З 12 травня денонсовано всі домовленості з Російською Федерацією про добудову 3-го та 4-го енергоблоків ХАЕС. Президент держкомпанії "Енергоатом" Юрій Недашковський повідомив, що на даний момент компанія займається пошуком нових партнерів на новій техніко-економічній та політичній основі.

Тривалий час наша Хмельниччина знову залишалася без керівника облдержадміністрації. І хоч область й начебто жила у своєму звичному ритмі, а чиновники облдержадміністрації виконували свою буденну роботу, ефект «відпущених віжжів» все одно спрацьовував. Якщо, до прикладу, два роки тому серед областей України Хмельниччина посідала шосте місце за економічними показниками, то тепер... двадцять третє.
Цю невтішну статистику констатує під час нашої зустрічі Олександр Корнійчук, новопризначений голова Хмельницької облдержадміністрації. У нього і розпитуємо, як планує виправляти ситуацію, і які першочергові завдання ставить перед собою.

27 травня на Хмельницькому стадіоні «Поділля» відбудеться благодійний концерт, приурочений Дню прикордонника. Кожен, хто придбає квиток, внесе свою часточку для купівлі сучасного реанімобіля для військових у зону АТО.

Відбулося засідання комітету з присудження обласної премії імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики. Ця премія присуджується з 2012 року. Лауреатами премії в минулі роки стали: Олексій Тимощук – відповідальний секретар Хмельницької обласної газети «Подільські вісті» (2012 р.), авторська група журналістів науково-просвітницької програми «Імена» Хмельницької обласної державної телерадіокомпанії «Поділля-центр» у складі Анатолія Трачука, Олени Павлюк, Раїси Токар, Володимира Паламаря, Любові Курманської (2013 р.); Богдан Теленько – редактор газети Хмельницької міської ради «Проскурів» (2014 р.), Петро Маліш – хмельницький журналіст і письменник (2015 р.).

Пам’ятним для юних талановитих хмельничан та провідних митців і викладачів  шкіл естетичного виховання обласного центру став день, коли вони отримали  в мерії  свідоцтва стипендіатів  міської ради.
Сертифікати  цьогорічним стипендіатам особисто вручав міський голова Олександр Симчишин, а відповідне рішення сесії міської  ради  було прийняте 11 листопада минулого року. Грошової щомісячної винагороди  удостоїлися 15  учнів шкіл естетичного  виховання та 20 викладачів і митців.  Стипендії присуджено  на конкурсній основі за досягнення в музичному (вокальному та інструментальному), хореографічному та декоративно-прикладному жанрах.

Майже два роки в Ізяславі діє громадська організація ветеранів учасників АТО, яку очолює підполковник Володимир Павлюк. Кадровий військовий не за чутками знає, що таке війна. Особисто з будівельною бригадою зводив оборонні споруди на сході України, провів до лав Збройних сил сина. Отож, коли мобілізовані ізяславські новобранці попросили про допомогу, за два дні організував доставку найнеобхіднішого на Рівненський полігон, де були відсутні навіть елементарні речі, до прикладу, матраци, а солдати спали на голих дошках.

Шукаючи економічні реформи, дивлюсь на курси валют у банках і на сайти статистиків та фіскалів. Сподіваючись їх знайти, занурююсь у гаманець та заглиблююсь у зміст спічів можновладців на щотижневих телевізійних політшоу. Пошуки тривають під час щомісячного перегляду комунальних платіжок і цінників у магазинах. У телевізорі між цифр декларацій чиновників і виведених в офшори коштів можновладців прагну знайти здобутки влади та рух уперед. От чомусь не вдається відшукати ці реформи, як не прагну, — лише зубожіння та занепад бачу. А може, зір вже з роками не той, може, щось проґавив, не второпав недолугим розумом. І через це вам, шановні читачі, не спроможний донести усю епохальність змін, які відбуваються в державі. Мабуть, потрібна допомога фахівців, аби розтлумачили, де ж економічний прогрес у країні. Причому не одного, а кількох. Так би мовити, хоч маленький, але круглий стіл із представниками бізнес-спільноти.
Ми зустрілися з головою ради підприємців у Хмельницькій області Наталею Бєляковою (президент обласної Торгово-промислової палати), заступником голови ради Наталею Потаповою (експерт ради підприємців при Кабміні) та членом секретаріату ради Юрієм Яриною (член асоціації митних брокерів України), аби пошукати реформи разом. Чи знайшли їх — читайте у матеріалі. Хоча правильніше його анонсувати так: що потрібно робити владі, з точки зору представників підприємницького загалу, аби запустити економіку України.

