На заздрість областям-сусідам і всій Україні Хмельниччина розпочала цей рік із розподілу бюджетних лишків. Позитивне фінансово-господарське сальдо дало поштовх до спорудження і реконструкції об’єктів, на які чекали десятки років. Потужною хвилею прокотилася краєм програма енергозбереження, що також з кращого боку вплинула на економічні показники. Утім, як кажуть, спочивати на лаврах ще зарано, бо роботи попереду — непочатий край. Отже, що було втілено в життя і куди спрямовуватимуться зусилля надалі, аналізуємо з головою Хмельницької обласної ради Іваном ГОНЧАРЕМ.

На запрошення війта гміни  міста Тарново Підгурне Тадеуша Чайки 40 кам’янецьких школярів — дітей сімей учасників АТО, матимуть можливість протягом двох тижнів  під час  літніх канікул оздоровитися в Польщі.  
Цей благочинний захід стане можливим завдяки  багаторічним дружнім побратимським зв’язкам Кам’янця-Подільського та польського  міста Тарново Підгурне й зусиллям кам’янецького мера Михайла Сімашкевича.  
— Діти наших військовослужбовців упродовж двох тижнів змістовно  проведуть  час. Польські друзі планують  організувати для них цікаві екскурсії та  розважальні програми. Отож школярі зможуть не лише оздоровитися, а й відпочити та забути про ті дорослі проблеми,  з якими їм, на жаль, доводиться зіштовхуватися. Думаю, кожен розуміє, як психологічно впливає на дітей те, що вони місяцями не бачаться зі своїми батьками, які зі зброєю в руках захищають незалежність та цілісність України, — зазначив Михайло Євстафійович.
Міський голова також поінформував, що кошти  на перевезення школярів  виділять із міського бюджету. З ними поїдуть і супроводжуючі особи —  психолог, лікар та педагог-організатор.

Наодинці
Крупинки свого  щастя Ольга Данилівна намагається зібрати докупи,  сидячи довгими самотніми годинами в ліжку. Про приємне думати краще — так можна було б обманути час, який навалюється на хворе тіло як важка брила. Однак нічого не виходить. Спогади просіюються, мов пісок крізь пальці. У руці ж замість «золота» залишається тільки мокра від сліз хустинка. Та яке ж воно те щастя в дитини та сироти війни? Його, як кажуть у народі,  як не було змалку, то не буде й до останку.

Індекс споживчих цін у березні порівняно з попереднім місяцем по області дорівнював 111,7 відсотка, по Україні (без урахування тимчасово окупованих територій на півдні та сході) — 110,8 відсотка.

Що думають наші громадяни, потенційні отримувачі субсидій, про теперішній, спрощений, механізм надання цієї державної допомоги і, взагалі, який у них настрій нині, в час тотальної дорожнечі, драконівського, воістину антинародного, підвищення тарифів?

Близько полудня в обласному центрі на проспекті Миру,  біля будівлі Хмельницькгазу, 53-річний водій вантажівки DAF збив та переїхав 9-річного хлопчика. Сталося це на пішохідному переході (як стверджують очевидці) чи поблизу нього, встановить слідство,  наголошують у секторі зв’язків з громадськістю УМВС України в області. Втім єдиної дитини у сім’ї, на жаль, вже не вернути…

Не стало ще одного українського патріота. Хмельниччина попрощалася зі своїм героєм — двадцятиоднорічним Євгеном Андріюком, радистом загону восьмого окремого полку спеціального призначення, уродженцем Деражні. Ще двадцять першого серпня солдат вирушив боронити свою країну, та зовсім нетривалою була його участь в антитерористичній операції. Уже 29 серпня  важке поранення в голову обірвало його молоде життя.
Трагедія сталася під Іловайськом, коли Євген намагався вирватися з оточення. Рідні та близькі до останнього сподівалися, що хлопець живий і переступить поріг отчого дому, хоч зв’язок з ним і обірвався. Не судилося… Повернувся Євген під звуки траурного маршу. Сім місяців пошуків та очікування, надії та відчаю рідних. Завдяки ДНК експертизі вдалося ідентифікувати загиблого. Євген Андрощук був похований першого жовтня на Кушугумському кладовищі у Запоріжжі на Алеї невідомих учасників АТО.
Хмельничани попрощалися з героєм на майдані Незалежності.

Давня істина: правду приховати ще нікому не вдавалось. Історія, раніше чи пізніше, відкриває таємниці. Так сталося і з народовбивством у роки Великого терору.
На презентації книги п’ятої «Реабілітовані історією. Хмельницька область», що відбулась у відділі краєзнавства наукової бібліотеки ім. М. Островського, доктор історичних наук Леонід Місінкевич наголосив: видання, як і попередні чотири томи, продовжує публікувати списки прізвищ колишніх в’язнів, зокрема Теофіпольського, Хмельницького районів і міста Хмельницького. Оприлюднено імена 9087 репресованих осіб, з яких безпідставно розстріляно 2138, решту позбавлено волі і депортовано. Разом із батьками було репресовано 2010 дітей.  Увагу читачів приверне ґрунтовне науково-документальне дослідження «Польська меншина Поділля під прицілом спецслужби тоталітарної держави у 1920-1930 роках», низка засекречених документів, статистичні матеріали. Виступаючі науковці Олександр Григоренко, Юрій Блажевич, Борис Кузіна справедливо відзначили титанічну роботу редколегії у розкритті страшної правди радянської доби. Такі книги – це своєрідний пам’ятник-мартиролог і водночас вирок тоталітарній державі.

Голова Деражнянської РДА Олег Веселовський,  незважаючи на новий для себе статус, — людина не нова  в районі. Останній рік працював заступником голови районної ради, до того — керуючим справами виконавчого апарату, юристом райради. Попри молодий вік, неповних 33 роки, досвіду і знань йому -— не позичати.  Він добре орієнтується в соціально-економічному житті району, знає його реальний стан і потенціал. Як прагматик і реаліст, чудово усвідомлює, що за короткий термін перебування на посаді голови райдержадміністрації  дива не створиш. Прекрасно розуміє й те, що у непростий час доводиться брати на себе відповідальність. Україна стоїть на порозі масштабних змін. Змін в усьому: від економіки до територіально-адміністративного устрою. Про це та інше — у нашій розмові з О. І.  Веселовським.

У квітні кілька районів Хмельниччини першими отримали керівників державних адміністрацій. Серед новопризначених голів — Олександр НАГУРНИЙ. Йому довірили Полонський район. До речі, на сьогодні це наймолодший очільник держструктури в області. Йому лише двадцять дев’ять років.

Позавчора  у Хмельницькому кооперативному торгівельно-економічному інституті розпочався  чемпіонат України з боксу серед молоді, який триватиме до третього травня.
Понад 200 спортсменів з усіх куточків  держави змагатимуться за звання найсильніших  та право вибороти місце у молодіжній збірній для участі в світових та європейських змаганнях.  Турнір проходить за підтримки благодійного фонду «Благородні серця» і  народних депутатів від Хмельниччини Олександра Гереги та Андрія Шиньковича.

Хмельницька громада Родового вогнища Рідної православної віри відзначила свято Ярила (Орія) — бога весняного (ярого) сонця, пристрасті, весняних польових робіт, захисника і сівачів, і воїнів.

