка триває роками. Є відрядження у зону АТО, коротшої і довшої тривалості. Скільки вже таких «командированих» побували там? А скільки не повернулося і не повернеться ніколи? Відстежуючи мову документів, ніколи в житті не здогадаєшся, що насправді у нашій державі триває війна, у якій гинуть наші — зовсім мирні! — хлопці.

У справді правовій і демократичній державі кожен її громадянин може розраховувати на захист своїх конституційних прав від свавілля силових структур і справедливий суд. Утім, ніде гріха таїти, Україна далека від стандартів цивілізованих правових держав, де панує верховенство закону. У нас, на жаль, не діють механізми противаги, які б захищали людину від правового нігілізму правоохоронних органів і судів.
У минулому році «Подільські вісті» публікували матеріал «Поліція, прокуратура, суд — трикутник жадоби і цинізму» (Див. «Подільські вісті» від 15.09.2016 року №№ 103-104), у якому йшлося про обставини резонансного ДТП, що мало місце в 2014 році. Тоді сталася трагічна аварія, у якій постраждали чотири дівчини, одна з них загинула на місці пригоди. На лаві підсудних опинилася водій автівки, яка потрапила в аварію, Дарина Доскач — дочка хмельницького бізнесмена Дмитра Доскача. Ми детально описали процес так званого розслідування справи правоохоронцями, який передував судовому процесу.

У відділі краєзнавства обласної наукової бібліотеки проведено захід «Назавжди у пам’яті подолян», приурочений 75-річчю з дня народження М. А. Павловського.

Гарних творчих здобутків, як це прийнято говорити, досягли журналісти газет «ПОДОЛЯНИН», “Край Кам’янецький», «Ключ», «Студентський меридіан», ТРК «Імпульс», телередакції «Кам’янецькі новини», колективи яких очолюють члени НСЖУ Алла Бабляк, Ольга Міркотан, Надія Єрменчук, Тетяна Шуханова, Оксана Грушанська, Анатолій Подолян, Інна Дорога.

Кам’янець-подільське комунальне підприємство «Міськтепловоденергія» вже до кінця березня цього року планує цілком відмовитися від використання природного газу і виробляти теплову енергію винятково на альтернативному паливі. Газова незалежність у місті над Смотричем випробувана ефективною роботою перших шести котелень на твердому паливі. Пізніше на таке ж паливо перейшли ще дві найбільші діючі котельні та була споруджена унікальна навіть для Європи теплоелектростанція (ТЕС).
З надійною роботою нових потужних котлів та масштабами будівництва ТЕС директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук ознайомив представників міської влади та журналістів.

У бібліотеку села Бубнівка, що на Волочищині, з колегою зайшли випадково. Тут, на відміну від чималої, на жаль,   кількості сільських бібліотек, не пахне пусткою, не віє сиротливим безлюддям, адже  кипить життя. Нам назустріч вибігла зграйка діток.
Вони, виявляється, щоднини проводять тут своє дозвілля. Моє  несподіване навіть для самої себе  запитання: «Що ви тут робите?», їх направду щиро здивувало. Тож відповіли майже гуртом: «Читаємо, малюємо, граємось…».

Розпочалися ігри серії плей-оф  чемпіонату України з футзалу в екстра-лізі.

Черговий тур чемпіонату України з футболу в другій лізі відбувся минулої суботи.

відбувалися на майдані та в сесійній залі

Минулого четверга ще за годину до початку чергової одинадцятої сесії обласної ради перед Будинком рад зібралися активісти Хмельницької обласної організації ВО «Свобода» та молодіжної організації «Сокіл». Перш за все мітингувальники вимагали відставки голови ОДА Олександра Корнійчука, зменшення тарифів на комунальні послуги, підвищення пенсій та проведення земельної реформи.

У Хмельницькій дирекції державного підприємства «Укрпошта», відбувся конкурс на посаду директора. П’ятдесят один бажаючий взяв участь в ньому. До фіналу дійшли четверо.

Середня офіційна зарплата на Хмельниччині в січні перевищила п’ять тисяч гривень. За рік вона зросла в півтора раза, що одночасно позначилося на рейтингових показниках: область піднялася на чотирнадцяте місце серед регіонів України. Зрозуміло, таке стрімке зростання значною мірою пояснюється збільшенням розміру мінімальної зарплатні: бюджетники — а ця сфера охоплює близько половини працюючого населення — почали отримувати більш-менш гідну винагороду за свою роботу, що якісно позначилося на зарплатних цифрах. Так, освітяни в січні в середньому отримали 4,5 тисячі, медики та працівники культури — майже чотири тисячі. Щоправда, зарплатня нерівномірно «лягла» на райони області. Найнижчий її рівень зафіксовано на Шепетівщині — менше чотирьох тисяч. У четвірці найгірших також опинилися Волочиський, Ізяславський та Полонський райони. Їх і вирішили заслухати на спільному засіданні обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення та тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

«Вороняча слобідка» згоріла. Вона не могла не згоріти».  Ілля Ільф. Євгеній Петров. «Дванадцять стільців».

…У ніч на 23 березня на складах зберігання боєприпасів, розташованих неподалік від Балаклії Харківської області, сталася пожежа, в результаті якої здетонували снаряди. Загальна площа арсеналу, на складах якого (за документами) зберігалися 138 тисяч тонн боєприпасів — третина українського боєзапасу (!), становить 368 гектарів. Це найбільший не лише в Україні, а й у Європі арсенал. Якби вивозити з Балаклії по 100 вагонів мін і снарядів у день, для повного вивільнення складів знадобився б цілий …рік!

Нещодавно на Деражнянщині місцевий житель села Богданівці «прославився» намаганням підпалити сільську раду. Подробиці непересічного інциденту «Подільським вістям» розповіли у Деражнянському відділенні поліції.

Він займає чільне місце серед сотень собі подібних в Україні і незмінно утримує лідерські позиції в області. Його вихованці з року в рік все частіше гучно заявляють про себе на світових, європейських, українських спортивних аренах. Хмельницький обласний центр фізичного виховання учнівської молоді не зрадив славним традиціям і олімпійського року. Тож має високопрофесійний колектив на чолі з директором Анатолієм Федосєєвим чим, вірніше, ким пишатися. Але от чи представлятимуть ці яскраві, уже всесвітньо відомі спортсмени Хмельниччину й надалі — питаннячко. Адже за справжніми професіоналами, підготовленими нашим обласним спортивним центром, так би мовити, полюють   не на жарт, обіцяючи дуже вигідні умови, достойне життя. А так не хочеться бути «сировинним придатком»…

Двадцятивосьмирічний Андрій Бойко розповідає про події десятирічної давнини відсторонено, ніби вони його і не стосуються: «Стояла небувала спека. Вирішив скупатися. Щосили відштовхнувшись від берега річки, пірнув у воду. Дно виявилося значно ближчим, аніж розраховував. Удар об нього був такий сильний, що одразу знепритомнів. Із води витягав уже друг. Перелом шийного відділу хребта паралізував нижню частину тіла».
Важко собі уявити, як один імпульсивний вчинок може переламати  життя. Після травми юнак не зміг ходити.  Проте Андрій виявив виняткову силу духу, аби не занапастити себе у жалю та відчаї.

«Устим Кармалюк і Поділля» – назва круглого столу, що відбувся в обласній науковій бібліотеці, яку відкрила Валентина Борейко, завідувач відділу краєзнавства. У ньому взяли  участь студенти гуманітарно-педагогічної академії.

У Хмельницькому,  на базі департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС, відбувся семінар начальників підрозділів кінологічного забезпечення митниць ДФС за темою «Організація кінологічного забезпечення у Державній фіскальній службі України».

Днями на базі Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького проходив чемпіонат Державної прикордонної служби України з гирьового спорту.

На трасах, прокладених вулицями Івано-Франківська, відбувся зимовий чемпіонат України зі спортивної ходьби. Він став відбірковим до національної команди, яка 21 травня виступатиме в  Чехії на Кубку Європи.

DSCN0022.JPG

24 березня держадміністрації області спільно із Головним управлінням ДСНС України у Хмельницькій області відправили нужденним Балаклійського району гуманітарну допомогу.

Редакція газети «Подільські вісті» оголошує конкурс на посаду комерційного директора. Вимоги: досвід роботи в комерційних структурах, знання менеджменту, комунікабельність. Звертатися за тел.: 63-26-59, 78-95-98.

Хмельничанка Тетяна Вельська була впевнена, що в неї народиться довгоочікуваний синочок, бо вона виховувала трьох доньок. Проте лікарка, яка проводила ультразвукове дослідження, її вкрай спантеличила, повідомивши, що в неї буде... трійня.

 Днями на базі Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького проходили збори з посадовими особами. Обговорювали  нові вимоги щодо речового забезпечення військовослужбовців і працівників Держприкордонслужби та переваги їхнього практичного застосування в умовах сьогодення.

Аномальне висихання річок, обміління криниць і погіршення якості води — ці болючі проблеми притаманні кожному регіону країни. Хмельниччина не виняток. Область ризикує втратити свої водні артерії, а жителям міст може не вистачати питної води. На цьому наголошує депутат обласної ради Микола Харкавий, з яким ведемо розмову з цього приводу.

Пригадується, в’їхав колись в Україну з Румунії, поблизу Берегова. Наче на пральну дошку потрапив. Різниця між європейськими дорогами та вітчизняними ніколи ще не була такою разючою. Автобус ледь плентався зі швидкістю кілометрів 30 на годину. Ні, далі усе було більш-менш гаразд, поки не дісталися до Золочіва, що на Львівщині, і продовжили гру — не вскоч у яму. На тлі цих ділянок у Закарпатті та на Галичині дороги Хмельниччини ще в пристойному стані. Не всі, звісно. Бо також згадав відрядження, коли «мандрував» Красилівщиною й була потреба доїхати до Великої Медведівки. Сказати, що туди є дорога — перебільшення, так, напрямок, що зветься шляхом. Тобто ремонтувати-відновлювати-будувати в області в цій сфері є багато чого. А тут ще й «несподівано» зима закінчилася. Й традиційно, як усі вже звикли казати: зійшов сніг, а разом з ним і асфальт. І безліч ям на дорогах постали в усій красі. «Подільські вісті» звернулися до начальника служби автодоріг у Хмельницькій області Петра ГНИДЮКА, аби він розповів, коли наведуть лад на наших шляхах, що ремонтуватимуть цьогоріч.

У шахах і шашках термін цугцванг означає таку ситуацію для гравця, при якій кожний наступний  хід погіршує його позиції. Аналогічний термін останнім часом використовують і для політичних гравців, котрі попадають у цугцванг через необдумані або слабкі політичні рішення.

У Старокостянтинові відбувся традиційний щорічний Відкритий  освітній форум учителів природничих дисциплін, присвячений пам’яті Героя Небесної Сотні, Героя України Сергія Боднарчука.

Не судилося. Привезли раніше. Близько півночі навколішки з запаленими лампадками у руках,  сльозами на очах і невимовно пекучим болем у серцях зустріли у рідному селі Печеське, що на Красилівщині, труну з тілом Героя – Миколи Грабарчука, старшого солдата 14 окремої механізованої бригади. А йому в серпні мав би виповнитися двадцять один. Ще, як мовиться, жити й жити. Та хіба питає та проклята війна віку? Безжальна й безглузда, вона вперто продовжує сиротити сім’ї, одягаючи чорні хустки на вмить посивілі голови матерів, Україну, забираючи найкращий цвіт нації.

Насамперед анекдот: «Австрієць подорожує Україною. Вирішив подивитися не лише великі міста, а й сільську глибинку. Придбав квиток на автобус, сів і їде. Та раптом між населеними пунктами припекло іноземцеві до туалету. Підійшов до водія, пояснив ситуацію. «Потерпи, друже, кілька хвилин», — відповів той. За мить автобус пригальмував на узліссі. Пасажир вистрибнув та чимдуж помчав поміж дерев. Немає туриста 10 хвилин, немає двадцять. За півгодини з’являється і ледь не з кулаками накидається на водія, бо, мовляв, у лісі вбиральню відшукати так і не вдалося».

