Цікава, неординарна мистецька акція триває нині на Білогірщині. Життя у неї вдихнули працівники сектору культури та релігій райдержадміністрації, районного Будинку культури та централізованої бібліотечної системи. За задумом натхненників, майстрині мають топографічно зобразити на полотні двадцять п’ять сільських рад з назвою центральної садиби, і те, що безпосередньо символізує кожну з громад. Розмір карти становить 2х2,5 метра.

— Цього року відзначаємо 25-річчя незалежності України, а відтак прагнемо, аби ця знаменна дата залишилася в наших серцях як світлий та особливий спогад, — розповідає Анжела Дзицюк, завідувач сектору культури та релігій Білогірської РДА. — Ідею проведення районного фестивалю спільно з керівниками закладів культури ми виношували ще з минулого року. Були різні думки стосовно того, що стане його головним символом. Та, зрештою, одностайно визначилися, що маємо вишити мапу району. З огляду на те, що нині відбувається адміністративно-територіальна реформа, це дуже актуально. Точну карту знайшли і скопіювали у нашому Держкомземі. Гроші на полотно надав керівник благодійного фонду «Калиновий шлях» Микола Хоменко. А вишивають його майстрині своїми нитками і, звичайно ж, любов’ю.
Проект розпочався у лютому цього року, коли в селі Квітневе стартував фестиваль «Хай квітне щаслива моя Україна! Найкраща, безцінна, кохана земля!». Відтак, квітневчани і стали першими, хто зобразив свою сільську раду на полотні. Їх естафету уже перейняли ще вісім громад Білогірщини. А вишивальниця Оксана Керекеша поспішає залишити згадку про Вільшаницьку сільську раду.
Презентація мистецького топографічного витвору району відбудеться в День народження країни.