В обласній науковій бібліотеці ім. М. Островського вшановано Костя Широцького, дослідника історії та культури українського народу, декоративного й сакрального мистецтва, малярства, звичаїв і обрядів, художньої творчості Тараса Шевченка з нагоди 130-річчя від дня народження.

— І саме тепер презентуємо серію наукових видань, які вийшли цього року, — сказала Олена Боваровська, заступник директора бібліо-
теки. — Автори книжок «Кость Широцький (1886-1919): науковець, просвітник, педагог», «Кость Широцький у матеріалах із фондів державного архіву Хмельницької області та Хмельницького обласного краєзнавчого музею», «Кость Широцький (у працях, статтях, некрологах, гаслах, матеріалах, документах») — Лілія Іваневич, кандидат історичних наук, і Анатолій Трембіцький, доцент Хмельницького інституту Міжнародної академії управління персоналом.
...Бог дарував вченому всього 33 роки. Немовби передчуваючи відведене йому коротке життя, Кость Віталійович поспішав якомога більше зробити. Цікавився історією Поділля, Галичини, Буковини, Закарпаття, опублікував 177 праць, залишив понад 30 рукописів і стільки ж рецензій. Знаний Євфимій Сіцінський писав про свого учня – професора К. Широцького: «… його статті, розвідки, замітки розкинуті по багатьох періодичних виданнях, так що поки трудно знайти те, що ним надруковано…». Додамо: донині ще не виявлено і не обнародувано його всієї спадщини. Втім, цим і займаються хмельницькі науковці Лілія Іваневич і Анатолій Трембіцький.
Звідки походить цей унікальний працелюб? Тривалий час дослідники вважали, що Широцький народився на Тернопіллі, інші твердили — на Вінниччині з такою ж назвою села – Вільшанка. Насправді ж на Кіровоградщині, частина території якої входила до Подільської губернії. Навчався Кость у Тульчинському духовному училищі, Подільській духовній семінарії, Петербурському університеті, в останніх роках викладав у Кам’янець-Подільському українському університеті. Інший факт. У 1912 році, за словами Лілії Іваневич, він провів своє перше археологічне дослідження в столиці Дністровського Пониззя — Бакоті Ушицького повіту. Передчасна смерть обірвала життя енергійного подолянина. Поховали Костя Широцького у с. Білоусівка на Вінничині, на території церкви, де був священиком його батько.