Минулого четверга відбулися звітно-виборні збори Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України.

У Хмельницькому відбулися перші літні ігри  обласної організації ветеранів спорту (ХОВС) з шахів  серед мікрорайонів міста.

Під патронатом Національного олімпійського комітету України в Хмельницькому відбувся ІХ Всеукраїнський турнір з вільної боротьби серед юніорів (1997-1998 р. н.) та жінок, присвячений пам’яті Героя Радянського Союзу Олега Оніщука, який загинув в Афганістані, виконуючи військовий обов’язок.

На базі Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького проходив чемпіонат Державної прикордонної служби України з рукопашного бою.

Майже всі жителі нашої області є споживачами електроенергії. Але, як би дивно це не виглядало, багато хто досить приблизно обізнаний із правилами користування електроенергією, строками та особливостями розрахунків за неї, а також про те, які додаткові послуги надають енергетики та про порядок їхнього отримання. Аби заповнити цей пробіл у знаннях споживачів, ми звернулися за роз’ясненнями до директора комерційного ПАТ «Хмельницькобленерго» Олега Іванюка.                              

Ось скажіть, чи кожна з сучасних господинь здатна спекти, до прикладу, хліб? Авжеж що ні, бо, за великим рахунком, то воістину велике мистецтво. А якщо ще й у печі пекти, на черені... І що вже казати про весільний коровай? Власне, й раніше навіть не в кожному селі була ґаздиня, здатна добре вдати цей святий обрядовий витвір, яким батьки благословляють молодят на щастя, добробут та світлу долю.

Завершився регулярний чемпіонат  України з футзалу в екстра-лізі.

Минулої суботи розпочався футбольний сезон у другій лізі чемпіонату України.

Письменник, лауреат всеукраїнської премії імені Степана Олійника Петро Савчук не має спочинку: продуктивно видає на гора нові твори. Ось і тепер читачам сипонув добру порцію гумору і сатири у книзі «Що скаже Європа...» (видавництво ФОП  А. А. Цюпак), яку презентував у міській бібліотеці № 9 (мікрорайон Дубове, що в обласному центрі).

На престижному фестивалі короткометражних фільмів «Кіномедіа», який щороку організовує Незалежна асоціація телерадіомовників під гаслом «Роздягни медіа в кіно!», блискучі перемоги здобули студенти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Ціну на проїзд в маршрутках Хмельницького виконком збільшив. Це погана новина. Хороша: вартість проїзду становитиме чотири гривні, а не 4,5, як попервах планувалося проектом рішення. «Тарифи — не політика, а економіка, —  наголосив міський голова Олександр Симчишин перед  винесенням на голосування цього питання. — Тільки після того, як береш до рук калькулятор і рахуєш усі складові, можна ухвалювати рішення». І здається, саме з підрахунками в міської влади все гаразд: рішення справедливе та цілком економічно обґрунтоване. Пам’ятаєте, минулого тижня ми писали (див. «ПВ» від 10 лютого № 20, «Маршрутний спрут»), що «може не треба тариф збільшувати до 4,5 гривні, а вистачить і чотирьох?» Самоцитування, звісно, справа не вельми гарна, але наразі воно доречне, бо свідчить про відповідальну позицію нашої влади, яка дослухається не тільки до нахрапистих перевізників, а й до громадського загалу, до преси.

Правильно люди кажуть, що найдорожче у людини — це її здоров’я. Але здоров’ячко, на жаль, має здатність часто нас підводити. І як тільки стається така біда, ми чимдужче мчимо за допомогою до людей у білих халатах. І, погодьтесь, приємно коли вас зустрічають не просто професіонали, а ще й доброзичливі та щирі медичні працівники, яким дійсно не байдужі ваші проблеми, бо тоді і віра у подолання недугів та болячок зростає в рази.

У Чорному Острові відбулося обласне літературно-мистецьке свято байки «Зіходить зіронька моя...» до 190-річчя від дня народження видатного українського байкаря Леоніда Глібова. Організаторами виступили обласний науково-методичний центр культури і мистецтва спільно з Чорноострівською об’єднаною територіальною громадою та відділом культури Хмельницької РДА.

Ціни на споживчому ринку Хмельниччини в лютому порівняно з попереднім місяцем зросли на 0,9 відсотка; в Україні (без урахування тимчасово окупованих територій) — на один відсоток.

На ознайомчому семінарі, який пройшов за підтримки німецького Фонду Ганса Зайделя в рамках проекту «Староста об’єднаної територіальної громади та громадськість: виклики сьогодення», були присутні 26 голів міських, селищних, сільських об’єднаних територіальних громад області та понад 100 старост цих громад.

Позачергову десяту сесію Хмельницької обласної ради скликали, аби депутати висловили свою позицію щодо розгону учасників блокади торгівлі з окупованими територіями і прийняли відповідне звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, Генерального прокурора.

За результатами позапланової невиїзної перевірки Державною фіскальною службою Хмельницької області одному із суб‘єктів зовнішньоекономічної діяльності — підприємству сфери легкої промисловості донараховано 1,9  мільйона гривень фінансових санкцій у вигляді пені за порушення законодавчо встановлених термінів розрахунків за операціями із зарубіжними контрагентами.

Як відомо, дурити весь народ вдається, але ненадовго. Можна тривалий час обманювати частину народу. Однак ніколи нікому не вдавалося водити за ніс  весь народ  весь час.   У цьому, безумовно, головна причина загибелі всіх  режимів та імперій.

На жаль, сьогоднішня влада в Україні не робить висновків з історії  «попєрєдніков» і, назвемо речі своїми іменами, йде тією ж лижнею, второваною колишньою злочинною клікою екс-президента Януковича. А нарощування м’язів у вигляді збільшення та зміцнення національної гвардії, спецпідрозділів, інших репресивних механізмів нікого не врятували і, повірте, не вбережуть від народного гніву. Бо український народ терпеливий, мов віл, до певної межі. Загляньте в його криваву історію, яку, за словами Ліни Костенко, не можна читати без валідолу, і ви в цьому переконаєтеся. Побиття ж і розправа над учасниками блокади, як висловилися українські патріоти, «аваковськими псами», це не що інше як агонія сьогоднішнього режиму. Більше того, «зачистивши» блокадний «редут», правоохоронці   спровокували протестні акції по всій Україні. І  це стало доказом того, що на силу завжди найдеться кулак.  Судіть самі, влада два місяці доводила, що рух окремих товарів через лінію розмежування з ОРДЛО — невід’ємний елемент системи національної безпеки держави. Стверджувала, що Україна згине без донбаського антрациту, що блокада відчужить окуповані території.  Мовляв, усякі парасюки та семенченки — це ледь не агенти і кінцівки Москви, а припинення торгівлі з ДНР і ЛНР — бальзам на душу триклятому Путіну й Москві. Коли ж слово на форс- мажорному засіданні НРБО взяв Петро Порошенко, він заспівав стару пісню: облога і все таке інше — це антидержавницька поведінка  та втрачені податки з окупованих підприємств. Далі пролив крокодилячі слізки про гроші на пенсії й армію. Вважає, що усе це — підігрівання та потурання з боку блокадників терористам і окупантам. Довівши у такий дивний спосіб, що кільце матиме негативний ефект  для України, що кардинально воно вплинути на окупантів не здатне, гарант Конституції пропонує... відповісти промосковським посіпакам, чим би ви думали, тими самими... кліщами. Точнісінько, як ото пропонував «хуліган» Вовочка Парасюк.  Але ж то Парасюк, а це...
Звісно, що таку «нову» і «мудру» ідею Петра Олексійовича миттю підтримала РНБО. Окрім цього, блокада в імпровізації керівника держави діятиме доти, поки окупанти не повернуть під юрисдикцію України вкрадені українські виробництва.
Звісна річ, щоб визнати своє безсилля проти радикальних вуличних заворушень кишенькових революціонерів, приміром, того ж Коломойського, але підтриманим суспільством, рішенням багатьох обласних рад тощо, що не кажіть,  а добрячий плювок у бік  Петра Олексійовича. Отож краще вже прикрасити, доповнити, вдосконалити виконання вимог Парасюка своїм власним ультиматумом  до терористів, щоб ніхто бува не подумав, що усяким авантюристам й пройдисвітам вдасться нагнути Петра Олексійовича у непристойну позу. Однак, що то за ультиматум до терористів, якщо ти сам заявив, що облогою їх не взяти. А ті вже ейфорично женуть ешелони віджатого  антрациту  на Москву.
Загалом, оголошена РНБО блокада, лише легалізує встановлений парасюками та терористичними експропріаторами статус кво. Уся ця катавасія вкотре довела, що Президент не здатний опиратися тиску вулиці.
Що залишається  робити тим же Парасюку, Семенченку, Соболєву, які гнівно вимагали економічних кліщів для терористів і зовсім не допускали, що Порошенко таки наважиться їх замкнути. Словом, наш Президент спрацював на випередження і, мабуть, не прогадав.   Якщо ж нового нічого не з’явиться в колізії, яка склалася, доведеться витискати з напівживого сюжету блокади нову ідею. Мовляв, залишаємо «редути», щоб контролювати виконання вже рішення РНБО. Словом, складається все, як у тій поговірці: коли корупцію не подолати — її потрібно очолити. Тобто, якщо облогу розігнати не під силу,  тоді нею  потрібно управляти.
Ледь не надбанням всесвітнього комізму стала комедія із затриманням Насірова детективами НАБУ. Подейкують, що тут не обійшлося без руки Америки. Саме вона дала нашим правоохоронцям «наводки»: де і що шукати та гарантувала їм безпеку, благословивши на такий досі безпрецедентний улов корупціонера крупного калібру.
Ця операція, безсумнівно, викликала ревнощі і заздрощі  в слідчих Генпрокуратури. Тому вони накинули кайданки на колишнього голову Державного управління справами Ігоря Тарасюка. Суд обрав йому запобіжний захід: заставу — 6,4 млн., а також вилучили у нього закордонні паспорти, щоб він не дременув за «бугор». Тарасюк стверджує, що мільйон євро, який знайшли  у нього вдома, не його.  Мабуть, його підкинули сусіди.  Йому ж інкримінують сприяння у заволодінні майном «злочинною організацією Віктора Януковича».
Той же Захід, в особі МВФ, пообіцяв надати черговий транш, майже мільярд доларів, якщо Україна скасує мораторій на продаж сільськогосподарських земель. Нагадаю, що у тій же Франції й Німеччині у державній власності перебуває 67 відсотків матінки-годувальниці, у Бельгії — 70, а в Голландії, країні найвищих врожаїв, усі  сільськогосподарські землі   — державні. А втім М. Грушевський стверджував, що торгівля землею — явище ненормальне і його можна порівняти з правом власності на людину-раба.
Ще одна вимога позичальників: подальша пенсійна реформа, при якій в Україні до заслуженого відпочинку за віком доживуть одиниці. Скорочення кількості бюджетників, хоча це торкнеться і педагогів, і медиків. Тобто Європі потрібна  хвора і темна Україна, яку можна  прибрати до рук. А ще цей меморандум між МВФ і Україною багато політиків  вимагають  провести через стіни парламенту. Адже такі умови фактично знищують Україну, оскільки потягнуть за собою закриття лікарень, шкіл, дитячих садочків. Є в тому документі і непогані вимоги: зміцнення повноважень НАБУ, створення антикорупційного суду до кінця цього року.
Отож судіть самі, хто нами керує і куди ми рухаємося, чи пак, в яку прірву, безодню скочуємося.

Олександр Миколайович Краєвський — завідуючий урологічним відділенням Шепетівської центральної лікарні — яскраве підтвердження цих слів. Звісно ж, без команди однодумців, людей, пріоритети в роботі яких — це максимально якісне надання медичної допомоги, важко було б досягти такого рівня. Однак те, що все відділення, ясна річ, сформоване лідером, лікарем вищої категорії із сорокарічним досвідом, функціонує як єдиний механізм — заслуга Олександра Миколайовича.

