20 жовтня — Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози.

Зареєстровано спалах кишкової інфекції серед учнів Скіпчанської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Городоцького району. Дванадцятеро  дітей госпіталізували  в інфекційне відділення Городоцької ЦРЛ,  двоє лікувалися  амбулаторно.

Серед соціальних і медичних проблем суспільства туберкульоз посідає особливе місце. У боротьбі з цією хворобою значне місце займає своєчасне лікування, але й не другорядною залишається профілактика. Аби запобігти захворюванню на туберкульоз дітей, працює колектив медичних та педагогічних працівників Плужнянської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІ ступенів Хмельницької обласної ради. Заклад розташований у сприятливому природному середовищі. Ефірні масла хвойних дерев мають дезинфікуючі, відхаркувальні, протизапальні, заспокійливі та кровоочисні властивості.

Кажуть, життя насправді рухається не по колу, а по спіралі. У 40-х роках минулого століття визвольний рух зазнав поразки в Україні, тому її предки були вимушені виїхати до Америки. Зараз вона веде свою війну за впровадження в Україні світових стандартів медицини. Онука політичних емігрантів стала міністром у тій самій, але тепер вже вільній країні. Рік тому Президент призначив Уляну Супрун на посаду міністра охорони здоров’я України.

Дехто каже, що у лікаря душа не повинна бути вразливою. Інакше в професії надовго не затримаєшся, адже співпереживанням «з’їдаєш» себе. Проте у Миколи Таболи, начмеда Хмельницького онкодиспансеру, котрий у медицині вже понад чотири десятки років, свій погляд на це,  свої правила, без яких, переконаний, у медицині аж ніяк не можна. За чаєм, у неспішній розмові, лікар, про якого кажуть, що наділений Божим даром, ділиться думками про свою професію, стосунки між людьми, розповідає про тривожне і радісне.