«Війна в Україні — для бійців, їхніх рідних і близьких», — каже Юрій Андрощук. І ти розумієш, що як би не хотілося, а заперечити йому — важко.

Навесні 2014 року перед початком активних бойових дій на Донбасі чи не єдиними боєздатними підрозділами Збройних сил України виявилися частини спецназу: окремий Хмельницький 8-й полк, Кіровоградський 3-й і 140-й Центр сил спеціальних операцій. Тут несли службу контрактники з високою особистою мотивацією, відповідно озброєні та професійно підготовлені. Зрозуміло, що саме ці універсальні солдати були найбільш придатними для ведення гібридної війни.

Скажу відверто, бачила чимало ікон і писаних,  і вишитих, і різьблених, виконаних у різноманітних стилях і жанрах. А ось цю красу, що навіть описати  неможливо, вперше. Настільки м’яко вирізані, чіткі і справжні риси, що складається враження, ніби не з деревом майстер працює – з найкращим пластиліном, бо  шедеври його, мов живі! Сорокап’ятирічний хмельничанин Анатолій Козак творить справжні дива –  різьбить по дереву великі  компоновані, весільні, дитячі, сімейні ікони.

Старість живе спогадами про дні вчорашні, давно відшумілі.
Кілька тижнів тому зателефонував рідний брат, його знову, вже вкотре, поклали в обласну лікарню, щось там з гемоглобіном негаразд. То у нього, могутнього брата, який ніколи всерйоз не хорував, який до пізньої осені купався в Наркевицькому озері, який заввиграшки закидав собі на плече майже трипудові мішечки з щойно викопаною бараболею, який разом із  сусідом, спортовцем Василем Іллюшиним привозили з ближнього лісу на лісапетах отакенні гілляки, аби взимку, незважаючи на підведений до хати газ, розпалювати грубки полінцями, аби було в оселі затишно й тепло, бо від полінець зовсім не те тепло, що від газу, – то оце в отого брата щось здоров’я забарахлило? Та годі вам гіперболізувати! Бо я ж знаю: по праведних трудах сядуть пенсіонери  до столу, і наллявши чарки самограю (чудового, до речі, самограю), захрумтять квашеними огірочками та мерзлим салом із часничком).

Доктор історичних наук, професор Кам’янець-Подільського університету імені Івана Огієнка Стефанія Едуардівна Баженова відсвяткувала свій 70-річний ювілей.