На столі у вазі — величезний букет квітів. Милується пишними хризантемами Олена Машевська. Голова селищної об’єднаної територіальної громади Антон Камінський, вітаючи Олену Йосипівну з 90-річчям, подарував хризантеми, які символізують довголіття та сімейний спокій.
У день свого ювілею довгожителька почувалася найщасливішою у світі, бо ж у її домі зібралися найрідніші та найбажаніші гості. Хтось із них влучно зауважив: де народилася Олена Йосипівна, там і пригодилася. Бо ж і справді, вона навчалася, щоб  допомогти односельцям побороти недуги й працювала у рідному селі фельдшером.

Послухайте мене. Просто затримайтеся, зупиніться на хвилину-другу. Я знаю, ви  зайняті: поспішаєте на роботу, ведете дитину до школи, купуєте продукти. Покиньте усі справи, благаю. Прочитайте. Спробуйте пройнятися чужою бідою. Зрозуміти батьків, які останні сили віддають, аби врятувати свою дитину від страшної хвороби.
Наша газета вже писала про Алінку Мусій із села Гута-Чугорська, що у Кам’янець-Подільському районі (“ПВ” від 24  вересня 2015 року). Три роки  тому, коли дівчинці було лише шістнадцять, їй діагностували онкозахворювання: лімфогранульоматоз (лімфома Ходжкіна).

Волочиський «Агробізнес», що є минулорічним срібним призером чемпіонату України з футболу в аматорській лізі, серйозно налаштований на лігу майстрів.
Після першого кола поточного чемпіонату   «Агробізнес» та  «Оскар» Підгір’я набрали по 22 очки й очолюють турнірну таблицю першої групи.  Готуючись до нового сезону, волочисці спершу тренувалися вдома. Вони виграли дві товариські  зустрічі в команди майстрів – хмельницького «Поділля» й один матч із цим суперником завершили внічию.

Наше село Хребтіїв, що на Новоушиччині, дуже мальовнича місцина, бо розкинулося над самісіньким Дністром. А ще — це мала батьківщина знаменитого вченого Є. Б. Патона. Але зараз Хребтіїв занепадає.

Через війну на сході, загальне погіршення криміногенної обстановки в країні, наших громадян все більше цікавлять питання особистої та суспільної безпеки. Як протистояти злочинності? Як не стати жертвою шахраїв? Про це та про інше йшлося на спільній нараді поліцейських із працівниками відділень міського поштового зв’язку. Але назвати нарадою це зібрання буде не зовсім вірно, оскільки спілкування відбулось у форматі круглого столу в приміщенні Хмельницької дирекції Укрпошти.

Заздрите зарплатам президента, прем’єра, нардепів? А ви знаєте, що вони можуть позаздрити зарплатам окремих подільських чиновників? І навіть не обласного рівня. Не районного. А селищного. Не вірите? Депутат обласної ради Віталій ОЛУЙКО оприлюднив доходи за грудень деяких посадовців Білогірщини. Звісно, коли «Подільські вісті» почули ці цифри, то домовились про інтерв’ю з депутатом. Заодно поспілкувалися про хід децентралізації та книгу-посібник «Інструменти розвитку об’єднаних територіальних громад в умовах децентралізації влади», яку підготували та видали фахівці відділення Антимонопольного комітету України, яке він очолює.

Останнім часом сільські школи потерпають від безжалісної оптимізації. Та хіба у попередні роки не діяли вони за принципом залишкового фінансування? Тому коли у таку школу вкладають, коли їй дарують надію на майбутнє, це, погодьтеся, дає право громаді пишатися своїм ставленням до освіти, культури, розвитку юного покоління.

Не так давно «Подільські вісті» писали про невдалу спробу львівських чиновників прилаштувати тамтешнє сміття у Городку. Ми прогнозували, що аналогічні пропозиції отримають й інші райони області. І ось нещодавно стало відомо, що львів’яни таки навели «мости» з місцевою владою. Побутові відходи міста Лева погодилися прийняти у Старокостянтинові.

Кам’янчанка Катерина Ткачук здобула титул чемпіонки Європи з класичного пауерліфтингу.

Проблема, яка так довго допікала мешканцям обласного центру, а саме — недостатня кількість місць у дошкільних навчальних закладах, а то й відсутність їх в окремих мікрорайонах, схоже, уже незабаром буде розв’язана.

Днями в Національній академії Держприкордонслужби України імені Богдана Хмельницького відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми кримінального права, процесу, криміналістики та оперативно-розшукової діяльності». Захід приурочили  до 25-ї річниці з дня утворення навчального закладу.

Одне з найстаріших підприємств машинобудівної галузі України — Публічне акціонерне товариство Хмельницький завод ковальсько-пресового устаткування «Пригма-Прес» — невдовзі святкуватиме 120-річчя. Понад чотири десятиліття підприємство спеціалізується на випуску обладнання для виготовлення виробів з дроту (шайбонавивних, дротово-цвяхових, пружинонавивних, правильно-відрізних), згинальних автоматів з виготовлення клем для залізничних колій, автоматизованих верстатів з виробництва одноосновного і двоосновного колючого дроту, металевої фібри, сітки «рябиця»... І нині тут виготовляють більше 50 моделей автоматів, до того ж будь-який можуть обладнати та модифікувати за бажанням замовника.                         

Ми є свідками кардинальних змін, ставлення до власного виробництва, бізнесу в багатьох країнах, передусім найбагатшій — у Сполучених Штатах Америки, де новообраний Президент Дональд Трамп головним пріоритетом розвитку США визначив власне виробництво, створення нових робочих місць, запровадження реформ податкової системи для полегшення в американському виробництві та інші. Навіть раніше побудовані заводи в Мексиці, Китаї Трамп повертає на територію США. Бо за цим десятки тисяч нових робочих місць. Мета Трампа — зростання економіки, підвищення конкурентноздатності, нові робочі місця. Й оскільки ця країна останнім часом вважається однією з найкращих наших друзів, то, певно, і ставлення до вітчизняного виробництва, робочих місць у нашій державі мало б бути  аналогічним.

Мешканці нашого міста та і всі подоляни (у всякому разі, ми в цьому впевнені) вважають Хмельницький одним з найбільш європейських, найкращих обласних центрів. Конкурентноздатність міста вже й нині, а в недалекому майбутньому тим паче, залежить від його інфраструктури, транспортних комунікацій і найсучаснішого, без чого не обійтися, — авіасполучення. Авіатранспорт є практичною складовою інвестиційного клімату, створення умов для ведення бізнесу. Щодо цього серед міст, регіонів у Європі, світі, а найближчим часом і в Україні, є та буде серйозна конкуренція. Бізнесмени, інвестори при прийнятті рішень щодо створення чи будівництва в Україні сучасних потужних виробництв, модернізації діючих, інших бізнес-проектіві (а це — надії на майбутнє, на сучасні робочі місця тисяч і тисяч молодих людей), обов’язково аналізують інфраструктуру, можливості логістики, сучасного транспортного сполучення.

Літературно-мистецькими акціями в закладах освіти і культури, конкурсами читців поезії та знавців творчості, виставами та книжковими виставками в обласному центрі відзначили 203-тю річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

У генія Шевченка — тисячі духовних учнів, серед яких і Ліна Костенко, котра в 50-х роках зверталася у вірші: «Кобзарю! Знов до тебе я приходжу, бо ти для мене — совість і закон». Далі запитує Тараса Григоровича, «як же поезії писав?!» Уклавши в уста майстра відповідь, почула:
— Я не писав.
Я плакав і сміявся.
Благословляв, співав і проклинав.
Сказати правду — мало турбувався,
як я при цьому збоку виглядав.

Дунаєвецька селищна об’єднана територіальна громада, до якої увійшло 18 населених пунктів (майже одинадцять тисяч жителів), — приклад успішного проведення реформи під назвою «децентралізація». Вочевидь, і тому, що керівництво, яке обрали собі люди, виявилося, як мовиться, на своєму місці. Команда на чолі з Антоном Камінським — а це досвід, помножений на професіоналізм, підкріплений запалом молодих кадрів та згуртований у єдиному пориві справді поліпшити життя тутешніх мешканців — одразу взялася до роботи.                            

І знову Україна активно веде перемовини з представниками МВФ, щоб отримати четвертий транш у розмірі мільярд доларів у рамках Програми розширеного фінансування. Пояснення цієї потреби зі сторони українців все те ж: для стабілізації фінансової системи шляхом поновлення резервів Національного банку, а також пролонгування довіри інших міжнародних кредиторів, в тому числі Всесвітнього банку, щодо українських проектів. Загальний пакет кредитування в рамках згаданої Програми складає 17,5 мільярда доларів, з яких 7,62 мільярда Україна вже отримала. Проте, щоб МВФ надав очікуваний мільярд, доведеться виконати низку вимог.

Якими ж були взаємини людини і лісу в наших краях впродовж тисячоліть, століть? Коли доросла вона до розуміння, що слід берегти, охороняти ліси? Як нині працюють лісівники над відродженням лісових скарбів? Як у співпраці з освітянами прищеплюють повагу до природних багатств юному поколінню? Про лісових мешканців, «лісову педагогіку» та  про багато інших краєзнавчих цікавинок розповідає розкішне науково-популярне видання «Ліси Хмельниччини», яке презентували в обласній універсальній науковій бібліотеці.

У  Белграді відбувся чемпіонат Європи з легкої атлетики в приміщенні. Нагороди виборювали спортсмени з 26 країн. Найкраще виступили команди Польщі,  Великобританії й Німеччини. За якістю нагород Україна з п’ятьма медалями (1 срібна + 4 бронзові) на шістнадцятій позиції, а за кількістю нагород — п’ята.

Як і передбачалося, чвертьфінальний матч-відповідь Кубка України з футзалу між «Соколом» і «Катеринославхлібом» став формальністю. Перемігши в Дніпрі цього суперника з рахунком 4:1, хмельничани й удома переконливо взяли гору – 5:0.

Після завершення регулярного чемпіонату України з волейболу в суперлізі колективи розділилися на дві групи: чотири кращих команди боротимуться за нагороди і стільки ж – за п’яте-восьме місця.

У середині березня  влада  Кам’янця-Подільського планує підписати угоду щодо використання грантової допомоги від посольства Японії в Україні «Кусаноне».
Адже заклади міського управління освіти і науки стали переможцями конкурсу, оголошеного японцями. Відтак  місто отримає кошти для капітального ремонту фасаду з утепленням ДНЗ № 2 та капітального ремонту даху, фасаду й системи водовідведення і каналізації  ДНЗ № 15.

Гумористично-розважальний захід під назвою «Теракотові котики» організували і провели в затишній залі Хмельницького монотеатру «Кут» члени обласного осередку Всеукраїнського творчого об’єднання «Конгрес літераторів України».

18 та 19 березня на нього з’їдуться  поціновувачі  красного слова у Кам’янець-Подільський. Саме тут відбудеться яскравий поетичний фестиваль. 

Не стало Балу… Такий військовий псевдонім був у корінного росіянина, який дуже любив Україну, Андрія Івановича Рибцова.

У Хмельницькому відбудеться перший вишкіл-семінар про організацію «Пласт»  для дорослих, які хочуть долучитись до пластового руху.

На останній сесії міської ради народні обранці прийняли рішення направити до відповідних інстанцій кілька звернень.

З давніх-давен повелося, що красу кожної дівчини підкреслює, доповнює, вирізняє виплекане волосся. Образ справжньої українки уособлює в собі «косу до пояса», що є ознакою вродливості, ніжності, скромності.
Але час нестримно летить і вносить певні зміни у зовнішність, стиль, характер представниць прекрасної статі. Не лише короткі зачіски наблизили емансипованих жінок до чоловіків. Професійні навантаження і навіть суто чоловічі побутові клопоти також лягли на плечі жінок.
Проте, погодьтеся, за будь-яких часів не перестане вражати і викликати захоплення коса, розкішне волосся. Зокрема — наших подолянок.
Тож у свято весни ми започатковуємо рубрику: «Коса — дівоча краса», аби розповідати про наших чудових землячок, які переконують нас у цьому. Вони — різні за віком, освітою, професією, мають різні захоплення. І кожна з них варта того, аби її фото було опубліковане у «Подільських вістях».
Ми звертаємося до усіх читачів газети з проханням надсилати світлини, коротеньку розповідь про тих представниць прекрасної статі, котрі подивують нас своїм волоссям.
Наступного року, коли наша газета відзначатиме своє 100-ліття, переможців конкурсу «Коса — дівоча краса» запросимо на урочистості з цієї нагоди і вручимо подарунки.                  

