У здоровому тілі – здоровий дух. Цю азбучну істину кожне покоління засвоює зі школи, втім саме у школі фізкультура часто стає другорядним і навіть загрозливим предметом: сучасні діти  у спортзалі не витримують стандартних  навантажень, а ЗМІ переповнені  тривожною інформацією про випадки дитячої смерті під час  уроків  фізкультури.  Чимало батьків воліють за краще  здобути у поліклініці рятівну довідку про начебто слабкий стан здоров’я дитини, а школи  натомість додатково навантажують «головнішими» предметами, приміром, математикою чи іноземною.
Тож  коли одна з найкращих шкіл Летичівського району – Сусловецька ЗОШ І-ІІІ ступенів — обрала понад десять років тому освітню модель сприяння здоров’ю дітей для сталого розвитку, це попервах видавалося ледь не  розтринькуванням інтелектуального освітнього потенціалу. Адже школа стабільно «виручала» район у здобутті призових місць на районних, обласних, всеукраїнських  олімпіадах та змаганнях з основних, як кажуть, предметів. І ось – фізкультурі нібито надано особливий статус.

ша Хмельницька область у реформуванні державної та комунальної преси, яке розпочалося із введенням в дію з 1 січня нинішнього року відповідного Закону України, незабаром стане своєрідним феноменом.

У цій народній мудрості довелося переконатися і мешканцям сіл Шаровечка та Мацьківці, що у Хмельницькому районі. За свої кревні земельні паї, які заробили в колгоспі або ж отримали у спадок від батьків-трударів, нині мають зиску аж… 1280 гривень. За них ледь можуть придбати чотири центнери пшениці. Це при тому, що більшість сільгоспвиробників краю виплачує нині пайовикам чи не удвічі більше.

Як і переважна більшість хмельничан, у січні разом із платіжкою за газ отримав «заяву-приєднання до умов договору постачання природного газу побутовим споживачам». І відразу виникла думка, що в Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, серйозні проблеми не тільки із математикою (докладніше див. «ПВ» №№ 10-11 від 28 січня, «Брехливі тарифи»; й до цієї теми ми ще повернемося наприкінці матеріалу), а й з філологією. Настільки заплутано написати угоду, так «погратися» в бюрократичні премудрості — треба мати хист. Цей документ, його «загадкові положення», змусив споживачів масово звертатися до нашого часопису та на телебачення. Мабуть, запитів із проханням роз’яснити, що ж у тому папірці, не бракувало й у газівників, бо вони терміново організували прес-конференцію, аби розтлумачити, що ж таке незрозуміле понавигадували бюрократи із НКРЕКП.

“Питання пільгових перевезень нас роз’єднує! Влада хоче посварити маршрутників та пільговиків!” Такі та подібні висловлювання доводилися чути неодноразово під час зустрічей, слухань, нарад з проблематики перевезення пільгових категорій громадян. Справді, депутати й уряд вигадали безліч пільговиків, а фінансувати їх належно «забувають». А на місцях чубляться водії з інвалідами — пенсіонерами — ветеранами: вирішують возити — не возити, кого і в якій кількості, безкоштовно чи за гроші. Причому, як легко здогадатися, від пільгової категорії на таких заходах беруть участь містяни; «голосу села» практично не чути. А там такі самі пільговики — ветерани, пенсіонери тощо. В них є теж своя думка щодо відшкодування — адресна допомога, за яку часто-густо виступають і перевізники. До редакції надійшло два листи, які перегукуються з матеріалами, що друкувалися на шпальтах нашого часопису:

Із багатьох речей черпає творча людина наснагу. Розкривається, знаходить нові ідеї в спілкуванні з однодумцями. Надихає майстра і визнання його досягнень,  інтерес із боку оточуючих.  Самовдосконалюється, осягає глибини майстерності, передаючи іншим свої знання, досвід.

У Львові  американська промоутерська компанія «Fight Priomotions» провела турнір професійних боксерів з України, Білорусі, Грузії та Казахстану.

У неділю, 27 березня, в Харкові завершилися змагання у вищій лізі  чемпіонату України з волейболу. Чемпіоном став хмельницький «Новатор».

Понад  сорок учасників АТО  нині навчаються в Хмельницькому інституті соціальних технологій університету «Україна». Важливо,  що учасникам антитерористичної операції надаються пільги в оплаті за навчання в розмірі до 50 відсотків від річної вартості – попри відсутнє державне фінансування цього закладу.
Загалом університет «Україна» є першим у нашій державі вищим навчальним закладом, який взяв курс на соціальну підтримку й іншої категорії молоді – з  особливими потребами.

У манежі Київської міської школи вищої спортивної майстерності завершилися останні офіційні всеукраїнські змагання в приміщенні  – зимовий чемпіонат України з легкої атлетики серед ветеранів.

Тріумфом збірної команди Хмельниччини завершився чемпіонат України з легкоатлетичного кросу в Цюрупінську Херсонської області.

За підтримки обласного відділення НОК України у святково прикрашеному спортивному залі Гуменецького навчально-виховного комплексу   Кам’янець-Подільського району проведено традиційний відкритий обласний турнір зі стрибків у висоту «Подільська весна».