Детальніше читайте в №№58-59 від 26 травня.

Відколи хмельничани отримують платіжки за електроенергію, їм додалося стресів. Адже у тих папірцях показники використаних кіловатиків значно відрізняються від тих, які споживачі записали в розрахункові книжки. Скажімо, якщо я протягом місяця використала 250 кіловат і уже сплатила за них, то у платіжці, яка надійшла із запізненням, побачила уже показник 273 кіловати. А це вже інша сума, яку обчислюють працівники «Хмельницькобленерго», утворюючи борги. Тому споживачі скаржаться у редакцію газети.

Майже рік тому на сесії Кам’янець-Подільської міської ради було затверджено нинішню мережу бібліотечної системи міста, до складу якої увійшли центральна бібліотека та вісім бібліотек-філій, серед яких дві — для дітей. На утримання цієї мережі за рік витрачається 3500,2 тисячі гривень бюджетних коштів, з них — 396,4 тисячі гривень на енергоносії та 3020,1 тисячі гривень на заробітну плату 56 працівників книгозбірень.
Без сумніву, це зовсім мало, і таке обмежене фінансування галузі культури не дозволяє у повному обсязі забезпечувати потреби бібліотечних закладів. Скажімо, у минулому році на комплектування фондів бібліотек з міського бюджету витрачено трохи більше 40 тисяч гривень на передплату 80 найменувань періодичних видань. Поповнення книжкових фондів відбувалось лише з таких джерел як державні програми, подарункові видання, обмінний фонд, а на придбання літератури за останніх п’ять років було виділено взагалі тільки… 55,6 тисячі гривень. Такий стан справ негативно впливає на розвиток бібліотечної мережі.

Фінал конкурсу «Міс Хмельниччина-2015» відбувся в приміщенні телерадіокомпанії «Поділля-Центр». Цьогоріч заявки до участі в ньому подали близько півтори сотні подолянок, з яких двадцять були допущені до безпосередньої підготовки і творчих змагань. У фінал потрапили лише 10 красунь.

З 25 по 28 травня у Городку нашої області, в спортивному комплексі «Епіцентр» проходить чемпіонат України з важкої атлетики.

У центрі веслування німецького Дуйсбургу відбувся перший етап спринтерського Кубка світу з веслування на байдарках та каное за участю 604 спортсменів з 61 країни, у тому числі 21 представника України.

— Найстрашніше зробити перший крок у безодню, коли настають три секунди вільного польоту, і поки відкриється купол парашута. Потім чекаєш землю. Повз неї ще ніхто не пролітав, – говорить Ірина Паригіна, старший лейтенант, начальник групи автоматизації батальйону зв’язку, яка здійснила сьогодні 75-й стрибок. – Різниця між першим стрибком і десятками наступних тільки в тому, що на початку не знаєш нічого, а потім приходить досвід. На прийняття миттєвих рішень завжди впливає страх, як природний, логічний стимул. Не бояться тільки дурні. Напевно, тому і забобони є: чоловіки намагаються не голитись до стрибка і всі під час програми підготовки ходять в одному й тому ж одязі, яким брудним би він не був. У нас немає останнього стрибка, є тільки крайній.

Коли минулорічного квітня Миколі Іськову з Пахутинець Волочиського району  вручили повістку, без жодних  вагань пішов боронити країну.  Після тримісячного навчання у Яворові його, колишнього піхотинця, розподілили в саперний батальйон. «Не повернусь я звідти живим, — поділився сумними передчуттями з рідним братом Анатолієм, — який же з мене, піхотинця, сапер? Мені б автомат у руки…».

