Торішньої осені  у ванній власної квартири знайшли тіло двадцятисемирічної  хмельничанки Крістіни Балдіної з перерізаним горлом. У жінки  також були  численні ножові поранення в ділянці шиї. Версія міліції — самогубство.

 

На дворі вже XXI століття, а самогубці, як стверджує міліція, і досі ріжуть собі горло, розстаючись з життям у такий дикий спосіб. Це тільки в романі «Тихий Дон» Михайла Шолохова відчайдушна і зневірена в житті героїня могла різати собі горло косою в сараї. Хоча жінки-самогубці зазвичай обирають прості, швидкі і, головне — безболісні методи. Але це так, до слова.
 Звернемося до обставин смерті Крістіни. Її батько, Анатолій Балдін, стверджує, що версія міліції про самогубство не витримує ніякої критики, бо донька — матір-одиначка, на руках котрої була п’ятимісячна дитина. Проживала небіжчиця разом із співмешканцем О. Саме він і малятко були в квартирі на момент вбивства-«самогубства» Крістіни. Лише один той факт, що, вбиваючи себе, молода мати залишає напризволяще крихітне п’ятимісячне життя, вже ставить під дуже великий сумнів версію про суїцид. Яка ж мати, при здоровому глузді, буде різати собі сонну артерію, прирікаючи на сирітство маленьку душу? Видається, що проблема полягає в іншому.
Анатолій Балдін розказав, що співмешканець доньки, м’яко кажучи, прохолодно ставився до дитини і її доля його ніколи особливо не хвилювала. Батько загиблої розповів також, що Крістіна неодноразово хотіла піти від співмешканця і виїхати за кордон до родичів, але О. не давав їй цього зробити, постійно погрожуючи. За день до трагедії обіцяв Балдіній порізати обличчя, якщо надумає його покинути. За словами батька Крістіни, її співмешканець пропадав по два-три дні, потім з’являвся серед ночі п’яним і, відіспавшись кілька діб, знову зникав. Анатолій Миколайович впевнений, що його доньку вбив після чергової побутової суперечки саме він, бо Крістіна не лише збиралася попрощатися із ним, а й знала щось про його темні справи.
Те, як правоохоронці провели розслідування, дійсно викликає чимало запитань. Судово-медична експертиза тіла загиблої чомусь розтяглася аж на півтора місяці. З яких причин експерт так довго «мудрував» над загиблою, залишається загадкою. В експертизі вказується: «При дослідженні трупа Балдіної К. А. виявлено такі тілесні ушкодження: різане поранення передньої та лівої бокової поверхонь шиї у середній третині з ушкодженням сонної артерії і яремної вени, шість різаних ран на передній та лівій боковій поверхнях шиї у середній та нижніх третинах, різана рана на задній поверхні лівого передпліччя у нижній третині, крововилив на передній поверхні правої гомілки».
Близькі Крістіни розповіли, що в описах експерта, чомусь не зазначені порізи на обличчі дівчини, які були завдані в інтервалі трьох-шести днів до смерті.
Звертають на себе увагу факти наявності на тілі Крістіни різаної рани на задній поверхні лівого передпліччя і шість різаних ран в ділянці шиї. Невже Балдіна почала різати себе ножем ззаду? А шість ран на шиї (окрім смертельної) — це спроба добити себе? Не буду стверджувати наявність у себе експертних навичок, але, погодьтеся, версія міліції виглядає вельми сумнівною.