За ініціативи департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради у місті над Смотричем  вперше відбувся поетичний фестиваль –  «Поділля Open». Організатором численних заходів у рамках свята виступила міська централізована бібліотечна система.   Упродовж   трьох днів у різних мальовничих куточках міста проходили театралізовані дійства. Як відзначила  директор департаменту Альона Кузема, вони об’єднали обдарованих не лише подолян, а й наших співвітчизників із багатьох регіонів  країни.

Завершився другий тур Всеукраїнського конкурсу «Кращий читач-2016» серед учнів 6-7 класів – читачів бібліотек Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи. На першому етапі брали участь понад 200 шанувальників художньої літератури, з них – 30 найкращих змагалися за перемогу.

Маєм партії та блоки,
Що до влади рвуться кожен раз.
І як вибори настануть,
Ось тоді вже «думають  про нас».

Про щастя
Життя – річ складна, а по-справжньому щасливим може бути тільки той, хто навчився сам собі його не ускладнювати.

Хмельницький голова Олександр Симчишин, після громадських слухань та обговорень, призначив на посаду начальника міського управління освіти 35-річного Романа Миколаїва, історика, претендента на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук, автора багатьох книг, присвячених українській культурі. Особистість нового очільника спрямувала на нього активну публічну увагу. У духовно-світоглядних пріоритетах Романа Миколаїва опоненти побачили загрозу вільному становленню юних хмельничан, зокрема, в питаннях релігійної етики.

Актуальні проблеми розвитку легкої промисловості та можливості виходу на ринки ЄС обговорювали на круглому столі у Хмельницькій торгово-промисловій палаті представники влади, бізнесу, контролюючих органів, освіти, громадськості та ЗМІ. Тема актуальна і цікава як для регіону, так і для всієї країни. Хмельниччина сьогодні є не тільки торговою столицею України (відома своїми гуртовими ринками), але має великий потужний промисловий потенціал для розвитку виробництва та створення нових точок економічного зростання. Саме ідею вивчення існуючих можливостей для створення нових кластерних структур у сфері легкої промисловості на Хмельниччині та започаткування пілотного проекту з виходу на ринки ЄС в Україні окреслила віце-президент Конфедерації дизайнерів та стилістів України Голда Виноградська. 

вірність військовій присязі та незламність духу Президент України Петро Порошенко підписав Указ про нагородження Героя Майдану з Полонщини Івана Васильовича Гриніва.

Політична криза, викликана розвалом коаліцїї у Верховній Раді, затяглася й лихоманить суспільство. Ведеться підкилимна вовтузня і відверта гризня за крісло прем’єра. На тлі повного зубожіння українців це виглядає гидко. Хоча парламент дав негативну оцінку роботі уряду, його очільник Арсеній Яценюк не хоче добровільно йти у відставку, тримається за посаду і руками, і зубами. Минулого тижня він прагнув показати себе великим піклувальником народу, просторікував про подолання кризи в економіці, іноді вдаючись до відвертого окозамилювання і невиправданого оптимізму.

Цей життєрадісний одинадцятирічний хлопчик понад усе хоче перемогти хворобу, аби знову взяти до рук  гітару та разом із дорослими збирати кошти для українських воїнів та поранених бійців. Артем Харченко — маленький патріот-волонтер із Старокостянтинова, котрий має унікальний голос, не раз брав участь у благодійних акціях на вулиці Проскурівській, що в обласному центрі, співав у шпиталях пісні Кузьми Скрябіна, Христини Панасюк, Олександра Пономарьова…

Управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації напередодні Великодніх свят запрошує долучитися до акції “Народ з армією, армія з народом” небайдужих громадян. Усе зібране буде передане нашим бійцям-землякам у зону проведення антитерористичної операції. Смаколики до Великоднього столу військових, харчові продукти, речі першої необхідності  можна приносити за адресою: м. Хмельницький, вул. Грушевського 87, каб. 217.

Кожного дня поліцейські повідомляють про випадки шахрайства, пов’язані з тим, що людей дурять просто по телефону, взнаючи код банківської картки, а потім – знімаючи гроші. Тому правоохоронці закликають остерігатися псевдобанківських працівників.

У Городоцькому районі  стартувала важлива патріотична акція – послання учасника бойових дій Другої світової війни – учаснику АТО.

Редакція засипана листами читачів. У них, окрім запитань, — острах: чи не залишаться вони в боргу перед державою після усіх субсидійних перипетій? Бо надто вже м’яко стелять... Так і чекай якогось зовсім не приємного сюрпризу! Тим більше, як пишуть читачі, подібне уже проходили у 90-х роках. Кому ж хочеться повтору?! І як би не запевняла наша влада, що все буде гаразд, і ніхто й не думає лукавити, народ не дуже охоче цьому вірить. Втім, питання довіри до нашої ріднесенької держави, котра не раз і, на жаль, навіть не два, таки обдурювала своїх громадян — це, як мовиться, тема іншого матеріалу. Ми ж мусимо розповісти про те, що ж саме відповідає нині влада на схвильовані запитання читачів.