Марш із фаєрами та кричалками відбувся в обласному центрі на честь Дня Героїв. Юні ультраси, які ж є і членами молодіжного військово-спортивного товариства "Сокіл" – молодіжного крила ВО "Свобода", вигукували патріотичні гасла, співали пісень та палили вогні. "Ми проводили тиждень українського кіно в міських школах – якраз напередодні сьогоднішнього дня, щоб молодь більше знала і розуміла історію, - каже ініціатор акції та депутат облради Віктор Бурлик. – Наш марш демонструє всім, що ми пишаємося всіма нашими Героями, тими людьми, які в різні відрізки часу поклали своє життя за Україну." Від кінотеатру ім.Шевченка хода пройшла центральними вулицями до головного майдану міста, де стела пам'яті вже сучасних Героїв Майдану та АТО.

«Нам не так страшні московські воші, як українські гниди!»
Симон Петлюра.


Свій завжди кусає болючіше, та й відступництво ближнього — дошкульніше. Не суть важливо, про що йдеться — дружбу, кохання чи державу. Тому можу зрозуміти фронтовиків із полку «Азов», які ще вчора з-під Дебальцевого, Іловайська, Донецького терміналу в наплічниках — по шматках, виносили тіла полеглих друзів, а сьогодні, зачувши про підтримку владою можливих виборів у ДНР-ЛНР, десятитисячною колоною вийшли на мирний протест під Верховну Раду.

До Європи — мегакроками: так означили у Хмельницькому 21 травня мистецькі акції, приурочені традиційному Дню Європи в Україні.

Незважаючи на примхи погоди, хмельничани активно відзначили Всесвітній день вишиванки. Порівняно молоде свято, адже цьогоріч сповнилося йому лише перший десяток років, стає дедалі масовішим, популярнішим і цікавішим. Принаймні, у нашому обласному центрі. Адже до його проведення-організації доволі відповідально долучилися і влада, і громадські організації, і студенти, й школярі, й пересічні мешканці. Різнобарв’ям кольорів і візерунків дивували всі: від малечі у дитячих садочках до поважних пенсіонерів. Та що там малеча! Навіть найменшеньким одинадцятьом хмельничанам, які народилися напередодні, подарував Хмельницький міський голова Олександр Симчишин вишиваночки — символ життя гарного, під небом мирним, щоб оберегом осявали їхній путь.

У різні віки чи майже в одночассі Всевишній дарував кожній нації генія, який власним життєвим подвижництвом на полі духовному вибудовував храм, аби народ, ідучи в цю святицю, міг прозріти й усвідомити своє національне “Я”. В Україні таким є Тарас Шевченко.

З нагоди 155-річчя повернення Тараса Шевченка в Україну в обласній філармонії відбулася прем’єра авторського проекту заслуженого артиста України Миколи Довгальова «Музика легендарної групи «Пінк Флойд» та поезія Великого Кобзаря».

 Пригодницькими та історичними творами нашого земляка, хмельничанина Юрія Сороки зачитується нині вся Україна. Пропонуємо читачам фрагмент оповідання  автора, яке ще не виходило  друком.

Вже сорок літ вчитель від Бога, талановитий музикант Петро Водяний веде  гурток юних бандуристів «Кобзарик», надихає учнівські колективи «Троїстих музик» та «Веселих музикантів», вокальний ансамбль хлопчиків «Козачата».. У самій глибинці, далеко від шумних доріг, у мальовничому куточку Городоччини. У Тростянецькому НВК «Школа І-ІІІ ступенів — дитячий садок»,  що на теренах Новосвітської сільської ради.

Цікава, неординарна мистецька акція триває нині на Білогірщині. Життя у неї вдихнули працівники сектору культури та релігій райдержадміністрації, районного Будинку культури та централізованої бібліотечної системи. За задумом натхненників, майстрині мають топографічно зобразити на полотні двадцять п’ять сільських рад з назвою центральної садиби, і те, що безпосередньо символізує кожну з громад. Розмір карти становить 2х2,5 метра.

У Хмельницькому обласному центрі фізичного виховання учнівської молоді понад 70 спортсменок змагалися за нагороди чемпіонату України з вільної боротьби.

На Всеукраїнських змаганнях з фехтування на шпагах «Київська весна», які стали четвертим етапом «Дитячої ліги 10-13», відзначилися члени сім’ї Мазур, що представляють Хмельницький фехтувальний клуб.

