За тим, що і скільки сіють українці, спостерігає весь світ. Адже Україна – один із найбільших постачальників пшениці, ячменю, кукурудзи та олії у світі. Без українських зернових світ чекає велика продовольча криза. Але найперше наша держава повинна подбати про власні продуктові запаси. Як війна впливає на аграрну сферу, дізнався Центр громадського моніторингу та контролю.

Внутрішньо переміщені особи можуть оформити переадресацію передплачених видань/ Оформлення передплати за електронними каталогами почалося із 25 квітня, а із 28 квітня — за друкованими каталогами для всіх регіонів України, крім територій Луганської, Донецької та Херсонської областей. Відновлення доставки газет та журналів у звільнених населених пунктах відбувається за умови безпеки для клієнтів та працівників Укрпошти.

У пекельному, кривавому небі війни над Україною ще літають російські ракети й літаки, свищуть снаряди й кулі, але завдяки нашим воїнам, які громлять знавіснілу орду, вже почала сходити зоря надії — провісниця нашої перемоги. Позавчора, 26 квітня у Німеччині, на американській авіабазі Рамштайн, відбулася історична подія. Тут на стратегічну зустріч Консультативної групи з питань оборони України з ініціативи президента США Джо Байдена зібралися керівники оборонних відомств більш ніж сорока держав. Нарешті після вагань і зволікань демократичний світ, що до цього недостатньо сприяв нам у протистоянні з московською ордою, вирішив покласти край російській агресії.

Війна змусила максимально швидко згортати свої виробничі потужності багатьом підприємствам і шукати прихистку на більш безпечних територіях. «У рамках реалізації цієї програми Хмельницькою обласною військовою адміністрацією опрацьовано вже 228 заявок на переміщення бізнесу. Досить активно ведеться постійна комунікація з підприємствами, пропонуються вільні приміщення, надається всебічна допомога з вирішення проблемних питань», — розповів начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Гамалій.

На Хмельниччині працює лісовий Інтернет-магазин https://kmlisshop.org.ua/ Тут можна придбати за доступними цінами десятки видів декоративних деревець та кущів на будь-який смак. Вони прекрасно приживлюються, а з посадкою впорається навіть людина, яка не має досвіду роботи з рослинами. Лісівники надають консультації та послуги з озеленення, благоустрою, облаштування території та присадибних ділянок.

Дорогою до мосту Ольга тихо молилася, та раділа, що хоч діти й онуки в безпеці, бо здавалося, що вона разом з чоловіком звідси не виберуться живими. Мало того, що обоє немолоді, то її Олександр ще й онкохворий, вдвох ноги ледь пересувають, а тут стільком молодим не вдалося втекти. Он убили молоденьку жіночку з двома дітьми, а днем раніше розстріляли матір з трьома дітками. Здавалося, якась фантасмагорична кінострічка крутиться у неї перед очима паралельно життю, але зараз немає коли її обміркувати, треба пробиратися поміж рядами кинутих машин, купами велосипедів та дитячих візочків, щоб не зачепитися, не впасти, бо вставати треба довго, а часу обмаль для живих, він зупинився лише для мертвих...

...

Шепетівський лісгосп постійно дбає про розширення видового складу диких тварин і птахів у своїх угіддях. Наша газета вже повідомляла, що торік у Мальованському лісництві підприємства обладнали майже семигектарний вольєр, де поселили шість благородних оленів. Незабаром у них з’явиться перший приплід на новому місці.

В Кам’янці-Подільському завершено реалізацію масштабного проєкту офісу віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішеної — у парку Героїв Євромайдану облаштовано дитячу локацію із шести окремих сферичних конструкцій. Завдяки відкриттю цих павільйонів юні кам’янчани, а сьогодні ще й сотні хлопчиків і дівчаток, які переселилися зі своїми рідними з місць активних бойових дій, отримали можливість брати участь у різноманітних розвагах, майстер-класах, інтерактивних іграх, та інших заходах, які приносять їм радощі, спокій, втіху.

З перших днів агресивного повномасштабного вторгнення росії в Україну благодійний фонд «Ми кам’янчани», очолюваний депутатом Верховної Ради України попередніх двох скликань Володимиром Мельниченком, у різний спосіб допомагає підтримувати Збройні сили України.

Нещодавно за дорученням начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергія Гамалія, напередодні Великодня, його заступник Володимир Юр’єв відвідав військові частини в східних регіонах країни, та передав на підтримку ЗСУ матеріальну допомогу.

Нещодавно маленькі пацієнти Хмельницької обласної дитячої лікарні підтримали українських захисників, які зараз проходять лікування в медичних закладах, своїми патріотичними малюнками.

Кам’янецький пасічник Іван Гончар через соціальні мережі звернувся до бджолярів району з проханням поділитися своїми запасами меду та передати його, хто скільки зможе, нашим військовим, які нині зі зброєю в руках стоять на захисті рубежів України.

Вже минуло 36 років із часу найбільшої техногенної катастрофи, яка сталася на Чорнобильській атомній електростанції, а її наслідки ще довго впливатимуть на наше життя і життя наступних поколінь. Два потужні вибухи на четвертому реакторі назавжди змінили не лише нашу державу, а й світ в цілому.

Минулої середи ввечері працівники Кам’янець-Подільського районного управління поліції під час спільного патрулювання з військовослужбовцями Нацгвардії зупинили для перевірки підозрілу жінку.

Замість ЗНО випускники складатимуть цьогоріч національний мультипредметний тест.
Складний нині час — триває російсько-українська війна. Разом з тим, як завжди, учні випускних класів шкіл готувалися до ЗНО. Розглядалися різноманітні версії складання ЗНО. Висловлювалися навіть припущення про скасування тестування. Однак уже прийнято рішення про складання національного мультипредметного тесту (НМТ). У Хмельницькій області для складання тесту зареєструвалося 11639 випускників. Як і коли проходитиме тестування, які предмети доведеться складати цьогорічним випускникам?
Саме про це ми й ведемо мову з директором департаменту освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації Дарією БАСЮК.

Обідньої пори поблизу села Шидлівці на Чемеровеччині 41-річний місцевий житель автомобілем «Nissan Primera» з’їхав у кювет… Автівка влетіла у дерево. Водій від отриманих травм загинув на місці події.

Кожен факт недоставки нашої газети передплатникам, кожна скарга на те, що стареньким і немічним треба долати важкий шлях до центру села, щоб отримати свою газету чи оплатити комунальні послуги, кожна розповідь про те, як обділила сільських людей злощасна реформа пошти, крають серце і нам, газетярам. У стосунках з поштовиками ми уперто намагаємося розбити стіну безвідповідальності, бездушності, зухвальства, аби ще, ще і ще наголосити, втовкмачити, що, дії, які позбавляють людей необхідних послуг, та ще й в умовах воєнного стану, ототожнюють із злочинними діями.
Та сліпа «закоханість» у саму ідею реформи, затьмарює той руйнівний результат, який несе недолуга в наших умовах новація.

Мати засудженої дівчини допомагала по господарству в одному із приватних будинків обласного центру. У жовтні 2020 року, із дозволу власниці, взяла на допомогу свою доньку, тоді дівчина і виявила шкатулку із золотими виробами.

