У вівторок, 7 квітня, якраз на Благовіщення пресвятої Богородиці за православним календарем, відбулося пленарне засідання тридцять першої сесії обласної ради.

Вперше за довгий час до сесійної зали прибуло 82 обранці. Працювали цілий день, бо на порядку денному значилося понад півсотні питань життєво важливих для соціально-економічного розвитку Хмельниччини.
Перед початком засідання депутати Володимир Гаврилюк і Олег Хавронюк, який відтепер очолює групу «Народний фронт», звернулися до колег із пропозицією надати матеріальну допомогу підрозділам УМВСУ, СБУ в Хмельницькій області та Національній академії прикордонних військ України ім. Б. Хмельницького, які несуть службу в зоні АТО. До них дослухалися. На підтримку цих підрозділів буде спрямовано по 900 тисяч гривень.
Руслан Лещишин від фракції «Свобода» і Петро Воробей від фракції ВО «Батьківщина» запропонували прийняти звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо необґрунтованого завищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Після ретельного доопрацювання і дебатів, звернення таки було ухвалене. У цьому є резон, бо і Президент України Петро Порошенко також зауважує, що не зайвим буде повернутися до розгляду тарифної політики. Разом з тим, як зазначалося далі на сесії під час внесення змін до цьогорічного бюджету, субвенція для області з державної казни на надання пільг і житлових субсидій населенню уже збільшена з
400 тисяч гривень до 866-ти, тобто, більш як на половину.
Інша субвенція з державного бюджету в сумі понад два мільйони гривень буде спрямована на фінансування дитячо-
юнацьких спортивних шкіл, які досі підтримував Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Відрадним є те, що за рахунок залишку коштів обласного бюджету, який утворився станом на 1 січня цього року, його видаткова частина збільшиться на 102 мільйони гривень. Ці кошти будуть спрямовані на погашення кредиторської заборгованості, придбання необхідного медичного обладнання для лікувальних закладів і карет швидкої допомоги, фінансування обласних програм, спрямованих на стабілізацію соціально-політичної ситуації, завершення розпочатих у минулі роки робіт, які не були виконані через обмежений казначейський фінансовий ресурс тощо.
Враховані в оновленому бюджеті і корективи від облдержадміністрації, яка належним чином відреагувала на зауваження та пропозиції постійних комісій і президії обласної ради. Зокрема, будуть виділені кошти для завершення реконструкції Славутського обласного спеціалізованого ліцею, придбання хірургічного стола для Дунаєвецької центральної районної лікарні, встановлення приладів опалення в обласному музично-драматичному театрі ім. М. Старицького та інше.
Схвально відгукувалися депутати на звіт голови обласної ради Івана Гончара щодо діяльності ради у минулому році. Бо й справді, попри скрутні обставини  і політичні перипетії, Хмельниччина таки зуміла втриматися на лідерських позиціях у державі.
Далі на сесії розглядалася ціла низка обласних програм як уже діючих, так і нових. Зокрема, прийнята обласна програма соціальної підтримки осіб, які беруть  або брали участь в антитерористичній операції та членів їхніх сімей. На її фінансування передбачено 7 мільйонів гривень. За рахунок цих коштів надаватиметься одноразова матеріальна допомога, проводитиметься пільгове зубо- і слухопротезування, буде придбано медичне обладнання для Хмельницького обласного госпіталю ветеранів війни  та обласної психіатричної лікарні №1, де бійці проходитимуть реабілітацію та оздоровлення. Також фінансуватиметься оздоровлення дітей, батьки яких загинули або поранені під час участі в АТО. Широко обговорювалися депутатами програми соціально-економічного розвитку, розвитку малого і середнього підприємництва, реформування житлово-комунального господарства, виконання програми відновлення роботи комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький». Щодо останньої, то Іван Гончар та інші депутати переконані, що необхідно докласти максимум зусиль, аби повітряні ворота краю знову приймали гостей. Це, зокрема, є невід’ємною складовою у формуванні інвестиційної привабливості.
Розглянули обранці і ряд погоджень щодо надання спеціальних дозволів на користування надрами.
Загалом працювали конструктивно, то й вирішили багато.