Віднедавна у Хмельницькій обласній дитячій лікарні почали імплантувати порти для проведення маніпуляцій.
Детальніше про це  нововведення  ми попросили  розповісти  завідувача  гематологічним відділенням  Олену МОВЧАН-Вернидуб.

— Вперше за багато років, за підтримки відомого підприємства «Юрія-Фарм», ми  застосували  порти вітчизняного виробництва для двох онкохворих дітей, які  лікуються у нашому відділенні. Хоч у розвинених країнах  ці   пристрої — порти вважають золотим стандартом під час хіміотерапії, тривалого застосування антибіотиків, парентерального харчування, при лікуванні  синдрому хронічного болю,  вроджених гематологічних захворювань, у  нашій  обласній дитячій лікарні новинку почали застосовувати лише тепер.
Річ у тім, що коли  лікування потребує багаторазового доступу до судин для введення  препаратів, то діти  додатково страждають від больових відчуттів. Крім того, може пошкоджуватися судинна сітка, а це  призводить до різних ускладнень. Порт допомагає уникнути цього додаткового травмування.
— Як же відбувається, Олено Валентинівно, процес  вживлення порту?
— Його встановлюють під шкіру під час нетривалої, десь  30-хвилинної процедури, із місцевим   знеболюванням.
Перші дві процедури  — чотирирічному   хлопчику і семирічній  дівчинці  провів лікар-анастезіолог  із Чернівців Іван Візнюк. Наш  хірург Віталій Одарчук та завідувач реанімаційного відділення Олег Ткачук перейняли  досвід колеги, і тепер зможемо встановлювати порти у нашому закладі. Якраз готуємо ще двох дітей до вживлення  портів. Вся процедура проходить під контролем УЗД. Порт може використовуватися впродовж двох років. Він  не потребує особливого догляду, не обмежує  повсякденної активності. Порти  є різних розмірів і форми для  пацієнтів різного віку.
За відгуками батьків дітей, яким  вже встановили  порти, вони задоволені, адже  маленькі  пацієнти, як уже згадувалося, позбавляються додаткових  фізичних травм. А для діток, які  проходять  довготривале  складне лікування,  це надто важливо.  


 Олена Мовчан-Вернидуб і Віталій Одарчук з пацієнтами, яким встановили порти.