Навіть якщо ви не освоїли навиків розписувати великодні яйця, це завжди можна зробити – запевняють у Деражнянському міському історичному музеї.

Навіть у такий важкий час, коли в країні йде війна, люди своїми діями призводять до непоправного.

 Поліклінічне відділення Комунального підприємства «Хмельницька міська дитяча лікарня» Хмельницької міської ради надає стоматологічну допомогу дітям Хмельницької міської громади та вимушеним переселенцям віком до 18 років відповідно до Програми медичних гарантій 2022, а саме:

У вівторок о 14.00 - зустріч психологічної підтримки для дітей (7-10 років).
В середу о 14.00 - зустріч психологічної підтримки для підлітків (11-14 років).
В четвер о 14.00 - зустріч психологічної підтримки для дорослих.
Додаткова інформація та запис на зустріч за телефоном: (068) 729-60-29.

Хмельничани та гості міста можуть долучитися до акції зі збору книг для наших захисників, які проходять лікування в медичних закладах м. Хмельницького. Літературу можна приносити в приміщення басейну Спортивно-культурного центру «Плоскирів» (вул. Зарічанська, 11 Ж) з 8.00 по 20.00, з понеділка по п’ятницю та з 8.00 до 19.00 – у вихідні.

Збір книг також проходить у спортивно-культурному центрі «Плоскирів» (вул. Шухевича, 90) з 9.00 до 18.00, з понеділка по п’ятницю.
Детальна інформація за номером телефону: (067) 381-44-38.
Книги можуть бути різних жанрів, але виключно українською мовою і в гарному стані.
Працівники СКЦ «Плоскирів» вже двічі відвідували медичні заклади та передали книги Героям.

Дякуємо за Вашу небайдужість! Все буде Україна!

При Благодійному фонді «Карітас-Хмельницький УГКЦ» уже понад 5 років працює соціальний центр, робота якого спрямована на діагностику, корекцію та реабілітацію дітей з особливими потребами.

Вони служать в одній з військових частин. Він – начальник автомобільної служби, вона – медична сестра. Неодноразово виконували бойові завдання в зоні Операції Об’єднаних сил, у Донецькій та Луганській областях, захищаючи незалежність і територіальну цілісність України.

Трудовий колектив ХКП «Електротранс» з перших днів повномасштабного вторгнення рф активно включився у допомогу українському війську. Всі працівники перерахували одноденний заробіток на допомогу ЗСУ.

Команда Міністерства освіти і науки України за підтримки Швейцарії у партнерстві зі Швейцарсько-українським проєктом DECIDE (Decentralization for Improved Democratic Education) презентувала освітній чат-бот EducationUaBot.

Зокрема, з директором реагування надзвичайних ситуацій Дерею Мутлу та представником благодійної організації Welthungerhilfe в Німеччині, координатором з надзвичайних ситуацій CESVI Ірмою Гжінай. Нагадаємо, представники організації прибули до Хмельницького з місією оцінити спектр потреб та, безпосередньо, здійснити аналіз ситуації, яка відбувається в місті й області для надання гуманітарної допомоги тимчасово вимушеним переселенцям, забезпечення їх продовольчими товарами та надання фінансової підтримки тим, хто цього потребує.

Від початку повномасштабної збройної агресії рф проти України хмельничани серед багатьох інших видів волонтерської роботи займаються плетінням маскувальних сіток для потреб української армії. Одна з найбільших локацій з виготовлення сіток організувалась у спорткомплексі Хмельницького національного університету. Ініціаторами її створення стали Благодійний фонд «Мир та Відродження» спільно з волонтерами, благодійниками та небайдужими громадянами.

Міський голова Олександр Симчишин зустрівся із переможцями аукціону Дмитром та Максимом Матусовими. Хлопці придбали ігрову футболку із номером «17» Олександра Зінченка. Футболку було подаровано особисто міському голові після матчу 1/8 Україна-Швеція (Євро-2020), в якому Олександр Зінченко забив гол та віддав гольовий пас.

З перших днів війни багато місцевих фірм та підприємств активно включились у волонтерство, щоб в нелегкий час надавати допомогу тим, хто її потребує. Не стала винятком і Хмельницька філія «OPTI ТАКСІ 579».

Соціальну акцію «Печиво для малечі» ініціювали працівники комунальної установи «Молодіжний центр». В рамках акції навчальні заклади нашої громади та всі охочі мешканці збирають солодощі для дітей-переселенців.

Офіс «Розумне довкілля. Хмельницький» закликає хмельничан відмовитися від штучних квітів. Наближаються провідні вихідні і ми традиційно нагадуємо про шкоду використання штучних квітів.

Цього року провести зовнішнє незалежне оцінювання випускників, як раніше,  не вдасться. Через повномасштабне вторгнення Росії багато українських школярів були змушені покинути свої домівки і школи. У частині регіонів організувати традиційне ЗНО неможливо, оскільки це дуже небезпечно. В умовах війни здоров’я і життя випускників є набагато ціннішими за іспити чи бали в атестаті. Щоб усі абітурієнти мали рівні можливості, Міністерство освіти і науки спростило вимоги до цьогорічного вступу. До чого готуватися одинадцятикласникам, дізнався Центр громадського моніторингу та контролю.

Незважаючи на воєнні дії, українці створюють родини, народжують дітей і таким чином творять українське майбутнє.

 
Звертаю увагу, що у соціальних мережах періодично зʼявляється інформація, яка використовується ворогом для нанесення втрат Збройним силам України.
Військове керівництво не надає жодної важливої інформації про поточні операції.
Я в черговий раз закликаю всіх, особливо блогерів з великими аудиторіями, утриматися від публічних оцінок бойових дій, логістики, забезпечення і рішень командирів.
Лише військове керівництво володіє всією повнотою інформації та використовує її для відбиття агресії. Запорукою успішного знищення противника є нерозповсюдження цієї інформації.
Вірте Збройним силам України. Ми робимо свою роботу. У нас потужний, підступний і безжалісний ворог, який використовує будь-що для нанесення нам втрат. Не ставайте інструментом у його руках!

 

Застосування зброї цивільними особами
Кабінет Міністрів України визначив порядок застосування вогнепальної зброї цивільними особами в період дії воєнного стану під час участі у відсічі та стримуванні збройної агресії проти України.

За даними слідства, жінка  збирала та передавала  розвіддані представнику спецслужби рф. За винагороду встановлювала координати розташування об’єктів військової та критичної інфраструтури області. Мітки на картах з точною локацією відправляла куратору через месенджери.

До Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області звернулось Комунальне підприємство Дунаєвецької міської ради «Лісовик» з проханням провести позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства у зв’язку із виявленням незаконної вирубки дерев на території заказника місцевого значення урочище «Ступенці».

які завдали збитків довкіллю більш як на півтора мільйона гривень.

У період нересту зловмисники ловили рибу за допомогою електровудок.  А як зазначають спеціалісти, використання електровудки ставить під загрозу природне відтворення іхтіофауни. Адже цей пристрій вбиває не тільки рибу, але і її ікру. Більша частина ураженої риби тоне і браконьєрам не дістається, а та, що вижила — втрачає репродуктивну функцію. Саме тому реальні збитки від такої діяльності значно більші, ніж вартість безпосередньо виловленої риби.