У польському місті  Іновроцлаві відбулися міжнародні змагання «9-th Piastowski Race» з півмарафону (21,0975 км).  З другим результатом – 1 год. 04 хв. 45 сек. дистанцію подолав Олександр Матвійчук з Ізяславщини.
На чемпіонаті України «Ковельський півмарафон» четверте місце зайняв Ігор Порозов з Полонщини (1 год. 05 хв. 33 сек.). Ігор Русс з Полонного, котрий нині проживає а Києві і виступає за столицю, фінішував сьомим.

На Кубку Києва з легкої атлетики, присвяченого 71-й річниці завершення Другої світової війни, дебютний у сезоні старт на біговій доріжці зробила Вікторія Калюжна з Полонського району.
Вона першою подолала 3000 метрів на стадіоні “Піонер” за 9 хв. 33,05 сек. Попереду відповідальні старти, адже протягом місяця Вікторія сподівається виконати олімпійський норматив.

За що котам в АТО треба поставити пам'ятник-2

Вони попереджають наших бійців про артобстріли, допомагають зігрітися у вогких бліндажах, стежать за чужинцями, вбивають гризунів, підіймають своїми пустощами настрій. Вони - ходяче щастя.

З ініціативи Хмельницького міського голови під час пленарного засідання шостої сесії міської ради було запропоновано позачергово розглянути питання про виділення фінансової допомоги з резервного фонду міського бюджету кільком військовим частинам, прикордонній академії та міському об’єднаному військкомату на зміцнення матеріально-технічної бази.

Як з'ясувалось, голова сільської ради неодноразово вимагав 20 тисяч гривень від місцевого мешканця за ведення господарської діяльності в місцевій водоймі.

Служба безпеки України спільно з прокуратурою і внутрішньою безпекою поліції викрили на хабарі начальника одного з районних секторів Державної міграційної служби в Хмельницькій області. Під час затримання він намагався з’їсти гроші.
 «Чиновник вимагав від жителя Хмельниччини 1600 гривень за прискорення оформлення закордонного паспорта. Під час затримання чоловік намагався позбутися речових доказів і спробував з’їсти гроші», — повідомляють у прес-центрі СБУ. Вирішується питання щодо оголошення затриманому про підозру за ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України.

Напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій   на запрошення директора районної бібліотеки Людмили Молчанової та депутата районної ради — очільника волочиських батьківщинівців Ігоря Бойчука, із презентацією книги політв’язня путінського режиму, депутата Верховної Ради України від фракції «Батьківщини» Надії Савченко у  Волочиську побувала  сестра героїні – Віра.

Зростання ціни на гречку, безумовно, можна розцінювати як аномалію. Чомусь саме ця крупа стала інвестиційною заручницею фінансової нестабільності в державі. Згідно з даними Державної служби статистики, з 29 лютого по 30 березня 2016 року середні ціни на гречану крупу підвищилися на десять відсотків, сягнувши 30 гривень 82 копійок за кілограм. А днями я купувала її по 33 гривні за кілограм. Це — з мішка. Вартість фасованої — близько сорока гривень. Проте чи виправдане таке здорожчання?

Тепер, після зміни уряду, «папєрєдніком» вже можна назвати Арсенія Яценюка. Він пішов у відставку, але спадок його діяльності українці будуть відчувати на собі ще дуже довго. Наприклад, так звану реформу медицини, яку розпочав уряд Арсенія Петровича. Медична галузь, як той пацієнт, опинилася на операційному столі реформування, от тільки урядовці виступили не в амплуа досвідченого хірурга, а, швидше, невмілого патологоанатома.

Відділення для тимчасового перебування нетверезих громадян можуть відкрити на базі Хмельницького міського протитуберкульозного диспансера (вул. Житецького, 22). Такими планами поділився новий очільник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач. Також він наголосив, що поки що ця ідея – на рівні планів.