Поки тривали дискусії і підготовка нових законів про освіту та профтехосвіту, верховні радці у законі про Держбюджет-2016 затвердили, що фінансування профтехосвіти в рамках проведення децентралізації передається на місцеві бюджети. І це без обговорення, як сніг на голову!
Виходить, уряд не заклав на цей рік ніякої підтримки галузі, тоді як торік місцевим бюджетам була передбачена державна субвенція у 5,8 мільярда гривень! Що тут почалося! З початку року 78 закладів профтехосвіти 33 міст України забили тривогу: їхні потреби у фінансуванні перевищують власне надходження у бюджети тих міст! Профтехосвітяни по всій країні вдалися до протестів.  Верховна Рада уже 4 лютого проголосувала за внесення змін до бюджету і Бюджетного кодексу щодо фінансування ПТО. Вирішили, що всі навчальні заклади, окрім тих, що діють на території обласних центрів, повертаються на фінансування з обласних бюджетів, яким таки надасться державна допомога. Субвенцію розділили: одна спрямовується на часткову підтримку підготовки власне робітничих кадрів, а інша — на фінансування загальноосвітньої підготовки, яку у закладах ПТО діти  отримують так само безкоштовно, як і в школах, повністю за рахунок держави. І міста обласного значення, яких теж зобов’язали фінансувати зі своїх бюджетів заклади профтехосвіти, теж отримали б окрему допомогу на підготовку робітничих кадрів за держзамовленням, і окрему — на надання середньої освіти  учням ПТНЗ, наголошує Антоніна Харчук, заступник директора — начальник управління професійної освіти та ресурсного забезпечення департаменту освіти і науки облдержадміністрації. Отримали б. Та Президент не підписав депутатських поправок. Проти них категорично виступив Мінфін. Днями ж повідомили, що глава держави заветував цей закон і повернув на доопрацювання зі своїми поправками.  У якому ж становищі нині заклади профтехосвіти області?

31 травня 2002 року колишній голова Полонської райдержадміністрації підписав розпорядження за № 136 про передачу в оренду водойм підприємцю Д. Ф. Гончаруку, де йдеться: «Відповідно до Конституції України, Земельного кодексу України, на підставі поданих документів, керуючись ст. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України: передати в довгострокове користування на умовах оренди землі водного фонду загальною площею 218 га, розташовані за межами населених пунктів с. Новолабунь і с. Микулин та землі водного фонду загальною площею 38,6 га, розташовані за межами населених пунктів с. Великі Каленичі та с. Малі Каленичі суб’єкту підприємницької діяльності Гончаруку Дмитру Філімоновичу для ведення рибного господарства...»

Так журі  32 міжнародного фестивалю  професійних театрів, який нещодавно відбувся в Литві, у  місті Рокішкіс, оцінили творчу роботу  Хмельницького обласного академічного театру ляльок.

Чотирнадцять медалей завоювали українські спортсмени на чемпіонаті Європи з жіночої, вільної та  греко-римської боротьби в латвійській столиці  – Ризі.

У румунському місті Араді  завершився кубок Європи з метань за участю представників з 31 країни континенту.

У Львові відбувся чемпіонат України з кульової стрільби.

Народна іграшка, яка нині зберігається хіба що в музеях та колекціях шанувальників давнини, все ж відроджується зусиллями ентузіастів, які розуміють  і читають зворушливу мову традиційних оберегів. Саме таким оберегом – яскравим, добродійним,  нині дивує сучасників подружжя   майстрів народного мистецтва Семена Тлустого та Галини Шумило з Городка.  Вони вже тривалий час займаються виготовленням, художнім розписом  і популяризацією  відомої яворівської народної дерев’яної іграшки – ремеслом, яке нині стало культовим мистецтвом і привертає увагу сучасників.

Міжнародний  день  лісу  святкують 21 березня, починаючи з 1971 року. Щороку в цей день фахівці з усього світу обговорюють  всі аспекти багатства  й корисності лісу, закликають до його збереження та примноження.

Жителі селища Понінка, що на Полонщині, продовжують висловлювати невдоволення через закриття терапевтичного відділення. Виходять на мітинги, перекривають дороги, словом, вживають усіх можливих заходів, аби зберегти свій лікувальний заклад.
Тема, звісно, не нова. Відколи українські можновладці рушили реформаторськими стежками, дії чиновників вже не раз збурювали громадськість. Відстоювати школи, лікарні, ФАПи, інші соціальні об’єкти людей змушувала, насамперед, думка, що подібна практика лише шкодить і їм, і розвитку їхніх населених пунктів. А з набуттям чинності реформи децентралізації та створенням об’єднаних громад, проблема лише загострилася.

 

 

 

Яких тільки свят не понавидумували собі люди, аби хоч на день втекти від сірої буденності. І хоч в українців їх також вистачає, та минулих вихідних у світі відзначалося таке свято, сутності якого нам ще довго-предовго не осягнути. Бо й справді, в наших умовах, коли основна маса громадян заледве зводить кінці з кінцями, гучно святкувати Міжнародний день щастя якось зовсім недоречно. Та й традиційний рейтинг найщасливіших країн світу, який підготували незалежні експерти ООН, здається, реально відображає стан нашого життя, бо ж недарма Україна опинилася аж на 123 місці із 157 країн. Для порівняння, наші сусіди-поляки посіли 57 сходинку, а найщасливішими виявилися громадяни Данії. Оцінювання відбувалося за такими показниками як ВВП, тривалість життя, соціальний захист, захист прав і громадських свобод, а також кількість грошей, які мешканці жертвують на благодійність.