Про особливості надання роботодавцями різних видів відпусток для працівників в умовах воєнного стану розповіла головний державний інспектор Управління Держпраці у Хмельницькій області Людмила Огойко в інтерв’ю для телеканалу «Перший Подільський».

В рамках реалізації всеукраїнської кампанії «Сади Перемоги», з метою максимального охоплення використання земель для сільськогосподарських потреб та уникнення продовольчої кризи на території нашої громади, регіону та України зокрема, враховуючи прийняття Закону України №2145-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» який дозволяє передачу земель комунальної власності в оренду без проведення земельних торгів строком на один рік, Чорноострівська селищна рада пропонує фізичним особам-підприємцям, фермерським господарствам, сільськогосподарським підприємствам надання в оренду земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва:

Відбулися польові навчання із одинадцятикласниками навчальних закладів громади з предмету «Захист Вітчизни».

Перед Великоднем у Меджибізькій територіальній громаді було оголошено акцію «Паска для українського захисника».

Прохолодна погода весни з нічними заморозками та сильними вітрами посприяла істотній затримці проведення комплексу весняних робіт щодо застосування засобів захисту рослин на сільськогосподарських посівах. Таким чином, інтенсивне застосування пестицидів на сільськогосподарських посівах може співпасти з масовим цвітінням весняних медоносів та льоту бджіл.

Історичний день для села Богданівка, що на Волочищині. Громада перейшла в Помісну Православну Церкву України.

Одним із видів військової служби закон передбачає строкову військову службу, на яку відповідно до п. 5 ст. 2 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» в мирний час призиваються придатні до неї за станом здоров’я і віком громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправки у військову частину виповнилося вісімнадцять років.

Цьогоріч в усіх селах Чемеровецької селищної територіальної громади з особливо патріотичним настроєм готуються традиційні великодні смаколики, бо з великою любов’ю та турботою вони передаються нашим військовим, тим, хто  на передовій, хто відстоює у найгарячіших боях наше мирне майбутнє.

Від початку віськової агресії жителі Закупненської  громади докладають всіх зусиль щоб підтримати Збройні сили України.

Напередодні Великодніх свят в Хмельницькій обласній бібліотеці для юнацтва відбулось відкриття виставки писанкарства Народного художнього колективу гуртка «ПИСАНКА» КЗ Дунаєвецької міської ради «Центр позашкільної освіти»( керівник Валентина Войткова).

У Хмельницькому стартували курси «Історія України: питання та відповіді». Навчання відбувається очно та дистанційно. Заняття в очному форматі проходять на базі ліцею №17, понад 60 осіб відвідують заклад загальної середньої освіти та вивчають історію Української держави. Вчителі історії закладів освіти Хмельницької міської територіальної громади з радістю погодились зайнятись просвітницькою діяльністю, адже ініціатива проведення курсів йшла саме від переселенців.

У 2016 році в обласному центрі місцевий житель розпочав будівництво будинку на чужій земельній ділянці, у зв’язку із цим, її законний власник оскаржив такі неправомірні дії до суду.

Шлях до нашої Перемоги все ще окроплюється кров’ю воїнів, встеляється жертвами цивільного населення, та вже тепер можемо з упевненістю говорити про провал путлерівців у досягненні їхніх ключових військових цілей.

День-другий і у кожну українську родину завітає одне з найвеличніших християнських свят – Христове Воскресіння, або Великдень. Празник, який чекаємо з якоюсь особливою надією, трепетом і любов’ю, коли природа оживає, сонце обігріває теплом все навколо, наче б сам Господь нас винагороджує. Свято, коли поринаєш у далечінь десятиліть і спогади переносять тебе у босоноге дитинство. Начебто на яву бачиш, як бабуся Марія, у чистий четвер зранку розпочинає чаклувати над розчиною у дерев’яних ночвах. Відтак, через певний час, двічі її замісивши, промовивши «Отче наш» і перехрестившись, викладає тісто у спеціальні бабники – глиняний поливаний посуд, який випалювали у спеціальних горнах адамівські гончарі на Віньковеччині. Пошепки запитую бабцю, голосно не можна було розмовляти, а чому місива не повна посудина? Вона також неголосно мені пояснює, що воно, перед тим, як саджати його у напалений п’єц, має підійти саме у ринці. Для мене і брата готуються бабки маленькі. Скоштувати випічку можна було лише у неділю, після її освячення. І які ж то смачні були ті бабусині паски!

Воскресіння Христове – величне свято, з яким пов’язано чимало давніх обрядів, яких дотримувалися наші предки, передавши їх своїм нащадкам. Із сивої давнини тягнуться звичаї Великодня, що в різних регіонах України – свої.

Українка з мечем і крилом лелеки – такий яскравий мурал з’явився на фасаді ЦНАПу в Хмельницькому, що на вулиці Соборній.

Створити його – ідея київських митців, які переїхали до Хмельницького у зв’язку з війною. Щоб реалізувати цей творчий проєкт, знадобилося майже два тижні. До нього долучилися понад десяток художників і волонтерів з інших міст.

Удруге в історії незалежної України наша чоловіча збірна зіграє на чемпіонаті світу з волейболу. Вперше це сталося в 1998 році.

Війна приносить стільки болю кожному українцеві, адже гинуть військові, цивільні, маленькі безневинні діти, зруйновано села і міста. Та ми не здаємося, мусимо триматися, допомагаючи тим, хто поряд, кому так необхідна рука підтримки. Сьогодні у великій біді ті українці, які перебувають у зоні активних бойових дій, які не змогли евакуюватися. Для цих людей залишилося сподіватися тільки на наших захисників – хоробрих воїнів, котрі рішуче намагаються знищити рашистів – путінську орду, що прийшла на нашу землю. Тому ми маємо всіляко допомагати нашим Збройним силам, аби їхній бойовий дух не згасав, а снаги побороти російських фашистів вистачало їм на всіх лініях фронту.

Напередодні найбільшого християнського свята — Воскресіння Христового — особливий настрій у волонтерів, адже готують святкові страви з думкою про бійців на передовій, де нині особливо гаряче, а також про військових з тероборони.
 Зокрема, жителі Плужненської громади печуть хліб, пиріжки, готують рисовики, гречаники, вареники, роблять тушованку тощо. До цієї діяльності долучаються і вимушені переселенці, яких майже 850 прийняла Плужненщина. До речі, переселенцям — особлива увага. Їм допомагають продуктами, речами першого вжитку, одягом, чим тільки можна; поселилися біженці не лише в родичів та знайомих, а в порожніх, ще придатних для проживання хатах, так що їх у селах громади, мабуть, і не знайдеш тепер!

З 2 квітня 2022 набули чинності зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у разі втрати годувальника членам сімей загиблих (померлих) військовослужбовців.

