«Впродовж двох днів заступники міських голів та керівники структурних підрозділів різних громад за ініціативи організації «Угода мерів» переймали досвід Хмельницької громади у впровадженні енергетичної та кліматичної політики.

Служба безпеки викрила ще одного представника УПЦ (мп), 48-річного послушника Свято-Успенської Почаївської лаври, який публічно виправдовував збройну агресію рф та воєнні злочини окупантів.

У вівторок, 2 травня, від 11.00 до 12.00 працюватиме пряма телефонна лінія «Міська влада відповідає».

На звернення хмельничан відповість керуюча справами виконавчого комітету Сабій Юлія Сергіївна, яка курує організаційне забезпечення виконавчого комітету, роботу із зверненнями громадян, надання адміністративних послуг громадянам.
Звернення прийматимуться за номером телефону: 063-192-26-60.

Заступник міського голови Микола Ваврищук та представники управління економіки Хмельницької міської ради сьогодні відвідали підприємство GOLD EXIM. Такі візити є доброю нагодою більш детально познайомитися із бізнесом, який працює в громаді та обговорити шляхи співпраці.

З метою надання медико-консультативної допомоги жителям Хмельницької міської територіальної громади, у середу, 3 травня, відбудеться виїзд спільної консультативної бригади (медичних працівників Комунальних підприємств Хмельницької міської ради - «Хмельницький міський центр первинної медико-санітарно допомоги №2» і «Хмельницький міський перинатальний центр») у село Велика Калинівка за адресою: вул. Центральна, 8/1 (Медичний пункт тимчасового базування лікаря).

Триває підготовка до роботи в осінньо-зимовий період 2023-2024 років, протягом якого комунальне підприємство «Хмельницьктеплокомуненерго» планує продовжити заміну теплових мереж, модернізувати котельні та центральні теплові пункти, виконувати регламентні роботи.

Від початку квітня рецептурні ліки в аптеці можна придбати не лише за паперовим, але й за електронним рецептом. Тобто всі ті ліки, що й раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, можна отримати, скориставшись електронним рецептом.

Для авторки дитячих книжок, журналістки, а віднедавна бібліотекарки Оксани Радушинської зараз на першому місці – волонтерство, до якого вона долучилася ще з 2015 року разом з членами «Творчої сотні «Рух до перемоги». У своєму інтерв’ю Оксана Радушинська, людина на кріслі колісному, розповіла, чия підтримка її надихає на нові досягнення і перемоги та про що мріє волонтерка.

Відбулася презентація спеціалізованого цифрового сервісу для вагітних на основі відкритих даних.

У Хмельницькому прикордонники змагались з міською радою задля благодійної допомоги бойовим побратимам та вшанування пам’яті охоронців кордону.

Шановні мешканці громади, у власності яких перебувають квартири площею понад 60 кв.м або будинки площею понад 120 кв.м. та власники земельних ділянок, просимо терміново сплатити до бюджету Хмельницької міської територіальної громади податок на нерухоме майно та земельний податок за наступними реквізитами.

Лісівники Хмельниччини закінчили опалювальний сезон 2022-2023 та розпочинають заготовляти дрова на наступний.

За час опалювального періоду лісівники Подільського офісу реалізували 422 тис. м³ дров’яної деревини непромислового використання. Для громадян, бюджетних установ, війська. Населенню Хмельницької області лісівники продали понад 124 тис. м³ дров.

Ветерани АТО заснували власну справу з переробки часнику. У планах підприємців підкорити не лише українські ринки, але й закордонні, а також відкрити часниковий хаб.

Нещастя спіткало дві пасіки випускників Практичної школи бджільництва, які були розміщені в с. Погреби Київської області. Внаслідок пропуску весняного водопілля через Київську ГЕС за кілька годин рівень води в місці розміщення пасік досягнув 1,5 метра.

Андрій Володимирович ВАСИЛИШИН — направду легендарна особистість, адже був першим міністром внутрішніх справ незалежної України. Генерал внутрішньої служби та керівник від Бога стояв біля витоків і зародження  надзвичайно потужної силової структури.

 

 

З вересня цього року низка навчальних закладів Хмельницької громади перестануть набирати учнів у 5-ті та 10-ті класи. Це є частиною перетворення нинішньої мережі середньої освіти на початкові школи, гімназії та ліцеї, що є вимогою чинного законодавства. На сайті міськради вже з’явився проєкт рішення з відповідним планом, який розглядатимуть депутати на одній з найближчих сесій.

Чоловік у месенджері продавав відомості, що містили персональні дані понад 300 мільйонів осіб із України та країн ЄС. Під час проведення санкціонованого обшуку фігурант перешкоджав діям правоохоронців і завдав тілесних ушкоджень кіберполіцейському. Зловмисника затримали.

Дорожньо-транспортна пригода із смертельними наслідками сталася 26 квітня на трасі М-30 поблизу с. Прибузьке Хмельницького району. 23-річний місцевий житель, керуючи автомобілем «Мазда 6» зіткнувся із відбійником.

 

Компенсація за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

Державна служба зайнятості пропонує роботодавцям скористатися програмами з надання компенсацій на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

Особисті прийоми громадян у селах, які входять до складу Хмельницької громади уже стали традиційними. Відповідно до затвердженого графіка такі прийоми проводять заступники міського голови, секретар Хмельницької міської ради, керуючий справами виконавчого комітету. Такі зустрічі – добра нагода мешканцям громади особисто поспілкуватися та озвучити проблемні питання представникам міської влади.

Працівники ДБР повідомили про підозру майстру лісу Берегометського лісомисливського господарства, що на Буковині. Він організував переправляння чоловіків призовного віку до країн Євросоюзу.

Не думав й не гадав чотирнадцятирічний Леонід Кіцак, що подарована ним дідусеві Толі під час урочистостей з нагоди його сімдесятиріччя картина «Бабусина хата», розчулить ювіляра до сліз. Власне, не лише його, а й бабусю Жанну, інших родичів сімейного торжества. Як зізнався Анатолій Володимиго національного університету імені Івана Огієнка, автор понад 20-монографій і підручників, узявши в руки живописне полотно онука, він зарович Михальський, лікар за фахом, професор Кам’янець-Подільсько якусь мить перенесеться у рідну Велику Яромирку, що на Городоччині.

Думали, що під час такої бажаної для них зустрічі і наговоряться вдосталь, і надивляться одне на одного досхочу, а дні відпустки пролетіли так стрімко. І не зогледілися, як знову пора випроводжати сина, чоловіка, батька на війну. Чи відчував Василь Василенко в ті хвилини, що то їхня остання зустріч, що обіймає дітей востаннє, що вже більше ніколи не торкнеться маминих рук? Про це часто думає Оксана Василенко, дружина бійця, якого назавжди забрала в неї війна.

Недивно, що Мар’яна Вихованець вже з дитинства відчула потребу малювати. Її мама — Майя Юліанівна — має художню освіту, працює викладачем у художній школі і є неординарною, творчою особистістю. Саме вона і стала для Мар’яни прикладом у світі мистецтва. Тато — Тарас Васильович — працює заступником директора Нетішинського міського краєзнавчого музею і всіляко заохочує захоплення доньки.

З початку повномасштабного вторгнення педагогічний колектив разом із учнями Деражнянського центру професійної освіти працює заради спільної справи і єдиної мети – Перемоги!

Медоносні культури на полях «Контінентал» можна відстежувати на інтерактивній карті. 

Інтрига серед лідерів
Досить цікаво й напружено відбувалися чергові поєдинки чемпіонату України з футболу в першій лізі в групі підвищення в класі.

Навряд чи могли передбачити, що дружні до нас поляки, які чи не першими подали руку допомоги Україні під час російської агресії, раптом «вибухнуть» гнівом з вимогою перекрити експорт українського зерна. Блокування московитами портів, змусило транспортувати суходолом мільйони тонн збіжжя. І завдяки коридорам солідарності Україна експортувала зерно далі — через румунські, польські та балтійські порти. За минулий рік наші аграрії наростили експорт до країн Євросоюзу на 65 відсотків.

Чорнобильська катастрофа визнана найбільшою у світі за всю історію ядерної енергетики, бо внаслідок аварії на ЧАЕС було викинуто в 100 разів більше радіації, ніж від атомних бомб, скинутих на Хіросіму і Нагасакі в 1945 році. Після оприлюднених засекречених архівних даних КДБ Службою безпеки України людство отримало нарешті відповіді на багато питань, які тодішня радянська влада приховувала, цинічно жертвуючи людським життям.

 «Доброго здоров’я зичу всім працівникам редакції «Подільських вістей». Хочу звернутися з питанням у рубрику «Політитичні гойдалки» й сподіваюся на відповідь. Навіть і говорити не варто, наскільки нам — людям старшого віку — важко витримувати новини з фронту, як гинуть наші хлопці, як вбивають мирне населення кляті кацапи. Та на допомогу українським бійцям прийшли і з інших країн, зокрема, й багато білорусів воює. Розкажіть про них детальніше». З повагою кам’янчанин Андрій Вікторович.

Біда сталася в одному із сіл Хмельницької територіальної громади.

Як відомо, шахраї — хороші психологи, і свою потенційну жертву беруть на гачок так, що вона про це й подумати не могла. Серед найрізноманітніших видів шахрайства набуває «популярності» ще один, який можна назвати романтичним.

У Каннах (Франція) відбувся IV міжнародний кінофестиваль «Cannes 7th Art Awards», у якому взяли участь і кам’янець-подільські повнометражні фільми «Україна-22: Щоденники війни» та «UNBRIDLED» — режисер Андрій Заєць, оператори Богдан Закордонець та Іван Трач. 10 квітня в рамках церемонії оголошення переможців, яка проходила в онлайн-форматі, наш український документальний фільм про події перших місяців повномасштабної війни росії проти України «Україна-22: Щоденники війни» від організаторів заходу отримав спеціальний приз Special Prize of the «Silk Road Production» Assotiation».

Серед них 42 військових і двоє цивільних (двоє захисників із Хмельниччини). З полону повертаються також двоє чоловіків, чиї дружини були звільнені Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими під час попередніх обмінів. До ЗСУ належать 19 звільнених, до ДПСУ – 11, ВМС – 7, НГУ – 2, ТрО – 3. Серед наших вояків – шестеро офіцерів та 37 солдатів та сержантів. 

 

Звільнені військовослужбовці воювали, зокрема, в Маріуполі, на Донецькому, Херсонському, Харківському, Луганському та Сумському напрямках. Серед них чимало поранених та з наслідками важких тортур. Звільнено з полону також військового хірурга, який оперував поранених у військовому шпиталі в Маріуполі та організував масову медичну допомогу. Одному зі звільнених, командирові відділення, загрожував так званий «суд» із ув’язненням на тривалий термін. Серед тих, кого вдалося повернути 31-річний нетішинський воїн-парамедик Орест Грицюк, який майже рік тому потрапив у полон на Донеччині.

Загалом, на 26 квітня з полону звільнено вже 2 280 українців. У Координаційному штабі у взаємодії з Офіс Президента України триває робота з підготовки наступних обмінів. Рекомендуємо дотримуватися режиму інформаційної тиші.