Хочеться незабутніх емоцій та яскравих вражень? Тоді вам сподобаються роботи одеського художника Григорія Вовка, якими можна помилуватися у Хмельницькому обласному художньому музеї. Там вперше відкрилася виставка робіт цього автора під назвою «Імпровізація душі». Григорій Вовк порадував подолян саме абстрактними картинами, хоч пише і в реалістичній манері.
Художник-одесит переконує, що в абстракції є логіка. Щоб створювати свої картини, йому необхідно постійно спостерігати за навколишнім світом, помічати деталі, які для більшості людей є буденними. Усього на суд публіки представлено 25 полотен, переважно останніх років. Своє сприйняття світу автор передає у картинах через колір, напівтони, емоції. Таємничий та різноманітний світ полотен захоплює та зачаровує, кожен тут знайде щось своє, зрозуміле лише йому.
На полотнах Григорія Вовка часто можна побачити геометричні фігури, ламані лінії, завдяки яким автор створює неповторні образи. Надихає художника Біблія. Основним напрямком своєї творчості митець обрав «духовний інтенсивізм», за його власним поясненням. Цей напрямок пов’язаний з переживаннями й чистотою душі, а також це індивідуальне сприйняття світу і передача його через емоційну сферу.

Уже не перший місяць Хмельницьку центральну районну лікарню лихоманить.  У №39 «Подільських вістей» від 7 квітня цього року ми вже публікуваливідкритий лист колективу лікарні до депутатів районної ради, в якому люди просили поважати їхнє рішення, підтримати та обрати гідного серед дев’яти претендентів на посаду головного лікаря. За рішенням загальних зборів колективу пропонували затвердити на посту Олександра Польового, завідуючого гінекологічним відділенням районної лікарні. Тоді на сесії, яка відбулася 8 квітня, обранці так і не зробили остаточного вибору. Натомість проголосували за те, щоб кожен із кандидатів пройшов люстрацію.

В обласній дитячій бібліотеці імені Тараса Шевченка відбувся III підсумковий етап обласного конкурсу «Найкращий читач Хмельниччини — 2015». За звання найерудованіших книголюбів змагалися 54 учасники з районних, сільських, міських бібліотек, переможці двох попередніх етапів.

На завершальну стадію вийшов чемпіонат України з футзалу серед команд екстра-ліги. Хмельницький «Спортлідер+»  вперше  реально претендує на нагороди. Попередній етап змагань він завершив на другому місці.
 У чвертьфіналі, де боротьба велася до двох перемог, наші земляки  спершу поступилися в Покровському «Титану-Зорі», але вдома двічі обіграли суперника. У півфіналі хмельничанам протистоїть «Ураган» з Івано-Франківська. Перші два матчі в рідних стінах «Спортлідер+» виграв — 1:0 і 6:2. Достатньо здобути ще одну перемогу в гостях, щоб мати, як мінімум, срібні медалі.

До 82-річної жительки села Пашківці Старокостянтинівського району завітали дві молоді жінки і сказали, що збирають гроші на допомогу бійцям АТО.
Бабуся дала «волонтеркам» п’ять гривень, але замість вдячності ті стали… вимагати у старенької усі її заощадження. Відмова ж, зауважили, загрожувала смертю. Бабуся, розповідають у секторі зв’язків з громадськістю УМВС України в області, принесла 12 тисяч гривень — усе, що у неї було, й благала, аби хоч щось залишили на прожиття. «Совісні» жінки залишили… 100 гривень, та замість них наказали зняти золоті сережки.

Посадовця податкової міліції міста Хмельницького визнали винним у вимаганні та отриманні хабара.
Доведено, що податківець за непроведення перевірки та неперешкоджання підприємницькій діяльності, вимагав у приватного підприємця 5000 гривень. Чотири тисячі з них одержав.
За вироком суду винному призначено покарання у вигляді ув’язнення строком на 5 років, з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах на 2 роки, з конфіскацією майна, крім житла. А також його позбавили спеціального звання — підполковника податкової міліції, повідомили у прес-службі прокуратури Хмельницької області

Правоохоронець, перебуваючи на посаді начальника сектору державної служби боротьби з економічною злочинністю одного з відділів міліції, разом з оперуповноваженим СДСБЕЗ, за попередньою змовою, у квітні 2014 року одержали 15000 гривень неправомірної вигоди від директора товариства з обмеженою відповідальністю. За цю суму пообіцяли йому не ініціювати питання про внесення в Єдиний реєстр досудових розслідувань відомостей щодо підробки ним документів для отримання банківського кредиту.

Місто Лубни, що на Полтавщині, прийняло фінальну частину чемпіонату України з волейболу в Дитячій лізі серед дівчат 2002 року народження і молодших.
Вісім кращих команд країни були розділені на дві групи. До групи «А» увійшли ДЮСШ  Деражня Хмельницької області, «СДЮШОР-2» Полтава, ДЮСШ «Юність» (Біла Церква Київської області), «ДЮСШ-2» Кременчук Полтавської області. Група «Б» складалася з команд «Спортінтернат-ОДЮСШ» Запоріжжя, ДЮСШ «Медівка» Медівка Вінницької області, ДЮСШ «Орбіта» Запоріжжя і ОДЮСШ Луцьк.
Чемпіонське звання вперше у своїй історії вибороли деражнянці. У фіналі вони здолали  «Спортінтернат-ОДЮСШ» — 3:1. Склад переможниць, яких виводила на майданчик тренер Юзефа Слівінська, є таким: Ірина Чорна, Міла Грабчак, Анастасія Хорик, Маріетта Кіракосян, Ольга Мельник, Тетяна Корунець, Анастасія Калинюк, Олена Чабан, Юлія Ковалик та Катерина Ткаченко.

Чемпіонат Європи з регбі-15 серед юніорів до вісімнадцяти років у групі Б, який приймала французька Тулуза, приніс збірній України перше місце і підвищення в класі.
Наші спортсмени послідовно здолали збірні Сербії —  28:3, Чехії — 19:17 та Литви — 43:8. У складі чемпіонів золоті нагороди отримали хмельничани: Роман Гуцалюк, Олексій Білик, Валерій Міль. У 2016 році команда України буде виступати в групі А, замінивши збірну Швеції.

В олімпійському національному спортивному центрі «Конча-Заспа» на Київщині відбувся чемпіонат України з фехтування, на якому Хмельницьку область гідно представили шаблісти з Нетішина.
Так, в жіночому турнірі наша Аліна Комащук лише одним ударом (14:15) у фіналі поступилася лідеру світового рейтингу, діючій чемпіонці світу Ользі Харлан з Миколаєва. До її «срібла» додала «бронзу» Ольга Жовнір, котра в півфіналі теж зазнала поразки від Харлан.
Серед чоловіків Дмитро Бойко завоював срібну медаль, програвши в фіналі лідеру всеукраїнської класифікації одеситу Андрію Ягодці. Ще одну срібну медаль він отримав разом з членами збірної області Дмитром Пундиком, Олегом Штурбабіним та Олександром Торчуком після поразки (36:45) від збірної Києва в командних змаганнях.
Наша жіноча команда у складі Ольги Жовнір, Галини Пундик, Аліни Комащук та Ірини Щукли мінімально (44:45) поступилася миколаївкам, зупинившись на другій позиції.
За підсумками національного чемпіонату визначиться коло фехтувальників, які будуть представляти в поточному році Україну на європейському та світовому чемпіонатах, а також поборються за ліцензії на Олімпіаду-2016. Старт відбору до Ріо-де-Жанейро розпочався 1 квітня.

Стабільно на високому рівні виступає останнім часом збірна нашої області на всеукраїнських змаганнях з кульової стрільби. Чергового успіху земляки досягли на ХІІ-й літній універсіаді у Львові. Набравши у підсумку 1638 очок, команда впевнено здобула перемогу, набагато випередивши найближчих конкурентів.