Кажуть, з роками жінки все більше схиляються в уподобаннях до осені. А їй до душі була і залишається пора пробудження.
Як же милують її погляд перші весняні квіти, в яких стільки ніжності, тендітності, зворушливості. Лише почне збігати сніг, а вона вже виглядає, чи тягнуться вгору милі серцю паростки. Бо підсніжників, пролісків, крокусів на подвір’ї Шуляків — ціле квіткове море. Чергуються у своїм цвітінні, наче стверджуючи, якими прекрасними барвами сповнене швидкоплинне життя.

У цій подолянці напрочуд вдало поєдналися ніжна жіночність і справжня мужність, витонченість натури і надмірна наполегливість, вразливість і вміння долати будь-які труднощі, невгамовна енергійність, мудрість, виваженість, далекоглядність і талант справжнього керівника. По життю, зізнається, крокує з благословенням Тараса Шевченка, портрет якого завжди з нею. Як дороговказ! Як і він, народилася
9 березня. Як і його, болять їй проблеми і біди простих знедолених українців. Як  і він, понад усе, хоче добра і щастя своєму народу. Як і він, присвячує себе служінню людям, прагне процвітання рідного краю.
Очоливши Наркевицьку територіальну громаду, що на Волочищині, Любов В’ячеславівна Гула в  короткі терміни довела споконвічне: хто хоче працювати – шукає можливості, хто прагне розквіту рідного краю – робить це копіткою без відпочинку працею.

Тема створення госпітальних округів не лише жваво обговорюється тривалий час у владних колах, але й неабияк бентежить простих людей. Бо, що не кажіть, округ округом, а потреба в первинній, вторинній медицині є найбільшою таки за місцем проживання. Поділитися думками з цього приводу ми попросили Валентину Гладій, головного лікаря Новоушицької центральної районної лікарні, депутата обласної ради від політичної партії Блоку Петра Порошенка.                             

У перший день весни в рамках проведення всеукраїнської акції «Вишивана моя Україна» на стройовому плацу Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького начальник Державного казначейства України в області Олександр Мельничук разом із персоналом казначейства Хмельниччини продемонстрували карту України, яку вишивали працівники всіх казначейств держави.                            

В останні дні лютого нашому земляку старшому лейтенанту Володимиру Соловейку в місці проходження військової служби вручено орден «За мужність» ІІІ ступеня. Минулої осені після важкого поранення й ампутації ноги Володя повернувся в зону АТО.               

Коли Аня акапельно почала свою пісню “Розкажу про Україну”, зала миттєво затихла. Чисто й проникливо співала дівчинка, викликаючи щемку сльозу в присутніх. Тому  й оплески були щирими та вдячними. Аня співала на урочистих зборах з нагоди Міжнародного дня волонтера, який проводили у грудні минулого року рада обласної організації ветеранів. Там, до речі, й відзначили нагородою Аню Чернявську як кращого наймолодшого волонтера.

Відбувся передостанній тур першого етапу чемпіонату України з футзалу серед команд екстра-ліги.

Чемпіонат держави з волейболу в  чоловічій суперлізі  в розпалі.

Під цією промовистою назвою Хмельницький академічний муніципальний камерний хор під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Ігоря Цмура в пам’ятні березневі дні зробив святковий хоровий дарунок Генію людства Тарасу Шевченку. Неабияке захоплення хмельничан викликало півторагодинне цілісне театралізоване літературно-мистецьке дійство, доповнене у фойє Хмельницького міського Будинку культури фотовиставкою подій Євромайдану та фотопортретами хмельничан – героїв Небесної Сотні; книжковою виставкою творів Тараса Шевченка і його послідовника Павла Гірника; відеорядом на екрані трагічних подій у Києві 2014 року та на сході України.

samosud

6 березня біля парку літній чоловік на автомобілі збив двох дітей.  Доки їхала поліція, винуватця ДТП побив невідомий.

У Хмельницькому обласному академічному музично-драматичному театрі імені Михайла Старицького проанонсували нову, хореографічну, виставу. Прем’єрний показ відбудеться 5 березня.

Незабутнє свято прощання з Масницею влаштували на території Свято-Воскресінського храму, що у Віньківцях. До нього активно готувалися усі вихованці духовно-просвітницького центру «Держава», що діє при храмі завдяки настоятелю, отцю Михаїлу.

Спостерігаючи грабунок громадян здирницькими тарифами, стрімкий потік заробітчан, які полишають терени Вітчизни, якось і не віриться, що все в нас гаразд. Що поступово приходить давно обіцяне «покращення». Між тим, на колегії обласної державної адміністрації, що розглянула, серед інших, і питання соціально-економічного розвитку за минулий рік, звучали здебільшого бравурні мелодії. Як у тій пісеньці Леоніда Утьосова: «Все хорошо, прекрасная маркиза»! Усе гаразд. Зростаємо! Пригадалися святкові пленуми радянської доби. Так, погоджуся, цифри можуть потішити чиновників: промисловість, агросектор, будівництво тощо «у плюсах». А якщо поглянути трохи глибше, зазирнути, так би мовити, в динаміку процесу?

Чи не трапляється так, що особисто людину ніби й не знаєш, але на зустрічі чуєш про неї і стає вона близькою і шанованою? А якщо неординарна особистість ще педагог-новатор, письменник, – хіба не зацікавишся його творчістю? Належу до тих, хто бачив свого часу Василя Баженова, але не доводилося розмовляти з ним, слухати на уроках, творчих заходах і т.п. Можливо, давній стереотип і залишився б незмінним, якби не вийшли матеріали науково-практичної конференції «Василь Баженов: життя і творчість в ім’я України та рідної Хмельниччини», присвяченої 100-річчю від дня народження письменника, краєзнавця, педагога.

На жаль, «львівське сміття» стало не менш поширеним і популярним брендом, аніж львівська кава, шоколад чи львівське пиво. Відходи міста Лева подорожують ледь не по всій країні і на цю тему в народі ходить вже не один анекдот. Ви запитаєте: «А взагалі до чого тут Львів зі своїм сміттям?» Річ у тім, що нещодавно львів’яни зробили одному з районів Хмельницької області надзвичайно «спокусливу» пропозицію, щодо захоронення відходів столиці Західної України.

Міжнародна легкоатлетична матчева зустріч у приміщенні серед  юніорів  восьми країн цьогоріч відзначилася запеклою боротьбою за командні призові місця.
Першість із перевагою лише  одне очко дісталася господарям, другими стали французи, третіми –  українці. Єдина представниця Хмельниччини – Тетяна Палінкаш із Кам’янця-Подільського на дистанції 2000 м із перешкодами посіла високе  четверте місце. Вихованка Полонської ДЮСШ, а нині киянка – Іванка Аврамчук  здобула два «срібла»: в бігу на 300 м та у змішаній естафеті 4х200 м.

Завершився чемпіонат області з футзалу. Найсильнішим колективом став «Енергетик-Миклуш» із Нетішина. Другу сходинку  посів славутський «Декорленд», третіми були «Дунаївці».

У Білорусії на передостанньому етапі Кубка світу з фристайлу (лижна акробатика) вдало виступила хмельничанка Ольга Полюк, яка в компанії найсильніших спортсменок зайняла четверте  місце (найкраще серед представниць Європи).

На головний старт національного зимового сезону — чемпіонат України з легкої  атлетики у приміщенні, що  протягом  трьох днів відбувався у манежі Сумського державного університету, прибуло 486 спортсменів з усіх регіонів України та декілька іноземців.

Нелегко переступати поріг дому, де поселилася біда. Проте господиня Любов Яцюк привітно зустрічає мене, а поряд з нею стоїть усміхнений Сашко, той самий, який кілька років тому зробив перші, але впевнені кроки.

Результат пошуку зображень за запитом "піст не дієта"

З понеділка (27 лютого) розпочався Великий піст. Триватиме він до Великодня, який православні цьогоріч відзначатимуть 16 квітня. 

Звісно, не треба плутати піст зі звичайною дієтою. Адже піст — це відмова не лише від певної їжі, а й усіх шкідливих звичок, розваг. Це — час для каяття, для роздумів, молитви. Найкращий період для нашого з вами духовного очищення.
Однак у цей період церква закликає мирян утримуватися від їжі тваринного походження, аби очищення людського організму було справжнім. Бо ж утримання від їжі якраз не лише лікує тіло, а й теж очищає душу, відроджує психологічну гармонію, сприяє духовному вдосконаленню людини.
Як же правильно дотримуватися посту з точки зору медицини? Як, можливо, не нашкодити собі, як домогтися гармонії? Про це ми попросили розповісти лікаря загальної практики сімейної медицини Хмельницького Центру ПМСД №2 Ларису МІГАЛЬ:                                        

У Хмельницькому міському Будинку культури відбувся вечір патріотичної пісні «Ми — українці», присвячений Героям Небесної Сотні.             

Приміщення сільського будинку культури у Циковій ледь уміщувало всіх, хто цього недільного дня прийшов засвідчити свою позицію. Люди юрбилися в проході, попід стінами, але попри те відчувалася поміж ними злагодженість та одностайність. Своєрідний схід вкотре порушив питання про подальшу долю сіл Цикова і Карачківці, що входять нині до Циківської сільської ради.

Вже невдовзі жителі обласного центру, хворі на хронічну ниркову недостатність, матимуть змогу проходити процедури гемодіалізу в міській лікарні. Нині там для них створюється відповідний центр, де вже ведеться ремонт.

Тут дійсно домашній затишок: добротний ремонт, зручні меблі, тепло, а що вже готують смачно — пальчики оближеш. Та найголовніше — ставлення персоналу — справді, як до рідних. Тому й не дивно, що охочих переселитися сюди чимало. Тож судилося закладу, так би мовити, розростатися.
Комунальний соціальний заклад «Відродження», який нещодавно відкрив свої двері у Білогородці Ізяславського району, спочатку мав слугувати лише для тимчасового постійного перебування пацієнтів денного стаціонару місцевої лікарні. Але стільки людей виявили бажання тут перебувати, що довелося й документацію на ще один вид діяльності готувати, й додатковий поверх під будинок престарілих виділяти.
Нещодавно добротні приміщення колись потужної Білогородської лікарні передали на баланс сільської ради, керівник якої довела давню істину: хто хоче працювати, шукає можливості.

Скільки вже років ведеться мова про розвиток кооперативного руху, однак справа ця просувається, м’яко кажучи, мов черепаха в спекотну днину. Прикро головне, що наша легка на почин в багатьох напрямах Хмельниччина пасує в цій справі. Бо, до прикладу, в сусідній Тернопільській області вже зрозуміли переваги кооперування і досить успішно ними користуються. У нас же, не збагну чому, подібні пропозиції здебільшого викликають серед людей острах і недовіру.

 Ця історія сприймалась би як гостросюжетний детектив, якби вона сталася, скажімо, десь у законослухняній європейській країні. Тут є все: загадки й інтриги, хитрі посадовці й заплутані сценарії. Однак у нашій корумпованій дійсності така історія, на жаль, дуже банальна. Але якщо ми ведемо мову про зміни у свідомості людей і нашому житті, то це мають бути не балачки та імітація, а конкретні зміни на краще для окремих людей, громад і суспільства в цілому.

У здоровому тілі – здоровий дух. Цю азбучну істину кожне покоління засвоює зі школи, втім саме у школі фізкультура часто стає другорядним і навіть загрозливим предметом: сучасні діти  у спортзалі не витримують стандартних  навантажень, а ЗМІ переповнені  тривожною інформацією про випадки дитячої смерті під час  уроків  фізкультури.  Чимало батьків воліють за краще  здобути у поліклініці рятівну довідку про начебто слабкий стан здоров’я дитини, а школи  натомість додатково навантажують «головнішими» предметами, приміром, математикою чи іноземною.
Тож  коли одна з найкращих шкіл Летичівського району – Сусловецька ЗОШ І-ІІІ ступенів — обрала понад десять років тому освітню модель сприяння здоров’ю дітей для сталого розвитку, це попервах видавалося ледь не  розтринькуванням інтелектуального освітнього потенціалу. Адже школа стабільно «виручала» район у здобутті призових місць на районних, обласних, всеукраїнських  олімпіадах та змаганнях з основних, як кажуть, предметів. І ось – фізкультурі нібито надано особливий статус.

