Успішно завершила навчальний рік Катерина Скомороха, учениця 11 класу Славутського обласного спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки учнів у галузі науки. Випускниця підтвердила свої знання, виборовши на обласних олімпіадах з математики та астрономії другі місця, з фізики — третє місце, та на інтернет-олімпіаді з математики — перше місце. Окрім того, Катя вдало захистила три творчі роботи на   II (обласному) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів — членів Малої академії наук України, зайнявши перше місце в секції «Екологічно безпечні технології та ресурсозбереження» — друге місце у секції «Математика» і третє — у секції «Прикладна математика». Окрім того, стала призеркою фінального етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН у секції «Екологічно безпечні технології...».

Хвалять здібну ученицю, яка прийшла до ліцею зі звичайної сільської школи, наукові керівники учитель математики Лариса Кознюк та вчитель фізики Віктор Коваль за працелюбство, наполегливість. Дівчина ж вдячна своїм наставникам за все досягнуте. «Готуючись до олімпіад, до конкурсу МАН, я багато навчилася, багато дізналася, опанувала всю теорію з базових дисциплін та здала ЗНО з математики на 196 балів. Сподіваюся, це допоможе мені вступити на омріяну спеціальність до «Київської політехніки», — каже Катя.
«Щороку 12-15 випускників нашого ліцею вступають до Київського політехнічного, — наголошує Лариса Кознюк. — Це учні, які старанно працюють, і добре, що такі діти мають підтримку від обласної влади, це мотивує, заохочус».
Днями Катю Скомороху в числі таких же учнів — працелюбнх, амбітних, здатних творчо мислити і перемагати, — нагородили обласними преміями, дипломами та пам’ятними медалями за підсумками обласного етапу всеукраїнських учнівських олімпіад та Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.
На обласному зборі, який відбувся в академічному муздрамтеатрі імені М. Старицького, юну інтелектуальну еліту області урочисто привітали т. в. о. заступника голови облдержадміністрації Валерій Олійник, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олег Фасоля, ректор обласного інституту післядипломної педагогічнї освіти Віктор Берека, керівники хмельницьких вишів, учи- телі.    
Не зважаючи на складну економічну і політичну ситуацію в державі, талановитої молоді більшає, зазначив Валерій Олійник. Упродовж поточного навчального року майже 3000 школярів спробували себе в науковому пошуку. Із них 508 змагалися в II (обласному) етапі конкурсу-захисту учнівських робіт Малої академії наук, 31 учень представляв Хмельниччину у III (Всеукраїнському) етапі конкурсу, 19 із них здобули перемогу.
В обласному етапі всеукраїнських учнівських олімпіад взяли участь 1518 учнів, із них 70 здобули дипломи І ступеня. Із 50 учнів, які представляли область на IV (Всеукраїнському ) етапі олімпіад, 24 здобули перемогу.
Серед районів найкращі результати показали Чемеровецький —  25 переможців, Полонський та Деражнянський — по 23 переможці. До трійки лідерів серед міст увійшли міста Хмельницький (90 переможців), Шепетівка (55 переможців), Кам’янець-Подільський (52 переможці).
За словами Ганни Петрук, заві- дуючої методичним кабінетом управління освіти Шепетівської міськради, високий показник учнівських досягнень — результат системної роботи кожного вчителя-предметника. У місті діє програма «Творчо обдаровані»: за високі досягнення школярі і молодь отримують стипендії міського голови, а вчителів, які займаються з обдарованими дітьми показують гідні результати, урочисто відзначають преміями на щорічній серпневій учительській конференції. У результаті юні шепетівчани демонструють чудову підготовку з усіх напрямів — і гуманітарному, і математичному, і фізико-природничому. Цьогоріч із 9 фіналістів всеукраїнських олімпіад 7 привезли перемогу. Двоє учнів Юлія Царик та Олександр Тимчук здобули друге і третє місця на III етапі конкурсу-захисту МАН. Чимало випускників шепетівських шкіл успішно складають ЗНО і вступають до вишів.
На святковій сцені віншували талановитих дітей нагородами, теплими і щирими напутніми словами та побажаннями і надалі наполегливо здобувати фахові знання і будувати могутню, заможну, щасливу державу Україну. Учні ж дякували обласній владі за увагу й підтримку, вчителям — за терпіння, любов, щедрість, знання і подаровану віру в себе.
Кращі дитячі художні колективи з Хмельницького, Кам’янця-Подільського, Волочиського та Полонського районів подарували учасникам свята гарний настрій своїми виступами.