Друга світова війна  розпочалася 2 вересня 1939 року і закінчилася у вересні 1945 року для більшості країн світу, але не для України. Останній бій прийняв підрозділ УПА під командуванням сотенного Володимира Кудрі («Роман») 8 липня 1955 року в с. Сушки Коростенського району Житомирської області.

Кращим освітянам області вручено традиційну премію імені Миколи Дарманського

Платіжки за комунальні послуги за новими тарифами ще не встигли дійти до громадян, а вони вже їх аналізують. І роздуми в них, що очевидно, безрадісні. Редакція отримала лист від О. Новіцького з міста Деражні.

П’ятнадцятого квітня на Рівненському полігоні помер тридцятитрирічний солдат із Красилова. Його знайшли мертвим  вранці у наметі, причину смерті встановлюють. У секторі зв’язків із громадськістю Костопільського (Рівненщина) райвідділу міліції повідомили, що солдат був мобілізований
11 березня цього року. Одружений, мав малолітню дитину.

http://nashgorodok.km.ua/images/novyny/0415/40/01/004.jpg
Оплакує свого земляка і Городоччина. Інструктор із водіння сорокарічний Микола Верхомій, переміщаючи техніку з боксів на полігон, зазнав тяжких травм. Солдат служив у військовій частині міста Яворів на Львівщині. Микола Миколайович був для солдатів хорошим вчителем та наставником. Підготував багато бійців, які нині служать  у зоні  АТО.
Похоронили Миколу Верхомія в рідному селі Підлісний Олексинець.

У Славуті відкрили меморіальні дошки загиблим воїнам АТО.
Півроку тому війна на сході забрала життя двох славутчан, сміливих і відважних чоловіків. Аби пам’ять про земляків залишилася на довгі роки, на території НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія» № 5 відкрили пам’ятну дошку полковнику Вадиму Сускому, а ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 — старшому сержанту Андрію Повстюку. Освятив меморіальні дошки настоятель церкви Покрови Пресвятої Богородиці отець Микола.
Рідні загиблих воїнів отримали відзнаки щодо присвоєння звань «Почесний громадянин міста Славути». На заходах були присутні друзі, однокласники, вчителі, бойові побратими загиблих, представники учнівської молоді, органів місцевого самоврядування Славутчини, громадських організацій, а також народний депутат України Роман Мацола.

Кам’янець-Подільський давно здобув славу туристичної Мекки та фестивальної столиці Поділля. Минулих вихідних тут стартував регіональний туристичний сезон.

Минулими вихідними в Шепетівці знайшли мертвим  (з вогнепальним пораненням  у груди) працівника міліції.  Правоохоронець був у формі, поруч лежала табельна зброя,  розповідають у секторі зв’язків з громадськістю УМВС України в області.
Тридцятичотирирічний чоловік працював дільничним інспектором у Ізяславському районному відділі міліції. За цим  фактом прокуратура Шепетівського району відкрила  кримінальне провадження за ст. 115 (навмисне вбивство) Кримінального кодексу України. Ведеться слідство.

У Хмельницькому, від супермаркету «Таврія» до пішохідного містка, цієї весни посаджено понад 500 лип, беріз, кленів, дубів червоних. Сквер через якихось п’ять років став би окрасою обласного центру. Та не судилося...
«350 ям замість саджанців виявили правоохоронці, — поінформували нас  у секторі зв’язків з громадськістю УМВС України в області. — Відкрито кримінальне провадження». Оце так! І якому ж це нелюду чи, точніше нелюдам, так конче треба було саджанців декоративних порід?..
Висадили ж десь крадії деревця, яким не судилося гойдати своє гілля в унісон плесу Південного Бугу, чи може, продали? Це встановлять відповідні органи.

Доля України нині непокоїть весь світ. За останні дев’ять місяців у Європейському Союзі відбулося 222 зустрічі щодо нашої держави. Призвідником стурбованості передусім стали дії біснуватого Путіна, який спершу нахабно анексував Крим, а потім руками своїх посіпак-сепаратистів розв’язав війну на Донбасі. Санкції світового співтовариства, ізоляція Росії, що призводять до падіння її економіки, трохи пригасили загарбницький шал. Однак Росія і самопроголошені ДНР та ЛНР грубо топчуться по Мінських угодах, які мали б забезпечити мир на цій багатостраждальній землі.

У Національній академії Державної прикордонної служби України імені Б. Хмельницького обрали нового ректора. Ним став полковник Олег Миколайович Шинкарук, який до цього був тимчасово виконуючим обов’язки ректора.

— Ми вражені тим, що побачили у Кам’янці-Подільському, бо, чесно кажучи, не очікували, що в невеликому місті застосовуються такі передові технології в системі централізованого опалення, водопостачання та водовідведення,  що у вас повністю автоматизовані всі котельні, водогін. Це ті інновації, які нині використовуються в світі,  — так висловилася представник центральної ради Данії з теплопостачання Піа Ціммерманн, яка взяла участь у технічному семінарі, організованому на базі кам’янецького КП  «Міськтепловоденергія».

На вулицях районних центрів Хмельниччини та й у Хмельницькому часто можна побачити людей, які просять у перехожих милостиню. Мотивація у кожного різна: лікування дитини, рідних, на проживання та їжу. І хоч розум зазвичай підказує, що це своєрідний бізнес і заробляння грошей, як би жорстоко це не звучало. Але… Рука таки тягнеться в кишеню і дістає гроші. Шкода… Наприклад, старенької бабусі, яка просить кілька копійчин, як їй не подати? Покрите зморшками, як сіткою обличчя, спрацьовані руки, не одяг, а лахміття. Серце стискається від побаченого.

Тиждень-другий, і на розлогих ланах Кам’янеччини загудуть потужні трактори, ведучи за собою високопродуктивні посівні агрегати. Чи готові нині селяни найбільшого в області аграрного району до проведення посівної кампанії? Як провести її в умовах девальвації гривні, різкого підвищення цін на добрива, пальне, запасні частини? Про ці та інші проблеми розмовляємо з начальником управління агропромислового розвитку Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації Ігорем ГАЄМ.

Тема субсидій нині чи не найголовніша. Практично в кожної людини, яка хоче оформити субсидію, виникають питання, на які вона відповіді не знає.
Сьогодні на запитання  наших читачів відповідає директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Лукомська.

До Хмельницького прибув зведений загін роти особливого призначення «Богдан». За день до цього  на схід вирушили сорок п’ять їхніх колег.

У будь-якого підприємства, як і в людини, своя доля, своє обличчя, власна біографія, своя  дорога — зростання та утвердження.  Все це було аж до злетів і падінь  на нелегкому шляху — розвитку державного підприємства «Нігинський кар’єр», створеного у тридцятих роках  минулого сторіччя на теренах  Кам’янеччини. А все тому, що його продукція в різні часи користувалася не однаковим попитом. Особливо процвітав, мав стабільність, неабиякі прибутки колектив гірників, коли на повну потужність працювала цукрова галузь, яку він забезпечував вапняковим каменем, розвивався агропромисловий комплекс, на розкислення грунтів якого щороку вироблялося сотні тисяч  тонн вапнякового борошна.

У складний для країни час кожний небайдужий українець старається допомагати нашим воякам, які захищають мир та цілісність Батьківщини. Не відстають також ізяславчани. Стараються підтримувати бійців хто чим може.  Як говорять: «З миру по нитці –– бідному сорочка». За таким принципом і працюють небайдужі жителі району.

Повідомлення в деяких медійних засобах про гіпертоксичну шизофренію Путіна спершу викликали в мене лиш думку, що коли це і правда, легше від того нікому не стане.  Ні Україні, ні світові в цілому, ні навіть Росії. Недаремно ж по-іншому цю болячку називають кесаревим божевіллям. А президенти, вожді і царі мали би бути при здоровому глузді.