ша Хмельницька область у реформуванні державної та комунальної преси, яке розпочалося із введенням в дію з 1 січня нинішнього року відповідного Закону України, незабаром стане своєрідним феноменом.

У цій народній мудрості довелося переконатися і мешканцям сіл Шаровечка та Мацьківці, що у Хмельницькому районі. За свої кревні земельні паї, які заробили в колгоспі або ж отримали у спадок від батьків-трударів, нині мають зиску аж… 1280 гривень. За них ледь можуть придбати чотири центнери пшениці. Це при тому, що більшість сільгоспвиробників краю виплачує нині пайовикам чи не удвічі більше.

Як і переважна більшість хмельничан, у січні разом із платіжкою за газ отримав «заяву-приєднання до умов договору постачання природного газу побутовим споживачам». І відразу виникла думка, що в Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, серйозні проблеми не тільки із математикою (докладніше див. «ПВ» №№ 10-11 від 28 січня, «Брехливі тарифи»; й до цієї теми ми ще повернемося наприкінці матеріалу), а й з філологією. Настільки заплутано написати угоду, так «погратися» в бюрократичні премудрості — треба мати хист. Цей документ, його «загадкові положення», змусив споживачів масово звертатися до нашого часопису та на телебачення. Мабуть, запитів із проханням роз’яснити, що ж у тому папірці, не бракувало й у газівників, бо вони терміново організували прес-конференцію, аби розтлумачити, що ж таке незрозуміле понавигадували бюрократи із НКРЕКП.

“Питання пільгових перевезень нас роз’єднує! Влада хоче посварити маршрутників та пільговиків!” Такі та подібні висловлювання доводилися чути неодноразово під час зустрічей, слухань, нарад з проблематики перевезення пільгових категорій громадян. Справді, депутати й уряд вигадали безліч пільговиків, а фінансувати їх належно «забувають». А на місцях чубляться водії з інвалідами — пенсіонерами — ветеранами: вирішують возити — не возити, кого і в якій кількості, безкоштовно чи за гроші. Причому, як легко здогадатися, від пільгової категорії на таких заходах беруть участь містяни; «голосу села» практично не чути. А там такі самі пільговики — ветерани, пенсіонери тощо. В них є теж своя думка щодо відшкодування — адресна допомога, за яку часто-густо виступають і перевізники. До редакції надійшло два листи, які перегукуються з матеріалами, що друкувалися на шпальтах нашого часопису:

Із багатьох речей черпає творча людина наснагу. Розкривається, знаходить нові ідеї в спілкуванні з однодумцями. Надихає майстра і визнання його досягнень,  інтерес із боку оточуючих.  Самовдосконалюється, осягає глибини майстерності, передаючи іншим свої знання, досвід.

У Львові  американська промоутерська компанія «Fight Priomotions» провела турнір професійних боксерів з України, Білорусі, Грузії та Казахстану.

У неділю, 27 березня, в Харкові завершилися змагання у вищій лізі  чемпіонату України з волейболу. Чемпіоном став хмельницький «Новатор».

Понад  сорок учасників АТО  нині навчаються в Хмельницькому інституті соціальних технологій університету «Україна». Важливо,  що учасникам антитерористичної операції надаються пільги в оплаті за навчання в розмірі до 50 відсотків від річної вартості – попри відсутнє державне фінансування цього закладу.
Загалом університет «Україна» є першим у нашій державі вищим навчальним закладом, який взяв курс на соціальну підтримку й іншої категорії молоді – з  особливими потребами.

У манежі Київської міської школи вищої спортивної майстерності завершилися останні офіційні всеукраїнські змагання в приміщенні  – зимовий чемпіонат України з легкої атлетики серед ветеранів.

Тріумфом збірної команди Хмельниччини завершився чемпіонат України з легкоатлетичного кросу в Цюрупінську Херсонської області.

За підтримки обласного відділення НОК України у святково прикрашеному спортивному залі Гуменецького навчально-виховного комплексу   Кам’янець-Подільського району проведено традиційний відкритий обласний турнір зі стрибків у висоту «Подільська весна».

За ініціативи департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради у місті над Смотричем  вперше відбувся поетичний фестиваль –  «Поділля Open». Організатором численних заходів у рамках свята виступила міська централізована бібліотечна система.   Упродовж   трьох днів у різних мальовничих куточках міста проходили театралізовані дійства. Як відзначила  директор департаменту Альона Кузема, вони об’єднали обдарованих не лише подолян, а й наших співвітчизників із багатьох регіонів  країни.

Завершився другий тур Всеукраїнського конкурсу «Кращий читач-2016» серед учнів 6-7 класів – читачів бібліотек Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи. На першому етапі брали участь понад 200 шанувальників художньої літератури, з них – 30 найкращих змагалися за перемогу.

Маєм партії та блоки,
Що до влади рвуться кожен раз.
І як вибори настануть,
Ось тоді вже «думають  про нас».

Про щастя
Життя – річ складна, а по-справжньому щасливим може бути тільки той, хто навчився сам собі його не ускладнювати.

Хмельницький голова Олександр Симчишин, після громадських слухань та обговорень, призначив на посаду начальника міського управління освіти 35-річного Романа Миколаїва, історика, претендента на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук, автора багатьох книг, присвячених українській культурі. Особистість нового очільника спрямувала на нього активну публічну увагу. У духовно-світоглядних пріоритетах Романа Миколаїва опоненти побачили загрозу вільному становленню юних хмельничан, зокрема, в питаннях релігійної етики.

Актуальні проблеми розвитку легкої промисловості та можливості виходу на ринки ЄС обговорювали на круглому столі у Хмельницькій торгово-промисловій палаті представники влади, бізнесу, контролюючих органів, освіти, громадськості та ЗМІ. Тема актуальна і цікава як для регіону, так і для всієї країни. Хмельниччина сьогодні є не тільки торговою столицею України (відома своїми гуртовими ринками), але має великий потужний промисловий потенціал для розвитку виробництва та створення нових точок економічного зростання. Саме ідею вивчення існуючих можливостей для створення нових кластерних структур у сфері легкої промисловості на Хмельниччині та започаткування пілотного проекту з виходу на ринки ЄС в Україні окреслила віце-президент Конфедерації дизайнерів та стилістів України Голда Виноградська. 

вірність військовій присязі та незламність духу Президент України Петро Порошенко підписав Указ про нагородження Героя Майдану з Полонщини Івана Васильовича Гриніва.

Політична криза, викликана розвалом коаліцїї у Верховній Раді, затяглася й лихоманить суспільство. Ведеться підкилимна вовтузня і відверта гризня за крісло прем’єра. На тлі повного зубожіння українців це виглядає гидко. Хоча парламент дав негативну оцінку роботі уряду, його очільник Арсеній Яценюк не хоче добровільно йти у відставку, тримається за посаду і руками, і зубами. Минулого тижня він прагнув показати себе великим піклувальником народу, просторікував про подолання кризи в економіці, іноді вдаючись до відвертого окозамилювання і невиправданого оптимізму.

Цей життєрадісний одинадцятирічний хлопчик понад усе хоче перемогти хворобу, аби знову взяти до рук  гітару та разом із дорослими збирати кошти для українських воїнів та поранених бійців. Артем Харченко — маленький патріот-волонтер із Старокостянтинова, котрий має унікальний голос, не раз брав участь у благодійних акціях на вулиці Проскурівській, що в обласному центрі, співав у шпиталях пісні Кузьми Скрябіна, Христини Панасюк, Олександра Пономарьова…

Управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації напередодні Великодніх свят запрошує долучитися до акції “Народ з армією, армія з народом” небайдужих громадян. Усе зібране буде передане нашим бійцям-землякам у зону проведення антитерористичної операції. Смаколики до Великоднього столу військових, харчові продукти, речі першої необхідності  можна приносити за адресою: м. Хмельницький, вул. Грушевського 87, каб. 217.

Кожного дня поліцейські повідомляють про випадки шахрайства, пов’язані з тим, що людей дурять просто по телефону, взнаючи код банківської картки, а потім – знімаючи гроші. Тому правоохоронці закликають остерігатися псевдобанківських працівників.

У Городоцькому районі  стартувала важлива патріотична акція – послання учасника бойових дій Другої світової війни – учаснику АТО.

Редакція засипана листами читачів. У них, окрім запитань, — острах: чи не залишаться вони в боргу перед державою після усіх субсидійних перипетій? Бо надто вже м’яко стелять... Так і чекай якогось зовсім не приємного сюрпризу! Тим більше, як пишуть читачі, подібне уже проходили у 90-х роках. Кому ж хочеться повтору?! І як би не запевняла наша влада, що все буде гаразд, і ніхто й не думає лукавити, народ не дуже охоче цьому вірить. Втім, питання довіри до нашої ріднесенької держави, котра не раз і, на жаль, навіть не два, таки обдурювала своїх громадян — це, як мовиться, тема іншого матеріалу. Ми ж мусимо розповісти про те, що ж саме відповідає нині влада на схвильовані запитання читачів.

Поки тривали дискусії і підготовка нових законів про освіту та профтехосвіту, верховні радці у законі про Держбюджет-2016 затвердили, що фінансування профтехосвіти в рамках проведення децентралізації передається на місцеві бюджети. І це без обговорення, як сніг на голову!
Виходить, уряд не заклав на цей рік ніякої підтримки галузі, тоді як торік місцевим бюджетам була передбачена державна субвенція у 5,8 мільярда гривень! Що тут почалося! З початку року 78 закладів профтехосвіти 33 міст України забили тривогу: їхні потреби у фінансуванні перевищують власне надходження у бюджети тих міст! Профтехосвітяни по всій країні вдалися до протестів.  Верховна Рада уже 4 лютого проголосувала за внесення змін до бюджету і Бюджетного кодексу щодо фінансування ПТО. Вирішили, що всі навчальні заклади, окрім тих, що діють на території обласних центрів, повертаються на фінансування з обласних бюджетів, яким таки надасться державна допомога. Субвенцію розділили: одна спрямовується на часткову підтримку підготовки власне робітничих кадрів, а інша — на фінансування загальноосвітньої підготовки, яку у закладах ПТО діти  отримують так само безкоштовно, як і в школах, повністю за рахунок держави. І міста обласного значення, яких теж зобов’язали фінансувати зі своїх бюджетів заклади профтехосвіти, теж отримали б окрему допомогу на підготовку робітничих кадрів за держзамовленням, і окрему — на надання середньої освіти  учням ПТНЗ, наголошує Антоніна Харчук, заступник директора — начальник управління професійної освіти та ресурсного забезпечення департаменту освіти і науки облдержадміністрації. Отримали б. Та Президент не підписав депутатських поправок. Проти них категорично виступив Мінфін. Днями ж повідомили, що глава держави заветував цей закон і повернув на доопрацювання зі своїми поправками.  У якому ж становищі нині заклади профтехосвіти області?

31 травня 2002 року колишній голова Полонської райдержадміністрації підписав розпорядження за № 136 про передачу в оренду водойм підприємцю Д. Ф. Гончаруку, де йдеться: «Відповідно до Конституції України, Земельного кодексу України, на підставі поданих документів, керуючись ст. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України: передати в довгострокове користування на умовах оренди землі водного фонду загальною площею 218 га, розташовані за межами населених пунктів с. Новолабунь і с. Микулин та землі водного фонду загальною площею 38,6 га, розташовані за межами населених пунктів с. Великі Каленичі та с. Малі Каленичі суб’єкту підприємницької діяльності Гончаруку Дмитру Філімоновичу для ведення рибного господарства...»

Так журі  32 міжнародного фестивалю  професійних театрів, який нещодавно відбувся в Литві, у  місті Рокішкіс, оцінили творчу роботу  Хмельницького обласного академічного театру ляльок.

