Часом почуєш про заробітні плати чиновників, що перевищують сто тисяч гривень на місяць, і вуха починають скручуватись в трубочку! То тут то там в засобах масової інформації з’являється інформація, що заробітні плати високопосадовців сягають і 300 тисяч гривень на місяць.

Наші аграрії, сільгоспвиробники спрацювали в цьому сезоні якнайкраще і, переконаний, надалі не опустять рекордну планку. Найвищі темпи зростання виробництва молока та яєць у державі — хіба не здобуток? А найкраща врожайність серед усіх регіонів — хіба не заслуговує на повагу до наших аграріїв? З цього питання ми й вирішили розпочати розмову з головою облдержадміністрації Олександром КОРНІЙЧУКОМ.

Детальніше читайте в №№ 129-130 від 16 листопада 2017 року.

Стрімке утворення територіальних громад на Хмельниччині викликало не сподівані, але прогнозовані колізії. До прикладу, утворилася Старосинявська ОТГ, а що робити з районною радою? Куди встромити це п’яте, на нинішній децентралізаційний час, колесо владного воза? Може, нехай би й була ця райрада, засідала, балакала, але вона ж ще грошей хоче для свого існування. Бо доходів райбюджету, а це 34 тисячі гривень адміністративного збору та три тисячі оренди, аж ніяк не вистачає на утримання бюрократичного апарату. От і виникли зарплатні борги в такій, здавалося, несподіваній сфері — районна влада. Небагато-немало — майже 85 тисяч гривень станом на початок жовтня. Проблема погашення боргів на Старосинявщині — одне з питань порядку денного чергового спільного засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення та тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсії, стипендій та інших соціальних виплат.

Якби існував окремий рейтинг, за яким визначалися б несподіванки, то минулого тижня в ньому безперечно перемогло б прийняття нардепами «Проекту виборчого кодексу України». Про те, що такий законопроект існує і вже давно лежить під парламентським сукном, мабуть, давно забули навіть його автори, а не те, що звичайні українці. І тут раптом після кількох років ігнорування з ініціативи спікера парламенту Андрія Парубія він не тільки побачив білий світ, але за нього в першому читанні проголосували 226 депутатів. Звичайно, можна вважати, що ця мінімальна кількість голосів не дає ніяких гарантій, що парламентарі спроможуться прийняти його так же оперативно і в другому читанні. Та факт залишається фактом – команда на початок підготовки до виборів за новим законом уже надійшла.

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин і другий секретар Політичного Відділу Посольства Японії в Україні Наофумі Ікеда відкрили в Хмельницькому алею японських вишень або, як у нас кажуть, сакур. Десять дерев висаджені біля входу в парк культури і відпочинку ім. Михайла Чекмана, ще дев’ять — на його території.