Через терни
Так склалося, що храм Української Православної церкви Київського патріархату в Деражні з’явився лише минулого року. І то шлях її становлення, який пройшов за якихось півтора року благочинний міста Деражні протоієрей Петро Байда, лежав через суцільні терни. Десятиліттями перед тим спроба прийти на ці землі впиралася, як не прикро тепер про це говорити, в опір місцевої влади, яка сприймала лише Московський патріархат.
Але отець Петро таки сформував за короткий час чималу церковну громаду. Слово Боже рідною мовою люди сприймали з відкритим серцем. Та й у священика, направленого владикою в Деражню з Теофіпольського району, був чималий досвід за плечима — парафія на кілька довколишніх сіл, будівництво храму в селі Великий Лазучин, яке відбувалося завдяки відомому подолянину Василю Корнійовичу Шуляку.

Вже другий рік триває неоголошена війна на сході України. Оцінити її адекватно, сидячи в тилу і користуючись доступною інформацією, неможливо. Ймовірно, це можна буде зробити років через надцять.
Чому? Візьмемо, до прикладу, офіційні військові джерела. Вони про ситуацію на фронті,  м’яко кажучи, недоговорюють. Чуєш: за зведеннями  штабу АТО за такий-то день поранені один-двоє, вбитий — один. А медичний персонал прифронтових шпиталів у соцмережах волає про волонтерську допомогу, бо за цей же день хлопців у критичному стані або з важкими пораненнями надійшло в ДЕСЯТКИ разів більше.  Приховується реальність, бо можлива дестабілізація? Тоді чому, запитується, допускається, щоб у тій же Інтернет-мережі  сепарські сайти, з поміткою «ликвидирован укро-каратель»,  безкарно викладали фотографії загиблих захисників України з усіма біографічними подробицями, а проукраїнські  ЗМІ цнотливо ховалися за безликими «двохсотими»? І це лише частка «надійного» тилу.  Бо іншу частку складають такі собі «втомлені» від війни. Втомилися? Навідайтеся у найближчий шпиталь!
Нам ще треба буде дізнатися про справжні причини  і наслідки війни. Цей жорстокий гібрид — наші біль і сором. Але це аж ніяк не зменшує заслуги перед Батьківщиною воїнів-героїв, патріотів, котрі нині захищають Україну.

Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» провів  фізкультурно–оздоровчий  захід з дворового футболу серед юнаків віком 13-14 років на спортивному майданчику зі штучним покриттям Хмельницького національного університету.

Під час міжнародної матчевої зустрічі легкоатлетичних юніорських збірних України, Румунії, Ізраїлю, Кіпру в Нікосії перше місце в метанні списа з результатом 72,21 м здобув  вісімнадцятирічний Захар Міщенко зі Старої Синяви, який нині підвищує свою майстерність в олімпійському коледжі імені Івана Піддубного (м. Київ).

У Дніпропетровську на Кубку України з веслування на байдарках та каное пам’яті олімпійської чемпіонки Юлії Рябчинської визначалися  члени національної збірної, котрі стали претендентами на поїздку до олімпійського Ріо згідно з уже здобутими ліцензіями, а також  ті екіпажі, які стартуватимуть  у Дуйсбурзі (Німеччина) на відбірковому турнірі до ігор.

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ТДВ «Дунаєвецький маслозавод» та ДП «Аромат» в особі філії «Лактіс» загалом на 22,112 тисячі гривень за антиконкурентні узгоджені дії на ринку заготівлі молока.

Коли доймає нестерпний головний біль, то Ганна Якимовська не шукає пігулку, що знеболює, завдаючи  шкоди. Моя давня знайома поспішає до місцевої цілительки бабусі  Василини Дубравіної за порятунком. І біль минає,  наче  хвороби й  не було.
Цього разу до Василини ми вирушаємо на гостини. А, погомонівши  з незвичайною жінкою, яка володіє  даром зцілення душі і тіла,   моєму  здивуванню   нема меж.

якщо Кабінетом Міністрів України найближчим часом в добровільному порядку не вирішить питання щодо повернення коштів територіальним громадам зон спостереження АЕС.

Співробітники СБУ викрили двох жителів Хмельницької області які воюють на боці так званих «ЛНР» та «ДНР». Їм оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній організації та сприяння її діяльності) ККУ.