Мабуть, для більшості з нас Воскресіння Христове позначене світлою радістю. З ним пов’язуємо свої надії на торжество добра, милосердя, на здійснення мрій із благословенням Всевишнього. Та цьогорічне Воскресіння зустрічаємо на тлі страшної війни, розв’язаної російським агресором. Біль, сльози, втрати... Як зміцнити свою душу, як не втратити віру в цей складний період випробувань? — запитуємо в декана Хмельницького деканату УГКЦ, митрофорного протоієрея Івана Данкевича.

За нанесення тяжких тілесних ушкоджень мешканець Хмельницького району проведе за ґратами 5 років.

Прикрий інцидент трапився на Ізяславщині. Жінці запропонували “визволити її сина з полону”.

Асоціація міст України, яка цьогоріч відзначає своє 30-річчя, об’єднує громади усієї України. У складний для країни час органи місцевого самоврядування, які є членами АМУ, постійно приходять на допомогу один одному та систематично підтримують громади, які постраждали від агресії російських окупантів та опинилися на передовій воєнних дій.

Летичівською окружною прокуратурою, в тому числі Віньковецьким та Старосинявським відділами, здійснюється процесуальне керівництво у досудовому розслідуванні воєнних злочинів під час проведення першочергових слідчих дій, вчинених не лише на території Хмельницького району в межах її юрисдикції, а й інших областей України. Зокрема і тих, де тривають активні бойові дії, і жителі яких евакуюються в наш регіон.

Президент підписав закон про додаткові підстави звільнення для тих, хто має дітей (р. № 7209)
Президент підписав закон, який забезпечує охорону прав дітей, установлюючи додаткові підстави для звільнення з військової служби й відстрочки від мобілізації під час воєнного стану та особливого періоду. Юридична сотня долучилася до підготовки цього закону.

В Україні створили Національне інформаційне бюро для збору та узагальнення даних про українських військовополонених, загиблих, зниклих безвісті, незаконно затриманих окупантами, у тому числі з-поміж мирного населення.

У рамках V-го Міжнародного Кам'янець-Подільського кінофестивалю «Бруківка»  відомий актор театру та кіно, заслужений артист України Дмитро Суржиков провів у Будинку культури міста над Смотричем  благодійну моно-виставу "Про що мовчать чоловіки, або Дикун Forever".  Під час акції  було  зібрано майже 27 тисяч гривень для Збррйних сил України.

У Кам’янці-Подільському відбулася патріотична акція «Україна переможе», під час якої   у міському парку імені Героїв Майдану було висаджено сто саджанців молодих дубків та кущів горобини.  До акції активно долучилися активісти ветеранського та волонтерського руху Кам’янеччини, молодь міста, працівниками органів місцевого самоврядування на чолі з міським головою Михайлом Посітком.

У жовтні 2021 року близько першої години дня на зупинці громадського транспорту в обласному центрі 46-річний хмельничанин помітив у 90-річного дідуся гроші.  Щоб заволодіти коштами зловмисник переслідував старенького до лісосмуги, де завдавши декілька ударів, повалив його на землю і забрав з кишені куртки 1400 грн.

Обстріл залізничного вокзалу в Краматорську, на пероні якого перебувало близько 4 тисяч цивільних осіб (в основному жінки та діти), вкотре засвідчив, що для російських окупантів немає межі, навіть найзлочиннішої, яку б вони не змогли переступити. Фото закривавленої дитячої іграшки (здається, це коник) побачив увесь світ (її передали в ООН). Невідомо, чи вижив маленький власник (або власниця) іграшкового коника, однак точно відомо, що ворожа ракета принесла смерть 59 людям, 5 із яких — діти. Особливо цинічним видається напис на цій ракеті — «За дєтєй!». А чому, власне, не «Для дєтєй!»? Так, для українських дітей, яких з початку російсько-української війни (за офіційними даними) загинуло вже 186 і поранено 342. Це ж для них — ворожі ракети, бомби, артилерійські снаряди, життя у підвалах, голод… День тому від важких поранень у Харкові помер дворічний хлопчик…

Сама думка про те, що цьогоріч, у час жорстокої війни, доводиться нам засівати поля, які скроплені кров’ю українців, обпікає пекельним вогнем серце… Біль, сльози, розпач і смерть — щедро посіяв окупант на нашій рідній землі.

Свідчення про це знайдені в польському архіві.
Нині більшість українських, польських та литовських істориків трактують історію державності Русі-України ХV століття, як «руські удільні князівства».

 російського флоту похований у с. Тинна на Дунаєвеччині. 
7 липня 1790 року поблизу сучасного фінського міста Котка зійшлися понад 500 російських і шведських кораблів з кількома тисячами корабельних гармат на борту та близько 30 000 моряків. За кількістю суден битва, яка отримала назву Роченсальмська, вважається однією з найбільших у всій військово-морській історії світу. Шведською ескадрою командував король Густав III, а російською — віце-адмірал Карл Нассау-Зіген.

використовували задовго до «коктейлю Молотова».
Таку назву мала запалювальна суміш, яку застосовували запорозькі козаки ще у ХVІ столітті.

«Сила команди в кожному її учаснику. А сила кожного — в команді».
І справді, так вже склалося в житті, що лише разом, а не самотужки, легше долати перепони, труднощі, а також сягати вершин. А вони в кожного свої — маленька зроблена справа чи велика на благо когось — це ті речі, які є справжніми ціннісними орієнтирами, спільними для багатьох. Саме в цьому напрямі рухаються справжні однодумці, ентузіасти та просто небайдужі люди — колектив Хмельницького професійного ліцею №8 на чолі з директором Григорієм Васильовичем Станіславом. Звичайно, події в країні не оминають навчальний заклад, педагогічний колектив та учнів. Спершу проходили вишкіл, організовуючи онлайн-навчання під час пандемії коронавірусу, а потім розпочалась повномасштабна війна…

передають нашим воїнам на передову жителі Новоушицької територіальної громади.

Всі гуртом нині допомагають нашим захисникам. За словами голови Новоушицької селищної ради Анатолія Олійника, роблять усе можливе, аби наблизити Перемогу.

«ЗСУ, тримайтеся! Дівчатам з Солобковецької громади за вас ще заміж виходити. P.S: не забудьте повернути банки», — ці та інші креативні підбадьорливі оптимістичні написи з українськими логотипами прикрашають ємності з пресмачнючими рибними та м’ясними консерваціями, адресовані нашим захисникам. З такою підтримкою неодмінно швидше здолають ненависного ворога мужні й безстрашні, ті, ким уже захоплюється увесь світ.

Кам’янець-Подільська міська громада продовжує активно допомагати не лише вимушеним переселенцям з місць, де ведуться бойові дії, Збройним силам України, а й жителям регіонів, які постраждали внаслідок тимчасової окупації російськими агресорами.

