На Хмельниччині жертвами Голокосту в часи Другої світової війни стали понад 153 тисячі людей. Одним із місць страти в області був колишній Ярмолинецький район. Про це розповіла менеджерка Хмельницького музею пам’яті жертв Голокосту Людмила Фоміна: «Райони, де люди найбільше постраждали від репресій, це Антонінський, Дунаєвецький, Летичівський, Кам’янець-Подільський, Проскурівський, Старокостянтинівський, Шепетівський і Ярмолинецький».

1 січня відзначається 115 річниця від дня народження  Степана Бандери –  борця за свободу та незалежність України. Сьогодні день народження лідера визвольного  руху  важливий , як ніколи, адже  Україна вступила в наступний етап визвольної війни за незалежність: йде російсько-українська війна.

Сьогодні виповнюється 10 років від початку подій, які стали фундаментом новітньої історії країни «Революція Гідності» була важливою віхою нашого державотворення. Вона супроводжувалась трагічними подіями, адже тодішня керівна верхівка намагалась щосили утримати владу і не гребувала вбивствами, розстрілами, катуваннями учасників акцій протесту. За ці роки було порушено 82 кримінальні провадження. На цей момент винесено 40 вироків, відносно 49 осіб.

Жахливий за своїми масштабами геноцид 1932-33 років — це та болюча сторінка нашої історії, яка не залишається в минулому, не стирається з пам’яті, а була, є і буде частиною нашого життя, частиною нас.

До 90-тих роковин Голодомору 1932-1933 років Держмистецтв запускає онлайн-проєкт “Голодомор. Історії роду”, який покликаний вшанувати пам'ять жертв трагедії, спонукати українців досліджувати історію власного роду та показати глибину трагедії на конкретних прикладах українських родин.