«Подільські вісті» на своїх шпальтах неодноразово порушували проблему виснаження подільських чорноземів. Зокрема, не так давно стурбованість щодо нещадної експлуатації землі, інтенсивного збіднення унікального ґрунтового покриву, яким володіє Хмельниччина, висловив в інтерв’ю «Земля вмирає, або Чому деградує основне національне багатство» директор Хмельницької філії ДУ «Інституту охорони ґрунтів України», кандидат сільськогосподарських наук Валерій Гаврилюк. У керівника державної установи, інших науковців-ґрунтознавців нині причин бити на сполох більше ніж достатньо.

Останнім часом серед пацієнтів побутує думка, що найпростіше вилікуватись від грижі диска при остеохондрозі — це погодитись на оперативне лікування.
Слід нагадати, що остеохондроз, про який часто можна прочитати у висновках рентгенологів та клініцистів, не є хворобою, а відображає вікові зміни, які можна порівняти з сивим волоссям, про яке кажуть: «мої роки — моє багатство». Цей стан набуває ознак захворювання тоді, коли організм не встигає пристосуватися до змін у диску, наслідком чого є подразнення корінців нервів, вплив на судини та навколишні структури.

Традиційний кубок з кульової стрільби імені легендарного командувача Української повстанської армії Романа Шухевича  зібрав рекордну кількість учасників — 32 команди, 140 спортсменів.

У Хмельницькому під патронатом Національного олімпійського комітету України відбувся традиційний всеукраїнський турнір з вільної боротьби серед юніорів та жінок, присвячений пам’яті Героя Радянського Союзу  Олега Оніщука, який загинув в Афганістані, виконуючи військовий обов’язок.

На зимовому чемпіонаті України зі спортивної ходьби в Івано-Франківську збірна нашої області, сформована з восьми представників міста Хмельницького та Ярмолинецького району, зайняла одинадцяте місце.

Наші владці, як то кажуть,  полонених не беруть. Наповал ошелешують своїми скороспішними  рішеннями-реформами. Їх реалізація на місцях, як висловився аналітик, переростає у фронти і протистояння. Йдеться про освіту, яку цьогоріч чекає суцільна оптимізація. Приміром, замах на профтехосвіту, який здійснили перед новим 2016-м, — це окрема серйозна тема. Чи бліцкриг проти малокомплектних шкіл, яких в Україні — третина від усієї кількості — що вже болюча проблема... З усіх сил берегли ті маленькі школи громади і відділи освіти. А їх з кожним роком  більшає, бо ж це нас, українців, усе меншає. Та щось соціально-економічних реформ на поліпшення економіки, демографії не чути.
Торік, 24 грудня, Президент підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», згідно з яким упродовж 2016 року має відбутися закриття малокомплектних шкіл з чисельністю учнів менше 25 чоловік у сільській місцевості.  Дослівно формулювання з поправкою гласить: «За рахунок освітньої субвенції не здійснюється з 1 вересня 2016 року фінансування загальноосвітніх навчальних закладів (крім закладів початкової школи), кількість учнів в яких становить менше 25 осіб.

Коли порозуміються влада—перевізники—пільговики?
Питання пільгових перевезень та відшкодування за них — постає на Хмельниччині з року в рік. Але цьогоріч воно  дуже загострилося. Чому? З одного боку, уперше Верховна Рада, приймаючи держбюджет, відмовилася від відшкодування перевізникам — переклала цю проблему на плечі місцевих бюджетів. А там коштів катма, не очікували — не передбачали від наших нардепів такого «подарунка» — треба терміново знаходити гроші. З іншого боку, зазвичай проблеми між перевізниками та пільговиками виникали на рівні водій — пенсіонер—інвалід—дитина. Нині ж із зони бойових дій повертаються наші герої-захисники. Воїнам АТО також передбачений безкоштовний проїзд. І коли водії починають «вередувати» через перевезення  людей, які ще нещодавно заглядали в очі смерті, — це вже зовсім інший рівень проблеми. Військовослужбовці, які повернулися з зони бойових дій, можуть і не стерпіти такої наруги від «тиловиків». Даруйте за слово, але воно було мовлене у «найвищому кабінеті» області — сесійній залі обласної ради: «Можна й у рило дати!» Так один із воїнів у запалі відреагував на брутальну поведінку перевізників. За день до цього в іншій залі нашого «білого дому» говорилося: «Якщо не можете вирішити проблему, то звільняйтеся, а ми спалимо цю богадільню!». Тобто пристрасті з початку року вирують.

Нещодавно «Подільські вісті» писали про так звану ізяславську демілітаризацію, внаслідок якої було практично повністю розбазарено і знищено військове містечко № 13. На фоні ізяславської соціальної катастрофи абсолютно інший підхід був у міської влади Славути. Мер міста Василь Сидор, виявляється, зумів розпорядитися військовим майновим комплексом максимально раціонально і доцільно.

До лічильників вже віддавна боюся підходити: наперед знаю, що нічого втішного там не побачу. І ось вчергове їх проклинаю, надто — електричний. Байдужий за злою волею нашого «народного» прем’єра А. Яценюка кружечок з набором циферок мовби суворо каже мені, пенсіонеру: «Слухай, Іване Васильовичу, не розслабляйся, а ще на одну-дві дірочки затягни паска на своїх штанях — треба за електрику платити більше! І я, глибоко обурений, проробляю, на жаль, цю вже традиційну для себе, бідака, процедуру — не заплатиш вчасно, відріжуть к бісу електродроти.
Але ж і це ще не все. Знову подорожчав проїзд у маршрутці — плати. Хлібина — теж. Плати! Перловка (а це їжа ж «пенсіонерська!») підскочила чогось на гривню. Цигарки — також на гривню. Їй-бо, самосад взявся б курити. Але на балконі він не росте. Ото ж, виходь, Ваню, на нього і кричи на все горло: «Гвалт! Наш уряд своєю «ціновою політикою» рішуче і цілеспрямовано убиває нас, українців».
Ми, покірні, вже звикли до фраз на зразок: українці дуже терплячий народ. Але ж це терпіння колись може раптово увірватися. І ніякі мільйони та мільярди не порятують тих, хто нахабно грабує народ! Так їм і треба.