Цикл культурно-просвітницьких заходів зі спільною назвою «Візитівка мого села» відбудеться у старостинських округах Хмельницької міської територіальної громади протягом травня.

15 квітня 2023 року набрали чинності зміни до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі – Закон). Відповідно до нововведень виплата до 5 травня змінюється на виплату до Дня Незалежності - https://bit.ly/3N3Zd0b 

Сьогодні в День пам’яті Чорнобильської трагедії в Хмельницькому вшанували пам’ять героїв-ліквідаторів та жертв найбільшої техногенної катастрофи в історії людства. 37 років тому на четвертому реакторі Чорнобильської атомної електростанції стався вибух, який призвів до неймовірних втрат. В ті дні з наслідками аварії боролися пожежники, персонал ЧАЕС, військовослужбовці, будівельники, вчені, медики – кожен на своєму місці намагався зробити максимум, щоб зменшити страшні наслідки вибуху. Загалом у ліквідації аварії взяли участь понад 600 тисяч людей. Світ досі оговтується від наслідків Чорнобильської аварії.

Близько 18 тис. км газових мереж Хмельниччини та тисячі одиниць газорегулюючого обладнання щоденно, у цілодобовому режимі, обслуговують газівники, аби безперебійно доставляти газ на підприємства, бюджетні установи та сотням тисяч побутових споживачів.

На Хмельниччині з другої спроби продали Ганнопільський спиртзавод. Його за 2,5 млн грн купило київське підприємство «Комбінат будівельних матеріалів».

У Кам’янець-Подільській міській раді анонсували відкриття туристичного сезону. Його запланували уже на цю п’ятницю, 28 квітня. Заходи відбуватимуться усі вихідні і завершаться 30 квітня.

Під час патрулювання Михайлівецького заповідного урочища, увагу майстра лісу привернув звук працюючого мотоблока. Прибувши на місце, побачили, як двоє чоловіків самовільно зрізали берест діаметром 47 см. У результаті скоєного правопорушення заподіяно шкоду лісовому господарству на суму понад 16 тисяч гривень.

64-річного порушника міграційного законодавства наразі готують до депортації. Для встановлення всіх персональних даних його помістили до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства.

У Польщі на кордоні з Україною акція протесту місцевих фермерів з організації “Ошукане село”.

Експорт українського зерна – велика частина економіки країни та запорука продовольчої безпеки всього світу. Із початку повномасштабної війни налагоджений процес вивозу збіжжя за кордон був зруйнований: росія заблокувала морські порти, через які  транспортували основну масу зерна, а західного кордону – залізниць та автошляхів – виявилось замало, щоби у звичних обсягах вивозити товар.

Державною податковою службою України розроблено новий сервіс – «Калькулятор податку на майно».

Ринок праці в Україні переживає найзапаморочливіші за 30 років гойдалки: із початком повномасштабного вторгнення ринок праці обвалився, тисячі компаній закрились, а без роботи залишились мільйони людей. Більш як за рік війни – ситуація із працевлаштуванням дещо стабілізувалась. Однак роботи українцям і досі бракує, водночас роботодавці скаржаться на брак кваліфікованих кадрів. Скільки незайнятих в Україні зараз та що робить держава, аби зменшити безробіття – розбирались у Центрі громадського моніторингу та контролю.

За результатами розгляду позову Окружної прокуратури міста Хмельницького Хмельницькому обласному центру зайнятості буде повернуто надмірно сплачені кошти за закупівлю електроенергії. 

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановила порядок розкриття емітентами цінних паперів інформації щодо наявності зв’язків з іноземними державами зони ризику під час дії воєнного стану. Термін подачі такої інформації — до 30 квітня. Аналітики R&D центру YouControl виявили, що станом на кінець квітня під дану вимогу НКЦПФР підпадають як мінімум 340 акціонерних товариств, 23 з них — це українські АТ, які є співвласниками російських компаній.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) оновив списки усіх позичальників, керівників та колишніх акціонерів неплатоспроможних банків, які мають повернути свої борги згідно з рішенням судів.

Присяжним може бути громадянин України, який досяг 30-річного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду.

Під такою назвою упродовж двох днів вирував XVІІ обласний форум, приурочений до Всесвітнього дня книги та авторського права. У бібліотеках області проведено низку заходів з популяризації творчості місцевих авторів, поширення української книги та промоції читання.

Юристи Українського ветеранського фонду Мінветеранів пояснюють, як бійці, котрі отримали інвалідність чи поранення внаслідок війни, можуть отримати одноразову грошову допомогу (ОГД).

Хмельницькі дзюдоїсти успішно виступили на змаганнях Кубка України
Днями у Києві відбувся Кубок України з дзюдо серед дорослих.

Для внесення до Реєстру надавач соціальної послуги повинен звернутися до реєстратора з відповідними документами, із переліком яких можна ознайомитися в постанові Кабінету Міністрів України №99 від 21.01.2021 року «Про Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг». 

Комунальне підприємство «Електротранс» проводить набір на курси водіїв тролейбусів. Це гарна нагода здобути нові знання та професію. Після закінчення навчання гарантоване працевлаштування. Термін навчання: 3,5 місяці.

Деталі за телефоном: (067) 598-91-35 (відділ кадрів).

Президент України Володимиром Зеленським 21 квітня 2023 року підписав Закон № 7616 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного регулювання в галузі рибного господарства, збереження та раціонального використання водних біоресурсів та сфері аквакультури». 

Посадовці Головного управління в Хмельницькій області незаконно роздали приватним особам 40 га землі Миролюбненської територіальної громади Старокостянтинівського району. Ринкова вартість незаконно розданих ділянок складає понад 3 млн грн.

У зв’язку зі коментарями у соціальних мережах та зверненнями, що надходять до МОН стосовно теми про перехід на 12-річну систему шкільної освіти в Україні, інформуємо таке.

Члени злочинної групи спеціалізувалися на виготовленні та збуті психотропної речовини «Альфа-PVP». Розповсюджували заборонені речовини виключно гуртовими партіями через пошту та «мастер-клади» – великі закладки. Трьом фігурантів повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід у вигляді безальтернативного тримання під вартою.

16 квітня, у Великодню неділю, на 95 році життя перестало битися серце МУЗИКИ Віталія Савовича — нашого найвідданішого читача, уродженця Деражнянщини, який все своє довге й непросте життя присвятив рідному краю і людям, заради яких жив, творив і за яких дуже вболівав.

Олена і Сергій Груздо - управляють компанією “ФротнМед”, яку започаткували ще у 2017 році двоє друзів-побратимів, коли повернулись з АТО. Нині один із засновників компанії відстоює нашу країну зі зброєю в руках на фронті.

Для нашої сім’ї довгоочікувана і вистраждана перемога у Другій світовій війні була водночас і великою радістю, і смутком. Адже на фронті був батько і мій брат. Як ми журилися, як переживали за них, не передати словами. Кожного дня чекали і виглядали листоношу, який приносив нам того солдатського трикутника... І коли його отримували, то танцювали, стрибали, співали, сміялися і плакали. Бо ми знали, що вони ще живі.

Нещодавно відбулося засідання круглого столу «Особливості роботи з повернутими з полону бійцями та розшук зниклих безвісти» в Military Media Center. До заходу долучилися представники силових структур і громадських організацій. Одним з актуальних питань, яке хвилює громадськість, є розшук зниклих безвісти цивільних осіб. 

Родини маріупольців, які зникли безвісти після влучання російської авіабомби в їхній будинок на вулиці Зелінського, 110. Наталя і її дочки Вероніка і Марія мешкали на третьому поверсі. Ольга і Павло Толстокорови з донькою Настею жили на четвертому поверсі. hromadske

Сокілець - саме це колишнє село та навіть свого часу містечко визнано не одним мандрівником та дослідником наймоторошнішим, наймістичнішим та найзагадковішим місцем не лише на Поділлі, але й у всій Україні. На початку весни, поки все не покрилося непрохідними хащами, ми вирішили вкотре відвідати та показати це місце хлопцям зі Львова, які стали переможцям благодійного аукціону на підтримку ЗСУ котрий проводив Український католицький університет. Але наш шлях до Сокільця пролягав не менш цікавими місцями, а саме зникаючими селами колишньої Миньковецької держави. Миньковецька держава та її правитель граф Ігнацій Сцибор Мархоцький - історичний феномен, що на перший погляд видається міфічною вигадкою, але він та його держава дійсно існували тут посеред глухого Поділля на зламі 18 та 19 століть. Писати про Мархоцького та Сокілець можна та й варто цілі книжки, що дехто і робить. А ми, в свою чергу, зняли фільм, фільм в нашому старому стилі, фільм-мандрівку через Миньковецьку державу до наймоторошнішого місця в Україні.

— дохристиянські традиції культу предків

Рішенням 25 сесії Хмельницької міської ради від 28.03.2023 № 40 затверджено нову Програму співфінансування робіт з реконструкції покрівель багатоквартирних житлових будинків Хмельницької міської територіальної громади на 2023 – 2027 роки. Аналогічна програма діяла в 2018-2022 роках.
Дія затвердженої Програми поширюється на співвласників багатоквартирних житлових будинків всіх форм власності та ОСББ.

«...Взяв участь в Міжнародному саміті міст і регіонів у Києві. Такий захід відбувався вперше після початку нового етапу російсько-української війни.

Спецтехніку для дев’яти комунальних підприємств планують придбати цього року у Хмельницькій громаді. Це нові машини для прибирання вулиць, парків і пляжу, самохідні косарки, автомобілі для аварійних ремонтів та автовишка. На закупівлю техніки в бюджеті громади передбачили понад 180 мільйонів гривень. Адже чимало комунальних спеціальних автомобілів відправили колегам у деокуповані міста.
Детальніше у сюжеті МТРК «Місто».

«Сьогодні реальні домовленості на міжнародному фронті вже втілюємо в реальність на користь мешканців громади.

 Для цього у селищі встановили теплицю та розмістили касети з насінням. Про це розповів селищний голова Теофіпольської територіальної громади Михайло Тененев. Доглядають за ними працівники комунального підприємства. Роблять це задля продовольчої безпеки громади.

Як вирощують розсаду для громади, бачили кореспонденти Суспільного Хмельницький.

 

«Продовжуємо налагоджувати міжнародну співпрацю.
Зустрівся з Президентом Варшави Рафалом Тшасковськи Rafał Trzaskowski.
У Варшаві зараз проживає понад 150 тисяч українців, які були змушені покинути свої домівки після російської агресії. Уряд міста також допомагає багатьом українським громадам.

За процесуального керівництва Хмельницької обласної прокуратури викрито злочинну схему підроблення медичної документації. За даними слідства, до неї причетні голова лікарської комісії одного з медзакладів регіону, керівництво лікарні, спеціалізовані лікарі та пособники.

Напередодні Дня прикордонника Національна академія Державної прикордонної служби України ініціювала проведення донорської акції «Здай кров — врятуй життя!».

Якщо ви маєте висновок експертної служби МВС на дослідження транспортного засобу та документи, які обов’язково мають бути у сторін (продавця і покупця), тоді адміністратор центру МВС проводить перереєстрацію протягом 30 хвилин. Будьте уважні та дотримуйтесь простих правил.

