Поет Володимир Булаєнко загинув у 26 років. Але пам’ять про нього не згасла. Щорічно у червні Булаєнківські читання проходять на його малій батьківщині — в Сорокодубах Красилівського району. Цього разу вони відбулися у Малоклітнянській (Кошелівській) середній школі, де навчався поет. Перед шанувальниками його творчості виступив Василь Горбатюк, голова обласної організації Спілки письменників України, Валентина Ліпська – вчителька Чернелівської школи. Новим лауреатом премії імені Володимира Булаєнка стала молода поетеса з Шепетівщини Олена Іськова-Миклащук за збірку «Небо в окопах».

Учасники заходу відвідали садибу родини поета, поклали квіти до меморіальної дошки, вклонилися на сільському кладовищі могилі матері Володимира Дмитровича – Ганні Крачковській.
Із нагоди 127-річчя з дня народження Анни Ахматової літературний маршрут проліг до меморіального музею, що в селі Слобідка-Шелехівська Деражнянського району. На долю талановитої поетеси випало чимало трагічних подій, але Ахматова мужньо їх зносила. Корній Чуковський у телеграмі, що зберігається в музеї, писав: «Вражаюче не те, що вона померла після всіх випробувань. А те, що вона вперто жила серед нас — велична, горда, світла і вже при житті безсмертна…» Відомо, що А. Ахматова тричі відпочивала у тітки. Завідувач музею Ніна Трубіцька каже, що ці випадки — досліджені, а скільки не зафіксовано документально?
— Одинадцятирічною Анна написала свій перший вірш, — розповідає вона, — але батько заборонив підписуватися прізвищем Горенко. Тоді вона почала підписуватися прізвищем бабусі.
На жаль, музей підупав через безгрошів’я. Але стараннями його працівників садиба підтримується у належному стані. Втішає те, що тут звучить слово про життя і творчість славетної поетеси. Того дня просто неба, навпроти бюсту Анни Ахматової, читали вірші російської поетеси у власних перекладах Ніна Качеровська, Любов Сердунич, Микола Клец, Володимир Дмитрик, Василь Горбатюк. Вірші-присвяти Ахматовій декламували Ніна Шмурикова, Людмила Весела, Лідія Ярохно. Письменник Микола Мачківський поділився спогадами про участь Ліни Костенко у відкритті музею Анни Ахматової. Директор Деражнянської районної ЦБС Юлія Стецюк подякувала літературному десанту і висловила сподівання, що письменники й надалі навідуватимуться до Слобідки-Шелехівської з читацькими заходами. Прикрасила зустріч піснями жіноча вокальна група «Музея», яка діє при Хмельницькому обласному літературному закладі.
Гості поклали квіти до пам’ятника Анни Ахматової, а також до могили матері поетеси, яка спочиває вічним сном на старому цвинтарі під розлогими ясенами.