Довгих 25 років усі, хто вболіває за розвиток культури області, очікували цього дня. Не просто чекали, а докладали зусиль, «вибивали» кошти, «воювали» за ділянку...

І ось 2 жовтня нарешті відбулося  офіційне відкриття нового навчального закладу — Хмельницького музичного коледжу імені Владистава Заремби, приурочене до Міжнародного дня музики та Дня працівників освіти. Власне, коледжем музичне училище стало теж цьогоріч — рішенням сесії обласної ради від 27 вересня.
В урочистому зібранні з нагоди офіційного відкриття першої черги будівництва нового навчального корпусу взяли участь голова обласної ради Михайло Загородний, директор комунального підприємства архітектурно-будівельного проектування обласної ради Володимир Сельський, начальник відділу технічного нагляду цього підприємства Віктор Панасюк. Від забудовників — директор та виконроб приватної фірми «Діта» Артем Мацьков та Михайло Березюк, заступник директора департаменту освіти облдержадміністрації Антоніна Харчук.
 Вітаючи педагогічний колектив, усіх працівників та студентів коледжу із входинами, голова обласної ради Михайло Загородний пообіцяв докласти максимум зусиль, аби нарік, до 60-річчя закладу, завершити другу чергу будівництва навчального корпусу  на Прибузькій, 8. А це ще — концертний зал, класи музичної школи-студії, їдальня... Він побажав викладачам та студентам плідно, успішно творити, примножувати славу музичного коледжу по всій Україні та в світі. Подарував телевізора.
За словами директора коледжу Віктора Бернацького, з чудової нагоди альма- матер привітали колишні вихованці, а нині професори  Київської національної музичної академії імені П. Чайковського, Львівської музичної академії імені М. Лисенка, інших поважних закладів культури України та з Ізраїлю, США, Канади, Німеччини, Франції... Це ж бо подія, справді, не лише обласного, а й всеукраїнського масштабу. Не часто  нині будують заклад культури. А наш коледж — визнаний лідер у підготовці фахівців для дитячих музичних шкіл, творчих колективів, оркестрів, хорів, ансамблів...
Директор щиро подякував усім, хто підтримав, долучився коштами, порадами, кваліфікованою працею до якісного завершення першої черги будівництва: Михайлу Загородному, Олександру Корнійчуку, Сергію Пенюшкевичу, Володимиру Сельському, Михайлу Фрідману, Артему Мацькову, Віктору Панасюку, Михайлу Березюку, керівникам обласної освіти і культури...
Спорудження закладу 5 категорії будівельної складності відновили у 2015 році після семирічної перерви, виділили на це з обласного бюджету 15 мільйонів гривень. У 2016-му  спрямували ще 1,5 мільйона, а з Державного фонду регіонального розвитку — 13,5 мільйона гривень. Цьогоріч з обласного бюджету коледж отримав 2,235 мільйона, а з Держфонду регіонального розвитку ще 8,467 мільйона гривень. Вартість завершеного першого пускового комплексу — 33,967 мільйона, а запланованого другого пускового комплексу — 40,296 мільйона гривень (з них уже цьогоріч виконано робіт на 2 мільйони).
Володимир Сельський, який керував будівництвом закладу в 2007-2008 роках, коли його фактично врятували від руйнації, розповів, що нині одночасно  комплектують коледж оргтехнікою і устаткуванням. Уже придбали 10 комп’ютерів та 4 ноутбуки з ліцензійним програмним забезпечення, 4 інтерактивні дошки. Проведені торги, і за місяць тут будуть новісінькі меблі, на черзі — придбання 15-ти із 42-х запланованих роялів. Ще б придбати навчальну літературу, ударні інструменти, кажуть педагоги...
Для гостей провели екскурсію по-європейськи комфортних, сяючих від новизни навчальних корпусів, де у просторих класах та залах кращі колективи коледжу віншували їх музичними та пісенними вітаннями, співали і «Многая літа». «Тут хочеться творити, тут крила виростають», — поділилася легендарний педагог із понад п’ятдесятилітнім стажем Валерія Разумова.
Оглянули й новий триповерховий гуртожиток, де ще потрібно ввести у дію душові і спортзал.
 Хай же гарно ведеться, плідно твориться в новій оселі музики і культури!
 Залишається, правда, інтрига: що буде у звільненому приміщенні старого музучилища на Проскурівській? Може, врешті там розміститься обласний краєзнавчий музей?