Працівники ДБР викрили протиправну схему фіктивної виплати «бойових» доплат військовим з Рівненщини, які насправді не несуть службу на передовій. Схема діяла протягом 9 місяців, а завдані державі збитки становлять щонайменше 1 млн грн.

Ветеран Олександр Голопотелюк

Благодійний вечір з тихим аукціоном “Герої підтримують героїв” відбувся у Вашингтоні, 20 квітня.

На Міжнародному саміті лідерів українських та іноземних міст, громад, регіонів, що проходив 20 квітня у Києві, голова обласної ради Віолета Лабазюк зустрілася з друзями та партнерами Хмельниччини Віце-маршалком Люблінського воєводства Збігнєвом Войцеховським та маршалком Куявсько-Поморського воєводства Пьотром Цалбецкі і його командою. Під час спілкування сторони обговорили питання налагодження співпраці та партнерства між регіонами.

АрміяInform щороку інформує про терміни та особливості вступної кампанії до військових вишів. 2023 рік не є винятком, і у цьому матеріалі ми повідомимо про основні моменти, що можуть цікавити майбутніх абітурієнтів. Інформацію нашим кореспондентам надали в Департаменті військової освіти і науки Міністерства оборони України. Отже, спочатку про терміни проведення вступної кампанії 2023 року.

Морського піхотинця Михайла Блащука вважали безвісти зниклим. Хоча жодної звістки від нього не було протягом восьми місяців, проте в Олени Михайлівни надія не згасала — її син живий і повернеться додому.

У нас, українців, є добрий і гарний звичай — на Великдень, у світле Христове Воскресіння, ділитися з ближніми добром і теплом. Непорушно дотримується цієї традиції з 2014 року, з часу втілення проєкту «Твори добро», ветеранська організація Кам’янця-Подільського. Як розповідає її очільник Микола Ящук, під час реалізації цієї програми завжди в пріоритеті захисники України.

Внесок Романчука
У Стокгольмі відбувся міжнародний турнір з плавання.  Українська збірна здобула одинадцять нагород: 4 золоті, 6 срібних та 1 бронзову.

Перших три роки ці юнаки та дівчата навчалися за спеціальностями «Право», «Правоохоронна діяльність» та «Кібербезпека» у Харківському національному університеті внутрішніх справ, власне, в самому Харкові.

До Великодніх свят у Меджибізькому замку відкрили дві унікальні виставки з історії писанкарства та випікання паски на Поділлі, з найдавніших днів до сьогодення.

З прадавніх часів писанка була і залишається особливим символом Великодня, справжнім магічним оберегом. Налічується більше сотні символічних малюнків для писанок.

У холодні багнисті окопи весна принесла жадане тепло. Хоч якесь полегшення нашим мужнім захисникам, які героїчно протистоять ворогу. Звичайно, воно, те полегшення, відносне, бо кровопролитні бої не вщухають, а подекуди, особливо біля Бахмута, що є епіцентром зіткнень, розгоряються ще з більшою силою. Сюди орки стягують нові підрозділи, щоб за наказом свого фюрера вийти на адмінкордон Донецької та Луганської областей.

Відповідно до Указу Президента України орденом «За мужність» III ступеня (посмертно) нагороджено нашого земляка, старшого сержанта поліції Ігоря Махлая.

Драматична подія зі страшними наслідками сталася минулого тижня під покровом ночі в селі Летава Кам’янець-Подільського району. 31-річний місцевий житель під час конфлікту зі своєю 24-річною співмешканкою вихопив кухонний ніж та завдав їй поранення шиї. Сусіди, які стали випадковими свідками суперечки, викликали швидку допомогу та поліцію.

На Хмельницькій АЕС запрацювала комісія експлуатуючої організації, яка перевірить поточний стан ядерної безпеки. До її складу увійшли представники дирекції Енергоатому, Рівненської та Запорізької атомних електростанцій.

Прогнозів щодо вартості великоднього кошика було чимало. Фахівці вираховували його середню вартість, беручи до уваги традиційну наповненість кошика, як-от: паска, яйця, ковбаса, сало, масло, шинка, м’який і твердий сири, хрін та сіль. Виходячи з цих розрахунків, у Національному науковому центрі Інституту аграрної економіки спрогнозували, що цьогоріч вартість великоднього кошика для сім’ї з чотирьох осіб становитиме практично 1209 гривень. Це майже на 25 відсотків дорожче, ніж торішнього Великодня.

Історії бійців Державної служби з надзвичайних ситуацій насправді вражають, адже їх справедливо називають саме героями без зброї, які, навіть не вагаючись ні на секунду, йдуть у бій не лише зі стихіями, а й борються зі страшними наслідками ворожих атак країни-агресора. Рятувальники, обравши свій шлях, ризикуючи життям, стоять на варті нашої безпеки. Ця професія — це справжній виклик кожного нового дня, бо не знають вони, як він пройде і чим закінчиться… Тому подвиги сміливців — справжніх героїв ДСНС — маємо шанувати, адже вони, так само як і військові, виборюють нам мир і спокій, вступаючи у двобій з ворогом.

У міжнародний день пам’яток історії та культури премією «Скарби землі Болохівської» були відзначені наші земляки, які наполегливо працюють над збереженням і популяризацією історичної спадщини краю, збагачують культурне надбання Хмельниччини.

Перше у 2023 році сонячне затемнення відбудеться 20 квітня та буде рідкісним – його називають гібридним.

Протягом 2022 року фахівці Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб дослідили 320 кліщів, з них 109 комах були інфіковані бореліями, тобто носіями кліщового бореліозу. Протягом І кварталу 2023 року та за 17 днів квітня мешканці області на дослідження принесли уже 24 кліщі, 11 з них були інфіковані. Відповідні аналізи проводять у лабораторії особливо-небезпечних інфекцій у м. Хмельницькому по вул. Храновського, 12.

Щорічно в другій половині квітня відзначається Всесвітній тиждень імунізації. Про важливість вчасної вакцинації говорять всі провідні дослідження. Лікарі закликають батьків стежити за рутинною вакцинацією своїх діток, відповідно до Календаря профілактичних щеплень та всіх дорослих вакцинуватись від дифтерії та правця кожні 10 років.

Очолює координаційну раду міський голова Олександр Симчишин. На початку роботи до присутніх звернувся заступник міського голови та голови ради з питань ВПО Михайло Кривак.

Рецепт мешканки Білогірської громади увійшов до тридцятки кращих конкурсу від популярної української платформи "Фуд-гід Україною". "Розрепанці з маштаркою", які подала на конкурс жителька села Шимківці Леся Никитюк, увійшли в ТОП-30 незвичайних та надзвичайних страв нашої країни. 

На Хмельниччині розпочинає роботу «Школа супергероїв». Це — держустанова на базі медичного закладу, зі спеціально облаштованими приміщеннями, сучасними технологіями та методикою викладання, яка враховує режим лікування дітей. 

святкова концертна програма та майстерка з українського народного танцю

Сьогодні хмельничани та гості нашого міста мали можливість насолодитися останньою, у рамках Великоднього ярмарку, концертною програмою – «Великдень єднає!», в якій взяли участь творчі колективи й окремі виконавці міського Будинку культури, студенти Хмельницького музичного коледжу імені Владислава Заремби та солісти Хмельницького академічного муніципального естрадно-духового оркестру. 

Подія сталась у березні минулого року в смт Летичів. Коли нетверезий син зайшов до будинку, 66-річна матір почала йому докоряти, що той забагато п’є. Чоловік розлютився, накинувся на неї та почав душити.

рф спрямувала свої удари на Запорізьку, Дніпровську та Одеську області.

Громадські обʼєднання, що опікуються ветеранами й ветеранками, їхніми родинами та сім’ями полеглих захисників – можуть отримати від 500 тисяч до 1 мільйона гривень фінансування. 

За 10 днів акції «Рік незламності» ми вже зібрали 180 тисяч гривень! Дякуємо нашим клієнтам за підтримку ЗСУ! Наша мета разом з фондом «Повернись живим» зібрати 1 млн грн для придбання тренажера протитанкового ракетного комплексу (ПТРК). Завдяки йому бійці ЗСУ навчаться користуватися ПТРК «Корсар». 

Запрошуємо до участі у ІІІ відкритому міському конкурсі юних піаністів-учнів мистецьких шкіл міста Хмельницького та Хмельницької територіальної громади "Хмельницький PIANO-FEST 2023", який відбудеться 12 і 13 травня у великій залі Хмельницької музичної школи №1 імені М. Мозгового (вул. Проскурівська, 18).

Контррозвідка Служби безпеки викрила ще одну схему нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку. 

Наприкінці минулого року розпочалась співпраця та обмін досвідом між Хмельницьким обласним серцево-судинним центром (КНП «ХОССЦ»- ред.) та кардіологічною клінікою Мінаміно (Токіо, Японія). Відбувся онлайн майстер-клас з організації надання медичних послуг та впровадження ефективних кардіореабілітаційних програм для пацієнтів, які перенесли гострі форми ішемічної хвороби серця (ІХС).

Як повідомляють у Департаменті освіти та науки Хмельницької міської ради 17 квітня в обласному центрі розпочали приймати заяви для зарахування дитини до 1 класу закладу освіти в режимі онлайн.

Моніторинг поверхневих вод у Хмельницькій області протягом березня здійснювали Регіональний офіс водних ресурсів у Хмельницькій, лабораторії Хмельницького обласного центру з гідрометеорології та Басейнового управлінням водних ресурсів річок Прут та Сірет.

Гаряча лінія з надання безоплатної юридичної допомоги для військових працює з 9.00 до 18.00 за номером +380672042206. Також за цим номером можна звертатися у месенджерах WhatsApp, Telegram, Viber, Signal. Контактна електронна пошта –  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Уряд вніс деякі зміни до порядків виплати компенсації УБД з числа ВПО, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей загиблих:

Британія, США, Канада, Японія та Франція утворили альянс, спрямований на витіснення росії з міжнародного ринку ядерної енергетики. Це дуже важлива новина, яку варто не пропустити в інформаційному шумі.

Відбулося чергове засідання виконавчого комітету. Члени виконкому розглянули 64 питання порядку денного. Усі питання пов’язані з необхідністю забезпечувати життєдіяльність Хмельницької громади.

Серед звільнених солдати і сержанти, які потрапили в полон на Бахмутському і Соледарському напрямках. З полону повернули 2 мешканців з Хмельниччини.

За словами омбудсмена Дмитра Лубінця, 86% українських військових, яких повертають з полону, повідомляють про фізичні катування з боку росіян.

З 1 квітня 2023 року наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148 «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення» запроваджено використання структурованого формату реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції, зокрема і для платників, які використовують єдиний рахунок, що передбачає заповнення одного обов’язкового поля «Додаткова інформація запису». Тобто при сплаті коштів на єдиний рахунок платники заповнюють це поле наступним чином: «сплата на єдиний рахунок». 

14 квітня вдалося повернути додому тіла 82 загиблих українських військових. Передача тіл з тимчасово окупованих територій України відбулась за сприяння Офісу Уповноваженого зі зниклих безвісти при Мінреінтеграції у співпраці з силовими структурами. 

Державні відзнаки рідним загиблих Героїв вручив міський голова Хмельницького.

