Серед патріотичних організацій «Просвіта» – одна з найшанованіших. Вона стала  горнилом, у якому гартувалася національна самосвідомість та гуртувалася українська еліта.
Наче казковий птах Фенікс, «Просвіта» відроджувалася у різні часи і періоди, уособлюючи  незламну волю українського народу в боротьбі за державну самостійність. Наступного року їй виповниться 150. А нещодавно вона відсвяткувала своєрідний ювілей – 25 років відновлення своєї діяльності.  З цієї нагоди у Хмельницькій обласній науковій бібліотеці зібралися активісти організації, вчені, письменники, журналісти, вчителі і представники влади.
До «Просвіти» у мене особисте ставлення. У ній я пройшов своє громадянське випробування.

15 грудня о 14.00 у Хмельницькому обласному художньому музеї відбудеться нагородження переможців і відкриття виставки дитячих робіт, наданих на обласний мистецький конкурс імені Людмили та Миколи Мазурів «Подільська палітра».

В історичному романі-реквіємі, з уривком із якого знайомимо нині читачів, письменник Микола Мачківський звертається до далеких вже днів Другої світової, до гіркого буття дітей війни та трагедії спалених німцями сіл. Можна твердити, що цей твір великою мірою автобіографічний, адже Микола Антонович народився у січні 1942 року у селі Хоросток Славутського району, його батько був призваний на війну і згодом загинув у фашистському концтаборі. В основу роману-реквієму лягли невигадані факти і події, що відбувалися в ті часи в Україні та Угорщині.

Вже десять років поспіль у селі Правилівка Оратівського району Вінницької області проходить Всеукраїнський фестиваль борщу.

Всеукраїнський літературний фестиваль «Зернослово-2017» завітав цьогоріч на Білогірщину. В Хмельницькій області – це один із найбільш віддалених районів, що межує з Тернопільщиною і Рівненщиною. Сюди й прибули подільські письменники та гості із Запоріжжя – Вікторія Сироватко й Микола Білокопитов.