27 грудня о 15.00 представники Шепетівської станиці національної скаутської організації «Пласт» передали Вифлеємський вогонь містянам, котрі завітали на площу Героїв Майдану.

Комусь життєва дорога стелиться рівно та легко. У когось життєвий шлях — надзвичайно важкий і сповнений випробуваннями. Та як би не складалося, дуже важливо, аби доля посилала добрих людей. У цьому я змогла переконатися особисто.

Ця історія не просто зворушлива, а й дуже повчальна.
 Кілька років тому школярка Надія втратила найдорожчу людину — маму, яка виховувала її сама. Голова місцевої громади сказав Надії, що село допоможе поховати маму, а кошти, державну матеріальну допомогу, віддадуть їй на найнеобхідніше. Дівчинка, яка мріяла про професію вчителя, згодом вступила до Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. За ті, прибережені, кошти купила потрібний для навчання ноутбук. Та якась чорна душа поцупила у сироти ту дорогоцінну, як пам’ять про маму, річ. І навіть розшуки поліції не допомогли.

Франц Скримський, голова Полонської об’єднаної територіальної громади був п’ятою дитиною у сім’ї Франца Тадеушовича й Антоніни Людвігівни після найстаршої Мілі та молодших Марусі, Нелі та Ніли. Так і казали у їхній Великій Березні: у хатині Франца у кожнім куточку — по одній лебідці-доньці і один сокіл-синочок Францик, найменшенький. Однак на фоні сусідніх родин Скримські вважалися посередніми, бо, як пригадує Франц Францович, ті були удвічі, а то й тричі, чисельніші. Подейкували, що в таких родинах на обійстях квочка не могла ніяк курчат висидіти, бо дітлахи, візьми, та й забери з-під  неї яйця, аби трішки перекусити, бо голод, як відомо, не тітка рідна.

Рік, що минає, для колективу ДП «Нігинський кар’єр» закінчується з великими звершеннями як у виробництві вапнякового каменю, так і в роботі загалом. Так, на початку року головною проблемою, яка спіткала працівників підприємства, стало незаконне звільнення М. М.  Ткача з посади директора підприємства, потім Феміда вирішила спір на користь останнього. Саме поновлення на посаді М.М. Ткача  дозволило вкотре погасити мільйонну заборгованість перед працівниками підприємства. Однією з головних перемог колективу, стало відстоювання в суді права на розробку родовища, якого намагалась позбавити Державна служба геології та надр. Пройшовши дві судові інстанції, підприємству вдалось переконати суддів у необґрунтованості позбавлення ДП «Нігинський кар’єр» права на користування надрами.

Біля його невеличкого будинку у мікрорайоні Лезневе в Хмельницькому, за сараєм, як, мабуть, і в кожній подібній оселі, назбиралася чималенька купа залізяччя. Раніш із задоволенням віддавав цей непотріб школярам, котрі обходили двори, збираючи металобрухт. Та, видно, з роками учнівську активність обмежили лише макулатурою, і залізяччя за сараєм зібралося достатньо.

Журналіст Юрій Бутусов опублікував на своїй Інтернет-сторінці поіменний список дев’яти українських героїв і зазначив, що 25 грудня тіла двох наших загиблих обміняли на чотирьох убитих ворогів.

Не часто буває в Україні такий насичений подіями тиждень, яким стали передостанні в році, що минає, сім днів. На жаль, втішних новин зовсім мало. Бо завершується рік, який вже встигли назвати «роком втрачених можливостей», черговими втратами на фронті і заледве не тотальним зубожінням тих, хто в тилу. Це визнав навіть Міжнародний валютний фонд, який назвав Україну найбіднішою державою Європи і визначив їй аж 134 місце в світі за часткою ВВП на душу населення. Та, здається, наші очільники цим зовсім не переймаються, бо ж, судячи з результатів електронного декларування, їм саме така держава й потрібна — корумпована і пограбована.

Воістину, 2016-й дуже важко назвати кращим роком нашого з вами життя-буття. Але остаточно піддаватися песимістичним настроям теж не варто. Були ж і світлі дні, маленькі чи великі радощі й перемоги. А ще нам, українцям, подолянам, мабуть, як нікому іншому, притаманна щира віра у те, що майбутня доба обов’язково буде кращою.
Чим знаковим був цей рік для депутатів обласної ради, цікавимося у них самих.

Гадаєте, реально запросити депутата до танцю під час пленарного сесійного засідання? Можу сказати: так! Минулої п’ятниці під час дев’ятої сесії обласної ради саме так і відбувалося. А й справді, неможливо було всидіти, коли неповторними подільськими щедрівками наших обранців віншували маленькі вихованці Кам’янець-Подільської спеціальної школи-інтернату І-ІІІ ступенів. От і пішли депутати в танок, а після того — до плідної роботи.

2016 рік невпинно добігає до завершення. Час підбивати підсумки й будувати плани на рік наступний. Про результати роботи, досягнення та перспективи, «Подільські вісті» вели розмову з головним поліцейським Хмельниччини, генералом Миколою СЕМЕНИШИНИМ.          

Ви довіряєте соціології? Це, на думку самих соціологів, наука така. Якщо хто не знав. З кабінетами-факультетами. Докторами наук та інститутами. Навіть формулами. А от тільки суспільство, тобто цей соціум, не хоче «лягати» під їхні формули. Бо є ще одна схожа гуманітарна наука — психологія. А вона пояснює, що людина не завжди, відповідаючи, каже правду. З різних причин. От і відбуваються «соціологічні катастрофи». Серед найсвіжіших — перемога Дональда Трампа на американських виборах. Які тільки заміри-опитування не проводили соціологи — Клінтон перемагає. Але ж… Зі старших опитувань: пам’ятаєте голосування за збереження оновленого Радянського Союзу? У бюлетенях більшість — «за», а через кілька місяців СРСР сказав гучно «хрусь!». І майже ніхто з цих мільйонів «за» не виступив на захист. Або трагічний приклад румунського Чаушеску. Ще за кілька днів до його лінчування народними масами на площі соціологія свідчила про дев’яносто відсотків підтримки балканського комуніста. Так що вірити в соціологію — справа добровільна.

За рік діяльності Анатолія Жовтана на посаді міського голови зроблено чимало важливих кроків задля поліпшення життя красилівчан. Що покладено в основу повсякденної напруженої роботи, що уже вдалося реалізувати, і про подальші перспективи діяльності розповів сам Анатолій Жовтан.

Вже шостий рік поспіль сім’я Андрія Петринюка, голови Теофіпольської райради, у день Святого Миколая підносить дітям солодкі подарунки. Виховуючи четверо дітей, Андрій та Інна Петринюки добре знають, як очікують дітлахи  на диво, як сподіваються, що не забуде про них чарівник і передасть дарунок.

У приміщенні Хмельницької обласної бібліотеки для дітей ім. Т. Шевченка  відбувся обласний фестиваль-конкурс «Велика коляда» та відкрито виставку вертепів і витинанок «Рай розвився, син Божий народився!» серед учнів професійно-технічних навчальних закладів.

Вже напевно школу у Новоставцях Теофіпольського району можна вважати особливою реліквією. Бо таких, що «пережили» 130 (!) років, у нас на Хмельниччині – одиниці. Аж не віриться, що історія освітнього закладу сягає у таку глибоку давнину.

Перейменування комуністичних назв населених пунктів і вулиць, демонтаж пам’ятників і пам’ятних знаків радянського режиму було, як на мене, найважливішою і найрезонанснішою подією року. І це не перебільшення. Область позбулася низки одіозних імен, що масово «заселяли» міста і села: Ленін, Маркс, Енгельс, Крупська, Роза Люксембург, Затонський, Чапаєв, Щорс, Котовський, Будьонний, Дзержинський, Калінін, Карл Лібкнехт, Жуков, Тухачевський, Стаханов, інших чужинців, примусово прив’язаних кремлівськими ідеологами до подільської місцевості.

Протягом цього року Теофіпольський РЕМ стабільно утримує лідируючі позиції в ПАТ ЕК «Хмельницькобленерго» за рейтинговими показниками, а портрет директора підрозділу Василя Борболюка занесений на Дошку пошани компанії.

Традиційна для публічного акціонерного товариства «Хмельницькобленерго» прес-конференція в. о. генерального директора Олега Козачука відбулася напередодні Дня енергетика. Однак Олег Іванович розпочав її нетрадиційно, оскільки спочатку коротко нагадав  про  результати роботи компанії за 2015 рік, а тоді вже детально розповів про здобутки подільських енергетиків у році, що минає, та зупинився на тих проблемах, з якими довелося зіткнутися  в цьому році.

Головним показником досягнень юних дослідників є щорічний Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України перший етап якого проходив 21 грудня на базі Довжоцького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. колегіум» (47 учасників). Завдяки МАНівцям будується майбутнє нашої держави.

На базі Ізяславської дитячо-юнацької спортивної школи 22-23 грудня проводився традиційний щорічний футбольний турнір, присвячений пам’яті Героя України Георгія Кірпи. Цьогоріч у ньому взяли участь юні футболісти із Ізяслава,  Дунаєвець, Старокостянтинова, Нетішина, Білогір’я Хмельницької області, із міста Стрий Львівської області, із міста Нововолинськ Волинської області та із Коростення Житомирської області.

Таке рішення прийняла слідчий суддя Хмельницького міськрайсуду. Затриманий у суді своєї провини не заперечував. “Я хочу побачити сина. У той день ми багато пили... і я, і дружина, і теща. Я знав, що жінка вагітна. Після всього я поцілував сина і пішов. Поїхав до Рівного. Потім пішки пішов на Київ. Вони мені сняться”, — розповів 34-річний Олексій.

 

У Кам’янці-Подільському зустрічали військовослужбовців Центру розмінування, котрі повернулися зі Сходу.

Редколегія та профком редакції обласної газети «Подільські вісті» затвердили програму конкурсу на передплату газети на 2017 рік. За його умовами:
1. Начальники районних відділень зв’язку за виконання і перевиконання плану річної передплати газети «Подільські вісті» районом, містом диференційовано преміюються грошовою винагородою на суму від 7 до 12 тисяч гривень.
2. Начальники селищних та сільських відділень зв’язку за виконання і перевиконання плану річної передплати в їх регіоні, диференційовано преміюються грошовою сумою від 1 до 5 тисяч гривень.
3. Кращі листоноші та оператори у разі виконання і перевиконання плану річної передплати отримають грошові винагороди від 250 до 1 тисяч гривень.
Окрім того, за підсумками конкурсної комісії редакції, листоношам-лідерам передплати на газету «Подільські вісті» будуть передані: велосипеди, електричні: обігрівачі, чайники, плитки; чайні сервізи та інші цінні подарунки.
Підсумки конкурсу будуть підбиті наприкінці січня 2017 р.
Бажаємо усім листоношам впевненої перемоги!

Ця довга й неприємна історія розпочалася, коли в крісло голови Хмельницької обласної державної адміністрації сів нинішній її очільник О. Корнійчук. Олександр Олександрович «з порогу» незлюбив нашу газету. Щоправда, ті її номери, в яких жодним словом не було згадано його персону. А оскільки після Революції гідності редакція нашої газети все менше стала колінкувати перед можновладцями, інте-рес і любов пана Корнійчука до «Подільських вістей» танув, як сніг перед Великоднем. Дійшло до того, що відділ інформаційної політики облдержадміністрації вперше за багато-багато літ відмовився укладати з редакцією «Подільських вістей» договір про висвітлення діяльності ОДА. Мовляв, ви пишіть, а договір укладемо пізніше.
Будучи газетою обласної ради і обласної адміністрації, ми і гадки не мали, що керівник ОДА вчинить непорядно. З номера в номер «Подільські вісті» розповідали про діяльність очільників Хмельницької ОДА та її структурних підрозділів. У результаті «дописалися» до серйозної суми — понад 150 тисяч гривень.

Словники іншомовних слів та тлумачний сучасної української мови трактують цей медичний термін як ослаблення або втрату пам’яті внаслідок різних причин. У житті цю хворобу називають ще склерозом. Як правило, носії такої недуги стають об’єктом жартів, а інколи — співчуття. Недарма, коли хтось щось забув чи не згадав, йому рекомендують їсти цукор, мед, інші солодощі. Кажуть, допомагає. У тому, що людину вражає амнезія — нічого дивного. Чудернацьким є лише те, що болячка ця може поцілити одночасно у кількох людей, а фантастикою — що вразити може цілу сім’ю і навіть депутатський корпус такого міста як Старокостянтинів.

У день святого Миколая в Сервісному центрі ПАТ ЕК «Хмельницькобленерго» відкрилася виставка акварелей відомого подільського художника і скульптора Миколи Мазура.

«При доступі до суспільних благ завжди виникає спокуса використати їх в особистих інтересах, будь-яка людина, яка наділена владою, схильна скористатися нею», – словами правника XVIII століття Шарля Луї де Монтеск’є розпочав свій брифінг для ЗМІ на тему протидії корупції головний прокурор Хмельницької області Олег Синишин.
 Говорили про хабарників «невеликого» масштабу. Тих, яких дістати, як хробака із соковитого яблука, досить просто. Їх бачимо на кожному кроці – у дитсадку, лікарні, державній установі, яка видає дозволи та документи, і навіть у правоохоронних органах. Дивлячись з якого боку розпочинати з корупцією боротьбу. Тож передусім про тих, хто піймався…              

У Волочиську на базі санаторію «Райдуга» та промислово-аграрного професійного ліцею відбулося навчання керівників та спеціалістів сільгосппідприємств Хмельниччини, представників райдержадміністрацій, голів сільських та селищних рад. Головним лейтмотивом заходу стало підвищення ефективності аграрного виробництва, перспективи його розвитку.

Нетішинське підприємство незаконно розробляє надра, прокуратура мовчить.  

Ажіотаж і цікавість суспільства до результатів е-декларування не йде на спад. Проте, як свідчать дані останніх соціологічних досліджень, навіть при таких «астрономічно» задекларованих статках, 84 відсотки українців не вірять у достовірність декларацій чиновників. Міцно і настирно засіла в людських головах думка, що «слуги народу» вказали далеко не все своє майно. І для цього, відверто скажемо, є підстави. Адже коли це можновладці були абсолютно відверті зі своїми «підданими»?

Добротні іменні  подарунки-миколайчики отримають від американських сімей  діти загиблих бійців та тих, хто боронить країну нині, а також вимушених переселенців. Українська діаспора США надіслала на Хмельниччину 740 подарунків.

Киянка Валентина Кілярська й Олександр Матвійчук з Ізяславського району стали призерами міжнародних змагань з бігу на 12,6 кілометра.

Хмельницький обласний центр спільно з обласним відділенням НОК України  провели змагання  з дартсу та «Веселі старти» серед вихованців Хмельницької загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІІ ст. №2 в рамках всеукраїнської акції «Ти зможеш, якщо зміг я».

Урочисте, щире і, без сумніву, пам’ятне свято із вшанування футбольного клубу «Агробізнес», що став гордістю волочисців, відбулося у центрі культури та дозвілля «Гармонія» Волочиської міської ради.

У переддень вшанування святого Миколая міська влада Хмельницького спільно з обласним академічним музично-драматичним театром імені Михайла Старицького розпочали різдвяний цикл святкових ранків та вистав для наймолодших.

Щасливий той, хто жодного разу не відчув, що таке ниркова колька! Хоча наука стверджує, що близько 12 відсотків чоловіків і 5 відсотків жінок мали нагоду пересвідчитися, який то пекельний біль… Саме тому, що захворюваність на сечокам’яну хворобу в індустріальнорозвинутих країнах дедалі зростає, вчені, дослідники відносять цей недуг (СКХ) до хвороб цивілізації. І не безпідставно!

Згідно з постановою Міністерства охорони здоров’я, у селах триває закриття ФАПів. Брак медперсоналу в сільській місцевості особливо відчувається з початком війни і поверненням додому воїнів. Психологічні та тілесні травми вимагають постійної уваги, але не завжди бійцям є фізична змога вибратися до фахівців у район чи область (не останню роль у цьому відіграють нерегулярне транспортне сполучення та стан доріг). Відповідно, для самопорятунку сільські мешканці звертаються до представників народної медицини. Пропонуємо вашій увазі поради знаного на Красилівщині травника Степана СЕМЕНЮКА із села Кульчини.

Правова необізнаність людей у земельних питаннях призводить  до появи безлічі  недобросовісних псевдоорендарів. Як факт - шахрайство з землею в Україні набирає обертів. Земельні паї стають об’єктом «брудних схем». Зловмисники постійно винаходять нові способи позбавити пайовиків їхніх наділів. Тому щораз потрібно звертати особливу увагу на тих, хто збирається працювати за вашим  парканом.

З першого грудня цього року збільшено розміри соціальних стандартів. Відповідно до Закону України “Про державний бюджет України на 2016 рік” збільшено на 10,4 відсотка розміри прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, з 1130 до 1247 гривень та з розрахунку на одну особу  в місяць з 1399 до 1544 гривні.
Як проведені перерахунки   вплинули на розміри пенсійних виплат у  нашій області? Який середній розмір підвищення?
 Про це ми запитали у начальника головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Ольги ЗАЯРНЮК:

Ярмолинеччина, не зраджуючи традицій, вкотре підтримала наших захисників у гарячих точках такого промерзлого нині сходу: провідали, відвезли гостинці, зворушили щирою вкраїнською піснею.
Жителі краю, підтримавши ініціативу районної ради та власне її голови Лаврентія Копицяка, зібрали для хлопців найнеобхідніше: медикаменти, продукти харчування, засоби гігієни, одяг… Учні шкіл передали старанно виведені малюнки й побажання, які там, у казармах й бліндажах, слугують оберегами, бо ж сповнені справжньої безпосередності, щирої віри у перемогу.
У далеку дорогу за нелегких погодних умов вирушили двома вщент завантаженими бусами заступник голови райради Борис Лис й відомі не лише в Україні подільські співаки, композитори Євген та Вадим Гжегожевські. Одну машину надав підприємець із Солобковець Юрій Махобей, кермував нею Володимир Гливий. Власним бусом поїхав Соколівський сільський голова Василь Радіонов. Три доби в дорозі, цифри спідометрів сягнули майже трьох тисяч кілометрів…
Відлік приємним зустрічам почався у Краматорську. Там служать військові з частини А2730 зі станції Ярмолинці. Потім, аби раціональніше використати й пальне, й час (адже місць, куди запланували заїхати з дарунками, чимало), розділилися на два екіпажі: Борис Лис з Володимиром Гливим поїхали на південь, у напрямку Маріуполя, брати Гжегожевські з Василем Радіоновим — в Старобільськ, на північ.
«Ми дорогою заїхали у Бахмут та Соледар. Тут, до слова, нещодавно розмістився 308 інженерно-технічний батальйон з Кам’янця-Подільського, командир якого — дунаївчанин Леонід Матвєєв, — розповідає заступник голови райради. — Тут зустріли й земляка з Ярмолинець, молодого військового медика Дмитра Любина.

З початку проведення антитерористичної операції на сході нашої країни чимало людей — політики, підприємці, а також небайдужі подоляни допомогли і продовжують допомагати найнеобхіднішим військовослужбовцям Центру розмінування, який дислокується у Кам’янці-Подільському. Тим самим підвищують нашу бойову готовність та зміцнюють обороноздатність держави в цілому.

Канцелярія Святого Миколая шукає помічників — небайдужих подолян — для участі у святковому благодійному ярмарку, який проходитиме з 19 грудня по 5 січня на майданчику біля кінотеатру імені Шевченка.

— На території нашої області лабораторно підтверджено майже сто випадків захворювання на грип, — повідомила головний лікар Хмельницької міської інфекційної лікарні Оксана Піддубна. Оксана Вікторівна зазначила також, що кількість захворювань на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип зростає. Втім, медики мають усе необхідне для проведення специфічної терапії.

Минулої п’ятниці в Малиницькій амбулаторії загальної практики сімейної медицини в Хмельницькому районі провели День донора. Цю акцію на Малиницькій дільниці, до якої входить сім сіл, традиційно проводять двічі на рік: на початку й в кінці року. Доведений план стараються виконувати завжди, хоч і вносить сьогодення свої невтішні корективи: старіють, вимирають села, молодь в пошуках кращого, чи пак елементарних заробітків, змушена залишати рідні гніздечка.

На минулому тижні стало зрозумілим — тернистий шлях України в ЄС, якщо і завершиться успіхом, то, мабуть, не за нашого життя.

На базі обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відбувся обласний семінар «Національно-патріотичне виховання неповнолітніх еколого-натуралістичними формами роботи — актуальне завдання педагогів профільних позашкільних і загальноосвітніх навчально-виховних закладів».

Оренда землі — питання,  яке не лише не втрачає своєї актуальності, а навпаки, останнім часом набуває все більшої злободенності. Адже нарешті сільські жителі  усвідомили, що найбільшою  цінністю українців і справді є родючі чорноземи.
У цьому зв’язку прискіпливіше й уважніше сприймають  вони законодавчі нововведення, пов’язані із здачею  в оренду земельних паїв. Як відомо,  з 2016 року укладанння договорів оренди проводиться по-новому. Тож ми попросили  експерта  із земельних питань, депутата Хмельницької обласної ради Вячеслава Антонюка роз’яснити  ті питання, які  принесла від наших читачів  редакційна пошта.

«Напишіть у «Подільських вістях»  про нашого мера!», — з такими словами звернулися до нас пересічні  деражнянці  під час одного з редакційних відряджень до Деражні.  
Це ж треба?  — подумалось. Як правило, люди ганять  місцеву  владу.  А тут — навпаки!
Те, що Андрій Ковпак мер  «неформатний»,  зрозуміло одразу.  Молодий, спортивної статури, буквально випромінював енергію. Від того, з яким запалом говорив він про справи та деражнян,  як розмірковував про майбутнє,  відчувалося, розповісти йому  було про що.

Уже понад два місяці працює в Криштопівці дитячий садочок, відкриття якого чекали в районі довгих 16 років. Аж врешті з утворенням Війтовецької об’єднаної територіальної громади, яку очолив селищний голова Ігор Степанюк, дослухалися до прохань земляків і співгромадян.

У Хмельницькому провели в останню путь  механіка-водія військової частини А 3814 – сорокасемирічного  Олександра Тарасовича Яворського.  Чоловік помер 15 грудня під час ротації із зони проведення антитерористичної операції у пункт постійного призначення: у потязі йому стало зле – серце.

Олександр Яворський народився 9 березня 1969 року в  Деражні, у сім’ї військовослужбовця. 16 серпня 2014 року мобілізовний до лав Збройних сил України – у складі ІІ окремої роти полку оперативного забезпечення. З 29 жовтня 2015 року служив за контрактом.  Олександр Тарасович був справжнім сином свого народу, палким патріотом, безстрашним чоловіком й не міг залишатись осторонь тих подій, які відбувалися в державі. І коли на сході країни розпочалися криваві події, Олександр не вагаючись пішов захищати свободу, незалежність і територіальну цілісність України.
Прощалися з Героєм у суботу в будинку ритуальних послуг. Вічний спочинок чоловік знайшов  на Алеї Слави кладовища у мікрорайоні Ракове.

Це насправді важливо — допомагати людям. Щиро й безкорисливо, з любов’ю і великим терпінням. “Як мене вчила мати, так і роблю все життя, — сказала Ольга Наумова, ветеран праці з Летичева, отримуючи  відзнаку за волонтерську працю у номінації “Ветеран — ветерану”. — Якщо комусь потрібна твоя допомога — ніколи не відмовляй, зроби все, що в твоїх силах. Значить, цього хоче Бог...»

В обласному центрі проведено відкритий шаховий турнір.  Виступали майже всі провідні шахісти Хмельниччини: гросмейстери, майстри та кандидати в майстри спорту,  першорозрядники.  Змагання проводилися за швейцарською системою в одинадцять турів у форматі швидких шахів.
Переможцем турніру став  кандидат у майстри спорту Ярослав Понятишин, який набрав 10 очок. Друге місце посів Л. Михалець (9,5 очка), а третє – В. Разін (9 очок). Четверте призове місце у кандидата в майстри спорту Ігоря Пастухова (8,5 очка).

У черговому турі чемпіонату України з футзалу в екстра-лізі хмельничани приймали віце-чемпіона держави – «Локомотив» з Харкова.

Хмельницький обласний центр фізичного здоров’я населення  «Спорт для всіх» спільно з обласним відділенням НОК України  провели  змагання  з дартсу та «Веселі старти» в Орининській загальноосвітній школі-інтернаті Кам’янець-Подільського району в рамках всеукраїнської акції «Ти зможеш, якщо зміг я».
Виступало майже 100 дітей. У програму змагань «Веселі старти» входили естафети «Баскетболіст», «Хокеїст», «Футболіст», «Переправа», «Стрибки в мішку», «Перетягування каната» та спортивна вікторина.
Команди «Веселих стартів» та  учасники з дартсу нагороджені медалями, грамотами, вимпелами, брелками, призами ХОЦФЗН «Спорт для всіх» та призами обласного відділення НОК України.