Уже підростає нове покоління нашої молоді, яка світоглядно сформувалась Майданом та його ідеалами. Який він у протяглості, у світогляді, у мистецтві? Майданівці, Небесна Сотня  за два роки після Революції гідності уже стали головним героями мистецьких творів у багатьох жанрах. Які з них залишаться  мистецьким дзеркалом української революції ХХІ століття, покаже час.

Після закінчення Вінницького педагогічного університету Іван Вараниця повернувся у рідне село з дружиною. Він прихопив із собою  вазон — дерево щастя, яке посадив ще на третьому курсі, коли побрався зі студенткою Аллою. Вони уже дев’ятнадцять років  разом, а вазон, який  називають ще грошовим, розрісся  розкішним кущем і не поміщається на підвіконні.

Ввечері чотирнадцятого березня на сході в районі села Покровське Донецької області під час виконання бойового завдання трагічно загинув 28-річний кам’янчанин Андрій Кухар.
Капітан, заступник командира з озброєння 48-ї інженерної бригади Головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України, в/ч А3479 (Кам'янець-Подільський). Навчався у Кам'янець-Подільському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою. Військову службу розпочав у 2009 році з командира взводу, далі — курсовий офіцер, командир інженерної роти. На схід відбув в рамках чергової ротації наприкінці лютого 2016 року. Без батька залишилися 4-річна донька та 2-річний син.

Почесною відзнакою Хмельницької міської ради "Мужність і відвага" нагородять 22 полеглих за Україну хмельничан, котрі проявили виняткову мужність, героїзм та відвагу під час Революції Гідності, захисту кордонів України та її територіальної цілісності та віддали життя за Вітчизну. Таке рішення сьогодні, 16 березня, прийняли депутати міської ради.

Мій знайомий якось сказав, що коли хочеш нині жити спокійно — не вмикай телевізор, не читай газет, не заглядай в Інтернет. Бо там, що новина, то як у тій казці: чим далі — тим страшніше і жахливіше.
І справді. Он у пресі та електронних засобах масової інформації знову зарясніло негативом. Насамперед багато українців оніміли від заяви президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера. Цей відомий політик світового масштабу вперше і привселюдно констатував, що найближчі 20-25 років Україна не зможе набути членства в Євросоюзі.

Минулої суботи відбувся двадцять четвертий випуск у Національній академії Державної прикордонної служби України. Когорту тих, хто віддано оберігає рубежі держави, поповнили 273 офіцери-прикордонники. Більше чотирьох десятків із них отримали дипломи з відзнакою.

Першими підсумками та результатами після ста днів роботи на посаді міського голови з хмельничанами у прямому ефірі телебачення поділився Олександр Симчишин.

Про це запитали у заступника голови облдержадміністрації, котрий опікується питаннями агропромислового розвитку в області, Володимира Кальніченка.

У Гуменецькій сільській раді об’єднаної територіальної громади, до складу якої увійшов 21 населений пункт району, запрацював перший серед сільських громад, не лише на теренах області, а й України, центр надання адміністративних послуг. За словами його керівника Валерія Свідера, відтепер у місцевих мешканців відпала необхідність їздити у Кам’янець-Подільський за отриманням довідок, оформленням чи реєстрацією того чи іншого документа.
Як поінформував посадовець, фахівці цього постійно діючого робочого органу територіальної громади можуть надати якісні послуги з питань містобудування та архітектури, підприємницької діяльності, екології, реєстрації житла, земельних відносин та багато інших. До речі, гуменецькі фахівці готові надавати послуги мешканцям будь-яких населених пунктів області, й не тільки.

У сьогоднішній нашій розмові з директором виконавчої дирекції Хмельницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Сергієм КІНДЗЕРСЬКИМ  — про всі питання, які цікавлять застрахованих осіб.

Вихованці спортивного клубу  «Чайка» разом із своїм тренером, президентом Кам’янець-Подільської федерації тхеквондо ВТФ Сергієм Чайкою, радником голови районної ради,  почесним президентом Федерації тхеквондо  Сергієм Кротіком повернулися з чемпіонатів Європи серед клубів і юнаків та  з етапів Кубка світу.
 Змагання проходили  впродовж  двох тижнів у Турції та Об’єднаних Арабських  Еміратах. Юні тхеквондисти Кам’янеччини отримали п’ять нагород. Так, Дмитро Міщук із села Голосків здобув “золото” на етапі Кубку світу з тхеквондо ВТФ та “срібло” на чемпіонаті Європи серед клубів. Давид Нестеров із села Жовтневе  та Влад Козак із Довжка виграли бронзові  медалі на чемпіонаті Європи серед юнаків, Валерія Терехова  з Грушки – “золото”  на Кубку світу.
Кошти на змагання  (близько 90 тисяч гривень) виділив Сергій Чайка.

