У Старокостянтинові під час ліквідації наслідків рашистських ракетних атак загинув учасник АТО Сергій ЛИСЮК.

Протягом двох днів — 5 та 6 серпня наша область потерпала від обстрілів клятої росії, яка кілька разів атакувала Старокостянтинів. На превеликий жаль, маємо важку втрату — молодого рятувальника, життя якого обірвала війна… Про цю трагедію повідомила сестра загиблого Сергія Лисюка — Ольга Маргулова.

СБУ ліквідувала масштабну корупційну схему в Державній службі з надзвичайних ситуацій. Злочинна діяльність полягала у системному отриманні незаконної винагороди (хабарів) від підприємців за погодження дозвільної документації.

Прокурорами Кам’янець-Подільської окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно депутата Кам’янець-Подільської районної ради за фактом декларування недостовірної інформації (ч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу України).

Як обрати "правильний" шкільний наплічник: поради від німецького експерта |  Українська правда _Життя 

«За останні декілька місяців ми разом із ДСНС перевіряли укриття у всіх навчальних закладах. У нас в області 1212 навчальних закладів, із них 698 готові й отримали позитивні висновки комісії, що там можуть навчатися діти. Це близько 60% від загальної кількості навчальних закладів», - повідомив начальник Хмельницької ОВА Сергій Гамалій. 

Шість думок Блаженнішого Святослава про зцілення ран війни в Україні. Як християнин може допомогти людині, яка зазнала лиха від війни, як опікуватися дітьми в цей час, як говорити про війну, перебуваючи за кордоном?

У минулому році товариша засудженого притягнуто до адміністративної відповідальності за водіння транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння.

На початку липня Верховна рада ухвалила законопроект №2347, який запускає наступний етап медичної реформи - формування спроможної мережі лікарень.

28 серпня пообіді через сходження з колій вантажних поїздів на Тернопільщині рух залізницею у цьому регіоні ускладнений.

Відходи на переробку та утилізацію приймають у Центрі управління відходами. Тут безкоштовно можна здати 13 видів відходів, які можуть бути використані повторно, передані на переробку або безпечну утилізацію. До прикладу, працюючу побутову техніку віддають переселенцям або тим, хто її потребує. Несправне використовують для практики студенти вищих професійних училищ. Меблі та одяг в хорошому стані також передають внутрішньопереміщеним особам.

«Провів чергове засідання виконавчого комітету. Розглянули 30 питань порядку денного. Більшість питань стосуються забезпечення життєдіяльності міста, усіх його галузей. Внесли зміни до програми шефської допомоги для наших військових частин, а також для силових структур, з подальшим внесенням змін до бюджету та виділенням коштів. Також внесли зміни до бюджету громади на 2022 рік. За перше півріччя ми мали перевиконання надходжень до бюджету в загальній сумі майже 80 млн грн, а отже ці 80 мільйонів та перерозподіл, в межах існуючих розпорядників коштів, ми сьогодні реалізували. Найбільше коштів виділено на підготовку до осінньо-зимового періоду – 54 млн грн для «Хмельницьктеплокомуненерго» на підготовку до опалювального сезону.

Українці отримали нові права у відносинах з електропостачальниками та з вересня отримають нові платіжки за електрику.

У квітні цього року, 60-річний громадянин російської федерації, який проживає у м. Хмельницький, вирішив «пожартувати».

Збирання проведено на площі 23,5 тис. га, (1%) намолочено 18,8 тис. т насіння при врожайності 0,8 т/га. Про це повідомили у пресслужбі Мінагрополітики. Нагадаємо, минулого року на старті сезону середня врожайність була удвічі вищою.

Враховуючи прагнення вірян відвідувати християнські святині задля посиленої молитви за перемогу України над російським агресором та настання справедливого миру, розпочинає свою діяльність Паломницький Центр ПЦУ. Перша подорож «Паломництво миру до Святої землі» розпочнеться 21 вересня 2022 року, в день свята Різдва Пресвятої Богородиці, яка є Покровителькою Українського війська.

Експерти Програми «U-LEAD з Європою» під час інформаційної сесії роз’яснили представникам громад повноваження місцевого самоврядування у сфері культурної спадщини. Зазначається, що під час війни у питаннях культурної спадщини представники місцевого самоврядування не можуть бути байдужими та бездіяльними, і одним із викликів, з якими часто стикаються органи місцевого самоврядування, є внесення історико-культурної спадщини до державних реєстрів та тривала процедура позбавлення цього статусу.

Державними нагородами за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Володимир Зеленський нагородив дванадцятьох полеглих Героїв з Хмельницької області.

Правоохоронці блокували схему продажу  автомобілів та військового спорядження,  які ввозились  із-за кордону, як гуманітарна допомога нібито для військовослужбовців Сил оборони України.

Дитячий фонд ООН UNICEF Ukraine доставив в Україну 100000 доз векторної вакцини від COVID-19 Janssen (Jcovden) в межах міжнародної ініціативи COVAX. Вакцина розподілена та доставлена в 21 область та місто Київ.  До прикладу, Дніпропетровська область отримала 10 тис. доз, Харківська - 6 тис., Чернівецька - 5 тис., Київська та Львівська - по 4 тис. доз вакцини Janssen (Jcovden).

Напередодні Дня незалежності України поліцейські зупинили на вулиці 32-річну  сп’янілу місцеву жительку. Вона мала при собі  50 г особливо небезпечної психотропної речовини – PVP.

24 серпня, збройні сили російської федерації завдали ракетних ударів по Шепетівщині. Зафіксоване влучання по території одного з підприємств.

Ненависть, злість, агресія. Три вершники Апокаліпсису, що приперлись до нас разом із війною й гостюють тепер у голові майже кожного українця. Комусь отруюють життя. Комусь надають сил. Тема приборкання злості та агресії - в топі актуальних. Тому розберемо усе до гвинтика: що відбувається в організмі, коли ми лютуємо. Як злитися, щоб не завдати шкоди собі та оточуючим. Чи можливо контролювати агресію. Чи нормально ненавидіти усе, що пов’язано з країною-агресором. Й навіть радіти смерті ворога…

Андрій Козінчук - відомий в Україні військовий психолог. Має багаторічну практику, працював із військовими в зоні АТО. Спеціалізується на проблемах, пов’язаних з впливом війскових дій на психічний стан людини.

Дуже злий буде випуск. Але ось побачите, як вам після нього стане добре!

Триває прийом документів на новий 2022-2023 навчальний рік в Університеті третього віку. Заклад працює на базі Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Росіяни – неперевершені брехуни. Аби возвеличитися, залякати чи щось приховати, сплітають нісенітниці. Мовляв, у них є нечувана руйнівна ракета й от-от  з’явиться нова зброя, якій «аналогов нет». Тремти, світе! А ось брехня іншого розряду. Пам’ятаєте гордість орківського флоту, непотоплюваний, за їхніми словами, крейсер «Москва», який булькнув на дно Чорного моря після ракетної атаки наших вояків? Тоді знеславлена й принижена русня вигадала, що нібито матроси палили цигарки в недозволеному місці й від цього  вибухнули боєприпаси. Днями, після знищення складу боєприпасів у Бєлгородській області, очільник цього російського краю видав новий перл-пояснення:  спекотна погода спричинила  «ефект лінзи»  й боєприпаси самозайнялися.

Не секрет, що проблеми алкоголізму та наркоманії нині є досить  актуальними  для багатьох українців. Наша країна незмінно залишається одним із лідерів світових рейтингів, зокрема,  за рівнем вживання спиртних напоїв. Так, за минулорічними даними опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг», 66% респондентів-українців вживають алкогольні напої, 33% з них – рідше, ніж раз на місяць, 26 % –  кілька разів на місяць, 7% – кілька разів на тиждень. Також за різними іншими даними соціологічних досліджень, один українець в середньому випиває понад 13 літрів чистого спирту на рік. За результатами багаторічних досліджень ООН дійшла висновку, що та країна, в якій понад 7% населення вживають наркотики, є приреченою і не має майбутнього.

До Дня Незалежності України в центрі міста Хмельницького за сприяння організації «Волонтери Поділля» розгорнуто доволі специфічну виставку, на якій представлено три одиниці спаленої і розбитої військової техніки рашистів. Це трофеї українських мужніх захисників, які знищили ворога разом із його сталевими «помічниками» в запеклих боях.

щодо розгляду поточного стану та короткострокових прогнозів роботи підприємств Хмельницької громади.

Чудову традицію з підтримки молоді започаткували ще кілька років тому в Красилівській міській громаді. Випускники шкіл, які складали незалежне оцінювання на найвищий бал, отримували грошове заохочення на суму 10 тисяч гривень. І цього року за результатами національного мультипредметного тесту визначили найрозумніших красилівчан.

В умовах війни, котру веде кровожерлива росія, майже не залишилося байдужих до біди, що нас об’єднала. Єдиним спільним бажанням на сьогодні є перемога над окупантом. Тож від малого до старого – всі працюють для підтримки Збройних сил України.

У неділю, 21 серпня, у Лісогринівецькому масиві за підтримки Хмельницької міської ради, Управління молоді та спорту і бігового клубу “FlashRun” відбувся перший спортивний фестиваль «Воля Fest”, присвячені Дню Державного Прапора та Дню Незалежності України.

Тетяна Мовчанюк – начальник відділення поштового зв’язку в селі Городище, що на Деражнянщині, після важкого поранення сина на війні знає не зі слів наскільки важко буває в житті, котре не шкодує випробувань. Однак із Божою силою та підтримкою чоловіка, дітей та невістки – вони разом роблять усе можливе та допомагають синові Русланові пройти лікування в шпиталі й стати на ноги.

Якісне маскування завжди потрібне на фронті. Українські захисники потребують сіток у великих кількостях, тому волонтери закликають усіх небайдужих долучатися їх виготовлення. Від початку березня без вихідних у спортивному комплексі Хмельницького національного університету працюють над створенням сіток. Загалом уже передано військовим близько 30 тис. кв. м. маскувальних сіток.

Зворушливу історію розповіла нам хмельничанка Надія Мельник, яка нині разом з дітьми перебуває в Польщі. Розповідь давньої шанувальниці нашої газети, переконані, зацікавить і вас, дорогі читачі.

Проєкт «Погляд у майбутнє!» від ГО «Територія сталого розвитку» запрошує дітей та підлітків ВПО від 6 до 15 років на безкоштовні майстер-класи з робототехніки та програмування.

У французькому місті Шаторі відбувся  чемпіонат світу з кульової стрільби по рухомій мішені серед дорослих та юніорів. У складі збірної України з 10 учасників  було четверо хмельничан: майстри спорту України міжнародного класу Ігор Кізима й Денис Баблюк  – дорослі, Крістіна Гілевич і Маргарита Тарканій  – юніорки.

на надання соціальної послуги «швидка допомога» за рахунок бюджетних коштів у 2022 році

Німецький Мюнхен приймав чемпіонат Європи з легкої атлетики Українці вибороли дві золоті, срібну і дві бронзові медалі. Чимало з них  увійшли до залікової вісімки, пробившись до фіналів. Свій вагомий внесок в успіх національної збірної зробили спортсмени з Хмельниччини.

У приміщенні міської ради відбулась нарада з головами об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Хмельницької міської територіальної громади.

Десять громадських, волонтерських організацій, благодійних фондів у Міжнародний День молоді об’єднали зусилля, аби пришвидшити процес повернення наших Героїв додому. Задля цього активісти зібрались у Молодіжному центрі та підписали спільний лист-звернення до Організації Об’єднаних Націй та Міжнародного Комітетету Червоного Хреста. У документі просять гарантів дотриматись своїх обіцянок
Докладніше – у сюжеті МТРК «Місто».

Приватизація відбуватиметься швидко, зі збереженням дозволів та ліцензій єдиних майнових комплексів, з можливістю залучення інвестора на об’єкти, які обтяжені багаторічними арештами на майно.
Про це повідомила виконуюча обов’язки Голови Фонду держмайна Ольга Батова в своїй колонці на сайті «Економічна правда».

Хмельницький обласний центр зайнятості запрошує на онлайн-консультації для отримання мікрогрантів.

У січні-липні 2022  року послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 32,5 тисячі громадян. Про потребу у кваліфікованих працівниках в області поінформували понад 3 тисячі роботодавців. Завдяки злагодженій співпраці між роботодавцями та службою зайнятості 60,1% вакансій було укомплектовано.

Хмельницька обласна служба зайнятості пропонує роботодавцям  взаємовигідну співпрацю та фінансову підтримку:

Полтавці запасаються набоями. Добровольчі формування отримають дозволи на  зброю в прискореному режимі. ФОТО. Коло - новини Полтави

Війна кардинально змінила ставлення українців до зброї. Проведене наприкінці травня опитування серед 1,7 млн. користувачів застосунку "Дія" показало, що 59% українців підтримують вільне володіння короткоствольною зброєю. Категорично проти цього виступили 22% респондентів.

Коли йдеться про легалізацію зброї в Україні, то маються на увазі пістолети та інша короткоствольна зброя. Мисливську гладкоствольну зброю придбати можуть усі, кому виповнився 21 рік, а нарізну – з 25 років.

Після 24 лютого вимоги для отримання дозволу на носіння та зберігання зброї спростилися. Разом із зміною ставлення українців до вільного володіння зброєю та початком великої війни значно підвищився попит на неї. Зросли і ціни.

Глобальна кукурудза: тримати чи продавати царицю полів — Elevatorist.com

Компанія «Агротерра» надала можливість українським аграріям реалізувати своє зерно в обмін на техніку, запчастини та сервіс. Про це пише Traktorist.ua, з посиланням на пресслужбу компанії. Як зазначається, станом на 5 серпня в компанії приймають ріпак та кукурудзу.

Подача заяв почалася, а ти ще не визначився, куди вступати?  Запрошуємо отримати вищу освіту в Національній академії Держприкордонслужби України!

Запрошуємо на навчання!

Вихованець Хмельницької ДЮСШ №3 Давід Гулій  здобув бронзову нагороду  на чемпіонаті світу з тхеквондо ВТФ серед кадетів у Софії (Болгарія).

У Сількеборгу (Данія) відбувся чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное з марафону. Збірна України здобула три золоті медалі й посіла п’яту сходинку. Це найкращий результат команди за всю історію виступів на континентальній першості.

 Прокурорами Окружної прокуратури міста Хмельницького в суді доведено винуватість 31-річного хмельничанина за фактом придбання та зберігання психотропної речовини. 

Проєкт безкоштовної гарячої лінії Асоціації правників України для допомоги постраждалим від війни розвивається та відтепер розміщується на окремому сайті hotline.uba.ua .

Поточний курс валют є шокуючим для українців, однак реальним для бізнесу, який працює в умовах війни. Що буде далі з гривнею та чи виправдані останні рішення Нацбанку – розбирався Центр громадського моніторингу і контролю.

Скільки існує людяне прагнення допомагати ближнім – стільки ж відбуваються шахрайства та спекуляції на гуманних почуттях. З початком повномасштабної війни в Україні культура волонтерства трансформувалася. З’явилася своєрідна “конкуренція” у сфері благодійності між фондами допомоги військовим і підтримки людей із різними захворюваннями. На основі реального зверненнями дітей на YouTube каналі показуємо, як не потрапити на гачок шахраїв і підтримати тих, хто справді цього потребує.
Якщо коротко, то у цій рекламі малеча слізно закликає зробити благодійний внесок на їхнє лікування онкологічних захворювань. Один із таких роликів — історія дівчинки Софії. У відео вона розповідає про свою страшну хворобу — рак кісток. Відео дає мінімум потрібної для благодійників інформації, радше скидається на емоційний заклик. Чи справді надіслані кошти підуть на благодійність, як перевірити?

В рамках проекту єДопомога пенсіонери, а також українці, які перебувають на окупованих, деокупованих або територіях, де проходять активні бойові дії, а також вразливі категорії, до яких входять внутрішньо переміщені особи, багатодітні сім’ї, особи з інвалідністю, батько чи мати, що самотужки виховують малолітню дитину, можуть отримати грошову допомогу від міжнародних організацій в рамках проекту єДопомога.

За процесуального керівництва Хмельницької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону повідомлено про підозру особі за фактом заволодіння чужим майном з метою власного збагачення (ч.1 ст.190, ч.2 ст.15 ч.2 ст.190 КК України).

Господарським судом Хмельницької області задоволено позовні вимоги Хмельницької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону щодо повернення 95,5 га земель військового містечка Хмельницького гарнізону, які на підставі розпорядження міської ради незаконно передані до земель запасу Копистинської сільської ради.

За публічного обвинувачення Окружної прокуратури міста Хмельницького в суді доведено винуватість 35-річного місцевого жителя у таємному викраденні чужого майна поєднаного із проникненням у житло, вчиненого повторно та незаконному придбанні, носінні та зберіганні бойових припасів без передбаченого дозволу (ч. 3 ст. 185, ч. 1 ст. 263 КК України).

25-річна жителька Кам’янеччини перерахувала завдаток двадцять сім із половиною тисяч гривень за авто, на оголошення про продаж якого натрапила в соцмережах.

Старокостянтинівець Роман Горбачов досить переконливо виступив у словацькій Банській Бистриці на   XVІ   Літньому європейському юнацькому олімпійському фестивалі.

В американському Бірмінгемі відбулися ХІ Всесвітні ігри з неолімпійських видів спорту. Змагання проходили в 34 дисциплінах. 

На День Української Державності – особливе для кожного громадянина свято – у великих містах і маленьких містечках замайоріли синьо-жовті стяги й гордо звучав Гімн. Хвилиною мовчання вшанували наших Героїв, котрі виборювали боротьбу за незалежність України.

Сьогодні на проспекті Незалежності в м. Нетішин сталася дорожньо-транспортна пригода, автомобіль Cadillac перекинувся на узбіччя дороги та почав диміти. Повідомлення про цю подію до Служби порятунку надійшло о 05.29. 

 

«Освітлення, нормальні дороги, загальний благоустрій – це саме ті питання, які турбують людей найбільше, бо за такими критеріями люди в першу чергу оцінюють ефективність роботи влади», - голова Меджибізької територіальної громади Олександр ТКАЧ.

  В Освітньому домі прав людини, що у Кам’янці-Подільському,  відбулася «Школа запобігання та протидії домашньому насильству. Обмін досвідом надання допомоги жертвам домашнього насилля на рівні громад».

  

Рекордним за всю історію України назвав цьогорічний врожай зернових міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, кількість зернових та зернобобових культур намолочених на сьогодні перевищує 44,3 млн тонн.

 

На Хмельниччині підрядник робіт змушений виправити допущені «косяки».

СБУ у Хмельницькій області викрила поліціянта, що намагався започаткувати бізнес на «торгівлі» посвідченнями водія.

  

Вчора на узбіччі дороги між Шепетівкою та Плесною, велосипедист виявив лося, який очевидно втрапив у ДТП.  У лося виявили перелам лівої ноги, ушкодження кістки тазу, перебитий ріг, вже сьогодні травмованого лося доправили до ветеринарів у Хмельницькому

 

За інформацією Департаменту розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин обласної державної адміністрації, на площі 387 тисяч гектарів повністю завершено збирання ранніх зернових та зернобобових культур і ріпаку.

  

Кам’янець-Подільською окружною прокуратурою направлено до суду обвинувальний акт за фактом незаконної порубки дерев на території природно-заповідного фонду.

 

У Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства постійно наглядають за станом природного середовища краю. Оцінку впливу життєдіяльності людини та природних, кліматичних процесів на довкілля здійснили в Старокостянтинівському лісгоспі.

 

Нові конструктивні елементи матимуть оновлені вагони «Укразалізниці»

 

До Асоціації міст України все частіше звертаються територіальні громади зазначаючи проблеми щодо погашення заборгованості по зарплатам медичним працівникам.

 

Українські спеціальні війська були залучені для евакуації 19 громадян Афганістану.

 

«В історичних моментах як цей, ми не можемо залишатися байдужими», – наголосив Папа Франциск під час зустрічі з паломниками в останню неділю серпня, скерувавши думки слухачів до подій у Афганістані.

19 сентября в более 40 странах мира отмечают международный день подражания  пиратам - «Qazaqstan» Ұлттық телеарнасы
У сучасному світі серед нескінченної низки стресів хочеться мати змогу розслабитися та порадіти звичайним речам як це вміють діти. Але дорослі часто шукають привід весело провести час. Якщо ви один із цих дорослих, то пропоную переглянути дивакуваті свята світу, які змусять вас посміхнутися, або здивують вас своєю безпосередністю.

  

Таку думку висловив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільского господарства, торговий представник України Тарас Качка

  

Українські бджолярі отримали п'ять золотих, чотири срібних та одну бронзову нагороду за якість меду на міжнародному конкурсі.

Все про наші гормони / Полтавщина

Не секрет, що гормони сильно впливають на фізичний стан кожної людини. Для нормалізації гормонального фону важливо просто стабілізувати свій день за годинником гормонів, адже він завжди працює справно, а от ми часто любимо запізнюватися, або навпаки поспішати.

  

Сьогодні вранці вартість газу жовтневого ф'ючерса на хабі TTF у Нідерландах сягнула 592 доларів за 1 тис. куб. м або 49 євро за 1 МВт*год., згодом вона знизилася до 586 доларів, а ціна спотових поставок зупинилася на рівні 576 доларів – про це пише Фокус з посиланням на дані лондонської біржі ICE.

 

У п’ятницю, 27 серпня, ураган «Іда», дійшовши до Мексиканської затоки, різко посилився — пориви вітру сягнули 128 км/год. Національний центр ураганів США прогнозував для південного узбережжя Америки «надзвичайно небезпечний ураган» 4-ї категорії з максимальним вітром 225 км/год.

 

У Головному управлінні ДПС у Хмельницькій області відбулася онлайн зустріч (онлайн роз’яснення) з представниками бізнес асоціацій та громадських інституцій з питань одноразового добровільного декларування за участю заступника начальника регіонального представництва Служби Вячеслава Семенюка.


За повідомленням пресслужби Укравтодору на ділянці дороги між селами Заруддя та Пашківці монтують водовідведення.

З 19 по 22 серпня, в Києві, за підтримки Міністерства молоді та спорту України, відбувся десятий чемпіонат Світу з комбат дзю-дзюцу (бойове джиу-джитсу) серед дорослих, юніорів та юнаків, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Хмельниччина взяла участь у благодійній акції «Підготуємося до школи разом», що допомагає зібрати різноманітні потрібні для навчання речі, які 1 вересня будуть подаровані дітям інтернатів, а також учням з багатодітних та малозабезпечених сімей, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Як безкоштовно отримати земельну ділянку? Інструкція для українців | Рубрика
На території Білогірської громади було виявлено 30 гектарів землі, які використовувалися протизаконно, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.

На Хмельниччині існує реабілітаційний центр для тварин, яких протиправно тримали у несприятливих умовах і яким необхідна допомога для збереження фауни. Саме тому «Парк хижаків «Арден» потребує перевірок та вдосконалення. За повідомленням Хмельницької обласної державної адміністрації, днями було здійснено плановий огляд реабілітаційного центру.

Командира роти батальйону Управління патрульної поліції в Хмельницькій області, Департаменту патрульної поліції Нацполіції України було викрито за вимагання хабарю та затримано під час його безпосередньої передачі поліцейському, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.

На Хмельниччині від початку Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» до сьогодні видано кредитів на суму понад 1 мільярд 157 мільйонів гривень, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації. Цю тему підіймали на нараді з представниками територіальних громад та бізнесу регіону.

Працівники правоохоронних органів разом із лісничими знайшли дідуся, що загубився серед лісу збираючи гриби, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Освітній заклад, що нещодавно сильно постраждав від погодних умов буде відремонтовано за кошти державного бюджету, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації. На усунення шкоди, що завдав дощ виділено понад 740 тисяч гривень.

На Ізяславщині та у Шепетівському районі відкрилися поліцейські станції, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Сьогодні, 27 серпня, хмельничани вшанували пам’ять працівників поліції, що загинули під час виконання службових обов'язків, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

З 1 вересня 2021 року почне діяти наказ Міністерства освіти і науки України стосовно видачі та обліку документів про початкову освіту в електронному вигляді, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Реконструкція мосту на відрізку дороги Н-03 просувається вперед, повідомляє пресслужба Укравтодору у Хмельницькій області.

З 20 до 23 серпня у Білій Церкві пройшли Всеукраїнські змагання з велоспорту на шосе, в олімпійських видах програм та командних перегонах, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Було виявлено трьох мисливців, що не звітували у контрольних картках облік добутої дичини, повідомляє пресслужба Хмельницької державної екологічної інспекції.


Вінничанин обікрав хмельничан на суму понад 160 тисяч гривень, за що і був засуджений до ув’язнення, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної прокуратури.

З 20 серпня 2021 року почав діяти новий закон, що передбачає відключення електроенергії за заборгованість, повідомляє пресслужба Хмельницькобленерго.

Минулий тиждень був такий насичений подіями, що навіть важко визначити, які з них важливіші, а які другорядні. Загалом вистачило б і відзначення 30-річчя Незалежності України, а тут ще й фрау Меркель приїхала чи то з прощальним візитом, чи то з попередженням нашому президентові, аби не дуже то скаржився на неї та її державу Байдену. Зате свою позицію щодо летальної зброї для України (не продавали, не продаватимемо і ніхто в Європі не продасть) та «Північного потоку-2» (добудували і будемо використовувати собі на благо) вона ніяк не скорегувала.