Наче ще зовсім недавно ми говорили з ним, що про такий талант господаря варто писати в газеті. Коли роздивлялися на телефонних знімках упорядкований і зариблений ним ставок, зроблену ним альтанку, встелену бруківку, висаджений сад, квітники, змайстрований фонтанчик, що став справжньою окрасою подвір’я, ніхто не стримував захоплення: мабуть, немає такої роботи, якої б ти не освоїв! А він, посміхаючись, казав, що для затишку та радості рідних готовий гори вернути.
Тож газетний матеріал про Едуарда Садомського, поза всяким сумнівом, був би сповнений оптимізму, життєрадісності, багатий на жарти, які завжди впліталися в розмову з ним. І, звісно, запитали б про ідеї, які щораз народжувалися в його думках. І про традицію відкривати весну в рідній Коритній, на що ж завжди очікували сусіди, друзі, добрі знайомі. Його позитивна енергія завжди вихлюпувалася на інших, живила кожного співрозмовника. Недаремно в Едуарда було стільки знайомих. Не один раз прийняв запрошення бути хрещеним батьком. Для багатьох-багатьох людей він був «своїм», справжнім, тим, хто за будь-яких обставин допоможе, виручить, підтримає.
Та нині про чудову людину, господаря, вірного друга, про неймовірно турботливого і люблячого батька, про чоловіка нашої подруги, колеги, журналістки «Подільських вістей» Лесі Садомської не можемо говорити без сліз.

Перші поштові марки, виготовлені в умовах воєнного стану Укрпоштою, презентовано 12 квітня по всій країні.

е проходять бойові дії, цього дня відбулося спецпогашення спеціальним поштовим штемпелем для поштових конвертів та марок, котрі випускають з нагоди великих, пам’ятних подій. Така процедура має особливе значення та цінність для філателістів, відповідний штемпель використовують лише один день, тому марки та конверти, проштамповані цього разу, будуть бажаним призом для приватних колекцій поціновувачів у всьому світі.

В Україні стартувала масштабна програма, націлена на ефективне використання доступних земельних ділянок і вирощування сільськогосподарської продукції задля недопущення голоду в державі — «Сій, саджай, Перемогу наближай!»

Учора чергувала у школі, в якій організовано пункт евакуації. Мій день минув швидко, але я плакала не знаю скільки разів. Горя в очах людей, яких я бачила,  було так багато, що його не вистачає сил передати...

...

Доброго дня шановна редакціє газети «Подільські вісті». Вже багато років передплачую улюблене видання. Дякую за широту ваших публікацій, за цікаві розповіді про долі людські, про події нашого краю, нашої держави тощо.

Нещасні випадки в Кам’янці-Подільському – не рідкість. В каньйоні річки Смотрич періодично надзвичайними витягують із небезпечного урвища любителів екстриму та туристів.

Нещодавно до Хмельницького прибув черговий вантаж підтримки від закордонних друзів. Зокрема Литовський Лондонський клуб подарував реанімобіль «Мерседес», який буде служити діткам громади, а також тим, які приїхали до обласного центру.

Любите чай? Тому важливо знати і передати друзям — переважна кількість чаю на полицях наших магазинів: Greenfield, Tess, «Принцесса Ява/Нури/Канди/Гита», Curtis, Richard, «Майский», «Лисма» — це російські чайні компанії!

 «Просимо підтримати ініціативу Кам’янець-Подільського об’єднання Товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка,  спрямовану на відновлення та збереження національної пам’яті, популяризацію української історії та культури.  А саме, розглянути можливість перейменування  у місті вулиць, які носять імена російських діячів, що жодним чином не були пов’язані з Кам’янцем-Подільським та не мали  нічого спільного з Україною  і символізують лише колоніальний статус окупованої провінції.

Набув чинності Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Він визначає нові правила трудових відносин працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором із фізичними особами.

У 2020 році жінка обіймала посаду керівника відділення поштового зв’язку та мала безпосередній доступ до каси. Після завершення робочого часу 39 - річна хмельничанка брала з каси грошові кошти клієнтів, сплачені за поштові посилки, перекази та інші соціальні виплати.

На Львівщині впроваджують систему надточного розпізнавання людей та автомобілів  «Vision», яка значно розширить функціонал наявної централізованої системи відеоспостереження в області. Проєкт фінансує Львівський ІТ Кластер, а його реалізація відбувається у співпраці з Львівською обласною військовою адміністрацією та Головним управлінням Національної поліції у Львівській області. 

Хмельницькі поліцейські розшукали та затримали підозрюваного у наданні неправдивого повідомлення про замінування.

На Хмельниччині поліцейські затримали 35-річного чоловіка, який під час застілля зарізав сусіда. Зловмиснику вже оголосили про підозру за ч. 1 ст. 115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає до 15 років ув’язнення.

У Нетішині на Хмельниччині вшанували пам’ять убитих під час війни дітей.

Завершився обласний фестиваль-конкурс лялькових театрів закладів загальної середньої та позашкільної освіти «Чарівний світ ляльок». У фестивалі-конкурсі взяли участь колективи з 25 територіальних громад Хмельниччини.

Академія української преси запрошує до участі у конкурсі мініпрoєктів, які активно залучатимуть різні спільноти до засвоєння актуальних знань та навичок з медіаграмотності. У рамках конкурсу будуть підтримані проєкти, які сприятимуть розвитку медіаграмотності, прийняттю поінформованих рішень, посилюють стійкість до дезінформації, формують навички критичного мислення та інформаційної безпеки.

З початку року 1,8 тисячі роботодавців поінформували про потребу в кваліфікованих працівниках в області. В базі даних налічувалося 6,2 тисячі вакансій. Середній розмір оплати праці становив 8298,2 гривні. Завдяки співпраці між роботодавцями та службою зайнятості 40,8% вакансій було укомплектовано.

Українські військові звільнили північні області від російських окупантів, але повертатися додому мешканцям зарано. Відступаючи, ворог залишив по собі велику кількість мін і вибухонебезпечних предметів. Частина з них приховані у побутових речах,  автомобілях, на узбіччях, в полях і лісах. За даними ООН, сьогодні Україна – одна із найбільш замінованих країн світу. Де найбільша мінна загроза і як захиститися від небезпеки, дізнався Центр громадського моніторингу та контролю.

Асоціація міст України звернулася до Представництва України в ЄС, делегації ЄС в Україні, Європейського Комітету Регіонів, Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, Ради європейських муніципалітетів і регіонів (CEMR), Міжнародної асоціації управителів міст (ICMA), асоціація Європейських міст EUROCITIES з проханням долучитися до звільнення голів українських громад, які викрадені російськими військовими і зараз перебувають в полоні.

В умовах продовження в Україні активних воєнних дій холдингу “Епіцентр Агро”, який входить до групи компаній “Епіцентр”, вдалось досягнути забезпечення насінням та запустити посівну кампанію в безпечних регіонах. 

Слідчі відділу розслідування злочинів у сфері транспорту СУ ГУНП в Хмельницькій області  оголосили про підозру та направили до суду клопотання про обрання запобіжного заходу мешканці Шепетівки, яка пошкодила три автомобілі на збила пішохода.

Пропонуємо ознайомитися з дуже важливою інформацією щодо фосфорного бомбардування, яка може врятувати життя.

- для дітей молодшого шкільного віку:
▪ Використовуйте загальні рекомендації розвитку критичного мислення дітей під час проведення занять.
Онлайн-гра з медіаграмотності - bit.ly/3rbSZj6

7 квітня поблизу смт Стара Ушиця на березі річки Ушиця водні поліцейські спільно з працівником Чернівецького рибоохоронного патруля виявили двох місцевих жителів, які за допомогою сіток незаконно виловлювали рибу.