Справжнім яскравим святом   надовго запам’ятається нинішній Великдень  дітям  Кам’янеччини. Ще б пак! Сотні з них цьогоріч  у храмах  вперше  освячували власноруч  розмальовані писанки. А опановували  вони  секрети  цього мистецтва під час майстер-класів, які відбулися в багатьох населених пунктах району.

Ініціатором і натхненником  навчання цього неповторного, на жаль, у багатьох місцях забутого українського ремесла, яке бере свій початок із сивої давнини, став відомий на Поділлі  сільгосптоваровиробник, справжній хранитель народних традицій, директор ТОВ «Агросолюшнс» Віталій Завадський.  Близько двох тижнів зорганізована ним група майстрів-писанкарів спільно з волонтерами у рамках проекту  «Подільський Великдень»  давали уроки писанкарства  як для дітей,  так і для дорослих у школах району та  храмах міста, в яких було задіяно близько семи сотень учасників. Усі вони взяли участь у різноманітних конкурсах, підсумки яких  підбили другого дня Пасхи в районному центрі культури і мистецтв  «Розмай». Кошти на призи переможцям, як  і на  витратні матеріали для писанкарства та організацію проведення майстер-класів, виділив особисто Віталій Завадський. Також усі учасники великодніх заходів отримали  книгу Сергія Боднаря «Подільська писанка».
Місто над Смотричем теж приємно подивувало своїх мешканців та гостей — напередодні Воскресіння Христового тут,  біля міської ради,  встановили  двохсоткілограмову металеву писанку, виготовлену місцевим ковалем Ростиславом Пугачем. Розмальовували  великоднє яйце студенти професійного художнього ліцею впродовж двох днів.   Візерунок, який створили цього року,  наступного мінятимуть.  Відмінність кам’янецької від інших писанок України в тому, що вона «жива», адже обертається навколо своєї осі.

Старосинявський районний суд визнав винним у вчиненні кримінальних правопорушень одного з місцевих сільських голів.
Державний обвинувач у суді довів, що посадовець підписав і завірив печаткою підроблені протокол сесії сільської ради та проект рішення про виплату йому премії як матеріальної допомоги. На підставі цих сфальсифікованих документів йому незаконно нараховано 2670 гривень. При цьому питання про виплату сільському голові премії на сесію не виносилось та  депутатами не розглядалось.
Як повідомили у прес-службі обласної прокуратури, за вироком суду засудженому призначили покарання — 2 роки позбавлення волі з позбавленням права на 2 роки обіймати посади, пов’язані з розпорядженням бюджетними коштами, з іспитовим строком півтора року. 

Ярмолинецький районний суд виніс обвинувальний вирок щодо колишнього працівника відділу Державної виконавчої служби.    
Державний виконавець пообіцяла місцевій жительці за 1000 гривень «винагороди» не вживати заходів із заборони виїзду цієї громадянки за межі України, котра за рішенням суду є кредитним боржником перед банком. Після одержання вказаної суми, намагалася заховати кошти, однак її викрили правоохоронці.
Засуджена повністю визнала себе винною в інкримінованому злочині. Їй призначено покарання у вигляді штрафу в розмірі тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 17000 гривень, із позбавленням права обіймати відповідні посади строком на два роки, з конфіскацією отриманих внаслідок вчинення злочину коштів.  
Під час досудового слідства її звільнили з посади, інформує прес-служба прокуратури Хмельницької області.

Прокуратура Ярмолинецького району, спільно зі співробітниками УСБУ в області, виявила факт службового підроблення експертних документів службовими особами одного з місцевих товариств з обмеженою відповідальністю.
Встановлено, що в лютому 2015 року департамент Міністерства екології та природних ресурсів України видав  товариству ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами. Тобто їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення чи утилізацію. Водночас у прес-службі обласної прокуратури повідомляють, що з метою отримання цієї ліцензії ТОВ подало до Мінприроди пакет документів із позитивним висновком санітарно-епідеміологічної експертизи, який насправді органами Держсанепідслужби не видавався.
За цим фактом прокуратура району внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення кримінального правопорушення.

У Хмельницькому проходив чемпіонат України з універсального бою серед юнаків та дівчат середнього і старшого віку.

Чемпіонат України з вільної боротьби серед чоловіків та жінок, що проходив у Харкові, приніс чимало позитивних емоцій і нагород подолянам.

Чемпіонат Європи з важкої атлетики в грузинській столиці Тбілісі  завершився тріумфом для жіночої збірної України.

Ще торік у читальному залі  Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки було створено клуб  «Разом», що активно займається проблемами переселенців у нашому краї і який активно підтримує благодійний фонд «Ксена», очолюваний Оксаною Устіновою.

Більшості полончан знайомий невисокий кремезний підліток, який майже кожного базарного дня разом із волонтерами збирає кошти для потреб АТО. Він був незмінним прапороносцем на всіх Народних Віче з часів Майдану. Десятилітній Володя Кукурудза виховується у родині активістів-волонтерів. До його будинку часто навідуються хлопці, які виконують свій громадянський обов’язок у зоні проведення АТО, з більшістю з них він товаришує і частенько зідзвонюється, розповідаючи про шкільні будні та місцеві новини. Разом з мамою та її подругами допомагає готувати смачні домашні страви хлопцям на передову, разом із татом розвозить посилки та передачі, допомагає вантажити їх у авто, що відправляються в зону АТО.

До жительки Кам’янця-Подільського зателефонували. Додзвонювач, який представився слідчим, повідомив, що її син вчинив тяжкий злочин і наступні десять років проведе за ґратами. Втім, відразу втішив: справу можна залагодити, якщо впродовж 30 хвилин жінка перерахує чималу суму.
Схвильована матір, кажуть у секторі зв’зків з громадськістю УМВС України в області, й на хвильку не вимикаючи  телефон, виконувала всі вказівки шахрая. Сину ж подзвонила, коли на вказаний рахунок переказала 21 тисячу гривень. А він, виявляється, був на роботі і… навіть не здогадувався про свої «проблеми».
Інший потерпілий рятував сина від кримінальної відповідальності за збут наркотиків. Псевдоміліціонер повідомив чоловікові, що за годину сина «закриють», але є можливість владнати проблему.
…На шахрайський рахунок наляканий чоловік перерахував 20 тисяч гривень. А син був вдома й теж, як мовиться, ні сном, ні духом не відав про те, що «попався на збуті наркотиків».

Слідчий відділ прокуратури Хмельницької області спільно зі співробітниками відділу внутрішньої безпеки в області ДВБ МВС України встановили факт  вимагання та одержання хабара інспектором з адмінпрактики відділення ДАІ одного з районів.
Встановлено, що міліціонер вимагав 7000 гривень у водія, стосовно якого працівники Державтоінспекції склали протокол за керування автотранспортом у стані алкогольного сп’яніння.  Інспектор ДАІ погрожував водієві, що в разі несплати коштів його  позбавлять права керування транспортним засобом.
Під час одержання обумовленої суми біля приміщення відділення Державтоінспекції вимагача затримали правоохоронці, хабар вилучили.
Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу, інформують у прес-службі обласної прокуратури.

Нинішнього року Україна відзначає 200-ліття від дня народження Михайла Вербицького — автора музики національного Гімну і 150-річчя першого його виконання.  Господнє провидіння об’єднало у цьому творі двох його авторів: галичанина  Михайла Вербицького і киянина Павла Чубинського. А наш  Гімн  духовно об’єднує українців у буремний  час минулих і нинішніх випробувань та звитяг.