У розмові з Анатолієм Балдіним слідчий Хмельницького міського відділу майор І. А. Коржик, який розслідував справу, сказав батьку загиблої, що кримінальне провадження припинене, оскільки випадок кваліфіковано як самогубство.
Анатолій Миколайович не вірить в об’єктивність та якість слідства і запевняє, що розслідування провели поверхово. Батьки, друзі і знайомі Крістіни не були опитані належним чином. Правоохороці практично не зібрали жодних відомостей від найближчого оточення Балдіної. Навіть у випадку відпрацювання версії самогубства, вони повинні були б провести серйозну роботу з доказовості такої, на їхню думку, залізної версії.
А 31 грудня слідчий І. Коржик зробив А. Балдіну новорічний «подарунок». Анатолій Миколайович отримав відповідь на свій інформаційний запит. У постанові йдеться про припинення кримінального провадження, порушеного 24 вересня 2014 р. щодо смерті Балдіної К. А. оскільки Крістіна «покінчила життя самогубством».
Документ датований 21 жовтня минулого року і у ньому є посилання на судово-медичну експертизу тіла Балдіної № 528. Але ця експертиза була закінчена... лише 11 листопада 2014 року! Погодьтеся, цей сумбур викликає низку серйозних запитань стосовно терміну проведення експертизи, попередніх «висновків» слідства, відпрацювання версій і т. д.
Ми попросили голову обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Володимира Прядуна прокоментувати слідчі дії й висновки судово-медичної експертизи: «Безумовно, щоб встановити істину в цьому випадку, потрібно було провести грунтовне досудове розслідування. Слідчі органи зобов’язані були, в першу чергу, перевірити стосунки, знайомства і контакти Балдіної з іншими особами. Для цього потрібно було, однозначно, вилучити засоби мобільного зв’яз-
ку для перевірки контактів протягом останнього часу. З цією метою потрібно звертатися до мобільного оператора загиблої. Перевірити найбільш часто повторювані зв’язки. Загалом відтворити картину соціального середовища людини. Дуже важливо було спробувати знайти мотив, це першочергово, якщо відпрацьовуються усі версії, в тому числі самогубства, адже до суїциду людину можуть і довести. Могли бути вороги чи якісь корисливі мотиви, всі варіанти міліція мала би детально пропрацювати. Якщо Балдіна проживала не сама, а зі співмешканцем, потрібно було перевірити і його оточення.
Адже, щоб людина вчинила самогубство, мають бути серйозні підстави. Для цього, знову ж, ретельно вивчаються особисті зв’язки, контакти. Я більш ніж упевнений, що такої роботи правоохоронці не провели, насамперед судячи з документів. У постанові про закриття кримінального провадження немає жодного слова про те, що міліція проводила якісь слідчі дії. Розбіжність дати закінчення судово-медичної експертизи і закриття кримінального провадження свідчить про те, що ця експертиза є просто замовною і комусь на руку. Очевидно, маємо справу з фальсифікацією матеріалів слідства. Прокуратура теж закрила на це очі. Мабуть, там є якась зацікавленість, або звичайнісіньке недбальство.
Що стосується безпосередньо висновків і проведення судово-медичної експертизи? Експерт повинен був чітко вказати глибину порізів, а не лише зазначити їх кількість. Потрібно було призначити комплексну судову медико-криміналістичну експертизу і визначити, чи саме цим ножем, який знайшли у руках жертви, завдані поранення і наскільки вони були смертельними. Чи була проведена дактилоскопічна експертиза по встановленню відбитків пальців? Саме про це мав би подбати слідчий, але цього він не зробив. Я не бачу в документах згадок про перевірку психічного стану загиблої. Якщо міліція відпрацьовує версію самогубства, то, елементарно, потрібно перевірити емоційний стан людини. Чи не було у неї якихось психологічних розладів тощо? У цьому випадку ніхто взагалі не виконав жодних необхідних слідчих дій. Я вже не кажу про те, що з цього приводу абсолютно не порушувалась навіть... оперативно-розшукова справа.
Загалом же експертиза виконана всупереч правилам проведення судово-медичних експертиз (досліджень) у відділеннях судово-медичної криміналістики бюро судово-медичної експертизи, передбачених Наказом Міністерства охорони здоров’я №6 від 17.01.1995 р.
Погодьтеся, така судово-медична експертиза і таке слідство у цій резонансній справі – класичний приклад нехлюйства і формалізму».
Батько загиблої — у шоковому стані. Він звертався до всіх можливих структур, у тому числі особисто до міністра МВС Арсена Авакова, з проханням провести об’єктивне і вичерпне розслідування. Жодної реакції. Більше того, після розмови зі слідчим І. Коржиком, А. Балдін поцікавився терміном можливого подання оскарження у справі. Того самого дня на його дружину, матір загиблої, було здійснено напад. У районі скверу ім. Т. Шевченка жінці завдали ударів дерев’яною палицею у скроню.
 Можливо, це дивний збіг обставин, але... Складається враження, що міліція не хоче знайти істину, провівши вичерпне, грунтовне розслідування. Отож ставимо правоохоронцям просте, однозначне запитання: то що було в трагедії молодої Балдіної — самогубство чи цинічне вбивство?