Велика кількість людей у повному «бойовому спорядженні» та балаклавах з одного боку вулиці та ще кілька десятків міліціонерів з іншого — викликали здивування і переляк у поодиноких перехожих.  На територію Полонської філії підприємства «Південьзахідшляхбуд» нікого не допускали, від коментарів та пояснень відмовлялися. Сторожі підприємства (які стояли за кількадесят метрів від епіцентру подій) розповіли, що на кількох машинах приїхали невідомі, представившись представниками «Правого сектору» і Самооборони, дали їм три хвилини, щоб покинули територію.


Наявність такої великої кількості правоохоронців начальник управління громадської безпеки в Хмельницькій області С. Мельник пояснив скаргою представників Вінницької автоколони про самовільний вивіз техніки з території полонської філії підприємства. Про свою причетність до охорони об’єкта заявили і представники місцевого «Правого сектору» в особі Андрія з позивним Сейтар.
«Ще в червні минулого року до нашого осередку звернулися понад 50 працюючих «Південьзахідшляхбуду» зі скаргою на власників, які майже рік не виплачують заробітну плату, зате почали вивозити техніку з території підприємства. Тоді ж разом із місцевою Самообороною ми, відстоюючи інтереси працюючих, організували цілодобове чергування території і не допустили вивезення техніки, доки не було здійснено повний розрахунок по зарплаті. З настанням холодів  — послабили свою охорону, та й чергування було безкоштовним, на громадських засадах».  За останніх півроку підприємство перестало існувати, звільнивши своїх працівників,  залишивши лише біля десятка сторожів, велику кількість техніки і устаткування та борги до місцевих бюджетів.
Більш радикальніше були налаштовані представники Вінницької обласної самооборони та Бердичівського «Правого сектору». Роман Чірка та Борис Пасіченко, які приїхали зі своїми побратимами, в один голос стверджували, що мають намір відновити справедливість і не допустити розкрадання дороговартісного майна. Згідно з їхніми твердженнями, власники підприємства мають «проросійське коріння» і, перебуваючи в змові з деякими «ділками», всілякими правдами та неправдами вивозять майно. Активісти громадських формувань стверджують, що, навіть не звіряючись з актами опису та інвентаризації, неозброєним оком видно, що на території відсутня майже половина найбільш цінної техніки, яка ще була півроку тому. Подібна ситуація уже сталася в Бердичеві та Вінниці на підприємствах філії «Південьзахідшляхбуд».  Активісти не вірять у те, що представники банку чи виконавчої служби, у заставі яких стоїть це майно, самотужки розбирали барикади на воротах підприємств і вивозили техніку. Кілька сторожів на відверту розмову не були налаштовані. Вони підтвердили, що на їхньому чергуванні техніка справді вивозилась, але все нібито підкріплене офіційними документами. До з’ясування всіх обставин (оскільки на цей час не було офіційної заяви до правоохоронних органів), активісти домовилися встановити на підприємстві своїх чергових, наполовину з місцевих та приїжджих.
У Полонному це вже другий інцидент цього року, коли не можуть знайти власника і поділити майно. Перший був на території заправки, що в новоселицькому напрямку. Там закінчилося без втручання сторонніх сил, адже матеріально відповідальний керівник підприємства був на місці і зумів довести свою відповідальність за об’єкт. А місту залишається чекати нових «разборок»,  рейдерських захоплень, адже в Полонному ще є працездатні об’єкти,  а значить — і є що ділити.