Минулого четверга кам’янецька земля прийняла в своє лоно ще одного захисника Вітчизни — Руслана Коношенка. Поховали його з усіма військовими почестями на Алеї слави міського кладовища поруч із чотирма героями-кам’янчанами, які теж віддали життя, захищаючи цілісність і незалежність України від російського агресора. 

Як дивно влаштоване наше суспільство: убивство двох українофобів — Калашникова і Бузини — раптом відтіснило на другий план всі проблеми в Україні: і війну, і призначення керівника Антикорупційного бюро, і повернення в Україну зі швейцарських банків коштів Януковича та ще двох десятків його поплічників, і початок судового процесу проти Кабінету Міністрів, який не переглядав складових прожиткового мінімуму вже 15 років, і річницю підписання Україною політичної частини Асоціації з Євросоюзом, і ще багато чого, що відбулося в державі. Вже ці дві події претендують навіть на назву найважливіших за минулий тиждень. І як це завжди буває після резонансних злочинів, кожна політична сила намагається максимально використати їх у своїх цілях. Та робиться це так цинічно, що за тими піар-потугами губляться й самі жертви.

Останні місяці й дні живемо, наче на краю прірви. А нині ще й відчай з’являється... Не Путін лякає, з ним усе зрозуміло, а наші вурдалаки, які «во врем’я люте» ділять портфелі й «обустроюють точки» біля грошових потоків.

 Каву любить кожен, але не всякого дня і не всякому вдається покуштувати цей напій, приготовлений на сонці. Вам не почулося. Саме завдяки сонячній енергії турка кави, попри те, що небесне світило то з’являлося, то ховалося за хмарами, закипала за 13 хвилин. Усіх бажаючих хмельничан працівники та волонтери Національного екологічного центру України пригощали ароматною кавою та розповідали, як такий «сонячний» чудо-виріб можна змайструвати вдома.

Обідньої пори у центрі Хмельницького зайнялася «Цукерня». Густий чорний дим, перебиваючи звичні аромати смачної кави, повалив із вентиляційної труби кафе…
Рятувальники приїхали відразу й спрацювали доволі оперативно та злагоджено, не давши полум’ю перекинутися на сусідні приміщення, попередивши таким чином масштабну пожежу. «Процес гасіння ускладнювало щільне розташування будинків, — кажуть у прес-службі ГУ ДСНС України в області. — Тож до гасіння пожежі залучали 36 чоловік особового складу ДСНС на 11 одиницях пожежної та спеціальної техніки, працівників міліції, медиків, аварійні служби газу та енергетики».
Стихія знищила покриття та перекриття на площі понад 200 квадратних метрів, попсувала веранду громадського закладу… На щастя, жертв на пожежі не було. Її причина та збитки встановлюються.

У скрутному сьогоденні минуле видається рожевим. Це наче світлий спогад літньої людини про далеке дитинство. Мій співбесідник твердить, що «так не крали тоді, як зараз». Невдоволення, хоч нашпиговане болем і нервозністю, я вірю в його щирість і вболівання за нашу державу. Чоловік то на хвилинку-другу вмовкає, то поспішливо видає факти, нахапані з телевізійних каналів і поширених чуток. «Позбулись одних злодіїв, уже чуємо про хапуг нової влади», — промовляє розчаровано. Згоджуюся, що давня хвороба липкорукості живуча, її ще не скоро позбудемося. Жадоба збагатитися на дурняк — не теперішня, але й бурчати, що всі, хто у владі — негідники, мабуть, не варто. Ось ви заявляєте, що «при Союзі» керівники держави не крали, тому й порядок був. Навіть, аби «доказам» надати особливої ваги, заявляєте, що в Брежнєва після смерті виявили всього 800 рублів (?) на ощадкнижці. А донька Галина безбожно пила. І пляшки на московських вулицях збирала. Отак! І чомусь батько не нахапав мільйонів, а міг і дітей, і внуків забезпечити. Посада найвища не дозволяла, про державу дбав. І не лише він один «прожив по совісті».

Навіть у важкі часи, що випали на долю військових, є місце й хорошим новинам, які піднімають бойовий дух. У Старокостянтинівській авіаційній бригаді особовий склад та гості змогли розділити радість новоселів на урочистій церемонії відкриття гуртожитку на території військової частини.

Український телевізор – унікальна територія: на одному каналі — цілодобова інформація про воєнні події, про руїни і смерті, про звірячу агресію окупанта, про путінський цинізм, на іншому — цілодобові російські серіали. На всі смаки!

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету надало десяти суб’єктам господарювання обов’язкові для розгляду рекомендації щодо приведення цін на хліб та хлібобулочні вироби до економічно обґрунтованого рівня.

Правління Національного банку України прийняло постанову № 150 «Про віднесення Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» до категорії неплатоспроможних».

Сьогодні немає, напевно, родини в Україні, яка не допомагає учасникам АТО та постраждалим на війні. Хтось перераховує останню гривню із мізерної пенсії, хтось віддає свій будинок для переселенців, а хтось сам вирушає на війну із допомогою. Але всі разом і кожен зокрема роблять спільну справу.

Учні Заслучненської, Щиборівської, Радісненської ЗОШ I-III ст., Красилівського НВК «Гімназія та ЗОШ І ступеня», Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3, Красилівського районного будинку творчості дітей та юнацтва разом із педагогами взяли участь в акції, організованій волонтерами, на допомогу українським воїнам у зоні АТО. Упродовж двох місяців вони сплели понад 20 метрів маскувальної сітки, яку разом із учнівськими малюнками, адресованими солдатам-захисникам України, відправлено за призначенням.

Сподіваються, що після цього кондитерський виріб стане трендовим для міста.

25 та 26 квітня у Кам’янці-Подільському відбудеться фестиваль «Кам’янець – острів скарбів». Крім екскурсій древнім містом, краяни готують чимало цікавого. Наприклад, планують на очах у гостей із кексів створити солодку Фортецю. Для цього необхідно спекти три тисячі кексів. За словами міського голови Кам’янця-Подільського Михайла Сімашкевича, форми для цих кондитерських виробів уже замовили в Польщі. Привезуть їх після Великодня. —  Із цих трьох тисяч кексів п’ять сотень запакують у розфарбовані дітьми пакунки та відправлять нашим захисникам на схід. Решту куштуватимуть жителі Кам’янця та гості міста, — розповідає міський голова. До слова, випікати кекс з родзинками за власним рецептом будуть працівники місцевого підприємства «Український кристал».

Військових, які дислокуються у Кам’янці-Подільському та на Львівщині, будуть навчати саперній і медичній справам.

За словами премєр-міністра Канади Стівена Харпера, усі представники їхньої держави визнають суверенітет та територіальну цілісність України. До того ж прем’єр запевняє, що канадці ніколи не визнають окупацію Росією Криму чи інших регіонів України. Для того, щоб допомогти українцям боротися з ворогом, у Центр розмінування у Кам`янці-Подільському та Міжнародний центр миротворчості та безпеки, що розташований у Яворівському районі Львівської області, направлять двісті інструкторів Збройних сил Канади.

На території Національної академії державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького небавом виростуть два 96-квартирних будинки для персоналу закладу та членів їхніх сімей. Святкувати новосілля щасливі власники квартир зможуть уже на початку наступного року, а перед Великоднем урочисто заклали капсулу часу та перший камінь будівництва житлового будинку, першого, поки що.  Подія неабияка, адже більше десяти років не проводився розподіл житлової площі для хмельницьких прикордонників. На квартирному обліку в загальній черзі перебуває 274 родини військовослужбовців,  27  з яких —  учасники бойових дій.

