Поки триває (вже п’ятирічку поспіль) підготовка нового рамкового закону про освіту, Міністерство освіти і науки ініціює запровадження базових опорних шкіл. Це мають бути потужні заклади, де якісну освіту здобуває не менше 360 дітей. Для учнів повинні бути створені комфортні умови доїзду, перебування і максимально сприятливі умови для отримання грунтовної освіти та всебічного розвитку.

Як наголошують чиновники МОН, саме такий варіант реорганізації освітньої галузі виправдовує себе відповідно до нинішньої моделі освітньої субвенції. Адже район, або об’єднана громада отримують певну суму державних коштів, залежно від кількості учнів, а потім розподіляють їх між школами. Більше грошей отримають, звісно,  школи з більшою кількістю учнів. Вони  матимуть можливість з цього фінансування виділити кошти на ремонт, придбати обладнання. Певно, щоб пришвидшити цей процес, Міністерство освіти ініціювало обласні конкурси на визначення кращих опорних шкіл. Приміром, нашій області виділено на підтримку таких закладів 9 мільйонів 380 тисяч гривень.
У травні відбувся конкурс проектів, і обласна комісія визначила чотирьох переможців: Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 ім. О. П. Онищука, гімназія» Ізяславського району отримала призових 2 мільйони 280 тисяч гривень, Старосинявський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія» Старосинявської селищної ради — 2 мільйони 200 тисяч гривень, Летичівський НВК
№ 1 «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцей»
Летичівської селищної ради — 2 мільйони гривень, Новоселицька ЗОШ І-ІІІ ступенів Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади — 2 мільйони 700 тисяч гривень. «ПВ» дізнавалися у першопрохідців-полончан, як на ділі втілюється модель опорної школи.
«Новоселицька ЗОШ І-ІІІ ступенів — інноваційний заклад з традиціями, високим освітнім, кадровим потенціалом, — розповідає Віталій Сітарський, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади. — Це найбільша сільська школа Полонщини і єдина в теперішній громаді серед сільських шкіл, що дала призерів обласних олімпіад. До 2015 року вона діяла як профільна школа-ліцей ( природничо-математичного профілю) і базова школа освітнього округу. А торік стала опорною з використання інформаційно-комунікаційних технологій в управлінській діяльності: 10 комп’ютерів активно використовують в організаційній роботі дирекція та педколектив. А загалом 40 комп’ютерів об’єднані в мережу, діє швидкісний Інтернет. В Новоселиці одними з перших створили шкільний сайт та електронну газету, заклад став майданчиком для проведення майстер-класів, курсів з інноваційно-комунікаційних технологій.
Ще у березні депутати міської ради вирішили створити на її базі опорну школу, не чекаючи конкурсу. І водночас проголосували за створення двох філій: на базі Котелянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитсадок» та Прислуцького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитсадок». Ці школи реорганізовано, бо для ІІІ ступеня у них фактично не було достатньо дітей. А нині 17 учнів з цих обох шкіл доїжджатимуть у Новоселицю. Також туди уже рік довозять 25 дітей (5-11 клас) з реорганізованої Варварівської дев’ятирічки, яка стала школою І ступеня. Загалом дітей довозять з сіл Радісне, Дубовий Гай, Прислуч, Любомирка, Котелянка. У Новоселиці 300 учнів і ще 45 довозитимуть». Але, за вимогами, в базовій школі має бути не менше 3-х шкіл-філій і 360 дітей, отож у керівництва освітою є ідеї щодо реорганізації ще двох ближніх шкіл.
За словами Віталія Володимировича, цьогоріч  знову є дефіцит фінансування галузі, тому  прийнято рішення в першу чергу кошти вкладати у базову опорну школу. І, звичайно, перемога у конкурсі, залучення чималих коштів в її оновлення — це великий плюс і для школи, й для громади. Із отриманої суми планують 1900000 гривень вкласти у заходи з енергозбереження: заміну всіх вікон на металопластикові, заміну дверей, утеплення горища, фасадів, зовнішнє оздоблення. А решту — в оснащення навчальних кабінетів сучасним обладнанням, мультимедійними комплектами, насамперед природничо-математичного циклу: фізики, хімії, математики, інформатики, географії та біології. Крім того, в проекті заявили про необхідність укомплектування мультимедійного кабінету, обладнання інформаційно-комунікаційного центру, який створено на базі шкільної бібліотеки.
 Оскільки у закладу є фактично   два автобуси (один з них на базі Котелянської школи), то необхідність транспорту (який також надається опорним школам), в своєму проекті не зазначали.
Оксана Вельгас, директор Новоселицької базової опорної  школи І-ІІІ ступенів Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади, переконана, що заклад має всі передумови, щоб надавати школярам якісну освіту за сучасними вимогами. Адже школа нова, простора, має (і ще матиме) непогане матеріально-технічне оснащення. До речі, на вимогу часу, тут ще до участі в проекті своїми силами (за 2014-2015 роки закладом було залучено до 90 тисяч гривень спонсорських коштів) облаштували внутрішні туалети на всіх поверхах. Створили й умови для навчання дітей з особливими потребами, хоча наразі такої необхідності немає.
Довезення дітей чітко розписане: за двома маршрутами учні тратять на дорогу не більше 15-35 хвилин (у положенні передбачено не більше 40 хвилин). До речі, проектом обумовлено, що дороги до опорних шкіл обов’язково ремонтуватимуть коштом держави, громади.
Педагогічний колектив тримає високу планку педагогічної майстерності, працює над самовдосконаленням: це засвідчують успіхи учнів.
Разом з якісними знаннями, практичними навичками, профільною освітою (на вимогу батьків і учнів тут запровадили біолого-хімічний, історичний та профіль української філології), діти мають можливість реально розширити свій кругозір, зайнятися справою до душі у позашкільний час, наголошує Оксана Вельгас. Адже при школі уже десятки літ активно працюють відомий на всю Україну дитячий ансамбль шумових інструментів під керівництвом вчителя музики Василя Чумака, літературна студія «Первоцвіт», якою опікується вчитель Олеся Герасимова, агітбригада «Файні дівчата», вокальна студія. Чудовий спортзал, спортивні майданчики забезпечують підготовку юних спортсменів і шкільних команд, які виборюють першість району з волейболу, легкої атлетики, інших видів спорту. Завдяки співпраці з польською громадою, учні мають змогу поглиблено вивчати польську мову і культуру в належно оснащеному навчальному  кабінеті. Для дітей, які доїжджають, організовують змістовне дозвілля. Є можливість додатково позайматися інформатикою в одному з трьох комп’ютерних класів, провести з користю час в бібліотеці-інформаційному центрі (теж комп’ютеризованому), або на спортмайданчиках, в спортзалі.
З організацією харчування проблем не буде, запевняє директор. Щороку в школі заготовляють овочі, закуповують у фермерів крупи.
За словами Віталія Сітарського, до кінця місяця відбудеться засідання комісії з конкурсних торгів. Тож невдовзі стане відомо, коли розпочнуться у школі роботи з енергозбереження. Також громада очікує з області кошти на оснащення кабінетів.

Вихователь  групи продовженого дня Валентина Косенко опікується  в позаурочний час дітьми, які доїжджають.