Сьомий міжобласний легкоатлетичний турнір «Подільська зима», що відбувається за підтримки відділення Національного олімпійського комітету України в області, цьогоріч зібрав 138 юних спортсменів 1999 року народження і молодших, які представляли 13 команд з Хмельниччини, Вінниччини, Житомирщини, Закарпаття, Рівненщини.

В італійському місті Чіа вітчизняні легкоатлети на чемпіонаті Європи-2016 завершили свої виступи на офіційних змаганнях поточного року.

Світлина від Рідна Україна.

16 грудня в селі Бахматівці Хмельницького району відбулася презентація першого соціального StartUp проекту в області.

На Хмельниччині шукають чоловіка, що скоїв подвійне вбивство

Летичівським відділом поліції ГУНП в Хмельницькій області розшукується Алєксєєв Віталій Вікторович, 30.01.1982 р.н., житель с. Западинці Летичівського району, який підозрюється у скоєнні подвійного вбивства.
Прикмети: зріст 165 см, худорлявої тілобудови, мав синець під правим оком. Зловживає алкоголем, поводиться агресивно.
Був одягнений: чорна куртка з капюшоном, чорні штани, чорна спортивна шапка. Може носити чорний рюкзак.
Правоохоронці просять всіх, кому що-небудь відомо про його можливе місцезнаходження, терміново повідомити за телефонами: 067 673-08-62, (0382) 69-22-11, (0385) 72-01-81 або 102.

15 грудня рятувальникам надійшло повідомлення про те, що неподалік села Яруга Кам'янець-Подільського району на Дністрі двоє чоловіків волають про допомогу.

Як повідомив відділ містобудування, архітектури, будівництва та з питань цивільного захисту населення і житлово-комунального господарства Полонської райдержадміністрації у зв’язку з підтвердженням діагнозу на африканську чуму свиней СТОВ «Агрофірма «Маяк» прийнято рішення  встановити: карантин; зону захисту, яка безпосередньо межує з епізоотичним осередком (не менше 3 кілометри); зону нагляду, яка оточує межі зони захисту від епізоотичного осередку в радіусі не менше 20 км., в яку входять населені пункти: Ганнусине, Сягрів, Роговичі, Червоне, Коханівка, Малі Каленичі, Великі Каленичі, Адамів, Велика Березна, Юровщина, Троєщина, Новолабунь, Титьків, смт. Понінка, с. Блидні, Котюржинці, Черніївка, Прислуч, Любомирка, Котелянка, Колосіївка, Варварівка, Новоселиця, Дубовий Гай, Радісне, Фадіївка, Кіпченці, Бражинці, Москалівка, Онацьківці, Храбузна, Кустівці, Голубча, Микулин, Сасанівка, Крачанівка, Буртин, Залісся, Липівка, Лодзянівка.

Незважаючи на той факт, що до складу фракції «Об’єднання «Самопоміч»  Хмельницької обласної  ради входять лише 8 депутатів, вони довели, що, навіть будучи в меншості, можна гідно представляти інтереси громади. Як саме нам розповість голова фракції Олександр Драган — людина нова в політиці, але принципова і з власними поглядами.

Першу операцію з ендопротезування кульшового суглоба провели у Віньковецькій центральній районній лікарні.

В епоху суцільного захоплення новомодними «гаджетами», Інтернетом та різноманітними соціальними мережами, молодь, в переважній своїй більшості, занурилася у віртуальний світ з головою. Її інтеграція в суспільство відбувається за рахунок телефонів та планшетів, при цьому метою не є підвищення власної освіченості чи рівня культури, а, в основному, самовихваляння і виставлення напоказ «штучних» подій та емоцій. Як часто можна спостерігати безцільне «бродіння» хлопців та дівчат з цигаркою чи пляшкою в одній руці і телефоном — в іншій, між собою вони навіть не спілкуються! А це ж так просто — підняти голову, оглянутися навкруги і побачити реальне життя, відчути справжні емоції, які торкаються душі і гріють серце, інших людей, які можуть навчити цінувати і берегти те, що маєш. Варто лише відчинити своє життя для сприйняття! Тим більше, коли до цього заохочують і нічого не просять взамін.
Нещодавно Хмельницька обласна організація УТОС проводила щорічну благодійну акцію «Місячник незрячих». В її рамках у драмтеатрі ім. М. Старицького відбувся унікальний концерт групи проекту «Відчинилося життя».

У приміщенні Хмельницької обласної філармонії відбулася підсумкова конференція «Децентралізація на Хмельниччині: сучасні виклики та можливості» у рамках проекту «Абетка децентралізації», під час якої обговорювалися перші результати об’єднання територіальних громад у Хмельницькій області та можливості удосконалення законодавства. Проект «Абетка децентралізації» реалізовується на території Хмельницької області Благодійним фондом «Зміцнення громад» за фінансової підтримки американського Національного фонду демократії.

Вже навіть за своєю площею — понад 660 квадратних кілометрів — Дунаєвецька міська об’єднана територіальна громада належить до найбільших в Україні. А місцини які тут мальовничі — аж дух перехоплює! І навіть назви населених пунктів такі оригінальні: Мушкутинці, Чимбарівка, Гірчична, Мала Кужелівка, Притулівка, Соснівка, Заставля… Всього ж півсотні сіл, у яких проживає тридцять дев’ять з половиною тисяч людей, виявили бажання згуртуватися навколо Дунаєвець. Торік наприкінці жовтня й визначилися з обранцями до своїх керівних органів, сформували виконавчий комітет. Очолювати громаду довірили Веліні Заяць — знаній і шанованій у тутешньому краї особистості, що читається навіть поміж рядків її короткої біографії. Народилася в селі Сприсівка Дунаєвецького району. У 1986-му закінчила Київський національний університет культури. Майже 20 років працювала інженером з підготовки кадрів Дунаєвецького комбінату хлібопродуктів, потім ще десяток літ була підприємцем, після обіймала різні посади у районній адміністрації та активно займалася громадською діяльністю, очолювала «Об’єднання співвласників багатоповерхових будинків», у 2006-2010 роках — представляла земляків у Хмельницькій обласній раді, з 2012-го була помічником народного депутата України О. В. Гереги, а 25-го жовтня 2015 року обрана на посаду Дунаєвецького міського голови об’єднаної територіальної громади.
Тож ми не проминули нагоди порозмовляти з Веліною Владиславівною про те, яким видався цей перший рік її роботи — рік, за який проведено, мовою сухої статистики, 14 сесій міської ради, розглянуто майже чотири сотні питань. І найперше, звісно, поцікавилися, з чого починали налагоджувати життя такої чималої частини Дунаєвеччини?

Виховання молодого покоління в дусі патріотизму, любові до рідної землі, збереження і примноження традицій наших дідів та прадідів, відродження козацького руху – основні завдання Подільської січі імені Богдана Хмельницького об’єднаної ради українського та зарубіжного козацтва.

Фундамент державної прикордонної служби – Національна академія держприкордонслужби України імені Богдана Хмельницького в церковне свято  Андрія Первозванного відзначила двадцять четвертий день народження. Обласна філармонія заледве вміщала винуватців свята і бажаючих їх привітати.

Є ситуації, про які краще не скажеш, аніж мовлено в Біблії: якщо змовчимо, браття – каміння «ВОЗОПІЄ»!
Саме тому ми, журналісти «Подільських вістей», не мовчимо, ми кажемо: «Ницість, підлість, дворушництво, до яких дійшла нинішня хмельницька обласна влада у ставленні до рідних Героїв Небесної Сотні та загиблих на сході воїнів і добровольців, межує уже не з цинізмом — зі зрадою!»
Тиждень тому вся Україна була свідком того, як на засіданні Кабінету Міністрів, привселюдно – завдяки телебаченню, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, як котів шкідливих, шпиняв чиновників Хмельниччини за те, що вдові загиблого в Донецькому аеропорту кіборга  Івана Зубкова замість належного житла виділили «комірчину», в якій добрий господар посоромився б худобу тримати!

Учора приємна звістка надійшла з Києва для героя одного із випусків нашої сторінки “Громада” — Ленковецького сільського голову Юрія Криворчука нагородили Грамотою Верховної Ради України з врученням спеціальної медалі.

Нині Настю Тарнавську впізнають на вулицях рідного містечка, бо вона стала відомою завдяки дитячому талант-шоу “Голос країни”: Вдалося 14-річній школярці зачарувати не лише своїх земляків, а й глядачів телеканалу 1+1 проникливим й емоційним співом. А ще Настя зачепила аж до сліз двох зіркових тренерів Тіну Кароль та Дмитра Монатика, коли виконувала пісню Ілларії “Відьма”.

Щоб зігріти бійців узимку

Для обігріву наших воїнів Олексій Попадюк виготовив дві пічки-буржуйки. Працює волонтер водієм в ДПЧ-19 (м. Старокостянтинів). Неодноразово їздив на передову з необхідними речами та харчами для наших бійців, тому розуміє їхні потреби.

Сердечна дяка приватним підприємцям та доброчинцям району за підтримку.

Нещодавно голова Старокостянтинівської районної державної адміністрації Сергій Фесун зустрівся із заступником начальника аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України в Хмельницькій області Віталієм Мельником і висловив подяку особовому складу спецзагону за допомогу у локалізації осередку африканської чуми, що виник на ТОВ «Подільський бекон» (у стислі терміни було знищено понад 8000 голів заражених тварин).

Практики впровадження мікропроектів ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» ділилися досвідом.     

29 листопада у смт Чемерівці відбувся ознайомчий візит з підтримки місцевої влади в реплікації методології Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» для представників Хмельницького, Ярмолинецького та Городоцького районів.

Взяти інтерв’ю в Бориса Гулька, голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, зізнаюся, було нелегко. Занадто щільний у Бориса Івановича сьогодні графік роботи. І це не дивно, адже один із трьох судів касаційної інстанції держави, який він очолює — у вирі складної судової реформи. Зрозуміти її суть, дещо підняти лаштунки і заглянути в найближче майбутнє, яке чекає, в тому числі, й судочинство Хмельниччини, й було нашою метою.

Почнемо з банального: економіку потрібно відроджувати. Перебування половини, а може, й більше бізнесу «в тіні» аж ніяк не дозволяє прогнозувати світле майбутнє нашої держави. Підвищення мінімальної заробітної плати з нового року до 3200 гривень — це один із кроків до детінізації. Принаймні так вважає прес-секретар уряду Дмитро Столярчук. Він опублікував чотирнадцять «плюсів» цього рішення, де детінізація та легалізація зарплатні виглядають вкрай сумнівними наслідками. Інші можливі зміни — зростання надходжень до місцевих бюджетів, зменшення дефіциту Пенсійного фонду, створення ресурсу для внутрішнього споживання тощо — більш ймовірні. Але ж чому збільшення мінімалки викликало таку полеміку?
Передусім — звідки взялася ця цифра? Чому не 3,5 тисячі? Або не 3,1? Або взагалі — 3,14? Різноманітні нумерологи та піфагорійці, які вкрай шанобливо ставилися до числа пі, побачили б у цьому божественний промисел та магію небесних сфер, пояснили б, що відтепер світова гармонія захищатиме Україну… По-друге, а не спричинить підвищення мінімалки інфляцію? По-третє, як же це вплине на «тіньову» економіку, примусивши її вийти на світло? Зважаючи на те, що  рішення практично не впливає на бюджетну сферу (майже всі категорії бюджетників мають зарплатню вищу за цю цифру) та промисловість (офіційно на Хмельниччині виробничники отримують 5,2 тисячі в середньому), цікаво, що робитиметься у підприємництві. Саме вони в нас створюють левову частку «тіні». Аби зрозуміти думку цього прошарку населення, ми звернулися до голови регіональної ради підприємців Хмельницької області Наталії БЄЛЯКОВОЇ.             

У Хмельницькому регіональному відділенні Асоціації міст України підбили підсумки Всеукраїнської акції з активізації формування спроможних громад «Децентралізаційний марафон-2016».

Зі слів виконавчого директора регіонального відділення Петра Калинюка, децентралізаційний марафон в області пройшов успішно. Адже на сьогодні вже створено 22 об‘єднані територіальні громади, а до кінця 2016 року буде ще чотири. Отож наша Хмельниччина є лідером у проведенні реформи децентралізації в країні.
Консультанти проекту «Пульс» Дмитро Василенко, Інна Білик, Вікторія Любенчук розповіли про особливості роботи в регіоні і наголосили, що місцеве самоврядування – це один із елементів побудови якісно нової суспільної структури на принципах демократії.

Хоча древні і твердили, що двічі в одну і ту ж річку ввійти неможливо, бо все тече все міняється, В. В. Васьківський, голова Берездівської ОТГ, своїм життєвим досвідом спростував це твердження. Адже Віктору Веніаміновичу довелося в своєму житті трудитися і за першою своєю професією — вченого агронома, а згодом і за другою — магістра державного управління, словом, службовця. Це тоді, коли Берездівська громада двічі його, ще до об’єднання, обирала головою місцевої сільської ради.

Редколегія та профком редакції обласної газети «Подільські вісті» затвердили програму конкурсу на передплату газети на 2017 рік. За його умовами:
1. Начальники районних відділень зв’язку за виконання і перевиконання плану річної передплати газети «Подільські вісті» районом, містом диференційовано преміюються грошовою винагородою на суму від 7 до 12 тисяч гривень.
2. Начальники селищних та сільських відділень зв’язку за виконання і перевиконання плану річної передплати в їх регіоні, диференційовано преміюються грошовою сумою від 1 до 5 тисяч гривень.
3. Кращі листоноші та оператори у разі виконання і перевиконання плану річної передплати отримають грошові винагороди від 250 до 1 тисяч гривень.
Окрім того, за підсумками конкурсної комісії редакції, листоношам-лідерам передплати на газету «Подільські вісті» будуть передані: велосипеди, електричні: обігрівачі, чайники, плитки; чайні сервізи та інші цінні подарунки.
Підсумки конкурсу будуть підбиті наприкінці січня 2017 р.
Бажаємо усім листоношам впевненої перемоги!

23 листопада 2016 року колектив Хмельницької дирекції УДППЗ «Укрпошта» радо зустрів працівників дирекції Юрія Павловича Бойчука та обласного вузла спеціального зв’язку Якова Миколайовича Петраша, котрі повернулися із зони антитерористичної операції на сході України.
Т. в. о. директора Хмельницької дирекції О. В. Хавронюк разом з головою профспілок області Д. О. Бойком тепло привітали героїв з поверненням, вручили їм сувеніри та квіти.
Представники колективів вдячні бійцям за мужність та відданість і щиро раді їхньому поверненню додому живими та здоровими.

Як би ми сьогодні не гудили економіку радянського періоду, але належне віддати їй слід. Особливо в плані створення й функціонування стратегічних підприємств, від яких залежала сила й потужність держави. Компактна житлова забудова, поліпшене постачання продуктами, налагоджене побутове обслуговування — ось далеко не повний перелік привілеїв, які отримував працівник металургійного чи хімічного комбінату, електростанції, авіазаводу. Таким чином держава генерувала технологічні центри розвитку економіки, заохочувала ударну працю і професіоналізм людей.

Минула перша річниця самостійності, яку обрали жителі Гуменців і ще 20 сіл Кам’янеччини, — створивши найпотужнішу в області об’єднану територіальну громаду (ОТГ). Лідерство у цій справі випало на долю Інни Абдулкадирової зовсім не випадково — виборці Гуменецької сільської ради тричі обирали її сільським головою, оцінили діловитість, організаторський хист, тож і вчетверте шляхом голосування її «коронували» вже на «трон» очільниці ОТГ.
Велике довір’я людей Інні Григорівні довелося «відробляти» у звичний спосіб — «денно і нощно» у незвіданих умовах децентралізації піклуватися про новітню об’єднану сільську родину в майже 15 тисяч осіб. Як мудрий лідер, зосередилася не тільки на вирішенні численних господарських справ, а й гуртує громаду, запровадивши низку «сімейних» традицій. Здружують людей свята сіл, відзначення Івана Купала, конкурси краси, спортивні змагання тощо.

Про таких як Маргарита Медведюк, голова Ганнопільської сільської ОТГ, кажуть: славна і моторна жіночка, у якої діло в руках горить, тобто все швидко і якісно ладиться. Наша газета уже писала про неї в публікації «Енергія, помножена на харизму» (див. «ПВ» 3 листопада 2016 р.). Однак скажемо ще більше, бо саме про таких як Маргарита Іванівна можна писати і говорити постійно, і не треба, даруйте, морщити лоба, щось домислюючи чи фантазуючи.

Найпотужніший сучасний промисловий гігант Хмельниччини — ПАТ «Подільський цемент» упевнено тримає лідерство не тільки за суто виробничими показниками. Нині це акціонерне товариство з іноземним капіталом – зразкове соціально відповідальне підприємство регіону. Адже провадить свою діяльність відповідно до високих європейських правил, процедур, дбає про охорону здоров’я, довкілля та безпеку своїх працівників, підрядників та громади Кам’янеччини.
Про складові успіху ПАТ «Подільський цемент» розповідає  голова правління Святослав КОЗЛЕНКО.

Французи стверджують, що один і той же шлях можна здолати швидше, якщо не робити помилок, які зробили інші. В нашій державі, яка має вкрай скрутну економічну ситуацію, де величина економіки на одну людину (ВВП) зменшилася до двох тисяч доларів, принципово важливо переймати досвід розвитку в недалекому минулому схожих країн. Так, можна за основу брати розвиток Німеччини, Великої Британії, Франції. Але їхня історія і досягнення того ж ВВП на одну людину 35-38 тисяч доларів  – це не один десяток років, тому тамтешні моделі для нас не підходять. Натомість маємо вивчати досвід країн, які досягли сталого економічного розвитку за 10-15 останніх років.

Міська влада твердо тримає своє слово. Перед початком нового навчального року відкрили довгожданий дитсадок у мікрорайоні Ружична. А нині розпочали будівництво таких потрібних дошкільних навчальних закладів у  Лезневому та Гречанах. Обіцяють, що нарік садочки відчинять двері для малят.

Упродовж двох днів у спортивному залі  Хмельницької ДЮСШ №3  відбувався всеукраїнський турнір з художньої гімнастики «Олімпійські надії».

У Броварах Київської області борці вільного стилю змагалися за нагороди двох престижних офіційних всеукраїнських турнірів.

П’ять представників Хмельниччини виступали в Харкові на чемпіонаті України з боксу серед чоловіків. Двоє з них повернулися додому з нагородами.
Так, Мгер Оганесян,  який мірявся силами у ваговій категорії 64 кг, здобув п’ять перемог з однаковим рахунком 3:0 і вперше став чемпіоном. Владислав Вєтошкін (в.к. 56 кг) теж дійшов до фіналу,  але поступився  вінничанину Миколі Буценку й задовільнився «сріблом». Обох медалістів з обласного центру тренує Іван Яструб.
У командному заліку подоляни — п’яті.

Українська жіноча команда з фехтування на шаблях, в експериментальному складі якої змагалися досвідчена Ольга Жовнір з Нетішина, завоювала «срібло» на етапі Кубка світу у французькому Орлеані.

В обласному центрі відбувся традиційний всеукраїнський турнір з вільної боротьби імені Богдана Хмельницького.

Інформація, яку розповсюдило Представництво ООН, вражає: Україна має найнижчий рівень планової вакцинації у світі.

Олександр Матвійчук з Ізяславщини продовжив серію успішних виступів у бігу на шосе за кордоном.
На дводенних міжнародних змаганнях у Бардійові (Словаччина) він здобув дві перемоги.  Спочатку Олександр не мав рівних на дистанції 9,7 км (29 хв. 21 сек.), а наступного дня виграв забіг на 6 км (18 хв. 04 сек.) Вітаємо земляка з перемогою!

Кожен, хто знає Вадима Лейві, не перестає дивуватися його працездатності. Невже й справді людина в змозі віддаватися роботі п’ятнадцять, а то й двадцять годин на добу? Вже напевно таке навантаження не всім під силу. Проте Вадим Леонідович практично з перших днів приїзду на Теофіпольщину не збавляє непосильних для багатьох обертів, бо, переконує, щоб реалізувати всі задуми, треба жити саме в такому шаленому темпі.

Світ, мабуть, не змінився. Печально. Бо, коли  наприкінці важких 90-их років минулого століття ми писали про українців, які птахами-сиротами розліталися по чужих країнах, шукаючи заробітку, аби лиш тільки вижити, хіба думали, що повернемося до цієї теми знову? Хіба могли припустити, що життя знову змусить багатьох із нас торувати  заробітчанські дороги, покидаючи дітей (які якраз при цьому й страждають найбільше) на одного тата  чи одну маму, бабусю чи дідуся, тітку чи й дядька?..
Ні, світ таки змінився (на щастя?). Бо колись абсолютно всі їхали практично у невідомість —  мов у прірву. Нині ж на роботу за кордон (принаймні сезонну), якщо випаде вам щаслива карта, можете поїхати уже до своєї колишньої односельчанки, яка вдало вийшла, приміром, в Італії заміж. І в її чоловіка є сад, і ви можете там попрацювати — збирати яблука й отримати за це гарні гроші. Це справді фортуна, адже в нас теж є яблучні сади. Та заробітки, звісно ж, тут далеко не такі. Але й при тому знаю багатьох людей з вищою освітою, які, працюючи  за спеціальністю, беруть відпустку і наймаються до власників цих садів на роботу. Бо без цього місячного підробітку їм, кваліфікованим спеціалістам, буде зовсім скрутно. А за кордон поїхати вони не можуть — у кожного причина своя.
Це, власне, просто штрих до нашої невеселої реальності, бо нині мова про тих,  хто шукає роботу за кордоном. Отож, мама — в Росії чи Польщі, тато — в  Чехії чи Португалії. І прекрасно, якщо їм вдається чергуватися, щоб хоч один з них був з дітьми. Якщо ж ні, все одно роз’їжджаються від своїх дітей — в різні сторони, аби для них же заробити гроші.

Із п’єсою Марини Бортник-Гулеватої «Втеча з майбутнього» хмельницький глядач вже мав нагоду познайомитися — вистава стала гідним акордом «під завісу» минулого театрального сезону Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені М. Старицького. Незважаючи на те, що п’єса належить до категорії гостросоціальних (цей факт є запорукою злободенного звучання, але недовготривалого художнього життя), актуальність «Втечі з майбутнього» з кожним днем лише зростає.

У манежі Київської міської школи вищої спортивної майстерності протягом двох днів 482 спортсмени 1999 року народження і молодші взяли участь у традиційних всеукраїнських змаганнях з легкої атлетики, присвячених пам’яті заслуженого тренера України Сергія Операйла. Збірна Хмельниччини, за яку виступили атлети з трьох міст і двох районів, зайняла шосте місце.

Вечірньої пори у Великому Карабчієві Городоцького району в одному з будинків розгорілася суперечка. Сварилися, чергову чарку п’ючи, співмешканці. Жінка схопила порожню пляшку й вдарила судженого по голові. Цього, очевидно, видалося замало: контрольними стали два удари обухом сокири в груди. І спокійнісінько спати подалася.
Прокинувшись вранці, побачила, що її співмешканець помер. Тоді, ведуть далі у секторі зв’язків з громадськістю ГУ Нацполіції в області, вона витягнула тіло на вулицю, а сама… зачинилась у хаті.
«Швидку» і працівників поліції викликали сусіди. Йому було п’ятдесят. Жінці «світить» позбавлення волі строком від семи до десяти років.

Гуркіт дашка, що обвалився над під’їздом будинку на вулиці Курчатова, що в Хмельницькому, нікого не розбудив. Бо руйнування відбулося серед білого дня, близько 17-ої години, коли дітлахи та частина дорослих поверталися додому. А бетонний дашок-то нівроку — десь 2х3 метри. Уявляєте, не дай Боже, якби хтось заходив до будинку під час обвалу. Це ж з півтони ваги, не враховуючи двох V-подібних опор, теж, до речі, бетонних, вагою з сотню кілограмів кожна. Наслідки дашкопаду могли бути катастрофічними, але пощастило — пошкоджені лише східці та лавочка, яку «змайстрував» один із кандидатів на депутатство під час чергового виборчого марафону.

Так склалося, що моєю, умовно кажучи, журналістською спеціалізацією стала економічно-промислова тематика. Та останнім часом усе важче  писати матеріали. Здавалося б — чому? Коли вже є певні навики. Коли «цю кухню» знаю зсередини, бо й самій довелося два роки попрацювати на заводі, заробляючи трудовий стаж для вступу на підготовче відділення університету.  Зрештою, позаду не один десяток літ творчої праці. Тож тепер при зустрічі з керівником того чи іншого підприємства, досвідченим виробничником стараюся якомога більше почерпнути інформації від співрозмовника та зусібіч вивчити тему, а не втратити дар мови, як то було в часи далекої юності, коли мене, 16-річного кореспондента районки, відрядили  на ділове інтерв’ю з сивочолим головою передового колгоспу...