Громади Хмельниччини взяли участь в обласному, організованому обласними радою та державною адміністрацією, конкурсі тематичних фотозон з нагоди 30-ї річниці Незалежності України. Якою ж неперевершеною красою полонили книги-велетні, достойно представлені майже кожною з шістдесяти громад, на головній площі Хмельницького!

Високі патріотичні почуття необхідно виховувати з дитинства. Покоління, яке усвідомлюватиме себе як частинку великої нації, яке прагнутиме для свого народу, своєї країни розквіту, докладатиме зусиль, аби мрії про незалежну, самодостатню країну збулися. Саме тому патріотичному вихованню хлопчиків, дівчаток з дитячого будинку Хмельницької обласної ради приділяють велику увагу.

Попри сезонні роботи, городи, сади, збір врожаїв, консервації й таке інше, наші читачі знаходять вільну хвилину, аби написати в редакцію. Щоправда, не завжди тішить зміст листів, проте такі у нас поки реалії: восьмий рік триває безглузда війна, що ніяк не вдовольнить смертельні свої апетити, забираючи цвіт нації, прирікаючи на сирітство родини; у більшості сіл люди позбавлені можливості заробітку, бо немає робочих місць; у деяких закривають школи – немає дітей, а звідки їм взятися, коли молодь змушена виїздити за кордон у пошуках глевкого заробітчанського хліба; та що там казати – є й такі, села, у яких магазинів нема (нерентабельно, кажуть), приїздить двічі на тиждень привозна лавка (чи треба більше кільком пенсіонерам, які залишились у тій колисці нації, що виплекала й пустила у широкий світ не одне покоління розумних, трудящих подолян?). Не секрет, що пересічному громадянину, надто пенсіонеру з його мізерною пенсією, на яку все життя працював, не те лікуватися – обстежитися дорого… Втім, віриться, і це здолаємо – міцно стане на ноги під мирним небом наша незалежна Україна, заживуть нормально українці.

Овен
Опинитеся в потрібний час та в потрібному місці. Робіть ставку на власні сили та вміння, не беріться за чуже.

«Доброго дня, шановна редакціє! Маю до вас прохання. Мій колишній чоловік категорично відмовляється сплачувати аліменти на спільну дитину. Та ще й насміхається, мовляв, немає у нас механізму, який би змусив його заплатити. Чи так це? І яка існує відповідальність за несплату аліментів на дитину? Дякую.
Поліна Сагайдак».

відпочивали дітки з Ярмолинеччини. Адже одним із першочергових завдань, вважає керівництво громади, є максимальне охоплення оздоровчими та відпочинковими послугами дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки відповідно до Законів України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» та «Про охорону дитинства».

З нагоди сторічного ювілею Українського товариства мисливців і рибалок та облорганізації УТМР у Хмельницькому відбулися урочисті збори, в яких взяли участь голова президії Всеукраїнської ради УТМР Микола Шуляр, заступник голови облдержадміністрації Володимир Білик, заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, заступник Хмельницького міського голови Роман Примуш, заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Безноско, голова обкому профспілки працівників лісового господарства Віталій Лісовий.

Під час патрулювання лісова охорона ДП “Новоушицьке лісове господарство» виявила велику незаконну рубку лісу в одному з кварталів Новоушицького декоративно-квіткового розсадника.

Молодь Ярмолинецької громади на День Незалежності України долучилася до національної арт-події «МолодьinUA», втіленої в рамках програми «Мріємо та діємо», за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), та виконується IREX у партнерстві з «Будуємо Україну разом» (БУР), Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.

відтепер співробітники СБУ у Хмельницькій області зможуть готуватися до міжвідомчих змагань, у яких завжди беруть участь.  Адже днями тут відкрили новий спортивний майданчик зі штучним покриттям.

Цей рядок із вірша Олександри Бурбело став своєрідною присвятою рідній державі. Досить знаковим є те, що її вірш надрукований на поштовому конверті для спецпогашення у День Незалежності України.

Досить безкомпромісним був п’ятий тур чемпіонату України з футболу в першій лізі: з восьми поєдинків лише два завершилися внічию.

Надовго запам’ятається багатьом подільським журналістам 20 серпня. Цього дня в Хмельницькому відбулась обласна спартакіада працівників засобів масової інформації краю. Особлива. Пам’ятна. Присвячена 30-річчю Незалежності України.

У приміщенні публічної бібліотеки Нетішинської міської територіальної громади 24 серпня відбувся мистецький захід — започатковано перший етап постійно діючого фестивалю духовності українського клубу імені Лесі Українки «Лесине коло».

24 серпня 1991 року Верховна Рада України прийняла історичний документ — Акт проголошення незалежності України. Зокрема, в ньому зазначалося: «Виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла над Україною в зв’язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня 1991 року, продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, виходячи з права на самовизначення, передбаченого Статутом OOH та іншими міжнародно-правовими документами, здійснюючи Декларацію про Державний суверенітет України, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки урочисто проголошує незалежність України та створення самостійної Української держави — України. Територія України є неподільною і недоторканною. Віднині на території України мають чинність винятково Конституція і закони України. Цей акт набирає чинності з моменту його схвалення.
Верховна Рада України».

пройшла з вечірніми сутінками у Ярмолинцях. Дійство приурочили до Дня Державного Прапора України і 30-річчя Незалежності.

Я люблю Україну. І, як її син, прагну, аби моя держава міцніла, процвітала, влилася в європейську сім’ю. А дарунком моїм у ювілейний День народження України як незалежної і вільної держави – є все моє неспокійне життя.

Їй тридцять, як і незалежній Україні. Чого бажає своїй ровесниці, ми запитали нашу славну землячку, знану не лише в Україні, а й далеко за її межами, Ольгу Бугу, уродженку Солобковець, що на Ярмолинеччині, аспірантку та старшу викладачку кафедри бандури НМАУ ім. П. І. Чайковського, лауреатку всеукраїнських та міжнародних конкурсів, авторку проєкту і сайту Bandura Space та серії збірок «Нотна бібліотека бандуриста»:

Восьмий рік не скінчиться війна. Гібридна. Пекельна. Нестерпна. Ненажерна. Забираючи цвіт нації, зодягаючи на голови матерів чорні хустини, назавжди стираючи посмішки з їхніх облич, роблячи сиротами дітей, ламаючи-калічачи долі, руйнуючи родини. Скільки їх, справжніх синів і доньок України, відстоюючи її територіальну цілісність, перейшли із земної в небесну охорону, золотими літерами вкарбувавши свої імена в історію безсмертя. Скільки їх, безстрашних і мужніх, нині в окопах тримають над Віт­чизною й над нами небо. Скільки тих, хто не втомлюючись, не вигораючи, вірніше – згораючи й відновлюючись, чи пак, беручи себе в руки, знову і знову їде на схід, бо вибрали для себе нелегку місію волонтерів. У ювілейний День Незалежності вони найбільше бажають Україні миру, щомиті, щодня, щосекунди наближаючи такий очікуваний День Перемоги!

Україна – одна із найдавніших націй Європи – будує сьогодні одну з найновіших держав. Наше коріння з Київської Русі. Над нами панували кому не лінь: поляки, росіяни, румуни, чехи, угорці, турки… Та й нині агресивний північний сусід, переносить прикордонні стовпи на сході України і в Криму та вбиває наших спів­віт­чиз­ників.
Маємо 30 років незалежності України, і цим потрібно гордитися, адже вижити в цьому цинічному і зрадливому світі – це вже перемога. Бо хто знає історію, той погодиться, що незалежність України не тривала так довго, як зараз.

Розпочався жіночий чемпіонат України з футболу в першій лізі.

В Ірпіні Київської області відбувся чемпіонат України з тенісу.

На зображенні може бути: 1 особа та стоїть

У військовій частині з охорони Хмельницької атомної електростанції служить незвичний воїн — Віктор Володимирович Шминдра. 

Кожна епоха народжує власне уособлення. Ним стають вожді, державні діячі, розбійники, релігійні фанатики, поети, революціонери, пророки…Нинішня теж спромоглася на своє.

У чемпіонаті України з футболу в першій лізі відбувся четвертий тур.

У кожного храму – православного чи католицького – є своя історія, яка свідчить про радісні, щасливі, тривожні та трагічні події. Про одну з них, що сталася сто років тому в Красилівському костьолі Пресвятого Серця Ісуса, хочу розповісти.

На Маковея відсвяткували у Солобківцях, що на Ярмолинеччині, день села і день Солобковецької громади, яка ось уже чотири роки щоднини тішить відкриттями, успіхами, здобутками, розквітом, розвитком, покращенням інфраструктури.

Багатогранністю своїх талантів ця напрочуд креативна дівчинка підтверджує неспростовну істину: якщо людина талановита – вона талановита у всьому. Тринадцятирічна Олександра Войцехівська з Ярмолинець не лише відмінниця у навчанні, а й вивчає (до того ж, здебільшого з інтернетівських відеоуроків) англійську, німецьку й польську мови, займається танцями, пише вірші (має уже власну збірочку («Країна веселкова»), в’яже гачком, освоюючи різні методики, багато читає, веде власний блог, в якому ділиться відгуками про прочитану книжку. До слова, не лише ним відома кмітлива ярмолинчанка: нещодавно у сюжетах телеканалів ICTV та СТБ, що проводили зйомки у громадах-фіналістах конкурсу «Наша громада», розповідала про Сутківці, де заплановано організувати літній молодіжний табір.

На запитання кореспондента «Подільських вістей» відповідає начальник головного управління Державної податкової служби в Хмельницькій області Віталій ЛАЗАРЄВ. 

Плужненська об’єднана територіальна громада від недавнього часу Шепетівського, а раніше – Ізяславського району живе напруженим, бурхливим, діяльним життям.
Зранку в понеділок під кабінетом голови Віталія Мартинюка зібралася велика черга бажаючих поспілкуватися з очільником громади, і це закономірно. Тут народжуються нові задуми, складаються плани, вирішуються питання різного рівня складності.

Скільки тих шкільних дзвоників, що кличуть на урок, пролунало з моменту, відколи з трепетом молодий учитель переступив поріг освітнього закладу. Скільки пролунало щемливих перших і останніх дзвоників, на яких по-батьківськи з гордістю приймає у шкільну родину першачків і благословляє в доросле життя випускників. Школа для нього не просто робота, це, без перебільшення, і є власне життя, як і родина, діти, онуки. Наче день, збігло чотири десятки років, відколи очолив Михайло Василишин Москалівську школу. Не менше літ читає й газету «Подільські вісті». В улюбленому часописі перечитує усе, як мовиться, від першої до останньої букви. Особливо йому імпонують аналітичні матеріали на політичну та освітянську тематику, про життєдіяльність сільських шкіл.

З 11 по 15 серпня у Білій Церкві відбувався чемпіонат України у багатоденних перегонах на шосе серед юніорів та юніорок, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

За повідомленням прес-служби Хмельницької обласної прокуратури, до володінь державної власності повернулося 260 гектарів землі.

14 серпня у Сербії відбувся юнацький чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF), за участю спортсменів з 15 країн. У змаганнях взяло участь 20 українців, які виграли сім медалей, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

На частині дороги Кам’янець-Подільський - Сатанів Війтівці - Білогір’я вимощується верхній шар дорожнього покриття зі щебенево-мастикового асфальтобетону на км 27+300 по правому проїзду, в селі Бережанка, повідомляє пресслужба Хмельницького Укравтодору.

Наталія Томусяк була представлена спортивній громаді на новій посаді, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Йому, Максиму Свінціцькому, в серпні виповнилося б 26 років. Проте він, воїн-захисник, назавжди залишився 22-річним.
Чи можна знайти розрадливі слова, аби втішити згорьовану матір, яка втратила сина? Марні сподівання. А спогади додають смутку, озиваються пекучою сльозою. Та все ж для Людмили Свінціцької вони — єдина втіха, яку залишив їй Максимко.

Дружною родиною, змістовно, весело, цікаво й пам’ятно відзначили День села у Новому Селі на Ярмолинеччині. Не обійшлося без різноманітних конкурсів, потішних забав, запальних танців, гарних пісень, веселих жартів, нагороджень, подарунків і щирих вітань.

У Затоці Одеської області пройшов кубок України з бойового самбо серед дорослих у розділі “класичне”.

Зрозуміти сучасні тенденції утримання диких тварин в неволі,  жодним чином не вдається. Одні купують їх для розваг, аби потішити своє самолюбство екзотикою, а інші, намагаючись врятувати постраждалих звірів від їхніх власників, теж наражаються на критику.  Бо в будь-якому випадку диких екзотичних тварин, ареал існування яких – дика природа, без супровідних документів заборонено утримувати в неволі.

Вечірньої пори у Йосипівні, на що на Білогірщині, на сільській дорозі зіткнулися два мотоцикли  — «Вайпер» та «Мустанг».

Мене завжди дуже зворушують автобусні зупинки у наших селах, розмальовані веселковими барвами. Від їх споглядання душу огортає незвичайне тепло, і відчуваєш безмежну любов до своєї землі і безмірну вдячність тим, хто творить таку красу.

Професор Подільського державного аграрно-технічного університету Анатолій Рудь все своє трудове життя підтверджує давньою і простою істиною — науковцями, професорами не народжуються, ними стають. Найнаполегливіші, найнастирливіші в досягненні мети люди неспокійної вдачі.

«Доброго дня, шановна редакціє. Читаю «Подільські вісті» постійно, а ось за допомогою звертаюся вперше. Тай певен, не в мене одного така проблема. Це колись на один двір біля двох-трьох багатоповерхівок було кілька автомобілів — ні тобі заторів на дорогах, ні тобі питань з паркуванням — і гаражі дешеві, й у дворі місця вистачало. Нині ж коли в однієї родини автомобіль ледь не на кожного — і між сусідами скандал за скандалом, й ті машини хоч у конструктор складай у кожнісінькім дворі. Не машина з конструктора, а конструктор з машин! Оце часи! У нашому трипід’їздному будинку автомобілі стоять і на газоні, і на клумбі, й на дитячому майданчику. Вже всі зі всіма пересварені. Більшість водіїв і в місті не бажають поступатися власним комфортом, попри незручності, які створюють пішоходам та іншим автомобілістам. Поясніть, будь ласка, чи якось врегульовує закон отакі каламбури. Дякую. Микола Вознюк. м. Хмельницький». 

Років із десять тому познайомився з чоловіком, син якого тоді навчався у Москві.
– Як він туди потрапив? – здивувався.
– Запросили, – відповів він.
Виявляється, на Всеукраїнській олімпіаді якісь люди вільно, не криючись, агітували учасників (не кажучи вже про переможців і призерів) вступати до московських вузів. Обіцяли безкоштовне на­вчання, облаштоване житло та соціальний пакет. А після закінчення гарантували престижну роботу та пристойну зарплатню. Хлопець погодився, бо ж, крім нього, в сім’ї підростало ще двоє дітей, а працював тільки батько, і на нього одразу ж почали оформляти документи…

 Нещодавно на автодорозі Н-03 Житомир-Чернівці поблизу села Ставище, що на Хмельниччині, під час руху загорівся автомобіль.  

Нещодавно в селі Романіни, що на Шепетівщині, пізно ввечері виникло займання у одному приватному домоволодінні. Якраз на вулиці розгулялася громовиця із блискавкою.

День громади – це свято всіх, хто тут народився і виріс, хто залишається вірним давнім місцевим традиціям та шанує славетну історію рідного краю. Це свято єднає всіх жителів, пов’язує минуле, сьогодення та майбутнє.
Сьомого серпня Дунаєвецька громада відзначила шосту річницю від дня свого народження.

Одні горбляться на закордонного пана, бо вдома роботи нема, інші гарують за копійки в рідній державі або порпаються в смітниках, вуличних урнах, щоб хоч якось звести кінці з кінцями. Правда, є і багачі, переважно корумповані чиновники різних мастей, які, хоч і не мають законних великих статків, однак живуть у розкішних маєтках, гасають на прес­тижних лімузинах, ніжаться на морях-океанах. Така українська реальність.

Нині Станіслав Іванович Стояновський зізнається, що перші друковані літери, перші слова вчив за …газетними заголовками. Років мав десь п’ять-шість, це був початок п’ятдесятих, тож розкошувати не доводилося, як і переважній більшості селянських дітей тоді. Не було, як то сьогодні для малечі, які тобі хочеш абетки, книжки та розмальовки. А тоді що, передплачував батько районку і обов’язково «Радянське Поділля» (а читати мусів багато, адже статус офіцера-фронтовика, шкільного військкерівника вимагав бути всебічно політично підкованим), ось за цими друкованими виданнями, довгими зимовими вечорами при світлі гасової лампи і вчився читати. Допитливим був, усім цікавився.

У Токіо завершилися  ХХХІІ Олімпійські ігри, на яких Україна офіційно  посіла 44 місце серед 206 країн-учасниць і шістнадцяте   за загальною кількістю здобутих нагород.

Минулої середи вечірньої пори в Хмельницькому пройшла сильна злива, яка, до речі, не оминула й районні центри. Шквальний вітер, який, розігнавшись аж до 20 метрів на секунду, нещадно зривав дахи з будівель і залишав за собою чимало повалених дерев. Однак і дощ, подекуди з сильним градом, наробив біди – вода не встигала стікати в каналізаційну систему, були підтоплені двори й підвали багатоповерхівок, а також приватні домоволодіння.

Аби отримати уявлення як повинно виглядати інноваційне підприємство, варто бодай один раз побувати на ТОВ «Дювельсдорф Україна». Воно — постійний учасник найпрестижніших міжнародних виставок, а свої агрегати постачає у такі високорозвинені країни, як Німеччина, Швейцарія та Австрія.

Постійно, працюючи над аналізом та пропозиціями з розвитку і розв’язання проблем, стикаємось із таким: а що у пріоритеті держави? Як вона захищає і дбає про національні інтереси? Які завдання мають бути першочерговими при вирішенні стратегічних і поточних проблем розвитку? Чи визначені ці пріоритети? Якщо за великим рахунком, то нам це невідомо, тому що багато подій суперечать національним інтересам. Вони не відповідають, що робити в тому чи іншому напрямку. Питань дуже багато, але потрібно зупинитися на головних.

Греки знову подивували світ. Цього разу нетрадиційним підходом до вакцинації проти коронавірусу. Аби прискорити цей процес, активно залучивши до нього молодь, влада країни вирішила виплачувати по 150 євро молодим людям у віці від 18 до 25 років одразу ж після першої дози вакцинації. 

До Хмельницького управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції звернувся заступник начальника слідчого відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності Хмельницького РУП: повідомив про місцевого жителя, який хотів розв'язати свої проблеми з допомогою хабара. 

Триває поточний ремонт автошляху Т-23-17 Кам’янець-Подільський – Стара Ушиця. Як повідомляє Служба автомобільних доріг у Хмельницькій області, ремонтні роботи виконує під­ рядник АТ «URD» Українські дороги» (ПрАТ «Хмельницьке ШБУ-56»).


Станом на 9 серпня зібрано та обмолочено 156 тисяч гектарів ранніх зернових культур, що складають 52% площ, які розраховані під збір. Валовий збір становить 1 мільйон тонн за середньої урожайності 64 ц/га, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Працівники правоохоронних органів спільно зі слідчими та працівниками прокуратури знайшли та задокументували факт незаконного заволодіння ґрунтовим шаром земель водного фонду, повідомляє пресслужба Національної Поліції у Хмельницькій області. 

Було розпочато вимощення вирівнювального шару на лівій смузі руху дороги Н-03 Житомир - Чернівці км 163+212 - км 166+247, повідомляє пресслужба Хмельницького Укравтодору.

11 серпня 2021 року з 10:00 до 12:00 години буде проведена планова комплексна перевірка системи оповіщення цивільного захисту Хмельницької області «Сигнал-ВО» із включенням електросирен, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Цей екзамен було запроваджено для визначення та подальшого покращення рівня володіння українською мовою осіб, що зобов’язані застосовувати її під час виконання службових обов’язків, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

За повідомленням пресслужби Укравтодору Хмельницької області, 7 серпня було розпочато вимощення вирівнюючого шару дороги із щебенево-піщаної суміші С-5.

Ця проблема набула розголосу ще в липні цього року, коли Хмельницький міськрайонний суд визнав винним керівника громадської організації «ЗооЗахист» у порушенні правил утримання диких тварин у неволі, призначивши штрафні санкції та конфіскацію тварин, які, що важливо, занесені до Червоної книги України.

Минулої п’ятниці увечері, звично передивляючись хроніку результатів за день на літніх Олімпійських іграх в Токіо, серед призерів змагань у жіночому дзюдо в очі втрапило знайоме ім’я — Ірина Кіндзерська. Пригадав, так само звуть колишню однокласницю, яка теж займалася дзюдо, моєї доньки Олесі. Але бронзова медалістка нинішніх Ігор представляла Азербайджан, не Україну. Відразу запитав дочку, чи це не просто збіг прізвищ. Перевіривши інформацію в інтернеті, Олеся відповіла: “Ні, це наша Іра Кіндзерська”.

Таку процедуру пропонували дружині фігуранта кримінального провадження двоє начальників секторів кримінальної поліції Хмельницького районного управління поліції. Їх затримали працівники Територіального управління ДБР Хмельницького спільно із ДВБ Нацполіції. За попередньою інформацією, інформують у прес-службі ТУ ДБР у Хмельницькому, поліцейські обіцяли жінці за 10 тисяч доларів США приховати певні епізоди злочинної діяльності її чоловіка, який фігурує у кримінальних провадженнях щодо крадіжок майна.

Цьогорічний купальний сезон став справжнісінькою бідою в Україні, бо кількість потопельників страшна – позначка наближається до 900 чоловік. І лише з початку липня затонуло понад 300 осіб, з яких 40 дітей. Вдумайтеся у ці цифри. Невже людське життя не варте того, щоб ним дорожити? Прикро, що численні заклики працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій дотримуватися правил безпечного перебування на воді вперто ігноруються українцями.
Однак є ще один – жахливий і дуже болючий бік небезпечного купання, коли людина після розваг на воді, зокрема стрибків, залишається до кінця життя прикутою до інвалідного візка.

Щорічно на полювання в області виходить 12,2 тисячі мисливців, 9,5 тисячі з них — на пернату дичину.

Зі збільшенням розмірів тіла рака його твердий панцир стає тісним, тому членистоногий мешканець водойми міняє його. Цей процес, що триває від кількох годин до доби, називається линькою.

Здається, нема нині у нашій державі проблеми важливішої, ніж затримання колишнього судді Чауса, якого підозрюють у тому, що кілька років тому він взяв хабара 150 тисяч доларів, поклав їх у трилітрову скляну банку і закопав у власному саду. Тоді його не вдалося затримати, бо утік, і всі громадяни України благополучно про нього забули.

Якось запитав у Володимира Івановича Шубарського, якби повернути час назад, чи обрав би він знову свою професію. Та він, не вагаючись, відповів, що став би… енергетиком. Відтак, на якусь хвильку, подумки поринувши у минуле, відверто розповів, що його трудовий шлях, який він пройшов від рядового енергетика до головного інженера Кам’янець-Подільського району електричних мереж, не був встелений трояндами. Але йому завжди таланило на порядних людей, вірних друзів, мудрих керівників, завдяки яким спільно долали всі труднощі та негаразди.

Він – представник найбільшої в Україні династії ветеринарів. Його батько – Пилип Грушко, уродженець села Песець на Новоушиччині, ще до війни закінчив Голозубинецький технікум і почав працювати ветеринарним фельдшером на Хмельниччині, потім – на Вінниччині. Батьковою стежиною пішли і четверо дітей – троє синів і донька. А затим і їхні діти присвятили своє професійне життя ветеринарії.

Мій співрозмовник – Василь Грушко, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, з яким ведемо розмову про ветеринарію, її минуле й сучасне, незадовго до професійного свята – Дня працівників ветеринарної медицини.

На майданчику обласної державної адміністрації в онлайн форматі відбулася розширена нарада з головами об’єднаних територіальних громад. Обговорено завдання на виконання Указу Президента України від 7 червня 2021 року «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів». Як відомо, в рамках екологічної ініціативи «Масштабне залісення України» передбачено за десять років посадити мільйон гектарів нових лісів у державі та мільярд дерев за перші три роки, щоб досягти оптимальної лісистості її території.  До участі в цій амбітній програмі готуються й на Хмельниччині.

Досить багатим на голи став другий тур чемпіонату України з футболу в першій лізі.

Якраз перед від’їздом у Новоград-Волинський спілкувалася зі Світланою Лелях. Там, на батьківщині Лесі Українки, вона звела їй, геніальній поетесі, пам’ятний знак, і поспішала на відкриття. І уже вкотре Світлана Мефодіївна дивувала мене неймовірною працездатністю. Завершивши роботу, квапилася узятися за іншу, відтворюючи історію рідного краю у мармурі, бронзі, камені та металі впродовж трьох десятиліть.

Для Олексія, жителя села Манівці на Красилівщині, про лікування печінки.
 На пасіках зараз відкачують мед. Візьміть кілограм свіжого рідкого меду і всипте в нього пів кілограма перетертих на муку волоських горіхів. Ретельно перемішайте і нехай настоюється добу. Вживати по столовій ложці вранці та ввечері, впродовж місяця. Потім — місяць перерви і знову вживати місяць. Два місяці перерви і знову — місяць вживати. Курс лікування 6 місяців.