Правоохоронні органи неодноразово наголошували на посиленні кримінальної відповідальності за вчинення майнових злочинів в умовах воєнного стану. Однак, у березні-квітні цього року підрозділом поліції, за процесуального керівництва Окружної прокуратури міста Хмельницького,  затримано 6 хмельничан за вчинення злочинів, передбачених ч. 4 ст. 185 КК України (крадіжка, вчинена в умовах воєнного стану). 

Надія Роздорожнюк з села Щербані Старосинявської громади на Хмельниччині щодня випікає для бійців Збройних сил України кілька буханок домашнього хліба у печі та передає випічку волонтерами. Бабуся розповідає: пекла б і більше, якби орендарі давали за її пай борошно. Із 75-тирічною волонтеркою зустрілися кореспонденти Суспільного.

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну вплинуло на всі сфери життя українців. З багатьма викликами нам довелося зіткнутися вперше. Зокрема, і в медичній сфері. Одне з найпоширеніших запитань, які надходять до нас від українців, стосується порядку оформлення листків непрацездатності під час війни. 

З’явилась комп’ютерна гра, присвячена українським фермерам, які допомагають забирати у РФ техніку.

Як повідомляє Шепетівське районне управління поліції, на Шепетівщині поліцейські вилучили на потреби армії чотири автівки.

6 квітня 2022 року в онлайн форматі відбулася VII Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття», організована Черкаським обласним Центром туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської облради.

Національний банк України послабив та уточнив низку обмежень на операції в іноземній валюті.
Для сприяння діяльності волонтерів, фізичним особам дозволено переказувати іноземну валюту для купівлі низки товарів за кордоном у межах щомісячного ліміту 400 тис. грн в еквіваленті (це більше $13,5 тис.).

Короткий період позитивних емоцій від звільнення тимчасово окупованих територій Житомирщини, Київщини, Чернігівщини, Сумщини та вдалий наступ ЗСУ на Луганщині й вихід до берега Азовського моря біля Бердянська миттю змінився жахом, сумом і ще більшою ненавистю від усвідомлення рівня жорстокості й цинізму рашистської нечисті. Світ вдруге за місяць (вперше, коли почалася війна!) здригнувся від ницості «асвабадителей» в Бучі. А всі провідні видання і телеканали показали, що насправді являє собою «русскій мир».

У колишньому СРСР і його спадкоємиці росії солдат завжди був і нині залишається гарматним «м’ясом» у різних війнах, конфліктах. Згадайте радянсько-фінську, Другу світову війну, окупацію Угорщини, тодішньої Чехословаччини, згадайте війну в Афганістані. І це далеко не повний перелік, бо в новітній історії рашисти принесли трагедії й на інші землі — в Грузію, Сирію, на український Донбас. А тепер ще й розв’язали повномасштабну війну проти нашої держави.

За повідомленням Хмельницької міської ради, нині в територіальній громаді знайшли прихисток понад 30 тисяч осіб із територій, де ведуться бої чи постійні обстріли. Серед них — понад 600 дітей, які змушені були перервати навчання в рідних містах. 41 учень 5-11 класів зміг продовжити його в Хмельницькій гімназії № 1 імені Володимира Красицького. Про це розповідає директор закладу Святослав РАТУШНЯК.

З перших днів вторгнення російських окупантів на нашу землю, як і кожного українця, суттєво змінилося життя жителів Кам’янеччини. Чимало з них зі зброєю у руках демонструють агресору, що готові до останнього подиху відстоювати свободу і незалежність своєї Батьківщини. Разом з тим сотні аграріїв району у цей нелегкий для країни час самовіддано, у досить складних, як ніколи, умовах, докладають максимум зусиль, щоб і у році нинішньому Україна була з хлібом. З раннього ранку до пізнього вечора на весняному полі нині кипить робота, не вщухає гул тракторів.

Ми виглядали їх, як сонечка, своїх листонош, бо, погодьтеся, у селах саме вони стали для більшості жителів і психологами, і розрадниками, і порадниками, й газівниками, й електриками (бо й показники лічильників знімали, й за спожиті послуги розраховували), і листи нам приносили, й періодику, й пенсії, і продукти доставляли у важкезних своїх сумках. «Доню, чи пора вже сіяти? Чи орють вже люди городи?» — завжди запитували в них, а з газет-журналів, які доставлялися вчасно(!) і у кожну хату, дізнавалися про події в краї та Україні. Ми читали в «Подільських вістях» про пересувні відділення, які давно взяли старт на півночі області, про прогалини у цій реформі, співчували тим, кого це торкнулося, і щиро вірили, що нас така доля омине, або ж мудрі голови в Укрпошті врахують всі прогалини, попрацюють, як мовиться, над помилками, і вдосконалять цей механізм. Утім, не так сталося…

Триває другий місяць запеклої боротьби українського народу проти повномасштабної російської агресії. Другий місяць нашої незламності.
З перших днів війни російські військові літаки атакують міста та села з повітря, Збройні сили України спільно з силами оборони дають гідну відсіч окупантам. Наші повітряні сили протистоять і в небі, і на землі, героїчно тримають оборону на всіх напрямках. Підрозділи зенітно-ракетних комплексів продовжують активно збивати ворожі літаки, гелікоптери, ракети, безпілотники. Противник зазнає значних втрат. На превеликий жаль, не обходимося без них і ми.

Хто навесні збере березові бруньки, коли вони ще не розпустилися, висушить на холоді, той зможе мати в домашній аптечці корисні ліки.

В умовах війни кожне добре слово, маленька корисна справа чи велика – надто важливі і для тих, хто постраждав від агресії окупанта, і, звісно ж, для наших мужніх, вольових і відважних українських воїнів. Ми всі, згуртувавшись, кожен на своєму фронті щодня наближаємо Перемогу. 

На Хмельниччині з 11 квітня розпочинається весняно-літня заборона на лов водних біоресурсів, викликана нерестом.

Парк… Чути плач дитини, яка сидить на асфальті навколішки, мабуть, зашпорталась. Вітер роздмухує шарфик, одна рукавичка відлетіла вперед, з оченят капають сльози. Своїм плачем привертає увагу перехожих, які гуляють поруч з дітьми, внуками. На плач дитини біжить батько, струшує пилинки з курточки, штанят, притискає до грудей дитя-кровинку і несе на руках до мами Люби, яка сидить на лавочці.

Постріли, вибухи та руїни щоразу виринають із пам’яті людей, які, покинувши свої домівки, змушені були тікати від окупантів. Підвали, бомбосховища, звуки повітряної тривоги, від яких і досі дорослі здригаються, а діти, особливо, маленькі, починають плакати – такою є війна для вимушених переселенців, які діляться своїми болями й пережитим. Хмельниччина гостинно й турботливо зустріла втікачів від війни, і, крім обласного центру, в кожній громаді намагалися максимально їм допомогти, облаштовуючи тимчасові помешкання.