Звістка про те, що після побиття до стаціонару Полонської лікарні доправлено священика католицького костелу, швидко поповзла містом. Люди не йняли віри, що спокійний і врівноважений вікарій парафії святої Анни, який до того ж є досвідченим водієм, міг бути замішаним у дорожньо-транспортних «разборках».

Голова Чемеровецької райдержадміністрації Олександр Стахурський зустрівся із бійцями АТО, які сьогодні перебувають у  ротації, та із членами сімей військовослужбовців.

18 квітня 2015 року з 10.00 до 15.00 год. в усіх районних та міських відділах міліції Хмельницької  області  прийматимуть громадян представники Міністерства внутрішніх справ України.
У місті Хмельницькому представники МВС України  прийматимуть громадян  18 квітня з 10.00 до 15.00 за адресою: м. Хмельницький, вул. Зарічанська, 7, приміщення УМВС України в Хмельницькій області.
Записатися на прийом у місті Хмельницькому  чи отримати додаткову інформацію можна за телефоном (038-2) 69-25-66 або за телефоном вашого райвідділу міліції.  

Саме стільки часу працівники газети «Подільські вісті» не можуть отримати житло, придбане ще у далекому 2002 році. Час невпинно спливає, стрімко девальвує гривня, а такого бажаного житла й досі  немає.

За підтримки обласного відділення НОК України в Кам’янці-Подільському відбувся Х турнір з легкої атлетики пам’яті відмінників освіти — першого майстра спорту зі стрибків у висоту з Хмельниччини Бориса Одінцова та вчителя-методиста вищої категорії В’ячеслава Шмирка.

У палаці спорту СК «Енергетик» міста Нетішина  відбувся всеукраїнський турнір з фехтування на шаблях «Золотий клинок — дитяча ліга 10-13» за участю 79 юних спортсменів із семи міст  держави, де культивується цей  олімпійський вид спорту.
Черговий етап «Дитячої ліги» в Нетішині присвячувався Міжнародному дню спорту заради розвитку та миру.  Учасники  змагань мали змогу ознайомитися з умовами тренувань у місті енергетиків і поспілкуватися з титулованими місцевими фехтувальниками та їхніми уславленими наставниками. Відомо, що в Нетішині зростають спортсмени найвищого міжнародного рівня, серед яких олімпійські чемпіонки  Галина Пундик та Ольга Жовнір, яких готують заслужені тренери України Валерій та Ольга Штурбабіни  і Віталій Цисарук.
Та все ж головним дійством були поєдинки на фехтувальних доріжках.  У командних змаганнях кращими виявилися столичні шаблісти: збірна Київ-І —  у хлопчиків та «Вершина» — в дівчаток. Всі призери в індивідуальному заліку нагороджені грамотами і медалями, командним переможцям дісталися Кубки та дипломи.

Хмельничанка Інна Мельник не мислить себе без мандрівок і подорожей. «Найбільшим щастям для мене  є мить, коли стою на підкореній вершині з розгорнутим над головою прапором України», —  щиро зізнається Інна Віталіївна, кандидат у майстри спорту з пішохідного туризму.

9 квітня відбулось чергове засідання громадської ради при Шепетівському виконавчому комітеті міської ради. На ньому, зокрема, члени громадської ради обговорили із очільником міста Михайлом Полодюком ситуацію військовополоненого Дмитра Куліша.

14 квітня 2015 року на виконання ст.20 Закону України „Про судоустрій і статус суддів” (із останніми змінами від 02.03.2015 р.) у приміщенні господарського суду Хмельницької області відбулись збори суддів. За результатами таємного голосування головою суду терміном на два роки обрано Сергія Івановича Крамара. Кандидатуру підтримали сімнадцять суддів із дев’ятнадцяти присутніх.

— Михайле Васильовичу, вже минув місяць, як Ви на посаді голови Хмельницької обласної державної адміністрації. Бачимо, що Ви не обмежуєтеся спілкуванням із жителями області лише у прийомні години. Щоденно у  приймальні перебуває значна кількість людей, ініціативні групи від громад краю. З якими питаннями найчастіше звертаються до Вас люди?     
 — Людей надзвичайно багато... Хтось приходить просто познайомитися, хтось — із пропозиціями, хтось  — із проблемами. Зараз багато активістів краю  надають пропозиції щодо кадрової політики — у них є кандидатури на різні посади. Я дослухаюся до думки громади, адже часто громада пропонує саме тих людей, з якими уже працювала.
Були активісти  зі Славути, де люди мають проблеми з місцевим ринком. І звичайно, коли люди приїздять на прийом, як правило, їх турбують соціальні питання.

До редакції «ПВ» звернулася Валентина Філюк з проханням розібратися в ситуації, яка склалася довкола спадщини, що за заповітом належала їй, а через десять років — зведеному брату. Я вирішила розібратися у цій заплутаній, як згодом з’ясувалося, історії.
Вислухавши представників обох сторін конфлікту, можу сказати одне — у кожного своя правда. Питання лише в тому, в кого вона більша?

У дворічному віці Толя опинився у Будинку дитини. З тих пір до хлопчика навідувалися різні тітки, називаючи себе мамами, проте жодна з них так і не наважилася прийняти його у свою сім’ю. І Толя уже зневірився, що матиме він дім та турботливих батьків. Та все ж хлопчик покинув сиротинець, — є у нього не лише батьки, а й ще двоє рідних братів, зустріч з якими  стала несподіваною.

За підтримки обласного відділення НОК України,  в Гуменцях Кам’янець-Подільського району проведено відкритий міжрайонний  турнір зі стрибків у висоту.

На  четвертий відкритий  чемпіонат міста Хмельницького з гандболу на призи заслуженого майстра спорту України, бронзової лауреатки Олімпіади-2004 Лариси Заспи цьогоріч зібралися команди дівчат 2002-2004 років народження з Хмельницької,  Вінницької та Чернівецької областей.

У несприятливу холодну погоду виступали легкоатлети з чотирьох міст і трьох районів на чемпіонаті області з весняного кросу на честь олімпійця з Білогірщини Степана Байдюка. Змагання відбулися на околиці Хмельницького —  в Лісогринівецькому лісі.

На чемпіонаті України з легкої атлетики серед ветеранів, який відбувся в манежі Республіканського вищого училища фізичної культури у Києві, збірна Хмельниччини здобула  кубок за перемогу серед областей третьої групи. Виступали спортсмени віком 30 років і старші. Нашу область представляли дванадцять досвідчених легкоатлетів віком 50-76 років. До числа призерів в окремих видах за індивідуальним рейтингом, який враховує результат і вік спортсмена, пробилися п’ять
подолян.

У Хмельницькій ДЮСШ № 1 відбувся футзальний чемпіонат обласної організації товариства «Колос» серед команд колективів фізкультури та сільських фізкультурно-спортивних клубів.

До редакції звертається багато читачів з проханням пояснити, як же, все-таки, правильно заповнити декларацію про доходи, яку треба надсилати для нарахування субсидії.
Відповідає на них директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана ЛУКОМСЬКА.

У вівторок, 7 квітня, якраз на Благовіщення пресвятої Богородиці за православним календарем, відбулося пленарне засідання тридцять першої сесії обласної ради.

«Це скільки ж ти за ті квіти віддала, дитино?» — зазираючи до пакета, що тримала в руці молода жінка, запитала старенька бабуся. «Сімсот гривень, бабцю», — сумно зітхнувши, відповіла та. І весь люд, що був на той момент у тролейбусі, став оцінююче-прискіпливо заглядати у пакет. Простенькі штучні букети, підготовлені на кладовище. Їм навіть не було тісно у моднім нині великім пакеті-майці.