Володимир Зеленський підписав закон про запровадження адміністративної відповідальності за порушення у сфері габаритно-вагового контролю

З нагоди відзначення 30-ї річниці Незалежності України в Львові 30 липня стартував надмарафонський пробіг “Схід і Захід разом”.

Міністерство освіти та науки забезпечило підручниками для 4-х класів Нової української школи 81% загального плану доставки, повідомляє пресслужба Хмельницької обласної державної адміністрації.

Ввечері 1 липня, поліцейські розшукали загублених хлопчика та дівчинку, повідомляє пресслужба Хмельницької поліції.

Хоча цьогоріч кількість  позаоблікового використання газу значно зменшилася, порівняно з минулими роками, все ж, з початку року АТ «Хмельницькгаз» виявлено 36 фактів незаконного споживання газу.

Які перспективи та ризики нової програми Мінкультури й Офіса Президента щодо відродження пам’яток?

55 мільярдів гривень на 130 тисяч пам’яток за чотири роки — це амбітний план Міністерства культури та інформаційної політики для порятунку культурного надбання. Відомство розпочинає національну програму «Велике будівництво». Міністерство культури формує експертну раду, яка відбиратиме пам’ятки, що потребують першочергового відновлення. Як зазначав на брифінгу очільник відомства Олександр Ткаченко, до бюджету-2021 планують включити близько сотні об’єктів нерухомої спадщини, на відновлення яких слід виділити 10—15 млрд грн. Реалізацію програми затвердив Президент України в указі щодо розробки та реалізації заходів з підтримки культури та культурної спадщини, розвитку креативних індустрій і туризму в межах «Великого будівництва».

Разом з пам’ятками планується відроджувати все дотичне до культурного надбання: бібліотеки та клуби (стануть центрами культурних послуг), туристичну інфраструктуру, щоб гостям було де поїсти та відпочити біля пам’ятної локації, народні промисли, мистецькі школи, кінематограф тощо.

За словами Ткаченка, йдеться не лише про реставрацію, а про наповнення новим змістом музеїв, замків, театрів, палацових комплексів, щоб культура не просто ожила, а й наповнювала бюджети місцеві і державні, щоб, зрештою, запрацювала креативна економіка. Та експерти у відповідь на плани Мінкультури радять спочатку відродити те, що занепадало роками.

Завершується збирання ранніх зернових та зернобобових культур, проте урожайність нижча минулорічної. 

Карантин в Україні подовжується до 31 жовтня 2020 року. Також посилюються обмежувальні заходи на території регіонів. Це пов’язано з різким зростанням кількості випадків коронавірусної хвороби. 

Польща, Іспанія, Німеччина, Словаччина, Литва, Болгарія і, звісно, ж Україна – гастрольна сімка Кам’янець-Подільської народної дитячо-юнацької хорової капели «Журавлик» під керівництвом заслуженого працівника культури України Івана Нетечі. Творчими здобутками цього виняткового колективу пишається нині не лише рідне Поділля, а й вся країна. Адже за час своєї сорокарічної діяльності «журавлики» зробили надзвичайний внесок у розвиток хорової музики України та культурно-мистецького поступу зарубіжжя.

Новий чемпіонат України з футболу в другій лізі розпочнеться 6 вересня. Визначено склад груп «А» і «Б» . Хмельницьке “Поділля”, як і в попередні роки, потрапило до групи «А», де гратиме 14 клубів.

Хмельницька легкоатлетка Марина Бех-Романчук виступила на змаганнях «Bauhaus-Galan» – етапі «Діамантової ліги» у Стокгольмі.

А як все було добре, поки не йшли дощі. Сільський голова іноді навіть залишав своє авто і з гордо піднятою головою ходив селом, пригощаючи зустрічних чоловіків дорогими цигарками, а всім жінкам обіцяв щастя, попереджаючи, що його треба трохи почекати.
І тут пішли дощі.

Володимир Шевченко добре знаний у Подільському краї та за його межами як журналіст, письменник і краєзнавець. Народився він 21 серпня 1940 року в селі Ганнівка Дунаєвецького району в селянській родині. Після десятирічки працював вагарем МТС, обліковцем рільничої бригади, завідувачем сільського клубу.

Резонансний випадок стався 19 серпня в мікрорайоні Озерна в обласному центрі – на світанку (приблизно о четвертій ранку) біля багатоповерхівки (по вул. Кармалюка, 4/2) відбувся зсув грунту, який зафіксували камери відео- спостереження.

І це вже незмінна традиція в обслуговуванні у кожному відділенні поштового зв’язку чи то в обласному центрі, чи у віддаленому селі району. На сьогодні Укрпошта є незмінним лідером за якістю обслуговування та кількістю послуг, якими користуються уже роками жителі краю.
Отож і необхідність у розширенні відділень – очевидна: йти в ногу з часом, пропонуючи клієнтам щоразу нові послуги, а також ставати більш мобільними в роботі – головне завдання працівників Укрпошти. Саме так вважає Ірина Вельська, начальник нового відділення №24, яке розпочало свою роботу 25 серпня в мікрорайоні Озерна (проїзд П. Мирного, 7) в обласному центрі.

Уже традиційно напередодні Дня Незалежності Духовна рада міста ініціює проведення міжконфесійного молитовного сніданку. Та через карантин  цьогоріч вп’яте його провели у Мистецькому дворику, що в обласному центрі, просто неба. На цьому зібранні були присутні волонтери, військові, представники засобів масової інформації, громадських організацій.

У хмельницькому громадському транспорті в тестовому режимі почали працювати валідатори – пристрої, що зчитують/перевіряють дані, записані на електронних носіях. Це дозволяє громадянам, котрі мають право на безкоштовний проїзд, зручно пересуватись містом, використовуючи свій квиток.

У Перегінці, що на Ярмолинеччині, відкрили амбулаторію загальної практики сімейної медицини, побудовану в рамках програми «Доступна медицина» вартістю 6 мільйонів гривень.

Святкування найголовнішого державного свята — Дня Незалежності — залишило у душі гіркий присмак. Склалося враження, що одне і те саме свято відзначалося у двох різних світах. У першому — офіційно, причепурено і, можна сказати — безжурно. Ні-ні, я зовсім не проти оптимізму й віри у щасливе майбутнє. Як, зрештою, загалом не проти сучасної української музики. Але коли біля мурів Софії Київської весело виспівували артисти, за якийсь кілометр звідти у колоні на Марші захисників крокували скорботні матері з фотографіями своїх синів, які віддали життя за свободу нашої держави, то неминуче виникають думки про ціну і цінність незалежності.

Дунаєвецька ОТГ започаткувала загальнодоступний інструмент — інтерактивний бюджет шкіл.

Та вижити на неї — завдання надскладне, бо лише за комунальні послуги доводиться віддати чималу суму, а на додачу ще й ліки... Тож залишається скупа жменька мідяків, якими хіба що дзвеніти можна, міцно затиснувши в кулаці...

...

Кам’янець-Подільський — не лише загальновідома туристична Мекка України, а й привабливе для життя місто з розвинутою інфраструктурою, будівельною індустрією, промисловим виробництвом. Наразі тут здійснюють діяльність 7013 суб’єктів малого підприємництва, у тому числі 2062 — юридичні особи та 4951 — фізична особа — підприємець, 53 суб’єкти середнього підприємництва.
Як їм працюється в умовах карантину, пов’язаного із загрозою поширення коронавірусної хвороби, чи суттєво вплинула ця вимушена блокада на економіку, які заходи вживаються на підприємствах для надолуження втраченого у перші «карантинні» місяці? Про це та інше розмова з директором департаменту економіки міської ради Майєю ГУРСЬКОЮ.

Відтепер школярі Ясенівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, що на Ярмолинеччині, не лише з комфортом добиратимуться до школи, а й матимуть змогу їздити на екскурсії, змагання, зустрічі. Минулого тижня шкільній родині вручили новенький автобус. Вітали їх зі знаковою подією заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Ткачук, голова районної державної адміністрації Василь Гуменюк, голова районної ради Володимир Безушко, начальник відділу освіти Валентина Хоптова, а також сільський голова Василь Трач.

У Полтаві СБУ блокувала діяльність міжрегіонального конвертаційного центру, який «обслуговував» низку підприємств реального сектору економіки зі столиці, Київської, Полтавської та Хмельницької областей.

Завдяки сервісу «Єдине вікно для міжнародної торгівлі», в особистому кабінеті представники бізнесу мають можливість онлайн здійснити перевірку митної декларації, отримати інформацію щодо класифікації товарів, рахунків для сплати митних платежів тощо.

У Києві на мурах Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря відкрили оновлену Стіну пам’яті загиблих героїв російсько-української війни.

У Кунчі збирання врожаю почалося пізніше, ніж передбачали. Але погода врешті-решт зглянулася на хліборобів за їхню важку і самовіддану працю. Сонячна і безвітряна вона сприяла збиранню ранніх зернових.

Про це у своїй колонці на сторінці «Економічної правди» повідомила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова. Загалом, із червня 2018 року близько сімдесяти компаній вже пішли з цього ринку.

У небі над Бразилією вченим вдалося зафіксувати надзвичайно рідкісну блискавку, яка вистрелила променем на  сімсот десять кілометрів.

Голова Дунаєвецької міської об’єднаної територіальної громади за п’ять років роботи своїм прикладом довела, як можна працювати ефективно й результативно на користь людей. Сьогодні ця громада є однією з кращих на Хмельниччині. Добилися успіху, бо лідер сильний, згуртована потужна команда однодумців.
Дунаєвецька міська ОТГ пройшла достойно процес децентралізації, взявши курс на розвиток – на сьогодні тут є чим похвалитися, однак є ще до чого прагнути. Труднощів Веліна Владиславівна не боїться, бо все приходить із досвідом, за кожним рішенням – новий здобуток, нові перспективи для людей. Тож саме про досягнення за роки функціонування об’єднаної громади наша розмова з її головою Веліною ЗАЯЦЬ.
– Здавна повелося, що в кращої господині завжди порядок у дворі та оселі, а для голови громади – це звичайно ж, лад у всьому житлово-комунальному господарстві. Веліно Владиславівно, саме цей сектор зазвичай потребує найбільше сил і фінансування, але ви разом із командою зуміли охопити майже всі його сфери. Розкажіть, будь ласка, про здобутки.

Час швидкоплинний, і про це особливо часто говорять люди, які зайняті розв’язанням проблем громади і які день у день намагаються реалізувати якомога більше задумів. Серед них і Ніла Островська, голова Красилівської об’єднаної територіальної громади, яка ділиться розповіддю про здобутки рідної громади і про труднощі, які доводиться долати.

Літні канікули — пора розваг та відпочинку для дітвори. Однак шестикласниця Христина вирішила провести вільний час із користю — спробувати себе у ролі волонтера.

Оця, майже столітня хата в селі Ставниця на Летичівщині, завдяки таланту своєї господині, опинилася в центрі уваги усього села і кожного подорожнього.

Скільки радості і смутку пережито, скільки історичних і життєвих віх пройдено. Та, долаючи всі перешкоди, не зламалася, вистояла і дожила до такого поважного віку. Любов до ближнього, непохитна віра, взаєморозуміння і взаємовиручка, безмежне всепрощення і щира українська душа допомагають у скрутну хвилину долати всі труднощі та випробування.

І які події він у житті не переживав, не припиняв писати свої вірші. Чуттєві, іноді – досить сміливі, проте щирі, бо серце обманювати не може, в кожному рядку – його маленька сповідь – про життя, сум і радість, а також про Україну, за яку душа найбільше болить…
Володимир Ярашев – давній друг «Подільських вістей» – почав писати поезію ще в шкільному віці, тож за роки назбиралося чимало рукописів, якими радо ділиться з нами. Він дописує в «Політичні гойдалки», «Веселу ха-хату», «Цікаву сторінку» вже багато років, щоразу навідується до редакції зі свіжою поезією. Надзвичайно толерантний, тактовний і скромний, а головне – завжди привітний – пан Володимир з великою шаною ставиться до колективу газети, за що йому велика подяка.

Завершився чемпіонат України з футболу в першій лізі.

У Бучі, що на Київщині, завершився чемпіонат України з тенісу серед гравців до 18 років.

Його ім’я назавжди вписане в історію Хмельниччини. Минатимуть роки, зростатимуть все нові покоління, а Дмитро Гаврилович Литовка залишатиметься зразком справжньої самовідданості праці, зразком мудрого господаря, людини з великим серцем. Сьогодні йому згадується чимало епізодів з минулого, адже дев’яносто літ – це дорога, на якій довелося багато чого пізнати. Долав неймовірні труднощі та щиро радів успіхам, був щасливий здобутками і серце краялося болем за втратами… І все ж у кожній життєвій ситуації він виявляв величезну людяність, якою захоплюються всі, кому довелося спілкуватися з Дмитром Гавриловичем.

І це беззаперечний факт, адже ще з 1965 року – часу створення установи – вона значно розширилася, наповнилася великою когортою високопрофесійних спеціалістів, а головне – сьогодні тут знаходиться дороговартісне сучасне обладнання, на якому проводять експертизи та дослідження різних напрямів.
Чи знали ви, де досліджують тварин, хворих на сказ, чи діагностують африканську чуму свиней? А давно відоме ГМО, якого так боїться споживач, хто вишукує в продуктах? Чи, наприклад, де перевіряють молочну продукцію на наявність шкідливих домішок? Усі ці дослідження та ще багато інших проводять саме у Хмельницькій регіональній лабораторії.

Погодьтеся, що такого розвитку подій від сусідів-білорусів не чекав ніхто. Бо в Україні симпатиків бацьки, мабуть, не менше, ніж у самій Білорусі. І це при тому, що він протягом 26 років свого авторитарного правління не лише дбав про державну економіку, маневруючи між Росією і Заходом, але й ретельно зачищав у найжорстокіший спосіб будь-які паростки опозиції, навіть проросійської, вважаючи, що без очільників вона не загрожуватиме його владі.

Із сімдесяти прожитих років Петро Буджерак, житель Ізяслава, півстоліття присвятив  професійному бджільництву.

Про таких, як Василь Гаврилюк, говорять: «зробив себе сам». А розпочалося все майже три десятиліття тому, коли, повернувшись зі служби в армії у рідний Кам’янець-Подільський, почав шукати роботу. Проте знайти щось підходяще, за покликом душі, було не з легких.

Досить знаковим став 1991 рік для професора Подільського державного аграрно-технічного університету Анатолія Рудя. Саме у серпні 29 років тому, на день народження незалежної України, він відзначив і свій 45-річний ювілей, того року його було обрано завідувачем кафедри сільськогосподарських машин та механізованих технологій вишу, без перебільшення буде сказано, що саме з того часу розпочалася його плідна і активна науково-педагогічна діяльність.

Заглибитися в атмосферу козацької січі, відчути непоборний козацький дух, пройти козацький вишкіл — такі можливості відкриває для юних патріотів Подільсько-Волинська січ.

Нове про надання дозволу на застосування спеціального транзитного спрощення

Поліська митниця Держмитслужби повідомляє, що 12 серпня Уряд ухвалив постанову про надання дозволів на застосування спеціального транзитного спрощення, спільно розроблену Міністерство фінансів України, Держмитслужбою та експертами EU Public Finance Management Support Programme for Ukraine. Ознайомитись з документом можна за посиланням https://bit.ly/2PSjPJX

Кожного року, щойно закінчується черговий опалювальний сезон, підприємства теплокомуненерго області розпочинають підготовку до нового. Тарифи, за якими подоляни сплачують за послуги теплопостачання немаленькі, натомість, знову і знову чуємо про зростання боргів таких підприємств за постачання газу, а відтак, і про неможливість виконати підготовчі роботи в повному обсязі. Більше того, чекаємо, чи розпочнеться сезон взагалі.

До зустрічі з Андрієм Петринюком, головою Теофіпольської районної ради, спонукала подія, яка знайшла відгук у представників різних поколінь теофіпольців. А надто тих, які за будь-яких ситуацій чи обставин по-справжньому люблять свій унікальний край і пишаються ним.
– Андрію Васильовичу, 600 років із дня першої писемної згадки про Теофіполь, які нещодавно відзначили, – це ще одна сторінка в історії селища, і це певний підсумок роботи на благо теофіпольців.

Цьогорічні жнива виявилися для сільськогосподарського виробничого кооперативу «Поляна» складними і непередбачуваними. Затяжна холодна весна, проливні дощі у травні і суховії у червні. 

Ця історія чотири роки тому сколихнула Красилів. Військова прокуратура заарештувала директора агрегатного заводу Петра Королюка. Успішного керівника і самовідданого патріота. Абсолютна більшість людей, які особисто знали Петра Володимировича, як господаря і порядну особистість, не повірили неправді.

Неординарними рисами, особливими талантами має бути наділена людина, ім’я котрої  не лише на слуху, а й завжди супроводжується словами вдячності.

Мар’яна Мушинського, директора Віньковецького району електричних мереж, заслуженого енергетика України, і справді, як дорогого гостя, могли би гостинно приймати мало не в кожній оселі. І не лише тому, що більшості жителів району доводилося звертатися до нього з питань, пов’язаних із електропостачанням. Велике значення має ставлення Мар’яна Мар’яновича до людей – доброзичливе, привітне. Завжди вражає його непідробна готовність посприяти, допомогти, виручити.

Мати добрих сусідів — то велике благо, адже часто вони можуть замінити найближчих родичів, друзів і приятелів. Та випадає така удача не всім. Про це і пише в листі наша постійна читачка, жителька Старосинявського району. Розповідаючи про складні стосунки з сусідами, пані Олена просить поради. Зважаючи на те, що подібні ситуації можуть переживати й інші сільські жителі, поділимося ними через газету.

У контексті дослідження історії Божиковець Деражнянського району особливе місце посідає церковно-релігійна сфера життя божиківчан з часу заснування села. До речі, на подільських землях християнство в його православному конфесійному інваріанті було поширеним, як мінімум, з давньоруської доби. Власне тому ми й вирішили розпочати виклад духовної історії сільчан з моменту спорудження та освячення Божиковецької церкви преподобної Параскеви на початку ХVІІІ ст. Перебувала вона, як і більшість тогочасних православних храмів, у власності польського шляхтича католицького віросповідання.

І хоч радили вчителі здібному до точних наук хлопцеві неодмінно вступати до фізмату чи здобувати інженерний фах, проте й на йоту не вагався, адже з п’ятого класу, відколи став прислужувати священику в рідному храмі на Тернопільщині, точно знав – своє життя присвятить Богу і людям. Ось уже двадцять літ отець Петро Леськів проживає з родиною у Меджибожі. Нині він настоятель Свято-Миколаївської (Замкової) церкви, голова відділу молоді Хмельницької обласної єпархії православної церкви України. А ще з матушкою Іриною багато років ведуть дитячу недільну школу «Зерна добра». Скільки ж тих щедро посіяних ними зерен  рясно сходять добірним,  корисним, повчальним, добрим, вічним,  мудрим  у численних маленьких дитячих сердечках! «Якщо Бог дарував  життя, –  переконаний священик, –  то жити потрібно не лише для себе, а й неодмінно приносити користь людям, завжди роблячи добрі справи». 

Працівники управління стратегічних розслідувань Нацполіції в області спільно зі слідчими ГУНП у Хмельницькій області та колегами з УСБУ за процесуального керівництва прокуратури задокументували факти привласнення грошових коштів працівників головного управління Пенсійного фонду України в області та його територіальних підрозділів, передбачених на оплату праці.

Настільки проникливо перечитувати матеріали з улюблених рубрик «Подільських вістей» Ганна Василівна Ядуха з Вербки-Мурованої, що на Ярмолинеччині, вже звикла за роки. Та вона інакше й не вміє – бо це історії з життя звичайних людей, наших земляків, які мають непрості долі, проходять через сильні випробування, вистоюють у непростих обставинах, а головне – не здаються. Вона зі сльозами згадує молодих Героїв війни на сході, про яких дізнається на шпальтах часопису, завжди з особливим щемом читає матеріали добірок, присвячених до Дня Перемоги, бо серед загиблих на фронті є її батько, – ці люди віддали життя за нас і їх варто пам’ятати.

На вулиці Гарнізонній у  мікрорайоні Ракове, що у Хмельницькому,  на території колишньої військової частини виростає нове містечко пожежників. Вже не перший рік за сприяння обласної та міської влади  перетворюють колишній військовий об’єкт на затишний куточок для життя і відпочинку. Нещодавно ключі від нових квартир отримала двадцять одна родина, а ювілейний – сотий сертифікат на житло (саме стільки квартир зараз у містечку) припав водієві-рятувальнику з двадцятирічним стажем, учаснику АТО Павлу Ковтуну. 

Здається, кожну особливу політичну та резонансну подію нині розглядають під прицілом виборів. Так, потяг до зупинки «25 жовтня» з кожним днем лише прискорюватиме хід.

Контррозвідники Служби безпеки України викрили організовану групу на незаконному збуті іноземцям складових частин озброєння українських військових підрозділів.

7 серпня на Хмельницькій АЕС з робочим візитом перебував т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

8 серпня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, під час якого комісія призначила на неділю, 25 жовтня 2020 року, 1441 перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів в усіх 24 областях України. Своїх голів обиратимуть і всі 60 ОТГ Хмельниччини.

Жило собі приміське село Кунча тихо і мирно. Здавалося острівцем спокою у бурхливому морі теперішнього гармидеру. І раптом завирувало такими шаленими пристрастями, що невідомо, коли і як все вгамується.

Не могла собі уявити Катерина, що стане дружиною священника. Закінчивши університет, мріяла про викладацьку кар'єру. Проте невидима сила із рідного Харкова скерувала її у Вінницю. Там, у церкві, зустріла свого судженого, близького за духом, який закінчив духовну семінарію. Зумів Андрій Андрійчук завоювати дівоче серце своєю цілеспрямованістю, амбітністю та чуйністю до ближніх. І не дивно, що він обрав у житті нелегку стезю — дбати про скривджених долею та тих, хто опинився за межею бідності.

Цьогорічна ситуація у зв’язку з пандемією посіяла паніку і серед випускників шкіл, і бакалаврів, та найбільше хвилюються, звісно, батьки. Чимало читачів просять розповісти про зміни умов вступу до вишів у 2020 році. Багато листів стосуються зниження прохідного порогу ЗНО: когось це обурило, когось потішило. Дехто стверджує, що можливість не здавати ДПА збільшила кількість медалістів у школах. Немало подолян  стривожені, що вступ за квотами до закладів вищої освіти абітурієнтів із тимчасово окупованих територій Криму, Донбасу та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, залишить менше шансів дітям, які не підпадають під жодні квоти, проте здавали ЗНО, повністю присвячували себе навчанню задля втілення мрії – вступити до омріяного вишу. Проте це не так.

З третього серпня змінюється режим операційного дня для сплати податків.

Чи змінилися пенсії у ветеранів війни  та вдів загиблих військовослужбовців?

Наші читачі продовжують цікавитися питаннями перерахунку пенсій з 1 липня 2020 року. Сьогодні відповідаємо на такі питання. Чи змінився розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника у вдів загиблих (померлих) військовослужбовців?

І так вже не один десяток років, а якщо точніше, то з 1964-го, тоді ще «Радянське Поділля» стало головною газетою в домі подружжя Гончарів. Культура читання була на високому рівні, розповідає Ганна Іванівна, тож виписували чимало газет і журналів. А тепер часи змінилися, молодь менше читає, проте традиції передплатити улюблений часопис – уже не зрадиш, бо за плечима стільки років міцної дружби – цілі папки вирізок «Цілителя», «Доброї страви» та інших добірок.

Понад 900 жителів Ставниці Меджибізької ОТГ, що на Летичівщині, невдовзі матимуть воду з-під крана. У населеному пункті тривають роботи з підведення водогону, протяжність якого має бути майже 13 кілометрів.

Коли нам телефонують читачі з Хмельницького, які з якихось причин не передплатили «Подільські вісті» (найчастіше – через «розбомблені» поштові скриньки) і запитують, де можна придбати свіжий номер газети, як правило, рекомендуємо звернутися у найближчий газетний кіоск. І навіть, якщо не маєш уявлення, де саме він розміщений, відчуваєш якусь спорідненість з людьми, які продають номер саме твоєї газети.

На Донбасі почалося так зване повне й всеосяжне перемир’я. За останні десять днів російські окупанти та їхні посіпаки майже не обстрілювали позиції наших армійців, жоден боєць не загинув і не поранений. Але це оманлива й дуже тривожна тиша. Росія вишукує різні варіанти, шантажує виходом із Нормандського формату, аби змусити Україну йти на капітулянтські поступки й сісти за стіл переговорів безпосередньо із сепаратистами. Хитрий Путін хоче переконати світ, що ніякої агресії його держави на Донбасі немає, що це внутрішній конфлікт. Мовляв, шахтарі повстали проти української хунти.