48-річний стрілець роти охорони одного з відділів Хмельницького районного Територіального центру комплектування і соціальної підтримки молодший сержант Андрій Скоринський майже рік відвоював на Вугледарському напрямку. Каже, що й сьогодні його місце там, в окопах, з побратимами на «нулях», однак рішення військово-лікарської комісії було безапеляційним — НІ!
Про те, як і де зустрів звістку про широкомасштабне вторгнення росії в Україну, про будні на «нулях» єгерів окремої бригади імені Олекси Довбуша, контузії, поранення, про ліки, які найкраще допомагають нашим захисникам одужати та впевнено тримати в руках зброю, він розповідає читачам АрміяInform. 

В Україні відкрився перший біометановий завод. За об’ємом виробництва підприємство забезпечуватиме близько 1500 споживачів на рік.

Напередодні Воскресіння Христового волонтерські команди громад області сформували передачі для земляків з 128 окремої гірсько-штурмової бригади, 86 батальйону 106 та 102 бригад територіальної оборони.

Інцидент стався у лютому 2019 року на території однієї зі шкіл в обласному центрі. Чоловік, погрожуючи ножем, напав на двох п’ятикласників.

Котрий рік поспіль доброю та незмінною традицією для «Контінентал Фармерз Груп» є проведення «Великодньої веселки». Під час майстер-класів з писанкарства, які передбачені в рамках цього проєкту, діти вчаться створювати писанки, дізнаються про їхнє символічне значення та історію виникнення, занурюються в неповторні обрядові традиції Великодня.

Драматичний поєдинок
Розпочався другий етап чемпіонату України з футболу в першій лізі. Грає дві групи: на підвищення в класі і на вибування.

Завдяки згуртованості та небайдужості жителів Дунаєвецької міської територіальної громади, яку очолює Веліна Заяць, українські військовослужбовці можуть бути впевнені в надійному тилу. Так ініціативні жителі Залісцівського, Лисецького та Вихрівського старостинських округів уже вкотре відправили гуманітарну допомогу захисникам.

Не секрет, що у процесі одужання вагому роль відіграє саме психоемоційний стан пацієнта, від якого дуже залежить результат — перемога над недугою. А коли мова заходить про малечу, то тут, як кажуть, треба не говорити, а – діяти.

Контррозвідники СБУ у Хмельницькій області заблокували схему ухилення українських громадян від мобілізації в умовах воєнного стану. Організували незаконну діяльність кілька мешканців Одещини.

Раніше обвинувачений притягувався до кримінальної відповідальності за крадіжки та грабежі.

Наші серця так прагнуть позитиву! Хороших новин, спокійних днів, віри в переможне завтра. Тому всіх нас переповнили через край позитивні емоції після побаченого відео розмови нашого звільненого військовополоненого зі своєю матір’ю. Щирі сльози зовсім юного захисника, щирі слова найріднішим людям: «Я вас усіх люблю!»…

За даними Укргідрометцентру на кінець березня запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту під озимими культурами та на зябу відповідали достатнім та оптимальним показникам і становили від 22 до 50 мм продуктивної вологи. Водночас в окремих районах західних та північних областей ґрунт був перезволожений.

«Укрпошта» випустила благодійну рамку з маркою «Русскій воєнний корабль» Про це 12 квітня повідомив очільник компанії Ігор Смілянський у Телеграмі та Фейсбуці.

Мабуть, закономірно, що цей важкий час, коли ми переповнені болем, втратами, випробуваннями, має стати для українців періодом прозріння. Коли наче спадає полуда, і раптом очі бачать потвору, що так довго прикривалася маскою чеснот.

Минулої суботи на Деражнянщині відбулася важлива й дуже знакова подія — на запрошення благочинного Православної Церкви України Петра Байди завітали представники духовенства Хмельницької єпархії Православної Церкви України. Поважних гостей щиро вітали Деражнянський міський голова Андрій Ковпак та начальник відділу культури, туризму і релігії міської ради Микола Черкаський.

Дуже корисну акцію «Руzzкую літературу — на макулатуру» запровадили в Хмельницькому і, на мій погляд, вона варта поширення по всій області. Усі кошти, виручені за цю макулатуру, спрямовують на потреби українських захисників. Бо й справді, навіщо нам російське, якщо є достатньо чудових українських творів, які варто широко популяризувати.  
І коли в нашому мікрорайоні помітив буса з надписом: «Руzzкую літературу — на макулатуру», до якого люди зносили припалі пилом книжки російською, вирішив і собі перебрати домашню бібліотеку. До речі, після початку повномасштабної війни моя сім’я вирішила, що ні діти, ні онуки російською не розмовлятимуть, бо вважаємо, що це — мова ворога, окупанта, садиста, ґвалтівника, дітовбивці.

Бісквітні рулети, прикрашені оригінальними візерунками, вирішили подарувати українським бійцям до свята Великодня кондитери-початківці Лісоводського професійно-аграрного ліцею.

У дні, коли живемо очікуванням Воскресіння Христового, перемоги Світла над Темрявою, торжества Добра над Злом, доречно згадати й про священнослужителів, віра яких стала прикладом високої самопожертви, любов яких була рятівною для кожного, хто опинявся поруч.

Служба безпеки України затримала у Хмельницькому проросійського пропагандиста, що допомагав агресору у війні проти України.

Днями, патрулюючи на проспекті Миру в обласному центрі, інспектори роти ТОР виявили підозрілого чоловіка. Громадянин, побачивши поліцейських, одразу намагався зникнути з їхнього поля зору. Під час спілкування чоловік помітно нервував.

Російські окупанти жорстоко вбили полоненого українського військовослужбовця і записали це на відео.

 Наслідки обстрілу Харківської області (Фото:Олег Синєгубов/Telegram)

 

За минулу добу окупанти 35 разів обстріляли Херсонську область, випустивши 170 снарядів з важкої артилерії та авіації.

Кабінет міністрів на засіданні 7 квітня розширив функції територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (колишніх військкоматів).

За останній рік контроль держави значно розширився на цілі галузі: націоналізовано “Укрнафту”, “Укртатнафту”, “Прикарпатзахідтранс”, низку обленерго, ще раніше Нафтогазу передали найбільші ТЕЦ в країні. Розширення державного контролю відбувається через механізми націоналізації, конфіскації і арешту акцій.
В травні минулого року в рамках розслідування справи ДБР були заарештовані акції 26 газорозподільних компаній. Серед них були всі Оператори ГРМ, які працюють під брендом РГК. З початку 2023 року Нафтогаз змінив представників акціонерів і склад правління в чотирьох газорозподільних компаніях в сумнівний з правової точки зору спосіб.
Про те як “анексуються” енергетичні активи, яка модель лежить в основі сьогоднішнього ринку і перспективи інтеграції в ЄС ми поговорили з генеральним директором РГК Олексієм Тютюнником.

24 жовтня 2020 року пізно ввечері сім’я хмельничан відчула себе погано. Діти та мати почали блювати. Запідозрили харчове отруєння або ротавірусну інфекцію, тому вночі викликали «швидку допомогу».

Омбудсмен Дмитро Лубінець пояснив алгоритм отримання довідки про перебування в полоні: довідку про перебування військовослужбовця в полоні видають громадянам України та іноземцям. Для її отримання людина може звертатися особисто або через законного представника чи члена сім’ї онлайн в електронному вигляді або прийшовши особисто в установу.

З 10 квітня Уряд запускає нові грантові програми для ветеранів на старт або розвиток власного бізнесу. Заявки на отримання гранту потрібно подавати через портал Дія. Повідомляє Урядовий портал.

З полону звільнили ще 100 українців: 80 чоловіків і 20 жінок. Це результат роботи Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, який виконав рішення Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
 

 

Вже понад рік ми, українці, гуртуємось у підтримці та допомозі захисникам рідної землі та тим, кого зачепила ворожа навала. І надзвичайно приємно, коли за кожну добру справу лунають слова вдячності.

 

 

Протягом лютого місяця у стінах школи проводилась благодійний ярмарок «Разом до перемоги», у якому брали участь усі класи від 1-го до 11-го. Школярам вдалось зібрати понад двісті тисяч гивень!

5 квітня у мистецькій залі центральної публічної бібліотеки відбулося засідання круглого столу, де доповідали й дискутували науковці з Острога, Рівного та Старокостянтинова.

Двох травмованих хлопців віком 16 та 19 років госпіталізували.

Новий документ, підписаний першим заступником начальника Хмельницької ОВА, визначає нові часові проміжки, в яких можна буде реалізовувати алкогольні напої на території області. Проте зміни торкнуться не всіх громад.

Відтепер для українців діятимуть загальні умови, які діють на території Європейського Союзу, а не спрощені, повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Представники “Арабської ради в Україні” у Хмельницькому узяли участь у забезпеченні наших воїнів з передової тактичними навушниками та ліхтариками. Днями амуницію загальною вартістю понад 100 000 гривень передано бійцям спецпідрозділів поліції Хмельницької області. Про це повідомив генеральний секретар“Арабської ради в Україні”, головред видання “Україна по-арабськи” Мохаммад Фараджаллах.

Викликом для медицини сьогодні є велика кількість поранених бійців. Через це в Україні катастрофічно не вистачає реабілітаційних центрів та професійних реабілітологів, а потреба у реабілітації від початку повномасштабної війни постійно зростає. Зважаючи на проблему, на базі рекреаційного центру Хмельницької міськради «Берег надії» такий центр відкриють. Задля цього зроблять реконструкцію колишніх корпусів дитячого табору «Чайка», який у 2020 році став ще однією будівлею «Берегу надії.

Стару психлікарню на Хмельниччині можуть перетворити у готельний комплекс. На аукціоні за приміщення запропонували майже два мільйони гривень.

На Вербну неділю, 9 квітня, активісти міста над Смотричем зажадали передати ПЦУ ключі від собору Олександра Невського (УПЦ мп), сталися сутички, повідомило місцеве видання “КОД Кам’янця”.

8 квітня рятувальники та представники Червоного Хреста зустріли черговий евакуаційний потяг з Херсона. росіяни продовжують безжально обстрілювати місто. Бомби та снаряди падають хаотично, тож навіть саме перебування у місті, – це лотерея із життям та смертю.

У місті Дунаївці, близько дев’ятої ранку, місцевий мешканець вчинив розбійний напад на філію одного з банків.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Міністерства внутрішніх справ.

Прокуратура не допустила незаконне передання у власність земельної ділянки лісогосподарського призначення вартістю майже 2 млн грн

 

 

Українські газовики та фонд «Повернись живим» збирають кошти на придбання тренажера протитанкового ракетного комплексу для ЗСУ

Мета збору - 1 мільйон гривень!

Схему придумала мешканка міста Славути, постраждалі і гадки не мали, що винні сотні тисяч гривень банку, все викрилося несподівано, коли гроші були уже зняті. Люди звісно звернулися до поліції. Розслідування ніби йде, але справа в тому, що відсотки теж ростуть. Бо ж на момент слідства кредити, звісно, не зупинили. Мова йде про сотні тисяч боргових зобов’язань на кожного потерпілого.