Молода спортивна команда альпіністів  у складі Миколи Колосовського, Наталії Мостової і В’ячеслава Мурави має намір цьогоріч підкорити п’ять гірських вершин Паміру і Тянь-Шаню висотою понад 7000 метрів. Причому зробити це за короткий відрізок часу у високих горах — 50 днів.

Чемпіонат України з футзалу серед команд екстра-ліги вийшов на фінішну пряму. Минулих вихідних відбулися повторні чвертьфінальні ігри фіналу плей-оф.
Хмельницький «Спортлідер+» у хорошому настрої приймав «Титан-Зорю» з Покровського.  Справа в тому, що наші хлопці в гостях здолали цього суперника в післяматчевих пенальті (основний час — 4:4). Але  домашній матч легкою прогулянкою для наших земляків не став. Суперник першим відкрив рахунок. Подоляни спромоглися  відповісти лише одним голом. Отже, знову довелося пробивати пенальті. Хмельничанам і цього разу пощастило: вони були влучнішими.  У півфіналі їхнім суперником буде «Локомотив» Харків, який без проблем двічі здолав команду  «Приват» Кривий Ріг.
А от «Продексім» Херсон з великими труднощами пробився до наступного етапу. Йому знадобилося три матчі, аби взяти гору над «ЛТК-ІнБев-НПУ» Луганськ-Житомир-Київ. Суперник херсонців у півфіналі — «Енергія» Львів.

За рішенням Наглядової ради Товариства від 3 березня 2016 року обрано Козачука Олега Івановича виконуючим обов'язки генерального директора ПАТ «Хмельницькобленерго». Олександр Леонідович Шпак, який працював на цій посаді з 1998 року, за власним бажанням  вийшов на пенсію.

foto

10 березня неподалік села Лісові Гринівці Хмельницького району 59-річний водій рейсового автобуса сполученням «Красилів — Хмельницький» не впорався з керуванням та допустив зіткнення з вантажним автомобілем «Scania» під керуванням 29-річного хмельничанина. У наслідок ДТП шестеро пасажирів автобуса, — найстаршому з яких 66 років, а наймолодшому — 11 років, — отримали травми. Наразі за даним фактом проводиться перевірка.

Напередодні 8 березня Президент нагородив видатних жінок: Ви є символами нової держави

Президент Петро Порошенко напередодні Міжнародного жіночого дня зустрівся з видатними жінками, серед яких — учасниці АТО, волонтери, медики, вчителі, артисти та спортсмени, і привітав їх з прийдешнім святом. За значний особистий внесок у соціально-економічний, науково- технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, зразкове виконання службового обов’язку та багаторічну сумлінну працю відзначено чотирьох наших землячок: орденом "За мужність " ІІІ ступеня нагороджено екс-мера міста Нетішина ОМЕЛЬЧУК Ольгу Іванівну; звання "Заслужений майстер народної творчості України" присвоєно майстрині художньої вишивки БЛАЩУК Людмилі Сергіївні; звання "Заслужений артист України" присвоєно солістці обласної філармонії, викладачу Хмельницького музичного училища імені В.І.Заремби ЛЕОНОВІЙ Олені Володимирівні; "Заслуженим працівником освіти України" стала завідувач кафедри Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ГІЛЬБЕРГ Тетяна Георгіївна.

В обласному центрі  незабаром можна буде заблукати навіть корінним хмельничанам: місто готується до остаточного перейменування вулиць, провулків, проїздів, які досі «дихають»  іменами діячів та подій  як Російської імперії, так і її спадкоємця – радянської тоталітарної ідеології.

Тривалий час невизначеність правового статусу вояків-добровольців та членів їхніх родин спонукала до думки, що ми живемо в умовах не лише «гібридної війни», а й «гібридного миру». Лише нещодавно, 2 лютого, Верховна Рада України ухвалила зміни до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Ми попросили юриста Олександра АРИХА роз’яснити правові тонкощі щодо статусу членів родин полеглих добровольців.

9 березня — особливий день для кожного свідомого українця: день гідності і свободи. Йдемо до Тараса. Читаємо його вірші і по-новому осмислюємо його думи і святу любов, віддану Україні.

 Три роки знадобилося Барському районному суду, аби нарешті завершити справу деражнянського судді О. С. Дворніна, якого звинувачували в отриманні хабара у розмірі шести тисяч «вічнозелених» доларів. 11 лютого судова епопея завершилася і вже колишній суддя отримав шість років позбавлення волі з конфіскацією майна.

З приходом теплих весняних днів у лісах, на схилах берегів річок з’являються  тендітні первістки оновленої землі — первоцвіти.

Другий рік поспіль за підтримки обласного відділення НОК України в Старокостянтинові відбувся міжобласний турнір з легкої атлетики на честь Героя України Сергія Бондарчука, колишнього вчителя фізики місцевої гімназії, який загинув у Києві в ході трагічних подій Революції гідності.

Частина II. 6:20 — на користь корупції

Корупція як та чума. Вже років зо три, як добралася вона і до Генерального плану розвитку міста Хмельницького, який мав діяти до 2031 року. Кажу мав, бо як виявилось, Генплан перетворили у «фільчину грамоту». Так, аби змінити цільове призначення кількох десятків ділянок міської землі, що впали в око конкретним забудовникам, депутати Хмельницької міської ради на сесії в березні 2015 року поспіхом перекроїли цей стратегічний для обласного центру документ.
Однак щось, як то кажуть, пішло не так… Житель Хмельницького Руслан Білик із допомогою активістів кількох громадських організацій довів у суді, що рішення знакової для статків окремих забудовників сесії було чистісінької води фабулою, а правити Генеральний план розвитку Хмельницького в ручному режимі є прямим порушенням законодавства.