...

Як американський Великий каньйон, так і подільський Смотрицький є дивовижними витворами природи. Зокрема, їх ріки Колорадо і Смотрич, мільйонорічної давнини. З тією різницею, що на сьогодні перший заслужено має світове визнання і є об’єктом милування для сотень тисяч туристів, відповідно наповнюючи бюджет місцевого штату Арізона. Не в останню чергу таке стало можливим завдяки президентові Рузвельту, який за часів свого правління сто років тому глибоко перейнявся долею цієї природної пам’ятки. Обурений самозахопленням земельних ділянок, наміром фермерів випасати там худобу, президент вирішив будь-що перетворити Великий каньйон на природо-заповідну зону. Він чудово розумів, що незаймана природа є безкінечно ціннішою духовно та історично, аніж будь-які штучні споруди. Однак закону, який би правочинно дозволяв йому здійснити такий план, того часу не існувало. Нічого кращого не придумавши, Рузвельт видав відповідний указ на підставі закону… про збереження старожитностей. Президентові за це справедливо робили закиди у перевищенні власних повноважень, та він твердо стояв на своєму. Завдяки такій своєрідній «політичній корупції» Америка зараз має збережене у первісному стані одне з найбільших чудес світу.

Коли ми купуємо товар, то продавці  намагаються бути ввічливими, як то кажуть –  стеляться  барвінком. А от коли  хочемо його повернути, бо розчаровані  придбаним, то сичать, наче змії. Хоча споживач завжди правий. Але це  – в європейських  країнах. А як у нас?

— Найбільша помилка — знехтувати українцями, визнати українців слабкими, образити їх. Ніколи не ображайте українців. Вони ніколи не бувають настільки слабкі, як здаються. Не дай Всемогутній Аллах вигнати українців чи відібрати щось у них! Вони завжди повертаються, а повернувшись, повертають своє. Але коли українці повертаються, вони не здатні розрахувати силу та застосувати її пропорційно. Вони знищують усе на своєму шляху. Не ображайте українців, бо коли українці повертаються на землю, де поховані їхні пращури, то тим, хто їх вигнав чи образив — не позаздриш! — так говорив про українців перший президент республіки Ічкерія генерал Джохар Дудаєв, якого у тижневому віці, як і тисячі українських родин, сталіністи у «телячих» вагонах депортували до Казахстану.  Неспроста ж генерал й за дружину взяв українку, бо хотів, щоб у жилах його дітей і онуків, окрім чеченської, текла ще й козацька кров.

004

Нещодавно митрополит Хмельницький і Кам'янець-Подільський Антоній  (УПЦ КП) освятив новозбудований храму на честь святих апостолів Петра і Павла у селищі міського типу Гриців Шепетівського району.  

Минулого четверга у Кам’янці-Подільському урочисто уведено в експлуатацію новозбудований насіннєвий завод «KWS-Україна». Масштабне будівництво сучасного комплексу велось інвесторами з початку цього року за модульним принципом. Компанія «KWS-Україна» інвестувала у виробничі потужності заводу 20 мільйонів доларів!

Вона тікала з окупованої території разом із трьома малолітніми дітьми з однією лише думкою – врятувати життя своїм синам. Що буде там, вдалині від рідного дому, Аліса не знала. І хоч невідомість її лякала, та принаймні вона не загрожувала смертельною небезпекою.

Чи винні діти у тому, що хочуть солодощів і гратися? Це абсолютно природна потреба. А ось хто винен у тому, що такої можливості у них нема: держава чи батьки?.. Питання, певно, дискусійне, а може, й риторичне. Але оця дитяча закономірна потреба спонукала двох  маленьких  братиків до злочину. Що далі?
Близько третьої години ночі в одному із сіл  Чемеровецького  району дев’ятирічний і шестирічний братики пограбували... крамницю. Взяли лише цукерки та іграшки, але вже, певно, ну дуже хотіли солодощів і машинок, адже сума поцупленого склала  близько 10 тисяч гривень.

Прокуратура Хмельницької області взялася за лісових корупціонерів. Цифри, факти та схеми, які розкрив на брифінгу для журналістів прокурор Хмельницької області Олег Синишин, вражають.

Уперше Вероніку зустріла на поминальному обіді. Одинадцятирічна дівчинка сиділа в інвалідному візку і допомагала своєму татові, настоятелю Чепелівської православної церкви Покрови Пресвятої Богородиці Анатолію Непийводі, читаючи псалми. Мене вразив її голос, чистий і дзвінкий. Дівчинка жодного разу не збилася.

За столом познайомилися. Вероніка розповіла, що навчається у двох школах — загальноосвітній і музичній, щосуботи, щонеділі і кожного свята обов’язково буває у храмі. Тому незабаром прийшла в музичну школу, щоб поспілкуватися з дівчинкою і її татом.
Залишивши Вероніку в класі, ми вийшли на вулицю і я з хвилюванням слухала розповідь отця Анатолія про народження дівчинки і все те, що довелося пережити йому і матушці Валентині одинадцять років тому.
...Холодного листопадового вечора 2005 року у матушки завчасно почалися перейми. В сім’ї чекали народження третьої дитини. Негайно виїхали до районної лікарні, де почули страшний вирок лікаря: у жінки пізній викидень. А ще їм порадили: сподіваєтесь на краще — везіть до обласного центру. Там сучасна апаратура, досвідченіші лікарі, кращі умови. Можливо там дитину врятують.

   

Наше щастя звати Аріна. Вона народилася здоровою дівчинкою. Та вже через рік ми звернулися до лікарів у зв’язку з різким погіршенням її фізичного стану. Після тривалих обстежень дитині поставили діагноз — спинальна м’язова атрофія (СМА), 2 тип. СМА — це генетичне захворювання, яке поступово забирає здатність рухатися та самостійно дихати, але при цьому не впливає на розумовий та емоційний розвиток дитини. Нині немає лікування СМА, проте в клініках США та Європи проводяться випробування нових препаратів, які дають надію на зцілення дітей.
З того часу минуло 11 років. 11 років щоденних масажів, лікувальної фізкультури, вправ для дихання, прийому багатьох ліків, використання корсету і тутори.
Зараз хвороба «з’їдає» м’язи спини, і хребет складається вдвоє: це не тільки зовнішній недолік, але і патологія, яка загрожує життю, бо серце зміщене і здавлене легенями, які не можуть достатньо розкритися, щоб Аріна змогла зробити повноцінний вдих. Нашій донечці терміново потрібна операція з виправлення сколіозу, вартість якої складає 1  026  000 гривень! Наразі залишилося зібрати 985 тис гривень. Без вашої допомоги ми не впораємося!
Реквізити на допомогу:
Карта ПриватБанку — 4149 4996 4740 2328
ЧАБАН Тетяна Яношівна.
Контакти: мама — Чабан Тетяна Яношівна, 0974981408, тато — Чабан Сергій Анатолійович, 0975176613.

«На символічному спільному пам’ятнику-могилі перед костелом Святої Анни, що в мікрорайоні Гречани обласного центру, є напис: «Не бійтеся тих, які вбивають тіло, бо душі вони вбити не можуть». Ці слова зі Святого Письма глибоко запали в серця дочок, синів, братів, сестер, матерів, вдів, які зібралися у листопадовий день 1993 року на цвинтарі біля пам’ятника-могили, щоб вмурувати у ньому металеву урну з іменами вбитих. Пролунав голос: «Я, Юзеф Зембіцький, свідок тамтешніх подій, засвідчую, що в цій урні є прізвища 973 мучеників сталінського терору, мешканців Проскурова і його околиць. Нехай цей пам’ятник нагадує нашим дітям і онукам, що життя людське — це безцінний дар Божий, якого ніхто не може нам відібрати».
Ксьондз Шиманський, настоятель костелу Христа Короля Всесвіту, освятив пам’ятник-могилу. Дощ почався великий: не тільки люди, саме небо, здавалося, плакало над долею замучених. Ксьондз продовжував опис тих страшних літ:
— Брати і сестри, ми — християни і повинні пробачити...
Запала глуха тиша.
— Пробачаємо? — голосно запитав ксьондз. Ніхто йому не відповів.
— Пробачаємо? — третій раз повторив ксьондз.
— Пробачаємо, — вирвався стогін з усіх грудей. — Але не забуваємо».

Практичний досвід е-декларування наочно підтверджує теорію: чим вища у людини посада, тим «козирніше» вона живе. Але досить часто ранг чиновника не співпадає з його знаннями, навичками, інтелектуальними чи управлінськими здібностями. Такі, на жаль, українські реалії. Але, щоб почувати себе комфортно у плані майнового забезпечення, не обов’язково бути народним депутатом чи міністром. Ті ж таки е-декларації доводять, що чиновники «середньої руки» теж  живуть доволі таки непогано.

За рівнем середньої заробітної плати — 4128 гривень — Хмельниччина скотилася на 23 місце в Україні. Її спад особливо став відчутним за останні два місяці. В окремих районах, як-от Старосинявському, Білогірському, Теофіпольському цей показник і до середньообласного явно не дотягає.

Минулого тижня у Новоушицькій селищній об’єднаній територіальній громаді побували наші сусіди-чернівчани. Делегація приїхала, аби запозичити досвід створення ОТГ та більше дізнатися про переваги передачі повноважень на місця.

…Як казала моя бабця — на хлібові клянусь: я ніколи не зустрічав, щоб ім’я так «пасувало» людині! От уже воістину, не зрозуміло, що первинне, курка чи яйце: він, а чи його ім’я? Та Бог свідок, збираючись у Ленківці, спеціально «заліз» в Інтернет: а що означає слово «Юрій»? У перекладі з грецької — землероб.

Влітку 2017 року в українських школах пройдуть мовні табори GoCamp, де навчання буде проводитися не лише англійською, а й німецькою, французькою та іспанською мовами. За версією сайту Duolinguo саме ці мови - найпопулярніші мови у світі. Крім того, німецька вважається мовою бізнесу, французька – мовою мистецтва та культури, а іспанська взагалі друга за поширенням у світі. Бажання стати волонтером виявили 825 іноземців із 123 країн. Щоб взяти участь у проекті, потрібно подати заявку.

Традиційно четвертої суботи листопада вшановують українці пам’ять загиблих від Голодомору, що спричинений був не неврожаєм, а свідомим геноцидом нації.

Хто має в сім’ї студентів, той добре знає, як непросто сьогодні дається професійна освіта. Насамперед – витратами для батьків. Навіть найнеобхідніше влітає в таку копійчину, що й передбачити важко. Тоді – або влазь у позички, або спродуй що можеш, тільки б підтримати студента. Особливо це стосується сільських жителів, більшість з яких безробітні. Тож радість від того, що вчорашній школяр стає студентом, для багатьох із них обертається проблемою.

Понад 220 тисяч родин Хмельниччини станом на кінець вересня потребують субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Нині таких нараховується вже близько 240 тисяч; а загалом на кінець року їх кількість може сягнути майже трьохсот тисяч сімей, зазначив заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Микола Дідик. Уявляєте — триста тисяч родин! А знаєте, скільки всього їх налічується на Поділлі? 483 тисячі. Тобто майже дві третини подолян йдуть до держави із простягнутою рукою! Й це не їм має бути соромно за те, що фактично змушені жебрати, випрошувати гроші у влади. Це держава винна, що своєю здирницькою тарифною політикою перетворила більшість свого населення в субсидіантів. Лише влада, вигадавши непідйомні газові ціни, змусила людей перетворитися в залежний від бюджету електорат. А ще ж років п’ять тому підтримки потребувало лише десять відсотків населення, нині — більше половини.

Днями у головному управлінні Національної поліції в Хмельницькій області пройшов брифінг щодо реалізації заходів, спрямованих на забезпечення захисту прав хмельничан та на безоплатну правову допомогу.

Наше і вже наступне покоління, на своє щастя, не пережили страхіть минулого століття. Серед них — Голодомор 1932-1933 років.

Чемпіонат України з дзюдо в Києві запам’ятається вболівальникам нашої області першою золотою нагородою серед чоловіків в історії розвитку цього виду спорту на Хмельниччині. А здобув її представник обласного центру, майстер спорту Олександр Романюк, якого не змогли зупинити під час сходження до чемпіонства п’ять суперників, що протистояли йому у ваговій категорії 100 кг.

Другий рік поспіль у спорткомплексі «Епіцентр» за підтримки члена виконкому НОК України Олександра Гереги і обласного відділення Національного олімпійського комітету проведено сьомий етап Всеукраїнського турніру з фехтування на шпагах «Дитяча ліга 10-13».

За матеріалами управління захисту економіки в області слідче управління ГУНП за  фактом виготовлення та реалізації контрафактної цементної суміші під логотипом відомої міжнародної компанії відкрило кримінальне провадження.
У ході розслідування в обласному центрі правоохоронці провели сім санкціонованих обшуків у місцях можливого зберігання та збуту «лівих» будівельних матеріалів. З незаконного обігу вилучили 3019 мішків цементної суміші з незаконно нанесеним логотипом компанії. Загальна вартість вилученого складає близько 200 тисяч гривень.

У галереї «На Проскурівській» обласного художнього музею відкрилася перша персональна виставка художниці з Кам’янця-Подільського Світлани Вербуховської.

Президенти світу мають різні «хвороби». Один колекціонує автомобілі, інший – давні археологічні черепки чи знамениті картини. А господіна Путіна постійно кортить привласнювати чуже: від територій самостійних держав до відомих і славетних постатей. Пригадуєте, скільки ажіотажу викликав друг президента французький актор Жерар Депардьє, який заявив про намір постійно жити в Росії. Не витримав атмосфери «русского міра»  – якось тихо і непомітно, продавши квартиру, чкурнув до Бельгії. Днями В. Пу вручив російський паспорт американцю Стівену Сігалу. За повідомленнями Інтернет-видань, голлівудському майстру східних єдиноборств симпатизує борець Путін. Звичайно, можна тренуватися  разом, але при цьому голлівудська зірка не відмовляється й від американського паспорта. Подібні пропагандистські сенсації «знай наших!» не довготривалі для рейтингу Першого росіянина.

До районної державної адміністрації звернулося по допомогу керівництво роти «Богдан».

23 листопада благодійники з Норвегії подарували Дунаєвецькій центральній районній лікарні реанімобіль, оснащений сучасним обладнанням для інтенсивного курсу терапії. Керівники району, міста, районної лікарні висловили Яну Туре Турнефу, Беаті Турнеф, Осбьорну Еріксону щиру вдячність за подарунок.

Одним з багатьох напрямків практичної підготовки студентів Хмельницького політехнічного коледжу Національного університету «Львівська політехніка» є проведення екскурсій на підприємства. Професіографічні екскурсії надають можливість студентам наочно та більш детально ознайомитися з майбутньою діяльністю, оцінити переваги отримання професії, побачити реальну сучасну потребу роботодавців у кадрах.

У двадцятирічного хмельничанина Андрія Вармінського діагностували важку онкологічну недугу — лімфому Беркітта. На жаль, не на ранній стадії. За лікування взялася ізраїльська клініка Ассута. Андрій уже пройшов кілька курсів хіміотерапій. Хвороба почала відступати, даючи шанс на життя. Та, окрім продовження хіміотерапій, потрібна ще пе- ресадка кісткового мозку. Родина юнака на лікування витратила всі заощадження, та життєво необхідні процедури потребують ще десятки тисяч доларів.
Хлопець — четвертокурсник Харківського національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Активно займався волонтерством. Регулярно здавав кров для наших захисників. Волею долі, на самісінькім світанку життя, допомога знадобилася йому самому.
Родина Андрія благає усіх небайдужих: ДОПОМОЖІТЬ ВРЯТУВАТИ НАЙДОРОЖЧЕ — ЖИТТЯ ДИТИНИ.
Рахунки у ПриватБанку: поповнення картки 4149 4996 43172115 (у гривнях) батько Вармінський Ігор Валерійович, або 4149 497812839472 (у доларах) — мати Вармінська Наталія.

Цієї неділі на схід держави вирушив творчий десант із Хмельниччини, а саме: солісти обласної філармонії, вокально-інструментальний ансамбль «Товтри», муніципальний фольклорний ансамбль імені В. Ножки   Старокостянтинівського районного будинку культури, а також учасники  громадської організації «Гайдамаки».
Протягом тижня вони виступатимуть перед бійцями АТО й місцевими жителями у Донецькій та Луганській областях. Гастролі відбуваються в рамках реалізації загальноукраїнського проекту культурної інтеграції «Український Донбас».

...Паскудна дощова погода в понеділок лише посилила і так поганий настрій. Женуся на роботу, не розбираючи дороги, та з усього маху мало не врізався у кавалькаду, що зображена на фото. Від побаченого стиснуло серце… Дістаю фотоапарат, роблю серію кадрів, потім хапаю дитячий візок.

У Кам’янець-Подільському центрі розмінування Збройних сил України під егідою військовослужбовців Канади завершено другий двотижневий курс підготовки молодших командирів.

Люди, навіть найрідніші, — не боги, які безконечно платять на зло добром. Та як пережити зраду своїх найкращих почуттів і не зненавидіти увесь світ, а зберегти гідність і віру в людей? Що буває, коли обман задля спасіння відкривається і на сцену життя виривається гірка, гола правда? І чи потрібно взагалі творити ілюзії, хай навіть і для порятунку рідної душі?

Нещодавно у Києві вперше відбувся Всеукраїнський конкурс професійної майстерності «WorldSkills Ukraine», який ще називають «Олімпіадою для робітничих рук». Метою цього всесвітньо відомого конкурсу, заснованого у 1947 році гендиректором Іспанської молодіжної організації Хосе Антоніо Елола Оласо, є популяризація робітничих професій, а також упровадження в систему вітчизняної професійної освіти кращих міжнародних напрацювань.

Про підсумки жнивної   кампанії та насущні турботи розповідає керівник СГК «Решнівецький» Василь  ГАЛЬОМА:

— Цього разу зібрали непоганий врожай зернових: по 62 центнери з гектара озимої пшениці, по 43 центнери — гороху, по 45 центнерів вівса і ярого ячменю. Врожайність соняшника склала 33 центнери з гектара. Прекрасний урожай кукурудзи — на 70 гектарах зібрали по 110 центнерів з кожного. І завдяки високій врожайності соняшника та кукурудзи зможемо покрити витрати на засоби захисту рослин, міндобрива.
Вже й кредит на 167 тисяч, який брали до 2018 року, погасили.
Ні копійки заборгованості не маємо, і це дуже тішить. Бо коли не обтяжені боргами, то й настрій у колективі оптимістичний. Працюємо вже на майбутній урожай.
Високих врожаїв досягаємо за рахунок технологій. Крім того, нові сорти насіння витривалі до кліматичних змін, стійкі до хвороб. Дотримуємося сівозміни, вносимо органічні добрива — і це теж сприяє високій врожайності культур. Я гарантую, що продукція, вирощена на полях кооперативу «Решнівецький», якісна, екологічно чиста, ми не перенасичуємо землю  «хімією».

День української мови і писемності, 9 листопада, працівники Хмельницької дирекції УД ППЗ «Укрпошта» відзначили дружним написанням диктанту національної єдності.

Таки засипало! Хоч і перестала вірити отим, хай вибачають, більше казкарям, ніж синоптикам, але, бач, справдилося: у середині листопада упав великий сніг. Тож вийшла з дверей й ледь не провалилася в замет. Де ж та лопата, щоб сніг відкинути? Казала Сергію, щоб ще вчора її знайшов, та де, хіба послухає! Але промовчала, бо якраз вчора цілий вечір щось там лагодив біля свиней у клітці. Сама пішла, дістала лопату, та й почала собі стежку до криниці прокидати. Внесла у хату відро води, аж тут мобільний дзвонить, сестра молодша, Оленка. Питає, чи не може вона прийти до неї допомогти води наносити. Прати якраз зібралася. Звісно, може, а якщо й не може, то мусить, бо хто ж іще сестричці допоможе? Чоловік Ігор уже два місяці на роботі в Росії. А вона сама тут з двома маленькими дітьми: старшій сім років, а меншій взагалі лиш півтора рочку. Ото вже крутиться, бідна, навіть більше, ніж та білка в колесі. І корову тримає, і курей, і кролів має. А чоловік на заробітках уже кілька років (інакше за що б жили?). Тож вона сама мусить всьому раду давати.

Учора знайома пригостила мого сина мандарином. Залюбки поласувавши заморським фруктом увечері, малий поцікавився:
— Мамо, а та тьотя лише одненького дала? А ми завтра ще купимо?
— Так, мій рідний, обов’язково купимо, — запевняю Артемчика, а сама — мерщій з кімнати на кухню. Поревіти, щоб дитина не бачила.

«Доброго дня. Важко жити за новими тарифами, які забирають ледь не половину зарплати. Дуже хочемо оформити субсидію. Скажіть, будь ласка, як можна це зробити?» Перехід на ринкові ціни при оплаті енергоносіїв призвів до подорожчання комунальних послуг для громадян. Аби згладити негативний вплив цього процесу на простих українців, минулий уряд запустив один із найбільших за всю історію соціальних проектів  – систему субсидій при сплаті комунальних платежів.

У ці дні завжди читаю твори Джеймса Мейса. Нагадую собі (і читачам) його чітко виражену життєву позицію: «…Я не міг не розуміти болю тих, хто зазнав не тільки фізичних, але й психологічних мук». І з щирим одкровенням зізнається, що «Контакт із таким неприкритим людським стражданням наповнює тебе відчуттям відповідальності…» Наголошую на цьому тому, що саме відповідальності за мовлене слово, обіцянки, які тривалі роки лунають з уст українських президентів, депутатів, чиновників різного калібру, аж до районного масштабу, — в реальності лукаві, байдужі, обманні, підлі, безсоромні. В цьому – всі наші біди і трагедії. Тому найважливіша вітчизняна реформа полягає в тому, щоб ЗМІНИТИСЯ. Інакше затяжний іспит на ДЕРЖАВНІСТЬ провалимо. Шаленство грабування народу може призвести до непередбачуваних наслідків. Аби, крий Боже, до цього не дійшло, моральною засторогою є наші мільйонні жертви голодоморів і терору.

 Під такою назвою до Дня гідності і свободи в обласному академічному музично-драматичному театрі імені М. Старицького відбулася художньо-публіцистична акція на відзначення третьої річниці Революції гідності.

На черговому розширеному засіданні правлінь Союзу промисловців і підприємців (ХСПП) та Об’єднання організацій роботодавців (ООРХО) Хмельниччини голова цих структур Іван Дунець вкотре процитував вислів, сказаний одним із колег на подібному зібранні ще кілька років тому про те, що справжній патріотизм — це не лише почепити на авто, прикрашене вишивкою, український прапорець, а передусім працювати та чесно сплачувати податки.   

Одна влучна східна мудрість гласить: «В краплині відображається море». Історія, яку ми розповімо нашим шановним читачам, є наочним прикладом того, наскільки важко простій людині домогтися в нашій країні мінімальної справедливості. У далекому 2002 році сталося ДТП у Хмельницькому на перехресті вулиці Проскурівська і Старокостянтинівське шосе, поблизу міської лікарні. Прямуючи на роботу, під колеса автомобіля, на пішохідному переході потрапив Микола Мрук. Чоловіка збила «Хонда Акорд», якою кермував Вадим Дідук. Микола Мрук отримав серйозні травми. Згідно з записом травматологічного відділення міськлікарні, потерпілий отримав струс головного мозку, закритий перелом внутрішньої щиколотки і заднього краю великогомілкової кістки, травматичний розрив правого ключично-акроміального зведення, перелом нижньої третини малогомілкової кістки і т. д.

Здійснилося. Україна нарешті спромоглася відправити свого Героя на лікування до США. Понад два роки, допоки мама й на мить не відходила від сина, батько оббивав пороги столичних провладних кабінетів. Увага всіх ЗМІ, а відповідно, всіх українців була прикута до митарств родини. І ось нарешті сталося: «16  листопада  спеціальним бортом з  України до  США вилетів для проведення лікування Герой України майор Олександр Петраківський», — йдеться на сайті Міноборони. Разом з  ним вилетіли батьки офіцера.

Він — герой, але сам себе таким не вважає. Він просто бореться за Україну, хоча не є українцем. Він — чеченець, котрий надто вболіває за майбутнє країни, яка стала його другим домом.

Минулого четверга в обласній філармонії з нагоди професійного свята — Дня працівника сільського господарства — вшановували аграріїв Хмельниччини.

Минулої суботи  Національна академія Держприкордонслужби України імені Богдана Хмельницького відкрила двері представникам зі всіх куточків України. Заклад доводив свою значимість майбутнім абітурієнтам.