І підтвердження цим словам — взірцевий результат, якого вдалося досягти більш ніж за двадцять років клопіткої праці. Завдяки ініціативності, бажанню постійно йти вперед і розвиватися іноді вдається досягти приголомшливих результатів, які, як то кажуть, видно неозброєним оком. Микола МИКУЛЯК — начальник управління Держпродспоживслужби в Волочиському районі — своїм прикладом давно довів: якщо є ціль і бажання її досягати — все вдасться. А головне — його працівники мають гідні умови роботи, тож не потрібно шукати кращої долі по закордонах, а можна реалізувати себе тут, на місці. Особливо, зазначає керівник, якщо ти за покликом серця вибрав професію ветеринара.

Якщо Ви висвітлюєте результати реформи децентралізації – беріть участь у щорічному Всеукраїнському конкурсі журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади».

На Луганщині СБУ викрила головного спеціаліста Міністерства у справах ветеранів на вимаганні грошей з пораненого військовослужбовця. 

Кам’янець-Подільський міськрайонний суд визнав винною продавчиню магазину у порушенні правил карантину і оштрафував на 34 тис. грн. Про це свідчить постанова від 28 липня. 

З 1 серпня скасовується обов’язкова самоізоляція для громадян, які повертатимуться на підконтрольну уряду України територію з тимчасово окупованих територій – Криму і Донбасу. Про це заявив заявив речник ДПСУ Андрій Демченко. 

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій поділила Україну на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зону за рівнем поширення коронавірусного захворювання. Цей розподіл почне діяти з 3 серпня. Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов.

28 серпня, працівники управління стратегічних розслідувань та карного розшуку ГУНП в Хмельницькій області спільно з працівниками Південно-Західного відділення поліції, патрульними й поліцією особливого призначення за участі співробітників Управління Державної міграційної служби в Хмельницькій області  © Офіційний сайт Національної поліції: https://www.npu.gov.ua/news/preventivna-robota/u-xmelniczkomu-policzejski-pripinili-tak-zvanu-kriminalnu-sxodku-za-uchastyu-19-osib/
28 серпня, працівники управління стратегічних розслідувань та карного розшуку ГУНП в Хмельницькій області спільно з працівниками Південно-Західного відділення поліції, патрульними й поліцією особливого призначення за участі співробітників Управління Державної міграційної служби в Хмельницькій області  © Офіційний сайт Національної поліції: https://www.npu.gov.ua/news/preventivna-robota/u-xmelniczkomu-policzejski-pripinili-tak-zvanu-kriminalnu-sxodku-za-uchastyu-19-osib/

28 серпня працівники управління стратегічних розслідувань та карного розшуку ГУНП в Хмельницькій області спільно з працівниками Південно-Західного відділення поліції, патрульними й поліцією особливого призначення за участі співробітників Управління Державної міграційної служби в Хмельницькій області перервали так звану “сходку” 19 кримінальних авторитетів.

Під такою назвою 8 вересня у Хмельницькому пройде пробіг та велозаїзд . Мешканці та гості міста мають можливість не тільки випробувати свої сили, а й повболівати та підтримати учасників змагань.

на урочистостях з нагоди 28-ої річниці Незалежності України, які відбулися в обласному центрі.

Та найважливіше — вшанували хвилиною мовчання всіх героїв, які віддали життя за наше майбутнє, за можливість жити в своїй державі, виховувати дітей, мріяти про майбутнє... Подякували кожному, хто зараз виконує військовий обов’язок на сході нашої країни.

У Старокостянтинові вшанували бійців, котрі загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України під Іловайськом, у важких кровопролиттях за Луганський та Донецький аеропорти, в битві за Дебальцеве, захищаючи Мар’їнку і Маріуполь, на Світлодарській дузі, під час, так званих, режимів припинення вогню.

Та не однаково мені,
Як Україну злії люди
Присплять, лукаві, і в огні
Її, окраденую, збудять...
Ох, не однаково мені.
            (Тарас Шевченко).
У «Подільських вістях» (№ 31 від 1 серпня 2019 року) була опублікована стаття Івана Дунця «Майбутнє через сучасні виробництва».
Розділяю тривогу і біль автора, крик душі патріота, господаря і державника. Розумію актуальність і важливість того, про що він говорить.

І не варто хвилюватися, адже головне – добре знати свої права. У цьому, досить актуальному питанні, читачам  допоможе розібратися заступник редактора з організаційно-правових питань Володимир РОМАНІШИН.

У Хмельницькому академічному обласному театрі ляльок «Дивень»  25 серпня відкрили 50-й ювілейний сезон. Повна зала вдячних глядачів і гучні оплески — яскраве свідчення відданої любові до театру та його акторів, які викладаються під час кожної вистави на максимум, проживаючи щоразу маленьке життя своїх героїв.

У Луцьку відбувся чемпіонат України-2019 з легкої атлетики за участю 350 найсильніших спортсменів із усіх регіонів нашої держави та окремих представників із Білорусі, Узбекистану та Ізраїлю.

Коли митрополит Хмельницький та Кам’янець-Подільський Православної церкви України Антоній (Махота) взяв у руки гітару, посмішка торкнулася вуст кожного присутнього у виставковій залі Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративного мистецтва.

Нафтогаз запропонував населенню придбати за передоплатою до 25 тисяч кубів газу за поточною ціною, повідомила прес- служба НАК. Використати ці кубометри треба протягом опалювального сезону 2019-2020 років.

Скажу чесно: я із задоволенням прослухала промову Президента України Володимира Зеленського на урочистих заходах з нагоди Дня незалежності України. Все було зворушливо й ностальгійно. Особливо імпонували слова Президента про омріяний ним день, коли в СМС-повідомленнях, якими починається його кожний ранок, буде нарешті сказано, що на фронті нуль втрат і нуль обстрілів. І це буде день, коли настане мир — найбільша сьогоднішня мрія кожного українця. І тому стиснулося серце у солодкому передчутті перемоги й мирного життя...

...

Спеціалісти управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області в ході планової ревізії діяльності Балинського ВПУ з 2015 по 2019 роки знайшли порушень на суму 6,4 мільйона гривень.

Попри літо і надмірну зайнятість подолян на присадибних ділянках, біля живності й худоби, редакційна пошта багата на листи. Діляться з нами читачі радощами і печалями. Розповідають, як тішать онуки, котрі поприїздили на канікули; як владарюють спека, холод і дощі; як важко ґарується біля отих господарств; як за безцінь вимушені збувати свою продукцію. Діляться своїми роздумами щодо виборів.

Чи не кожен мешканець багатоквартирного будинку ризикує стати жертвою затоплення квартири. У цій ситуації не слід покладатися на добропорядність винуватців ситуації, які одразу ж попросять вибачення і компенсують збитки. Натомість радимо вчасно та належним чином зафіксувати завдану шкоду, а відтак діяти за алгоритмом, який пропонують юристи Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області.

У День Державного прапора України на майдан біля Нетішинської міської ради прийшли представники різних поколінь міста енергетиків, представники владних структур, підприємств та організацій міста енергетиків. Але найбільше молодих людей, котрі народилися після проголошення Незалежності України. Вони нащадки тих, кому доля дарувала право забити перший кілочок на місці спорудження Хмельницької АЕС, закласти фундамент житлового будинку, на якому згодом з’явиться історична табличка «Я — перший». Це маленькі фрагменти історії великої держави.

Відповідно до чинного законодавства України військовослужбовці Збройних Сил України мають право на отримання наступних відпусток:

Cтипендійна програма Ioca Arma Nostra на курси в Beetroot Academy для постраждалих від війни
Дедлайн подачі заявки 28 серпня 2019 р.

Познайомившись із прекрасним подружжям Петра та Єлизавети Дідиків із села Лисанівці Старосинявського району, згадала чомусь вислів Альфреда Хічкока: «Щасливий шлюб — це шлюб, в якому чоловік розуміє кожне слово, яке не сказала дружина». Та це не випадково, бо поки чоловік розповідав цікаві фрагменти з їхнього життя, дружина не перебивала і навіть не доповнювала, просто посміхалася й захоплено слухала кожне слово чоловіка. Бо знала, коли говоритиме вона, він не дозволить собі втручатися й перебивати. Ось такий вияв поваги одне до одного можна побачити в стосунках людей — це взірцевий союз двох людей, які живуть і дихають в унісон.

Людина відкритої душі, щира, доволі скромна й навіть трішки сором’язлива. Саме так можна сказати про знаного не лише на Поділлі, а й за його межами поета Анатолія Пасічника — лауреата літературної премії імені Микити Годованця, стипендіата облдержадміністрації, члена Національної спілки журналістів України.
Щоразу, завітавши до редакції «Подільських вістей», він приносить не лише свої нові твори, а й частинку душі. Бо не вміє інакше, адже головні риси — відкритість та людяність — його життєві дороговкази вже багато років.

Смірашевський Володимир Іванович, уродженець с. Тетильківці Тернопільської обл., 28 лютого 1961 р. Чоловік, можливо, частково втратив пам’ять та пішов 1 липня 2019 р. з м. Шумськ Шумського району Тернопільської області в напрямку Білогірського району Хмельницької області. В с. Степанівка 10 липня 2019 р. продавець магазину його бачила.
Ознаки: чоловік середнього зросту, худорлявий, волосся хвилясте, русо-сиве, в окулярах. Права рука була забинтована в області долоні.
Всі, хто його бачив чи чув, просимо повідомити рідним за номером: 068-6290864 (дружина Надія).

Італійський Турин став місцем проведення четвертих Європейських ігор майстрів — масштабних комплексних змагань спортсменів старшого віку з 30 видів спорту.

Прикро аж до сліз 84-річній Степаниді, бо вона стала зайвою для доньки. Нелегке життя у неї було, — і працювала, і виховувала з чоловіком десятеро дітей. Найменша донька залишилася з батьками. То й вирішили переоформити на неї хату, сподіваючись, що догляне їх довіку. Зраділа вона, хутенько відвезла батьків до нотаріуса, і вони поставили підпис на папірцях.

З любов’ю, захоплено Людмила Мукомела розповідала про своїх вісьмох дітей. Без сумніву, вона щаслива синами й доньками. Кожен день із ними — неповторний.

 Під таким гаслом голова Нацполіції Сергій Князєв презентував проект «Поліцейський — офіцер громади» під час робочого візиту на Хмельниччину. В рамках його реалізації планується забезпечити кожну об’єднану територіальну громаду одним або кількома офіцерами, які обслуговуватимуть виключно довірену їм територію. Головним акцентом реформи стане попередження правопорушень, а не ліквідація їх наслідків.

Про Дмитра Алексєєва, який господарює у столиці Подільської Швейцарії — Миньківцях, чув багато хорошого і дуже хорошого. А от зустрітися і погомоніти не щастило.
Однак її величність Доля милосердна до того, хто воліє.

У славнозвісному господарстві ТОВ НВА «Перлина Поділля», що на Білогірщині, відбулася унікальна за значенням і масштабами подія — День ферми. Він пройшов під егідою Всеукраїнської аграрної ради, яку очолює Андрій Дикун.
Необхідність проведення цього заходу була викликана багатьма обставинами. Але передусім тим фактом, що нинішнього року вперше за останні десять у державі спостерігається зниження виробництва молока.

У Міністерствах освіти та охорони здоров’я України попереджають, що дітям, які не мають необхідних щеплень, не дозволять відвідувати заняття в школах. Саме про це йшла мова на спільній прес-конференції за участю міністра освіти Лілії Гриневич та в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. До 1 вересня батьки повинні зібрати всі необхідні довідки про щеплення. Так, діти вже до шести років повинні бути вакциновані проти туберкульозу, гепатиту В, кору, паротиту, кашлюку, поліомієліту тощо. У шестирічному віці дітям здійснюють ревакцинацію проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

Літнє затишшя в Україні струсонув вибух бомби: пізно ввечері 14 серпня в Києві спецслужби затримали заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака — одного з найближчих друзів Генпрокурора Юрія Луценка.

На ранковому шикуванні бригади тактичної авіації імені Петра Франка, що дислокується на Хмельниччині, привітали чергову групу військових авіаторів, що повернулась після виконання бойового завдання у складі Об’єднаних сил.

Центр громадського здоров’я України запрошує медичних працівників пройти онлайн-курс для поглиблення своїх знань про ВІЛ-інфекцію та принципи роботи з ВІЛ-позитивними пацієнтами.

Скринінгова онлайн анкета містить всього 13 питань. За результатами анкетування можна дізнатися чи є ризик того, що людина хвора на туберкульоз і чи рекомендовано їй додаткове обстеження.

Серпневий рейд у 2014 році 95-ї аеромобільної бригади в тилу російсько-терористичних військ визнано найдовшим у світовій воєнній історії.

У славних Заліщиках, що на Тернопільщині, народився Анатолій Мороз, який 19 серпня святкуватиме свій 70-літній ювілей.

Саме так розпочала свою промову Галина Барабаш — директор музею історії міста Хмельницького, присвячену пам’яті відомого подільського митця, члена Національної спілки художників України — Леоніда Павловича Бессараби. Вже минув рік, як видатний художник відійшов у засвіти, тож вдова Галина Василівна та онук Павло з сім’єю разом із друзями-художниками й працівниками музею організували виставку його тринадцяти творів із приватної колекції. 

Світ змінився. Інформацію нині отримуємо блискавично: мобільний телефон, Інтернет. У постійному шаленому русі, здається, більшість уже забула, який вигляд має, приміром, телеграма, друкована на папері газета, а про фанерні ящички для посилок взагалі мовчу. Ні-ні, це ностальгія. Втім бажання читати справжню газету за чашкою кави не зникало ніколи. Бо таки приємно гортати сторінки, шукаючи улюблені рубрики й теми. Приємно, зрештою, діставати ту газету з поштової скриньки, пильно вдивляючись, чи не випаде часом з неї ще й довгоочікуваний конверт з листом...

...

Без сумніву, для кожного з нас шлюб є надзвичайно важливою подією та асоціюється із щасливим сімейним життям: міцним і спокійним, з єдиним(ою) на довгі роки. І кожен, ідучи до шлюбу, несе у своїм серці велику любов до своєї половинки, яка від того урочистого моменту стає насправді невіддільною від тебе.
 Отже, реєстрація шлюбу. Момент надто відповідальний й одночасно зворушливий. Й практично усім хочеться, щоб дійство це було святковим, щоб запам’яталося на все життя. І це прагнення підтверджує статистика: з початку року 84 відсотки від усієї кількості зареєстрованих шлюбів у місті Хмельницькому відбувалися саме в урочистій обстановці. Про це нам розповіла заступник начальника Хмельницького міського відділу ДРАЦС головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Тетяна ДОБРОРІЗ:

«Україна вже є одним з найбільших виробників сільськогосподарських товарів, але вона повинна стати аграрною наддержавою», — ці слова екс-посла США в Україні Джеффрі Пайєтта стали не просто жартом, а трагічним пророцтвом.

Назвати те, що сталося на четвертій нараді по «розсошанських бочках» комедією — означає дискредитувати жанр. Все набагато смішніше, якщо не драматичніше.
Для тих, хто не в курсі цієї надзвичайної події, нагадаю, — в яру неподалік від Хмельницького аеропорту, Торгівельно-сервісного центру «Поділля», водогінної вежі й розвилки двох найжвавіших трас міжнародного значення знайдено 400 металічних бочок по 200 літрів кожна з невідомими хімічними речовинами!

Назва села Ладиги на переконання місцевих жителів походить від слова “лад”, що означає спосіб, зразок і порядок. Саме на такий стан душі налаштовують прибульця сюди місцеві краєвиди. Рідко де зустрінеш на Поділлі таку суцільну рівнину, що горизонт видно довкола на кілометри. Земля тут дивовижно родюча, а люди — спокійні, чемні і надійні. Такі, як керівник місцевого господарства Віталій Фомович, який дає правду землі і селу.

а охочих вакцинуватися побільшало

Питання, пов’язані із спадкуванням, завжди були є та будуть актуальними для громадян, оскільки так чи інакше зачіпають інтереси кожного.

За літніми домашніми клопотами, відпочинком на морях, у тому числі й зарубіжних, і на городах, а ще ремствуваннями на спеку більшість українців якось і забула, що вже шостий рік Росія веде проти України гібридну війну.

У Львові відбувся кінологічний фестиваль, під час якого нагородили собак, які рятували українських військових в зоні ООС. Вони заслужили, щоб про них говорили!

Церква цього дня святкує Винесення Чесних Древ Животворчого Хреста Господнього, а також вшановує пам’ять мучеників Маккавеїв. Але в народі здавна закріпилися інші назви: Маковія, Макотруса, Перший Спас, Медовий Спас.

Міжнародний кінофестиваль «БРУКІВКА» вже втретє відбудеться у місті Кам’янці-Подільському 11-15 вересня. Захід об’єднає представників сучасного кіномистецтва з шести континентів й презентуватиме кінострічки з Північної та Південної Америки, Європи, Азії, Австралії, Африки.

В Україні діє близько 45 тисяч фермерських господарств, які розводять худобу і птахів, вирощують зерно, овочі, ягоди і фрукти. Більшість із цих ферм є невеликими, і саме їхній розвиток є одним із ключових пріоритетів держави. Цього року Міністерство аграрної політики та продовольства збільшило видатки для малих та середніх фермерів. Чи отримали селяни обіцяні кошти і як розподіляється допомога?

Містечко Подільської губернії з населенням 4,4 тис. осіб (1897 рік). З них євреї складали 2,8 тис. Тут діяв прикордонний з Австро-Угорщиною пункт.

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України від 11.07.2019 №2755-VIII (законопроект № 10357) щодо врегулювання питання генерації електроенергії сонячними станціями приватних домогосподарств (СЕСд).

3 серпня в різних країнах відзначалося смачне свято – День кавуна (Watermelon Day).

Ми склали приблизний список покупок, необхідний для дівчат та хлопців шкільного віку. Зважайте на те, що у більшості представлених позицій не можна буде обійтися одним екземпляром покупки: штани, футболки, сорочки, взуття - все це передбачає наявність принаймні кількох змінних комплектів.
За підрахунками нашої редакції, при бюджетному шопінгу не варто розраховувати на суму меншу за 3 тисячі гривень.

Що вже виглядають її у кожнім із 300 дворів Сатанівки  на Городоччині! Бо ж і пенсію принесе, й періодику, й оплату комунальних візьме, й продукти, побутову хімію доставить. Проте найбільше чекають старші люди доброго слова,  щирої посмішки. Виговоряться їй, як доньці, та й  новин від неї чекають. Стільки відповідальності та  обов’язків у листоноші, а праця її чомусь оплачується аж надто мізерно. Проте Світлана Галецька не нарікає. Свою роботу, запевняє, любить.  Особливо –   за можливість спілкування з людьми, за напрочуд гарний колектив, згуртувала і підтримує гарну родинну, професійно стабільну атмосферу у якому керівник Сатанівського поштового відділення Алла Михайлова. 

Саме ці слова ми почули, переступивши поріг Хмельницької міської лікарні ветеринарної медицини, що в мікрорайоні Ракове. Їх промовив вдячний господар свого улюбленця — безпородної кішки, якій провели кесарів розтин під час пологів. Її він підібрав на вулиці — зовсім кволу та виснажену.
Направду професія ветеринара — це справжній поклик серця, за яким слідуєш усе життя... Бо в його руках — життя беззахисної тварини, яка з тривогою і острахом в очах повністю довіряє йому своє життя. І немає різниці — чи то породиста тварина чи безпритульна, яку вкотре привозять волонтери, — всім тут допомагають, докладаючи максимум зусиль.

А намір такий Запорізька Січ і турецький султан мали у 1649 році.

Якщо почитати літературу з історії стосунків Запорізької Січі і Туреччини, то складається враження, що то була одна суцільна непримиренна війна з перемінними успіхами то однієї, то іншої сторони. Але у третьому томі «Истории Малороссии» Миколи Маркевича, виданому в 1842 році, вміщений текст «Договору, укладеного турецьким султаном з військом Запорізьким і народом Руським стосовно торгівлі на Чорному морі». Датується угода 1649 роком. 

Витримавши нелюдські тортури, яким її піддали борці за народне щастя.

Кость Широцький народився 7 червня 1886 року у родині священика. Навчався в Тульчинській духовній школі, а потім у Кам’янець-Подільській духовній семінарії.

Яків Гальчевський намагався здобути освіту, навіть ризикуючи життям.

Нині вже є чимало літератури, яка розповідає про життя і діяння ватажка повстанського руху на Поділлі Якова Гальчевського. Але мало хто знає, що навіть у ті буремні роки він навчався у Кам’янець-Подільському державному українському університеті на правничому факультеті.

У книзі Ярослава Сумишина «Мультикультурне Поділля», яка нещодавно побачила світ, на сторінці 183 описується випадок, який сучасним українцям може видатися дуже вже дивним. Бо і вчинок його фігурантів, і суворість покарання відбивають те, як жили наші предки-подоляни у другій половині позаминулого століття. У правдивості ситуації не доводиться сумніватися, оскільки вона описана у справі «По обвинению священника с. Волицы Слогоцкого Ф. о повенчании в 4-й раз крестьянки Вознючки А. с Качуровским А.». І справа ця зберігається в державному архіві Хмельницької області.

На нашу землю — реальну і вічну скатерку-самобранку — давно накинули оком ласі до чужого аферисти. Але досягти такої мети їм заважають… — корінні жителі — українці, які є її історичними власниками. Звідси і витікають практичні спроби позбутися їх: довести до передчасної смерті чи до стану, коли вони будуть неспроможні чинити опір. Або ж нахабно обдурити і забрати останнє, що у них залишилося.

Співробітники Управління Служби безпеки України області під процесуальним керівництвом військової прокуратури Західного регіону викрили та попередили контрабандне вивезення вогнепальної зброї до Євросоюзу.

У Староушицькій громаді святкували Міжнародний день Дністра.

Не на жарт у Хмельницькому взялися за молодь, чи то, пак, за тих, яких ми, люди старшого віку, інколи звемо «підростаючим поколінням».

За давньою народною традицією цьогоріч ми зустрічали свято Івана Купала, яке дуже яскраво засвідчує культурне надбання українців, широчінь душі нашої нації. Слухаючи розповіді про те, яким вдалим, колоритним стало свято в тому чи іншому населеному пункті Хмельниччини, все гостріша образа, біль проймає серце віньківчан. Бо й ми майже кожне свято Івана Купала зустрічали на місцевому ставку, що завжди був окрасою селища й одним із улюблених місць відпочинку жителів.

В умовах деградації і примітивізації структури економіки вітчизняний АПК став не просто основним донором валютних надходжень в країну і галуззю-флагманом, але і об’єктом потенційного переділу сфер впливу. Нова влада не приховує своїх законодавчих пріоритетів після перемоги на парламентських виборах. Із великою часткою ймовірності можна припустити, що одним з найважливіших рішень парламенту нового скликання може стати запуск ринку землі сільськогосподарського призначення.

З нагоди 105-ї річниці з часу заснування селища Дунаївці відбулася Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція «Селище Дунаївці в сузір‘ї територіальних громад: минуле і сьогодення».
 У роботі конференції взяли участь науковці, члени Національної спілки краєзнавців України, освітяни, представники Дунаєвецької міської та селищної об’єднаних громад, районної державної адміністрації.

Прикра новина: минулого тижня до Хмельницької міської інфекційної лікарні було госпіталізовано 21-річну дівчину.
 — Під час огляду клінічно було виставлено діагноз: дифтерія, — розповіла головний лікар лікарні Оксана Піддубна. — Після проведених досліджень з Києва прийшло підтвердження, що це дійсно дифтерія. Пацієнтка була щеплена від дифтерії, але календар щеплень був порушений. Так, її було щеплено востаннє у 6 років, а чергову вакцинацію у 16-річному віці пропущено. Саме через цю прогалину вона й захворіла. Отож це ще одне підтвердження того, що всім нам треба обов’язково вакцинуватися, дотримуючись календаря щеплень.

Юридичні консультації надаються у приміщенні редакції газети «Подільські вісті» у понеділок та четвер з 11.00 до 14.00 години за адресою: 29017, м. Хмельницький, проспект Миру, 59, кабінет 405 (4-й поверх). Також ви можете звернутися за номером телефону 067-007-55-00 (Viber, Telegram, WhatsApp) або у письмовому зверненні за вищевказаною адресою.

А процес може виявитися досить складним, коли люди, проживши у шлюбі певну кількість років, не можуть піти на поступки одне одному. Тож і починається безконечна судова тяганина... Розібратися у цьому питанні допоможе заступник редактора з організаційно-правових питань В. Л. РОМАНІШИН.

Колись мене зацікавило, як зловмисники крадуть гаманці, а люди цього не помічають. Але потім у ЗМІ досвідчений «щипач» поділився професійним секретом. Виявляється, «карманники» ходять на завдання парами. Один відволікає увагу: штовхає у бік, тупцює по ногах, — а другий в цей момент нишпорить у кишені.

Вони зростали на одній вулиці й разом дівували. Пам’ятають, як від голоду вмирали односельці, пережили воєнне лихоліття. Їх обох щедро наділив Всевишній діточками. У Ганни Загоруйко семеро синочків та донечок, а у Ганни Тимощенко — шестеро. Вони, багатодітні матері, тяжко працювали у колгоспі. Четверте десятиліття минає, як стали вдовами.
Чимало схожого у їхніх долях, однак мудра наука, підказана життям, у кожної своя.