Для нашого регіону характерна велика кількість рослинної їжі. Українська кухня — це варіння, тушкування, запікання, смаження, пряження. Овочі та фрукти не тільки їли весь сезон, а й заготовляли на зиму сушкою, квасили, в’ялили. Певно, ви куштували квашені огірки у бабусі, суп з квасолею чи ароматними грибочками. Усі методи приготування збереглися здавна. А з приходом весни на городах з’являлася зелень. Час поповнювати запаси вітамінів! Які ж традиційні страви приготувати у квітні?

Фахівці КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» вперше на Хмельниччині провели торакальне ендоваскулярне протезування аорти (TEVAR).

Безсумнівно, цими словами заколисували батьки не одне покоління своїх діток. А міфічні істоти, що згадуються в пісеньці, Сон і Дрімота, які є уподібненими до людей і можуть ходити, розмовляти та заколисувати завжди пробуджували в малечі творчу уяву. Так вони пізнавали навколишню дійсність, бо колискові — це своєрідний ключ до розуміння нашої природи… І саме через них дітям передається мудрість наших пращурів. Після народження дитини зв’язок із матір’ю якраз і міцнів завдяки колисковим, бо її тихий і спокійний голос заспокоює, дає відчуття захищеності, а головне — формує довіру до світу.

Кажуть, жінка тримає хату за три кути, а чоловік — за один. Проте це не про подружжя Наталії та Івана Сташуків сказано. Адже чоловік розділяє з дружиною всі господарські клопоти, не цурається хатньої роботи. І завше лад, злагода та любов панують у родині.

Протягом багатьох десятиліть свято береже та популяризує українське мистецтво народний аматорський хоровий колектив імені Антона Ярощука Новоставецького сільського будинку культури на Теофіпольщині.

Першого квітня Катерина Савівна Віхтюк (Бакай) із села Нижнє на Деражнянщині відзначила славний 100-літній ювілей. Вона — щасливий член своєрідного «клубу довгожителів», до якого в Україні входить понад 100 000 чоловік.

У добру путь!
Заключний контрольний матч напередодні нового футбольного сезону провів «Епіцентр» Кам’янець-Подільський.

«Часто хворію на грип. Підкажіть, як запобігти захворюванню?». Ніна, смт Антоніни.
Перемеліть на м’ясорубці сало з часником. Намащуйте на хліб і вживайте на здоров’я. Це — профілактика і лікування грипу, а також зміцнення імунної системи.
Грип не любить цибулі. Пийте чаї з малиною, медом, із перемеленими з медом ягодами калини.
Дві столові ложки соснових бруньок звечора покласти в термос і залити 2 склянками окропу. Вранці процідити. В проціджений відвар додати 2 столові ложки меду і пити по пів склянки 4 рази на день за 30 хв до їди.
«Шість років хворію цукровим діабетом другого типу. Приймаю ліки. Та, може, використовувати лікарські трави?». Емілія, м. Красилів.
Діабет такого типу в багатьох випадках піддається успішному лікуванню без застосування інсуліну. Людина з ЦД повинна чітко усвідомити, що її здоров’я і подальше життя майже повністю залежить від її поведінки, способу життя.
За 6 років лікування, думаю ви вже вивчили, що можна вживати, а що протипоказано, а тому дам лише декілька рецептів з лікарських трав.
Старайтеся використовувати в їжу грецькі горіхи, ягоди ожини, яблука з низьким вмістом цукру, відвар з ягід горобини звичайної.
2 ст. л. горобини звичайної і 1 ст. л. плодів шипшини залити 2 склянками окропу, настояти 2 години, пити як воду. Плоди шипшини перед заварюванням бажано ножицями розрізати навпіл, або розтовкти в ступці.
Зараз можна заготовити бруньки берези. Дві столові ложки бруньок залити 2 склянками окропу. Настояти 6 годин. Пити по пів склянки 4 рази на день за 30 хв до їжі. Дітям при необхідності можна давати по столовій ложці тричі на день.
Цукрознижувальні властивості мають рослини: подорожник, липа, ожина, чорниця, насіння льону, спориш, звіробій, корінці пирію повзучого, ягоди та листя малини, суниці, шипшини. Заготовляйте ці та інші лікарські трави і використовуйте на здоров’я.
«Чула, що при епілепсії допомагають вишні. Чи правда це?». Ольга Матвіївна, м. Деражня.
У народі з лікувальною метою використовують плодоніжки вишні, насіння з вишневих кісточок, сік та вишневий клей, корені. При епілепсії, психічних захворюваннях, кашлю, астмі, бронхіті допомагають плоди вишні. Для цього 100 г плодів залити 0,5 л води і на слабкому вогні випарити 1/3 частину об’єму рідини. Випивати протягом дня.
«У моєї дочки помер чоловік і після цього у неї з’явилися проблеми з психікою. Кажуть, що вона одержима. Вже всюди її возили. Приступи бувають 1-2 рази на тиждень. Як їй допомогти?». Феодосія, м. Хмельницький.
Потрібно частіше бувати на церковних службах у храмі, сповідуватися та причащатися. Контролювати свої думки, тому, що на появу їх можуть діяти злі духи. Дотримуватися посту, і дуже важливо знайти собі духовного наставника — порядну, розумну, віруючу людину, яка б допомогла позбутися цієї недуги.
Травознаї у таких випадках рекомендують не вживати спиртних напоїв, кави, міцного чаю, яловичини і свинини. Не палити цигарок. Менше часу проводити біля телевізора. Більше часу бувати на природі, на свіжому повітрі. Позитивно впливають обтирання вологим рушником. Влітку ходити босим по землі. Носити на грудях освячений у церкві хрестик.
Купіть корінь левзеї сафлоровидної. 50 г кореня 10 днів настояти в 0,5 л горілки, в теплому темному місці періодично збовтуючи. Процідити. Пити по чайній ложці 3 рази на день за 30 хв до їжі.
Хай Господь всіх благословить!

Політичних клоунів на московських болотах — багато. Вони постійно верзуть усілякі нісенітниці  про  велич і силу, значущість  рф. Новим підтвердженням дутої величі стала  оновлена концепція зовнішньої політики росії, яку прийнято 31 березня 2023 року. Це — великоімперські марення   про «особливе місце і особливу роль росії в світі», про її міжнародну політику як «миролюбну, відкриту і прогнозовану». Саму росію  концепція визначає як «самобутню державу-цивілізацію». Орки точно з глузду з’їхали! Та нехай би там тішилися й нікого не зачіпали. Але ж ні — хочуть світом правити!

Насичені бойові будні часто витісняють з пам’яті важливі події, що мали місце тиждень, місяць, рік тому. Охоплена нескінченним виром війни Україна виживає, трудиться, а головне — вперто протистоїть московській навалі, тому не дивно, що значущі маркери сучасної історії подекуди не фіксуються в свідомості народу за щоденними тривожними клопотами.

На фото видно, як лобове скло повністю посипалося, тож стає зрозуміло, що вижити не вдалося нікому…

Прагнуть легкої наживи, розставляючи пастки для довірливих. Пристосовують свої злочинні схеми до сучасних умов, відточуючи майстерність. Це — шахраї, які полюють за вами і вдень, і вночі. Одна з розповсюджених пасток — рідні потрапили в біду.

Інцидент трапився 11 березня 2023. Молодший лейтенант вирішив «провчити» солдата-строковика, який нібито перебував на військовій службі в стані алкогольного сп’яніння. Проте замість правових методів впливу він вирішив застосувати силу. Командир завдав юнаку кілька ударів по тулубу. В результаті потерпілий отримав тілесні ушкодження. «Виховна бесіда» потрапила на відео, яке було оприлюднено у мережі Інтернет.

 

Колишньому виконувачу обов’язків першого заступника голови правління ПАТ «Укртатнафта», який зараз перебуває під вартою, повідомлено про нову підозру. Йому інкримінують умисне ухилення від сплати акцизного податку.

Неподалік Хмельницького внаслідок зіткнення двох автомобілів постраждали четверо людей. Троє з них перебували у Audi, у якого після аварії фактично повністю розтрощена передня частина.

Детективи Бюро економічної безпеки України викрили та зупинили діяльність великого незаконного казино у Хмельницькому.

Сьогодні з неволі вдалося визволити 10 військовослужбовців Збройних сил України та двох цивільних. Серед них – п’ятеро важкопоранених.
Загалом з початку повномасштабного вторгнення рф з полону звільнено вже 2005 українців. Це результат роботи Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, який виконав рішення Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Великдень – це одне з найважливіших християнських свят, що символізує початок нового життя.  Вже другий рік поспіль Україна відзначатиме одне з найбільших християнських свят в умовах воєнного стану. Навряд чи це дозволить багатьом українським родинам відзначити його традиційно. Купівельна спроможність середнього українця дуже обмежена, особливо в постраждалих областях, де проходили бої з російськими окупантами, тому при підготовці до Великодня українці змушені будуть економити.

Ажіотаж в аптеках 31 березня.

Нещодавно Україну сколихнула новина, що певні препарати можна буде купити лише за рецептом. Однак перелік ліків, які відпускають за рецептами, не змінився. Ба більше, у МОЗі переконані, що нововведення спростить життя українцям.

Підприємець з Хмельниччини Сергій Міняйлук до війни виготовляв сільськогосподарську техніку. З початком бойових дій в Україні, переформатував підприємство під виробництво засобів захисту та тактичного спорядження для військових.

ДБР викрило працівників Житомирської митниці, які за винагороду продовжили «нульове розмитнення» авто вже після скасування депутатами цієї опції. 

В обласному центрі на вулиці Володимирській біля Свято-Покровському кафедральному соборі УПЦ (мп) зібрався натовп людей. Це реакція містян на побиття військового священиком моспатріархату.

Людина пише в соцмережах: «Увага всім! Прошу допомогти у пошуках».  Здавалось би така зрозуміла тема, яку підіймали не раз, але люди все одно продовжують викладати інформацію про військових. Як ворог збирає дані військових та їх сімей розповідає військова психологиня Олена Нагорная.

Уже мільйони громадян різних країн вражені, а ще мільярди переживуть ту мить, коли дивитимуться кадри героїчного чину нашого воїна Олександра Мацієвського: дивлячись смерті у вічі він з гідністю кинув московським катам: «Слава Україні!».
Цей вираз зродився в нього невипадково - він був ним заряджений уже тоді, коли пішов захищати рідну землю від цього нашого одвічного ворога, усвідомивши, що в цих двох словах спресована боротьба протягом багатьох століть. Бо ж коли гетьман Богдан Хмельницький після віленської зради Москви остаточно усвідомив власну помилку в Переяславі, то заявив на Чигиринській козацькій раді в жовтні 1656 року: «Діти, ви тим не журіться, я знаю, що треба вчинити – треба відступити від православного царя. Підемо хоч під бусурманського...».

За тим, що і скільки сіють українці, спостерігає весь світ. Адже Україна – один із найбільших постачальників пшениці, ячменю, кукурудзи та олії у світі. Без українських зернових світ чекає велика продовольча криза. Але найперше наша держава повинна подбати про власні продуктові запаси. Як війна впливає на аграрну сферу, дізнався Центр громадського моніторингу та контролю.