Під такою назвою у музеї історії міста Хмельницького відкрилася виставка, присвячена подіям  Євромайдану.

Події минулого тижня розвивалися дуже стрімко. І навіть якщо деякі з них відбувалися далеко за межами України, то також мають безпосередній вплив і на сьогодення, і на майбутнє нашої країни.

Африканська чума свиней знову завдала удару по тваринництву області. Цього разу втрати величезні. Найбільш небезпечна хвороба свиней уразила репродуктивну ферму з вирощування поросят ТОВ «Подільський бекон» у с. Воронківці Старокостянтинівського району.

У Хмельницькій дитячій школі мистецтв відбулося вручення відзнак благодійної організації «БФ «Спілка матері миру».

У  Новоушицькому  районі інспектори групи реагування патрульної поліції виявили молоду жінку з Прикарпаття, яка у себе на малій батьківщині вже півроку вважалася померлою.

У  Красилові  двоє чоловіків двадцяти шести  та сорока трьох років впродовж 2014-2016-го, погрожуючи розправою, вимагали у місцевих підприємців щомісячну плату — дві тисячі гривень. Навесні цього року, кажуть у секторі комунікацій обласної поліції, потерпілі відмовилися сплачувати зловмисникам данину. Тоді вимагачі вирішили натиснути на підприємців. Важелі впливу обрали доволі серйозні, бо ж знають, що мета засоби виправдовує. Спочатку спалили автомобіль одного, а за  кілька днів (вирішили, що не дійшло) кинули коктейль Молотова у вікно будинку  батька іншого потерпілого. Після цього підприємці погодилися відновити щомісячні виплати, щоправда, уже повідомивши про це відповідні служби. Під час чергової передачі грошей зловмисників затримали «на гарячому».

Завершився фінал відкритого чемпіонату міста Хмельницького з шахів серед чоловіків та жінок.

Чемпіонат України з гандболу серед жінок у вищій лізі, де виступає шість колективів, набрав розгін.

Міжнародний боксерський турнір, присвячений воїнам АТО, пройшов у місті-супутнику Хмельницької АЕС Нетішині. Виступали юні посланці із західних та північних областей України, а також спортсмени з Молдови та Білорусі.

Минулих вихідних відбулося закриття сезону в другій лізі чемпіонату України з футболу.

Успішним виявився для подолян чемпіонат України з бойового самбо серед чоловіків, юніорів і юнаків, що відбувся в Ірпіні.

У Баку, столиці Азербайджану,  розігрувався Кубок світу з комбат дзю-дзюцу — комплексного бойового мистецтва і спортивного єдиноборства.

— Змонтували таки на нашому будинку той газовий лічильник, — увечері бідкається сусідка. — Тишком-нишком поставили. І зверніть увагу: раніше писали об’яви газівники, приїжджали, переконували про необхідність встановлення. А цього разу — прийшли та змонтували свою «бандуру». Заздалегідь нікого не попередили. І тепер маємо. Будемо платити «за того хлопця»…

Саме мистецтвом, натхненням, покликанням без перебільшення можна назвати працю на родючих чорноземах усього без винятку колективу корпорації «Сварог Вест Груп». Фаховість, ентузіазм та креативність цієї потужної команди не перестає дивувати і надихати аграріїв як нашого краю, так і держави. Сьогодення Сварогу – це не лише бережний обробіток ґрунту та вирощування добротних врожаїв, але й потужна структура переробних підприємств, зерносховищ, розвиток садівництва, високоефективні тваринницькі комплекси, понад 500 одиниць новітньої сільськогосподарської техніки, команда генераторів численних ідей та апробаторів європейських інновацій. А ще – щедре джерело спільних проектів з іноземними партнерами. Напередодні Дня працівників сільського господарства ми вирішили дізнатись більше про славну історію, виклики сучасності, перемоги та здобутки з перших уст Миколи Дячука, виконавчого директора корпорації «Сварог Вест Груп».

Нетішинська влада – як сорока-ворона з дитячої приповідки: тому дала, і тому дала… І геть не каші. Цілі майнові комплекси йдуть за вітром. Від владного свавілля громада й бюджет втрачають десятки мільйонів гривень. На папері має вигляд «за так», а насправді? Спробуємо дослідити.

Безжальна війна забрала життя ще одного нашого земляка. До селища Наркевичі Волочиського району привезли тіло Героя – Олега Суприкіна. Він загинув, виконуючи бойове завдання, у Станиці Луганській. А тільки  наступного року мав би зустріти своє тридцятиріччя.

Тут  мобілізовані   можуть  отримати не лише кваліфіковану медичну, але й психологічну допомогу. І зробити це анонімно. А ще  проконсультуватися з юристом.

Як настягати на... хабар?
Мій син, Гіджеліцький Руслан 14 місяців  воював на Донбасі. Як учаснику АТО і учаснику бойовий дій, йому  повинні були виділити земельну ділянку 2 га. Але отримати  її ніяк не можемо. «Перекидали» нас з одного місця на друге. Аж ось  нарешті почали оформляти ділянку, але знову щось не так! Мене змушують бігати по кабінетах чиновників, де я постійно натикаюся на  непробивну  кам’яну стіну, яку, думаю,  можна  здолати тільки хабарем.
Я стара, хвора людина. Якби ж ви знали, як втомилася  я  від цієї клятої війни, поки чекала сина! Чотирнадцять місяців  у мене не було ні спокійного дня, ні  спокійної ночі. Знала, що  син під Авдіївкою, в промзоні, що там пекло, гатять  кожен день, аж  земля здригається,  і серце мені рвалося на частини.
Син воював на Донбасі  за Україну,  я воювала тут,  з чиновниками, які  сидять у затишних кабінетах і сміються мені в  обличчя, бо я не можу проти  них нічого вдіяти. Я декілька разів зверталася  в обласну адміністрацію до Володимира Ілліча Кальніченка. Він говорив, що допоможе, але це тільки для «відчепи», на словах, сказав і забув. Мені радять односельці дати хабара, щоб пришвидшити справу.
За що ж я маю платити хабарі?! За те, що мій син  був на передовій?!  Про яку справедливість ви говорите нам, панове чиновники?
Що ж робити, аби на нас, простих людей,  звернули  увагу?  Піти  на площу під обласну адміністрацію, облити себе бензином  і підпалити?  
Світлана ГІДЖЕЛІЦЬКА. с. Катеринівка, Хмельницький район.

Відбулося засідання  конкурсного комітету з  визначення переможців обласного дитячого конкурсу юних художників імені Людмили та Миколи Мазурів «Подільська палітра».

Через те, що снігова стихія лютувала в неділю й стадіони замело снігом, частину матчів чемпіонату України з футболу серед команд другої ліги перенесено.

Зраділа Килина Майхер, коли неждано-негадано поріг її хати переступив Павло Талимончик. Саме зараз їй вкрай потрібна його допомога – телевізор  поламався. А без  нього ніяк, бо зв’язок зі світом  одразу ж пропав. Від мобільного телефона  довгожителька відмовилася, а от від телевізора ні, бо, каже, допомагає їй боротися із надокучливою самотністю довгими осінніми й зимовими вечорами.

Герман Макаренко став першим українцем, якого ЮНЕСКО нагородила почесним званням "Артист заради миру". Пан Макаренко - диригент Національної опери України, художній керівник - головний диригент оркестру "Київ-Класик". Урочиста церемонія нагородження відбудеться 29 листопада у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі. На церемонії українець представить спеціальну концертну програму, під час якої пролунають музичні твори з усіх континентів планети.

 

12 листопада  громада сіл Ріпна та Сербинів, напередодні храмового свята Косьми і Даміана Асійських, відзначала  День села.

Славетна історія цього підприємства, яке нині має назву ПАТ «Красилівський машинобудівний завод», починається у далекому 1932-му. Попервах тут збудували майстерні з ремонту сільськогосподарської техніки, та під час Великої Вітчизняної війни вони були повністю зруйновані. Для їх відновлення знадобилося більше десяти років. Потім підприємство пройшло кілька етапів реструктуризації, розбудовувалося, освоювало випуск нових видів продукції та передові на той час технології, нарощувало виробництво, зводило житло та розвивало соціальну сферу. Відтак на початку 80-х тут працювало 2000 чоловік, а завод виробляв продукції на 50 мільйонів карбованців на рік...

...

Навіть прохолодний дощ, який моросив усю обідню пору, не завадив провести у тринадцятому поштовому відділенні обласного центру чергову акцію — День передплатника. Воно розташоване у самісінькому центрі, тому тут завжди людно. Черги до кількох віконець були і цього дня.

Протягом кількох днів на території Хмельницької області за добу з поривами вітру та хуртовинами  випала двомісячна норма опадів у вигляді мокрого снігу.  На окремих ділянках доріг снігові кучугури сягають півтора метра.

Головною подією минулого тижня, звісно ж, стали підсумки виборів США. У дуже непростій боротьбі, перемогу, в якій абсолютна більшість політологів прогнозувала Хілларі Клінтон, здобув все-таки непередбачуваний та епатажний Дональд Трамп. Схоже, ця новина була несподіванкою і для самих американців, котрі влаштували масові протести, що перейшли в окремих місцях у погроми.

На базі Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» відбулося виїзне засідання народних обранців за участі голови Хмельницької обласної ради Михайла Загородного, його першого заступника Неоніли Андрійчук та заступника Валерія Лескова, а також депутатів облради, голови Меджибізької об’єднаної територіальної громади Михайла Демківа, керівників установ та організацій краю.

Десятого листопада на майданчику поруч із головним управлінням Національної поліції в Хмельницькій області зібралось майже двісті пенсіонерів МВС, аби вшанувати пам'ять загиблих працівників ОВС. А ще обговорити проблему своїх злиденних пенсій.
Щоб дослухатись до ветеранів, головний поліцейський області Микола Семенишин запросив усіх присутніх в актовий зал управління:

 

Майстерні, натхненні, дуже позитивні та яскраві творчі роботи в різних техніках представили восьмеро викладачів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва з міста Шепетівки на звітній експозиції в обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва.
Не менше вражають глибиною та вмілим виконанням і твори їхніх вихованців — переможців всеукраїнських дитячих художніх конкурсів.

Досить щедрим на голи був черговий тур чемпіонату України з футзалу в екстра-лізі.

У Хмельницькому, в спортклубі «Епіцентр» проведено відкритий обласний турнір з дзюдо серед юнаків та дівчат. Виступали 209 спортсменів трьох вікових груп (2007-2008, 2005-2006, 2003-2004 років народження), які представляли дванадцять команд з семи міст та районів Хмельницької і Вінницької областей.

За підтримки відділення Національного олімпійського комітету в Хмельницькій області в селі Шарівка Ярмолинецького району відбувся  обласний турнір з волейболу серед дівчат 2001 року народження і молодших пам’яті Н. В. Панькевич.

Відомий у минулому футболіст, наш земляк Сергій Ковалець після завершення тренерського контракту з молодіжною збірною України переїхав на роботу до Литви.
Тут він працює з командою «Тракай» із однойменного міста. Вона грає в  А-лізі — найвищому дивізіоні,  що складається з восьми колективів. Під орудою подолянина «Тракай» днями завоював срібні нагороди, поступившись чемпіонством титулованому вільнюському «Жальгірісу». Підопічні  Сергія Ковальця здобули право виступати в Лізі Європи. Як повідомив наш земляк, зараз вирішується питання участі команди в цьому  турнірі.

На території ВДНГ у Києві відбулися змагання  серії «Гонки Нації». На п’ятикілометровій дистанції «Забіг Сили»  та тринадцятикілометровій «Забіг Волі» боролися понад 1000 любителів екстремального відпочинку.
На спеціальних трасах з різноманітними перешкодами учасники і бігали, і повзли, і стрибали через вогонь. Подолавши  кілька десятків різноманітних перешкод  траси «Забіг волі», першим з результатом 1 год. 7 хв. 47 сек. фінішував серед чоловіків хмельничанин, майстер спорту з лижних гонок Дмитро Козачок.

Відкритий всеукраїнський турнір з дзюдо на призи видавництва «Світ дитини» відбувся в Львові.

Призер Європи, фіналіст  Олімпійських ігор у Бразилії та чемпіонатів світу з веслування на байдарках і каное хмельничанин Павло Алтухов взяв участь в екстремальній гонці «Shark Attak-Втеча від Акули», старт якій було дано на Оболонській набережній біля Києва.

З  гамором, усмішками  малеча набивалась в новесенький автобус, що стояв на подвір’ї Грузевицької школи. Тут нині свято, нарешті і у них з’явився свій чотириколісний друг, що в разі потреби доставить і на спортивні змагання, на олімпіади, танцювальні конкурси тощо. Учні старших класів з нетерпінням очікували на свою чергу, щоб оглянути салон, вмоститися на сидіннях, обтягнутих целофаном, і відчути себе пасажирами.

На яких принципах і засадах базується медицина у Хорватії, вивчала українська делегація МОЗ і, зокрема, Яків Цуглевич, директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації.  
Під час цієї поїздки учасники перейняли чимало корисного, ознайомилися із хорватською системою ДСГ (діагностично-споріднені групи), яка розцінюється як взірець управління витратами медичних закладів, з Фондом медичного страхування, центрами первинної медичної допомоги та ІТ-системами, що в них діють.
Крім цього, українці вивчали роботу агентства з якості та акредитації в галузі охорони здоров’я, організацію і типи телемедичних послуг, побували в Хорватському інституті громадського здоров’я та університетській лікарні «Sveti Duh».

Котрий день українці «прозрівають» від результатів е-декларування. Гроші, активи, антикваріат, дорогі годинники, святі мощі, колекції вин – статки українських чиновників шокували не лише співвітчизників. Західна преса вражена заможністю українських «слуг народу» не менше нашого. Більше всього закордонних колег дивує те, що у такій злиденній, жебрацькій країні як Україна, влада живе настільки добре, безмежно жируючи.

У переддень свята української мови і писемності, 8 листопада вступив у дію Закон України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо частки музичних творів державною мовою у програмах телерадіоорганізацій» за №1421-VIII. Тож за три наступних роки у радіоефірі України поступово зростатиме кількість пісень та власне програм державною мовою. Приміром, до 8 листопада 2017 року повинно звучати не менше, ніж 25 відсотків (кожна четверта, а була кожна двадцята) українських пісень та не менше, ніж 50 відсотків радіопередач, ще через рік — 30 відсотків пісень та 55 відсотків радіопередач, далі відповідно — 35 та 60 відсотків.
Цікаво, що обсяг трансляції рекламних роликів, оголошень та оформлення передач творці закону пообіцяли не контролювати, бо це, мовляв, не передачі.
Цими ж днями  чотири українські радіокомпанії отримали дозволи Національної ради з питань телебачення і радіомовлення на трансляцію українських програм у зоні проведення АТО.
Не зупиняючись на досягнутому, народний депутат України Вікторія Сюмар зареєструвала у Верховній Раді законопроект щодо встановлення на телебаченні обов’язкових квот на передачі і фільми українською мовою не менше, ніж 75 відсотків, чим викликала цілу хвилю ремствувань від різного пошибу українофобів. Але ці норми вже ж діяли в Україні до прийняття горезвісного закону «Ківалова-Колесніченка». Водночас Радіокомітет України звернувся до влади  із закликом невідкладно підготувати закон про стимулювання розвитку української музики, щоб забезпечити ефірний простір держави якісним продуктом.
Тепер би ще власники маршрутних таксі провели роз’яснення своєму персоналу, що не слід умикати тюремний шансон і російську низькопробну попсу, бо це псує естетичні смаки і утискує національну гідність українців.

Для подолання корупції в органах місцевого самоврядування та спрощення процедури отримання населенням різного типу довідок, у далекому для нас 2013 році тодішній уряд прийняв рішення про створення Центрів адміністративних послуг.

Він найбільше не любить зиму. Усе сидить в вікні, виглядаючи, чи не зайде хто, з нетерпінням очікуючи, коли ж закапає з даху, коли врешті розвесниться. Бо коли не слизько і не сльотить, він може вийти на вулицю. Недалечко — хоч помалесеньку  до хвіртки, бо останні роки  це найдальший шлях, що може здолати самостійно.
Сорокадев’ятирічний Анатолій Шелест із Ярмолинець щиро зізнається, що якби не працівники районного Територіального центру соціального обслуговування, не знає, як і жив би взагалі. Адже допомагають не лише фізично, а й матеріально, про моральну підтримку взагалі мовчу.

У Новоушицькому районі Олександр Гелеватий – відома і  шанована людина. Земляки цінують його за безмежну й віддану любов до малої батьківщини, чарівної наддністрянської природи, за невтомну багаторічну працю та чудові вірші, які народжуються завдяки цій любові.

В обласному художньому музеї відкрилася експозиція творів дев’яти італійських художників під назвою «Свіжий вітер озера Комо».

У Білій Церкві Київської області відбувся останній національний старт легкоатлетичного сезону – чемпіонат України з кросу.

З чемпіонату України з вільної боротьби серед юнаків і дівчат 2001-2002 років народження, що відбувся в Броварах, спортсмени збірної Хмельниччини привезли п’ять нагород.

У розпалі чемпіонат України з футзалу в екстра-лізі.

Спортивний комплекс «Епіцентр» у Кам’янці-Подільському гостинно прийняв чемпіонат України з важкої атлетики серед юнаків та дівчат до 13 та до 15 років.

Хмельницький хмельницький

Вулицями Хмельницького пройшла Хресна хода за участі дітей, матерів, дружин та побратимів загиблих військових. Зі світлинами воїнів у руках та сльозами на очах вони просили в Бога миру для України.

7 листопада на трасі «Стрий — Львів — Кіровоград — Знам’янка», в селі Бохни, працівники групи реагування патрульної поліції Летичівського відділення поліції за перевищення швидкості зупинили автомобіль «Toyota Land Cruiser» з чотирма іноземцями.

Ми живемо у вік новітніх технологій, чим досконаліші вони, тим більше, на жаль, люди віддаляються один від одного. Проте кіно ніколи не замінить театр, а Інтернет — пресу. Так само найновітніші комунікації не знищать класичного спілкування між людьми — пошту. Саме ця галузь об’єднує людей різних за віком, статтю, професіями. Пошта настільки природно вросла в наше буття, що ми сприймаємо її як частину своєї повсякденності. А ще вона гармонійно об’єднує журналістів, листонош, операторів, сортувальників, водіїв. Тож наче єдина родина зібралися вони на урочистості з нагоди відкриття відділення поштового зв’язку в адмінкорпусі Шепетівського цукрового комбінату.

Як від кинутого у воду каменя, продовжують розходитися хвилі обурення українського суспільства оприлюдненими статками чиновників вищого дивізіону. Фантастичні цифри доходів наших очільників, а особливо кількість різноманітних дорогих предметів (годинники, шуби), а часом і несподіваних (мощі, церкви) речей викликає підозру щодо їх психічного здоров’я. Дійшло до того, що деякі видання цілком серйозно звернулися до відомого психіатра Семена Глузмана, того самого, який колись заочно визнав психічно здоровим дисидента генерала Петра Григоренка, за що сам потрапив до в’язниці, встановити діагноз і українським політикам, і українському суспільству, яке допустило і терпить таке.

Моя матуся — військовий медик. Майже півроку була на передовій — рятувала поранених бійців. Ворожа куля не оминула і її. Спершу неньку прооперували в шпиталі, у Дніпрі. На реабілітацію потрапила до Хмельницького військового госпіталю, який очолює полковник медичної служби, депутат обласної ради Олександр Іванович Завроцький.
Низький уклін командуванню шпиталю за прекрасні умови для відновлення здоров’я учасників бойових дій. Особлива подяка кандидату медичних наук Івану Ананійовичу Приймаку. Акушер-гінеколог, на рахунку якого тисячі операцій, оглянувши матусю, наполіг на ще одному хірургічному втручанні. Нині моя мама здорова і незабаром знову вийде на службу.
Нашу улюблену газету захисту подолян читає багато її шанувальників. Дуже прошу надрукувати мою подяку світлій і позитивній людині Івану Ананійовичу Приймаку. Він завжди усміхнений, і його оптимізм вселяє у пацієнток віру в життя.
8 листопада наш рятівник святкує 55-річчя. Нехай Божа Мати вас оберігає, а Господь довголіття та здоров’я посилає.

Він — унікальний керівник. Вже не одне покоління аграріїв бажає збагнути феномен Михайла Шаповала. Хоча, відверто кажучи, це непосильне завдання. Бо Михайло Васильович Шаповал, керівник сільгоспкооперативу «Летава», Герой України, був і залишається нерозгаданою таїною. Передбачити хід його думок, по-господарському мудрі рішення — неможливо. У той же час він залишається завжди відкритим, щирим і добродушним з людьми.

Того вечора Шепетівський міський голова Михайло Полодюк постав у новому амплуа — дослідника й автора книжки «Невідомі сторінки історії Шепетівщини» від 1917 до кінця першої половини ХХ століття (видрукована в місцевій друкарні, 2016 р., обсяг – 312 стор., наклад — 300 прим.).

Кажуть, в житті людини випадає лише один шанс зробити блискавичну кар’єру, сісти у високе крісло, сягнути бажаної висоти. А Віталій Кривак, оглядаючись назад з вершини свого 60-ліття, каже, що таких можливостей у нього було значно більше. І додає: «Мені й самому цікаво, як би усе склалося, коли б зробив зовсім інший вибір?»

Цікава штукенція цей бюджет. Мільйон сюди, мільярд туди. Раз — і знайшли додаткових доходів кілька мільярдів, два — загубили десь. У лікарів забрати — вчителям дати. Чи навпаки. Або й тим і тим дати, а когось іншого обділити. Можна й знайти в бюджеті резерви, щоб мінімальну зарплатню не 1600 гривень платити, а 3200. Цікава ж, кажу, штукенція, гумова якась. І так хочеться іноді долучитися до його розподілу, заволати, агов, не туди ж гроші спрямовуєте! Але — зась, для цього є спеціально навчені люди. Міністри та депутати звуться, що краще за нас, темних, відають, як подерибанити державну скарбницю. Але ж хочеться, так хочеться долучитися до цього розподілу. Й цьогоріч з’явилася можливість узяти участь у цьому процесі. Нехай не на державному рівні — на місцевому. Віднині кожен мешканець міста Хмельницького може спробувати «поділити» кошти бюджету обласного центру. Нехай поки лише мільйон гривень є для громадського розподілу, але з часом, обіцяють, ця сума зросте.

В останніх числах жовтня Хмельниччина долучилася до всеукраїнської волонтерської акції «Потяг єднання України «Труханівська Січ». Впродовж трьох днів її учасники відвідали обласний центр, а також Кам’янець-Подільський та Меджибіж.

Представницький міжнародний турнір з дзюдо зібрав у Абу-Дабі, столиці Об’єднаних Арабських Еміратів, найтитулованіших спортсменок.
Серед 155 учасниць із 34 країн українська дружина потрапила до п’ятірки кращих. А в індивідуальному заліку трикратна чемпіонка Європи серед юніорок  Анастасія Турчин із Рівного виборола бронзову медаль у вазі до 78 кілограмів. За крок до нагороди зупинилася  бронзова призерка чемпіонату світу серед поліцейських дунаївчанка Ірина Кіндзерська, яка посіла п’яту сходинку у вазі понад
78 кілограмів.

Після програшу в Львові місцевому «Соколу» з рахунком 18:22 повторний матч вдома регбістам хмельницького «Поділля» необхідно було виграти більш переконливо: з різницею понад 4 очки, щоб здобути бажане третє місце у суперлізі чемпіонату України з регбі-15.

Останній тур першого кола чемпіонату України з футболу серед команд другої ліги сюрпризу для уболівальників хмельницького «Поділля» не приніс.

Відбувся відкритий чемпіонат Хмельницького з настільного тенісу  серед  ветеранів.

Проведено півфінал відкритого чемпіонату Хмельницького з шахів серед чоловіків та жінок.

На юніорському чемпіонаті України зі спортивної гімнастики у Кропивницькому команда дівчат Хмельницького обласного центру фізичного виховання учнівської молоді вперше у своїй історії здобула чемпіонство серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

Новий театральний сезон в обласному академічному музично-драматичному театрі розпочали з веселої іскрометно-гумористичної вистави-жарту «Як наші діди парубкували» Володимира Канівця у постановці народного артиста України головного режисера Тернопільського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка  Олега Мосійчука. Легка, дотепна  комедія з українським народним колоритом водночас репрезентує і традиційні родинні цінності, і український характер, танці, пісні, звичаї, народну душу, сповнену краси, гордості та любові до життя.

Його нагородили одним з найпочесніших нині знаків   – «За оборону Донецького аеропорту». Щоправда, за нагородою до столиці з Хмельницького їздив брат. А йому вже привіз і показав. Там, на могилі, на Алеї Слави на кладовищі в Раковому, де знайшов вічний спочинок.   А хворий батько,  взявши до рук синову нагороду, мовчки заплакав.  Мама ж пішла у засвіти, щойно зробивши по синові рік. Боляче, що  ця кривава війна завдає таких страшних ударів  сім’ям, руйнуючи їх.