Василь Медулич родом із Мукачевого. Там навчався, там і заробив перші гроші. Та, закінчивши університет, приїхав у Хмельницький за направленням, тут доля і звела його з майбутньою дружиною Людмилою. Батько її був військовим, тому майже все її дитинство минуло в переїздах Німеччиною. Згодом навчалася в московських школах та на території військових містечок.

Українська кіностудія FILM.UA анонсувала виробництво фільму “Зілля” за мотивами твору Ольги Кобилянської “У неділю рано зілля копала”. На своєму ютуб-каналі компанія розмістила відповідний відеоролик. 

Наприкінці літа на українців чекають нові ціни на газ та електроенергію. Також почне діяти закон про конфіскацію євроблях та величезні штрафи за прострочення транзиту авто на іноземних номерах. Які ще новації нам підготував останній місяць літа?

Микола Кондратюк був ініціатором збору коштів, і будівництва чотирьох храмів у селах Шепетівського та Славутського районів.

Завітавши до оселі Ніни Іллівни Туренко, яка проживає в Лисанівцях Старосинявського району, були приємно вражені теплою зустріччю з нашою давньою передплатницею.

У полку дистанційно-керованих літальних апаратів Повітряних Сил ЗСУ, що дислокується у Хмельницькому, відбулися перевірочні одноденні збори резервістів.

У Будапешті відбувся чемпіонат світу з фехтування. Для українців він став одним із найуспішніших за останні роки, адже здобуто чотири нагороди.

Хм, а він є в якихось соціальних мережах? О, знайшла… Ну, фотка так собі, але ж в житті він – такий няшка… А що це за вівця з ним? Так, так, так. Щось вони підозріло схожі… А-а-а, сестра. Яка гарненька.

Більшість проектів, ініційованих Сатанівською об’єднаною територіальною громадою, успішно реалізовуються. І це дає поштовх до роботи над наступними, які допоможуть вирішити найбільш важливі питання життєдіяльності ОТГ.
Про те, що вдалося реалізувати за останній час, і про подальші кроки Сатанівської громади розповідає її керівник Альберт СОБКОВ.

Днями у Солобковецькому будинку культури активні жителі аналізували стан своєї громади шляхом картування. Десять солобківчан, серед яких і голова Солобковецької ОТГ Сергій Когут, взяли участь у тренінгу з картування на тему «Розвиток громади в умовах децентралізації». Це останній із заходів, проведених ГО «Ми діємо» для солобківчан у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Тренерками заходу виступили Іванна Білик та Олена Слободян.

В обласному центрі завершилося будівництво нового дитячого садочка «Кобзарик», що в мікрорайоні Озерна. Цей дошкільний заклад розрахований на 11 груп, в яких перебуватимуть 215 дітей. Площа кожної групи 150 квадратних метрів, це ігрова кімната, спальня, роздягальня, буфетна. Крім того кожна група розфарбована у свій колір, що дозволить малечі краще орієнтуватися.

Не було б так боляче, якби тема, яку порушуємо у цьому матеріалі, була «свіжою». Насправді ж про неї криком кричали вже не один раз, звісно, зі сподіваннями, що є таки у нас сили (відповідні органи, фахівці), що раз і назавжди зможуть покласти край злочинним діям, що завдають шкоди здоров’ю людей. Як відомо, безконтрольність веде до вседозволеності, а безнаказаність породжує свавілля. І в цьому ми знову і знову переконуємося, коли мова йде про внесення отрутохімікатів на поля.

Команді новообраного Президента.

Керівники владних структур, у першу чергу центральних, іноді озвучують декларації щодо розвитку вітчизняної промисловості. Реально ж цим фундаментом економіки держави ніхто не займається. Ми не бачимо ні плану підтримки і розвитку промисловості від Уряду, ні відповідних законів Верховної Ради. Все йде самопливом. Словесні спекуляції на цій темі загострюються під час виборів, а потім безслідно зникають. Обходять її стороною і ЗМІ. На противагу вони пропагують ідею, що Україна має стати аграрною. Така маніпуляція свідомістю фактично усуває, дискредитує вітчизняну промисловість і в першу чергу, її локомотив — машинобудування.

 Майстерний оратор, знавець іноземних мов, вмілий дипломат, неперевершений обіцяльник, себто пустомеля. Як ви думаєте: хто це? Точно, попередній президент України Петро Порошенко, який зараз дуже ображений на український народ, бо той не дав йому владну булаву на новий строк. А хіба міг дати за такого казнокрадства, зубожіння населення, тупцювання економіки на місці, за відсутності близької перспективи припинення війни на Донбасі? Ні, звісно.

Молоденька санітарочка принесла до палати ліки. Ті, що баба Текля попросила купити, давши список з лікарським призначенням й гроші. Клята недуга вклала на лікарняне ліжко, та й так, що підвестися ледь сил стає. А аптека, як на зло, на першому поверсі, відділення ж у якому лікується, на четвертому.

П’ятнадцять років тому, в день Успіння Пресвятої Богородиці Блажейніший Володимир освятив ікону «Чорнобильський Спас». Унікальність її в тому, що поряд із ликами Ісуса Христа, Божої Матері, святих зображені не лише душі померлих, а й живі чорнобильці. Це вони рятували дану Всевишнім землю, не проливши чужої крові і не пошкодувавши свого життя.

Нагадаємо, що в Україні з квітня 2017 року почала діяти програма “Доступні ліки”. За цей час пацієнти отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, а це понад 23 мільйони рецептів на суму більше 1 мільярда гривень.
Хмельниччина цього року на виконання програми “Доступні ліки” отримала субвенцію з державного бюджету у сумі понад 33 мільйони гривень.

Більше 50 картин Шевченка намалював хмельницький художник Володимир Маркович Корнєв — талановитий живописець, скульптор, член Національної спілки художників України. За його плечима — обласні, всеукраїнські та міжнародні виставки ще від далекого 1956 року. Та персональна відбулася лише в 1993-му. Різні теми розкриває автор на своїх масляних полотнах – від народно-побутових до доби Козаччини. Використовує прийоми малярства, декоративності. Він надзвичайно уважний до деталей.

У День Незалежності в обласному центрі відбулася непримітна подія — відкриття нового міні-торгового центру неподалік обласної філармонії. Непримітна вона лише на перший погляд, бо в усьому Хмельницькому тривали урочисті заходи і було на що подивитися. Та для мешканців навколишніх будинків це відкриття стало знаковим, оскільки тривалий час занедбане приміщення мало не тільки жахливий вигляд, а й створювало певні незручності для жителів. Але знайшлися ініціативні люди, тож занехаяне майно міської влади сьогодні сяє як нова копійчина.

У шкільні роки чекалося, коли ж той дзвінок з уроку, коли канікули. Коли врешті-решт той «останній дзвінок». Це вже нині, через багато років, з ностальгією та щемом згадуються роки, проведені за шкільною партою чи студентською лавою. На жаль, повернутися до них вже, мабуть, не доведеться, а от нинішній молоді та прийдешнім поколінням… Їм, імовірно, доведеться навчатися до самої пенсії, працювати та навчатися, навчатися та працювати паралельно. Бо стрімкий розвиток технологій вмить робить здобуті знання застарілими. Аби виробництво жило, виживало, розвивалося в надконкурентному середовищі технологічної доби необхідне постійне навчання персоналу. Про це розповіла завкафедрою міжнародних економічних відносин Донецького національного університету імені Василя Стуса Тетяна Орєхова, виступаючи на черговому розширеному засіданні правління Союзу промисловців і підприємців Хмельницької області, що відбулося в Кам’янець-Подільському районі.

Виконуючий обов’язки голови Державної служби України з безпеки на транспорті В’ячеслав Дідківський під час робочої поїздки на Хмельниччину разом із головою облдержадміністрації Вадимом Лозовим, першим заступником голови обласної ради Неонілою Андрійчук та начальником управління Укртрансбезпеки в області Віталієм Дзюбою відвідали КП «Аеропорт Хмельницький».

Тема львівського сміття давно вийшла з топів новин у ЗМІ. Ситуація з його вивезенням зі столиці західної України стабілізувалася, а інформаційна напруга навколо тематики спала після повідомлення про виділення Львову кредитної лінії на будівництво сміттєпереробного заводу. Проте скандали зі львівським сміттям продовжують час від часу розбурхувати інформаційний простір. Але ще цікавіше те, що в умовах «сміттєвої кризи» окремі бізнесмени створили досить успішні «схеми» заробітку...

...

Голова Держатомрегулювання України Григорій Плачков та президент Енергоатома Юрій Недашковський відвідали Хмельницьку АЕС. За їхньої участі відбулася робоча нарада з питань продовження терміну експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС.

 Лісівники Хмельниччини — лідери інновацій у галузі. Вони запроваджують нові підходи з використанням соціальних мереж, аби раціонально використовувати деревину, більше прибутку одержувати від побічного користування, з інших джерел. Особливо багато нового з’явилося в роботі лісівників краю з приходом на посаду начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Петра Пешка. Одна з останніх новинок — відкриття Хмельницького інтернет-магазину лісової продукції.

Дані щодо видачі біометричних закордонних паспортів у нашій області викликають суперечливі думки. З одного боку, в Хмельницькому оформлено 85 тисяч паспортів. Здавалося б, кожен третій мешканець міста готовий або помандрувати, або й виїхати на заробітки за межі Батьківщини. З іншого – в усій області їх видано лише 150 тисяч – кожен восьмий подолянин отримав документ. Таки відбувся перекіс, коли саме в обласний центр їхали жителі Хмельниччини для оформлення документів: більша «потужність» в місті міграційної служби.

Історію про ходіння кабінетами я повідаю від свого імені, оскільки це стосується особисто мене.
Завжди ми, журналісти газети «Подільські вісті», пишемо про людей, їхні долі та життєві перипетії. Прагнемо зарадити чужій біді, допомогти у вирішенні проблем, з якими до нас звертаються читачі.
 Але сьогодні я хочу розповісти свою історію. Бо ми також звичайні громадяни і нерідко стикаємося із кричущим беззаконням, тупістю й прямолінійністю чиновницьких діянь. Можливо, те, що я розповім, стане комусь у пригоді і врешті, пройшовши моїми протореними  стежками, комусь вдасться добитися справедливості.

Представники громадських організацій та активісти просять Президента України Петра Порошенка видати указ, яким встановити 29 серпня Днем пам’яті полеглих героїв-захисників незалежної України. Із відповідним проханням представники громадських організацій, матері та дружини загиблих звернулися під час прес-конференції, передає «Укрінформ». Як повідомив заступник голови правління Об’єднання учасників бойових дій «Сармат» Ігор Гевко, дату обрано не випадково, оскільки саме цього дня 2014 року в Іловайському котлі загинула найбільша кількість військових в один день за 4 роки війни.

P.S. На забуваймо, що до цих пір не проведено всебічного розслідування, не покарано винних у тисячах смертей патріотів! Не відсторонено від виконання службових обов’язків недолугих генералів, які призвели до наймасштабнішої трагедії в історії сучасної України!

Нещодавно в Івано-Франківську відчинило двері перше християнське кафе “Небо”.

На превеликий жаль,фінансування галузі охорони здоров’я залишається серйозною проблемою. Державних субвенцій  вистачає хіба що на заробітну плату медпрацівникам. Особливо потерпають від такої ситуації медичні заклади районного рівня. Здавалося б, і мови не може бути про їхній розвиток, адже і справді опинилися вони у трясовині скрути. Проте приклад Волочиської центральної районної лікарні на Хмельниччині засвідчує, що навіть за таких складних обставин можна багато чого досягнути, а головне — можна розвиватися.

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало ПАТ «Хмельницькгаз» припинити дії з ознаками зловживання монопольним (домінуючим) становищем.

Зозуля, з якою споконвіку асоціюється особа, позбавлена материнських почуттів-інстинктів, порівняно з цією жінкою, — супермама.

Багаторазовий чемпіон світу з гирьового спорту маківчанин Володимир Копичинський представляв Хмельниччину в Херсоні на першому відкритому марафоні-естафеті з гирьового спорту «Кубок князя Володимира» на честь 1030-річчя хрещення Русі-України та 120-річчя заснування Храму святої мучениці й цариці Олександри.

…Хлоп, і у фонтані зникла вода… Радісний гомін дітей миттєво стих, враз напружилися чиновники — зламався новенький фонтан? Виникла пауза... Лише Хмельницький міський голова Олександр Симчишин хитрувато всміхався, бо це він хвилину тому ввімкнув воду і та вдарила веселими струменями посеред серпневої спеки у зоні відпочинку неподалік ресторану «Сілістра», що на проспекті Миру, а коли зграя малечі радісно кинулася до прохолоди, непомітно воду вимкнув. На обличчі мера, як в школяра, задоволення від маленького «шухеру». Олександр Сергійович посміхнувся ще раз і увімкнув фонтан знов. Діти зрозуміли, що це жарт, шугонули до води, галас, лемент, емоції через край!

У поточному році в родині, яка проживає в селі Христівка Ізяславського району, від вірусного гепатиту А постраждало семеро дітей до 17 років. Проблема захворювання на вірусні гепатити залишається складною. Щоб привернути до неї увагу світової спільноти, запроваджений навіть Всесвітній день боротьби з гепатитами. Чим же небезпечна ця хвороба та як застерегтися від неї, розпитуємо головного спеціаліста управління Держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Олену КОЗАР.

— Ми Михайлівсько–Іванівські трутні! Приїхали на свято вкрасти меду та відстояти свої вулики! — випалила фотокору «Подільських вістей» жінка з кошиком.

Переробні підприємств області за перше півріччя купили в усіх категоріях постачальників 88,4 тисячі тонн молока, що на 17,4 відсотка менше, ніж за січень-червень 2017 року.

Недарма ще древні римляни, греки, фінікійці та інші народи приписували честь створення вина своїм богам. «Напій, що наповнений оксамитовим смаком і насиченим ароматом, уже давно можна зробити власноруч, аби було бажання», — розповідає Олена, моя співрозмовниця.

Думки людей з приводу Дня незалежності:

Двадцять сім років уже незалежності. Двадцять сім років самостверджуємося, набиваючи гулі й роблячи помилки, намагаємося йти вперед. Безмежно любимо свою Україну, багато разів зраджену (часто й нами самими), ворогами потоптану. Однак терплячу, яка свято вірить, що настане новий, кращий і світліший день.
Безглузде й принизливе запитання, яке любили ставити людям у перші роки після проголошення у 1991 році незалежності, що вона нам дала, мовляв? нині, слава Богу, уже не звучить. Та й формулювати питання треба по-іншому: що для кожного з нас означає незалежність? І для тих, хто виріс і жив у Радянському Союзі, і для тих, хто й не уявляє, що може бути по-іншому, ніж Українська незалежна держава.
Отже, двадцять сім літ минуло. Виросло ціле покоління, сформувалося, змужніло. Воно хоче — прагне! — працювати у рідній заможній державі, жити гідно, почуватися повноправно скрізь і всюди. Як нам живеться, рідні мої? Кого любимо, що цінуємо, на що сподіваємося? Що для кожного з нас означає незалежність своєї країни, річницю якої відзначатимемо завтра?

У статті «Оборудки із землею» («Подільські вісті» № 11 за 1 березня 2018 р.) я розповідав про сумнівні оборудки із землею, які під орудою голови райдержадміністрації Юрія Маєвського здійснювалися на теренах села Поляхова. У місцевих жителів серед білого дня відбирають пасовище. Землю, що належала їм з діда-прадіда, передали якимось, швидше за все, підставним особам. Вони здебільшого до неї і до цього села не мають жодного відношення.

Хмельниччина є рекордсменом України з урожайності пшениці. Вона у нас становить 62 центнера з гектара. Але маємо на наших теренах господарство, яке добилося взагалі феноменального показника — 120 центнерів з гектара! І то де? На Поліссі. В зоні підвищеної вологості, ризикованого землеробства, пісків і супісків. На Ізяславщині. Неймовірно, фантастично!

«Ми будемо незалежні, якщо економіка розвиватиметься так, як потрібно. Якщо ми обвалимо нашу економіку, ніякої незалежності бути не може. Ніяке словоблуддя не врятує нас від руйнування».

У 2001 році блаженої пам’яті Левко Лук’яненко в одному інтерв’ю зауважив: “Голосуючи 24 серпня 1991 року за Акт Державної незалежності України, багато хто з тодішніх депутатів по-різному бачили і розуміли цю незалежність”.

Писати про блискучого і багатолітнього редактора найтиражованішого видання держави та феноменальну постать в журналістиці Йосипа Івановича Ядуху — з одного боку — надскладно, а з іншого — без найменших зусиль.

розпочнуться у День незалежності України, 24 серпня о 19.00, у Молодіжному парку на березі Південного Бугу. Захід триватиме три дні — по 26 серпня. Організатори обіцяють подолянам насичену програму.  Звісно,  і про дрес-код варто пам’ятати — національний, обрядовий та автентичний одяг підкреслить вашу індивідуальність.

Село Кунів — одна з крайніх точок на карті нашої області. Розташоване на північному заході Хмельниччини. До Другої світової війни воно було в основному українсько-єврейським містечком і нараховувало майже 3 тисячі мешканців. Тут працювали млин, дві ковбасні, три бойні, робили ситро, морозиво, шили взуття, майстрували вози і т. ін. Було багато крамниць.
Розмаїта за своїм національним складом була і сільська рада. У селі Кам’янка жили здебільшого поляки, у Долоччі — українці, а в Антонівці — чехи. Останні були колоністами з царських часів. Їм спеціально давали найбідніші землі, аби показували місцевим приклад дбайливого господарювання.
На згадку про ті часи залишилися традиційні великі базари, які відбуваються щосереди. А ще тут є правонаступник колишнього колективного господарства ТОВ «Кунівське». Його 38 років очолює Анатолій Матвійчук.

6,1 мільйона гривень у 2016-2017 роках. 3,2 мільйона гривень у 2018 році. Саме стільки коштів пішло за останні роки на порятунок, чи то скорше, «підтримання штанів» Хмельницького аеропорту. Гра «врятуй аеропорт», з одного боку справа благородна, бо об’єкт, здавалося б, важливий, перспективний і знаковий. З іншого боку, забавка ця не з дешевих, та й взагалі постає питання: чи потрібна вона в нинішніх реаліях?

В кінці червня 2018 р. з’явилася в Інтернеті польською мовою така об’ява: «Запрошуємо всіх зацікавлених історією нашого краю на небувалу подію в нашому місті, якою є відкриття пам’ятної дошки вшанування польських жовнірів, Ізяславських уланів, які захищали незалежність нашого краю і всіх нас. Подія буде мати місце 1 липня 2018 року о 10:00 годині в костелі Св. Дороти.  Удостоять нас своєю присутністю шановні гості з Польщі, представники влади міста Славута і району Славутського, члени Спілки поляків України з Києва, Хмельницького і сусідніх Товариств поляків. Чекаємо вас всіх і розраховуємо на вашу присутність. Керівництво відділення Спілки поляків України в Славуті».
Але чому запрошення, яке мало б зацікавити багатьох жителів Славути, помістили лише в інтернеті? Чому його не продублювали українською мовою у місцевих газетах? Дуже поспішали, адже на адресу голови відділення спілки Марії Ковальчук історична довідка щодо доцільності розміщення дошки в костелі була відправлена з Варшави лише 28 червня 2018 року!!! Як можна встановлювати пам’ятний знак, текст напису на якому нікому в Україні не відомий? А робилось все це похапцем, бо дії організаторів цієї акції від початку були протиправними! На таке «запрошення» є вдала українська приказка: запросили на дорозі, щоб не були на порозі!

Щоранку Тетяна з надією поглядає на страусів. І уже впевнилася, що птахи застерігають від негоди. «Вони перед дощем танцюють, — каже мені. — Коли вже настануть погожі дні. Жнивна пора, а від дощів нема просвітку… »

Вже з вересня можна замовляти в Кам’янці-Подільському.

З ранньої весни до пізньої осені звеселяють різнобарв’ям шкільне подвір’я всеіснуючі квіти. Магнітом притягує до себе дитячий майданчик. А що вже всередині затишно, ошатно, гарно! Й ремонти добротні, й інвентар належний. Ледь не кожен сантиметр причепурений власноручними учнівськими виробами, які не на одній районній й обласній виставці хизувалися! Всенька стіна великого коридору на другому поверсі обвішана грамотами-нагородами, світлинами. Та найбільші гордість і прикраса Бокиївського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів — дошкільний навчальний заклад», що на Волочищині, звісно, школярі й дошколярики.

Минулої суботи свою 525-ту річницю зустріло  славне своїми людьми й традиціями мальовниче село Солобківці, що на Ярмолинеччині. Серйозний ювілей — серйозне  й святкування. Феєричні урочистості приємними миттєвостями  назавжди закарбувалися у пам’яті господарів і гостей свята.

Засоби масової інформації та саме життя пітверджують той факт, що в Україні надто слабо розвивається економіка і нелегко живеться людям. А ще у нас домінує правовий нігілізм. На усіх рівнях часто ігноруються закони. А там, де взагалі відсутня належна нормативна база, не створюються умови для їх виконання, не дбають про фінансування.

Ще зовсім недавно дорослі та найменші хмельничани були героями його телерепортажів, а сьогодні в об’єктиві його камери — вся Україна.

За материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку указом Президента України Петра Порошенка від 11 травня 2018 року №121/2018 присвоєно почесне звання "Мати-героїня" Любові Лунзі із села Губча Старокостянтинівського району. 8 серпня  заступник голови райдержадміністрації Людмила Гнатюк вручила Любові Володимирівні посвідчення та нагрудний знак.

Останнім часом до психолога Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді почастішали звернення батьків школярів. Причиною звернень є адаптація дітей до навчання в школі після літніх канікул. Звертаються в основному ті батьки, діти яких мали труднощі у адаптації до школи в попередні роки.

...На тебе не перестаю молитись,
Та кожному своє Господь дає.
І як би довго ниточці не витись —
Початок і кінець у всого є...

...

Із 2 червня стався черговий стрибок подорожчання газетного паперу в Україні. Сьогодні ціна за тонну становить 30 тисяч гривень або трохи більше 1150 доларів. З огляду на те, що ще до нового року ціна паперу становила близько 460 доларів, видавничі послуги подорожчали в рази. У найбільш важкому становищі опинилися друковані ЗМІ, що перебувають в стані реформування на шляху від комунальної і державної до колективної форми власності.

Явище... з «Союзу»
Старше покоління пам’ятає, що при «Союзі» у радянських людей було море грошей, які, даруйте, «солили» в панчохах. А все через дефіцит товарів. Сьогодні їх в українців катма саме через перенасичений ринок. Черги канули в Лету, і виробничники лишень мріють, щоб на їхній товар був попит. Та не кожному підприємству це під силу. Однак на Хмельниччині, де товар, як кажуть, беруть з руками й ногами, ще гарячим, де зберігся той радянський рудимент, тобто тягучки, це — на ТДВ «Хмельницький завод будівельних матеріалів». Директор ТДВ Олексій Кривдик, чесно кажучи, радіє тим чергам. Бо, якщо стільки бажаючих придбати твою продукцію, то значить завод процвітає, має своє ім’я, визнання, своє клеймо та марку. А ще — своїх постійних клієнтів.

Для Хмельниччини цукроваріння така ж важлива галузь, як для латиноамериканських країн виробництво кави, для скандинавських – рибних консервів, а для південноєвропейських – виноробство.
Солодкий продукт уособлює собою благополуччя. Він асоціююється в нашій уяві зі святом. Насичує організм енергетичними вуглеводами, приємний на смак і піднімає настрій. Дозволити собі споживати ласощі і варення можуть люди навіть незаможних верств. Для цього головний їхній інгредієнт – цукор має бути якісним і дешевим.
Таким, наприклад, як продукт Старокостянтинівського цукрового заводу. Нинішнього року підприємству виповнюється 120 років. Значна частина його історії пов’язана зі славнозвісною династією Співаків.

Перша частина матеріалу, в якому даються відповіді на запитання, що цікавлять читачів, друкувалася у «Подільський вістях» (№ 33) від 2 серпня цього року. Сьогодні пропонуємо вам його закінчення.
 Отже, продовжуємо розмову: усі тонкощі субсидійного процесу роз’яснює начальник управління соціальних гарантій, компенсацій, моніторингу пільгового забезпечення та у справах сім’ї департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Вадим МАРУНЯК.

Вже й не знаємо, кому виливати свій біль, до кого кричати про допомогу. Складається враження, що сильні світу цього як хочуть, так і крутять простими людьми, бо нас ніхто не чує і знати не хоче. Судіть самі. Жителі нашого села Кривовілька та й значної кількості сіл Теофіпольського району здавали молоко у «Перший національний кооператив», що в місті Шепетівка. Те молоко дається нам пекельною працею, жили рвемо, таскаючи гної, заготовляючи сінаж і т. д. «Паничі» ще солодкі сни дивляться, а ми вже в хліві худобу обходимо, доїмо. А як інакше в селі прожити?! Тільки корови нас сьогодні й рятують.

Смерть обирає кращих? Тих, хто її, як і ворога, не боїться, хто стає на захист батьківщини, своїх рідних — мужньо, у повний зріст... Але смерть несправедлива — чому вона забирає молодих, у матерів — синів, у маленьких діток — батьків?.. Чому?! Бо це війна, скажете? А чому і далі триває ця війна, неоголошена, підступна, стократ усіма проклята? Чому досі повертаються додому наші у хлопці у трунах, і розриваються від горя материнські серця й помирають разом з їхньою дитиною...

