Нещодавно в редакції нашої газети побував спостерігач спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Деян Георгієвські. В Україні сьогодні працює понад 700 спостерігачів — представників 45 країн світу. Із них 580 — на сході.

 

Гостя нашого часопису цікавили кілька моментів: безпека журналістів, їхнє ставлення та участь у війні на сході, свобода слова тощо. У лаконічному екскурсі керівники газети розповіли про історію часопису. Після обласної газети «Зоря Полтавщини», «Подільські вісті» — найдавніше видання краю й України. Газета  завжди віддзеркалювала всі ті події, якими жили країна, область. Однак літопис газети — це не лише історія країни, це — біографія тих, хто її творив. Деян наголосив, що, на жаль, інтелектуальний, розумовий рівень преси значно знизився. Верх бере не класичний глибокий виклад інформації, а поверховий, так би мовити, електронний. У цьому сенсі «Подільські вісті» — на висоті. Їх творить колектив журналістів-професіоналів, глибоких аналітиків, сміливих поборників справедливості. Жодна газета області та й України навряд чи має такий потужний творчий потенціал.
Торкнулися також питань реформування преси. Аномально виглядає те, що дикий супротив її європейському шляху чинили й чинять саме представники нинішньої влади, хоча саме вона повинна першою виконати закон про реформування преси і вимоги Президента України.
«Подільські вісті» не стоять осторонь війни на сході. Журналісти газети виїжджають в гарячі точки бойових дій, висвітлюють тамтешні події. Кілька разів редакція переказувала кошти на підтримку Збройних сил України, а члени колективу — свої одноденні заробітки. Вони передали військовому госпіталю книги, періодику для поранених бійців, допомагали і допомагають ліками.
Безпека журналістів області і, зокрема, «Подільських вістей». Не обов’язково фізично знищувати кореспондентів, залякувати чи шантажувати. Хоча, чесно кажучи, випадки фізичного тиску та погроз журналістам «Подільських вістей» були. Існує ще поняття економічної безпеки. Це будь-якою ціною зробити співробітників преси бідними, злиденними. Саме з такими владі й олігархам розмовляти й диктувати свої умови не складає особливих труднощів. Тому ми й повідомили спостерігачу ОБСЄ, що керівництво облдержадміністрації ігнорує Закон України про порядок висвітлення діяльності органів державної влади. Не уклавши договір із редакцією про інформаційні послуги, обласна держадміністрація отримала їх на велику суму. Пан Деян обіцяв, що ця інформація стане надбанням у відповідних інстанціях Європи й України.
У зустрічі взяли участь голова обласної організації Національної спілки журналістів України Йосип Ядуха, її секретар Володимир Дмитрик. Вони, зокрема, повідали спостерігачу Європи про проблеми районної та міської преси Хмельниччини.