«В зв’язку з тим, що будинок, в якому Ви проживаєте являється будинком дільничного інспектора та являється службовим, де передбачено кімнату для затриманих осіб, а також кабінет дільничного інспектора, Клубівська сільська рада просить Вас звільнити службове житлове приміщення, розташоване за адресою: с. Клубівка, вул. Г. Кірпи, 86 до 01.05.2016 року. Так, як Ви являєтесь учасником АТО пропонуємо Вам звернутися в сільську раду для постановки Вас на квартирний облік».

Одна з легенд про створення світу розповідає таке. До Бога-творця прийшли країни, яким він почав роздавати усілякі блага. Індії, приміром, — багату флору і фауну. Франції — родючі виноградні плантації. Англії — узбережжя морів. Німеччині — працьовитість, педантичність тощо.
Україна ж запізнилася на той захід. Довго Господь думав, що їй пожалувати, бо вже головне було роздано. Раптом уздрів, що в кутку лежать червоні шаровари та чарівний голос.
— Ось візьми їх. Будеш на весь світ запально танцювати і чарівно співати...

Коли професіоналізм поєднується з інтелектом, до того ж оздоблюється жіночністю, ліпшого поєднання, здається, і бажати не треба. Знаєте, про кого я? Про головного лікаря Новоушицької центральної районної лікарні Валентину ГЛАДІЙ. Хороший керівник, досвідчений лікар, депутат обласної ради. Вона, звісно, в усіх тонкощах знає свою справу, знає проблемні питання, яких щоразу чомусь все більше, і шукає, невтомно шукає шляхи їх вирішення.
Про реформи в галузі охорони здоров’я, про кадровий голод, про хронічне безгрошів’я і, попри все, про перспективи розвитку районної лікарні ми й ведемо нині мову з Валентиною Євгенівною:

Якщо п’ять років тому Богданівецький комбінат хлібопродуктів за результатами господарювання мав двісті тисяч гривень збитків, то минулий рік він закінчив із п’ятьма мільйонами гривень чистого прибутку.

азили, мабуть, і песимістів. Можна було очікувати підвищення відсотків на шістдесят, навіть вісімдесят, але удвічі… Нацкомісія, що здійснює державне регулювання (а точніше, знущання) у сферах енергетики та комунпослуг, оприлюднила на своєму сайті нові розцінки. Щоправда, нині зарано казати, що тарифи остаточні: НКРЕКП називає їх «прогнозованими рівнями тарифів». Тому, не виключено, якщо громадяни гучно заволають: «Владо, ти збожеволіла, схаменися!», їх трохи й зменшать. Але це лише припущення. Наразі поглянемо, як вирішили дотиснути всіх нас новими розцінками на послуги котелень.

Мудро кажуть: «Усі професії —  від вчителя, і тільки професія вчителя — від Бога». І хай лукаві люди не звинувачують сільську школу в бідності, відсутності нових технологій, бо це не її вина. Бо в педагогічному процесі найважливіше — спілкування між Учителем і Учнем. І піднести думку учня до висот, як писав Василь Сухомлинський, зможе лише вчитель-особистість, з якого хочуть брати приклад.
«Мої учні — то моє натхнення, що підняло колись на крило, мої учні — то злети й падіння, адже різне в роботі було. І я вдячний, що в моїй роботі будні є і святкові дні, і що поруч зі мною — діти, мої учні — мої вчителі!». Ці рядочки — з вірша «Автопортрет» нашого земляка Ігоря Гвоздовського.

Вже після перших матчів друго туру перехідного турніру чотирьох команд у Чернігові волейболісти хмельницького «Новатора» виконали своє завдання — потрапили до суперліги сезону 2016-2017.

На відкритому чемпіонаті Білорусії з плавання пам’яті О. А. Коваленка  в Бресті за участю 343 провідних спортсменів з Казахстану, Грузії, Вірменії, Латвії, Азербайджану, України, Росії добре заявив про себе хмельничанин Дмитро Гурницький. І хоча він не піднявся на п’єдестал пошани, зайнявши четверті місця, та все ж встановив рекорд України на дистанціях 50 м – 25,28 сек. та 100 м – 55,01 сек. у плаванні на спині.

