На Хмельниччині відбулося виїзне засідання правління Пенсійного фонду України за участі віце-прем’єр-міністра держави Павла Розенка.
Як створюємо  умови  для обслуговування людей з особливими потребами?  Як виконується  Стратегія розвитку комунікацій з пенсіонерами? Чи надійно  зміцнюємо кадровий потенціал органів Пенсійного фонду? В якому напрямку рухається пенсійна реформа? На ці та інші важливі виклики сьогодення шукали відповідь у Кам’янці-Подільському  учасники виїзного засідання правління Пенсійного фонду. Особливої ваги зібранню надала участь  віце-прем’єр-міністра України Павла Ро-зенка та уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю Валерія Сушкевича. З урядовцями обговорили низку регіональних проблем голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук, очільник обласної ради Михайло Загородний, Кам’янець-Подільський міський голова Михайло Сімашкевич, керівники Кам’янець-Подільського району – голова РДА Василь Сукач та очільник райради Борис Бец.

Напередодні  учасники наради детально познайомилися з діяльністю Кам’янець-Подільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області,  працівники якого під керівництвом Зої Кацап  ініціативно впроваджують  централізоване призначення і виплати пенсії, покращують  якість обслуговування громадян.
Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний презентував єдину централізовану систему призначення і виплати пенсій. Вона дозволяє отримувати послуги    в будь-якому органі фонду незалежно від місця реєстрації громадянина.
Валерій Сушкевич особисто переконався в тому, що   для обслуговування людей з особливими потребами кам’янчани створюють зручні умови не тільки у приміщенні Пенсійного фонду, але й на вулицях міста.
— Доступність для візочників забезпечена на всіх вуличних перехрестях, до будівель громадського призначення. Це – значне досягнення влади і громади Кам’янця, на яке повинні рівнятися всі міста України, — зазначив уповноважений Президента.
 На засіданні правління очільники обласних структур Пенсійного фонду обмінялися досвідом та порушили низку проблем. Звітуючи про роботу головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, її начальник Ольга Заярнюк повідомила, що нині 16 територіальних управлінь забезпечують своєчасну виплату пенсій 413 тисячам пенсіонерів. Тільки з початку цього року вони одержали 3,3 мільярда гривень. Водночас залишається вкрай актуальним виконання урядового доручення щодо погашення заборгованості за затвердженими графіками, яке уже виконано на понад 60 відсотків.
Про здобутки й проблеми реформування поділилися з учасниками зібрання керівники головних управлінь Пенсійного фонду Вінниччини, Житомирщини, Рівненщини та інших регіонів.
— Пенсійний фонд нині переживає непрості часи. Рекордна сума коштів виділена урядом для виплати пенсій — майже 145 мільярдів гривень. Але фонд повністю виконує всі свої зобов’язання перед людьми, — загострив увагу присутніх на засіданні правління Павло Розенко. — Торік розпочалася модернізація пенсійної системи —  впровадження централізованої системи призначення та виплати пенсій,    структурна перебудова органів Пенсійного фонду; зроблено переоцінку критеріїв обслуговування громадян. Важливо, що уряд підтримує ці кроки, а я висловлюю вдячність колективу фонду за ефективну роботу.
Хоч країна перебуває у скруті, але поступово зростають соціальні виплати – спочатку на шість відсотків, а з грудня цього року – на десять. Уряд розраховує на якісніше наповнення Пенсійного фонду завдяки зменшенню тиску на платників податків. На думку урядовця, це призведе до виведення економіки з тіні, легалізації зарплат.
Валерій Сушкевич відверто визнав, що наразі ресурсів для помітного підвищення пенсій у держави немає. Проте  підтримкою стане відміна оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів та ліквідація військового збору.
 Уповноважений Президента  переконаний у необхідності посилення роботи фіскальної служби. Бо де ж це бачено, коли понад 170 керівників всеукраїнських фірм із 100-мільйонними обсягами нині примудряються отримувати … мінімальні зарплати. Тож бізнесу пора ставати відповідальним. Треба гармонізувати стосунки із суспільством.
Голова правління фонду Олексій Зарудний запевнив присутніх, що вже до  серпня поточного року буде завершено з впровадження єдиної підсистеми призначення і виплати пенсій в усіх регіонах країни. Це підвищить якість обслуговування понад 12 мільйонів пенсіонерів України, з яких 2,2 мільйона — інваліди. Відтак одним із пріоритетних напрямів діяльності фонду залишається робота з надання послуг громадянам, у тому числі, з особливими потребами.