Внутрішньо переміщені особи можуть оформити переадресацію передплачених видань/ Оформлення передплати за електронними каталогами почалося із 25 квітня, а із 28 квітня — за друкованими каталогами для всіх регіонів України, крім територій Луганської, Донецької та Херсонської областей. Відновлення доставки газет та журналів у звільнених населених пунктах відбувається за умови безпеки для клієнтів та працівників Укрпошти.

У пекельному, кривавому небі війни над Україною ще літають російські ракети й літаки, свищуть снаряди й кулі, але завдяки нашим воїнам, які громлять знавіснілу орду, вже почала сходити зоря надії — провісниця нашої перемоги. Позавчора, 26 квітня у Німеччині, на американській авіабазі Рамштайн, відбулася історична подія. Тут на стратегічну зустріч Консультативної групи з питань оборони України з ініціативи президента США Джо Байдена зібралися керівники оборонних відомств більш ніж сорока держав. Нарешті після вагань і зволікань демократичний світ, що до цього недостатньо сприяв нам у протистоянні з московською ордою, вирішив покласти край російській агресії.

Війна змусила максимально швидко згортати свої виробничі потужності багатьом підприємствам і шукати прихистку на більш безпечних територіях. «У рамках реалізації цієї програми Хмельницькою обласною військовою адміністрацією опрацьовано вже 228 заявок на переміщення бізнесу. Досить активно ведеться постійна комунікація з підприємствами, пропонуються вільні приміщення, надається всебічна допомога з вирішення проблемних питань», — розповів начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Гамалій.

На Хмельниччині працює лісовий Інтернет-магазин https://kmlisshop.org.ua/ Тут можна придбати за доступними цінами десятки видів декоративних деревець та кущів на будь-який смак. Вони прекрасно приживлюються, а з посадкою впорається навіть людина, яка не має досвіду роботи з рослинами. Лісівники надають консультації та послуги з озеленення, благоустрою, облаштування території та присадибних ділянок.

Дорогою до мосту Ольга тихо молилася, та раділа, що хоч діти й онуки в безпеці, бо здавалося, що вона разом з чоловіком звідси не виберуться живими. Мало того, що обоє немолоді, то її Олександр ще й онкохворий, вдвох ноги ледь пересувають, а тут стільком молодим не вдалося втекти. Он убили молоденьку жіночку з двома дітьми, а днем раніше розстріляли матір з трьома дітками. Здавалося, якась фантасмагорична кінострічка крутиться у неї перед очима паралельно життю, але зараз немає коли її обміркувати, треба пробиратися поміж рядами кинутих машин, купами велосипедів та дитячих візочків, щоб не зачепитися, не впасти, бо вставати треба довго, а часу обмаль для живих, він зупинився лише для мертвих...

...

Шепетівський лісгосп постійно дбає про розширення видового складу диких тварин і птахів у своїх угіддях. Наша газета вже повідомляла, що торік у Мальованському лісництві підприємства обладнали майже семигектарний вольєр, де поселили шість благородних оленів. Незабаром у них з’явиться перший приплід на новому місці.

В Кам’янці-Подільському завершено реалізацію масштабного проєкту офісу віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішеної — у парку Героїв Євромайдану облаштовано дитячу локацію із шести окремих сферичних конструкцій. Завдяки відкриттю цих павільйонів юні кам’янчани, а сьогодні ще й сотні хлопчиків і дівчаток, які переселилися зі своїми рідними з місць активних бойових дій, отримали можливість брати участь у різноманітних розвагах, майстер-класах, інтерактивних іграх, та інших заходах, які приносять їм радощі, спокій, втіху.

З перших днів агресивного повномасштабного вторгнення росії в Україну благодійний фонд «Ми кам’янчани», очолюваний депутатом Верховної Ради України попередніх двох скликань Володимиром Мельниченком, у різний спосіб допомагає підтримувати Збройні сили України.

Нещодавно за дорученням начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергія Гамалія, напередодні Великодня, його заступник Володимир Юр’єв відвідав військові частини в східних регіонах країни, та передав на підтримку ЗСУ матеріальну допомогу.

Нещодавно маленькі пацієнти Хмельницької обласної дитячої лікарні підтримали українських захисників, які зараз проходять лікування в медичних закладах, своїми патріотичними малюнками.

Кам’янецький пасічник Іван Гончар через соціальні мережі звернувся до бджолярів району з проханням поділитися своїми запасами меду та передати його, хто скільки зможе, нашим військовим, які нині зі зброєю в руках стоять на захисті рубежів України.

Вже минуло 36 років із часу найбільшої техногенної катастрофи, яка сталася на Чорнобильській атомній електростанції, а її наслідки ще довго впливатимуть на наше життя і життя наступних поколінь. Два потужні вибухи на четвертому реакторі назавжди змінили не лише нашу державу, а й світ в цілому.

Минулої середи ввечері працівники Кам’янець-Подільського районного управління поліції під час спільного патрулювання з військовослужбовцями Нацгвардії зупинили для перевірки підозрілу жінку.

Замість ЗНО випускники складатимуть цьогоріч національний мультипредметний тест.
Складний нині час — триває російсько-українська війна. Разом з тим, як завжди, учні випускних класів шкіл готувалися до ЗНО. Розглядалися різноманітні версії складання ЗНО. Висловлювалися навіть припущення про скасування тестування. Однак уже прийнято рішення про складання національного мультипредметного тесту (НМТ). У Хмельницькій області для складання тесту зареєструвалося 11639 випускників. Як і коли проходитиме тестування, які предмети доведеться складати цьогорічним випускникам?
Саме про це ми й ведемо мову з директором департаменту освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації Дарією БАСЮК.

Обідньої пори поблизу села Шидлівці на Чемеровеччині 41-річний місцевий житель автомобілем «Nissan Primera» з’їхав у кювет… Автівка влетіла у дерево. Водій від отриманих травм загинув на місці події.

Кожен факт недоставки нашої газети передплатникам, кожна скарга на те, що стареньким і немічним треба долати важкий шлях до центру села, щоб отримати свою газету чи оплатити комунальні послуги, кожна розповідь про те, як обділила сільських людей злощасна реформа пошти, крають серце і нам, газетярам. У стосунках з поштовиками ми уперто намагаємося розбити стіну безвідповідальності, бездушності, зухвальства, аби ще, ще і ще наголосити, втовкмачити, що, дії, які позбавляють людей необхідних послуг, та ще й в умовах воєнного стану, ототожнюють із злочинними діями.
Та сліпа «закоханість» у саму ідею реформи, затьмарює той руйнівний результат, який несе недолуга в наших умовах новація.

Мати засудженої дівчини допомагала по господарству в одному із приватних будинків обласного центру. У жовтні 2020 року, із дозволу власниці, взяла на допомогу свою доньку, тоді дівчина і виявила шкатулку із золотими виробами.

Навіть якщо ви не освоїли навиків розписувати великодні яйця, це завжди можна зробити – запевняють у Деражнянському міському історичному музеї.

Навіть у такий важкий час, коли в країні йде війна, люди своїми діями призводять до непоправного.

 Поліклінічне відділення Комунального підприємства «Хмельницька міська дитяча лікарня» Хмельницької міської ради надає стоматологічну допомогу дітям Хмельницької міської громади та вимушеним переселенцям віком до 18 років відповідно до Програми медичних гарантій 2022, а саме:

У вівторок о 14.00 - зустріч психологічної підтримки для дітей (7-10 років).
В середу о 14.00 - зустріч психологічної підтримки для підлітків (11-14 років).
В четвер о 14.00 - зустріч психологічної підтримки для дорослих.
Додаткова інформація та запис на зустріч за телефоном: (068) 729-60-29.

Хмельничани та гості міста можуть долучитися до акції зі збору книг для наших захисників, які проходять лікування в медичних закладах м. Хмельницького. Літературу можна приносити в приміщення басейну Спортивно-культурного центру «Плоскирів» (вул. Зарічанська, 11 Ж) з 8.00 по 20.00, з понеділка по п’ятницю та з 8.00 до 19.00 – у вихідні.

Збір книг також проходить у спортивно-культурному центрі «Плоскирів» (вул. Шухевича, 90) з 9.00 до 18.00, з понеділка по п’ятницю.
Детальна інформація за номером телефону: (067) 381-44-38.
Книги можуть бути різних жанрів, але виключно українською мовою і в гарному стані.
Працівники СКЦ «Плоскирів» вже двічі відвідували медичні заклади та передали книги Героям.

Дякуємо за Вашу небайдужість! Все буде Україна!

При Благодійному фонді «Карітас-Хмельницький УГКЦ» уже понад 5 років працює соціальний центр, робота якого спрямована на діагностику, корекцію та реабілітацію дітей з особливими потребами.

Вони служать в одній з військових частин. Він – начальник автомобільної служби, вона – медична сестра. Неодноразово виконували бойові завдання в зоні Операції Об’єднаних сил, у Донецькій та Луганській областях, захищаючи незалежність і територіальну цілісність України.

Трудовий колектив ХКП «Електротранс» з перших днів повномасштабного вторгнення рф активно включився у допомогу українському війську. Всі працівники перерахували одноденний заробіток на допомогу ЗСУ.

Команда Міністерства освіти і науки України за підтримки Швейцарії у партнерстві зі Швейцарсько-українським проєктом DECIDE (Decentralization for Improved Democratic Education) презентувала освітній чат-бот EducationUaBot.

Зокрема, з директором реагування надзвичайних ситуацій Дерею Мутлу та представником благодійної організації Welthungerhilfe в Німеччині, координатором з надзвичайних ситуацій CESVI Ірмою Гжінай. Нагадаємо, представники організації прибули до Хмельницького з місією оцінити спектр потреб та, безпосередньо, здійснити аналіз ситуації, яка відбувається в місті й області для надання гуманітарної допомоги тимчасово вимушеним переселенцям, забезпечення їх продовольчими товарами та надання фінансової підтримки тим, хто цього потребує.

Від початку повномасштабної збройної агресії рф проти України хмельничани серед багатьох інших видів волонтерської роботи займаються плетінням маскувальних сіток для потреб української армії. Одна з найбільших локацій з виготовлення сіток організувалась у спорткомплексі Хмельницького національного університету. Ініціаторами її створення стали Благодійний фонд «Мир та Відродження» спільно з волонтерами, благодійниками та небайдужими громадянами.

Міський голова Олександр Симчишин зустрівся із переможцями аукціону Дмитром та Максимом Матусовими. Хлопці придбали ігрову футболку із номером «17» Олександра Зінченка. Футболку було подаровано особисто міському голові після матчу 1/8 Україна-Швеція (Євро-2020), в якому Олександр Зінченко забив гол та віддав гольовий пас.

З перших днів війни багато місцевих фірм та підприємств активно включились у волонтерство, щоб в нелегкий час надавати допомогу тим, хто її потребує. Не стала винятком і Хмельницька філія «OPTI ТАКСІ 579».

Соціальну акцію «Печиво для малечі» ініціювали працівники комунальної установи «Молодіжний центр». В рамках акції навчальні заклади нашої громади та всі охочі мешканці збирають солодощі для дітей-переселенців.

Офіс «Розумне довкілля. Хмельницький» закликає хмельничан відмовитися від штучних квітів. Наближаються провідні вихідні і ми традиційно нагадуємо про шкоду використання штучних квітів.