Альберт Ейнштейн колись зауважив, що мистецтво є вираженням найглибших думок найпростішим способом. Тож продовжуючи думку генія світобудови, можемо припустити, що у кожному мистецькому творі художники прямо чи опосередковано презентують нам власне, авторське бачення світу, його структур і взаємовідносин. Кожен митець є частиною суспільства й безпосереднім свідком та учасником історичних подій, соціальних перетворень і криз, що, в свою чергу, віддзеркалюється у його арт-висловлюваннях.
Перша персональна виставка українського художника Андрія (Vombat) Каптаря є зрізом двадцятирічної творчої діяльності, в якій левова частка творів адресована саме нашому суспільному ладу, його розвитку, помилкам й здобуткам.

Під такою назвою народна артистка України, актриса Національного академічного театру імені Івана Франка Тетяна Міхіна розпочала відеопроєкт на Ютуб-каналі Штабу громадянської оборони SOS у Кам’янець-Подільському.

У Кам’янці щодня виходять на лінію 4 комунальних автобуси, які у минулому році перевезли понад 345 тисяч пасажирів, із них безкоштовно пільгових категорій - близько 337 тисяч. До речі, нині за рахунок переселенців населення міста збільшилося майже на третину. Минулого вівторка на кам’янецьких вулицях з’явилося ще два комфортабельних комунальних автобуси.

Кам’янець-Подільська міська організація ветеранів має гарні традиції - щороку у квітні на території громади проводити санітарну очистку та благоустрій.

На Хмельниччині поліцейські подякували сім’ї 3-річного Лео, який своїм співом підіймає бойовий дух усім українцям.
Поліцейські офіцери громади відвідали сім’ю переселенців з Ірпеня, які оселились в одному із сіл на Хмельниччині. Молодший син цієї сім’ї Леон своїм виконанням Гімну Січових Стрільців «Ой, у лузі червона калина» зворушив серця всіх українців і подарував мільйонам дорослих віру в перемогу.

 

Нова онлайн-платформа Cities4Cities, започаткована за підтримки Конгресу місцевих і регіональних влад Ради, розроблена для підтримки українських міст у пошуку партнерів. Платформа є безкоштовним онлайн-інструментом, який дозволяє органам місцевого самоврядування України та інших регіонів Європи поділитися своїми потребами та пропозиціями, пов’язаними з міською інфраструктурою, а також налагодити прямі зв’язки для співпраці з отримання практичної допомоги.

Що робити у випадку оповіщення про радіаційну аварію?
•  Залишатися в приміщенні або негайно зайти до нього, якщо ви перебуваєте на вулиці. Стіни дерев’яного будинку послаблюють іонізуюче випромінювання в 2 рази, цегляного – у 10 разів; заглиблені укриття (підвали) з покриттям із дерева – у 7 разів, з покриттям із цегли або бетону – у 40-100 разів.
•  Заберіть всередину домашніх тварин.

Нині  в Кам’янці-Подільському офіційно  зареєстровано майже 15 тисяч вимушених переселенців із регіонів, де ведуться активні бойові дії.  Але не лише їм надали прихисток кам’янчани. До міста над Смотричем із Сєвєродонецька Луганської області тимчасово евакуйовано  Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, один із знаних українських вишів, який був  заснований ще в 1920 році.  Наразі його керівництво, викладацький склад  і здобувачі вищої освіти розмістилися в одному з навчальних корпусів Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та гуртожитках Подільського державного університету. 

Соціальну ініціативу «Прихисток» запустило Міністерство розвитку громад і територій України. Це  проєкт із розміщення українців, які вимушені переїхати із зон бойових дій, він має на меті заохотити українців поділитися своїм житлом і затишком і прихистити всіх внутрішньо переміщених співгромадян, які постраждали від дій путінського режиму в Україні. 

Питання перерахунку пенсій для громадян, які досягли віку 75 років і більше досить актуальне. Тож для цієї категорії громадян головні аспекти роз’яснює Пенсійний фонд України.

Кам’янеччина продовжує отримувати гуманітарну допомогу з-за кордону.  Особливо щедрою вона є від наших польських друзів – міст побратимів.  Окрім одягу, взуття, медичних препаратів, продуктів харчування, товарів першої необхідності вони передали  сучасну карету  швидкої допомоги, пожежний автомобіль тощо. 

Якщо ви відчуваєте, що новини, які ви читаєте чи бачите по телебаченні, полонять вашу волю, розум, почуття чи намагаються стати внутрішнім окупантом вашої особи, знайте, що ця пропаганда є навіюванням зла. У цей момент чинімо спротив! Ми маємо усвідомити, що можемо перемагати, але не власними силами, а силою і благодаттю Святого Духа. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному воєнному відеозверненні у 37-й день війни.

https://youtube.com/shorts/eSYF7ZGwZPc?feature=share

Прикриваючи побратимів, льотчик-винищувач Дмитро Коломієць загинув у повітряному бою на Хмельниччині в перший день повномасштабного вторгнення росіян в Україну. За визначну особисту мужність і героїзм Указом Президента майору Дмитру Коломійцю присвоєно звання Герой України!

Наші військові демонструють креативний підхід і вмілі тактичні навички, об’єднуючи легку піхоту з протитанковими засобами, безпілотники з артилерією, автоматизовані системи управління з засобами ППО. Завдяки злагодженій взаємодії військ і сил.

Підготовка до виїзду
Якщо це можливо, візьміть із собою чинні проїзні документи. Однак відсутність проїзних або медичних документів (як от, довідка про щеплення, тест на Covid-19) не стане перешкодою вашому в’їзду до ЄС.

Відшкодування за знищені або пошкоджені  квартири, інші житлові приміщення в будівлі, приватні житлові будинки, садові та дачні будинки.

Уряд прийняв рішення про збір та облік інформації про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок вторгнення рф після 24 лютого 2022 року. Така інформація необхідна для виплати компенсацій власникам житлових приміщень. Як повідомляє вебсайт офісу Президента України, у застосунку “Дія” уже можна подати заявку на відшкодування втрати житла внаслідок російського вторгнення.
З 11 квітня 2022 року такі повідомлення також прийматимуть ЦНАПи та нотаріуси.

Проникливі роботи невідомого автора з’явилися у Хмельницькому. Чарівна Україно, твоя міць, мрії та свобода - незнищенні. Ми обов’язково переможемо!

Всі, хто зараз допомогає дітям біженцям прислухайтесь, будь ласка, до порад дитячих  кризових психологів.

На період воєнного стану в Україні запроваджується спрощений митний контроль та митне оформлення транспортних засобів. Таке рішення уряд затвердив Постановою КМУ від 20 березня 2022 р. № 330. За постановою суб’єктам господарювання та громадянам, які ввозять товари й транспортні засоби на територію України, надається право обирати один із двох способів митного оформлення та митного контролю: стандартний або спрощений. Одночасне використання двох способів не допускається.

У Хмельницькій області чотири парафії, що належали до московському патріархату, перейшли у підпорядкування Православної церкви України. Про це повідомили у Facebook «Преображення Господнє» смт Ярмолинці.

І це дійсно справжня гордість нашого краю, адже в цьому медичному закладі, який відповідає високим європейським стандартам, жителі Хмельниччини зможуть отримати не лише кардіологічну і кардіохірургічну допомогу високопрофесійних фахівців, а й проходитимуть необхідні обстеження й лікування на сучасному дороговартісному обладнанні.

