У краєзнавчому відділі обласного літературно-меморіального музею М. Островського відкрито  розділ  експозиції «Борці за Україну», присвячений шепетівчанам-учасникам бойових дій на сході України. Проект  реалізовано за грантової підтримки ГО «Інститут солідарності громад»  Романа Мацоли».

Експозиція  починається 2014 роком і  в хронологічному порядку висвітлює Революцію Гідності, анексію Криму, події на Донеччині та Луганщині.  Стіна пам’яті присвячена сімнадцятьом  мешканцям міста Шепетівки та району, які віддали  життя за Україну. Тут розміщені  світлини, документи, особисті речі, військова форма,  представлені зразки зброї, залишки артилерійських снарядів, осколки та інші речі, привезені волонтерами з передової. Особливу увагу привертає бліндаж, який військові виготовили таким чином, щоб відвідувачі змогли потрапити всередину.
Новостворена експозиція є своєрідною платформою, яка об’єднує навколо себе учасників   АТО та їхні сім’ї,  родини загиблих,  друзів, волонтерів. Наразі  музей має тісний зв’язок з понад 200  учасниками АТО та членами їхніх родин. Саме тому працівники музею вирішили залучити їх до культурно- просвітницької  роботи.