Результат пошуку зображень за запитом "Білогіря молокозавод"

Під стінами підприємства ТОВ «Білогір’я-молокопродукт» (материнською компанією є ТОВ «Гадячсир», що на Полтавщині) у селищі проходить мирна акція. Протестувальники вимагають сплатити борги за молоко, яке постачалося на підприємство. Молокозавод винен сільським жителям, фермерам, сільськогосподарським підприємствам та аграрному кооперативу. Загальна сума заборгованості становить десятки мільйонів гривень.
Безстрокову акцію протесту селяни оголосили ще 9 вересня, триває вона й досі. Люди палять шини, б’ють у металеві бочки, вигукують різні гасла. У Білогір’я приїхали й постраждалі з сусідніх районів: Шепетівського, Ізяславського, Красилівського та Полонського. Загалом, щодень стоїть майже 200 осіб.
Учасники акції розповідають, що спочатку завод вчасно виплачував гроші. Проте з квітня ніяких розрахунків не проводили. Селяни хвилюються, що заборгованість їм не віддадуть. Адже, як стало відомо, молокозавод винен і своїм працівникам.

– Нашим людям вже набридло терпіти обман, несправедливість, – пояснив Станіслав Манькевич, житель Полонського району. – Вісімдесят відсотків живуть за рахунок молока. У нас є люди, яким винні по 8-10 тисяч гривень, зокрема, й багатодітним матерям. Дуже важко зібрати навіть дітей до школи, бо є такі, в кого по троє-п’ятеро дітей. Тому вони прийшли сюди захистити свої інтереси.
– У мене четверо дітей: один – студент, якого я не маю за що випровадити на навчання, та мала дитинка, – розповіла Наталія Ємець, мешканка Шепетівського району. – Я не маю їх за що прогодувати!..
Не менше обурення висловлює Галина Омельчук з Красилівського району.
 – Я встаю о п’ятій годині ранку, дою корови… а на нього маю робити (говорить про власника – авт.). Та якби він тут був, то я б з нього шкуру здерла!.. Його діти масло їдять, а мій в АТО, я не маю що йому відпра-вити.
Про ситуацію, що склалася, розповів і голова виробничого кооперативу Юрій Потапчук.
– Спочатку виплачувалося все вчасно, – говорить він. – Проте з квітня почалися проблеми: затримки з виплатами, а з липня взагалі перестали платити, через що ми були змушені призупинити з ними співпрацю.
За весь період акції до мітингувальників ніхто з керівництва не вийшов, хоча люди гуртом намагалися викликати управлінця молокозаводу на переговори. Нагадаємо, що власник молокозаводу – колишній «регіонал», мультимільйонер Руслан Бадаєв. Люди схиляються до думки, що власник продовжує справу колишнього президента держави. Адже влада й керівники нові, а методи –             старі.
Під час мітингу, коли люди вперше почали палити шини, вогонь з’явився і на території молокозаводу. Як потім стало відомо, працівники підприємства знищували бухгалтерські документи. Електронні сервери теж заблокували.
Крім того, під час акції протесту місцеві жителі, які проживають поблизу виробничих потужностей ТОВ «Білогір’я молокопродукт», скаржились на недотримання керівництвом заводу природоохоронного законодавства: викиди в повітря та у грунт (чимало людей під стінами заводу мають городи).
Перші сутички сталися вночі 12 вересня. Невідомі агресивно налаштовані молодики намагалися розігнати мітингувальників, але ті не злякалися. Друга спроба розігнати людей відбулася в ніч з п’ятниці на суботу. На територію ТОВ «Білогір’я молокопродукт» приїхали «тітушки», які начебто мали захищати цілісність майна й території загалом. Самі ж вони зізнаються, що приїхали з Хмельницького, оскільки надійшла вказівка від власника. Організував молодиків один із кримінальних авторитетів обласного центру. Обіцяна плата за охорону заводу становить 500 гривень на добу.
До мітингуючих неодноразово приїздив і прокурор, який намагався всіляко залякати людей. Говорив, що краще б їм розійтися по домівках, в протилежному ж випадку він усіх їх притягне до кримінальної відповідальності. Проте люди на таку провокацію не повелися, адже знають, що Конституція України гарантує їм право на мирні мітинги та зібрання.
Але поява на території молокозаводу невідомих молодиків все ж насторожила мітингувальників, оскільки стоять там здебільшого жінки. Вони час від часу телефонують своїм рідним – синам, чоловікам, аби ті приїхали на підмогу. Люди переживають і за те, що ж відбувається там, за воротами молокозаводу. Адже на його території стоять бочки з безводним аміаком, а зважаючи на те, що молодики під вечір були напідпитку, то ймовірна й екологічна катастрофа… Не кажу вже про те, що стороннім перебувати на території молокозаводу, де виробляються продукти харчування, категорично заборонено. Немало цікавого сталося й 14 вересня. На молокозаводі з’явився новий керівник – колишній юрист підприємства Андрій Вікарський і попередній – Андрій Осипенко, який свого часу звільнився з невідомих причин.
На боці селян і голова Білогірської райдержадміністрації Роман Муляр та селищний голова Анатолій Денисюк. Також підтримують і працівники заводу. Але відкрито про це заявити не можуть, оскільки хвилюються про свої робочі місця в подальшому.
За офіційними даними, ТОВ «Білогір’я молокопродукт» та материнська компанія ТОВ «Гадячсир» заборгували 4,2 мільйона гривень ТОВ «Україна-2001»; 4,2 мільйона гривень ТОВ «Подільський господар»; 4,8 мільйона гривень — кооперативу, в який об’єдналися звичайні селяни; 1 мільйон 208 тисяч гривень — ТОВ «Розтоцьке», що на Тернопільщині; СГ «Зоря» Житомирської області — 753881 гривню; СТОВ «Прогрес Плюс» Львівської області — 1 мільйон 583 тисячі гривень  та ін. Загалом, заборгованість складає 74 мільйони гривень. Проти них подано майже 50 позовів. Проте, це не остаточна цифра, оскільки є підприємства, фермери та кооперативи, яким ТОВ «Білогір’я молокопродукт» не підписувало акти звірок. Тому їм важко звернутися до суду.
Отож, поки ситуація не вирішиться та люди не отримають зароблених коштів, які для багатьох родин є чи не єдиним засобом існування, відступати вони не збираються.
P. S. ТОВ «Гадячсир» і «Білогір’я молокопродукт» мають скандальну славу та не вперше фігурують боржниками з невиплати грошей за молоко та заробітної плати своїм працівникам.
Отже, будьте обачними та обережними, перевіряйте надійність молокозаводу, на який плануєте здавати свою молочну продукцію.