...

Після серії смертоносних ДТП влада виводить на дороги військових.

Перша столиця нашої області продовжує неприємно вражати вкрай низький рівнем зарплатні зі своїм середнім рівнем заробітної у 5,9 тисячі гривень у першому кварталі. За даними головного управління статистики у Хмельницькій області, Кам’янець-Подільський не тільки посів останнє місце серед міст обласного значення, а й відстав від багатьох районів. Не будемо порівнювати з однойменним районом, бо там працює цементний завод, але місто над Смотричем програло «зарплатну гонитву», до прикладу, Віньковецькому, Волочиському, Городоцькому районам. Місто згадували на черговому спільному засіданні обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення та тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат неодноразово. Але головний привід – зарплатні борги у Кам’янець-Подільській міській стоматологічній поліклініці.

Коли чую «зелена енергетика», мимоволі хапаюсь за гаманець: гарячково перераховую, чи вистачить коштів заплатити за електрику. Бо такого божевілля із ціною на електроенергію з відновлюваних джерел, як в Україні, ніде не коїться. Так, «зелений тариф» на рівні приблизно 15 євроцентів відповідає середньому європейському рівню, але ж ніде «відновлювальна електрика» не коштує у десяток разів більше за традиційну (про це докладніше далі). Захмарні, економічно необґрунтовані тарифи на енергію сонця, вітру, біомаси призвели, з одного боку, до буму в цій сфері. А з іншого — до отримання надприбутків бізнесом та суттєвого здорожчання електрики для нас усіх.

Відбувся прес-тур журналістів у Ганнопільську та Крупецьку сільські ОТГ, що на Славутчині.

Чим ближче до зими, тим більше українцям допікають думки про субсидію. І тим, хто вперше оформлятиме її, і тим, хто  отримує, й, особливо, тим, кому ця державна підтримка уже не світить. І вони (ті, хто проживає у приватних будинках), покинувши все, запасаються на зиму дровами, дякуючи долі, що грубки у них залишилися ще з колишніх часів...

...

Кілька років тому Віталій Бельдяєв прийшов у медичний коледж з сестрою Інною, яка мріяла стати студенткою. Тоді він і познайомився із Любою Назаренко, котра ще роздумувала над вибором професії. Здавалося б, що ця випадкова зустріч у Хмельницькому так і залишиться спогадом, бо, роз’їхавшись по своїх домівках, кожен занурився у свої клопоти. Закінчивши училище, Люба працювала у приватній пекарні, а Віталія призвали в армію. На початку 2016 року він вирішив продовжити службу, але вже за контрактом.

Мантри у чиновницьких храмах київських високопосадовців про інвестиційну перспективність України вже, мабуть, варто припиняти. Немає поки що тих перспектив — про це свідчать цифри. Не хочеться навіть порівнювати нашу державу із західними сусідами: надто мізерними видаються вклади капіталу на їхньому тлі. Поглянемо на вітчизняні «здобутки». Торік в економіку держави іноземці вклали лише 1,8 мільярда доларів — майже в 2,5 раза менше, ніж позаторік. Але це — півбіди. Біда, що інвестори не тільки заходять, а й тікають з нашої країни. Але про це чиновники і політики мовчать. Найкраще поточну ситуацію з інвестиціями ілюструє інший показник: залучені кошти на одного українця. Що маємо? 925 доларів на людину за підсумками минулого року. Це, звісно, менше, ніж до початку війни. Але менше, ніж у 2014-15 роках, коли на одну особу припадала понад тисяча доларів. Інвестор тікає! Ще один штрих: найбільшим вкладником коштів в Україну є… Кіпр. Як ви вважаєте, цей «промисловий гігант» прагне розбудувати нашу економіку? Чи то українські олігархи, відмивши гроші через цей офшор, повертають їх в країну під виглядом іноземних?
А, думаєте, в області ситуація із залученням іноземного капіталу краща? Її обговорили на засіданні ради вітчизняних та іноземних інвесторів при Хмельницькій облдержадміністрації.

Війна на сході забрала життя ще одного кам’янчанина — старшого солдата, учасника ООС, 35-річного Богдана Блінчука. У середу мешканці міста над Смотричем, побратими провели його в останню путь.

Ворожа куля обірвала ще одне молоде життя. Не стало мужнього чоловіка, щирого патріота, справжнього захисника. У Шепетівці провели в останню путь 41-річного Анатолія Андрощука. Боєць 24 окремої механізованої бригади загинув на Донеччині — «в результаті несумісного з життям поранення грудної клітки» (написано в офіційному документі).

Ця мила сільська жінка приїхала до Хмельницької обласної лікарні у відділення ортопедії та травматології за порятунком від біди, яка так несподівано і невчасно з нею сталася. Готувалася до важливої події — приїзду доньки, котра мала народжувати, і якось схитнулася із табуретки та впала на праву руку. Рука одразу почала боліти і дуже розпухла. Звернулась у Віньковецьку райлікарню. Там встановили перелом і наклали гіпс. Лікар Стасюк запевняв, що все буде добре. Але час минав, а краще не ставало. Знову і знову зверталася до того ж лікаря зі скаргами на біль і малу рухливість розпухлих пальців, і коли той черговий раз сказав, що все нормально, не повірила й поїхала в Хмельницький. Виявилося, що рука складена неправильно, від того сильні болі й відсутність покращення в її моториці. Потрібна нова недешева, з використанням спеціальної пластини, і досить травматична операція, щоб врятувати функціональність правої руки.

До редакції надійшов лист від Полікарпа Микитовича Рижого, 94-річного мешканця Деражні. Пенсіонер поважного віку запитує, чому він не може скористатися пільгою на оплату житлово-комунальних послуг, яка передбачена законом? Адже він і учасник війни, і ветеран праці. Чому йому відмовляють у наданні цієї пільги?
 «Де працівники управління соцхисту взяли, що максимальна сума доходу для пільги становить 2600 гривень? Такого ж раніше не було. Багато пенсіонерів проти цього. Ніби була ця сума раніше, а зараз змінилася? Поясніть, будь ласка, як правильно. І ще, як тепер бути із субсидією?»,— пише ветеран.
 Ми звернулися за коментарем до начальника управління соціального захисту населення Деражнянської райдержадміністрації Тетяни Кравченко. Публікуємо його на сторінках газети, щоб усі інші, кого цікавить це питання, змогли отримати і для себе відповідь:

Чернівецька міськрада заборонила виступати чиновникам під час урочистостей з нагоди Дня знань у школах міста, який традиційно відзначається 1 вересня.

Зима ще не на часі, а дрижаки лише від однієї згадки про неї хапають добряче. На посиденьках, у тролейбусі чи на зупинках тільки й розмов про грядущі тарифи й субсидії, які цьогоріч будуть по кишені далеко не кожному. Тим паче, що про це вже офіційно заявили урядовці. За їх прогнозами, число субсидіантів може скоротитися до третини. З початку року, за офіційними даними, право на таке «благо» від держави втрачають 800 тисяч сімей українців. Як за таких обставин ми будемо виживати-витріпуватися, чомусь не береться прогнозувати ніхто.

З нагоди Дня незалежності України 24 серпня цього року Президент України Петро Порошенко підписав Указ 251/2017 про відзначення державними нагородами найдостойніших українців. Пишаємося, що серед них і наш земляк — Віктор Йосипович Ядуха, голова регіональної ради Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Хмельницької області, давній приятель, передплатник і прихильник «Подільських вістей», керівник ТОВ «Гілея».

На війні бійцям кепсько, а без священиків було б ще гірше. Потреба бути поруч із солдатами, схилити до них небо, як сказав один капелан, була й залишається нагальною вимогою часу. Саме цю місію виконує на передовій і в тилу обпечений афганською війною настоятель храму святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії протоієрей Шепетівської єпархії Української православної церкви Анатолій Вересюк.

На півдні Дунаєвецького району є маленьке село з гарною назвою Чимбарівка. Високі, стрункі тополі ніби охороняють його спокій і затишок. Зелені сади буяють біля кожної хати. А через усе село ростуть вузькою стрічкою лісові дерева, що тут називають Корчі.

У Кам’янці-Подільському нещодавно відбувся фестиваль історичної реконструкції «Остання столиця».

Це щось на зразок скасування кріпацтва 1861 року, коли селянам було надано волю, але не надано землю. Або в 1917 році – скористалися привабливим лозунгом «Землю – селянам», а потім обманули.

4 серпня на стадіоні «Локомотив» у Шепетівці визначився перший володар «Кубка Півночі Поділля». Унікальний футбольний турнір запровадили з ініціативи народного депутата України Романа Мацоли.

Груповий етап чемпіонату області з футболу в першій лізі наближається до завершення.

У Хмельницькому відбувся традиційний міжнародний турнір з футзалу «Кубок Свободи».

Із листопада 1945 року розпочалася спільна життєва стежка подружжя Окуневичів. “У вівторок було свято Михайла, а в неділю весілля відгуляли, – пригадала Ніна Іванівна. – Столи у нас не гнулися від наїдків, як оце нині, та і я одягла буденне плаття, але своєю бідністю не переймалися. Навіть не мріяли розбагатіти, а хотілося разом прожити довіку…”

Нова траса між Львовом і Одесою стане частиною сухопутного маршруту між портами Балтійського і Чорного морів. 

Із «Одіссеї» Гомера світ знає про сирен, які своїм «божественним» співом зачаровували мореплавців. Чотири президенти, які змінилися в Україні за 26 років нашої Незалежності видаються мені такими «сиренами». Що б не відбувалося в країні, у них завжди була одна «пісня»: «Кризу — подолано! Найгірше — вже позаду!» Не був оригінальним у цьому плані й нинішній Президент у своїй промові 24 серпня на Майдані Незалежності. Однак, будучи гарним дипломатом, Петро Олексійович уточнив:
— Про те, що найгірше позаду, можна говорити з упевненістю, щоправда, за умови, що ті, хто за «поребриком», не розпочнуть нову відкриту агресію проти України!
І нічичирк про найголовнішого нашого ворога, який не гірше Путіна і Захарченка з Плотницьким підточують нашу незалежність: Корупцію, Казнокрадство, Користолюбство.

Найголовнішою подією святкування Дня незалежності у Хмельницькому стало відкриття й освячення пам’ятника Героям Небесної Сотні.

У рамках пілотного проекту щодо перерахування коштів на реконструкцію доріг від перевиконання митних надходжень за результатами роботи Хмельницької митниці ДФС до спеціального фонду обласного бюджету перераховано 137 мільйонів гривень.

Хвилюючим патріотичним дійством стало урочисте зібрання лісівників Хмельниччини з нагоди Дня незалежності України та вшанування учасників антитерористичної операції – працівників підприємств обласного управління лісового та мисливського господарства. Воно відбулося в залі Хмельницької дитячої школи мистецтв.

 

Курсанти Національної академії Держприкордонслужби України імені Богдана Хмельницького вкотре зайняли перше місце в урочистому параді на Хрещатику в День незалежності.

Хто пам’ятає, що якихось два тижні тому сказав міністр соціальної політики? Міністр, якого  власне сама посада зобов’язує бути найголовнішим захисником соціально вразливих верств населення? То що ж він мовив? А те, що українці витрачають на їжу половину своїх доходів тому, що багато їдять. І порівняв нас з німцями. За його словами, ціни на продукти харчування в Україні й Німеччині приблизно однакові. Але німці їдять менше не тому, що у них немає можливості, а тому, що, мовляв, така у них культура. Культурніші вони, про здоров’я своє дбають, калорії рахують. А ми, темні й неосвічені, замість того, щоб мідіями чи, на крайній випадок, минтаєм з овочами вечеряти, варениками зі шкварками запихаємося, щедро поливаючи їх сметаною. Або ж смаженою картоплею зі шматком сала і хліба на додачу... Ну що, знітилися уже? Думаєте, як і де б тепер їсти, щоб ніхто вас не бачив?

Воістину по-справжньому святкова й по-родинному затишна атмосфера панувала напередодні Дня незалежності у величезній залі Головпоштамту в обласному центрі. Сім’я поштовиків віншувала неньку-Україну з двадцять шостим днем народження.

Нещодавнього спекотного вихідного дня  в обласному центрі матусі “особливих діток” (з обмеженими фізичними можливостями)  Ольга Мазур та Людмила Сороковська поєднали прогулянку з корисною суспільною справою – перевіряли,  наскільки водії тролейбусів  толерантні до  маломобільних громадян.

Доволі гостра суперечка виникла між комерційним директором ПАТ «Хмельницькгаз» і Старокостянтинівським міським головою Миколою Мельничуком на черговій колегії облдержадміністрації. В своєму виступі, який відповідав другому пункту порядку денного – про підготовку до зими, представник газопостачальника розповів, що найбільші борги за блакитне паливо серед комунальних підприємств мають у Старокостянтинові – 2,2 мільйона гривень та Славуті – 1,7 мільйона. Відповідно мешканці цих міст обмежені в отриманні такої приємної та теплої послуги як гаряча вода. Не платиш – не маєш газу. Така позиція ПАТ «Хмельницькгаз». Позиція міського голови: «монополіст безжальний», «поставив місто на коліна». Здається, наразі це тупикова ситуація: якщо міста області не знайдуть гроші, аби заплатити за свої рідні комунальні підприємства, що використали ресурс, то з газом будуть проблеми. А до початку опалювального сезону лишилося ж лише півтора місяця…

У Хмельницькому відбувся фінальний матч кубка області з футболу.

У  Миколаєві відбувся  міжнародний турнір зі змішаних єдиноборств.

В обласному центрі відбувся  відкритий міський турнір з шахів, присвячений  Дню незалежності України.

Чемпіонат України з футболу в другій лізі в розпалі.

За півроку до початку ХХІІІ зимових Олімпійських ігор в Південній Кореї на турнірі Word Masters у Швейцарії фристайлісти стрибали на воду.

23 серпня на площі перед  Будинком культури, що в центрі села Ленківці Шепетівського району, зібралися працівники сільської ради, культури, педагоги, а також небайдужі місцеві жителі, щоб урочисто відзначити День Державного Прапора. Звучали зворушливі слова з вуст ведучих та читців. Завітали на урочистості і односельці, учасники АТО Віктор Климчук та Віктор Костанецький. Саме їм і випала честь підняти Прапор України. З вітальним словом до ленківчан звернувся радник-консультант Ленковецького сільського голови В. І. Попович, який побажав всім присутнім гордо нести синьо-жовтий стяг по життю.

Таки державний захист (закон про заборону російських фільмів, що діє з липня 2015 року) підштовхнув пробудження кіно українського. Вже до кінця року нам обіцяють 13 свіжих українських фільмів по кінотеатрах країни. Один із них — гостросюжетний історичний кінофільм “Червоний”, загальнонаціональна прем”єра якого відбулася 24 серпня, на День незалежності.

На базі спортивного комплексу Аварійно-рятувального загону спеціального призначення головного управління Державної служби України у Хмельницькій області відбувся кубок України з пожежно-прикладного спорту.

18 серпня, у Вінниці, нагородили 12-х захисників України почесним недержавним орденом «Народний Герой України». Серед них двох хмельничан - Євгена Сломінського (позивний «Халк») та Олександра Пономарьова.

 

Уперше в Новоушицькому районі відбулося незвичне дійство – міжнародний фестиваль часнику. До села Песець з’їхалися часниководи майже зі всіх регіонів України, Криму, представники Чехії та Франції.

Привіт, Україно! Давненько вже хотіла поговорити з тобою ось так, віч-на-віч, як жінка з жінкою. Між нами так багато спільного. Найперше — правічна жага до свободи, незалежності. Вона — в крові, закодована в ДНК, на молекулярному рівні. А таких,  погодьтеся, завжди недолюблювали, цуралися. Очевидно, саме через ці риси нам з тобою катастрофічно не щастить із чоловіками. Але якщо у мене ситуація, як правило, тривіальна: вони, чоловіки, як з’являються, так і йдуть собі з Богом, то з тебе кожен наступний висотує всі жили. Іноді навіть дуже болить і дивує твоя безкорислива й невідомо заради чого самопожертва. Здається: чим більше знущаються над тобою, тим більше ти готова класти до ніг своїх верховодців національних надбань. Чи не так? Ось візьмемо, до прикладу...

...

Якби на початку дев’яностих Галині Карнасевич хтось «напророкував», що за два з лишком десятки років вона буде однією з найпомітніших жителів Городка, активно займатиметься бізнесом, стане роботодавцем і благодійником у багатьох соціальних проектах, вона сприйняла б це не інакше як  епізод фантастичного роману.
Скромна, сором’язлива випускниця Чемеровецького медучилища, яка на той час працювала медсестрою Городоцької райлікарні і разом з чоловіком, водієм цукрозаводу, виховувала двоє малих діток, навіть і думки про таке не мала. Та, мабуть, у житті кожної людини з’являється можливість усе змінити.

Всі об’єднані територіальні громади Хмельниччини працюють  сьогодні у напруженому ритмі.  Адже за рахунок місцевих ресурсів та фінансування держави в них з’явилися реальні можливості  розвинути інфраструктуру сіл, селищ та міст, побудувати водогони, забезпечити повноцінне функціонування шкіл, дитячих садочків, медичних закладів, створити нові робочі місця, тобто  суттєво змінити життя мешканців  на краще.
Тож саме про найважливіші здобутки окремих громад області подаємо коротку інформацію:

Чесно скажу, такого сум’яття у почуттях, здається, ще не відчувала. З одного боку — величезна, на все життя, любов до найріднішої землі — України. З  іншого — невеселі думки, сумніви, які, дивися, уже й у зневіру переростають... Ну, не віриться, не віриться і край, що є у нас перспектива. Що можемо бути впевненими в тому, приміром, що держава захистить і вилікує свого громадянина, якщо він захворіє, до того ж, на важку недугу.
 Що пенсіонери, нарешті, зможуть не злидарювати, а дозволити собі (не відпочинок на морі, ні!) хоча б з’їсти щось смачне  і нормальне, і чоботи нові купити, аби через латки на старих вода ноги не мочила...
 Що молодь наша, закінчивши навчання у вишах чи коледжах, матиме змогу чесно отримати гідну роботу, за яку їй платитимуть  гарні гроші. І вона, молодь, житиме так, як її ровесники за кордоном... Саме за молодих, до речі, й найбільше душа болить та образа пече. Скільки уже їх подалося у пошуках кращої долі за кордон! Чи пам’ятатимуть, що вони — українці?
Коли я опитувала, здебільшого, молодих людей про їхні сподівання на майбутнє, додалося у настрої світліших барв, бо, виявляється, далеко не всі прагнуть покинути рідну землю. А якщо й мандрують у чужі світи, то тимчасово, щоб згодом уже з грішми повернутися додому. Придбати квартиру, розпочати власний бізнес, жити й працювати на рідній землі.

Настав час змінювати життя нації та піднімати українське село. Саме за таким принципом працює підприємство ТОВ «СК Промінь» на території Малоклітнянської, Севрюківської та Ледянської сільських рад Красилівського району. Підприємство живе, розвивається та нарощує потужності. І все тому, що тут роблять конкретні кроки задля покращення інфраструктури сіл та підвищення життєвого рівня мешканців громади.

Хіба знала вона, уродженка Макіївки, що на Донеччині, коли дев’ять літ тому переїжджала до коханого у Хмельницький, що отак-от станеться? Що не спатиме ночами, не в змозі буде їсти-пити від усвідомлення того, що батьки під обстрілами, чоловік на фронті, з багатьма друзями дитинства, ба — навіть родичами, не спілкуватиметься через протилежні переконання…
Юля і двоє діток — чотирнадцятирічна Настя й семирічний Нікіта — з нетерпінням чекають татуся з війни і радіють кожному дзвінку чи розмові по скайпу, а надто — дуже нечастим приїздам татка додому. Кілька днів тому знову провели його — бійця 27 Сумської бригади Миколу Мужичука, з позивним Кіт, на війну після чотирьох днів відпустки. Всією сім’єю побували на Закарпатті. А взагалі об’їздили уже всю Україну. «Чоловік завжди прагнув показати дітям, яка прекрасна в нас Батьківщина, і що не любити її неможливо, — розповідає дружина. — У нас справді, без перебільшення, ідеальна сім’я. Збулася мрія мого дитинства. От тільки оця проклята війна…».

Цього року від липневої спеки плавився асфальт і закипав мозок, врятуватися можна було лише в кав’ярнях з кондиціонерами або у міських фонтанах. На містку через Південний Буг в центрі Хмельницького стояв нетверезий сорокавосьмирічний чоловік, перекладаючи з руки в руку невеличку сумку. Він дивився на річку і бачив воду зовсім поруч, а до міських фонтанів так далеко. Мить — і дядько шубовснув у водоймище.

В Шепетівському літературно-меморіальному музеї Миколи Островського працює унікальна виставка “Борці за Україну”, присвячена живим та полеглим учасникам бойових дій на Донбасі. Зініціювала її створення та втілила ідею у життя науковий співробітник установи Лідія Денисівна Юхимович.

В обласному центрі до Дня пасічника вдруге відбувся триденний фестиваль меду “Медовий Спас”.

Аж ніяк ні президенти, ні прем’єри, ні голови Верховної Ради наповнюють бюджет України. Прості люди, і в першу чергу творці хліба тримають цю державу на своїх плечах.

З нагоди 26 річниці Незалежності України в Кам’янець-Подільській центральній районній бібліотеці члени сучасного творчого клубу «Нота натхнення» провели майстер-клас «Модно бути українкою».

Найбільша кривда — коли народ обезглавлюють, позбавляють його власних світочів, зав’язують очі, відбирають здатність тверезо мислити і поганяють у прірву… Відомо, чому так чинили і чинять — силою чи обманом — загарбники щодо українців: це у нас — райська земля, багата на копалини, ясні зорі, тихі води, молочні ріки, медові береги… І ми, оберігаючи цю святу, Богом нам даровану твердь, не перестаємо самі собі дивуватися: як зуміли, попри ворожі навали, що віками нас плюндрували і нищили, – знову і знову проростати тут могутньою порослю, чіпко тягнутися до сонця і давати плоди…
Дивовижний приклад такого відродження — спалах національного, державного самоусвідомлення у Проскурові під час Української революції 1917-1921 років.

 

19 серпня минув рік, як у зоні бойових дій загинув шепетівчанин Володимир Шевчук (позивний «Різець»). У цей день у місті відбулися поминальні заходи за героєм. Підтримати сім’ю бійця приїхали бойові побратими. А поховали Володимира вторік, у День Незалежності.

Напередодні Дня Незалежності — 23 серпня, Україна традиційно відзначає День Прапора. Про одну із маловідомих сторінок історії утвердження українського стягу йдеться в уривку з трилогії нашого колеги Петра Воробея — «ЗАГРАВА», яку ми пропонуємо нашим читачам.

Рік тому близький до Президента Порошенка голова НКРЕКП Дмитро Вовк звіщував, що тарифи на електроенергію зростуть на 10 відсотків. Ці кошти, мовляв, по суті, компенсанція інвесторам, які придбали активи енергетичних підприємств держави. Хто сплачуватиме? Звісно ж, держава. А точніше, державне підприємство «Енергоринок», яке і розподіляє кошти між виробниками електроенергії. Зрозуміло, що ці фінанси напряму залежать від встановленої собівартості виробленої електроенергії. А, щоб компенсувати інвесторам їх вкладення, тобто законно сплатити відсотки, доведеться збільшити саму собівартість електроенергії.

Щоб увічнити пам’ять про загиблих на фронтах Другої світової війни односельчан, учитель Мокрецької семирічки Ізяславського району Святослав Володимирович Матросов (нині уже покійний) у далеких шістдесятих кропітливо з’ясовував їхні прізвища і домігся на кошти місцевого колгоспу спорудити на території сільського цвинтаря невеликий пам’ятник-меморіал.

За матеріалами документальної позапланової виїзної перевірки головного управління ДФС у Хмельницькій області керівництвом регіонального управління Держпраці накладено майже 300 тисяч штрафу на фізичну особу-підприємця за порушення вимог щодо укладення трудових договорів, оформлення трудових відносин із працівниками та своєчасності виплати заробітної плати і відрахувань з неї.

Консультативна місія Європейського Союзу (КМЄС) передала обладнання  вартістю мільйон гривень поліцейським Хмельницького для покращення кримінальних розслідувань  та більш ефективного  розкриття важких злочинів, зокрема й корупційних.

"Чи можете роз’яснити, які документи мають бути в мене як у власника земельного паю сільськогосподарського призначення, і кому я маю право передавати свою землю в оренду?" Микола СТЕЦЕНКО.

У неділю на майдані Незалежності в обласному центрі рідні, близькі, побратими та небайдужі хмельничани прощалися з полковником Олександром Бойком.