У Хмельницькому відбувся міський шаховий турнір, присвячений Дню Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Цьогоріч виповнилася 101-а річниця з часу однієї з найжахливіших подій у сучасній історії — геноциду мільйонів вірменів Османською імперією 1915 року.

Нещодавно Ярмолинецька дитяча школа мистецтв урочисто відзначила свій півстолітній день народження.

У Дунаєвецькому районі в селі Гірчична зафіксовано спалах африканської чуми свиней (АЧС). За період з 3 до 10 травня в однієї особи зареєстровано загибель 7 з 14 свиней.

Чоловіка, котрий колов на вулицях Кам'янця-Подільського дівчат і жінок (найменшій жертві всього 10 років), - затримано.

Саме стільки написали школярі Старокостянтинівщини захисникам України  у рамках патріотичної акції “Солдатський трикутник – воїну АТО”.

Кам’янецькі військові відбули на Схід для захисту кордонів держави. 

На вулиці Гагаріна, що в обласному центрі, патрульні побачили двох непритомних підлітків на землі. Поліцейські викликали швидку допомогу, тільки тоді стало відомо, що діти перебувають у нетверезому стані.

Для хірургічного відділення Хмельницького військового шпиталю волонтери придбали апарат ультразвукового очищення інструментів, вартістю близько 22 тисяч гривень. Добра справа об'єднала два десятки небайдужих людей.

Як повідомлялося у ЗМІ, шпиталь гостро потребує нового обладнання. За словами начальника Хмельницького військового шпиталю полковника медичної служби Олександра Завроцького, медична апаратура, яка використовується, здебільшого придбана ще в радянські часи.

Якщо є можливість допомогти шпиталю обладнанням чи дороговартісними медикаментами, звертайтеся до керівництва закладу за телефонами: 067-62-42-658 та 64-35-48.

Тіньову оборудку з державними коштами у понад 100 тисяч гривень, які використовувалися на реконструкції приміщення дошкільного навчального закладу, виявили у ході проведення документального дослідження співробітники відділу боротьби з відмиванням доходів головного управління Державної фіскальної служби  у Хмельницькій області.
Внісши  недостовірні дані до офіційних документів, посадові особи будівельної фірми завдали матеріальної шкоди дошкільному навчальному закладу на суму                118 тисяч гривень. Причому гроші на ремонт дитсадка були виділені з держбюджету.

Кабінет Міністрів України з 1 травня цього року встановив єдину ціну на газ для населення на рівні 6879 гривень за 1000 кубометрів. Це рішення Прем’єр-міністр Володимир Гройсман назвав важким. А також висловив упевненість, «що ми в цьому питанні поставимо крапку, і це буде остання зміна ціни на газ в житті нашої держави».

У третю неділю травня світ згадує  померлих від СНІДу

На заключному — другому світовому ліцензійному турнірі з вільної боротьби в Стамбулі (Туреччина) українські спортсмени виконали завдання тренерського штабу і здобули ще три олімпійські ліцензії для нашої країни. Вони не лише дійшли до фіналу, щоб гарантувати путівку до Ріо-2016, але й виграли змагання.

На чемпіонаті України з вільної боротьби серед юніорів 1996-1998 років народження в Білій Церкві до числа призерів увійшли двоє хмельничан.

У м. Декешчаба (Угорщина) відбувся п’ятий, заключний етап міжнародних дитячих змагань із фехтування на шпагах “Olimpici”. Вони стартували в листопаді і тривали протягом шести місяців. Кожен етап проводився для кількох вікових груп послідовно в різних містах Угорщини.

Міжнародна матчева зустріч з легкої атлетики серед збірних юнацьких команд України, Білорусі і Туреччини у Луцьку завершилася перемогою наших спортсменів.

  Про конкурсний відбір кращих опорних закладів Хмельницької області

 20.04.2016 Хмельницький № 184/2016-р

Про затвердження Положення про конкурсний відбір кращих опорних закладів Хмельницької області.

За результатами проведеного конкурсу на проект пам'ятного знаку героям АТО,  кращим було визнано проект Миколи Паламарчука.

В обласному центрі почастішали факти крадіжок номерних знаків із автомобілів. Правоохоронці зауважують, зловмисники полюють в основному на дорогі елітні іномарки. У деяких випадках пропадають обидва номерні знаки, а інколи крадуть тільки передній чи задній.