Цього року провести зовнішнє незалежне оцінювання випускників, як раніше,  не вдасться. Через повномасштабне вторгнення Росії багато українських школярів були змушені покинути свої домівки і школи. У частині регіонів організувати традиційне ЗНО неможливо, оскільки це дуже небезпечно. В умовах війни здоров’я і життя випускників є набагато ціннішими за іспити чи бали в атестаті. Щоб усі абітурієнти мали рівні можливості, Міністерство освіти і науки спростило вимоги до цьогорічного вступу. До чого готуватися одинадцятикласникам, дізнався Центр громадського моніторингу та контролю.

Незважаючи на воєнні дії, українці створюють родини, народжують дітей і таким чином творять українське майбутнє.

 
Звертаю увагу, що у соціальних мережах періодично зʼявляється інформація, яка використовується ворогом для нанесення втрат Збройним силам України.
Військове керівництво не надає жодної важливої інформації про поточні операції.
Я в черговий раз закликаю всіх, особливо блогерів з великими аудиторіями, утриматися від публічних оцінок бойових дій, логістики, забезпечення і рішень командирів.
Лише військове керівництво володіє всією повнотою інформації та використовує її для відбиття агресії. Запорукою успішного знищення противника є нерозповсюдження цієї інформації.
Вірте Збройним силам України. Ми робимо свою роботу. У нас потужний, підступний і безжалісний ворог, який використовує будь-що для нанесення нам втрат. Не ставайте інструментом у його руках!

 

Застосування зброї цивільними особами
Кабінет Міністрів України визначив порядок застосування вогнепальної зброї цивільними особами в період дії воєнного стану під час участі у відсічі та стримуванні збройної агресії проти України.

За даними слідства, жінка  збирала та передавала  розвіддані представнику спецслужби рф. За винагороду встановлювала координати розташування об’єктів військової та критичної інфраструтури області. Мітки на картах з точною локацією відправляла куратору через месенджери.

До Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області звернулось Комунальне підприємство Дунаєвецької міської ради «Лісовик» з проханням провести позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства у зв’язку із виявленням незаконної вирубки дерев на території заказника місцевого значення урочище «Ступенці».

які завдали збитків довкіллю більш як на півтора мільйона гривень.

У період нересту зловмисники ловили рибу за допомогою електровудок.  А як зазначають спеціалісти, використання електровудки ставить під загрозу природне відтворення іхтіофауни. Адже цей пристрій вбиває не тільки рибу, але і її ікру. Більша частина ураженої риби тоне і браконьєрам не дістається, а та, що вижила — втрачає репродуктивну функцію. Саме тому реальні збитки від такої діяльності значно більші, ніж вартість безпосередньо виловленої риби.

Про особливості надання роботодавцями різних видів відпусток для працівників в умовах воєнного стану розповіла головний державний інспектор Управління Держпраці у Хмельницькій області Людмила Огойко в інтерв’ю для телеканалу «Перший Подільський».

В рамках реалізації всеукраїнської кампанії «Сади Перемоги», з метою максимального охоплення використання земель для сільськогосподарських потреб та уникнення продовольчої кризи на території нашої громади, регіону та України зокрема, враховуючи прийняття Закону України №2145-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» який дозволяє передачу земель комунальної власності в оренду без проведення земельних торгів строком на один рік, Чорноострівська селищна рада пропонує фізичним особам-підприємцям, фермерським господарствам, сільськогосподарським підприємствам надання в оренду земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва:

Відбулися польові навчання із одинадцятикласниками навчальних закладів громади з предмету «Захист Вітчизни».

Перед Великоднем у Меджибізькій територіальній громаді було оголошено акцію «Паска для українського захисника».

Прохолодна погода весни з нічними заморозками та сильними вітрами посприяла істотній затримці проведення комплексу весняних робіт щодо застосування засобів захисту рослин на сільськогосподарських посівах. Таким чином, інтенсивне застосування пестицидів на сільськогосподарських посівах може співпасти з масовим цвітінням весняних медоносів та льоту бджіл.

Історичний день для села Богданівка, що на Волочищині. Громада перейшла в Помісну Православну Церкву України.

Одним із видів військової служби закон передбачає строкову військову службу, на яку відповідно до п. 5 ст. 2 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» в мирний час призиваються придатні до неї за станом здоров’я і віком громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправки у військову частину виповнилося вісімнадцять років.

Цьогоріч в усіх селах Чемеровецької селищної територіальної громади з особливо патріотичним настроєм готуються традиційні великодні смаколики, бо з великою любов’ю та турботою вони передаються нашим військовим, тим, хто  на передовій, хто відстоює у найгарячіших боях наше мирне майбутнє.

Від початку віськової агресії жителі Закупненської  громади докладають всіх зусиль щоб підтримати Збройні сили України.

Напередодні Великодніх свят в Хмельницькій обласній бібліотеці для юнацтва відбулось відкриття виставки писанкарства Народного художнього колективу гуртка «ПИСАНКА» КЗ Дунаєвецької міської ради «Центр позашкільної освіти»( керівник Валентина Войткова).

У Хмельницькому стартували курси «Історія України: питання та відповіді». Навчання відбувається очно та дистанційно. Заняття в очному форматі проходять на базі ліцею №17, понад 60 осіб відвідують заклад загальної середньої освіти та вивчають історію Української держави. Вчителі історії закладів освіти Хмельницької міської територіальної громади з радістю погодились зайнятись просвітницькою діяльністю, адже ініціатива проведення курсів йшла саме від переселенців.

У 2016 році в обласному центрі місцевий житель розпочав будівництво будинку на чужій земельній ділянці, у зв’язку із цим, її законний власник оскаржив такі неправомірні дії до суду.

Шлях до нашої Перемоги все ще окроплюється кров’ю воїнів, встеляється жертвами цивільного населення, та вже тепер можемо з упевненістю говорити про провал путлерівців у досягненні їхніх ключових військових цілей.

День-другий і у кожну українську родину завітає одне з найвеличніших християнських свят – Христове Воскресіння, або Великдень. Празник, який чекаємо з якоюсь особливою надією, трепетом і любов’ю, коли природа оживає, сонце обігріває теплом все навколо, наче б сам Господь нас винагороджує. Свято, коли поринаєш у далечінь десятиліть і спогади переносять тебе у босоноге дитинство. Начебто на яву бачиш, як бабуся Марія, у чистий четвер зранку розпочинає чаклувати над розчиною у дерев’яних ночвах. Відтак, через певний час, двічі її замісивши, промовивши «Отче наш» і перехрестившись, викладає тісто у спеціальні бабники – глиняний поливаний посуд, який випалювали у спеціальних горнах адамівські гончарі на Віньковеччині. Пошепки запитую бабцю, голосно не можна було розмовляти, а чому місива не повна посудина? Вона також неголосно мені пояснює, що воно, перед тим, як саджати його у напалений п’єц, має підійти саме у ринці. Для мене і брата готуються бабки маленькі. Скоштувати випічку можна було лише у неділю, після її освячення. І які ж то смачні були ті бабусині паски!

Воскресіння Христове – величне свято, з яким пов’язано чимало давніх обрядів, яких дотримувалися наші предки, передавши їх своїм нащадкам. Із сивої давнини тягнуться звичаї Великодня, що в різних регіонах України – свої.

Українка з мечем і крилом лелеки – такий яскравий мурал з’явився на фасаді ЦНАПу в Хмельницькому, що на вулиці Соборній.

Створити його – ідея київських митців, які переїхали до Хмельницького у зв’язку з війною. Щоб реалізувати цей творчий проєкт, знадобилося майже два тижні. До нього долучилися понад десяток художників і волонтерів з інших міст.

Удруге в історії незалежної України наша чоловіча збірна зіграє на чемпіонаті світу з волейболу. Вперше це сталося в 1998 році.

Війна приносить стільки болю кожному українцеві, адже гинуть військові, цивільні, маленькі безневинні діти, зруйновано села і міста. Та ми не здаємося, мусимо триматися, допомагаючи тим, хто поряд, кому так необхідна рука підтримки. Сьогодні у великій біді ті українці, які перебувають у зоні активних бойових дій, які не змогли евакуюватися. Для цих людей залишилося сподіватися тільки на наших захисників – хоробрих воїнів, котрі рішуче намагаються знищити рашистів – путінську орду, що прийшла на нашу землю. Тому ми маємо всіляко допомагати нашим Збройним силам, аби їхній бойовий дух не згасав, а снаги побороти російських фашистів вистачало їм на всіх лініях фронту.

Напередодні найбільшого християнського свята — Воскресіння Христового — особливий настрій у волонтерів, адже готують святкові страви з думкою про бійців на передовій, де нині особливо гаряче, а також про військових з тероборони.
 Зокрема, жителі Плужненської громади печуть хліб, пиріжки, готують рисовики, гречаники, вареники, роблять тушованку тощо. До цієї діяльності долучаються і вимушені переселенці, яких майже 850 прийняла Плужненщина. До речі, переселенцям — особлива увага. Їм допомагають продуктами, речами першого вжитку, одягом, чим тільки можна; поселилися біженці не лише в родичів та знайомих, а в порожніх, ще придатних для проживання хатах, так що їх у селах громади, мабуть, і не знайдеш тепер!

З 2 квітня 2022 набули чинності зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у разі втрати годувальника членам сімей загиблих (померлих) військовослужбовців.

Мабуть, для більшості з нас Воскресіння Христове позначене світлою радістю. З ним пов’язуємо свої надії на торжество добра, милосердя, на здійснення мрій із благословенням Всевишнього. Та цьогорічне Воскресіння зустрічаємо на тлі страшної війни, розв’язаної російським агресором. Біль, сльози, втрати... Як зміцнити свою душу, як не втратити віру в цей складний період випробувань? — запитуємо в декана Хмельницького деканату УГКЦ, митрофорного протоієрея Івана Данкевича.

За нанесення тяжких тілесних ушкоджень мешканець Хмельницького району проведе за ґратами 5 років.

Прикрий інцидент трапився на Ізяславщині. Жінці запропонували “визволити її сина з полону”.

Асоціація міст України, яка цьогоріч відзначає своє 30-річчя, об’єднує громади усієї України. У складний для країни час органи місцевого самоврядування, які є членами АМУ, постійно приходять на допомогу один одному та систематично підтримують громади, які постраждали від агресії російських окупантів та опинилися на передовій воєнних дій.

Летичівською окружною прокуратурою, в тому числі Віньковецьким та Старосинявським відділами, здійснюється процесуальне керівництво у досудовому розслідуванні воєнних злочинів під час проведення першочергових слідчих дій, вчинених не лише на території Хмельницького району в межах її юрисдикції, а й інших областей України. Зокрема і тих, де тривають активні бойові дії, і жителі яких евакуюються в наш регіон.

Президент підписав закон про додаткові підстави звільнення для тих, хто має дітей (р. № 7209)
Президент підписав закон, який забезпечує охорону прав дітей, установлюючи додаткові підстави для звільнення з військової служби й відстрочки від мобілізації під час воєнного стану та особливого періоду. Юридична сотня долучилася до підготовки цього закону.