Старокостянтинів за останні місяці став справжньою патогенною зоною негативної інформації. Спочатку на всю область прозвучав «екологічний скандал» із акумуляторним заводом. Тепер постала військова тема – ремонт казарм військової частини А 2502.  

У Вінниці світломузичні яйця-велетні створять конкуренцію фонтану "Рошен" - фото 3

У Вінниці, на території обласного клінічного шпиталю ветеранів війни створюють алею із 20 півтораметрових писанок, на яких зображені ікони.  В темну пору доби писанки підсвічуються, а вдень (з 9:00 до 11:00, а також в обід і ввечері) на алеї лунає класична музика та церковні дзвони. Писанки-велетені розфарбовані у петриківському стилі та стоять на спеціальних постаментах під скляними ковпаками. Ініціатором створення алеї виступив керівник медзакладу Валерій Бабійчук, який сподівається, що писанки-велетні стануть своєрідним оберегом для шпиталю та його працівників, а для пацієнтів матимуть ще й терапевтичну дію.

У хмельницькому тролейбусі померла людина

2 листопада, на вулиці Кам'янецькій, поблизу зупинки "Філармонія" у тролейбусі за номером 7а стало погано пасажирові. За словами речника патрульної поліції Романа Мартинюка, те, що чоловік 1947 року народження помер, помітили пасажири. Вони й викликали медиків та поліцію. Наразі з'ясовуються всі обставини події. Ймовірна причина смерті - задуха.

 

Утеплити школи та дитячі садочки,  освітлити вулиці, впорядкувати дороги та розв’язати багато інших насущних проблем — такі щоденні клопоти і турботи голови Новоушицької селищної об’єднаної територіальної громади Олега Московчука.  

Минулого понеділка о 15 годині 20 хвилин у селі  Соколівка  Ярмолинецького району зіткнулися «Газель» і фура DAF.
Сорокаоднорічний житель села  Коритна  Ярмолинецького району  на автомобілі «Газель», кажуть у секторі комунікацій ГУ Нацполіції в області,   виїхав на смугу зустрічного руху. Автівки зіткнулися, так би мовити, лоб у лоб.  Від удару «Газель» буквально розірвало на шматки.  
Від отриманих травм водій та його дружина, яка, за фатальним збігом обставин, того дня відзначала тридцятидев’ятиріччя,  загинули на місці події. Не дочекалися батьків троє діточок: шістнадцятирічний Дмитрик, чотирнадцятирічна Іринка і десятирічний Павлик.  Подружжя працювало заготовачами молока на теренах Москалівської  сільської ради. Здавши продукцію, поверталися додому. Не судилося. Не доїхали…
Травмувався і двадцятип’ятирічний хмельничанин, водій фури. Наразі слідчі з’ясовують усі обставини події.

Наші об’єднані територіальні громади як ті немовлята: однаково народжені (себто, створені) в муках, а далі, як кажуть, що кому Бог послав. В одних — розвинені території, інфраструктура, потужна промисловість, а, відповідно, й мільйонні надходження до бюджету. В інших — голі-босі села, можливо, кілька сільгосппідприємств та й годі. У такому випадку, аби не розчарувати людей і виправдати їхні сподівання, вихід тільки один: діяти, діяти і ще раз діяти. По суті, це єдиний шлях до успіху і сталого розвитку.  
Ганнопільська об’єднана територіальна громада, що на Славутчині, яскраве підтвердження тому, що якщо команда до роботи беручка, то й результати не забаряться. Тут, здається, все кипить енергією. Очільниця громади Маргарита Медведюк, її заступники, весь нечисленний колектив повсякчас у русі. Спільно підготували й успішно втілюють у життя десятки різноманітних проектів, спрямованих на те, аби максимально за існуючих обставин поліпшити житття-буття у кожному з шістнадцяти населених пунктів, які входять до складу ОТГ.    

Ходить-бродить осінь селом, засипаючи листям стежки-доріжки. Від її холодного подиху зів’яли квіти. Лише хризантеми, байдужі до перших заморозків, милують око. І їх, різнобарвних, не злічити на подвір’ї подружжя Гринчевських. Аж не віриться, що господиня залишила хату на чоловіка, а сама подалася на заробітки.

Як у системі державотворення, так і в системі профтехосвіти відбувається процес реформування — її фінансування передане на місцевий бюджет.

Наше господарство, Товариство з обмеженою відповідальністю «Святець», має в обробітку п’ять тисяч гектарів землі. Забезпечуємо роботою 300 людей, у сезон — 400. А загалом у наших селах три тисячі жителів. Відповідно вся інфраструктура, інші питання життєдіяльності також здебільшого лягають на нашу відповідальність.

Нещодавно відбулося чергове засідання комісії при Хмельницькому міськвиконкомі з питань заборгованості, легалізації зайнятості, сплати податків. Як зазвичай, дискусія видалася бурхливою, адже заслуховували керівників підприємств, де виявлені незареєстровані працівники чи приховується справжній розмір зар-плат. У своїх поясненнях підприємці наголошували, що, мовляв, у нас дуже великі податки, тому не можемо їх сплачувати.

Кожне вітчизняне підприємство щодня, з ранку до вечора, працює над темою зниження, оптимізації собівартості своєї продукції. Тут і технічні, і організаційні питання. Конкурентноздатність продукції, а це співвідношення якості і оптимальної ціни, є головною складовою виходу на ринок, у  тому числі і на нинішній експортний — до Європи. Умови там жорсткі, якість має бути ідеальною, а щодо цін, то і на європейському ринку, і на інших вони мають тенденцію до зниження.

надійшло до бюджетів різних рівнів лише за попередніх два роки. Допомога армії, на потреби АТО також обчислюється мільйонами гривень. І це попри те, що підприємство, як і вся наша країна, переживає нині досить непрості часи.  

Двадцять восьмого жовтня в усіх куточках держави урочисто відзначили День визволення України від німецьких загарбників. Минула 72-а річниця, як сльозою радості на очах кожного українця, пекучо-болючим і водночас неймовірно щасливим щемом у вкраїнських серцях забриніла така вистраждана, вимолена Перемога. Ціна якій — десятки мільйонів смертей і скалічених доль, зруйновані міста і села. Ота гірка правда досі відлунює болем, правдиво дивиться у вічі з художніх і документальних фільмів, із книг… 

Звертали увагу, як доволі часто викликане таксі невловимим порухом руки водія перетворюється на звичайну автівку? Р-р-раз і «шашечки» зникають з даху машини — ховаються десь у її нутрощах. Містика. Хоча наші водії швидше не чарівники, а супермени. Бо хто ще може сісти за кермо маршрутки о 5-6-ій ранку та ганяти містом до 23-ої? Лише надлюдині таке до снаги, бо ж законодавство дозволяє безперервно працювати шоферу лише дев’ять годин. Хоча ні, вони боги. Боги якогось індійського пантеону, що передбачає наявність кількох пар рук. А як інакше пояснити той факт, що в багатьох районах Хмельниччини водії водночас керують кількома автобусами. Принаймні так за документами: два автобуси поїхали різними маршрутами, а виявляється, що оформлений на роботу лише один шофер. Без другої пари рук, як мінімум, таке божественне диво й не поясниш.
Сфера перевезень одна з найбільш «тінізованих» в області. Щоб хоч трохи навести лад, щопонеділка в кабінеті першого заступника голови облдержадміністрації Олега Гуменного відбуваються робочі наради за участі представників поліції, фіскальної служби, Укртрансбезпеки тощо, присвячені легалізації цього ринку. Після однієї з нарад ми вирішили докладніше поспілкуватися з начальником управління Укртранс- безпеки у Хмельницькій області Віталієм ДЗЮБОЮ.  

Ошелешені і якісь безпорадні, ми слухаємо і дивимося на задекларовані статки керівників держави й народних депутатів. Ми ще не усвідомлюємо до кінця, яка правда, гола й страшна, звалилася на наші плечі. Ми просто, вибачайте, пережовуємо цю інформацію, та ніяк поки що не можемо проковтнути.

В суботу, 29 жовтня, в приміщенні сесійної зали Хмельницької обласної ради бійці та ветерани антитерористичної операції, що триває на сході України, а також  найближчі родичі вояків, які з тих чи інших обставин не змогли бути присутніми особисто, отримували соціальні картки учасників АТО.

Найближчим часом на свободу може вийти відомий бізнесмен Валерій Дьяченко, який зараз перебуває під вартою в СІЗО, — таке рішення  минулого тижня оголосив Хмельницький міжрайонний суд.

Ще на початку вересня Петро Порошенко, виступаючи в парламенті, озвучив вимогу відкрити ринок землі. Він заявив, що саме його відсутність стримує приплив інвестицій в аграрний сектор, який є одним із головних постачальників валюти в Україні. І ось Порошенко підписав скандальний законопроект — Закон щодо продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель до 1 січня 2018 року. Він пролонговує ще на один строк дію мораторію на продаж чи відчуження земель, що дозволить за цей час урегулювати на законодавчому рівні процедуру.

28 жовтня цього року інженерно-технічний факультет Подільського державного аграрно-технічного університету відзначив золотий полудень віку з дня свого заснування. Про роки становлення, розвитку й динамічного сьогодення унікального закладу розповідає читачам «Подільських вістей» його декан доцент Юрій Іванович Панцир.

Результат пошуку зображень за запитом "війна на Сході"

За час проведення Антитерористичної операції на сході України  загинуло понад сто пятдесят уроджеців Хмельницької області.
Наймолодшому – Якубовському Назарію з Хмельницького – виповнилося всього 17 літ, найстаршому загиблому бійцеві Ружицькому Віктору з с. Слобідка-Красилівська Красилівського району було 56.
Байдюк Іван Іванович — 1965 року народження, Ватаманюк Сергій Миронович – 1987 року народження, Климюк Олександр Юрійович – 1988 року народження, Тимощук Сергій Володимирович – 1995 року народження, Слободян Едуард Геннадійович – 1986 року народження та Ремішевський Віталій Валентинович – 1984 року народження  досі вважаються зниклими безвісти.
Усього ж з області було мобілізовано понад дев’ять тисяч військовослужбовців, майже половина з них наразі демобілізовані.

Я познайомилася з нею у вересні, чудової теплої днини, коли приїхала у Куражин Новоушицького району писати про сімейну амбулаторію.  Ніна Василівна Димчук,  медсестра з сорокарічним трудовим стажем,  розповідала про свою амбулаторію з великою любов’ю. Відразу відчувалося, що професія для неї — головна справа  життя.

Волочиський «Агробізнес» виходив на матч з командою «Ковель-Волинь» у статусі лідера  чемпіонату України з футболу в аматорській лізі.
І цей статус підтвердив переконливою перемогою з рахунком 2:0. Суперники зіграли так: «Оскар» Підгір’я – «Нива» Теребовля – 1:0, «Нива» Тернопіль – «Гірник» Соснівка – 0:0, «ОДЕК» Оржів – «Чортків-Педуніверситет» - 2:0, «Чайка» Петропавлівська Борщагівка – ФК «Львів» - 1:0.
Тепер у «Агробізнеса» - 21 очко. «Оскар» набрав 19, «Чайка» - 17 очок. Замикає турнірну таблицю з чотирма  очками «Чортків-Педуніверситет».

Завершився  чемпіонат області з футболу в першій лізі, яку репрезентували колективи фізкультурно-спортивного товариства «Колос».

Чемпіонат України з боксу серед юнаків відбувся в Надвірній Івано-Франківської області.

З кожним матчем у футболістів хмельницького «Поділля» стає все  менше й менше уболівальників.

Тиждень тривала в Одесі спартакіада з боксу серед школярів 2000-2001 років народження.

До Нетішинської ЗОШ № 4 І-ІІІ ступенів, що входить до мережі шкіл з олімпійської освіти, завітали керівники відділення НОК України в Хмельницькій області, місцеві спортивні фахівці, срібна медалістка Олімпіади-2016 у складі жіночої четвірки шаблісток Аліна Комащук.

Протягом  багатьох років робота з реанімації аеропорту в Хмельницькому зводилася лише до одного – надання коштів з бюджету для латання боргових дірок у комунальних платежах  підприємства і погашення заборгованості із заробітної плати. Були навіть обласні програми діяльності комунального підприємства «Аеропорт-Хмельницький». «Що це дало Хмельницькій області?» – запитаєте. Відповідь: «Нічого!»

За повідомленням прес-центру Фонду державного майна України, переможцем конкурсного відбору на заміщення вакантної посади генерального директора ПАТ «Хмельницькобленерго» визнано Олега Козачука.
Колектив редакції газети «Подільські вісті» щиро вітає Олега Івановича з перемогою у конкурсі. Бажаємо плідної праці на цій відповідальній посаді і висловлюємо сподівання, що партнерські зв’язки, які поєднують наше видання з подільськими енергетиками протягом останніх десятиліть, у майбутньому лише міцнітимуть і розвиватимуться.

Нібито з тарифами на блакитне паливо вже все ясно. Безліч публікацій на цю тему, здавалось би, розставили усі крапки над «і». Як тільки якісь зміни в тарифи вносить Кабмін, миттєво ПАТ «Хмельницькгаз» повідомляє споживачів через ЗМІ, тобто максимально робить усе можливе для інформування споживача. Все ж запитання від читачів-споживачів до редакції надходять. Отож, ми зібрали декілька листів, у яких автори запитують про приведення ціни на газ для мешканців квартир багатоповерхівок, які обладнані індивідуальними котлами, до непобутових споживачів, тобто різноманітних установ та організацій.

Кабінет Міністрів розробив і затвердив умови надання розстрочки за платежами, зокрема, з оплати послуг  централізованого опалення. Це стосується споживачів, які не  отримують адресні субсидії.

За вікном   – золота осінь. Вона завжди приходить до нас із рясними подарунками – врожаєм, багатим різнобарв’ям   жоржин, айстр, хризантем…Незабаром їх, оті квіти,  щиро даруватимуть, вітаючи зі світлим ювілеєм депутата обласної ради, заслуженого працівника сільського господарства України, голову правління сільгоспкооперативу «Промінь» с. Мала Клітна Красилівського району, прекрасну людину і гарну жінку Галину Василівну ТЕРЛЕЦЬКУ.

При зустрічі мої давні колеги по роботі в аграрній галузі області постійно запитують: «Ну, як там справи з комплексом? Ви вже відвоювали його? Коли у ньому відновиться виробництво?» Звичайно ж, їх, як і нас, людей, котрі віддали сільському господарству заледве не все своє життя, це питання хвилює.

Хтось справедливо сказав, що сімейні стосунки – це велика праця. І щоб зберегти почуття, не розбити їх об скелі побуту, в найскладніших ситуаціях не втратити розсудливості, потрібні дуже великі зусилля. Бо життя наше, хочемо того чи ні, а зіткане з випробувань. Тож від того, як справлятимешся з ними, багато в чому залежатиме твоє сімейне щастя.

Під час проведення земельних робіт навпроти супермаркету «Таврія-В» робочі виявили  предмет, схожий на гранату. Відповідні служби зреагували відразу. Небезпечна знахідка, як з’ясувалося, — граната «Ф-1» часів Другої світової війни. Вона була без запалу і з явними ознаками корозії.
Працівники ДСНС вилучили гранату для подальшого знешкодження.

Неподалік села Малашівці Хмельницького району п’ятдесятитрирічний житель села Гелетинці не впорався з керуванням автомобіля «Volkswagen LT 53». Автівка, так би мовити, лоб в лоб зіткнулася з трактором «Case» під керуванням двадцятичотирирічного жителя села Райківці.
Водій мікроавтобуса від отриманих травм загинув на місці автопригоди. Слідчі з’ясовують усі обставини події.

У звітному турі чемпіонату України з футболу в аматорській лізі волочиський «Агробізнес» мірявся силами в гостях із ФК «Львів».
Гості упродовж  всього матчу домінували на полі. Вже на 33-й хвилині вони вели з рахунком 2:0 (двічі відзначився Темнюк). Після перепочинку Скакун закріпив успіх команди – 3:0.
Інші поєдинки завершилися так: «Чайка» Петропавлівська Борщагівка – «ОДЕК» Оржів – 1:0, «Ковель-Волинь» – ФК «Малинськ» – 3:2, «Гірник» Соснівка – «Оскар» Підгір’я – 0:1, «Нива» Теребовля – «Чортків-Педуніверситет» – 3:0.
Отож  наш «Агробізнес» з 18 очками одноосібно очолює турнірну таблицю першої групи. «Оскар» має в своєму активі 16 очок. Аутсайдерів – два: «Чортків-Педуніверситет» і ФК «Львів», які набрали лише по очку.

Розпочався чемпіонат України з волейболу в суперлізі.
Переможець чемпіонату України сезону 2015-2016 років  у вищій лізі хмельницький «Новатор» на виїзді зустрівся в першому турі  з КП ВК «Дніпро» (м. Дніпро).
Подоляни розпочали першу партію першої гри з перемоги (25:19), проте в подальшому через власні помилки програли три наступні партії (24:26, 21:25, 21:25). У другому поєдинку, зробивши належні висновки і сконцентрувавшись, хмельничани лише в першій партії відчули гідний опір, та все ж виграли її з рахунком 25:23. У наступних двох дніпряни великих проблем нашим волейболістам не створили (25:19 та 25:14). У підсумку – перша перемога в чемпіонаті з рахунком 3:0.
Матчі другого туру з харківською «Юракадемією» відбудуться 28-29 жовтня на майданчику «Новатора». Наша команда в цьому сезоні за головне завдання ставить збереження прописки в суперлізі, де зараз грає вісім колективів.

До Старосинявської ЗОШ-гімназії колишній її учень Олександр Романенко повернувся у меморіальній дошці, на якій напис: “У цій школі навчався Романенко Олександр Трохимович 19.07.1960 — 08.19.2014, який героїчно загинув у зоні АТО (м. Іловайськ), захищаючи суверенітет та цілісність України. Герої не вмирають!”

 З нагоди знаменної дати у сесійній залі обласної ради відбулася науково-практична конференція «Педагогічні традиції та інновації в сучасному освітньому просторі ВНЗ» та педагогічні читання, присвячені пам’яті засновника вищого навчального закладу, видатного науковця, педагога Миколи Дарманського.

Правоохоронці спрямували до суду обвинувальний акт в кримінальному провадженні щодо організованої злочинної групи з п’яти чоловік, яка діяла на території Городка та Городоцького району.

Правоохоронці Ярмолинецького відділу поліції отримали повідомлення про те, що житель села Скаржинці зберігає наркотичні речовини.

У День захисника України і Покрови Пресвятої Богородиці в місті Волочиську 33 відважним землякам, які були учасниками війни на сході України, народний депутат Сергій Лабазюк вручив нагороди і цінні подарунки.

Мешканці багатоповерхівки на вулиці Озерній, 31, що в обласному центрі, обурені планами приватної фірми щодо будівництва біля їхнього будинку. Люди категорично проти забудови, а забудовник стверджує, що у нього всі дозвільні документи.

Результат пошуку зображень за запитом "Сергій Колубай"

Йому мало б виповнитися двадцять два. Але страшна війна обірвала зовсім юне життя.  20 жовтня на Луганщині поблизу районного центру Попасна, загинув Сергій КОЛУБАЙ, уродженець  села Заміхів Новоушицького району.

Ольга Фреймут із командою у рамках нового проекту «Інспектор Фреймут. Міста» інспектували наш обласний центр. Місяць таємні агенти проекту перевіряли різні галузі Хмельницького. Побувала відома телеведуча, а перед тим, зрозуміло, її агенти, у першій поліклініці, першій музичній школі, на м’ясокомбінаті «Проскурів м’ясо», і навіть вдома у Хмельницького міського голови… Результати перевірок і візитів дивитимемося на каналі «1+1» вже 1 листопада. Допоки ж поінформуємо читача про основні штрихи інспектування.

Ледь вгамувався переполох від пережитого в Дунаєвецькому районі, як чума свиней дісталася Летичева. «У господарстві одного з жителів райцентру загинуло 8 свиней, ще 4 — працівники служби умертвили й спалили, — розповів в.о. головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Олександр Садов’юк. — Це домогосподарство розташоване неподалік від продовольчого ринку».

Про що вони думали, ставлячи на голосування питання підвищення вдвічі собі, любимим, зарплат в умовах ледь не загального зубожіння українців та ще й напередодні отримання платіжок за енергоносії з астрономічними сумами для оплати? Невже розраховували, що хтось таки сприйме цей крок нардепів «з почуттям глибокого задоволення»? І це в ситуації, коли прості громадяни вже давним-давно зрозуміли, що наш парламент — то у переважній більшості зовсім не бідні люди, а закритий клуб доларових мільйонерів чи й мільярдерів, що само по собі піднімає рівень цинічності такого рішення до небачених раніше висот. А недолуге пояснення, що підвищення зарплат необхідне в боротьбі з корупцією, нагадує дитяче лепетання, бо Генеральний прокурор Юрій Луценко чітко сказав (і з ним важко не погодитися!), що бажання брати хабарі залежить від порядності людини, а не від розміру зарплати.

У селі Серединці Шепетівського району  відзначали престольне свято. Після святкового богослужіння у центрі села урочисто відкрили дитячий майданчик. Ідея облаштування ігрової зони для малят виникла ще рік тому.

Хмельничанин Денис Лазарєв під час вечора боксу у Москві провів бій Кобілджаном Бобожоновим  з Росії.
Восьмираундовий поєдинок проходив переважно в рівній боротьбі, проте мінімальну перевагу (76:76, 77:75, 78:75) судді все ж віддали українцеві. Тож тепер в активі нашого боксера вже сім перемог у семи  поєдинках, з них – дві дострокові.
Нагадаємо, що влітку 2015 року, після невдалої спроби пробитися на Олімпіаду-2016, Денис Лазарєв вийшов на професійний ринг, підписавши контракт з американською компанією Fight Promotions.

Досить представницьким був чемпіонат світу з  боксу серед студентів, що відбувся у Таїланді.

Кубок України серед дорослих та чемпіонат серед юніорів  з кульової стрільби відбувся у  Вінниці.

У розпалі — чемпіонат України з футзалу в екстра-лізі.
Хмельницький “Сокіл”, на жаль, цього сезону мало нас радує результатами, саме результатами. Так, у попередньому турі наші хлопці продемонстрували красиву гру в домашньому матчі з львівською “Енергією”, однак поступилися — 3:5. І в звітному турі проти столичної команди “ХІТ” вони показали зрілу майстерність, але поступилися — 1:4.
Зараз турнірну таблицю очолює “ХІТ” — 15 очок. У “Енергії” — 12, харківського “Локомотива” — 10 очок. “Сокіл” опустився з п’ятого на передостаннє, дев’яте місце і має 3 очки.

Під патронатом відділення НОК України в Хмельницькій області у лісовому масиві, на околиці села Городище Шепетівського району проведено традиційний регіональний турнір з легкоатлетичного кросу на честь олімпійця 1964 року Степана Байдюка.

Черговий тур чемпіонату України з футболу в другій лізі для хмельницького “Поділля” був невдалим.

Честь Хмельниччини на кубку України з боротьби кураш серед дорослих у Києві захищали студенти факультету фізвиховання Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Держава гарантує найменш соціально захищеним сім’ям грошову допомогу, яка має бути не нижче прожиткового мінімуму. Вона надається у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного  доходу сім’ї.

 Побачивши істинне лице брехуна Путіна, який під маскою захисту «руского міра» загарбав Крим, нищить Донбас, світ потроху прозріває і більше починає перейматися долею України, від умиротворення і вмовлянь російського правителя переходить до активніших дій. Так, продовжено і посилено санкції проти РФ, які боляче б’ють по її економіці. Здійснюється постійний тиск на агресора у впливових міжнародних організаціях. НАТО нарощує свою військову присутність у країнах Балтії, Польщі.

Як повідомили у прес-службі Ізяславської РДА, "Дзвіночок" десятиліттями працював у не пристосованому приміщенні.

На території Національної академії Держприкордонслужби України імені Богдана Хмельницького, при вході до головного корпусу, біля погруддя Тараса Шевченка, урочисто відкрили знак «Кобзареві». У мармуровій розгорнутій книзі: на одній сторінці фото 32-річного Шевченка (саме у цьому віці він побував на Поділлі), на другій — вічно актуальне Тарасове «Учітеся, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь». Втілити задумку допоміг благодійний фонд Сергія Лабазюка «Ми поруч».

Двадцяту річницю Свято-Покровської Української автокефальної церкви відзначили  у Волочиську.