У неділю полинуть у небо врочисті великодні передзвони. Мелодію цю називають голосом живого Бога, і в ній кожен українець чує поклик любові. Бо ж Бог і є любов, яка для нас відкрилась по-новому: любов’ю до рідної землі, патріотизмом добровольців, милосердям і благородством народу нашого. Тисячі українців — наших синів, батьків, чоловіків — зустрінуть Великдень далеко від домівок, на кривавому сході, в окопах та бліндажах, і не під перегук дзвонів, а під кулями та вибухами. І вся Україна у день Воскресіння Христового молитиметься за наших захисників.

Завдання четвертої черги мобілізації Хмельницька область виконала вчасно на 110 відсотків і визнана однією з кращих у державі.

Існують дві точки зору на вчених і умільців, котрі працюють над альтернативними джерелами енергії. Перша — скептична: мовляв, у кращому випадку це диваки, в гіршому — шарлатани. Друга — компліментарна: це — одинаки, котрі кинули виклик нафтогазовій епосі і її мафії. Думаю, що істина десь посередині.

Яйце заввишки два з половиною метри  прикрашатиме на Великдень площу біля Кам’янець-Подільської міської ради. Зробили його з металу, далі диво-писанку відшліфують, пофарбують, а молодь з мистецьких закладів міста прикрасить національним візерунком.
Особливість кам’янецької писанки ще й в тому, що вона обертатиметься навколо своєї осі.
— Плануємо щорічно радувати містян  подібними дійствами. Це, певною мірою, привчає дітей до духовності, до української культури. Ми прагнемо створити дітям святковий настрій, а також пробуджувати в людей патріотичні почуття, що надзвичайно актуально сьогодні, — коментує міський голова Михайло Сімашкевич.
    Відтак на майдані вже розпочалися  роботи  щодо  встановлення святкової писанки — символу  Великодня, оберегу  від зла. Виготовив каркас писанкар  місцевий коваль Ростислав Пугач.

Зустрітися з Володимиром Ковальчуком порадили викладачі предмета «Захист Вітчизни» хмельницьких шкіл. Адже Хмельницький міський комітет Товариства сприяння обороні України на чолі з Володимиром Івановичем — єдиний в області та чи не єдиний в державі зумів зберегти і потужну матеріально-технічну базу, та й, власне, традиції військово-патріотичного, військово-спортивного виховання. І керівник активно сприяє в цьому школам.

Культурно-патріотичні акції в обласному центрі не завершилися офіційними днями вшанування Кобзаря. У Хмельницькому національному університеті  урочисто відкрито бюст Тараса Шевченка, який подарував землякам-подолянам напередодні 201-ої річниці від дня народження  Кобзаря  заслужений художник України, скульптор Микола Обенюк. А в актовому залі ХНУ  відбулася прем’єра літературно-мистецького проекту «Шевченко-PINK Floyd», який поєднав революційну поезію Кобзаря з революційною музикою легендарної англійської рок-групи.

На пленарному засіданні 31 сесії обласної ради прийнято обласну програму соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції, та членів їх сімей, які зареєстровані в Хмельницькій області.

Відповідно до рішення Хмельницької обласної ради від 18 травня 2011 року, щорічно проводиться конкурс на премію імені Дмитра Прилюка.

Традиційний турнір з кульової стрільби, присвячений пам’яті генерала Романа Шухевича, відбувся у Хмельницькому. Змагання, започатковані 5 років тому, зібрали цього разу рекордну кількість учасників: 125 спортсменів, 30 команд  з усіх шкіл обласного центру, які боролись за звання влучних стрільців.

 Її в селі називають козацькою… Старожили розповідали, що біля цієї криниці полюбляли відпочивати козаки, які вартували неподалік. А цілюща водиця додавала їм сили й надалі стояти на сторожі рідної землі.

Двадцятидворічний теофіполець каже, що коноплі виявив випадково — росло за селищем кілька корчів. Вирішив підзаробити: зібрав, висушив...
Аби було веселіше, залучив до куріння марихуани і свого знайомого, який раніше не вживав наркотиків.
А у батьківському гаражі «підприємець» облаштував наркопритон. Виготовивши власноруч кальян, він пригощав зіллям товаришів.
Як нам сказали в секторі зв’язків із громадськістю УМВС України в області, «винахіднику» загрожує до п’яти років позбавлення волі.

Культурний німецький центр імені Йогана Вольфганга Гете, що  в Мюнхені, запропонував українським дітям чудову інтелектуальну забаву:  читаючи твори видатних німецьких письменників,   переповісти бодай  фрагмент із них, намалювавши комікс.   Тож у  рамках проекту «Заочний абонемент Гете-інституту в Україні»  серед юних читачів було проведено перший тур всеукраїнського конкурсу  «Комікс із класиків».

Зону проведення АТО відвідали благочинний Ізяславського району митрофорний протоієрей о. Володимир Ковальчук, благочинний Полонського району протоієрей о. Андрій Моравський, протоієрей о. Василь Гетьман (Шепетівське благочиння). Метою поїздки священиків була підтримка військовослужбовців — як духовно, так і матеріально. Воїни мали змогу взяти участь у молебнях та акафістах і просто поспілкуватися зі священнослужителями.

У новій програмі обласної філармоніїз такою назвою прозвучали відомі твори Арама Хачатуряна у виконанні кадемічного симфонічного оркестру та соліста-флейтиста, лауреата міжнародних конкурсів, Тараса Малика.

Хмельницьке міське  товариство  української мови імені  Т. Г. Шевченка «Просвіта»  розпочало збір україномовної літератури  для бібліотек, найперше шкільних,  які розташовані в населених пунктах у зоні АТО. Про це повідомила голова  міської  «Просвіти» Зоя Діденко.

19 квітня Олександру Черниченку виповнилося б 47 земних років. Та 2 квітня жителі Волочиська прийшли на центральну площу міста попрощатися з героєм, заступником командира 72-ої окремої бригади, який добровільно пішов на війну.

Скільки б ми не говорили про складне політичне й економічне становище у нашій країні, але без реальної щоденної праці та відповідних результатів, нам ніколи не вдасться навести лад у власному домі та жити достойно. Цю істину добре розуміють мешканці села Кузьмин Красилівського району.
Завдяки їхнім зусиллям тут збережено все те, що було побудовано колись, реставровано та оновлено об’єкти соціальної сфери, впорядковано дороги, обробляється кожен клаптик землі та збираються гарні врожаї. Кузьминці не лише зберегли традиції господарювання, але й примножили набуте. Про секрети такого успіху цікавимося в голови правління СК «Кузьминський» Анатолія Михайлюка.

Лікар-хмельничанин приніс мені книжку «50 великих правителей России» (ілюстрована енциклопедія), видана у Москві. А купив її мій гість у Санкт-Петербурзі три роки тому. Дивується і запитує: «Не вважаю себе сильним в історії. Та чи можна київських князів Святослава, Володимира, Мономаха, княгиню Ольгу вважати російськими «правітєлямі»? Чи я чогось не розумію?»

В пам'ять загиблого на Луганщині вінничанина Євгенія Пікуса відкрито меморіальну дошку

Двоє братів-близнюків із Вінниці, Євгеній та Михайло Пікуси, наслідуючи приклад батька, пішли військовою стезею: закінчили Хмельницьку національну академію Держприкордонслужби України імені Богдана Хмельницького й сумлінно несли службу, охороняючи рубежі держави. З настанням бойових дій на сході в числі перших стали на захист Батьківщини.

Депутатам Хмельницької  районної ради

Вельмишановні депутати! Звертається до вас за захистом та встановленням справедливості колектив Хмельницької районної лікарні.