Чотирнадцять медалей завоювали українські спортсмени на чемпіонаті Європи з жіночої, вільної та  греко-римської боротьби в латвійській столиці  – Ризі.

У румунському місті Араді  завершився кубок Європи з метань за участю представників з 31 країни континенту.

У Львові відбувся чемпіонат України з кульової стрільби.

Народна іграшка, яка нині зберігається хіба що в музеях та колекціях шанувальників давнини, все ж відроджується зусиллями ентузіастів, які розуміють  і читають зворушливу мову традиційних оберегів. Саме таким оберегом – яскравим, добродійним,  нині дивує сучасників подружжя   майстрів народного мистецтва Семена Тлустого та Галини Шумило з Городка.  Вони вже тривалий час займаються виготовленням, художнім розписом  і популяризацією  відомої яворівської народної дерев’яної іграшки – ремеслом, яке нині стало культовим мистецтвом і привертає увагу сучасників.

Міжнародний  день  лісу  святкують 21 березня, починаючи з 1971 року. Щороку в цей день фахівці з усього світу обговорюють  всі аспекти багатства  й корисності лісу, закликають до його збереження та примноження.

Жителі селища Понінка, що на Полонщині, продовжують висловлювати невдоволення через закриття терапевтичного відділення. Виходять на мітинги, перекривають дороги, словом, вживають усіх можливих заходів, аби зберегти свій лікувальний заклад.
Тема, звісно, не нова. Відколи українські можновладці рушили реформаторськими стежками, дії чиновників вже не раз збурювали громадськість. Відстоювати школи, лікарні, ФАПи, інші соціальні об’єкти людей змушувала, насамперед, думка, що подібна практика лише шкодить і їм, і розвитку їхніх населених пунктів. А з набуттям чинності реформи децентралізації та створенням об’єднаних громад, проблема лише загострилася.

 

 

 

Яких тільки свят не понавидумували собі люди, аби хоч на день втекти від сірої буденності. І хоч в українців їх також вистачає, та минулих вихідних у світі відзначалося таке свято, сутності якого нам ще довго-предовго не осягнути. Бо й справді, в наших умовах, коли основна маса громадян заледве зводить кінці з кінцями, гучно святкувати Міжнародний день щастя якось зовсім недоречно. Та й традиційний рейтинг найщасливіших країн світу, який підготували незалежні експерти ООН, здається, реально відображає стан нашого життя, бо ж недарма Україна опинилася аж на 123 місці із 157 країн. Для порівняння, наші сусіди-поляки посіли 57 сходинку, а найщасливішими виявилися громадяни Данії. Оцінювання відбувалося за такими показниками як ВВП, тривалість життя, соціальний захист, захист прав і громадських свобод, а також кількість грошей, які мешканці жертвують на благодійність.

«Подільські вісті» на своїх шпальтах неодноразово порушували проблему виснаження подільських чорноземів. Зокрема, не так давно стурбованість щодо нещадної експлуатації землі, інтенсивного збіднення унікального ґрунтового покриву, яким володіє Хмельниччина, висловив в інтерв’ю «Земля вмирає, або Чому деградує основне національне багатство» директор Хмельницької філії ДУ «Інституту охорони ґрунтів України», кандидат сільськогосподарських наук Валерій Гаврилюк. У керівника державної установи, інших науковців-ґрунтознавців нині причин бити на сполох більше ніж достатньо.

Останнім часом серед пацієнтів побутує думка, що найпростіше вилікуватись від грижі диска при остеохондрозі — це погодитись на оперативне лікування.
Слід нагадати, що остеохондроз, про який часто можна прочитати у висновках рентгенологів та клініцистів, не є хворобою, а відображає вікові зміни, які можна порівняти з сивим волоссям, про яке кажуть: «мої роки — моє багатство». Цей стан набуває ознак захворювання тоді, коли організм не встигає пристосуватися до змін у диску, наслідком чого є подразнення корінців нервів, вплив на судини та навколишні структури.

Традиційний кубок з кульової стрільби імені легендарного командувача Української повстанської армії Романа Шухевича  зібрав рекордну кількість учасників — 32 команди, 140 спортсменів.

У Хмельницькому під патронатом Національного олімпійського комітету України відбувся традиційний всеукраїнський турнір з вільної боротьби серед юніорів та жінок, присвячений пам’яті Героя Радянського Союзу  Олега Оніщука, який загинув в Афганістані, виконуючи військовий обов’язок.

На зимовому чемпіонаті України зі спортивної ходьби в Івано-Франківську збірна нашої області, сформована з восьми представників міста Хмельницького та Ярмолинецького району, зайняла одинадцяте місце.

Наші владці, як то кажуть,  полонених не беруть. Наповал ошелешують своїми скороспішними  рішеннями-реформами. Їх реалізація на місцях, як висловився аналітик, переростає у фронти і протистояння. Йдеться про освіту, яку цьогоріч чекає суцільна оптимізація. Приміром, замах на профтехосвіту, який здійснили перед новим 2016-м, — це окрема серйозна тема. Чи бліцкриг проти малокомплектних шкіл, яких в Україні — третина від усієї кількості — що вже болюча проблема... З усіх сил берегли ті маленькі школи громади і відділи освіти. А їх з кожним роком  більшає, бо ж це нас, українців, усе меншає. Та щось соціально-економічних реформ на поліпшення економіки, демографії не чути.
Торік, 24 грудня, Президент підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», згідно з яким упродовж 2016 року має відбутися закриття малокомплектних шкіл з чисельністю учнів менше 25 чоловік у сільській місцевості.  Дослівно формулювання з поправкою гласить: «За рахунок освітньої субвенції не здійснюється з 1 вересня 2016 року фінансування загальноосвітніх навчальних закладів (крім закладів початкової школи), кількість учнів в яких становить менше 25 осіб.

Коли порозуміються влада—перевізники—пільговики?
Питання пільгових перевезень та відшкодування за них — постає на Хмельниччині з року в рік. Але цьогоріч воно  дуже загострилося. Чому? З одного боку, уперше Верховна Рада, приймаючи держбюджет, відмовилася від відшкодування перевізникам — переклала цю проблему на плечі місцевих бюджетів. А там коштів катма, не очікували — не передбачали від наших нардепів такого «подарунка» — треба терміново знаходити гроші. З іншого боку, зазвичай проблеми між перевізниками та пільговиками виникали на рівні водій — пенсіонер—інвалід—дитина. Нині ж із зони бойових дій повертаються наші герої-захисники. Воїнам АТО також передбачений безкоштовний проїзд. І коли водії починають «вередувати» через перевезення  людей, які ще нещодавно заглядали в очі смерті, — це вже зовсім інший рівень проблеми. Військовослужбовці, які повернулися з зони бойових дій, можуть і не стерпіти такої наруги від «тиловиків». Даруйте за слово, але воно було мовлене у «найвищому кабінеті» області — сесійній залі обласної ради: «Можна й у рило дати!» Так один із воїнів у запалі відреагував на брутальну поведінку перевізників. За день до цього в іншій залі нашого «білого дому» говорилося: «Якщо не можете вирішити проблему, то звільняйтеся, а ми спалимо цю богадільню!». Тобто пристрасті з початку року вирують.

Нещодавно «Подільські вісті» писали про так звану ізяславську демілітаризацію, внаслідок якої було практично повністю розбазарено і знищено військове містечко № 13. На фоні ізяславської соціальної катастрофи абсолютно інший підхід був у міської влади Славути. Мер міста Василь Сидор, виявляється, зумів розпорядитися військовим майновим комплексом максимально раціонально і доцільно.

До лічильників вже віддавна боюся підходити: наперед знаю, що нічого втішного там не побачу. І ось вчергове їх проклинаю, надто — електричний. Байдужий за злою волею нашого «народного» прем’єра А. Яценюка кружечок з набором циферок мовби суворо каже мені, пенсіонеру: «Слухай, Іване Васильовичу, не розслабляйся, а ще на одну-дві дірочки затягни паска на своїх штанях — треба за електрику платити більше! І я, глибоко обурений, проробляю, на жаль, цю вже традиційну для себе, бідака, процедуру — не заплатиш вчасно, відріжуть к бісу електродроти.
Але ж і це ще не все. Знову подорожчав проїзд у маршрутці — плати. Хлібина — теж. Плати! Перловка (а це їжа ж «пенсіонерська!») підскочила чогось на гривню. Цигарки — також на гривню. Їй-бо, самосад взявся б курити. Але на балконі він не росте. Ото ж, виходь, Ваню, на нього і кричи на все горло: «Гвалт! Наш уряд своєю «ціновою політикою» рішуче і цілеспрямовано убиває нас, українців».
Ми, покірні, вже звикли до фраз на зразок: українці дуже терплячий народ. Але ж це терпіння колись може раптово увірватися. І ніякі мільйони та мільярди не порятують тих, хто нахабно грабує народ! Так їм і треба.

Уже підростає нове покоління нашої молоді, яка світоглядно сформувалась Майданом та його ідеалами. Який він у протяглості, у світогляді, у мистецтві? Майданівці, Небесна Сотня  за два роки після Революції гідності уже стали головним героями мистецьких творів у багатьох жанрах. Які з них залишаться  мистецьким дзеркалом української революції ХХІ століття, покаже час.

Після закінчення Вінницького педагогічного університету Іван Вараниця повернувся у рідне село з дружиною. Він прихопив із собою  вазон — дерево щастя, яке посадив ще на третьому курсі, коли побрався зі студенткою Аллою. Вони уже дев’ятнадцять років  разом, а вазон, який  називають ще грошовим, розрісся  розкішним кущем і не поміщається на підвіконні.

Ввечері чотирнадцятого березня на сході в районі села Покровське Донецької області під час виконання бойового завдання трагічно загинув 28-річний кам’янчанин Андрій Кухар.
Капітан, заступник командира з озброєння 48-ї інженерної бригади Головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України, в/ч А3479 (Кам'янець-Подільський). Навчався у Кам'янець-Подільському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою. Військову службу розпочав у 2009 році з командира взводу, далі — курсовий офіцер, командир інженерної роти. На схід відбув в рамках чергової ротації наприкінці лютого 2016 року. Без батька залишилися 4-річна донька та 2-річний син.

Почесною відзнакою Хмельницької міської ради "Мужність і відвага" нагородять 22 полеглих за Україну хмельничан, котрі проявили виняткову мужність, героїзм та відвагу під час Революції Гідності, захисту кордонів України та її територіальної цілісності та віддали життя за Вітчизну. Таке рішення сьогодні, 16 березня, прийняли депутати міської ради.

Мій знайомий якось сказав, що коли хочеш нині жити спокійно — не вмикай телевізор, не читай газет, не заглядай в Інтернет. Бо там, що новина, то як у тій казці: чим далі — тим страшніше і жахливіше.
І справді. Он у пресі та електронних засобах масової інформації знову зарясніло негативом. Насамперед багато українців оніміли від заяви президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера. Цей відомий політик світового масштабу вперше і привселюдно констатував, що найближчі 20-25 років Україна не зможе набути членства в Євросоюзі.

Минулої суботи відбувся двадцять четвертий випуск у Національній академії Державної прикордонної служби України. Когорту тих, хто віддано оберігає рубежі держави, поповнили 273 офіцери-прикордонники. Більше чотирьох десятків із них отримали дипломи з відзнакою.

Першими підсумками та результатами після ста днів роботи на посаді міського голови з хмельничанами у прямому ефірі телебачення поділився Олександр Симчишин.

Про це запитали у заступника голови облдержадміністрації, котрий опікується питаннями агропромислового розвитку в області, Володимира Кальніченка.

У Гуменецькій сільській раді об’єднаної територіальної громади, до складу якої увійшов 21 населений пункт району, запрацював перший серед сільських громад, не лише на теренах області, а й України, центр надання адміністративних послуг. За словами його керівника Валерія Свідера, відтепер у місцевих мешканців відпала необхідність їздити у Кам’янець-Подільський за отриманням довідок, оформленням чи реєстрацією того чи іншого документа.
Як поінформував посадовець, фахівці цього постійно діючого робочого органу територіальної громади можуть надати якісні послуги з питань містобудування та архітектури, підприємницької діяльності, екології, реєстрації житла, земельних відносин та багато інших. До речі, гуменецькі фахівці готові надавати послуги мешканцям будь-яких населених пунктів області, й не тільки.

