Відбулося засідання комітету з присудження обласної премії імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики. Ця премія присуджується з 2012 року. Лауреатами премії в минулі роки стали: Олексій Тимощук – відповідальний секретар Хмельницької обласної газети «Подільські вісті» (2012 р.), авторська група журналістів науково-просвітницької програми «Імена» Хмельницької обласної державної телерадіокомпанії «Поділля-центр» у складі Анатолія Трачука, Олени Павлюк, Раїси Токар, Володимира Паламаря, Любові Курманської (2013 р.); Богдан Теленько – редактор газети Хмельницької міської ради «Проскурів» (2014 р.), Петро Маліш – хмельницький журналіст і письменник (2015 р.).

Голова комітету Йосип Ядуха доповів присутнім, що цього року до секретаріату обласної організації Національної спілки журналістів надійшло кілька подань на цю журналістську відзнаку. Головуючий детально охарактеризував творчий доробок кожного претендента. Після обговорення робіт, найбільш вагомою з представлених на розгляд комітету визнано художньо-документальний роман «Слово і меч» письменника і журналіста Василя Горбатюка, який розповідає про Павла Богацького – майже невідомого нині журналіста, редактора часопису «Українська хата» (1909-1914 рр.), літератора й учасника визвольного українського руху. Життєвий і творчий шлях його тісно пов’язаний з долями тоді молодих Микити Шаповала, Максима Рильського, Олександра Олеся, Грицька Чупринки, Володимира Свідзінського, Павла Тичини, Миколи Євшина, Олени Журливої, Галини Журби та інших публіцистів, письменників, військових, політичних діячів України. В романі художня оповідь майстерно переплетена з документальними матеріалами, що яскраво і виразно передають  епоху і дух боротьби за українську державу під час визвольних змагань 1917-1920 років.
Рішенням комітету премія імені Дмитра Прилюка за 2016 рік присуджена члену Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України Василю Івановичу Горбатюку. Диплом лауреата премії імені Дмитра Прилюка та грошова винагорода  вручатимуться на урочистостях з нагоди Дня журналіста.
Інші учасники конкурсу будуть відзначені грамотами Хмельницької обласної ради.