У певний час усі ми опиняємося перед вибором, від якого може залежати усе подальше життя. Без сумніву, гостро назріває ця необхідність перед випускниками 9-их та 11-их класів. Проте для багатьох, треба визнати, мрія про коледж чи виш  так і залишається недосяжною, часто — для дітей з сільської місцевості. Причин цьому достатньо: складні сімейні обставини, коли є нагальна необхідність бути поближче до дому, фінансові та інші проблеми. Якби ж то вдалося об’єднати коротку відстань до освітнього закладу, мінімальні витрати під час навчання з перспективністю майбутньої професії. З’ясовується, саме таку унікальну можливість розкриває Теофіпольський навчальний науково-виробничий центр (простіше — коледж), створений минулого року як один з філіалів Тернопільського національного економічного університету.

Цьогоріч таборування містечка «Летичівська січ» відбулося в мальовничих лісах біля села Марківці.

Із 2014 року на території області створено Національний природний парк «Мале Полісся». Це унікальний природний комплекс із системою озер, боліт, лісових масивів у долині річки Горинь на території Ізяславського та Славутського районів. Парк перебуває у підпорядкуванні Державного агентства лісових ресурсів, а оперативне управління здійснює обласне управління лісового та мисливського господарства.
 «Наше завдання — збереження природних комплексів та об’єктів, охорона території парку, а це — 8762,7 гектара,  власне його рослинного, тваринного світу, науково-дослідницька робота, створення умов для організованого туризму та відпочинку і обов’язково — проведення екологічної, освітньо-виховної роботи», — каже директор НПП «Мале Полісся» Андрій Сасюк. Нещодавно напрацюваннями з екологічної освіти дітей та молоді він поділився з учасниками Всеукраїнського семінару-практикуму заступників директорів еколого-натуралістичних центрів з усієї України, який організував Хмельницький обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді.

Наприкінці травня  на базі Державного навчального закладу «Вище професійне училище № 11 м. Хмельницького» відбулося офіційне відкриття Тижня машинобудування в області.  Популяризувати робітничі професії серед молоді Хмельниччини, зберегти на теренах області кваліфіковані робітничі кадри та призупинити їхній масовий виїзд за кордон – головне, що поставили за мету організатори цього інформаційно-просвітницького заходу.

У Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії відбулася презентації довідника «Словник простих слів», упорядкованого відомим бізнесменом, громадським діячем та меценатом Віктором Вікарчуком.