Про амбулаторію загальної практики сімейної медицини у Куражині  Наталя Миколаївна Фінагеєва, головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги, розповіла з особливою радістю. Саме на початку цього року закінчили капітальний ремонт будівлі амбулаторії в рамках проекту “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. Загальна вартість робіт становила  майже 283 тисячі гривень. Із них 212 тисяч надав Євросоюз, 56 тисяч — районна рада та Куражинська сільська рада, 14 тисяч гривень — громадська організація  “Прогрес-Куражин”.

Світла, охайна, затишна — така нині амбулаторія у Куражині. І, головне, взимку тепла — працівники не без гордості показали мені твердопаливний котел, який дозволяє заощаджувати дрова, швидко нагріваючи приміщення й тривалий час зберігаючи тепло. Про ремонт багато розповів і Василь Петрович Гнатюк, тепер виконуючий обов’язки старости села, який якраз нагодився до амбулаторії на процедури. У ті роки він якраз був головою сільської ради, тому знає увесь процес до тонкощів.
 Щодня людно в амбулаторії — до двадцяти пацієнтів приймають медики  (всього ж на їхньому обслуговуванні дві тисячі чоловік — з Куражина, Іванковець, Хребтієва, Глибівки і Малої Щурки). Медичні процедури відпускають різні: і внутрішньовенні вливання,  і  фізіотерапевтичні  (мають УВЧ-апарат, інгалятор). Мають ще й свій кардіограф, можуть тут  визначити і рівень цукру в крові.
Раз на тиждень у село приїжджає стоматолог Ольга Янцеловська з райцентру. Тому полікувати зуби й вставити зубні протези може кожен, хто цього потребує і бажає.
Колектив амбулаторії невеличкий — шість працівників. Головний лікар — Яна Миколаївна Виноградова.  Амбулаторію очолює другий рік, прийшла сюди відразу після закінчення медичного університету. Молодий фахівець задоволена своєю роботою, адже й на навчання йшла з тим, щоб повернутися у рідне село. З кожним днем її знання підкріплюються досвідом. Її основний і надійний помічник у цьому — сімейна медсестра Ніна Василівна Димчук, професійний стаж якої становить 44 роки. Здається, нема того, чого б не вміла і не знала. За це й повагу відповідну має від людей.
 Працює в амбулаторії і подружжя Глухманів: молодша медсестра Наталя Миколаївна та водій Григорій Григорович.
Тимчасово вакантні посади фельдшера та акушера: попередні працівники нещодавно виїхали за межі області.
Мешканці сіл задоволені роботою своєї амбулаторії, і своїм, як вони кажуть,  доктором, який вивчився і повернувся додому. Їм спокійніше на душі, бо впевнені, що необхідну допомогу їхні медики  завжди нададуть. Якщо ж потрібно все-таки доправити хворого до центральної районної лікарні, викликають швидку, яка, до речі,  доїжджає до села за 20-25 хвилин.
Що ж, дуже важливо в роботі медика поставити правильний діагноз і вчасно надати пацієнту необхідну допомогу. Нехай це постійно вдається і Яні Миколаївні, і Ніні Василівні. Разом з тим, бажаємо усім їхнім пацієнтам (і їм самим теж!) міцного здоров’я. Нехай візити до лікаря будуть найчастіше задля профілактики.