В Україні створили Національне інформаційне бюро для збору та узагальнення даних про українських військовополонених, загиблих, зниклих безвісті, незаконно затриманих окупантами, у тому числі з-поміж мирного населення.

У рамках V-го Міжнародного Кам'янець-Подільського кінофестивалю «Бруківка»  відомий актор театру та кіно, заслужений артист України Дмитро Суржиков провів у Будинку культури міста над Смотричем  благодійну моно-виставу "Про що мовчать чоловіки, або Дикун Forever".  Під час акції  було  зібрано майже 27 тисяч гривень для Збррйних сил України.

У Кам’янці-Подільському відбулася патріотична акція «Україна переможе», під час якої   у міському парку імені Героїв Майдану було висаджено сто саджанців молодих дубків та кущів горобини.  До акції активно долучилися активісти ветеранського та волонтерського руху Кам’янеччини, молодь міста, працівниками органів місцевого самоврядування на чолі з міським головою Михайлом Посітком.

У жовтні 2021 року близько першої години дня на зупинці громадського транспорту в обласному центрі 46-річний хмельничанин помітив у 90-річного дідуся гроші.  Щоб заволодіти коштами зловмисник переслідував старенького до лісосмуги, де завдавши декілька ударів, повалив його на землю і забрав з кишені куртки 1400 грн.

Обстріл залізничного вокзалу в Краматорську, на пероні якого перебувало близько 4 тисяч цивільних осіб (в основному жінки та діти), вкотре засвідчив, що для російських окупантів немає межі, навіть найзлочиннішої, яку б вони не змогли переступити. Фото закривавленої дитячої іграшки (здається, це коник) побачив увесь світ (її передали в ООН). Невідомо, чи вижив маленький власник (або власниця) іграшкового коника, однак точно відомо, що ворожа ракета принесла смерть 59 людям, 5 із яких — діти. Особливо цинічним видається напис на цій ракеті — «За дєтєй!». А чому, власне, не «Для дєтєй!»? Так, для українських дітей, яких з початку російсько-української війни (за офіційними даними) загинуло вже 186 і поранено 342. Це ж для них — ворожі ракети, бомби, артилерійські снаряди, життя у підвалах, голод… День тому від важких поранень у Харкові помер дворічний хлопчик…

Сама думка про те, що цьогоріч, у час жорстокої війни, доводиться нам засівати поля, які скроплені кров’ю українців, обпікає пекельним вогнем серце… Біль, сльози, розпач і смерть — щедро посіяв окупант на нашій рідній землі.

Свідчення про це знайдені в польському архіві.
Нині більшість українських, польських та литовських істориків трактують історію державності Русі-України ХV століття, як «руські удільні князівства».

 російського флоту похований у с. Тинна на Дунаєвеччині. 
7 липня 1790 року поблизу сучасного фінського міста Котка зійшлися понад 500 російських і шведських кораблів з кількома тисячами корабельних гармат на борту та близько 30 000 моряків. За кількістю суден битва, яка отримала назву Роченсальмська, вважається однією з найбільших у всій військово-морській історії світу. Шведською ескадрою командував король Густав III, а російською — віце-адмірал Карл Нассау-Зіген.

використовували задовго до «коктейлю Молотова».
Таку назву мала запалювальна суміш, яку застосовували запорозькі козаки ще у ХVІ столітті.

«Сила команди в кожному її учаснику. А сила кожного — в команді».
І справді, так вже склалося в житті, що лише разом, а не самотужки, легше долати перепони, труднощі, а також сягати вершин. А вони в кожного свої — маленька зроблена справа чи велика на благо когось — це ті речі, які є справжніми ціннісними орієнтирами, спільними для багатьох. Саме в цьому напрямі рухаються справжні однодумці, ентузіасти та просто небайдужі люди — колектив Хмельницького професійного ліцею №8 на чолі з директором Григорієм Васильовичем Станіславом. Звичайно, події в країні не оминають навчальний заклад, педагогічний колектив та учнів. Спершу проходили вишкіл, організовуючи онлайн-навчання під час пандемії коронавірусу, а потім розпочалась повномасштабна війна…

передають нашим воїнам на передову жителі Новоушицької територіальної громади.

Всі гуртом нині допомагають нашим захисникам. За словами голови Новоушицької селищної ради Анатолія Олійника, роблять усе можливе, аби наблизити Перемогу.

«ЗСУ, тримайтеся! Дівчатам з Солобковецької громади за вас ще заміж виходити. P.S: не забудьте повернути банки», — ці та інші креативні підбадьорливі оптимістичні написи з українськими логотипами прикрашають ємності з пресмачнючими рибними та м’ясними консерваціями, адресовані нашим захисникам. З такою підтримкою неодмінно швидше здолають ненависного ворога мужні й безстрашні, ті, ким уже захоплюється увесь світ.

Кам’янець-Подільська міська громада продовжує активно допомагати не лише вимушеним переселенцям з місць, де ведуться бойові дії, Збройним силам України, а й жителям регіонів, які постраждали внаслідок тимчасової окупації російськими агресорами.

Наче ще зовсім недавно ми говорили з ним, що про такий талант господаря варто писати в газеті. Коли роздивлялися на телефонних знімках упорядкований і зариблений ним ставок, зроблену ним альтанку, встелену бруківку, висаджений сад, квітники, змайстрований фонтанчик, що став справжньою окрасою подвір’я, ніхто не стримував захоплення: мабуть, немає такої роботи, якої б ти не освоїв! А він, посміхаючись, казав, що для затишку та радості рідних готовий гори вернути.
Тож газетний матеріал про Едуарда Садомського, поза всяким сумнівом, був би сповнений оптимізму, життєрадісності, багатий на жарти, які завжди впліталися в розмову з ним. І, звісно, запитали б про ідеї, які щораз народжувалися в його думках. І про традицію відкривати весну в рідній Коритній, на що ж завжди очікували сусіди, друзі, добрі знайомі. Його позитивна енергія завжди вихлюпувалася на інших, живила кожного співрозмовника. Недаремно в Едуарда було стільки знайомих. Не один раз прийняв запрошення бути хрещеним батьком. Для багатьох-багатьох людей він був «своїм», справжнім, тим, хто за будь-яких обставин допоможе, виручить, підтримає.
Та нині про чудову людину, господаря, вірного друга, про неймовірно турботливого і люблячого батька, про чоловіка нашої подруги, колеги, журналістки «Подільських вістей» Лесі Садомської не можемо говорити без сліз.

Перші поштові марки, виготовлені в умовах воєнного стану Укрпоштою, презентовано 12 квітня по всій країні.

е проходять бойові дії, цього дня відбулося спецпогашення спеціальним поштовим штемпелем для поштових конвертів та марок, котрі випускають з нагоди великих, пам’ятних подій. Така процедура має особливе значення та цінність для філателістів, відповідний штемпель використовують лише один день, тому марки та конверти, проштамповані цього разу, будуть бажаним призом для приватних колекцій поціновувачів у всьому світі.

В Україні стартувала масштабна програма, націлена на ефективне використання доступних земельних ділянок і вирощування сільськогосподарської продукції задля недопущення голоду в державі — «Сій, саджай, Перемогу наближай!»

Учора чергувала у школі, в якій організовано пункт евакуації. Мій день минув швидко, але я плакала не знаю скільки разів. Горя в очах людей, яких я бачила,  було так багато, що його не вистачає сил передати...

...

Доброго дня шановна редакціє газети «Подільські вісті». Вже багато років передплачую улюблене видання. Дякую за широту ваших публікацій, за цікаві розповіді про долі людські, про події нашого краю, нашої держави тощо.

Нещасні випадки в Кам’янці-Подільському – не рідкість. В каньйоні річки Смотрич періодично надзвичайними витягують із небезпечного урвища любителів екстриму та туристів.

Нещодавно до Хмельницького прибув черговий вантаж підтримки від закордонних друзів. Зокрема Литовський Лондонський клуб подарував реанімобіль «Мерседес», який буде служити діткам громади, а також тим, які приїхали до обласного центру.

Любите чай? Тому важливо знати і передати друзям — переважна кількість чаю на полицях наших магазинів: Greenfield, Tess, «Принцесса Ява/Нури/Канди/Гита», Curtis, Richard, «Майский», «Лисма» — це російські чайні компанії!

 «Просимо підтримати ініціативу Кам’янець-Подільського об’єднання Товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка,  спрямовану на відновлення та збереження національної пам’яті, популяризацію української історії та культури.  А саме, розглянути можливість перейменування  у місті вулиць, які носять імена російських діячів, що жодним чином не були пов’язані з Кам’янцем-Подільським та не мали  нічого спільного з Україною  і символізують лише колоніальний статус окупованої провінції.

Набув чинності Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Він визначає нові правила трудових відносин працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором із фізичними особами.

У 2020 році жінка обіймала посаду керівника відділення поштового зв’язку та мала безпосередній доступ до каси. Після завершення робочого часу 39 - річна хмельничанка брала з каси грошові кошти клієнтів, сплачені за поштові посилки, перекази та інші соціальні виплати.

На Львівщині впроваджують систему надточного розпізнавання людей та автомобілів  «Vision», яка значно розширить функціонал наявної централізованої системи відеоспостереження в області. Проєкт фінансує Львівський ІТ Кластер, а його реалізація відбувається у співпраці з Львівською обласною військовою адміністрацією та Головним управлінням Національної поліції у Львівській області. 

Хмельницькі поліцейські розшукали та затримали підозрюваного у наданні неправдивого повідомлення про замінування.

На Хмельниччині поліцейські затримали 35-річного чоловіка, який під час застілля зарізав сусіда. Зловмиснику вже оголосили про підозру за ч. 1 ст. 115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає до 15 років ув’язнення.

У Нетішині на Хмельниччині вшанували пам’ять убитих під час війни дітей.

Завершився обласний фестиваль-конкурс лялькових театрів закладів загальної середньої та позашкільної освіти «Чарівний світ ляльок». У фестивалі-конкурсі взяли участь колективи з 25 територіальних громад Хмельниччини.

Академія української преси запрошує до участі у конкурсі мініпрoєктів, які активно залучатимуть різні спільноти до засвоєння актуальних знань та навичок з медіаграмотності. У рамках конкурсу будуть підтримані проєкти, які сприятимуть розвитку медіаграмотності, прийняттю поінформованих рішень, посилюють стійкість до дезінформації, формують навички критичного мислення та інформаційної безпеки.

З початку року 1,8 тисячі роботодавців поінформували про потребу в кваліфікованих працівниках в області. В базі даних налічувалося 6,2 тисячі вакансій. Середній розмір оплати праці становив 8298,2 гривні. Завдяки співпраці між роботодавцями та службою зайнятості 40,8% вакансій було укомплектовано.

Українські військові звільнили північні області від російських окупантів, але повертатися додому мешканцям зарано. Відступаючи, ворог залишив по собі велику кількість мін і вибухонебезпечних предметів. Частина з них приховані у побутових речах,  автомобілях, на узбіччях, в полях і лісах. За даними ООН, сьогодні Україна – одна із найбільш замінованих країн світу. Де найбільша мінна загроза і як захиститися від небезпеки, дізнався Центр громадського моніторингу та контролю.