У центрі веслування німецького Дуйсбургу відбувся перший етап спринтерського Кубка світу з веслування на байдарках та каное за участю 604 спортсменів з 61 країни, у тому числі 21 представника України.

Спочатку відзначився хмельничанин Павло Алтухов, який став третім в каное-одиночці на дистанції 1000 метрів серед 32 учасників. Його суперник за внутрішній відбір серед вітчизняних веслувальників до олімпійської збірної Едуард Шепетило в головний фінал (9 човнів) не потрапив. Таким чином, він програв Алтухову перший етап боротьби за путівку до Бразилії.
Не змогли скласти гідної конкуренції екіпажу каное-двійки хмельничанину Дмитру Янчуку та львів’янину Тарасу Міщуку волиняни Юрій Вандоляк та Андрій Рибачок. У фіналі першість виграли на 1000 метрів Янчук-Міщук, а Вандоляк з Рибачком дісталися до фінішу лише дев’ятими.
Чудово виступив екіпаж української жіночої байдарки-четвірки, у складі якої впевнено себе відчуває хмельничанка Інна Грищун. Вони здобули “золото” на 500-метрівці, а також “срібло” на 200 метрах. Остання дистанція не входить до олімпійської програми.
Наприкінці травня на другому етапі Кубка світу в Чехії очікується не лише боротьба за нагороди, але й чергова суперечка між вказаними українськими екіпажами за поїздку на Олімпіаду до Бразилії на вже здобуті ліцензії. Поки що лідерство впевнено захопили наші земляки.