Зробити особливим Великоднє свято вирішили жителі Гвардійської громади. У населених пунктах, де працюють школи, дитсадки, буде встановлено Великоднє дерево. Саме діти, за задумом організаторів заходу, мають стати головними учасниками у створенні цього дива. Дитяча фантазія, старанність, погляд відобразяться у писанках, витинанках, якими прикрашатимуть Великоднє дерево.

Квіти зі стрічок, з ґудзиків, котики, ведмедики, народні ляльки, обереги, писанки, вироби з дерева… Краса неймовірна! Справжні шедеври сотворили на заняттях гуртків та уроках трудового навчання учні трьох навчальних закладів Солобковецької територіальної громади. Їхні роботи в понад 17 видах технік представлені на виставці «Знай і люби свій край».

Є люди, які завжди стають душею колективу, вносять у нього багато яскравих і пам’ятних моментів. До таких належить наш колега, чудовий журналіст, який віддав служінню Слову, зокрема, й газеті «Радянське Поділля» — «Подільські вісті» не один десяток років. Читачі й досі згадують публікації Володимира Золотарьова, пронизані життєвою правдою, щирістю, мудрістю.

Уже минуло 35 років з часу найбільшої в  історії людства техногенної катастрофи, яка сталася 26 квітня 1986 року. Під час експерименту на  4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи, після чого в  атмосферу Землі піднялася гігантська хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на  північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на  землю, проникали у  воду… За  числом потерпілих від аварії Україна посідає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу.

На території Хмельницької об′єднаної територіальної громади, поблизу села Олешин, закладено сквер на честь комбата 8 батальйону «Аратта» Української добровольчої армії Андрія Валерійовича Гергерта та воїнів, які загинули на Донбасі в боях з російським агресором.

В останній перед Великоднем тиждень бажано було б писати про тишу, про душевний спокій, про очищення нашого життя від зла. На жаль, не виходить. Попри наказ міністра оборони Росії Сергія Шойгу про відведення російських військ від кордонів України, напруження на Донбасі не спадає. З початку року там загинули 29 військових Збройних сил України. З початку квітня російська сторона вийшла з угоди про припинення вогню, що діяла з серпня минулого року, кількість обстрілів зараз вища, ніж у другій половині 2020-ого, частіше використовуються безпілотними для наведення цілі, дистанційне мінування. А масштабні навчання росіян біля українського кордону начальник Генерального штабу Збройних сил України у 2014-2019 роках Віктор Муженко вважає відпрацьованим можливим сценарієм бойових дій.

«З великим задоволенням читаємо на сторінках «Подільських вістей» матеріали про життя громад Хмельниччини. З їх створенням, мабуть, існує негласне змагання: у кого більше досягнень, хто зміг реалізувати більше справ на користь людей, – пишуть у листі до редакції жителі села Ружичанка Хмельницького району. – Є чимало позитивних зрушень в і Розсошанській громаді, яку очолює Василь Дячок.

У Хмельницьке регіональне відділення Українського союзу промисловців та підприємців звернулася група директорів виробництв у зв’язку із катастрофічною ситуацією, що виникла через стрімке з 1 січня по 15 квітня ц. р. збільшення цін (від 22,8 до 71,4 відсотка) на базові матеріали, а саме — метал вітчизняних заводів. На деякі види листового прокату вона підскочила на 122-130 відсотків!

Митрофорний протоієрей Віньковецького благочиння Петро Гнатишин, який проживає в Женишківцях, змалечку запам’ятав, які його матуся в чистий четвер пекла рум’яні, із казковою веселкою паски і, накривши їх рушником, клала на стіл, під образи. Ох, як хотілося Петрику, бодай, маленький-маленький окраєць поласувати цього дива. Терпів із усіх сил, бо ж не освячена була ще паска. А дійство те відбувалося за 25 кілометрів від села, у Барській церкві. І після урочистого дзвону та значимих слів священника «Христос воскрес!», здолавши знову чверть сотні кілометрів, сідали за празниковий стіл.

Вечірньої пори у Шепетівці 20-річний місцевий житель автомобілем «Мазда» наїхав на 38-річного велосипедиста, жителя села Траулин. Від отриманих травм потерпілий помер на місці події.

Пізнього вечора 38-річному молодику в  селі Дмитрівка, що на Теофіпольщині, захотілося збільшити градус алкоголю в організмі.

Нещодавно на Ізяславщині в селі Михня виникла пожежа сухої рослинності, що поширилася на площу 0,2 гектара.

Нещодавно прикрий інцидент із 25-річним чоловіком стався в друкарні, що на вулиці Молодіжна в обласному центрі.

Працівники  Кам'янець-Подільського районного управління поліції спільно з колегами Служби безпеки України  виявили та припинили діяльність незаконного грального закладу, який розташовувався в одному з багатоквартирних будинків міста над Смотричем.

Через кілька днів відзначатимемо найбільш очікуване свято для багатьох християн — Великдень, або Світле Христове Воскресіння. Не забуваємо у ці святкові дні й про наших рідних і близьких, які пішли у засвіти, згадуємо їх світлими спогадами та щедрими молитвами. А ще є в нас добра традиція — у першу неділю після Пасхи, яку називають Провідною, відвідувати місця поховання спочилих.

Передпасхальні дні мають бути наповнені добрими справами, переконані жителі села Коськів, що в Ленковецькій громаді. Так, зусиллями місцевих аграріїв та небайдужих сільчан встановлено унікальний дубовий хрест авторства шепетівських майстрів.

На позачерговому засіданні Кабінету Міністрів України 14 квітня цього року посилено вимоги до претендентів на отримання житлової субсидії. Отже, з 1 травня (тоді якраз розпочинається перепризначення субсидії на наступний період) до потенційних субсидіантів будуть ставитися прискіпливіше.

З 19 по 23 квітня у столиці відбувався чемпіонат України з більярдного спорту серед чоловіків та жінок «Динамічна піраміда» під керівництвом Міністерства молоді та спорту України та Федерації спортивного більярду України, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.


З 20 по 30 травня на Хмельниччині відбудеться заочний конкурс, спрямований на розвиток екологічної культури серед дітей, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

У Шепетівському районі чоловік неправомірно використовував 200 гектарів землі державної власності, вартістю 14,6 мільйона гривень, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.

З 22 до 25 квітня у Броварах відбувався Чемпіонат України з кікбоксингу WAKO серед дітей, юнаків та юніорів (всі розділи), повідомляє пресслужба Хмельницької міської ради.

Працівники правоохоронних органів припинили діяльність нарколабораторії, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.

Сергій Гамалій зазначив, що наразі майже 19,5 тисяч жителів області вакцинувалися від COVID-19, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.


Спортсмени з Хмельницького вибороли срібну та бронзову медаль на Чемпіонаті України зі спортивного водного туризму, що відбувся в Івано-Франківській області, повідомила пресслужба Хмельницької обласної  державної адміністрації.

З початку 2021 року державні кадастрові реєстратори Хмельницької області отримали 35 501 звернення для ведення Державного земельного кадастру, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.