Саме так можна охарактеризувати ситуацію, яка склалася в селищі Понінка Полонського району. Люди скаржаться, що котельня картонно-паперової фабрики щодня, щохвилини забруднює повітря викидами сажі, яка, мов чорний сніг, лягає довкола. Діти занедужують ЛОР-захворюваннями, дорослі без кінця теж кашляють. Ще й очі виїдає ця кіптява. Про прання вже й нічого казати. Залишиш білизну на вулиці, то з білої — чорною стане. Народні віче і мітинги не дають ніякого толку. Зверталися до районної влади — теж нічого. Допомогти у вирішенні цієї складної проблеми до Понінки вирушив Ігор Хитрук, заступник голови обласної ради, разом з представниками обласної служби екології.


На момент приїзду комісії на картонно-паперову фабрику Понінка «дихала» вільно. Як згодом пояснили, сталася якась поломка, і котельня тимчасово не працювала. Рятували виробництво газовим котлом, який також є, але його щоденне використання нерентабельне.
Про проблему Ігорю Хитруку спочатку розповів селищний голова Михайло Прядко, який як ніхто інший знає про всі незручності «сусідства» людей з фабрикою:
— За останні два роки у нашому селищі відродилася картонно-паперова галузь. Здавалося б, усе має йти добре: і до бюджету гроші надходять, і зайнятість населення є. Але після того, як газового котла переробили на твердопаливний — у нас почалися проблеми. Бо опал, яким користується фабрика, не повністю згорає, а тому утворюється сажа, яка й спричиняє усім нам неабиякі незручності. Ми постійно ведемо діалог із керівниками фабрики, але питання все ще не вирішене і без втручання області нам, мабуть, не обійтися.
Андрій Нечипорук, начальник Шепетівського міжрайонного управління, головного управління державної санітарно-епідеміологічної служби у Хмельницькій області також знає про цю проблему і висловив свою думку щодо її вирішення:
 — Ми неодноразово проводили перевірки, згідно з результатами яких зафіксували перевищення кількості діоксиду сірки, азоту та інших шкідливих речовин, які потрапляють в атмосферу, а отже забруднюють повітря і є вкрай шкідливими для здоров’я. Основним із шляхів вирішення, я вбачаю у закупівлі сучасних очисних споруд, систем очистки, які зменшать отруйний вплив на навколишнє середовище. За попередніми даними така система вже закуплена і скоро буде працювати...
Дізнавшись про приїзд комісії, заступник генерального директора Понінківської картонно-паперової фабрики Євген Павлович, щоб не загострювати конфлікт, а навпаки, показати, що він у стадії розв’язання, провів екскурсію фабрикою і показав нове устаткування, яке позитивно впливає на екологію.
Що й казати, автоматизоване виробництво справило на усіх неабияке враження. Мінімальне втручання людини у процес дає відмінні результати з виготовлення картону. Незважаючи на те, що основні функції виконують машини, працівників налічується 700 чоловік, і ця цифра постійно тільки зростає, адже такої роботи в Понінці, та й в районі, не знайдеш.
Євген Павлович розповів, що проблему, яка підняла на ноги все селище, вони позитивно вирішують. Новий котел із сучасною системою очистки, вже купили. Залишається лише його встановити, з чим і виникли труднощі:
 — Ми переказали підприємству, яке має змонтувати котел, гроші, але воно не квапиться з виконанням своїх обов’язків. Раніше ми встановлювали строк до жовтня, потім до листопада. Нині проблема зависла у повітрі. Просимо громаду зачекати до 31 січня. За цей час, сподіваюся, нам вдасться змусити виконати монтаж фірми, яка за це взялася. Нехай працюють у дві, три зміни, але закінчать справу. Я розумію, що труба приносить усім незручності, проте і моя сім’я також тут проживає, і я в першу чергу зацікавлений у реалізації цього проекту з очищення повітря. Тому робитиму все можливе, щоб до кінця цього року закрити тему.
Заступник голови обласної ради Ігор Хитрук повідомив керівництво фабрики, що контролюватиме цю ситуацію і не допустить, щоб люди і надалі страждали.
 — Ми почекаємо до кінця встановленого терміну. А потім ще раз приїдемо проконтролювати роботу фабрики. Я переконався, що обладнання для очистки повітря є, отже його все ж таки встановлять. Майбутнє нашої країни за розвитком таких підприємств, як Понінківська картонно-паперова фабрика. Однак у будь-якому випадку не варто забувати і про людей, які там працюють і живуть навколо.