 Земельні скандали, які дедалі частіше спалахують в Україні, сьогодні вже випереджають «зіркові». Припускаю, що на суму, вимиту із бюджету  через   незаконні земельні оборудки, можна не напружуючись утримувати щонайменше  українську освітню галузь. Не вірите? Підрахуймо на конкретному прикладі  конкретного міста.

Знову на порядку денному — пенсійна реформа. І її впровадження реальне, як ніколи.  Адже дефіцит бюджету Пенсійного фонду України у 2016-му набрав загрозливих розмірів — 145 мільярдів гривень, значно перевищивши надходження до ПФ. Світова практика свідчить, що найдієвішим інструментом боротьби з цим дефіцитом є підвищення пенсійного віку. В Україні ж вік виходу на пенсію є одним з найнижчих у Європі.

У Шостці Сумської області відбувся кубок України зі стрибків на батуті (на акробатичній доріжці).

На завершальний етап вийшов чемпіонат області з футболу в прем’єр-лізі.
Ось які результати зафіксовано в звітному турі: ФК «Дунаївці» - «Громада» ст. Дунаївці – 2:1, «Епіцентр-Вікторія» Городок – «ДЮСШ-1» Хмельницький – 7:1, «ОТГ» Стара Синява – «Фортеця» Кам’янець-Подільський – 0:1, «Енергетик-Миклуш» Нетішин - «Поділля» Хмельницький – 3:0 ( +:-). Матч «Случ» Красилів – «Агробізнес» Волочиськ відбувся вчора.
Становище лідируючої трійки таке: «Агробізнес» - 46, «Случ» Старокостянтинів – 40, «Фортеця» - 30 очок. Замикає турнірну таблицю серед одинадцяти команд «ОТГ» - 7 очок.

У Хмельницькому вдруге проведено відкритий всеукраїнський турнір з вільної боротьби серед жінок «Меморіал заслуженого тренера України Володимира Стадніка».

Початок цієї історії був досить трагічним. У 1942 році в Україні почалося масове вивезення молоді на примусові роботи до Німеччини. В оселю Йосипа Стаховського у Слобідці Красилівській, що на Красилівщині, прийшов староста. Нічого доброго від його візиту не чекали: в сім’ї була повнолітня незаміжня дочка Марія, яку могли забрати на чужину, і молодша Броніслава, якій щойно виповнилося 17 років. Була маленькою й непоказною, тому ніхто  не сподівався, що подібне торкнеться і її. Проте староста, пильно глянувши на дівчат, мовив: “До Німеччини поїдуть обоє!”

Громадяни України матимуть змогу безкоштовно оформлювати національні румунські візи. 21 жовтня 2016 року набуває чинності Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про скасування оплати за оформлення довготермінових віз, підписана 6 травня ц.р. в смт. Солотвино. Положення Угоди передбачають безоплатне оформлення довготермінових віз («D»), тобто таких, які дають право громадянам України та громадянам Румунії на в’їзд до Румунії чи України, відповідно, для оформлення документів на перебування або проживання в цих державах строком більше 90 днів.

У Києві відбулася друга всесвітня наукова конференція Falling Walls Lab Kyiv 2016 і маcштабний форум з інноваційного підприємництва Falling Walls Venture Kyiv 2016. Проекти, представлені на Falling Walls Lab Kyiv 2016 і Falling Walls Venture Kyiv 2016, журі оцінювало за трьома критеріями: інноваційність, актуальність проблематики і якість презентації.

У Кам’янці-Подільському освятили каплицю-бліндаж

Родичі загиблих кам'янецьких бійців зможуть поминати їх у каплиці-бліндажі, яку збудували за ініціативи о. Марціна Вірковського OSPPE, капелана громадської організації учасників АТО м. Кам’янця‑Подільського та Кам’янець‑Подільського району.

Транспортна пригода сталася днями у селі Шаровечка Хмельницького району на автодорозі Хмельницький-Тернопіль. "Водій автомобіля “Volkswagen Caddy”, житель міста Волочиськ, допустив наїзд на невідомого чоловіка віком 30-35 років, який перебігав проїжджу частину в невстановленому місці. Внаслідок ДТП чоловік отримав важкі травми та в стані “коми” доставлений в реанімаційне відділення Хмельницької обласної лікарні", - повідомляють в управлінні з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації.

Результат пошуку зображень за запитом "бидло"

Містяни постійно скаржаться на те, що влада не хоче облагородити місто. Втім, самі доводять, що не варто для них нічого робити. Вже потрощили новенькі таблички з розкладом руху громадського транспорту, а подекуди і покрали.

За словами керівника КП "Хмельницькелектротранс" Віктора Паламарчука, підприємству такими діями вандали уже нашкодили на 10 тисяч гривень. За таблички, придбані півроку тому, і які коштували місту 200 тисяч гривень, ще навіть не до кінця розрахувалися, а вісім з них не підлягають відновленню. Чотири таблички - так узагалі зникли. Тож, постає питання: чи варто взагалі робити якісь добрі справи, результати яких одразу і безжально нищаться? Як повідомлялося раніше, вартість однієї таблички складає 1300 гривень.

Тридцятирічна хмельничанка подзвонила до правоохоронців, що на вулиці Будівельників, на території гаражного масиву «Грузевиця-2», невідомі застрелили її п’ятдесятирічного чоловіка.
Від отриманих вогнепальних поранень потерпілий помер на місці події. Поряд були виявлені гільзи калібру дев’ять міліметрів. Чоловік займався валютними операціями. Зважаючи на майже тридцять тисяч дола- рів і кілька тисяч гривень, яких не забрали (а були вони при чоловікові), мета вбивства — не пограбування. За цим фактом відкрито кримінальне провадження. Правоохоронці шукають мотиви, а відповідно і вбивць.

14 жовтня, під покровом Пресвятої Богородиці, всеукраїнська спільнота сказала «Стоп!» путінській агресії на території України.

У порівнянні з минулим роком, зараз Шепетівка спокійно готується до опалювального сезону. Без протистояння, сутичок, штурму адмінприміщення тепломережі, протестів під міськрадою і втручання правоохоронців. У 2014 році, з подачі облдержадміністрації, міська рада Шепетівки розпочала судові процеси проти ТОВ «Шепетівка Енергоінвест», яке взяло в експлуатацію міський водоканал і тепломережу. Місцевій владі вдалося повернути в комунальне лоно водоканал, а от з тепломережею виникли труднощі.

Інтернет волає: зима поб’є столітні рекорди! Народні прогнозисти та провидці разом з екстрасенсами й телепатами попереджають про небувалі морози. Офіційні метеорологи не поспішають аж так лякати громадян страшенними холодами. Але якась зима таки ж буде, холоднішатиме, а зниження температури вже спостерігається, навіть почали вмикати опалення в містах. Наскільки область приготувалася до зими? Чи буде тепло хмельничанам, особливо в сумнозвісних нині через постійні проблеми та суперечності Шепетівці та Скаржинцях Ярмолинецького району? Мерзнутимуть люди в цих населених пунктах, які наразі стали скалками для комунальників та влади, що муляють та заважають спокійно перезимувати?

Хоч  минулої суботи було холодно, віддані прихильники футболу прийшли на хмельницький стадіон «Поділля» підтримати рідну команду, яка перебуває в аутсайдерах і саме зараз потребує уболівальницького плеча.

В Івано-Франківську впродовж двох днів тривав командний чемпіонат України зі спортивної ходьби серед молоді, юніорів і юнаків.

Понад триста найперспективніших спортсменів із 22 регіонів держави зібралися в Харкові на чемпіонат України з дзюдо серед молоді до 23 років.
Серед них не загубилася хмельничанка Анастасія Врублевська. У вазі 52 кілограми вона продемонструвала непогані бійцівські якості й виборола бронзову медаль. Успіх разом із борчинею розділяють її тренери О. Пилип- чук, Д. Буділовський.

Протягом трьох днів у басейні Хмельницького обласного центру фізичного виховання учнівської молоді тривали традиційні змагання з плавання «Діти — олімпійська надія».

У Хмельницькому відбулися півфінальні матчі чемпіонату області з футболу в першій лізі, яку репрезентують колективи фізкультурно-спортивного товариства «Колос».

Останнім часом радують юні шпажисти Хмельницького фехтувального клубу. Зокрема, вони здійснили успішний вояж до Європи, де підтвердили свій високий рівень.

У першій половині року Кам’янець-Подільська міська поліклініка № 1 зіткнулася з відсутністю вакцини від смертельно небезпечної хвороби – сказу.

9 жовтня 2016 року у лісовому масиві поблизу села Стуфчинці обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді було організовано і проведено військово-спортивний квест для працівників закладів освіти Хмельницької області.

Про митарства родини Петраківських, про їхню біду, з якою, по суті,  залишились наодинці наша газета розповідала неодноразово. Чомусь державі немає діла до того, хто її захищав, чомусь  сильним світу цього  ніяк руки не дійдуть, аби врятувати  Героя України, який своїми мудрими діями, керуючи розвідгрупою,  ризикуючи життям, врятував не одне солдатське життя, забезпечивши повноцінне проходження колони з більш ніж двома тисячами чоловік батальйону «Айдар», бійців ЗСУ  і всієї бойової техніки. Нагадаємо, майор, командир роти восьмого окремого полку спецпризначення Олександр Петраківський впав у кому через непрофесійність  та некомпетентність українських медиків (спочатку в харківському, а згодом і у львівському шпиталях), і це визнала спеціальна комісія.

У зоні АТО загинув   Валентин Бабенко — житель села Борбухи, що на Ярмолинеччині. Його мобілізували до лав Збройних сил України в 2015 році. Служив у Донецькій області, у гарячих точках поблизу населених пунктів Мар’їнка, Майорськ, Авдіївська промзона, Донецький аеропорт. До закінчення служби залишалось усього декілька днів.

У четвер, 6 жовтня,  громадські активісти, побиті мітингувальники, селяни, представники різних громадських організацій, воїни АТО з транспарантами та опудалом прибули під стіни головного управління Нацполіції в Хмельницькій області з вимогою відставки його очільника.

Кажуть, зима (скільки б до неї не готувався) завжди приходить несподівано. Мабуть, те саме можна  говорити і про пенсійний вік. Здається, ще сьогодні ми сприймаємо розмови про пенсію, як щось дуже  далеке. А вже завтра, хоч як не дивуйся, стикаєшся з нею чоло в чоло. А отже, мимоволі опиняєшся посеред штормів чергових змін у пенсійному законодавстві. Не так давно холодним душем стало для багатьох українців  повідомлення про подовження  пенсійного віку. А нині  – знову готуймося трудитися ще довше. Така вимога Міжнародного валютного фонду, який вирішив підтримати черговим траншем у один мільярд доларів економічно охлялу Україну взамін дотримання нею низки вимог, у тому числі й подальшої пенсійної реформи.  МВФ рекомендує коригування пенсійного віку, а також скорочення умов, які дають підставу для виходу на пенсію до 60 років чоловікам і до 58 років – жінкам. У більшості країн ЄС один пенсіонер утримується приблизно трьома працюючими, в Україні один працюючий утримує вже навіть більше, ніж одного пенсіонера. За логікою, і справді нам треба працювати, як і в Європі, мінімум до 65 років.

Деражнянському молочному заводу — 25 років!

 

pamyatniki-zagiblim
У Хмельницькому міська влада встановила пам’ятники на могилах загиблих Героїв. 12 надгробків на Алеї Слави кладовища мікрорайону Ракове та один на кладовищі «Шаровечка» було виготовлено та встановлено напередодні Дня захисника України.

Результат пошуку зображень за запитом "Стоп Путін, Стоп війна"

14 жовтня у всьому світі відбудуться громадські акції на підтримку України під гаслом «Стоп, Путіне! Стоп: війна!». Не залишиться осторонь і Хмельницький. Початок ходи запланований на 18.00, місце збору – майдан Незалежності. Учасники рушать центральними вулицями міста до пам'ятного знаку «Ангел Скорботи». Організатор - ГО "Національний Рух "ДІЯ".  Акція проходитиме в 60 країнах світу та в різні дні, а першим містом в Європі, що організує ходу стане Рим.

alt

У рамках святкування Дня захисника України відбулася зустріч голови Хмельницької міської ради Олександра Симчишина із пораненими, інвалідами, тими, хто самовіддано захищав Батьківщину під час російсько-української війни.

Результат пошуку зображень за запитом "Микола Мазур"

10 жовтня виповнився рік, як у засвіти відійшов Микола Мазур — народний художник України, почесний громадянин Хмельницького, скульптор, живописець, педагог. Цю світлу особистість, цього прекрасного Майстра й каторжника праці, мудрого співбесідника пом’янули рідні, друзі, шанувальники мистецтва в обласному художньому музеї.

Результат пошуку зображень за запитом "Тадеуш Михайловський"

8 жовтня свій 90-літній ювілей відзначив ветеран журналістики Тадеуш Михайловський.

Після тривалої паузи в чемпіонаті України з футзалу в екстра-лізі, викликаної участю збірної держави в чемпіонаті світу в Колумбії, знову відновилися ігри.

З нагоди Міжнародного дня людей похилого віку з ініціативи директора КУ «Меджибізький територіальний центр соціального обслуговування» Лалі Штаменетян відбувся перший фестиваль «Золота осінь нашого життя», який у майбутньому має стати традиційним.

Завершився одноколовий турнір шістьох кращих команд першої ліги чемпіонату області з футболу, де на цьому етапі колективи товариства «Колос» грали в двох  групах.
Ось які результати зафіксовано в останніх двох поєдинках. У групі А полонська «Полонь» здолала в Чемерівцях місцеву «Оболонь» – 2:1. Отже, до півфіналу пробилися ярмолинецька «Евеліна» і «Полонь». У групі В «Кам’янець» Нігин і «Олімп» Деражня розійшлися миром – 3:3. Далі йдуть «Кам’янець» і «Квітневе» Білогір’я.
Півфінали відбудуться 16 жовтня. Гратимуть «Евеліна» – «Квітневе», «Кам’янець» – «Полонь».

У  Кам’янці-Подільському відбувся чемпіонат України з повітроплавання.
У  змаганнях, які проводяться  в місті над Смотричем з 2015 року, взяла участь рекордна кількість екіпажів аеронавтів  — майже два десятки!  Беззмінний віце-президент Федерації повітроплавання України В’ячеслав Гардашнік нагородив  переможців і призерів чемпіонату під час фієсти на Вірменському ринку, на якому чудове видовище  глядачам подарував гурт вогняного шоу з театру «Лінк». Відзнаки отримали пілоти Роман Савчук, Валентин Щенявський та Ігор Гардашнік, які відповідно посіли перше-третє місця.
 За майстерність керування тепловим аеростатом Ігор Гардашнік  ще й  отримав приз суддівських симпатій.

Високі результати показує протягом тривалого періоду  збірна команда нашої області на всеукраїнських змаганнях з кульової стрільби. Ось і цього разу, виступаючи на чемпіонаті України серед дорослих, який відбувся  у Львові, наші земляки зібрали солідний урожай медалей.

Борис Михайлович Кушнір – людина на Хмельниччині відома. Та знають його земляки здебільшого як педагога, науковця, краєзнавця, журналіста і письменника (автор десяти книг). А про захоплення всього його 95-літнього життя – бджільництво — відають хіба що найближчі люди та друзі.

«… – Чаклунка має бути покарана! – натовп розлючених людей метнувся навпростець через гущавину лісу.
Чоловіки і жінки у довгих полотняних сорочках, підперезані смужками витіпаної шкіри, з рогачами та палюгами в руках… Вони кинулися заганяти у темряву недалекої ночі жінку, приречену ними на згубу.
А попереду, за зеленою завісою лісу, котра до пори рятувала від очей переслідувачів, знесилену втікачку хапали за руки колючі гілки терену, зустрічні дерева боляче шмагали хльосткими пагонами. Ослабла, розгублена, вона падала, піднімалася і вперто продовжувала бігти далі, тільки переляканий погляд щораз повертався назад, щоб упевнитися, чи наздоганяє її очманілий, засліплений люттю натовп? Серце готове було вирватися з грудей від утоми і страху…»

І в звітному турі чемпіонату України з футболу в другій лізі хмельницьке «Поділля» засмутило своїх уболівальників.

Відбулося кілька престижних змагань, що завершували виступи вітчизняних легкоатлетів   на всеукраїнському рівні в літньому сезоні на стадіонах.

Вони першими чують весну. І байдуже їм, що навколо ще хороводить зима, що шарпає гілля завірюха. Вони мають пухнасті шубки, за що й прозвали їх котиками. Але то навесні вони герої. А що ж восени? Чому несподівано для самих себе прокинулися на тендітних гілочках, коли з них ще не опало і не відболіло зелене листя. Заблукали, певно, в часі. От і випурхнули…

Він мріяв стати генералом. І неодмінно став би ним. На своїй сторінці ВКонтакті написав: «Чекайте. Я скоро повернуся». Не судилося. Безглузда війна розпорядилася по-іншому. Безжально і жорстоко. Обірвавши молоде життя на самісінькому його світанку. 21-річного хмельничанина, офіцера, лейтенанта, командира роти 130 окремого розвідувального батальйону Максима Яровця провели минулої суботи в останню путь. Він загинув 5 жовтня, виконуючи бойове завдання, поблизу Мар’їнки.

Цьогоріч урочисто відзначаємо річницю Михайла Грушевського, який народився 29 вересня 150 років тому в місті Холм (нині це територія Польщі). Відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка, урочистості мали би бути грандіозними і всенародними, не лише в Україні, а й у Польщі, Грузії, Чехії та Австрії, де жив видатний українець, вчений, державний і громадський діяч, який став одним із символів української нації ХХ століття.

Указом Президента України Петра Порошенка № 429 від 4 жовтня 2016 року відзначено державними нагородами спортсменів та тренерів національної збірної команди на Іграх ХХХІ Олімпіади, в тому числі представників Хмельниччини:

Страшна трагедія сталася на Білогірщині. У селі Вікнини кінь убив свою господиню.
Як розповідає лікар швидкої  Володимир Ліфантій, який чергував того дня, сталося це вечірньої пори. Дружина  допомагала чоловікові запрягати коня, той, очевидно, сполохався… Жінка впала. Кінь наступив їй на голову.
Швидку викликали відразу. Аби було швидше, постраждалу  везли назустріч медикам. Але, на жаль, врятувати 35-річну жінку не вдалося. Травми виявилися несумісними з життям. Без матері залишилося троє діток. Наймолодшенька донечка цьогоріч пішла в перший клас.

Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №635 від 8 вересня 2016 року, якою внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу та рідкого побутового палива.
 Що ж змінилося у порядку? Про це ми попросили розповісти Вадима МАРУНЯКА, начальника управління соціальних гарантій та компенсацій департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

«Ніколи не була в столиці, не каталася в тому метрі. І, мабуть, вже його не побачу», — ці слова літньої жінки з Білогородки, що на Ізяславщині, пригадалися під час виступу міністра соціальної політики Андрія Реви на зустрічі в Києві з представниками журналістського загалу, які прибули з регіонів. Бо він підкреслював: деякі громадяни взагалі не мають доступу до загальнодержавних пільг, інші — користуються ними в повному обсязі. Скажімо, той самий транспорт. Згадана жінка ніколи не використовувала права на безкоштовний проїзд у метро. Дехто не катався безкоштовно у трамваях, якщо не мав можливості поїхати в столицю чи до Вінниці — Одеси — Львова. А хтось і на хмельницьких тролейбусах не проїхався, скориставшись пільгами. Тобто, чим більше місто, тим більше можливостей мати безкоштовні послуги. В селі їх взагалі катма. Справедливо? Звичайно, ні. Тому в державі нарешті з’являється розуміння: треба змінювати систему і замість пільг давати людям гроші. Андрій Рева каже, що потрібно «пільги систематизувати, а потім монетизувати. На сто відсотків потреби не забезпечимо, але кожен отримає справедливу частку». Не виключено, що таке рішення буде прийняте ще до кінця поточного року — відповідний законопроект розроблено.

У Городку за участю Святійшого Патріарха Філарета і митрополита Хмельницького і Кам’янець-Подільського Антонія та священиків  Української православної церкви Київського патріархату освятили храм.

Саме так крилато й образно охарактеризував  співпрацю з обласною газетою  «Подільські вісті» —  газетою захисту подолян, новопризначений очільник Хмельницької дирекції УДППЗ «Укрпошта» Олег Хавронюк на зустрічі з керівниками часопису.

«Село — хребет України. Не зламайте його!», «Припиніть податковий грабунок!» — з такими гаслами та закликами у вівторок Хмельниччина підтримала Всеукраїнський страйк аграріїв. На виїзді з обласного центру в напрямку Вінниці, обабіч траси — у дві колони вишикувалися люди, до сотні одиниць техніки сільгосппідприємств з усіх куточків нашого краю. Численна делегація подільських селян відбула того дня і до столиці, під стіни Верховної Ради.

Теофіполь знову подарував  гарне й видовищне спортивне свято: на базі спортивно-оздоровчого комплексу ПАТ «Теофіпольський цукровий завод» відбувся другий за рахунком між-обласний турнір з боксу пам’яті Івана Ващука. Іван Олександрович був тренером з боксу, директором Теофіпольської ДЮСШ «Колос» та спорткомплексу цукрозаводу.

Під стінами Білогірського молокозаводу поліція побила мирних мітингувальників за наказом зверху.
Розгін мирного  мітингу ротою особливого призначення Хмельницької поліції відбувся у четвер, 29 вересня о 7-й годині ранку. Є постраждалі.

3 жовтня 2016 року відбулося нагородження іменними стипендіями міського голови Волочиської об’єднаної територіальної громади у номінаціях: “Гуманітарні науки”, “Природничоматематичні науки”, ”Мистецька діяльність”, “Спортивні досягнення”. Дванадцятеро обдарованих дітей отримуватимуть стипендії протягом року.

Із концертами та гуманітарним вантажем, який збирали в районі усім миром, артисти Волочиська планують завітати в Артемівськ, Калинівку, Авдіївку та Червоноармійськ. Кажуть: ліки гоять тілесні рани, а пісні і танці – душевні. Із собою артисти повезли подарунки юних жителів району – малюнки, листи  та обереги. 

У селі Вишнопіль Старокостянтинівського району невстановлена особа проникла в церкву Святого Миколая. Вочевидь грабіжнику вдалося зробити це шляхом пошкодження замка. Злочинець пробрався до сейфу церковної лавки, звідки викрав всього близько тисячі гривень. За фактом крадіжки порушена кримінальна справа. Правоохоронці ведуть розслідування, та роблять все можливе задля того аби якнайшвидше знайти крадія та притягнути його до відповідальності. 

В  аматорському чемпіонаті  України з футболу після семи турів чітко визначилася розстановка сил.
Срібний призер попереднього чемпіонату волочиський «Агробізнес» одразу включився в боротьбу за лідерство в першій групі. Своє реноме наші земляки підтвердили й у звітному турі в домашній зустрічі з командою  «ОДЕК» Оржів. Господарі діяли енергійніше, різноманітніше й заслужено перемогли – 1:0.
Інші пари зіграли так: «Чайка» Петропавлівська Борщагівка – ФК «Малинськ» — 1:1, ФК «Львів» — «Нива» Тернопіль – 0:2, «Ковель-Волинь» — «Оскар» Підгір’я — 0:1, «Гірник» Соснівка – «Нива» Теребовля – 4:0. Відбувся і перенесений матч другого туру – «Чортків-Педуніверситет» — ФК «Малинськ» – 1:3.

У звітному турі чемпіонату області з футболу серед команд прем’єр-ліги сталася гучна сенсація: красилівський «Случ» переміг одного з претендентів на «золото» – старокостянтинівський «Случ» – 2:1.

На фінішну пряму вийшов чемпіонат області з футболу в першій лізі, яку репрезентують команди фізкультурно-спортивного товариства «Колос».
Зараз триває другий етап – одноколові турніри в двох групах, де стосунки з’ясовують по три команди. Ось як вони зіграли в перших двох турах: «Евеліна» Ярмолинці – «Полонь» Полонне – 1:1, «Евеліна» – «Оболонь» Чемерівці – 3:1 (група А); «Кам’янець» Нігин – «Квітневе» Білогір’я – 2:0, «Олімп» Деражня – «Квітневе» – 0:4 (група В).
   А 9 жовтня відбудуться заключні поєдинки: зустрічаються  «Оболонь»  – «Полонь»  і «Кам’янець»  – «Олімп». Тоді і визначаться півфінальні пари.

У чемпіонаті України з футзалу в екстра-лізі тривав довгий  антракт, викликаний чемпіонатом світу й підготовкою провідних колективів до європейських турнірів.
Аби не втратити форми, хмельницький «Сокіл» проводить товариські зустрічі. У черговій з них їхнім суперником був  першолігівський «Епіцентр к 10» з Івано-Франківська.  Подоляни виглядали протягом домашнього матчу переконливо, голи забивали на всі смаки. У підсумку – перемога з рахунком 7:3.
Завтра «Сокіл» проведе матч чемпіонату в Харкові з лідером вітчизняного футзалу – «Локомотивом».

