Понад пів сотні працівників Понінківської картонно-паперової фабрики (керівник Руслан Сава), на заклик головного лікаря медичного закладу Полонської громади Івана Савіцького виявили бажання стати донорами крові. Ініціював забір крові у громадах Хмельниччини обласний центр служби крові під егідою відзначення Всесвітнього дня донора крові, який відзначатиметься 14 червня.

Згідно з опублікованими дослідженнями Всесвітньої організації охорони здоров’я, щоб достатньо забезпечити потребуючих донорською кров’ю, здавати її має близько 1% від усього населення. Статистичні дані минулих років зазначають, що в Україні лише 11 донорів на тисячу людей. З початком повномасштабного вторгнення потреба в запасах донорської крові збільшилася в рази. Водночас, не скасувала війна і планових ургентних операції, онкологічних захворювань, ускладнених пологів.
За позитивними медичними показаннями, 4 червня на базі Понінківського медичного закладу (очільниця Галина Кузяк), 34 людини стали донорами крові. Охочих було набагато більше, але ряд суб’єктивних та об’єктивних причин змусив їх реалізувати це бажання в один із наступних приїздів бригади фахівців служби крові. Приємно відзначити факти справжньої єдності і підтримки у бажанні допомогти потребуючим і здати свою кров для поранених захисників. Задля цієї мети працівники ТОВ «ПКПФ-Україна», які проживають у сусідніх громадах, у тому числі і Житомирщини, долали по кілька десятків кілометрів.
Невелика кількість працівників Понінківської картонно-паперової фабрики уже має донорський стаж, але переважна більшість здавала кров уперше. Серед бажаючих стати донором — колишні військові, які уже повернулися до мирного життя, представники родин тих, хто мав великі проблеми зі здоров’ям близьких і гарно розуміє ціну врятованого життя і дорогоцінність крові. Кожен із них усвідомлював, що маленька краплина крові — це врятоване життя важкохворої людини, дитини. Донори добре усвідомлюють і той факт, що на території Хмельниччини є кілька медичних закладів, переповнених пораненими захисниками і здебільшого донорська кров поступає для порятунку життя і відновлення здоров’я наших безстрашних захисників.
Віримо, що донорська кров від понінківських папірників є тим невеликим, але щирим, сердечним донатом, яким кожен із нас може віддячити за відносно мирне і безпечне життя на вільній території. Донорська кров від понінківських паперовиків є нашим внеском у відновлення українського виробництва, посилення економіки і нашим маленьким внеском у наближення Перемоги. Працюємо злагоджено і відповідально, зберігаємо кров гарячою, а розум холодним.
Віримо в Україну, в ЗСУ і в кожного, хто на своєму місці наближає нашу Перемогу!