На Хмельниччині правоохоронці спіймали зловмисника, який скоїв ряд тяжких злочинів та 11 років переховувався.

Боєць 8-го полку спеціального призначення Олександр Дарморос на інвалідному візку одружився на своїй нареченій Олені. У відділенні щелепно-лицевої хірургії та стоматології Головного військово-медичного клінічного госпіталю в Києві відбулася урочиста церемонія реєстрації шлюбу. Пара проживала разом 5 років і виховує двох дітей.

5 травня в Україні розпочався весняний призов на строкову військову службу. Про це повідомляється в указі Президента України №122 "Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу в 2016 році" від 2016 року.

1

Борщівські поліцейські розшукують 25-річного Комарніцького Дмитра Дем’яновича, уродженця с.Кадиївці Кам’янець-Подільського району Хмельницької області, який на даний час проживає в с. Зелене Борщівського району Тернопільської області.

Ввечері, 2 травня, молодий чоловік вийшов з дому і до сьогодні не повернувся. Розшукуваний на зріст 170-175 см, худорлявий, обличчя овальне, волосся русе, коротке. З особливих прикмет – шрам над правою бровою та татуювання на внутрішній стороні кисті правої руки у вигляді ієрогліфа.

Якщо ви бачили Комарніцького Дмитра Дем’яновича чи володієте інформацією про його можливе місцеперебування, телефонуйте за номерами у Борщові (03541) 2-12-45, 2-19-48, моб. (096)127-12-97, або «102» у будь-який підрозділ поліції.

Із Михайлом Купчишиним зустрілися у Старій Синяві. Зазвичай пенсіонер добирається до райцентру пішки, хоча шлях із Теліженець й не близький — понад десять кілометрів. Хіба ж повіриш, що Михайлу Івановичу виповнилося дев’яносто три роки?

Замість того, щоб після закінчення у червні 1941 року Ржищівського педучилища вирушити за розподілом до Акерману (нині це Білгород-Дністровський — авт.) 18-річний уродженець села Великий Букрин Іван Бабак 22 червня 1941 року змінив мирну професію вчителя української мови і літератури на військову і добровольцем пішов на фронт. Він пройшов усю війну від початку і до кінця — 1418 днів і ночей.
Сьогодні генерал-майор — інженер танкових військ Іван Іванович Бабак мешкає у скромній трикімнатній «хрущовці». Він легенда Хмельниччини — танкіст, найстарший ветеран, визволитель Проскурова.

Весна прийшла сонячними зливами, зелен-вибухом, заливчастими виспівами птаства – світ укотре воскрес на радість людині. Піднесений настрій панував і в прозаїка Василя Горбатюка: кам’янець-подільська «Рута» видрукувала його книжку «Птиці над нами» (повісті, оповідання, 272 стор.).

29 квітня у промисловій зоні під Авдіївкою загинув боєць 90-го батальйону 81-ї окремої аеромобільної бригади України Реваз Циклаурі.

Хмельниччина багата не лише родючими ґрунтами, але й унікальними і рідкісними ресурсами, які залягають у її надрах. Серед них — цінні каоліни (біла глина). Одне з найбільших і найбагатших родовищ цієї сировини розташовується саме в нашій області — в Шепетівському районі (Майдан-Вильське родовище поблизу села Судимонт).

Увірвався терпець мешканцям західної околиці Шепетівки. Сотні людей  вийшли на попереджувальний пікет, щоб покласти край безладу, який творять скоробагатьки, несанкціоновано торгуючи газом-метаном на ринку «Дар».

В Ізяславській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1 відбулися вибори президента школи.

29 квітня, близько 22.00, у селі Немиринці Городоцького району сталася дорожньо-транспортна пригода.

Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Віталій Ковальчук офіційно представив нового очільника Хмельницької обласної державної адміністрації Олександра Корнійчука, який призначений на цю посаду відповідно до Указу Президента України від 28 квітня 2016 року. Під час свого виступу Олександр Олександрович подякував за довіру та висловив сподівання на підтримку та злагоджену роботу задля розбудови Хмельниччини.