В Ужгороді відбувся фінал XVIII Всеукраїнської спартакіади серед збірних команд державних службовців.
Виступали понад п’ятсот спортсменів, 23 збірні команди майже з усіх куточків України. До спартакіади долучилися й команди двох дипломатичних відомств – угорського та словацького консульств в Ужгороді. Учасники змагалися в п’яти видах спорту – футзал, волейбол, теніс настільний, шашки, шахи.
Збірна  Хмельницької області, вигравши волейбольний, футзальний  і шаховий турніри, посіла з 372 очками перше загальнокомандне місце. Призерами стали спортивні дружини Закарпатської  та Запорізької областей, які значно відстали, відповідно набравши 298 та 296 очок.

І Марина, і Віталій Дацюки розуміють, про що я їх розпитую, бо читають по губах, та все ж поспілкуватися з ними мені не вдається. Допомагає їхня мати. Із донькою та зятем Марія Онуфрієва розмовляє мовою жестів.

Взятися за перо спонукав випадок у селі Білий Рукав, що на Вінниччині, де двадцятивосьмирічний демобілізований Віталій Я. покінчив життя самогубством. Пережите на війні завдало йому такої важкої психологічної травми, що повернувся до рідної оселі відлюдькуватим. Із хати майже не виходив. Побратими та рідні намагалися вивести його з важкого стану, проте марно. Війна таки забрала у батьків єдиного сина…
Відомий американський військовий лікар, психолог і консультант Корпусу миру Френк Пюселік, котрий після В’єтнаму самотужки подолав «синдром війни» і потім допомагав ветеранам восьми воєн, пише: «Військові доставили моє тіло додому за кілька днів. Проте мені знадобилося 15 років, щоб повернути голову».

Президент Петро Порошенко звільнив В’ячеслава Петрова з посади голови Шепетівської районної державної адміністрації. Відповідний Указ глава держави підписав 3 жовтня. Відставку Петрова прийнято  “відповідно до частини десятої статті 118 Конституції України”.  Як стало відомо з поінформованих джерел, 31 серпня депутати Шепетівської районної ради висловили недовіру голові райдержадміністрації В’ячеславу Петрову. Наразі без голів райдержадміністрацій три райони: Полонський, Ярмолинецький і Шепетівський.

Результат пошуку зображень за запитом "збір зернових осінь"

Обмолот зернових культур в області наближається до завершення. Він уже здійснений на площі понад 420 тисяч гектарів. Валовий збір зерна сягнув 2 мільйони 300 тисяч тонн. Найщедрішою нива була на Шепетівщині, де урожайність у середньому складає 62 центнери з гектара, по 58 центнерів молотили у Новоушицькому, Волочиському й Красилівському районах.
Кукурудзу вже зібрали наразі на третині площ — вона дає по 68 центнерів з гектара. На фінішній прямій обмолот сої та соняшника. Добре вродили й цукрові буряки — в середньому по 437 центнерів на гектар. Їх викопали трохи більше, як на 20 відсотках площ.
У розпалі й посівна озимих, яка вже перейшла шіст-   десятивідсоткову позначку до прогнозованого. Загалом озимих посіяно вже майже 150 тисяч гектарів.

У Хмельницькому відбувся VIII обласний форум бібліотекарів області під назвою «Бібліотека — сучасна, креативна, твоя!», приурочений до Все- українського дня бібліотек.

Уряд вчасно вніс до парламенту проект бюджету на наступний рік. Це безумовний плюс, хоча б з огляду на те, що маємо кілька місяців, аби всебічно його проаналізувати. Опоненти влади матимуть змогу розкритикувати його ущент, прихильники — вихваляти всі, на їхній погляд, переваги документа. Ми ж, громадяни, залежні від державних коштів, почуємо-побачимо заздалегідь недоліки та переваги бюджету. Звісно, це ж краще, ніж під передзвони Софії Київської в новорічну ніч чути, що депутати таки встигли прийняти річний кошторис, який їм щойно принесли. Пам’ятаємо, так бувало неодноразово — голосували за кота в мішку. Наразі можемо поміркувати над бюджетом. Перше слово — Прем’єр-міністрові Володимиру Гройсману, який запросив до Києва журналістів з регіонів, аби презентувати документ, розповісти про його, з точки зору уряду, переваги.

Проґавити можливість зустрітися з Дмитром Вовком, головою Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, було б неприпустимо. Коли представника «Подільських вістей» запросили до Києва, де мав відбутися брифінг очільника Комісії, звісно, ми радо ухопилися за цю можливість. Подивитися в очі, послухати людину, чий підпис стоїть під усіма документами, що «подарували» нам божевільні розцінки на тепло, воду, електрику, — чудовий шанс ще раз спробувати з’ясувати позицію столичних можновладців у тарифному питанні. Принаймні зрозуміти, чим вони керуються, коли заганяють нас у злидні.

З початком осені темою № 1 в Старокостянтинові став акумуляторний завод ТОВ «Мегатекс Індастріал». Питання будівництва заводу з самого початку було дискусійним. Проти цього виступала частина громади і політична опозиція міста. Найактивніше цю проблему обговорювали перед місцевими виборами 2015 року. Скандал довкола заводу розгорівся з новою силою після того, як Державна екологічна інспекція в Хмельницькій області встановила перевищення вмісту свинцю в ґрунті у 160 разів більше від допустимої норми. Екологи знайшли й інші порушення, зокрема щодо перевищення допустимих викидів у повітря, які сталися через технологічну невідповідність системи фільтрації на заводі.

Нині заболочені місця на Поділлі зустрічаються вкрай рідко. Чи то за багато століть наші предки їх зуміли все-таки осушити, чи то змінилися погодні умови. А ось у минулому траплялися не тільки мочарі, але й справжнісінькі непрохідні болота із трясовиною.

Звичні нині для подолян овочеві культури не відразу стали сусідити на наших городах.

У невеличкій книжці (136 сторінок) Олександра Вороніна, виданій Українським православним товариством св. Андрія Первозванного у Кенсінгтоні (США) 1992 року, згадується спроба єпископа Кам’янець-Подільського Парфенія Левицького ще 1906 року почати проповідувати у церкві українською мовою та його заохочення до того і своїх священиків. То хто ж був цей церковний ієрарх, який  відважився на такий зухвалий навіть за нинішніми мірками крок?

Українська народна та естрадна пісня вчить любити і творити добро. Мимоволі на думку спадають слова з вірша Вадима Крищенка: «Спаси мене, пісне, від зла і зневіри…»

Обласний центр «Спорт для всіх» і його міські підрозділи активно долучилися до святкування іменин Полонного та Шепетівки.
У людних місцях вони організували змагання з дартсу та гри «Юка», в яких взяло участь кількасот містян. Силами мірялися як команди, так і окремі спортсмени. Причому продемонструвати свою вправність і влучність міг кожен бажаючий. Відрадно, що при цьому було багато уболівальників. А це неодмінно посприяє залученню широких верств населення до активного фізичного дозвілля.

Справжньою несподіванкою для дошкільнят Кам’янець-Подільського ДНЗ № 5 «Олімпійський»  став ранок 23 вересня.
Триразовий чемпіон Паралімпіад, гордість міста та всієї України, тато вихованця закладу  Матвія Трушева – Віталій Трушев, який нещодавно у складі національної футбольної команди гравців із захворюванням дитячим церебральним паралічем здобув «золото» у Ріо, завітав до дітлахів і провів з ними ранкову гімнастику.
Долучилися до уславленого спортсмена й батьки інших дошкільнят.   Уся «олімпійська родина» із   великим задоволенням   виконувала гімнастичні вправи, брала участь у рухливих та спортивних іграх, під час яких вирували шалені емоції.

Чемпіонат України з боксу серед жінок відбувся в Ковелі.
На ринг у десятьох вагових категоріях вийшли п’ятдесят спортсменок  з дванадцяти областей, переважно майстри спорту. Хмельничанка Марія Боруца у ваговій категорії 75 кілограмів не мала собі рівних. У фінальному поєдинку наша землячка перемогла бронзову призерку чемпіонату світу Анастасію Черноколенко з Дніпра й стала  чемпіонкою. Її подруга Юлія Лясота у вазі 64 кілограми зупинилася за крок від медалі, посівши п’яту сходинку.
У медальному  командному заліку Харківська область була першою. Призові місця посіли киянки й спортсменки з Івано-Франківської області. Команда Хмельниччини – шоста.

1 жовтня 30 бійців спецроти «Богдан» вирушили у двохмісячне відрядження до Донецької області. Про це повідомляють у прес-службі Нацполіції області.
"Там вони замінять своїх колег, які найближчим часом повернуться додому. Провести бійців прийшли священнослужителі, рідні, друзі, колеги та волонтери. Під час урочистостей начальник Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Микола Семенишин вручив подяки від міністра внутрішніх справ Арсена Авакова чотирьом бійцям, які неодноразово були на війні і відзначились сумлінним виконанням службових обов’язків та високим професіоналізмом", - повідомляють правоохоронці.

Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про звільнення в запас військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, призваних під час третьої черги часткової мобілізації відповідно до Указу Президента України від 14 січня 2015 року №15».З військової служби будуть демобілізовані військовослужбовці військової служби за призовом під час мобілізації в особливий період, які були мобілізовані у 2015 році під час 6-ї хвилі (третя черга осіб, мобілізованих відповідно до Указу Президента України від 14.01.2015 № 15). Це остання черга звільнення у запас громадян, які були мобілізовані на військову службу у 2014 – 2015 роках під час дії особливого періоду. У рамках демобілізації шостої хвилі звільнять близько 20 тис. українських військовослужбовців.

Ще одна новина для військовослужбовців. Запущено сайт demobilization.info, який надає інформацію про пільги, лікування, протезування, психологічну допомогу тощо. 

У середу, 28 вересня, в Сімферополі близько Куйбишевського ринку невідомі люди насильно посадили в свою машину і відвезли в невідомому напрямку завідуючу відділенням лікарні ім. Семашко Діляру Мисиратову. Сини Діляри Рефатовни – Марлен і Аслан – воюють в АТО.

Нагадаємо, в червні цього року голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров повідомив, що 18 кримських татар в анексованому Росією Криму пропали безвісти, і 4 знайдені вбитими. Ще 18 кримських татар перебувають у в'язниці. При цьому він додав, що з моменту анексії понад 40 тисяч осіб, серед яких близько половини кримських татар, залишили Крим.

Ганна Іванівна сміється беззубим ротом, примовляючи, що все у неї добре, всього вистачає, бо, мовляв, чи багато їй одній треба?  Он щомісяця приносить поштарка 1400 гривень пенсії: і на хліб вона  має, і на олію, і на крупу, і на масло зі сметаною. То й не голодує —  майже розкошує. Напече млинців чи дерунів, борщу наварить, яйце від своєї, домашньої, курочки засмажить, та й сита. На ліки, дякувати Богу, багато не витрачає, бо, хоч їй і 80 уже, але здоров’я ще не підводить. Тому, окрім анальгіну та корвалменту, практично нічим не користується. Одяг носить охайно, береже його, тому пальта чи куртки вистачає на років десять. Усілякі панчохи, кімнатні капці, вибачайте, труси та нічні сорочки дарують діти на день народження і Різдво. Тож вона ще й гривень триста, а то й усі п’ятсот вхитряється відкладати для тих самих дітей та онуків, яким дуже важко нині живеться. А вона, повторює, переживе, переб’ється. Правда, ціни на газ її приголомшили, тому й відмовилася відразу від того газу, хоч стільки грошей заплатила десять років тому, аби його провести! Повернулася до грубки, надійної супутниці, біля якої найтепліше і в найбільший мороз. Влітку заплатила за машину дров дві тисячі. Син, дякувати йому, порубав, поскладав у повітці, тож зими вона не боїться — не замерзне. Ні, таки старість у неї не найгірша, знову каже мені. На ногах — старі шиті валянки, полатана спідниця, на плечах — синова  куртка, яку уже третій рік доношує. У руках  — відро з водою, яке несе  від криниці, що через кілька хат від неї. Ні, в неї старість хороша — аби не гірше...
 Саме напередодні Дня людей похилого віку я провела своєрідне опитування: як, власне, оцінюють люди рівень життя стариків у нашій державі? Чи має хтось спокійну старість і впевнений хоча б у сьогоднішньому дні? Бо, що й казати, старість ще нікому радості не додала. Вона, швидше, обеззброює людину, робить її безпомічною перед вимогами життя. Сил уже немає, а куца пенсія не дозволяє навіть жити по-людськи... 

...

Чергова спроба виїзної технічної бригади ПАТ «Хмельницькгаз» встановити лічильник у будинку на Львівському шосе, 55 виявилася марною — мешканці багатоквартирки завадили ремонтникам. Недовіру людей до нововведень зрозуміти можна, бо експерименти уряду часто вилазять їм боком. То чим страшний лічильник?
Передусім, кожен мусить знати, що існує Закон України «Про забезпечення комерційного обліку газу». Не будемо заглиблюватись в нього, лише коротко зазначимо – лічильники мають бути скрізь. Подобається це комусь чи ні – Закон треба виконувати.

Результат пошуку зображень за запитом "Білогіря молокозавод"

Під стінами підприємства ТОВ «Білогір’я-молокопродукт» (материнською компанією є ТОВ «Гадячсир», що на Полтавщині) у селищі проходить мирна акція. Протестувальники вимагають сплатити борги за молоко, яке постачалося на підприємство. Молокозавод винен сільським жителям, фермерам, сільськогосподарським підприємствам та аграрному кооперативу. Загальна сума заборгованості становить десятки мільйонів гривень.
Безстрокову акцію протесту селяни оголосили ще 9 вересня, триває вона й досі. Люди палять шини, б’ють у металеві бочки, вигукують різні гасла. У Білогір’я приїхали й постраждалі з сусідніх районів: Шепетівського, Ізяславського, Красилівського та Полонського. Загалом, щодень стоїть майже 200 осіб.
Учасники акції розповідають, що спочатку завод вчасно виплачував гроші. Проте з квітня ніяких розрахунків не проводили. Селяни хвилюються, що заборгованість їм не віддадуть. Адже, як стало відомо, молокозавод винен і своїм працівникам.

Саме такі висновки озвучив днями з трибуни Верховної Ради нардеп Олег Ляшко.
— Опустіться на землю, — звернувся він до колег. — Внаслідок політики уряду  і НКРЕКП у нас абсолютно непідйомні тарифи. Сьогодні  всім вам весело, бо люди ще не отримали платіжки. Це нонсенс, це ганьба, коли людина всю зарплату витрачає на тарифи.

На ремонт доріг Хмельниччини до завершення року мають додатково використати ще понад 31 мільйон гривень.
Як повідомляють зі служби автомобільних доріг в області, три тендери на таку суму розподілили між собою тернопільське ТзОВ «Техно-Буд-Центр» і ПАТ «Хмельницьке ШБУ-56». Ці компанії мають провести поточний дрібний ремонт на автомобільних дорогах державного значення Житомир— Чернівці та Чернелівка — Городок — Смотрич, а також на дорозі місцевого значення в напрямку Кузьмина.

Учасники АТО із Хмельницького, Нетішина та Полонщини, які стали інвалідами та втратили нормальне функціонування ніг, незабаром матимуть власні квартири. Зокрема вчора в ОДА обговорювали купівлю для них житла і, до речі, тепер гроші на придбання житла надходитимуть безпосередньо на рахунки атеошників.

Під Кам'янцем - жахлива аварія - фото 3
Аварія сталася на автодорозі “Чернівці-Київ” поблизу с. Гуменці. Жінка, яка була за кермом Тойоти рухалася в сторону Хмельницького, проте втратила керування автівкою та виїхала на зустрічну смугу, де лоб у лоб зіткнулася із вантажівкою. Жінка та її донька, що перебувала в салоні, отримали важкі травми та були негайно госпіталізовані в реанімаційне відділення міської лікарні. Через кілька годин дівчинка померла. За життя жінки боряться медики. Наразі правоохоронці встановлюють причини аварії.

На хмельничан та гостей міста очікує грандіозний захід, організований нашою телерадіокомпанією «Поділля-центр». 14 та 15 жовтня у парку імені Тараса Шевченка відбудеться перший у місті фестиваль вуличної їжі «Проскурівські смаколики». Організатори запевняють – буде смачно, весело та цікаво. 

Про амбулаторію загальної практики сімейної медицини у Куражині  Наталя Миколаївна Фінагеєва, головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги, розповіла з особливою радістю. Саме на початку цього року закінчили капітальний ремонт будівлі амбулаторії в рамках проекту “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. Загальна вартість робіт становила  майже 283 тисячі гривень. Із них 212 тисяч надав Євросоюз, 56 тисяч — районна рада та Куражинська сільська рада, 14 тисяч гривень — громадська організація  “Прогрес-Куражин”.

Безкомпромісним був черговий тур чемпіонату України з футболу серед команд другої ліги. У вісьмох матчах зафіксовано лише одну нічию.

В обласному центрі проведено шаховий турнір, присвячений  585-й річниці міста.  
Серед учасників змагань з Київської, Львівської та Хмельницької областей були представники всіх поколінь – від вісімдесятирічної екс-чемпіонки області з шахів серед жінок Надії Іванівни Берегової  й до дев’ятирічних учнів колегіуму № 16 міста Хмельницького Івана Кульгука та Василіси Явдосюк. Турнір проводився за швейцарською системою в 21 тур у форматі швидких шахів.

У Бердичеві відбувся міжнародний боксерський турнір класу «А» на призи братів Кличків.
На ринг вийшли  127 майстрів рукавички  з чотирнадцяти країн, серед яких були три вихованці Хмельницької ДЮСШ-2 «Авангард» та спортклубу «Епіцентр». Наші земляки  продемонстрували справжні бійцівські якості. Аркадій Карцан у ваговій категорії 91 кілограм завоював золоту медаль. У В’ячеслава Гаврилюка, який через травму не вийшов на фінальний поєдинок, срібна нагорода у вазі понад 91 кілограм. Павло Гула (69 кг )  зупинився за крок до медального заліку й посів п’яте місце.

Початок жовтня – то золотий падолист, завершення майже всіх сільськогосподарських робіт і свято, що стосується кожного, – День учителя. Цього дня линуть вітання на адресу стареньких учителів, які перебувають на заслуженому відпочинку і зовсім юних, які вперше переступили поріг закладів освіти на правах учителя.
Сьогодні, у переддень вчительського свята,   хочу розповісти про династію… вчителів-математиків, яку започаткували дві сестри – Євгена і Галина Сосновські. Ніхто в їхній родині раніше не обирав саме цю професію.

Хмельничани урочисто і досить незвично відзначили 585-ту річницю першої писемної   згадки про рідне місто та 450-річчя надання Плоскирову Магдебурзького права.

«З романтичним настроєм» — таке оригінальне гасло обрали цьогоріч для святкування організатори. І постаралися влаштувати все так, аби містяни та гості обласного центру почувалися комфортно, задоволено, і кожен в насиченій заходами ювілейній програмі знайшов для себе цікаве і корисне.
«Ми відмовилися від кавалькад, парадів, надмірного офіціозу, бо, на мою думку, все оте — насамперед, для чиновників, — розповів «ПВ» Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. — Вирішили зробити свято цікавим саме для людей: переважають мистецькі, культорологічні проекти для духовного, інтелектуального, фізичного розвитку і — ніякої попси. Зате максимум якісної патріотичної музики і драматургії, словом, це європейський підхід до святкування. Багато локацій: у парках і скверах, закладах культури, а ще — симфонічні оркестри — на залізничному вокзалі, у тролейбусах, танці під відкритим небом. Ми  демонструємо гостям і кожному: все місто святкує!».
 Справді, у кількаденних урочинах було стільки розмаїтя, що при всім бажанні одна людина на всі оті локації точно не втрапить: обирай те, що серцю миліше.

Хмельниччину з робочою поїздкою відвідав міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.

Нещодавно в редакції нашої газети побував спостерігач спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Деян Георгієвські. В Україні сьогодні працює понад 700 спостерігачів — представників 45 країн світу. Із них 580 — на сході.

Знайома бідкається: минулої зими намагалася вкластися у пільгову норму споживання газу — 200 кубометрів на місць. Вкладалася, але й у квартирі було ледь тепло, й 720 гривень щомісяця довелося віддавати за цією «пільговою» ціною за паливо. «А що ж буде цього року? — із розпачем міркує вона. — Знову мерзнути та постійно хворіти? Чи спалювати більше газу? Але ж нині він коштує майже сім гривень за куб — чи не вдвічі більше, ніж минулого року. Півтори-дві тисячі лише на опалення! Є глузд у наших можновладців?» У тарифному питанні глузду, здається, у влади справді не вистачає. За нашого рівня життя «намалювати» такі тарифи на газ, опалення, гарячу воду, електрику — це зовсім не знати реалій життя пересічного громадянина. Чи будуть соціальні проте- сти? Побачимо, а поки глянемо на прикладі одного будинку, як згаданий звичайний українець намагається зменшити теплоспоживання, зекономити на оплаті за опалення.

Неуважність і безпечність окремих громадян часто стають вдалою нагодою для зловмисників поживитися. Приватний підприємець з Понінки Полонського району став жертвою зухвалої крадіжки серед білого дня.

 Ми живемо в надскладний час. Ця епоха ще неодмінно буде позначена в історії України якоюсь спеціальною, характерною тільки для неї, назвою. Надзвичайно важко нам вдається будувати нашу державність та відстоювати її в цю постмодерну добу, якій притаманні гібридні війни, терористичні акти та «нове переселення народів». Нещодавно ми всі на сторінках соціальних мереж обговорювали хресний хід віруючих Української Православної Церкви Московського патріархату від обох кінців України, від лавр: Святогірської на Слобожанщині та Почаївської на Волині. Здавалося б, ну що тут такого. Люди на заклик речників УПЦ МП вирішили пройтися хресним ходом з молитвою за мир в Україні і зійтися 27 липня у золотоверхому Києві. Нагадую, це так було заявлено.

Кілька останніх місяців точилися жорсткі дискусії стосовно пропозиції Міністерства фінансів щодо відміни загальних стипендій. Проект бюджету на 2017 рік розставив усі крапки над «і» – студенти залишаться без стипендій.

Знакова подія сталася у вітчизняному футболі –  минулого тижня розпочався перший в історії чемпіонат України серед юніорів U-19 у першій лізі.

На базі відпочинку «Затока» в Одеській області завершився ХХVII міжнародний фестиваль любителів настільного тенісу «Стара фортеця» за участю 150 спортсменів з України, Молдови, Білорусії та прибалтійських країн.

Протягом трьох днів у Кам’янці-Подільському тривав чемпіонат  області з легкої атлетики серед юнаків та дівчат 1999 року народження і молодших.

Цьогорічне відзначення 585-ої річниці з часу першої писемної згадки про Хмельницький  відбулося з наголосом на 450-річчя отримання містом Магдебурзького права. Себто засвідчено: здавна європейське місто сповідує європейські цінності.

За сприяння аграрної компанії 2004 в Групі компаній «VITAGRO» для жителів сіл Верхівці, Коритна, Москалівка, що на Ярмолинеччині, щороку влаштовують традиційне свято хліба. Вересневого погожого дня вже вп’яте поспіль  Москалівський  будинок культури  сповнюється  піснями та пахне свіжовипеченим короваєм.  Поспішають люди, щоб у великій родині відзначити  свято хліба та села.

Нещодавно депутати Львівської облради на сесії розглянули та прийняли рішення «Про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України».

Як вирішальний аргумент у суперечці з сусідами за воду зі спільної криниці сільська жінка використала той факт, що вона — мати воїна АТО.

Два роки тому мені порадили задля профілактики почистити криницю у селі. Мовляв, їй вже стільки років, пора б до неї подивитися. Незабаром два хлопці опустили потужну мотопомпу, щоб, відкачавши воду, дістатися дна. Від’їхавши у справах, повернувся до робітників через три години. Та застав їх не в доброму настрої. «А хоч би на трохи опустився рівень води — так потужно б’є джерело, — пояснили мені причину свого розчарування. — Та тут води на все село вистачить!».

—    Спека на вулиці нестерпна. Але ми з чоловіком насолоджуємося цими останніми теплими днинами. І з жахом чекаємо прийдешніх холодів. Бо минулої зими намерзлися добряче. А ця, кажуть, буде набагато суворіша. Не знаю, як виживемо з тим газом, що тепер золотим для нас буде.

Кажуть, що навіть одна цеглина покладена в стіну храму, що будується, — це як сходинка, якою наближається людина до Бога. А якщо таких цеглинок за життя вона кладе не одну, а сотні чи й тисячі? Або жертвує на спорудження храму кошти, які здаються нам астрономічними? Споконвіку таких людей називають в Україні ПОДВИЖНИКАМИ, може тому, що в його корені лежить слово подвиг, адже спорудження храму — це справді подвиг. Духовний і фізичний.