Михайло Михайлович  Коцюбанський народився у 1956 році на Кам’янеччині в селі Панівці. Працював геофізиком у Заполяр’ї,  служив в Афганістані,  був редактором Кам’янець-Подільської телерадіокомпанії  «Подолянин ТV»,  кореспондентом обласної газети «Подолянин»,  міської – «Кам’янець-Подільський вісник», скуштував заробітчанського хліба в Португалії, де також редагував україномовну газету «Міст»;  обіймав посади завідувача відділу внутрішньої політики Кам’янець-Подільської райдержадміністрації, провідного фахівця соціальної служби району.  
Михайло Михайлович  пройшов два  Майдани,  учасник АТО, понад рік зі  зброєю у руках стояв  на захисті цілісності і незалежності України і повернувся до рідної домівки лише після важкої хвороби, отриманої на війні. Нині батька на сході країни замінив його син Юрій.
Писати вірші та прозу почав рано. Друкувався у багатьох місцевих, обласних та всеукраїнських виданнях. Наразі підготував до видання збірку поезій. Бере активну участь у громадському  житті Кам’янеччини. Член Національної спілки журналістів України.

Як же  голосно цокав настінний годинник, аж в голові від нього тенькало. Людмила поволі підвелася з ліжка, зняла його зі стіни і,  вийнявши  заряди, жбурнула  на землю. Їй здавалося, час зупинився. Тож хай і він, отой проклятий, подарований  дітьми на їхнє з чоловіком срібне весілля годинник, теж замовчить. «Це, напевно, той годинник в усьому винен – не можна ж бо таке дарувати», – подумала раптом. Люда  вже третю добу не вставала з ліжка, дивилася в стелю і безперервно  шукала-придумувала виправдання своєму чоловікові,  тій, кого вважала ближчою, ніж  рідна сестра. Вона віднаходила помилки у своїй поведінці,  пригадувала-нанизувала, як пазли, події давніх і теперішніх днів, років… «Яка ж я дурна», – обхопивши руками голову, повторювала, не змовкаючи.  «Мамо, будь ласка, хоч склянку чаю випий, – просила сімнадцятирічна донька, –  ти три дні й скоринки в роті не мала». «Він не дзвонив?» – спитала тихо, не відводячи від стелі очей. Так ніби у тій точці, в котру весь час дивилася, щось є, ніби там, як у кіно, прокручується вкотре, до дріб’язку детально, усе її життя.

Це, звісно, сильно вражає. До глибини самісінького серця, коли, здається, повітря не вистачить. Від почуттів, які тебе огортають, — гордості, хвилювання, тривожної радості... Бо хіба можна спокійно роздивлятися Прапор України, полотнище якого густо списано словами вдячності бійців АТО, їм, учням Лісоводської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів?

Збірна України в Будапешті на чемпіонаті світу з водних видів спорту виборола дев’ять нагород. В активі нашої команди  два «срібла» і сім «бронз». Вперше за останні десять років українські плавці виграли нагороди на чемпіонатах світу.

Через фінансові проблеми багатьох команд групи «А» черговий тур чемпіонату України з футболу в другій лізі вийшов урізаним.

Відбулися півфінальні матчі-відповіді кубка області з футболу.

У шостій спартакіаді ветеранів спорту сусідніх міст і селищ  взяли участь команди з  Полонного, Шепетівки,  Понінки, а також гості з Першотравенська Житомирської області.

 15 серпня, в рамках чергової ротації, виконувати свій військовий обов’язок на Схід відправилися бійці 48-ї окремої інженерної бригади. Провести захисників прийшли рідні, друзі, представники міської влади.

 Російська Федерація продовжує нарощувати військові потужності біля кордону України. Йдеться про спільні стратегічні навчання Збройних сил Росії та Білорусі «Захід-2017».

«Купи, дитино, яблучко чи он, часничку візьми! А петрушки до борщу не треба?» — уже навздогін, з такою надією у голосі, перебираючи старечими потрісканими від важкої праці руками сяку-таку городину, охайно викладену на фанерному ящику прямісінько на асфальті, поблизу тролейбусної зупинки, просить згорблена старенька бабуся. Якось зніяковіло відповідаєш: «Дякую, у мене є». Та, проходячи повз, чомусь почуваєшся винною… Бо чітко розумієш: не від доброго життя печеться вона тут на палючому сонці, мокне під дощем, і, тупцюючи на одному місці, намагається зігрітися взимку на морозі. А хіба вона така одна? «Покращення життя вже сьогодні» змусило чимало вкраїнських пенсіонерів на старості літ не подорожувати, як їхні закордонні ровесники, а стати комерсантами. Бо інакше — просто не виживеш! А як?

Міністерство фінансів України планує до 2020 року скоротити кількість отримувачів стипендії до 15 відсотків. Такі сумнівні ініціативи нещодавно озвучив заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

14 серпня авторитетне американське видання «The New York Times» опублікувало матеріал під заголовком «Північнокорейський ракетний успіх пов’язаний з українським заводом». В матеріалі йдеться про те, що останні успішні випробування міжконтинентальних балістичних ракет в КНДР стали можливими завдяки ракетним двигунам українського виробництва (йдеться про «Південмаш»).

На березі Дністра в Новоушицькому районі традиційно відбувся чемпіонат області з класичного жиму штанги за підтримки селищного голови Олега Московчука. У змаганнях взяли участь 80 спортсменів.

Як відомо, 13 липня 2017 року Верховна Рада України прийняла в першому читанні урядовий варіант пенсійної реформи. Тобто за основу прийнято проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (№ 6614).
Законопроект пропонує зміни до 32 законодавчих актів. Деякі положення запрацюють вже з 1 жовтня 2017 року, зокрема, збільшення пенсії для теперішніх пенсіонерів. Ще низка суттєвих змін запрацює з 1 січня 2018 року. А загалом реформу планують поступово впроваджувати протягом 10 років. Наразі поки що немає основного документа, його ще не оприлюднили. Втім, на сайті уряду можна знайти презентацію відповідного законопроекту, в якому перелічені основні зміни.
Про те, які ж саме зміни пропонується внести до пенсійного законодавства, ми ведемо мову з начальником головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області Ольгою ЗАЯРНЮК:

Про негаразди в нашій медицині багато сказано, здається, що тут уже додасиш, але коли стикаєшся з ними особисто, то не можеш стриматися, щоб з кимось не поділитися.

Один письменник писав: «У нашому ненадійному світі немає нічого вже досягнутого і більш крихкого, крім довіри».
Отож довіра до нашого уряду падає катастрофічно. Обіцяли замінити собою глашатаїв-регіоналів, — прийшли до влади та й оті обіцянки на покращення замінили підвищенням тарифів на опалення, зростанням цін на продукти харчування, на проїзд у транспорті тощо. А медицина... Не дай Боже захворіти.

Понад 80 підприємств Хмельниччни отримали 1270 сертифікатів EUR.1 для прискореного експорту товарів до Європи.

«Що для вас означає бути лідером?» — цікавиться арт-терапевт Валентина Бас. Охочих поділитися думками багато: «Бути собою», «Завжди мислити оптимістично», «Вести за собою людей, вмотивовану команду», «Не керувати, а скеровувати», «У якомусь сенсі випереджати свій час». Саме з такого діалогу розпочалися навчання у рамках українсько-польського проекту обміну молоддю «Лідери в дії», ініційованого Фондом «Зміцнення громад». Двадцять молодих людей з України та Польщі — представники організації Fundacja Bonum et Sapientia і активні шепетівчани — протягом п’яти днів навчалися, обмінювалися досвідом, обговорювали аспекти українсько-польських відносин та закладали фундамент плідної міжнародної співпраці.

Коли, понад вісім років тому, Маринка з’явилася на світ, то була небажана не лише для своєї матері, а й бабусі. А нині жодна з них не уявляє життя без дівчинки, яка стала яблуком незгоди між рідними жінками.

Ох і не хочеться, аби канікули закінчувалися! Влітку діти розслабляються, відпочивають, отримують величезне задоволення від життя, у якому нема безкінечних уроків.

Минулого тижня у Хмельницькому відбулися громадські слухання, на яких  йшла мова про  умови та порядок проведення конкурсу  перевізників. Адже, за планом, у місті повинна суттєво зменшитися кількість малогабаритних маршруток — їх з часом замінять автобусами великої пасажиромісткості. Планується, що маршрутки курсуватимуть лише у віддалених мікрорайонах.

Старенька хатина ховалася в густих кущах бузини. Від вулиці до неї звивалася змійкою вузенька стежечка. Подвір’я було захаращене сміттям, очевидно, ніхто не докладав рук, аби навести тут елементарний порядок. Під дверима, котрі фарби не бачили років з двадцять, сидів собака. Він шкрябав лапою по одвіркові, жалібно скавучав. Бідолашний був голодний вже кілька днів. Та попри все, пес ще мав надію щось перехопити в тій господі. Як-не-як він чимало літ був вірним слугою хазяїнові.

Ніяк  не змогли проїхати мимо чепурної оселі, на околиці села, аби не зупинитися. Вабило рукотворне диво – дерев’яна конячка, яка тягне підводу з їздовим, а біля нього примостився ще й песик. Закортіло  дізнатися, хто ж доклав рук, зумівши  так правдиво передати красу й напругу сільського  життя. Проте  на подвір’ї будинку нікого не побачила.

На межі хиткого миру відзнімковані враження весної подорожі до славетного Кам'янця-Подільського.

Коли людина патякає щось недоладне, недоречне, то в народі кажуть: вискочив як Пилип з конопель. Днями таку дурну вихватку зробив на телебаченні міністр соціальної політики України Андрій Рева,  колишній армійський замполіт, а нині один з батьків майбутньої драконівської пенсійної реформи. Він бовкнув  буквально таке: «Українці витрачають на харчові продукти 50 відсотків своїх доходів, а німці лише 14, це тому, що німці їдять менше,  ніж українці».

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ФОП Цибульського А. В. (м. Хмельницький) на 21 тисячу гривень за антиконкурентні узгоджені дії, які призвели до спотворення результатів торгів.

Днями Ярмолинецький районний центр культури і дозвілля врочисто відзначив тридцятиріччя.

Унікальне Кам’янець-Подільське державне підприємство «Науково-технічний комплекс «Завод точної механіки» у ці серпневі дні  відзначає свій  21-ий рік заснування. Усі ці роки завод  працює для зміцнення обороно-
здатності України. В нинішній особливий “напіввоєнний” період трудовий колектив зброярів потроїв обсяги виробництва з випуску та модернізації аналогів  радянських зразків озброєння,  ланок  до снарядів та патронів різних типів  і калібрів, магазинів до автоматів Калашникова, всіх видів патронних коробок, кулеметних стрічок, запасних інструментів  до кулеметів КТ-7,62 та КТ-12,7, автоматичних гармат  калібру 30 мм ЗТМ1 та ЗТМ2.

Неодноразово у пресі з’являлась інформація про появу «несанкціонованого» львівського сміття на узбіччях доріг, в придорожних лісосмугах, поблизу багатьох населених пунктів країни. Й ось у перших числах серпня дві купи побутових відходів з’явилось на території колишнього аеродрому на Ізяславщині. Те, що сміття саме зі Львова, жодних сумнівів не викликало. Адже за наявними в ньому чеками з магазинів, накладними львівських фірм, записками із львівськими адресами, пакуваннями служб доставки цей факт повністю підтверджується. Першого разу автомобілям вдалось без перешкод вивантажити непотріб і зникнути. Після такого «успіху», у ніч із 6 на 7 серпня фури з львівським сміттям знову з’явилися на території району. Але цього разу безслідно зникнути їм не вдалося.

У зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» проводиться організаційно-правова робота щодо реалізації Програми житлових субсидій з урахуванням прийнятих змін.

До «Подільських вістей» звернулася 70-літня пенсіонерка з села Сокиринці Чемеровецького району Віра Василівна Дроздова.
«У 1971 році ми з чоловіком почали будувати хату. Звернулися до сільської ради з проханням надати ділянку, де було вільне поле, однак нам сказали, що це державний масив і сільрада не має права розпоряджатися цією землею.  Ми знайшли хазяїв, які тримали цей город, які погодилися поступитися нам клаптиком землі. Будували хату самі, ні з боку чоловіка, ні з мого, ні від держави допомоги не мали. Чоловік жив із мачухою, а я без батька, тож будувалися удвох — своїми силами. Під горою вручну збирали камінь, щебінь. Чоловік працював трактористом. Помаленьку самі й побудувалися. Виховали у тому домі двох доньок. З чоловіком разом прожили 47 років, та у 2015 році він помер. Хата була записана на нього і зараз я, виходить,  не маю на неї права. Аби переоформити житло на себе, потрібні чималі гроші. Пенсія в мене 1500 гривень. Я хворію, тож куди йдуть усі гроші пояснювати не потрібно. У мене питання: кому і за що я маю платити гроші, якщо у той час нам ніхто не допомагав і ніхто не питався,  за які кошти ми будувалися?»

Можна скільки завгодно нарікати на безгрошів’я, владу чи важкі часи. А якщо  просто взятися дружно і зробити добру справу для громади — власне, для самих себе?

Вишивка – наша  національна святиня, символ, який несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь.
З метою популяризації національного символу бібліотечні працівники району ініціювали проект «Віньковеччина вишивана», метою якого стало відображення карти району за допомогою вишивки та створення справжнього символу єдності та генетичного зв’язку поколінь, любові і вірності прадавнім традиціям.

Приємна звістка надійшла з  фінського міста Тампере де відбувся чемпіонат світу зі спортивної боротьби.

Відбулося ще два тури чемпіонату України з футболу в другій лізі.

Відкритий всеукраїнський турнір з кікбоксингу «Кубок Чорного моря» зібрав у місті Южному Одеської  області 260 учасників з десяти областей.  
Антоніна  Осецька — першокурсниця економічного факультету Подільського державного аграрно-технічного університету   (м. Кам’янець-Подільський) стала чемпіонкою  серед юніорів у розділі кік-лайт у ваговій категорії  60 кілограмів.

У селищі Дунаївці обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»  спільно з місцевим осередком центру провели масовий захід у рамках всеукраїнської акції «Олімпійське літо».

Чемпіонат області з футболу в першій лізі набрав розгін. Приємно, що  аутсайдери заворушилися.

Карантинний пункт діє поблизу свиноферми в селі Коров’є Теофіпольського район. Саме там вогнище інфекції.

Cтало відомо, що у вересні місяці на території Білорусі поблизу кордону з Україною пройдуть спільні військові навчання збройних сил Білорусі та Російської Федерації під назвою «Захід – 2017». З метою адекватного реагування на дії агресора Генеральним штабом Збройних Сил України було прийнято рішення створити призовну кампанію військовозобов’язаних та резервістів на навчальні збори. 

Загострення економічної ситуації породжує нові види шахрайства. Шахраї знайшли новий спосіб крадіжки грошових коштів в українських громадян. Як виявилося, тепер під приціл зловмисників потрапили SIM-карти українців.

Україною мандрує Всеукраїнський мистецький проект «Спільне бажання мільйонів сердець збудує щасливу країну». 

Слідство військової прокуратури Західного регіону загубило єдину непошкоджену гільзу з місця злочину з ознаками ідентифікації. За нею можна було визначити, хто і з якої зброї вбив мітингувальників біля Хмельницього управління СБУ 19 лютого 2014 року.

До цієї публікації мене спонукали непрості життєві шляхи, а точніше — їх завершення, двох моїх колишніх сусідів по колишній найманій квартирі.
Трохи подробиць про них, уже небіжчиків, розповіла днями ще одна мешканка того будинку, яку випадково зустріла на вулиці.

Спочатку було слово — гласить Біблія. Нехтування цією істиною, як показує життя, приводить до непоправних утрат, бо хто знає, якби в Україні всюди пам’ятали цю істину, то, може, не скидалися б ми тепер усім миром на бронежилети для наших захисників на сході. Бо коли бронежилети захищають тіло, то СЛОВО, у тому числі газетне, друковане, береже душу. І дуже приємно, що на Хмельниччині, зокрема депутати Ярмолинецької районної ради, це добре розуміють.

Продюсерський центр «Гармата» та Союз молодих кінематографістів України оголосили про збір коштів на створення першого художнього фільму про справжнього героя війни під назвою «За Україну, за її волю!». Це історія бійця 8-го полку спецпризначення Романа Матвійця, який родом із села Хорошів Білогірського району.

Медична. Судова. Освітня. Пенсійна реформи. Набрали собі надзавдань народні депутати повні шухляди. Та де їм дати лад таким складним проблемам, якщо вони не здатні розібратися в такому, здається, простому питанні як пільгові перевезення. Для цього не треба приймати пакети законів, виписувати кодекси — прийміть закон про адресну допомогу та й дайте спокій і людям, і перевізникам, і місцевим владним структурам. Ні, вони прагнуть вергати глиби, а до простого руки ніяк не дійдуть. Роками законопроект про адресну допомогу десь припадає пилом, бо нардепи втягнуті в максі-реформи — медичні, освітні тощо, де їм перейматися такими «дрібничками» як пільги електорату.
Між іншим, адресна допомога — простий та справедливий спосіб вирішення питання з перевезенням пільговиків. Бо скільки вже разів писали: сільська бабця, може, й не бачила того тролейбуса, але ж має право на безкоштовний проїзд у транспорті. Натомість містяни, часто-густо й без потреби, катаються в громадському транспорті, використовуючи свої привілеї. Справедливо було б грошима дати пільгу всім? І містянам, і селянам? Безсумнівно! Але наразі цих пільговиків, як шарик від пінг-понгу, бумкають туди-сюди: від перевізника до місцевої влади. Їдеш — не їдеш. За гроші — безкоштовно. Знову редакція має скаргу щодо перевезень. Цього разу до нас звернувся мешканець Деражнянщини Полікарп Олександрович Тимофєєв.                                              

Росли собі дерева. Довго росли. Мабуть, півстоліття, якщо зважати на розмір. Місце вони собі обрали не дуже вдале. Але, що з них узяти. Хоч живі, але нерозумні істоти. Штук п’ятнадцять-двадцять було їх. А затиснулися деревця на клаптику десь сто-двісті метрів квадратних розміром. Між зупинкою «Насолода» з супутніми кіосками, двома магазинами та проїздом до будинків на Курчатова. Звісно, люд хмельницький протоптав стежину по діагоналі міні-скверу, яку давненько вже заасфальтували. Й усе гаразд було. Ніхто не звертав собі уваги. Дерева — то дерева. Стежина — то стежина. Але прокинулася в когось дизайнерська сверблячка…

Під Волновахою у Донецькій області загинув боєць-контрактник Володимир Швець із Городоччини.

Проект «Соціальна апітерапія» для реабілітації воїнів АТО відтепер реалізовується в селищі Антоніни, що на Красилівщині. Започаткував його Український кооперативний альянс за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща в межах програми «Польська допомога», фонду «Зміцнення громад» та Європейської соціальної академії.

У кожного з нас  —  своя історія життя, вибору, долі. Хтось із дитинства обирає один шлях і прямує ним усе  життя, хтось повертає назад саме тієї миті, коли до омріяної мети залишається лише  кілька кроків. Хтось іде за мрією, а інший підлаштовується під реальність, для когось труднощі – це лише шанс, аби стати сильнішим та витривалішим, а дехто готовий зійти зі  шляху при перших тернових чагарниках. Кажуть, доля  всміхається тим, хто йде за мрією, долаючи  всі перешкоди.
 Саме про людину, яка живе в цілковитій гармонії серця та розуму,  не зраджує своїм мріям,  використовує усі шанси, які дарує життя, наша розповідь.

Запровадження безвізу, що й казати, таки пожвавило рух подолян до Європи. Хто у подорож, хто на якусь короткотривалу роботу  — нині  за кордон їде таки чимало люду.
Як, власне, можна добиратися з нашого обласного центру до європейських міст? Скільки це коштує? Наскільки зручно?

У другому колі чемпіонату області з футболу в першій лізі ситуація стає більш інтригуючою.

У болгарській столиці Софії відбувся чемпіонат Європи з боксу серед жінок ( молодь та юніорки).
До складу збірної України входили дві подолянки. Представниця Хмельницької ДЮСШ-2 «Авангард» Анастасія Лісінська блискуче виступила у ваговій категорії 51 кілограм. Вона почергово перемогла трьох суперниць. І лише у фіналі поступилася господарці змагань. Отож у нашої землячки – срібна медаль.
Кам’янчанка Олександра Безродна у вазі 48 кілограмів  у рівній боротьбі програма датчанці  в 1/8 фіналу й припинила боротьбу.

У польському місті Вроцлав відбулися Х Всесвітні ігри. Українська збірна повернулася додому з 25 медалями, з них 10 – найвищого ґатунку. Вона увійшла до когорти найсильніших команд із 112 країн-учасниць. П’яте загальнокомандне місце – це найкращий результат за весь час участі української команди у Всесвітніх іграх.

…Руки тремтіли, думки не тримались купи, все тіло міцно стиснуло в своїх лещатах важке похмілля. Випити немає... Тоді, хоча б поїсти… Порожні каструлі, банки, сковорідки змовились проти нього і, здається, мовчки знущалися. Черговий напад алкогольної чуми відступив, а їсти нема що. Ледь не втрачаючи свідомість, нахилився під стіл, там у залізному відрі побачив лушпиння від бараболі. Добре, що є сірники, цигарки, дрова.  За декілька хвилин веселі вогники побігли в грубці, почала грітися сковорідка з краплиною олії на чавунному дні. Він дістав лушпиння й рішуче жбурнув на сковорідку – буде сніданок. У його самотній хаті, що стоїть край села під лісом, з’явився дух, пішло тепло, запахло смаженими обрізками з картоплі, почало жевріти життя. Микола раптом відчув себе тверезим,  тож замислився: а скільки триває пиятика?  Мозок за секунду видав результат – 15 років!  З тих пір, як поховав матір. Працюючи на пилорамі – горілка майже кожен день. Топорисько, сапка, стілець, лавка, труна, це все в декалітрах – тверда валюта.

Хто ми і що ми? На це одвічне питання шукає відповідь відомий український письменник, майстер сатиричного жанру Євген Дудар.

4 серпня Національна поліція відзначала два роки своєї діяльності.  Хмельницькі правоохоронці  проводили святкування під відкритим небом в парку імені Шевченка. Попри нестерпну спеку, на свято до поліціянтів завітало чимало містян і гостей обласного центру.

Знайома кепкує з недолугої владної політики в економічній сфері: «Я схожа на Буратіно, аби їм свої сольдо віддавати? А вони мені що навзамін? Три скоринки хліба? Не хочу я офіційно працевлаштовуватися! Не буду сплачувати податки! Хай жаба їм цицьку дасть! Спочатку зробили з нас усіх жебраків — подивіться на їхні тарифи, а потім захотіли, аби я ще платила. Дзузьки! Нехай награбоване віддають мені у вигляді субсидії. Навіщо я легально працюватиму, аби допомогу зрізали? Краще так: вони пограбували мою родину, то нехай трохи відшкодують через субсидії».

Минулої суботи на військовому кладовищі біля пам’ятного знака невинно репресованих відбувся мітинг-реквієм, приурочений початку Великого терору.
Саме 5 серпня 1937-ого сталінські енкаведисти розпочали секретну операцію по винищенню так званих «антирадянських елементів».

Нещодавно   на засіданні оргкомітету   в Старосинявській селищній раді, яке провів голова об’єднаної територіальної громади Віталій Едуардович Здебський, обговорювали план проведення заходів, присвячених 26-й річниці Незалежності України.

Першого серпня поблизу села Новозванівка, Попаснянський район  Луганської області, загинув кам’янчанин, боєць 8-го окремого мотопіхотного батальйону 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади Збройних сил України Ростислав Доброшинський. Куля снайпера пробила легені, і через 40 хвилин воїн загинув.
 Ростислав закінчив Кам’янець-Подільську ЗОШ №15 у 2012 році,  навчався у місцевому училищі.  З 2015 року служив за контрактом у Збройних силах України. Під час боїв біля села Мар’їнка Донецької області отримав  контузію. Після лікування повернувся у зону бойових дій. З травня 2017 року воював у районі Попасної.
Двадцятирічного воїна  поховали на Алеї Слави. Вічна слава Герою!

Виконанням рішення суду та рішень інших органів (посадових осіб) завершується процес захисту майнових та особистих немайнових прав громадян і юридичних осіб шляхом їх фактичної реалізації у порядку виконавчого провадження, встановленого законом. Одним із дієвих засобів примусового виконання рішення суду та рішення інших органів (посадових осіб), визначених законодавцем, є звернення стягнення на майно боржника.

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало київські ТОВ «АЛЬФА НВП» і «Номінал-клапан «ДИСК» загалом на 70  тисяч гривень за антиконкурентні узгоджені дії, які призвели до спотворення результатів торгів.

30 липня світова спільнота відзначила Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Саме цього дня в 2014 році Організація Об’єднаних Націй започаткувала таку традицію, аби підвищити поінформованість громадськості про цю глобальну проблему й привернути увагу до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохотити людей активно допомагати й протидіяти цьому злочину.

Було дуже холодно і страшенно хотілося їсти. Грудневої ночі 1944-го, змоклий до нитки, він все далі заглиблювався в невідомий ліс на території Німеччини та весь час міркував, як не збитися з курсу. Десь тут сновигають диверсійні групи ворога, десь тут пробиваються до своїх недобиті фашисти, виходячи з оточення, і саме тут, він, вісімнадцятилітній Петро Іваніцький з Віньковеччини, повертається зі штабу полку в штаб армії. Дві години тому комполка дав йому цей пакет, автомат ППШ, запасний диск з патронами, а ще – важкий протигаз, вивів із землянки, показав рукою напрямок і сказав: «Тобі туди».

«Фестиваль футболу 3х3» - головний спортивний проект року в Хмельницькому.

