До пенсії — рік чи два, а на роботі уже скоса подивляються і, здається, тільки й чекають найменшого приводу, аби швидше вас спекатися... Але, вважайте, ваші права гарантовані й захищені Конституцією. І ніхто не має права їх порушувати.
Більше того, держава не лише забезпечує право на працю для громадян передпенсійного і пенсійного віку, а й запроваджує додаткові гарантії захисту їхніх трудових прав.
 Так, зокрема, у квітні 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення зміни до статті 42 Кодексу законів про працю України щодо захисту трудових прав працівників передпенсійного віку». Докладніше про це розповідає начальник управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та освіти головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Зоряна ДАВИДЧУК:

9 лютого цього року Президент України Петро Порошенко підписав зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування», які, власне, і прояснили деякі питання щодо статусу старости села, селища.

Отже, в’їжджати до ЄС без візи буде дозволено виключно тим, хто має біометричний паспорт. Тобто, паспорт із чипом, на якому міститься фото, підпис та відбитки пальців особи. Така вимога діє до всіх без винятку держав, які пройшли візову лібералізацію з ЄС за останнє десятиріччя; та й у самому Євросоюзі давно видають виключно біометричні паспорти.

25 березня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оформлення спадщини».

Європарламент нарешті підтримав скасування безвізового режиму для українців. Як тепер виглядатимуть збори для тих, хто ненадовго виїжджає до Європи?
Як було раніше. Для поїздки до країн ЄС українці оформляли закордонний паспорт. Потім потрібно було зібрати пакет документів – окрім паспорта, це фотографії, виписка з банківського рахунку або інший документ, що підтверджує платоспроможність, оригінал довідки з місця роботи, медична страховка. Далі сплатити консульський збір, здати документи до обраного посольства  – чекати на вердикт.