Ми продовжуємо цикл публікацій з юридичної допомоги учасникам АТО та членам їхніх родин. Щодо виплат допомоги у разі загибелі військовослужбовця, який брав участь в АТО, роз’яснення надає завідуюча юридичною клінікою Хмельницького університету управління та права Аліна САВЧУК.

 

Трубу прорвало у другій половині дня. І добре, що прорив стався біля віконечка у підвал: усім було чудово видно — тече вода, виривається аж зі свистом з-під хомута. Хмельничани-мешканці будинку на вулиці Курчатова, де трапилася пригода, відразу почали дзвонити в усі служби — аварія ж бо. «Подільські вісті» також долучилися до «телефонних переговорів» — ми подзвонили до «керівництва комунальників» на 15-80, у відділ управління міським господарством. Відповідь «втішила»: ми знаємо про аварію, завтра поремонтуємо. І усю ніч вода «свистіла», було чутно, як наповнюють наші гроші за водопостачання підвал будинку…

За повідомленнями ЗМІ, на період кримського конфлікту на спорядженні бійців   Української армії, частини якої дислокувались на  півострові, було близько …тисячі бронежилетів. З допомогою волонтерів у наших захисників  почали з*являтися  необхідні для  фронтового життя речі. Десятки  тисяч людей беруть активну  участь у допомозі фронту, вирішують проблеми переселенців, родичів наших воїнів, тож слово «волонтер» у новітній світовій історії  фактично стало українським.

Будучи комунальним, унітарним і комерційним підприємством, яке працює на повному госпрозрахунку, редакція обласної газети «Подільські вісті»  в умовах війни, важкої економічної кризи і тотального зубожіння населення, яке є основним нашим інвестором, все ж завершила минулий 2014 р. із чистим прибутком

Після довготривалого кадрового колапсу адміністративна машина нарешті знову в дії. Як і обіцяв голова обласної державної адміністрації Михайло Загородний, уже найближчим часом кожен район буде з керівником. Цей процес розпочався у вівторок.
Саме 31 березня Президент України Петро Порошенко підписав відповідні розпорядження щодо призначення восьми голів райдержадміністрацій у Хмельницькій області. Віньковецьку райдержадміністрацію відтепер очолюватиме Віталій Борисович Лелюк, Городоцьку — Віталій Вікторович Кропивницький, Деражнянську — Олег Ігорович Веселовський, Дунаєвецьку — Олександр В’ячеславович  Бернашевський, Красилівську — Ніла Василівна Островська, Летичівську  — Ірина Дмитрівна Матлаєва, Новоушицьку — Юрій Сергійович Танасійчук та Полонську — Олександр Олександрович Нагурний.

Бажання приватизувати житло природне? Звісно. Хочеться ж мати право власності на оселю, в якій прожив усе своє свідоме життя. Абсолютна більшість громадян уже давно здійснили це право. Але іноді трапляються винятки — людина не може отримати документи з жаданою печаткою, як от мешканці Городка, інвалід 2-ї групи Кушнір.

Як ще мало ми знаємо про минувшину подільського Надзбруччя, яке в народі називають подільською Швейцарією. Подібного природного об’єкта з таким геологічним минулим у Європі немає. За однією з наукових версій місто Сатанів засноване римлянами і входило до складу Римської імперії.
Сатанів належить до Національного природного парку «Подільські Товтри». Однією з таємниць Сатанова, що прославила цю місцевість, є слава про «живу» воду, яка вперше з’явилася у лісовій  печері, де жив монах-відлюдник.

Сплативши за останній місяць близько семи сотень гривень за комунальні послуги, подумалось, а скільки ж доведеться віддати після тарифного стрибка 1 квітня? А скільки доведеться сплачувати людям, особливо тим, для яких газ — джерело опалення? Як це не дивно, але у чомусь навіть пощастило селянам, які мають альтернативу — повернутися до дідівського способу: деревини в нас ще вдосталь. Звісно, це вкрай незручно, клопітно, але принаймні є можливість розпалити стару грубку. Містяни ж, квартири яких обладнані за проектом газовим котлом, не мають вибору. Точніше мають: мерзнути або платити за божевільними цінами.
Така доля чекає на абсолютну більшість громадян. Бо, як прогнозують владці, субсидії отримуватимуть близько чотирьох мільйонів родин, тобто до чверті населення. Інша — значно більша частка українців — мають по-новому планувати свої сімейні бюджети, готуючись до сплати, починаючи з квітня, нових захмарних комунплатежів.

У той час, коли ціни на харчі змусили багатьох пересічних українців вистоювати чималі черги в магазинах та запасатися товарами у передчутті чергового їх подорожчання, сільські бабусі не поспішали за курсом долара. Молоко, сир, сметану від своєї корівки, таку-сяку городину, птицю та інші продукти віддавали за вже звичною ціною. Тож у місцях стихійної торгівлі стало як ніколи людно. У погоні за домашніми смаколиками люди навряд чи задумуються над якістю товару. Хтось має перевіреного продавця, у якого беруть продукти вже не перший раз, інші пробують товар на смак, нюхають, обдивляються… Інколи і виторгувати вдається гривню-другу.

З учорашнього дня, за гіркою іронією долі, Дня сміху, шалено зросли тарифи на житлово-комунальні послуги. Затамувавши подих (як потопаючі у воді!), люди з острахом чекають рахунків у травні. Рахунків, за якими обов’язково треба буде платити. Заковика в одному: чим? Де взяти гроші, аби сплачувати за газ, світло, адже доходи не зростають і, знаємо, ще не скоро стануть хоч на десять гривень більшими?.. Ситуація надто складна, аби виглядати оптимістичною...
 І саме в цих умовах уряд пропонує громадянам механізм соціального захисту, продовжуючи реалізацію програм житлових субсидій. Міністерство соціальної політики України уже презентувало новий, спрощений порядок нарахування субсидій на оплату житлово-комунальних послуг (див. «ПВ» № 33 від 24 березня цього року).
Сьогодні продовжуємо цю тему. Хто має право на субсидію, як її оформити — про це розповідає директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана ЛУКОМСЬКА.

Буває, слухаєш музику, читаєш поезію або ж вдивляєшся у живописне полотно, і раптом якась невидима сила враз змінює твій настрій. Наче накриває з головою хвиля емоцій, і з’являється відчуття, що торкаєшся тонких граней справжньої краси. Вже напевно, такі миті, бодай раз, та очікують на людину. Когось — відпустять. А когось — полонять назавжди.

Не така примарна «Новоросія», як її малюють?

З 14 по 24 лютого 2015 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв'ю опитано 2013 респондентів, що мешкають в 108 населених пунктах усіх областей України (крім АР Крим). У Донецькій і Луганській областях дослідження проводилося як на територіях, підконтрольних Україні, так і на територіях, непідконтрольних.  Щоб визначити рівень «зараженості» кожної області кремлівською брехнею, оцінювалися відповіді респондентів на п’ять ключових запитань — про довіру російським ЗМІ, ставлення до Майдану, АТО, Сполучених Штатів та анексії Криму.

А тепер подумайте, в якому порядку ви б розставили області Східної і Південної України у списку від найбільш до найменш «плодовитих» для російської пропаганди? Назвали у першій трійці Донецьку, Луганську і Харківську області? Помиляєтеся. Першу сходинку, як показали результати соцдослідження, розділили між собою Харківщина і Донеччина (індекс — 50). Замикає ж трійку не Луганська (38), а Одеська область (42). Далі йдуть Миколаївщина (32), Дніпропетровщина (28), Запорізька (27) та Херсонська (26) області.  У Хмельницькій області показник 21!!!