7 березня на пункт зв’язку 1-ї державної пожежно-рятувальної частини надійшло повідомлення про те, що на вулиці Прибузькій, що у Хмельницькому, на автостоянці горить два автомобіля «Porshe Panamera» та «Volswagen Taureg».  Рятувальники за лічені хвилини ліквідували пожежу. За попередніми даними, ймовірною причиною пожежі  став підпал.

Правоохоронці просять допомогти розшукати безвісти зниклу Богдану Волосенко.

24 лютого дівчина раптово зібрала всі свої речі та пішла з дому (м. Хмельницький) у невідомому напрямку. Прикмети: виглядає на 18-19 років, 160 см на зріст, худорлявої статури, овальне обличчя, світле волосся середньої довжини. Була одягнута у жовтогарячу куртку та сині джинси. Якщо Ви десь бачили цю дитину - телефонуйте з мобільного на гарячу лінію "Служби розшуку дітей" за номером 116 000. Для абонентів усіх мобільних операторів дзвінки - безкоштовні.

В обласному центрі до 25 березня, з 09.00 до 17.00, виконуватимуться роботи з омолодження дерев, розташованих з праву боку вулиці Шевченка, на ділянці від Старокостянтинівського шосе до вулиці Горького. У зв’язку з цим буде перекрито половину вулиці. Тролейбуси, що курсують у мікрорайон Ракове, здійснюватимуть об’їзд за маршрутом тролейбуса №3 (вулицею Проскурівською, провулком Горького). Адміністрація комунального підприємства із зеленого будівництва і благоустрою міста сподівається на розуміння і просить вибачити за тимчасові незручності, спричинені виконанням необхідних робіт.

http://izadm.gov.ua/photo/news/podiaka1%2003%2003.jpg

3 березня голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков у присутності активу району урочисто вручив благочинному храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату митрофорному протоієрею о. Володимиру Ковальчуку подяку командування 53 окремої механізованої бригади за волонтерську допомогу.

 Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою зареєстровано кримінальне провадження щодо привласнення чужого майна та службового  підроблення службовими особами одного з акціонерних товариств Дунаєвецького району, що призвело до безпідставної витрати бюджетних коштів.
Сімнадцять земельних часток (паїв), розташованих на території Горицької сільської ради Славутського району, передано в оренду товариству з обмеженою відповідальністю без відома їх власників.

Сьогодні о 2.50 випадкові свідки повідомили оперативно-координаційний центр Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області  про пожежу на вул. Соборній, що в обласному центрі. Негайно до місця виклику було направлено чотири відділення рятувальників. На час прибуття вогнеборців, дах  безгосподарчої будівлі був повністю охоплений вогнем і палахкотів, як свічка. Полум’я здіймалося на висоту вище дахів триповерхових будинків, розташованих на вулиці. Пожежу, яка обійняла площу до 200 кв. м, було успішно ліквідовано.  Причина займання встановлюється.

У зиму ми входили легше. Хоча б тому, що в душах було більше сподівань і віри. В очах — більше оптимізму. В гаманцях — більше грошей.
 Ми, звісно, готувалися до виснажливого опалювального сезону. Хто гривні, мов на чорний день, складав. Хто  встановлював твердопаливні котли чи поновлював грубки і завзято рубав дрова. Хто на газовім котлі мало не пломбу ставив, аби рука не потягнулася вмикати, щоб потім цілу зиму палити лишень у грубках, сахаючись холодних кутків, взуваючись у шиті валянки і кутаючись у теплі камізельки...

По 1500 гривень з бюджету міста отримає кожен містянин, що проходить процедуру гемодіалізу. Таке рішення прийняли члени виконавчого комітету міської ради.

2 березня із зони бойових дій повернулось 30 хмельницьких бійців, котрі протягом 1,5 місяця виконували бойові завдання в Донецькій області.

Mugnist-3.jpg

Указом Президента України від 17 лютого 2016 року № 57/2016 за громадянську мужність, самовіддане відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, виявлені під час Революції Гідності, постановлено нагородити орденом “За мужність” ІІІ ступеня жителів Хмельниччини: АБАЄВА Олександра Павловича, ГРИНІВА Івана Васильовича, ГРИЦАЯ Андрія Юрійовича, ЗАРЕЧНЮКА Вʼячеслава Володимировича, КОЗЛОВСЬКОГО Олександра Володимировича, КРАВЧУКА Юрія Миколайовича, ОНУФРІЄВА Павла Анатолійовича, ПАНЧУКА Анатолія Анатолійовича, ПОЛУДНІЦИНА Олександра Федоровича,ТРАПЕЗУНА Сергія Вікторовича, ЯЩУКА Олександра Васильовича.

