Понад тисячу дитячих мрій планують цього року здійснити у благодійному фонді «Карітас-Хмельницький УГКЦ» завдяки листам, які пишуть діти до Святого Миколая.  Цьогоріч вперше свято відзначатимуть за новим церковним календарем - 6 грудня замість 19-го. Тому й підготовка для свята розпочалася раніше звичного періоду. 

У рамках акції діти з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах та якими фонд опікується, пишуть листи до Святого. У фонді кажуть, діти зазвичай просять не коштовні подарунки. «В основному діти просять теплий одяг, зимове, взуття, канцелярію, Старші - хочуть павербанк, колонку, навушники, а молодші - настільні ігри, пазли. Найменші завжди просять іграшки, ляльки, машинки. Дівчатка пишуть в листі, щоб Миколай їм приніс засоби гігієни, косметику, набори для творчості, а хлопці - вудочки, спортивний одяг та інвентар. Наприклад м'ячі, бутси, тенісні ракетки і так інше. Дуже багато діток хочуть миру, добра, спокою і щоб закінчилась війна. Старші пишуть в листах, щоб Миколай їхній подарунок передав воїнам», - каже Олеся Кузенко.

Спочатку у фонді розробляють сам лист, роздають і розвозять діткам, щоб ті його заповнили, потім присвоюють кожному листу індивідуальний номер, запаковують у спеціальні конверти. Згодом їх, разом з інструкцією, беруть помічники Миколая - усі охочі здійснити дитячу мрію - формують подарунки, повертають у фонд. А вже 6 грудня Святий Миколай урочисто роздає кожній дитині те, що вона побажала у листі. Тим дітям, які проживають за межами Хмельницького, або ж з якихось причин не змогли завітати на гостини до Миколая, подарунки привозять помічники Святого додому. Минулого року Святий Миколай завдяки помічникам роздав понад дві тисячі подарунків. 

Всі охочі стати помічниками Миколая можуть долучитися до Акції і варіантів є декілька:

  • Прийти у Благодійний фонд «Карітас-Хмельницький УГКЦ» за адресою: м. Хмельницький, вул. Зарічанська 10/3 (для довідок: 067 557 2128). Взяти листа, сформувати подарунок за запитом (можна додати щось від себе).
  • Принести в Карітас солодощі, іграшки, канцелярію, настільні та ігри для розвитку дітям від 0 до 18 років;
  • Поширювати інформацію про Акцію на своїх сторінках у соцмережах та розповідати про неї друзям.