Народну пісню Іван Франко любив з раннього дитинства. «Пісні ті стали красою єдиною бідного мого, тяжкого життя», – зізнавався поет в одному з віршів. Нагадаємо ще такий факт: Іван Якович записав понад 400 пісень і 1300 коломийок, з-під його пера вийшло 47 досліджень про окремі народні пісні, розкриваючи світові біль і радість української душі. Письменник дружив і співпрацював із композиторами Коллесою, Січинським, Нижанківським, Людкевичем, дуже цінував Лисенка і Ніщинського. Вони ще за його життя писали музичні твори на слова поета.

Завершився перший етап чемпіонату області з футболу серед команд товариства «Колос», який проходив  у трьох  підгрупах за територіальним принципом.
Далі боротьбу продовжать шість команд:  підгрупа А – «Полонь» Полонне, «Евеліна» Ярмолинці, «Оболонь» Чемерівці; підгрупа Б – «Олімп» Деражня, «Квітневе» Білогір’я, «Кам’янець» Нігин.
Через кілька днів вони проведуть одноколові турніри. Потім відбудуться півфінали, а 22 жовтня в Хмельницькому – фінал та гра за «бронзу».

У Марселі завершилися командні міжнародні змагання «Деканейшн» за участю шести легкоатлетичних збірних – Японії, Китаю, України, Франції, Америки та інтернаціонального колективу.

Збірна України завоювала срібні медалі юніорського  чемпіонату Європи в болгарському Пловдиві.

Курсанти-четвертокурсники Національної академії Держприкордонслужби України вирушили на охорону державних кордонів. Мета подвійна: посилити надійність охорони кордонів й отримати неабияке практичне професійне загартовування майбутніх офіцерів. Служитимуть молоді  прикордонники на західному державному кордоні. Очолив курсантів ректор закладу Олег Шинкарук.

Минулої суботи — 17 вересня — під егідою Міністерства молоді і спорту в селі Головчинці Меджибізької територіальної громади відбувся перший в Україні «Яків Гальчевський-фест».

У липні ц.р. у ЗМІ з’явилася інформація про те, що Полонський відділ поліції порушив кримінальну справу за фактом «освоєння» державних коштів на реконструкцію міських очисних споруд. «Подільські вісті» вирішили розібратися у цій темі, і результати наших пошуків, м’яко кажучи, інтригують. 

Ціни на споживчому ринку області в серпні порівняно з попереднім місяцем знизилися на 0,3 відсотка, з початку року – зросли на 5,4 відсотка.

Ситуацію із щепленням дітей упродовж останніх років можна було вважати мало не катастрофічною, адже багатьох вакцинацій немовлята просто не отримували. Як заявила теперішній керівник Міністерства охорони здоров’я України Уляна Супрун (тільки-но зайнявши крісло міністра),  закупівлею необхідних вакцин у відомстві... ніхто не займався.

І предки шанували, і сучасники захоплюються князем Святославом. Цей славний полководець-воїн став для українців символом мужності й нескореності. Невипадково після Революції гідності чоловіки та школярі масово голять голови «під Святослава». За визначенням Михайла Грушевського, «Святослав належить до найбільш виразних і характеристичних фігур між давніми руськими князями… Се чистий запорожець на київськім столі». Свідок зустрічі імператора Цимісхія і Святослава візантійський історик Лев Диякон (Діакон) залишив нам опис зовнішності руського князя: «На вигляд він був таким: середній на зріст, ні надто високий, ні надто малий, з густими бровами, з голубими очима, з рівним носом, голеною головою… Голова в нього була зовсім гола, і лише на одному його боці висіло пасмо волосся, що означало знатність роду; шия товста, плечі широкі і весь стан досить стрункий. В одному вусі висіла в нього золота сережка, прикрашена двома перлинами з рубіном… Одіж на ньому була біла, яка нічим, окрім чистоти, не відрізнялася від одягу інших» (Літопис Руський»). Попри талант войовника, князь відзначався лицарською вдачою, попереджаючи ворога: «Іду на ви», тобто на вас.

Треба багато і чесно працювати, і коли-небудь це помітять люди, а, може, навіть і Бог.
Цю формулу успіху, виведену давнім мудрецем, достеменно підтверджують власним прикладом і досягненнями керівник поки що єдиного в Україні зразкового Пліщинського лісництва Микола Зведенюк та його вихованці.

У першій групі аматорського чкмпіонату України з футболу відбувся черговий тур.

У першому матчі кубка України з футболу серед аматорів, як ми вже повідомляли в газеті, старокостянтинівський «Случ»  зазнав нищівної поразки в Миколаєві Львівської області від місцевого клубу – 0:3.

На всеукраїнській міжгалузевій спартакіаді працівників промислової сфери та транспорту, яка проходила в  Коблевому, спортсмени Хмельницької атомної електростанції здобули  три  нагороди.

Представницький турнір з футзалу «Кубок Львівщини-2016» зібрав вісім вітчизняних команд різних дивізіонів.

 У Маріуполі відбувся кубок України з боксу серед чоловіків.
Степан Грекул, який представляє Хмельницьку й Чернівецьку області, у ваговій категорії 81 кілограм здобув бронзову медаль. На жаль, троє наших боксерів не змогли пробитися до медального заліку кубка України, програвши свої чвертьфінальні двобої. Таким чином Сергій Чайка (75 кг),  Дмитро Смагула (91 кг), Максим Боруца (+91 кг) посіли п’яті місця.

Бачили б ви, яка краса! Подих перехоплює і не дає можливості відвести погляд. І перше бажання, що виникає, доторкнутися, аби збагнути, з чого ж воно зроблене. На диво-картинах  буяють квіти, колоситься жито, оживають птахи, а фрукти-овочі – аж з’їсти хочеться… Все відтворено до найменших деталей, відтінків. Вірите, спочатку подумала, що то справжні грона калини й винограду, чимось оброблені й приклеєні. А птахи тоді з чого?   Виявляється, ці шедеври – з пластиліну, виконані в техніці – скульптура. А творить їх чарівна подолянка Людмила Ткачук із Василівки Теофіпольського району.

У Вінниці запрацював перший і єдиний в Україні Музей української марки. В переважній більшості у ньому представлена колекція американця українського походження Олександра Балабана.

У Запоріжжі відбувся другий всеукраїнський фестиваль домашньої консервації. Всі збори від продажу та продукція будуть відправлені нашим бійцям на війну.

http://www.lesovod.org.ua/sites/default/files/images/SCAN0009.JPG

Ліс – один з найбільших скарбів на планеті. Він  регулює клімат, захищає землю від ерозії, поповнює водність річок, є домівкою для тисяч видів рослин і тварин  та чудовим місцем відпочинку людей. Звичайно, цінується й за деревину.
На Хмельниччині  зелені шати займають   майже 282 тисячі гектарів. Левова їх частка (192, 5 тисячі гектарів)  - у віданні обласного управління лісового та мисливського господарства. Напередодні Дня працівника лісу ми зустрілися з начальником цього управління Віталієм Лісовим і взяли в нього інтерв’ю.  

Звернення працівників трудових колективів, керівників та власників підприємств ТОВ «Україна 2001», ТОВ «Лан» та ПАТ «Теофіпольський цукровий завод» до громадськості, очільників державних та правоохоронних органів.

За минулих сім днів українцям найчастіше доводилося чути й читати «старі слова» наших високопосадовців «про головне» — черговий транш кредиту МВФ. І яких тільки благ із цим траншем вони не пов’язують: і гривня ніби зміцниться так, як ніколи раніше, й іноземні інвестори, виявляється, вже стоять на низькому старті, важко навантажені доларами і єврами, та тільки й чекають відмашки того МВФ, аби наввипередки кинутися вкладати свої кревні в нашу діряву економіку. Ото хіба що всезагального благоденствія простому українцеві не обіцяють (приберігають, напевно, цього козиря до виборів). І «шо характєрно», як любить висловлюватися мій сусід дядько Михайло, ніхто нічичирк про долю попередніх траншів: скільки й куди валюти вкладено, які вигоди наш бідний народ з того отримав та наскільки заможнішим став? Про багатих можна не згадувати, бо вони добре знають про свої вигоди з тих кредитів. То чому ж скромненько так мовчать наші очільники про гроші МВФ? Чи не тому, що на зміцнення держави вони не використані, а просто таємничим чином розчинилися на печерських пагорбах, щоб потім вигулькнути не знати й у яких офшорах. А наші нині ще «ненарожденні», як писав Тарас Шевченко, внуки і правнуки навіть не підозрюють, що, ще не з’явившись на цей білий світ, вони вже винні кредиторам таки чималенькі суми в закордонній валюті.

У № 102 від 13 вересня «ПВ» ми писали про судовий процес над Дариною Доскач, яку звинувачують у вчиненні ДТП на Озерній у 2014 році. Нагадаємо, що тоді внаслідок аварії дві дівчини отримали травми різного ступеня, а вісімнадцятирічна Тетяна Радіонова загинула на місці пригоди. Як і обіцяли у попередній публікації, ми розкажемо усю передісторію з моменту ДТП до сьогоднішнього судового процесу.

Результат пошуку зображень за запитом "білогіря молокозавод"

Селяни Хмельниччини та Тернопільщини блокують в'їзд на переробне підприємство в селищі Білогір'я, тому що їм уже кілька місяців не платять за здане молоко. Йдеться загалом про щонайменше 70 мільйонів гривень боргу, адже завод також не розрахувався із фермерами, підприємствами-виробниками молока та кооперативами.

Відтепер вулиця Жукова носитиме ім’я загиблого в зоні АТО кам’янчанина Миколи Гордійчука, провулок Будьонного перейменовано на Миколи Флерка (загинув у зоні АТО), провулок Калініна назвали на честь Романа Наглюка (загинув у зоні АТО), пров. Фабриціуса – Віталія Васільцова (Герой Небесної Сотні), пров. Чапаєва – Сергія Бондарчука (Герой Небесної Сотні).

Гідно представляє Хмельниччину в аматорському чемпіонаті України з футболу волочиський «Агробізнес». У попередньому чемпіонаті  молода команда дійшла до фіналу й завоювала срібні медалі.

Часто приїжджає з дітьми Тетяна Олексюк із Тарасівки у Кам’янець-Подільський, бо там є де дітворі розважатися. Та і їй це місто над Смотричем подобається, бо трішки схоже на Львів, де зростала й навчалася, — такі ж вузькі вулички з бруківкою й чимало історичних пам’яток.

У час, коли наша держава протистоїть збройній агресії Росії, обрати професію прикордонника, погодьтеся, — таки  вчинок, гідний справжніх  патріотів. Минулої суботи 242 курсанти-першокурсники Національної академії Держприкордонслужби України імені Богдана Хмельницького урочисто присягнули на вірність народу України, поклялися захищати й берегти рідну землю.

Не мав чоловік на старості літ клопоту (хоч за 76 років пережив не одне лихо – згадати, то в очах темніє) і надумав життя собі полегшити. Земелька праці хоче, а сили вже не ті. Тож вирішив Іван Сидорович у помічники залучити техніку. І вийшло, як у бувальщині. Пам’ятаєте, пішов на ярмарок бідний селянин купувати коня. Приглядався, прицінювався і… злакомився на циганського.

5 жовтня 2014 року в Хмельницькому, у мікрорайоні Озерна, сталася жахлива ДТП. Червона «Хонда Акорд» вилетіла з дороги і врізалася в електроопору. В салоні авто перебували чотири дівчини. Сімнадцятирічна Валерія Радіонова, котра мала відзначити того дня свій день народження, загинула на місці. Інші дівчата – Євгенія Ланова, Євгенія Будківська і Дарина Доскач отримали важкі травми різного характеру. З того часу минуло майже два роки, але до суду справа дійшла лише зараз.

У підвалі власного будинку житель села Цвітоха Славутського району облаштував міні-теплицю, де вирощував розсаду конопель із допомогою сучасного аграрного методу — гідропоніки.

П’ятий тур Всеукраїнських змагань «Дитяча ліга 10-13» з фехтування на шпагах «Південна Пальміра» приймала Одеса.

П’ятий відкритий чемпіонат Білоцерківської меблевої  фабрики з легкоатлетичного кросу, який став найбільш популярним комерційним турніром у нашій країні, зібрав не лише найсильніших вітчизняних стаєрів, але й відомих спортсменів з ближнього зарубіжжя різних вікових груп.

Надзвичайно щедрим був другий Спас (або свято Преображення Господнього) цьогоріч у Свято-Миколаївській парафії с. Нестерівці. Щедрим не лише на природні дари, які  принесли віряни в кошиках для освячення, а й на світло в очах людей, на  тепло, яке було скрізь.  Здавалося, з небес линула Божа благодать у цей храм, на його подвір’я і неодмінно – у душу кожного. Адже Преображення відчули і вони, нестерівчани, бо пройшли свій шлях «перевтілення», водночас засвідчивши єдність бажань та помислів у вірі та служінні Богу. Кажучи прозаїчно,  на Хмельниччині дві парафії — Свято-Миколаївська с. Нестерівці та Свято-Пантелеймонівська с. Харитонівка Дунаєвецького району — разом з настоятелем, протоієреєм Петром Бабієм, перейшли з Московського патріархату до Хмельницької єпархії УПЦ КП. Таке рішення віряни прийняли на своїх зборах: «за» перехід до КП виступили 236 осіб, «проти» – 4.

Автор оповідає про життя селян Славутського та Ізяславського районів у 30-40-і роки ХХ століття на основі спогадів своєї матері Галини Аксаверівни Серединської, яка зазнала комуно-сталінських репресій, пережила фашистську окупацію, голодне повоєння комуністичного режиму. Один із розділів присвячений Станіславові Полькевичу, брату матері автора.

Кабінет міністрів України затвердив надання статусу учасника бойових дій після перебування в зоні проведення антитерористичної операції не менше 30 діб або участі в бойовому зіткненні.

Оперативно та мобільно бригада АДС прибуде на виклик

Після поломки обладнання, що належить «Укртрансгазу», фахівці «Хмельницькгазу» вже поновили газопостачання промисловим споживачам. Для прискорення подачі газу іншим споживачам необхідно спростити для газовиків доступ до газового обладнання в помешканнях.

В області за 8 місяців 2016 року відмічається стабілізація, а за деякими нозологічними  формами і зменшення захворюваності населення на інфекційні хвороби. Завдяки профілактичним заходам не реєструвалась захворюваність черевним тифом, дифтерією, кором, туляремією. Своєчасно проведені протиепідемічні заходи в осередках захворювань дали можливість не допустити  розповсюдження та втримати на поодиноких випадках такі захворювання, як: епідемічний паротит, краснуха, лептоспіроз.

Показується ban_27-27mm.jpg
Привіт! Ми – равлик та павучок! Ми ще не ходимо до школи, як і ти, і нас цікавить все на світі! А цей журнальчик розповідає про наші пригоди! Ось що можна зустріти на його сторінках: наліпки для розвивальних завдань та розваг; англійська сторінка з нашим другом містером Снейком; наліпки з літерами абетки; шнурівки, щоб твої пальчики були вправними; математичні ігри для тебе і твоїх братиків та сестричок; кумедні пальчикові іграшки; творча майстерня, де ти зможеш створити справжні картини із ниток, крупів, тканини та іншого незвичного матеріалу; пізнавальні сторінки, які розкажуть тобі про все на світі; розмальовки; безліч розвивальних ігор та завдань навчать тебе думати, писати, вирізати, бути уважним і творчим!
Передплатний індекс: 86655.
 
 

6 вересня військовослужбовці безпосереднього підпорядкування 48 окремій інженерній бригаді від’їхали на схід України. “Я впевнений, що особовий склад, який відправляється сьогодні на війну, з честю та гідністю виконає усі поставлені на нього обов’язки. Кожен військовослужбовець – відданий своїй справі та готовий до останнього боронити кордони нашої держави”, - зазначає командир 48 бригади Віктор Коршок. За його словами, у зв’язку зі збільшенням кількості військовослужбовців бригади, ротації  стануть частішими.  Провести захисників українських кордонів завітали рідні, які не приховували сліз, представники міської влади, духовенство, друзі, колеги. “Швидше за все, цього разу ми їдемо на три місяці, а це довше ніж зазвичай. Тому, мабуть, буде важче”, - зізнається військовослужбовець Володимир. Рідні ж молять Бога, аби військові дії на сході якнайшвидше завершилися.

У Масівцях Хмельницького району 4 вересня відбувся схід села з пристрастями, скандалом. Озлоблені жителі звинуватили сільського голову і місцевого депутата у дерибані землі. Люди обурені привласненням колишнього колгоспного яблуневого саду (близько 30 гектарів) і розбазарюванням пасовища.

Останнім часом селян Хмельниччини та й усієї України турбує серйозна проблема – зникнення води в колодязях. Схоже, що на зміну всесвітньому потопу, яким звикли нас лякати, приходить реальна засуха?

Казнокрадів і хабарників, вимагачів у мундирах і мантіях нарешті приструнять: з першого вересня хоч і зі скандалами, затягуванням і саботажем, але  вступив у дію закон про електронне декларування доходів  державних чиновників усіх калібрів і мастей. Тепер записати на тещу чи престаркуватого родича шикарний лімузин  або заміський маєток, чи щось коштовне, небезпечно. За приховування статків і невідображення їх у декларації про доходи  можна навіть у буцегарню потрапити.
  Зі скрипом система, на розробку якої уряд Данії виділив три мільйони євро, запрацювала. На порталі Єдиного державного реєстру електронних декларацій з’явилися перші звіти чиновників про доходи. Безперечно, цей закон боляче вдарить по корупціонерах, ласих нажитися за чийсь рахунок. А ще він важливий тому, що ліквідовує останню перепону на шляху до безвізового режиму з Євросоюзом.

Рівно два роки тому наша газета зверталася до вас, шановні читачі, з проханням допомогти маленькому Михайлику видряпатися з тенет важкої недуги, яка загрожувала обірвати його дворічне життя. Кістковий мозок хлопчика не виконував кровотворну функцію, тому з шести місяців Михайлик практично постійно був на лікуванні у гематологічному відділенні  обласної дитячої лікарні. Однак хлопчику врятувати життя могла лише трансплантація кісткового мозку. Операцію погодилися зробити в Італії, та для цього потрібно було 110 тисяч євро.

Під такою назвою в Хмельницькому обласному художньому музеї відкрилась ретроспективна виставка знаного хмельницького художника Сергія Гульшані,  присвячена його 80-річчю.

Подібні заходи для Європи не рідкість, в Україні відбувалися п’ять разів, а в Хмельницькому — вперше. В дворі обласної ради відбувся Духовний сніданок. Представники утвореної Духовної ради, до якої ввійшло 18 релігійних конфесій Хмельницького, очільники області, міста, управлінь і структур у такій неформальній обстановці обговорювали шляхи співпраці задля процвітання міста, області й країни в цілому.

Футбольні команди  другої ліги  «Поділля» Хмельницький і «Кристал» Херсон після завершення матчу  за  мирного рахунку 1:1 вже залишили поле і йшли в роздягальні. Раптом  при вході в підтрибунне приміщення стадіону «Поділля» між гравцями суперників виникла далеко не мирна  перепалка,  що переросла в  бійку. Не зумівши вгамувати забіяк, наряд поліції  після попередження використав проти них спецзасіб – газовий балончик.

Більше того, знову значно подорожчає життя. Авжеж, веду мову про чергове підвищення тарифів на електроенергію. З першого вересня електроенергія, нагадаю, коштує: до 100 кіловат (у сільській місцевості — до 150) — 71,4 копійки за кіловат замість 57 копійок;
 — від 100 до 600 кіловат (у селі від 150 до 600) —  1,29 гривні замість попередніх 99 копійок;
 — понад 600 кіловат — 1,638 копійки замість 1,479 копійки.
 Цікаво, але українці сприйняли це майже спокійно. От що значить належним чином підготувати народ до чергового подорожчання! Адже інформація про це мусувалася всюди протягом півроку (якраз стільки часу й минуло після попереднього підвищення тарифів на електроенергію). Тому народ, певно, звик. Чи просто так уже затягнув паска на власному поясі, що аж дух перехопило і від цього й слово вимовити важко?

Позичати – погано, бо потрібно ж віддавати. А якщо все ж довелося позичити, то краще таки повернути борг до останньої копійчини; перевіривши-звіривши, документально засвідчивши, що розрахунок остаточний. Бо нині на боржників чекають зграї круків – колектори. А вони можуть неабияк зіпсувати життя. До нашого часопису надійшов лист:

За словами  одного досвідченого лікаря, персонал медичних сестер поділяється надвоє: сестер і сестричок – сестричок милосердя. Сестри звикають до людського болю, професія стає для них способом заробляння коштів на прожиття…
До неврологічного відділення Дунаєвецької районної лікарні, як пацієнт, я потрапив  задля проходження однієї універсальної медичної  процедури. У коридорі відділення повідомив про мету свого приходу молодій медсестрі. «Женя! Женя Василівна!» – та відразу взялася когось викликати. На ці слова з однієї палати вийшла статечна жінка в медичному  халаті.
Процес лікування у більшості випадків, як відомо, супроводжується відчуттям болю. Навряд чи подібне приносить комусь задоволення. Тож, коли до мого ліжка з голкою в руках підійшла чергова медсестра, внутрішньо я з’їжачився. Яке ж було моє приємне здивування, коли вістря голки практично безболісно потрапило у мою судину. Це й стало приводом для знайомства з тією самою Женьою – медсестрою Євгенією Василівною Івановою. «Маю п’ятдесят років досвіду», – короткою  відповіддю вона знівелювала мій подив. Та почуте викликало ще більший інтерес – про вік цієї гарної жінки.

Коли вона, тендітна дівчина, вперше прийшла до благодійного фонду «Патріоти України» з проханням взяти її з собою в поїздку на передову, волонтери заперечили. Мовляв, який там з тебе толк, хочеш допомогти — краще організуй збір допомоги хлопцям. Так і зробила. Кілька разів поспіль і у рідному селі Бережанка, що у Хмельницькому районі, і серед колег, знайомих організувала збір продуктів, найнеобхіднішого захисникам на передову. Але в поїздку проситися не переставала. Адже там брат Сашко в артилерії служив. А вона так хотіла його побачити, та й батьки дуже хвилювалися, як там син. І «Патріоти України» не встояли. Взяли Світлану Красуцьку з собою.

Ми вже повідомляли в газеті, що в Іванківцях  Старосинявського  району селяни у місцевому ставку знайшли чоловічу голову. Згодом у парку неподалік виявили і розчленоване тіло 34-річного місцевого жителя. Правоохоронці  оперативно  встановили особу підозрюваного та затримали його в Одесі.

У бразильській столиці  Ріо-де-Жанейро з 5  по 21 серпня тривали Олімпійські ігри.  Посланці Хмельниччини виступили гідно: двоє з них вибороли нагороди, ще четверо увійшли до чільної шістки.
У «Подільських вістях» вже розповідалося про успіхи подолян, а зараз подаємо лише статистичні дані всіх учасників з нашого краю.

День медового Спаса столичний художник Валерій Франчук любить зустрічати у рідному селі Зелена Красилівського  району, серед земляків, разом з великою родиною та  сім’єю брата  Петра. А напередодні великого православного свята  в обласному художньому музеї відкрилась і персональна виставка митця, яка стала ювілейною, 170-ою  у його творчій біографії, і третьою персональною – в стінах обласного художнього музею.

Коли торік у квітні закладали  капсулу та перший  камінь дев’ятиповерхівки для прикордонників та їхніх сімей, мало хто вірив, що новосілля відбудеться так швидко. Але у  післядень Незалежності України урочисто відкрили першу чергу новобудови. Ордери на квартири  цього дня  отримали 32 сім’ї, з них 12 – учасники   антитерористичної операції.

Саме так, як  у двадцятих  роках гайдамаки армії УНР, а потім — у сорокових, вояки УПА, а не прилизаною, вихолощеною цитатою із вірша Маяковського мав би відповісти Президент  воюючої України у День 25-річчя Незалежності нашим воріженькам лютим.  Але чи  то дипломатичний хист Петра Олексійовича, чи боязнь втратити покупців продукції Липецької фабрики «Рошен» не дозволили йому навіть на словах стати гідним  нащадком «прадідів великих», тож маємо, як казав незабутній Кравчук, те, що маємо. Бо які «шутки», коли навіть у той самий момент, коли Порошенко цитував Маяковського: «Москаль, на Украину шутки — не скаль!», на фронті  не припинялися обстріли рашистами  наших позицій, лилася кров  і гинули українські патріоти? Але вже й на тому спасибі, що у своєму виступі Петро Олексійович  назвав москалів — москалями, зауваживши, що «Росія не змогла і ніколи не зможе поставити Україну на коліна».