Частина І.  Дудка Дунаєвського чи  архітектурні казуси Хмельницького

Обласний центр стрімко обростає новобудовами — житловими будинками та торговельно-розважальними комплексами. Війна війною, зубожіння населення зубожінням, а для будівельного бізнесу, що виростає з корупційних схем, корупційними схемами годується та ними вимощує майбутнє — умови якнайкращі. Тому, що суцільний хаос у земельних питаннях та напрацьовані «входи та виходи» дозволяють досить легко захоплювати, зокрема, юридично невпорядковані земельні ділянки в різних куточках міста, поближче, звісно, до його центру.   
По-друге — мораторій на інспекторські перевірки, також відсутність конт-ролю на будівельних майданчиках, призвів до того, що  чимало   з таких будівництв у Хмельницькому ведеться з численними технічними та юридичними порушеннями. Зі скарг громадян дізнаємося, що непоодинокими є навіть випадки, коли будівлі під житло здаються не повністю завершеними. А довести такі речі в судах майже нереально.  От вам і дармова вигода, і економія.
   Третій, чи не головний «бонус», – постійне депутатське лобі в Хмельницькій міськраді. Це на початку дев’яностих років минулого століття чи не 80 відсотків депутатського корпусу міста складали виробничники, які щиро прагнули зробити місто кращим. Нині більшість обранців — представники чи  ставленики бізнесу. Почасти будівельного. Тож і працюють такі депутати виключно на власні інтереси. Ці інтереси кровні, вони попри все. Ради них обранці довірливої  громади не гребують, на жаль, нічим. Навіть підтасовуванням та перекроюванням «вручну» Генерального плану  Хмельницького, головного  стратегічного документа  розвитку міста, як це було зроблено, зокрема, на сесії міськради в березні минулого року. Втаїти цього шила в мішку не вдалося  завдяки активістам громадських організацій  та численним судовим засіданням. А  разом із цим шилом  на голову нової мерської команди висипалося й чимало інших колючок.

Незабутнє побачення з Тарасом Шевченком – нашим сучасником – хмельничанам влаштували  легендарні співачки, український вокальний дует заслужених артисток України  Лесі та Галини Тельнюк. Дует «Сестри Тельнюк» 30 років тому став одним з перших  на вітчизняних мистецьких теренах, хто почав виконувати поезії  з «Кобзаря» у стилі напівзабороненої у радянські часи рок-музики. Нині їхню творчість називають унікальним зразком сучасного переосмислення поетичної класики. Пісні у їхньому виконанні   називають «феноменом правдивості» і «ліками від розпачу». Їх звучання проникає в душу.

Ще підлітками Ольга та Петро Войталюки познайомилися у школі-інтернаті. І ніхто з них не сподівався, що разом долатимуть життєвий шлях. Бо ж Петро подався у Петербург, навчався на художника. Уже на відстані юнак збагнув, що розлука з Олею його пригнічує й написав їй листа, сповненого туги і смутку. А дівчина теж зізналася у почуттях, які давно приховувала у глибині своєї душі. Тож їхнє кількарічне листування завершилося весіллям.

foto

Там вони замінять своїх колег, які вже близько 1,5 місяці забезпечують громадський порядок в Донецькій області.

У свою школу вони, четверо випускники різних, але зовсім недалеких у часі років, обіцяли повертатися на традиційні зустрічі однокласників, і у веселому гаморі згадувати уроки, дитячі витівки, учительські настанови та шкільних друзів. І повернулися разом – навічно, героями. І вперше у школі дають спільний урок — з меморіальної дошки пам’яті.

Вроджені вади розвитку (ВВР) — головна причина малюкової смертності у розвинутих країнах світу. Саме тому в 2015 році за ініціативи 12 провідних організацій світу з охорони здоров’я започатковано відзначати щорічно 3 березня Всесвітній день запобігання вродженим вадам розвитку.

Протягом доби із суботи на неділю на Хмельниччині наклали на себе руки дві п’ятнадцятилітні дівчинки, — повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій. Перше самогубство сталося близько 16:00 години в селі Сербинівка Старокостянтинівського району. Дитина повісилася на горищі будинку. Друге самогубство таким же способом вночі вчинила дівчинка зі Славути.

Цей крилатий український вислів найточніше підходить до резонансу, який викликала минулого тижня публікація стенограми засідання Ради національної безпеки і оборони України від 28 лютого 2014 року, на якому розглядалося питання територіальної цілісності держави у зв’язку із загрозою анексії Криму.

Протягом двох вечорів  в обласній  філармонії відбувалися добродійні  акції, різні за тематичним наповненням, але об’єднані спільною ідеєю: виховання патріотичного  українця засобами національної культури.

Таку назву має повість відомої  подільської письменниці, радіо- і тележурналістки, громадської діячки  Оксани Радушинської, яку професорсько-викладацький склад міжнародного університету розвитку людини «Україна» у зверненні до Президента, прем’єр-міністра та міністра освіти і науки України запропонував включити до шкільної програми з української літератури для учнів 7 класу, для вивчення на уроках з позакласного читання.

У Львові на навчально-спортивній базі літніх видів спорту Міністерства оборони відбувся чемпіонат України з дзюдо серед юнаків і дівчат до 18 років.

У Миколаєві на чемпіонаті України серед юніорів з фехтування на шаблях збірна Хмельниччини у складі нетішинців  Максима Поліщука, Владислава  Садовця,  Віктора Тарикіна і Володимира Данилюка зайняла друге місце, поступившись у фіналі команді господарів змагань.

У Львові завершився четвертий тур групи «А» вищої ліги  чемпіонату України з волейболу.