Пам’ятаєте, скільки різних думок  було з приводу децентралізації? Тоді, два роки тому, певно, більшість із нас ставилася до об’єднаних територіальних громад з пересторогою. Боялися, що у виграші все одно залишаться центри, а глибинка, тобто глухі й забуті всіма села, так і скнітимуть у своєму убозтві.  Авжеж, боялися? І, можливо,  й не зовсім охоче — було по-різному —  йшли до того об’єднання у спільну, більшу, громаду.  
 Власне, зі згадок про той острах, про  вагання та суперечки,  й розпочалася моя розмова з головою Новоушицької селищної ОТГ Олегом МОСКОВЧУКОМ:

Реальні шанси стати успішною та навести лад у соціально-економічній сфері  є у Старосинявської об’єднаної територіальної громади, яку очолює Віталій Здебський. Варто зазначити, що в Україні є лише три подібних громади, які охоплюють увесь район.

Не часто в історії будь-якої країни протягом одного тижня трапляються такі важливі події, які визначають її розвиток і впливатимуть на життя громадян багато десятиліть. В Україні за минулих сім днів таких, без перебільшення, історичних подій відбулося аж дві.

У неділю відвідав Хмельницький міський продуктовий ринок. При вході, на швидко змонтованій сцені, кілька волонтерів із числа колишніх воїнів-афганців виконували  пісні, на тематику колишньої афганської бойні і нинішньої війни на сході. У кожного з них  на грудях —  бойові нагороди. Одразу видно, що чоловіки той пісенний репертуар, як кажуть, власною кров’ю та солдатським потом писали.

Свого часу Інститут національної пам’яті опублікував списки (прізвища) відомих діячів так званої радянської доби, а насправді — періоду російської окупації, яких не варто увіковічувати в назвах міст, вулиць, установ тощо. В цьому списку зазначено і прізвище Миколи Островського з Шепетівки. Відповідно до рекомендацій, музей Миколи Островського в Шепетівці мав би змінити свою назву. Однак багатьом, насамперед керівникам музею, робити цього не хочеться.