У сьогоднішній нашій розмові з директором виконавчої дирекції Хмельницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Сергієм КІНДЗЕРСЬКИМ  — про всі питання, які цікавлять застрахованих осіб.

Вихованці спортивного клубу  «Чайка» разом із своїм тренером, президентом Кам’янець-Подільської федерації тхеквондо ВТФ Сергієм Чайкою, радником голови районної ради,  почесним президентом Федерації тхеквондо  Сергієм Кротіком повернулися з чемпіонатів Європи серед клубів і юнаків та  з етапів Кубка світу.
 Змагання проходили  впродовж  двох тижнів у Турції та Об’єднаних Арабських  Еміратах. Юні тхеквондисти Кам’янеччини отримали п’ять нагород. Так, Дмитро Міщук із села Голосків здобув “золото” на етапі Кубку світу з тхеквондо ВТФ та “срібло” на чемпіонаті Європи серед клубів. Давид Нестеров із села Жовтневе  та Влад Козак із Довжка виграли бронзові  медалі на чемпіонаті Європи серед юнаків, Валерія Терехова  з Грушки – “золото”  на Кубку світу.
Кошти на змагання  (близько 90 тисяч гривень) виділив Сергій Чайка.

Молода спортивна команда альпіністів  у складі Миколи Колосовського, Наталії Мостової і В’ячеслава Мурави має намір цьогоріч підкорити п’ять гірських вершин Паміру і Тянь-Шаню висотою понад 7000 метрів. Причому зробити це за короткий відрізок часу у високих горах — 50 днів.

Чемпіонат України з футзалу серед команд екстра-ліги вийшов на фінішну пряму. Минулих вихідних відбулися повторні чвертьфінальні ігри фіналу плей-оф.
Хмельницький «Спортлідер+» у хорошому настрої приймав «Титан-Зорю» з Покровського.  Справа в тому, що наші хлопці в гостях здолали цього суперника в післяматчевих пенальті (основний час — 4:4). Але  домашній матч легкою прогулянкою для наших земляків не став. Суперник першим відкрив рахунок. Подоляни спромоглися  відповісти лише одним голом. Отже, знову довелося пробивати пенальті. Хмельничанам і цього разу пощастило: вони були влучнішими.  У півфіналі їхнім суперником буде «Локомотив» Харків, який без проблем двічі здолав команду  «Приват» Кривий Ріг.
А от «Продексім» Херсон з великими труднощами пробився до наступного етапу. Йому знадобилося три матчі, аби взяти гору над «ЛТК-ІнБев-НПУ» Луганськ-Житомир-Київ. Суперник херсонців у півфіналі — «Енергія» Львів.

За рішенням Наглядової ради Товариства від 3 березня 2016 року обрано Козачука Олега Івановича виконуючим обов'язки генерального директора ПАТ «Хмельницькобленерго». Олександр Леонідович Шпак, який працював на цій посаді з 1998 року, за власним бажанням  вийшов на пенсію.

foto

10 березня неподалік села Лісові Гринівці Хмельницького району 59-річний водій рейсового автобуса сполученням «Красилів — Хмельницький» не впорався з керуванням та допустив зіткнення з вантажним автомобілем «Scania» під керуванням 29-річного хмельничанина. У наслідок ДТП шестеро пасажирів автобуса, — найстаршому з яких 66 років, а наймолодшому — 11 років, — отримали травми. Наразі за даним фактом проводиться перевірка.

Напередодні 8 березня Президент нагородив видатних жінок: Ви є символами нової держави

Президент Петро Порошенко напередодні Міжнародного жіночого дня зустрівся з видатними жінками, серед яких — учасниці АТО, волонтери, медики, вчителі, артисти та спортсмени, і привітав їх з прийдешнім святом. За значний особистий внесок у соціально-економічний, науково- технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, зразкове виконання службового обов’язку та багаторічну сумлінну працю відзначено чотирьох наших землячок: орденом "За мужність " ІІІ ступеня нагороджено екс-мера міста Нетішина ОМЕЛЬЧУК Ольгу Іванівну; звання "Заслужений майстер народної творчості України" присвоєно майстрині художньої вишивки БЛАЩУК Людмилі Сергіївні; звання "Заслужений артист України" присвоєно солістці обласної філармонії, викладачу Хмельницького музичного училища імені В.І.Заремби ЛЕОНОВІЙ Олені Володимирівні; "Заслуженим працівником освіти України" стала завідувач кафедри Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ГІЛЬБЕРГ Тетяна Георгіївна.

В обласному центрі  незабаром можна буде заблукати навіть корінним хмельничанам: місто готується до остаточного перейменування вулиць, провулків, проїздів, які досі «дихають»  іменами діячів та подій  як Російської імперії, так і її спадкоємця – радянської тоталітарної ідеології.

Тривалий час невизначеність правового статусу вояків-добровольців та членів їхніх родин спонукала до думки, що ми живемо в умовах не лише «гібридної війни», а й «гібридного миру». Лише нещодавно, 2 лютого, Верховна Рада України ухвалила зміни до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Ми попросили юриста Олександра АРИХА роз’яснити правові тонкощі щодо статусу членів родин полеглих добровольців.

9 березня — особливий день для кожного свідомого українця: день гідності і свободи. Йдемо до Тараса. Читаємо його вірші і по-новому осмислюємо його думи і святу любов, віддану Україні.

 Три роки знадобилося Барському районному суду, аби нарешті завершити справу деражнянського судді О. С. Дворніна, якого звинувачували в отриманні хабара у розмірі шести тисяч «вічнозелених» доларів. 11 лютого судова епопея завершилася і вже колишній суддя отримав шість років позбавлення волі з конфіскацією майна.

З приходом теплих весняних днів у лісах, на схилах берегів річок з’являються  тендітні первістки оновленої землі — первоцвіти.

Другий рік поспіль за підтримки обласного відділення НОК України в Старокостянтинові відбувся міжобласний турнір з легкої атлетики на честь Героя України Сергія Бондарчука, колишнього вчителя фізики місцевої гімназії, який загинув у Києві в ході трагічних подій Революції гідності.

Частина II. 6:20 — на користь корупції

Корупція як та чума. Вже років зо три, як добралася вона і до Генерального плану розвитку міста Хмельницького, який мав діяти до 2031 року. Кажу мав, бо як виявилось, Генплан перетворили у «фільчину грамоту». Так, аби змінити цільове призначення кількох десятків ділянок міської землі, що впали в око конкретним забудовникам, депутати Хмельницької міської ради на сесії в березні 2015 року поспіхом перекроїли цей стратегічний для обласного центру документ.
Однак щось, як то кажуть, пішло не так… Житель Хмельницького Руслан Білик із допомогою активістів кількох громадських організацій довів у суді, що рішення знакової для статків окремих забудовників сесії було чистісінької води фабулою, а правити Генеральний план розвитку Хмельницького в ручному режимі є прямим порушенням законодавства.

7 березня на пункт зв’язку 1-ї державної пожежно-рятувальної частини надійшло повідомлення про те, що на вулиці Прибузькій, що у Хмельницькому, на автостоянці горить два автомобіля «Porshe Panamera» та «Volswagen Taureg».  Рятувальники за лічені хвилини ліквідували пожежу. За попередніми даними, ймовірною причиною пожежі  став підпал.

Правоохоронці просять допомогти розшукати безвісти зниклу Богдану Волосенко.

24 лютого дівчина раптово зібрала всі свої речі та пішла з дому (м. Хмельницький) у невідомому напрямку. Прикмети: виглядає на 18-19 років, 160 см на зріст, худорлявої статури, овальне обличчя, світле волосся середньої довжини. Була одягнута у жовтогарячу куртку та сині джинси. Якщо Ви десь бачили цю дитину - телефонуйте з мобільного на гарячу лінію "Служби розшуку дітей" за номером 116 000. Для абонентів усіх мобільних операторів дзвінки - безкоштовні.

В обласному центрі до 25 березня, з 09.00 до 17.00, виконуватимуться роботи з омолодження дерев, розташованих з праву боку вулиці Шевченка, на ділянці від Старокостянтинівського шосе до вулиці Горького. У зв’язку з цим буде перекрито половину вулиці. Тролейбуси, що курсують у мікрорайон Ракове, здійснюватимуть об’їзд за маршрутом тролейбуса №3 (вулицею Проскурівською, провулком Горького). Адміністрація комунального підприємства із зеленого будівництва і благоустрою міста сподівається на розуміння і просить вибачити за тимчасові незручності, спричинені виконанням необхідних робіт.

http://izadm.gov.ua/photo/news/podiaka1%2003%2003.jpg

3 березня голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков у присутності активу району урочисто вручив благочинному храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату митрофорному протоієрею о. Володимиру Ковальчуку подяку командування 53 окремої механізованої бригади за волонтерську допомогу.

 Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою зареєстровано кримінальне провадження щодо привласнення чужого майна та службового  підроблення службовими особами одного з акціонерних товариств Дунаєвецького району, що призвело до безпідставної витрати бюджетних коштів.
Сімнадцять земельних часток (паїв), розташованих на території Горицької сільської ради Славутського району, передано в оренду товариству з обмеженою відповідальністю без відома їх власників.

Сьогодні о 2.50 випадкові свідки повідомили оперативно-координаційний центр Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області  про пожежу на вул. Соборній, що в обласному центрі. Негайно до місця виклику було направлено чотири відділення рятувальників. На час прибуття вогнеборців, дах  безгосподарчої будівлі був повністю охоплений вогнем і палахкотів, як свічка. Полум’я здіймалося на висоту вище дахів триповерхових будинків, розташованих на вулиці. Пожежу, яка обійняла площу до 200 кв. м, було успішно ліквідовано.  Причина займання встановлюється.

У зиму ми входили легше. Хоча б тому, що в душах було більше сподівань і віри. В очах — більше оптимізму. В гаманцях — більше грошей.
 Ми, звісно, готувалися до виснажливого опалювального сезону. Хто гривні, мов на чорний день, складав. Хто  встановлював твердопаливні котли чи поновлював грубки і завзято рубав дрова. Хто на газовім котлі мало не пломбу ставив, аби рука не потягнулася вмикати, щоб потім цілу зиму палити лишень у грубках, сахаючись холодних кутків, взуваючись у шиті валянки і кутаючись у теплі камізельки...

...

По 1500 гривень з бюджету міста отримає кожен містянин, що проходить процедуру гемодіалізу. Таке рішення прийняли члени виконавчого комітету міської ради.

2 березня із зони бойових дій повернулось 30 хмельницьких бійців, котрі протягом 1,5 місяця виконували бойові завдання в Донецькій області.

Mugnist-3.jpg

Указом Президента України від 17 лютого 2016 року № 57/2016 за громадянську мужність, самовіддане відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, виявлені під час Революції Гідності, постановлено нагородити орденом “За мужність” ІІІ ступеня жителів Хмельниччини: АБАЄВА Олександра Павловича, ГРИНІВА Івана Васильовича, ГРИЦАЯ Андрія Юрійовича, ЗАРЕЧНЮКА Вʼячеслава Володимировича, КОЗЛОВСЬКОГО Олександра Володимировича, КРАВЧУКА Юрія Миколайовича, ОНУФРІЄВА Павла Анатолійовича, ПАНЧУКА Анатолія Анатолійовича, ПОЛУДНІЦИНА Олександра Федоровича,ТРАПЕЗУНА Сергія Вікторовича, ЯЩУКА Олександра Васильовича.

Частина І.  Дудка Дунаєвського чи  архітектурні казуси Хмельницького

Обласний центр стрімко обростає новобудовами — житловими будинками та торговельно-розважальними комплексами. Війна війною, зубожіння населення зубожінням, а для будівельного бізнесу, що виростає з корупційних схем, корупційними схемами годується та ними вимощує майбутнє — умови якнайкращі. Тому, що суцільний хаос у земельних питаннях та напрацьовані «входи та виходи» дозволяють досить легко захоплювати, зокрема, юридично невпорядковані земельні ділянки в різних куточках міста, поближче, звісно, до його центру.   
По-друге — мораторій на інспекторські перевірки, також відсутність конт-ролю на будівельних майданчиках, призвів до того, що  чимало   з таких будівництв у Хмельницькому ведеться з численними технічними та юридичними порушеннями. Зі скарг громадян дізнаємося, що непоодинокими є навіть випадки, коли будівлі під житло здаються не повністю завершеними. А довести такі речі в судах майже нереально.  От вам і дармова вигода, і економія.
   Третій, чи не головний «бонус», – постійне депутатське лобі в Хмельницькій міськраді. Це на початку дев’яностих років минулого століття чи не 80 відсотків депутатського корпусу міста складали виробничники, які щиро прагнули зробити місто кращим. Нині більшість обранців — представники чи  ставленики бізнесу. Почасти будівельного. Тож і працюють такі депутати виключно на власні інтереси. Ці інтереси кровні, вони попри все. Ради них обранці довірливої  громади не гребують, на жаль, нічим. Навіть підтасовуванням та перекроюванням «вручну» Генерального плану  Хмельницького, головного  стратегічного документа  розвитку міста, як це було зроблено, зокрема, на сесії міськради в березні минулого року. Втаїти цього шила в мішку не вдалося  завдяки активістам громадських організацій  та численним судовим засіданням. А  разом із цим шилом  на голову нової мерської команди висипалося й чимало інших колючок.

Незабутнє побачення з Тарасом Шевченком – нашим сучасником – хмельничанам влаштували  легендарні співачки, український вокальний дует заслужених артисток України  Лесі та Галини Тельнюк. Дует «Сестри Тельнюк» 30 років тому став одним з перших  на вітчизняних мистецьких теренах, хто почав виконувати поезії  з «Кобзаря» у стилі напівзабороненої у радянські часи рок-музики. Нині їхню творчість називають унікальним зразком сучасного переосмислення поетичної класики. Пісні у їхньому виконанні   називають «феноменом правдивості» і «ліками від розпачу». Їх звучання проникає в душу.

Ще підлітками Ольга та Петро Войталюки познайомилися у школі-інтернаті. І ніхто з них не сподівався, що разом долатимуть життєвий шлях. Бо ж Петро подався у Петербург, навчався на художника. Уже на відстані юнак збагнув, що розлука з Олею його пригнічує й написав їй листа, сповненого туги і смутку. А дівчина теж зізналася у почуттях, які давно приховувала у глибині своєї душі. Тож їхнє кількарічне листування завершилося весіллям.

foto

Там вони замінять своїх колег, які вже близько 1,5 місяці забезпечують громадський порядок в Донецькій області.

У свою школу вони, четверо випускники різних, але зовсім недалеких у часі років, обіцяли повертатися на традиційні зустрічі однокласників, і у веселому гаморі згадувати уроки, дитячі витівки, учительські настанови та шкільних друзів. І повернулися разом – навічно, героями. І вперше у школі дають спільний урок — з меморіальної дошки пам’яті.

Вроджені вади розвитку (ВВР) — головна причина малюкової смертності у розвинутих країнах світу. Саме тому в 2015 році за ініціативи 12 провідних організацій світу з охорони здоров’я започатковано відзначати щорічно 3 березня Всесвітній день запобігання вродженим вадам розвитку.

Протягом доби із суботи на неділю на Хмельниччині наклали на себе руки дві п’ятнадцятилітні дівчинки, — повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій. Перше самогубство сталося близько 16:00 години в селі Сербинівка Старокостянтинівського району. Дитина повісилася на горищі будинку. Друге самогубство таким же способом вночі вчинила дівчинка зі Славути.

Цей крилатий український вислів найточніше підходить до резонансу, який викликала минулого тижня публікація стенограми засідання Ради національної безпеки і оборони України від 28 лютого 2014 року, на якому розглядалося питання територіальної цілісності держави у зв’язку із загрозою анексії Криму.

Протягом двох вечорів  в обласній  філармонії відбувалися добродійні  акції, різні за тематичним наповненням, але об’єднані спільною ідеєю: виховання патріотичного  українця засобами національної культури.

Таку назву має повість відомої  подільської письменниці, радіо- і тележурналістки, громадської діячки  Оксани Радушинської, яку професорсько-викладацький склад міжнародного університету розвитку людини «Україна» у зверненні до Президента, прем’єр-міністра та міністра освіти і науки України запропонував включити до шкільної програми з української літератури для учнів 7 класу, для вивчення на уроках з позакласного читання.

У Львові на навчально-спортивній базі літніх видів спорту Міністерства оборони відбувся чемпіонат України з дзюдо серед юнаків і дівчат до 18 років.

У Миколаєві на чемпіонаті України серед юніорів з фехтування на шаблях збірна Хмельниччини у складі нетішинців  Максима Поліщука, Владислава  Садовця,  Віктора Тарикіна і Володимира Данилюка зайняла друге місце, поступившись у фіналі команді господарів змагань.

У Львові завершився четвертий тур групи «А» вищої ліги  чемпіонату України з волейболу.

Поки увага прикута до бійні на сході України, тут, на іншій її частині триває свій Донбас — без стрільб, крові, але не менш загрозливий, зі спустошливими наслідками. Рік нищення освіти — інакше не назвеш. У передноворіччя під шумок і гигикання екранних баляндрасників депутати без всенародного обговорення зняли мораторій на закриття шкіл. Тепер без дозволу місцевої  громади  (агов, громади, не спіть, а думайте!) закрити школу може районна чи міська влада. І це удар під дих насамперед сільським школам. Вуха болять від твердження освітянських й  інших чиновників різних рангів про те, що ці школи збиткові, невигідні. А хіба школа — це банк, завод, ресторан, копалини, що  приносять бариші, які можна сховати в офшори? Школа — це ж інше родовище, це — поле,  це сад, а плоди її — освічені  діти, майбутнє народу!
«З 2010 року закриття шкіл, яке назвали гарним словом «оптимізація», ввели мало не в рамки державної політики, — каже директор Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти Ігор Лікарчук. — Кожне обласне управління освіти розробило плани «оптимізації», чітко визначило, які школи «оптимізують», тобто закриють. Мета одна — зекономити гроші. От тільки, згідно з дослідженнями Світового банку, економія на цьому настільки незначна, що всі процеси девальвації, знецінення грошей цю економію  «з’їдять».
Цікаві цифри оприлюднили журналісти центральних видань щодо скорочення бюджетних витрат у 2015 році, запропонованих уряду України експертами МВФ. Очікувана економія від закриття сільських шкіл з кількістю учнів до 10 чоловік — 53,3 мільйона гривень, від скорочення числа народних депутатів із 450 до 150 — 424 мільйони гривень, від скорочення кількості помічників-консультантів народних депутатів — 40,3 мільйона гривень... То хто пожирає народні гроші, якщо навіть внутрішні туалети в сільській школі зубожілі селяни для своїх дітей облаштовують власними силами?..

Коли смажений півень клюнув, ми раптом прозріли: Україну, крім нас, захищати нікому. Який же стереотип воїна, захисника закріпився в суспільстві за останні двадцять років? Відомо ж, що  хлопців масово відкупляли від солдатської служби з її огидною дідівщиною, відомо, що армію дискредитували і грабували. Відповідним було і ставлення. Це років сорок тому армія робила з парубків мужчин. Тоді не здати нормативи ГПО («Готовий до праці і оборони», діяли з 1930-х до 1991 року) для випускника школи, призовника було ганьбою. Завданням фізкультури в школі було не просто оздоровлення, а підготовка до армії. А нині,  за статистикою медиків, 85 відсотків школярів не можуть виконати нормативи з фізкультури. Лише 7 відсотків дітей закінчують школу практично здоровими.

Днями у Києві натуралісти Хмельниччини отримали від Міністерства освіти і науки України та Національної академії педагогічних наук України почесну відзнаку — золоту медаль і спеціальний диплом переможця VІ Міжнародної виставки навчальних закладів «Сучасні заклади освіти-2015».

Вчитель Юлія Степанюк із Кам’янеччини відроджує разом зі своїми юними вихованцями народне мистецтво художнього ткацтва.
У залі мистецтв обласної бібліотеки для юнацтва відкрилася дебютна колективна виставка творчих робіт художниці, педагога Юлії Степанюк та її учнів-послідовників з гуртка «Народне ткацтво» Кам’янець-Подільського районного будинку культури під назвою «Весняний настрій».

Довгі шість місяців дві хмельницькі родини очікували повернення найдорожчих людей. До останнього сподівалися, що вони живі і от-от переступлять поріг отчого дому. Але не судилося… Життя двох бійців батальйону «Айдар» — тридцятиоднорічного Вадима Шалатовського та сімнадцятирічного Назара Якубовського — обірвалося одного вересневого дня. І поховали їх на рідній Хмельниччині теж в один день –– 26 березня.
Сотні хмельничан пройшли на головну площу міста, щоб попрощатися з героями та провести їх в останню путь. Сумує Хмельниччина, оплакує українська земля своїх синів, відважних воїнів, які боролися до останнього за мир її і спокій.

На стіні Кульчієвецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, що на Кам’янеччині, встановлено меморіальну дошку Дану Коліснику, який навчався у цьому закладі.

Нинішній Великий піст означений війною, в якій  вже загинули тисячі українців. Скорбота і гнів, страх і надія  зрослися клубком у  наших душах, як трава  корінням зростається із землею… З якими думками йти до Бога у дні великого покаяння?
Про це розмірковуємо у розмові із митрофорним протоієреєм, настоятелем Хмельницького  храму Різдва Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ), директором обласного фонду «Карітас»  Іваном ДАНКЕВИЧЕМ. Наша вечірня розмова відбувалась напередодні відправлення чергового благодійного  вантажу в зону АТО, то ж  майже все підвальне приміщення храму займали пакунки та коробки, а на двох довгих столах жінки-волонтерки ліпили    пісні вареники для наших бійців і  тих, хто нині потребує допомоги на сході. Волонтерські поїздки  від хмельницького храму УГКЦ, в якому діє обласне відділення благодійного фонду «Карітас», вже стали нормою життя і для священика, і для вірян.

— Як ви, Максиме? Як діти, Валя, батьки? Усі живі-здорові? — звично-буденно запитую знайомого, з родиною якого ми дружимо вже понад два десятки літ. Почувши “нормально”, тут же цікавлюся найголовнішим:
— Тебе ще не викликали до війсккомату?
— Та, начебто, є така негласна вказівка — бізнес поки не чіпати. Бо ж хто наповнюватиме бюджет, — “по-секрету” ділиться зі мною Максим.

У Хмельницькому монотеатрі «Кут» представниками «Правого сектору» вперше на Поділлі проведено аукціон військових «трофеїв» із зони АТО.

Минулої п’ятниці у Кам’янці-Подільському відкрито ще дві нові котельні, які працюватимуть на солом’яних пелетах загальною потужністю 2,8 МВт теплової енергії. Одну — на території медичного містечка на вулиці Матросова, яка опалюватиме корпуси міської, районної та дитячої лікарень, два пологових будинки, санітарно-епідеміологічну станцію. Іншу — на вулиці Івана Франка для обігріву територіального центру «Довголіття».
 Як відзначив генеральний директор міського комунального підприємства «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук, будівництво цих котелень — частина пілотного проекту, мета якого — відмова від використання для опалення природного газу і заміна його твердими видами палива, зокрема, солом’яними пелетами. Відтак нині у місті над Смотричем працює вже три котельні тільки на твердих видах палива і дві на змішаних — природному газі та солом’яних пелетах. У найближчих планах кам’янчан — встановлення двох котлів на твердому паливі потужністю
10 МВт у котельні в спальному Жовтневому мікрорайоні та будівництво великої котельні для центральної частини міста на вулиці Крип’якевича. Реалізуючи намічені проекти, Кам’янець-Подільський скоротить використання природного газу на опалення та підігрів води на 80 відсотків і економитиме щонайменше 20 мільйонів гривень на