Четвертий тур чемпіонату України з футболу в другій лізі викликав в уболівальників Хмельниччини надію й розчарування.

У першій половині 18 століття  після  нищівної турецької руйнації Кам’янець   розбудовувався швидкими темпами.  В  готично-ренесансний  стиль забудови міста впліталися елементи барокко.  Оскільки Новопланівський міст побудували  лише   в другій половині 19 століття, то головний в’їзд у місто  був  тільки  з  боку замку. Відтак  легко    можна уявити перше враження подорожнього  чи завойовника, які підходили  до Кам’янця.  Ранішньою порою місто виринало,  немов  марево у легкій димовій завісі.  На узвишші  грізно  поставав  страж  земель подільських – замок,  дивували скелясті урвища глибокого  каньйону,  позолочені куполи  численних церков, костелів, монастирів.

Як відомо, усі люди поділяються на кілька категорій. Перша, це ті, що вміють працювати і самовіддано трудяться. Друга — ті, які не вміють працювати, але вчать інших, як це робити. Третя, які не вміють ні працювати, ні вчити, зате настирливо вчать, як треба вчити. І четверта, які не вміють ані працювати, ані вчити як вчити. Такі стають політиками.

За інформацією   ГУ ДСНС України у Хмельницькій області, 29 липня  у річці Дністер в районі села Грушка Кам’янець-Подільського району втопився   19-річний  громадянин. Трагедія   сталася на очах у компанії відпочивальників.

Навіть попри нинішні захмарні ціни на блакитне паливо, люди не лише не відмовляються від нього, але й за можливості продовжують газифікуватися. Як от, до прикладу, на Славутчині. Днями пуск газу відбувся в селі Головлі. Що й казати, подія для людей довгоочікувана і дуже бажана, бо, переконані, саме це дозволить селу жити й розвиватися.

Любов до землі керівнику агропідприємства «Агроінвест» із села Ліщани Ізяславського району, депутату обласної ради двох скликань і заступнику голови постійної комісії з питань сільського господарства та земельних відносин Хмельницької обласної ради Петру Миколайовичу Павлюку прищеплена його батьками – потомками споконвічної родини землеробів із самісінького дитинства.

Нині промисловість краю виглядає доволі жалюгідно. Й статистика стверджує, що зростання практично немає (1,8 відсотка за перше півріччя хіба гідний показник?), і очі, спостерігаючи занедбані приміщення колишніх будівельних гігантів, бачать, що не все гаразд. Справді, нинішні заводські цехи значної мірою або стоять облуплені, з фанерними шибками, або взагалі без них, світять розореними нутрощами, у кращому випадку — прихистили напівлегальні швейні цехи. Є, звісно, винятки, але погоди вони не роблять. Менше п’ятдесяти тисяч, зайнятих у промисловості в усій області, — ганебно низька цифра. Десяток-другий тисяч людей, який займаються виробництвом в обласному центрі, що налічує приблизно 270 тисяч мешканців, — теж сумний показник. Саме тому міська влада одним зі стратегічних напрямів розвитку Хмельницького визначила створення індустріального парку. Навесні, на Форумі економічного розвитку, про це було голосно заявлено, а нині вже зроблено перший крок: на липневій сесії міськради прийнято рішення (вибачте за складне бюрократичне формулювання) «Про надання юридичній особі дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки». Якщо простіше — розпочався процес створення індустріального парку «Хмельницький». Більш докладно про парк, кроки з його створення, терміни, перспективи та преференції для виробничників ми поспілкувалися з заступником Хмельницького міського голови Володимиром ГОНЧАРУКОМ.

У кожній країні свої нюанси судочинства. Кожна держава має свою специфіку взаємодії між третьою — суддівською та четвертою — мас-медійною гілками влади. Згадуєте, до прикладу, американські фільми чи новини з суду Сполучених Штатів? Там немає фотографій чи зйомок процесу — лише малюнки. В США досі дозволено лише робити портрети «художнім штибом», а не знімкувати. Або нідерландське судочинство. Відразу пригадується Гліб Жеглов і Володя Шарапов, коли Висоцький сховав кримінальну справу, що необачно забув на столі Конкін. У Голландії  суддівські матеріали не ховають до сейфу, вони відкрито лежать на спеціальних стелажах у судових фойє. Та й за розмірами судова документація кардинально відрізняється від української — все коротко, чітко та компактно. Про це розповіла помічник судді Апеляційного суду Хмельницької області Юлія Салдан, яка нещодавно виграла конкурс і в складі української делегації побувала на стажуванні в Нідерландах. До речі, за її словами, в кожному голландському суді є прес-кімната, в якій представники засобів масової інформації можуть отримати всі необхідні коментарі щодо резонансних (та й не дуже) справ. Ми про таке наразі лише мріємо, проте останнім часом ситуація у стосунках судді-преса, здається, зрушила з місця.

«Доброго дня, пане міністре. Звертаюся до Вас по допомогу, бо інших методів  примусити батька нашої дитини сплачувати аліменти не знаю. За 4 роки з дня народження дитини ми отримали від нього допомогу лише кілька разів. Всі мої умовляння і благання зважити на те, що це його дитина ніяк не подіяли. Допомоги ми так і не дочекалися. Скажіть будь-ласка чи є можливість примусити колишнього  чоловіка сплачувати аліменти і компенсувати нам ті кошти, які не були сплачені за ці роки? З повагою, Любов З.»

Депутати обласної ради та громадськість майже рік чекають на результати розслідування правоохоронцями діяльності комунального закладу  «Центр організаційно-господарського забезпечення закладів освіти». І не просто чекають, а вимагають від обласної ради детального розгляду цього питання — аж до ліквідації названої структури як «корупційної прокладки». В чому ж суть?

На подвір’ї зустрічає мене мила й жвава жінка, яка сама хазяйнує. Хоча їй, Марії Юхимовій, 93 роки минуло, але поважні літа не стали для неї тягарем. Жінка не приховувала свого здивування, коли мене побачила, бо вже й не сподівалася, що хтось із газети, яку читає, до неї загляне. Сама про своє життя збиралася написати у редакцію, але випала їй радість спілкування. Довгожителька з села Карачіївці, що на Дунаєвеччині, часто розмовляє поетичними рядками, складає вірші й співає пісні про своє нинішнє життя:

У селі Мигайлівці Барського району Вінницької області зареєстровано спалах африканської чуми свиней. З метою подальшого недопущення занесення збудника хвороби на територію Новоушицького району, необхідно вжити запобжні заходи.
Силами відділу управління Держпродспоживслужби в районі та Новоушицького відділення поліції розгорнуто мобільний пост поблизу села Висілок.

ПАТ «Хмельницькгаз» встановило вже приблизно 170 багатоквартирних лічильників. Якщо відверто, то цей засіб обліку — доволі суперечливе рішення, яке, зрозуміло, й викликало багато галасу  і протестів громадян. Не бажають наші люди обраховуватися «оптом», щоправда, й індивідуальні лічильники не прагнуть встановлювати. От і мали ми безвихідь: значна частина осель споживала газ взагалі безконтрольно, а центральна влада була рішуче налаштована на те, щоб  запровадити стовідсотковий облік. Тому й знайшлися кошти на загальнобудинкові лічильники, хочеш персональний — за власний кошт. Але «оптові» лічильники — справа нова, не достатньо перевірена в ділі. Виникають певні проблеми із показниками, споживачі сумніваються в їхній достовірності. До редакції «Подільських вістей» (а також до керівництва ПАТ «Хмельницькгаз», міської ради та інших установ) звернулися хмельничани зі скаргою на «роботу» загальнобудинкового лічильника. Друкуємо лист, скорочуючи надмір цифр.

Ризикую видатись святотатцем, але скажу:  іноді складається враження, що  деякі  наші політики й можновладці український герб сприймають у вигляді таких собі «грабель» із трьома зубцями, на які можна наступати скільки завгодно і де завгодно! Не біда, якби від того  наступання голівонька  «бо-бо» тільки в чиновників, і не страждав при цьому імідж держави й самих українців. Маю на увазі інцидент із позбавленням українського громадянства Міхо Саакашвілі, про який на минулім тижні не говорив хіба що німий. (Посвячені в «конфлікт» подейкують, що цей жест української влади, зроблений напередодні свята Рівноапостольного князя Володимира, Володимир Володимирович Путін, ну, той самий, що – «Красное солнышко», сприйняв як «подарунок на іменини» від  київської «хунти», позаяк екс-президент Грузії вже десять років очолює список  особистих ворогів господаря Кремля).

Трибухівка – open air
Минулої п’ятниці у селі Трибухівка, що належить до Дунаєвецької міської об’єднаної територіальної громади, вже вдруге відбувся літній фестиваль «Трибухівка – open air». Його організатори — Олександр Мартинюк та ГО «Патріоти села».

Сокирянський  районний відділ  лабораторних досліджень ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України» поінформував населення про виявлення  в річковій зоні Дністра вірусу гепатиту «А». Це викликало тривогу і в сусідів. Відтак  Кам’янецький міський голова Михайло Сімашкевич доручив КП «Міськтепловоденергія» посилити заходи з очищення  води в Кам’янці-Подільському. Посиляться і лабораторні дослідження  дністровської  водиці, яка напуває стотисячне місто.

Певно, відтоді, як через селище Дунаївці проклали залізницю, тутешнім жителям дошкуляє досить серйозна проблема. Адже залізничні колії практично поділили цей населений пункт навпіл: з одного боку — лікарня, школа, дитячий садок, підприємства, з іншого — селищна рада, магазини, пошта та більша частина житлового сектору.

Побачила світ третя книга «Україна — Русь. Українська звитяга» відомого історика і дослідника минувшини, нашого земляка Володимира Білінського. У книзі (останній із трилогії) автор акцентує увагу читачів на наших славних перемогах, яких в українській історії було чимало. На сторінках видання проступають незатерті часом постаті легендарних звитяжців, котрі ще за життя посіли чільне місце в пантеоні талановитих воєначальників-полководців як України, так і світу. Дослід-
ження буде корисним для тих, хто цікавиться правдивим, несфальшованим описом подій давнини. Пропонуємо увазі читачів розповідь про Олексія Береста, опубліковану в новій книзі.                                        

Не вірте! Ніколи не вірте чоловікам, котрі кажуть, що знають про жінок все! Не вірте й жінкам, які це кажуть, бо й вони про себе всього не знають, аж поки не складуться-визріють відповідні умови, чи, як люблять пророкувати втаємничені астрологи, не стануть зірки. І ось тоді… Тоді вони можуть таке вчворити, що не те що наснитися чи привидітися, а навіть примаритися не примариться. Не вірите? Пхе, я вам спробую  довести.

День розпочався буденно. За розкладом.  Як передачі по телебаченню. Микола навів порядок у хліві, наго­ дував курей, налив води Бурану, якого за погану служ­бу кликав Бараном. Однак на це ім’я пес реагує лише то­ ді, коли до нього господар додає ще кілька відомих слів із вуличної лексики. Що не кажи, розумний пес. За такого і в полум’я, і воду та і на виборчу дільницю.

У  Гелетинцях Хмельницького району вулицю Колгоспну перейменували спочатку на Трудову.

Українські веслувальники завоювали чотири медалі (1 золоту та 3 бронзові) на чемпіонаті Європи, який відбувся в болгарському Пловдиві, і посіли восьме місце в медальному заліку.

У Чернівцях  відбувся традиційний турнір зі змішаних єдиноборств серед професіоналів MMA PRO UKRAINE  пам’яті бійця АТО Андрія Василишина. Глядачам було представлено десять боїв, з-поміж  яких    два –  міжнародних.

Відбулися матчі другого попереднього етапу Кубка України з футболу.

На чемпіонаті  Європи зі стрільби з малокаліберної зброї,  що проходить у  Баку (Азербайджан), випускник факультету фізичної культури Кам’янець- Подільського національного університету імені Івана Огієнка Сергій Куліш завоював срібну медаль.
Спортсмен  посів  друге місце у виконанні вправи МГ-6  (стрільба з малокаліберної гвинтівки з трьох положень: лежачи, стоячи та з коліна, 120 пострілів по 40 з кожного положення на дистанції 50 метрів).

У Хмельницькому відбувся відкритий міський меморіал заслуженого тренера України  з  шахів  Олександра   Леонідовича   УЛЬСЬКОГО,   який  довгі   роки      плідно   працював   на   шаховій   ниві   нашого краю.

У мальовничій місцевості поблизу села Стригани Славутського району відділенням НОК України в Хмельницькій області провело відкритий обласний пробіг з участю спортсменів з міст Славути, Нетішина, Шепетівки, Хмельницького, Києва, Ярмолинецького, Красилівського, Шепетівського та Полонського районів.

ДП «Шепетівський ремонтний завод», що входить до складу ДК «Укроборонпром», збільшило обсяг виробництва майже у 4 рази завдяки реалізації програми «Український щит». «За перше півріччя 2016 року підприємство виробило продукції та послуг майже на 92 мільйона гривень. Це на 16,5 відсотка перевищує торішній показник», – повідомив директор заводу Олег Турінський. Працівники заводу виконують роботи із відновлення, ремонту та модернізації техніки для потреб сил АТО з перших днів військової агресії Росії проти України. Виїзні бригади працюють разом із українськими бійцями. Вони забезпечують повернення пошкодженої техніки на передову в максимально короткі строки. На параді військової техніки до Дня Незалежності України у Києві брало участь чимало техніки реставрованої «Шепетівським ремонтним заводом». Пропонуємо вашій увазі підбірку вражаючих фото, з яких можна оцінити якість роботи працівників заводу та порівняти стан військової техніки до і після реконструкції.

Ці щоденникові одкровення письменника 20-40-х років минулого століття Аркадія Любченка наче писані сьогодні: «Україна воскресає… І щоб там не було, а Україна, ставши двадцять п’ять років тому на шлях незалежності, крізь бурі, тортури, знущання і визиск все одно державності не втрачає і тепер починає новий рішучий етап свого ствердження. Геть від Москви!»
Напередодні 25-річчя Незалежності України наш кореспондент звернувся на вулиці до хмельничан сказати своє слово про себе як українця і що їх непокоїть.

Питання легалізації зайнятості та заробітної плати вже втретє за останній час розглядають на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації. Небезпідставно. Бо темпи виведення економіки з тіні на Хмельниччині — черепашачі! Водночас середньомісячна заробітна плата у наших краян одна з найнижчих у державі. У червні вона становила 4305 гривень, коли по Україні цей показник — 5337 гривень. Та й інші показники не менш промовисті.

На урочистості з нагоди 650-річниці з часу першої писемної згадки про містечко Чорний Острів Хмельницького району, які спів- пали з 25-річчям Незалежності України, у Будинку культури місцевого ліцею зібралося чимало людей. Сюди зійшлися та з‘їхалися ті, для кого Чорний Острів — мала батьківщина, а також шанувальники цього населеного пункту, його культурної спадщини.

Хмельницька область не може похвалитися ні найбільшою площею, ні кількістю населення; вона не має велетенських промислових виробництв чи надпотужних агрохолдингів. Головне її багатство – люди! Звичайні пересічні подоляни, але вони талановиті та вигадливі, веселі та оптимістичні. Тому переважно ми найкращі в Україні в усьому тому, що пов’язано саме з людською ініціативою та креативністю. Звісно, є й інші рекорди, де ми найкращі. Отже, погляньмо, в яких сферах подоляни мають загальноукраїнські або й світові рекорди в різні роки за період Незалежності.
Подолянка Ірина Мерлені  стала  першою у світі  чемпіонкою Олімпійських ігор з вільної боротьби серед жінок, що відбулися в Афінах.

І. Виконання доходів обласного бюджету
За І півріччя 2016 року обласним бюджетом отримано 2 370 374,7 тис. грн доходів (з урахуванням міжбюджетних трансфертів), що на 31,4 % або на  566 662,7 тис. грн більше у порівнянні з відповідним періодом 2015 року. Такий ріст пояснюється суттєвим збільшенням обсягу соціальних субвенцій з державного бюджету, зокрема на виплату державних допомог сім’ям з дітьми, пільг та житлових субсидій населенню тощо.

Хмельницьке летовище — хронічна проблема обласного масштабу з присмаком гіркоти. Наш аеропорт, як старий чемодан без ручки: і нести — ніяк, і викинути — шкода. Кожна нова влада області зазвичай обіцяла «врятувати» і «відродити» повітряні ворота Поділля, але все закінчувалося лише заявами.

Кам’янський сільський голова Юрій Волощук — один (є така думка!) з унікальних ветеранів місцевого самоврядування Хмельниччини. Його стаж головування вже нараховує вісімнадцять років! Довіра людей виросла не на пустому місці. За ці роки Юрій Володимирович неабияк розкрив свій організаторський хист. Спираючись на думку громади, він сміливо впроваджував в життя низку корисних проектів, які невпинно покращували добробут односельчан.
Одну із одвічних вітчизняних проблем — «дороги» — голова успішно розв’язує. Із року в рік у приміському селі все більше з’являється добротних шляхів. На сьогодні заасфальтовано їх понад 90 відсотків. Лише торік на це використано 2,5 мільйона гривень, а нині заплановано 1,32 мільйона гривень.
Цьогоріч сільський голова вже облаштував чотири щебеневих дороги на околиці села — в районі, де інтенсивно виростають новозбудовані оселі. Невдовзі буде прокладено новісінький пів- кілометровий тротуар до воріт школи.
Кам’янку газифіковано, прокладено водогін. За рахунок коштів сільської ради здійснюється вивіз сміття КП «Спецкомунтранс» (у 2016 році на ці потреби заплановано витратити 60 тисяч гривень). Після реконструкції електромережі (одних лишень ліхтарів встановлено 300), щовечора вулиці села освітлюються, як у місті.

«Засвітити» своє прізвище у середовищі наукової еліти непросто: потрібні і талант, і наполеглива самовіддача, врешті, дослідницька інтуїція або …гучний скандал. Втім останнє навряд чи можна вважати фактором наукового визнання. Особливо, коли йдеться про громадянську позицію науковця у ставленні до окупованого Криму, влада якого з перших днів анексії розпочала бурхливу антиукраїнську істерію: від закриття українських шкіл, газет, телеканалів — до трощення української символіки і переслідування усіх, хто не сповідує ідей «руского міра».

Командиру матеріально-технічного забезпечення першої танкової бригади Володимиру Юрасюку з Теофіпольщини до дембеля залишалося зовсім мало. Та раптом рідним прийшла страшна звістка – Володимир покінчив життя самогубством. Бійця знайшли повішеним у сховищі для техніки.

Відомому досліднику археологічної спадщини Хмельницької області та України Івану Романовичу Михальчишину — 75.
Іван Романович Михальчишин народився 5 серпня 1941 року  в селі Кривачинці Волочиського району.  Після закінчення 10-го класу в Писарівській середній школі став працювати слюсарем у майстерні Війтовецької ремонтно-технічної станції, ремонтував сільськогосподарську техніку.
Після  служби в прикордонних військах  Іван заочно навчався на історичному факультеті Львівського державного університету ім. І.Франка. З другого курсу навчання вибрав спеціалізацію «археологія», оскільки саме вона відповідала прагненням допитливого студента вивчати стародавню історію. Брав участь в археологічних експедиціях. Результати своїх досліджень стародавньої історії Прикарпаття і Волині він популяризував у газетних статтях та брошурах.  Пізніше, працюючи на посаді завідувача сектору археології Львівського обласного науково-методичного відділу охорони пам’яток історії та культури та завідувача сектору громадських музеїв Львівського обласного відділу музеєзнавства, продовжував археологічні дослідження на території Львівської та Волинської областей, виявив понад 300 археологічних пам’яток та об’єктів від мезоліту до періоду Київської Русі.
З 1976 року дослідник розпочинає епізодично проводити археологічні розвідки на території Хмельниччини, переважно у Волочиському районі, а у 90 роках – систематичні пошуки археологічних об’єктів.  Під час польових досліджень було обстежено понад 200 пам’яток і об’єктів археології позначено місця зруйнованих.
З 1998 року І. Р. Михальчишин зосередив свою діяльність на археологічному дослідженні межиріччя верхів’їв річок Південний Буг та  Збруч, території Волочиського району, а з 2003 року – прилеглих територій Городоцького, Хмельницького та Красилівського районів. На Волочищині обстежив понад 100 стародавніх поселень та курганів, у тому числі майже 80 раніше невідомих.
За результатами археологічних досліджень ним написано і опубліковано кілька десятків наукових та науково-популярних статей, кілька книг.
За роки наукових досліджень, у щорічних експедиціях, дослідник пішки обходив десятки областей та сотні сіл. Відкрив та обстежив більше 500 стародавніх поселень, городищ, курганів, археологічних розкопок на території України. Його фахові дослідження примножили здобутки у справі охорони культурної спадщини.
Нині Іван Романович пенсіонер, проживає з сім’єю у Києві, продовжує плідно працювати на пам’яткоохоронній та науковій ниві.


У сучасну епоху мережевих комунікацій не дуже й здивуєш когось звичайним листом чи поштівкою. СМС, ММС, скайп, мобільний зв’язок, здається, надійно витіснили поштове спілкування. І все ж! У цьому світі є оригінали, котрі охоче спілкуються із далекими друзями, родичами, а то й просто з незнайомими людьми у різних куточках планети шляхом поштового листування. Серед них і наш колега, журналіст із тридцятилітнім стажем Микола ГОРДИНЧУК.

Протягом останніх років велотури в Україні користуються величезною популярністю. Під час активного відпочинку можна відсторонитися від буденності, отримати хороше фізичне навантаження, а також насолодитися свіжим повітрям і красивими пейзажами. Укрінформ підготував інфографіку з найкращими велосипедними маршрутами в Україні.

16 серпня 60 військовослужбовців із 48-ої інженерної бригади Головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України відбули на схід України.

Без имени-1

ДП «НТК «Завод точної механіки» (м. Кам'янець-Подільський) відзначив свій ювілей при повній завантаженості  виробничих потужностей та рекордних обсягах виробництва.

1

Хмельницьким відділом поліції розшукується Скрипка Дмитро Миколайович, 27.04.1991 року народження, уродженець міста Ніжин Чернігівської області; освіта середня-спеціальна, безробітний, зареєстрований за адресою: Чернігівська область, м. Ніжин, вул. Гагаріна, 55.

Відомо: напередодні повного місяця у відьмаків і біснуватих відбувається загострення. Вони виють, скавчать, кидаються на оточуючих. Словом — біснуються. Щось подібне в останні роки діється і з нашим північним сусідом, точніше — його президентом. Щоправда, причиною для загострення тут виступає не місяць, а День Незалежності України. Як тільки наближається 24 серпня, Володимира Путіна аж корчі хапають. Ну ніяк не може змиритися,    хирний, із тим фактом, що Україна, хоче він того, а чи ні — була, є і БУДЕ! От і мучиться, страждає, прагнучи затьмарити українцям свято самостійності і соборності. То Іловайський котел, як позаминулого серпня, влаштує, то кримське загострення, як нині. «Ну не може змиритися Росія-«матушка» з тим, щоб 25-та річниця української Незалежності пройшла нормально, щоб до Києва на святкування приїхали лідери провідних країн світу», — зауважив екс-міністр оборони, представник України в підгрупі з безпеки на мінських переговорах Євген Марчук. На думку Євгена Кириловича, «у Росії уже розроблений і задіяний план, як не тільки зіпсувати, а як зірвати святкування 25-ої річниці незалежності України, у якій є багато символіки як для самої України, так і для Росії».

Українські спортсмени на Олімпійських  іграх у бразильській столиці Ріо-де-Жанейро поки мало радують нас. До минулої суботи вони здобули лише три нагороди: дві срібні і одну бронзову медалі. І ось успіх у фехтуванні на шаблях. Миколаївчанка  Ольга Харлан, киянка Олена Вороніна, одеситка Олена Кравацька та нетішинка Аліна Комащук у  командних змаганнях завоювати олімпійське «срібло»!
Варто зазначити, що  українські шаблістки займають провідні ролі в світі впродовж останніх років. До Ігор у Бразилії наші дівчата посідали друге місце в рейтингу після росіянок. Була впевненість, що вони неодмінно піднімуться на п’єдестал пошани. Так і сталося, але співвітчизниці змусили нас добре похвилюватися.
У першому матчі вони зустрілися зі збірною Південної Кореї. Незважаючи на те, що кореянки перебувають  значно нижче у світовому рейтингу, у складі їхньої команди є олімпійська чемпіонка Лондона-2012 Кім Чжійон, а також володарка  срібної медалі етапу Кубка світу Сео Чжійон. Українки домінували на доріжці. Правда, були епізоди, коли кореянки виходили вперед, але наші співвітчизниці досить швидко гасили цей спалах активності суперниць. Поєдинок закінчився з рахунком 45:40 на користь українок.

В українському теле- та радіопросторі звучить всього п’ять відсотків україномовних пісень. Чи допоможе втручання держави реанімувати національну культуру України? Адже досі наша пісня володарювала в ефірах тільки під час Майданів. Коли вони спорожніли — російськомовна пісня знову повернулася, вповзла. А нам залишилося принизливих, «недодушених» п’ять відсотків. Більше 60 відсотків(!) знову займає російська попса, решту — англомовна та на мові інших держав. І це у 25-ий, ювілейний рік незалежності!

Переконаний, що без Михайла Чекмана наше місто не було б таким, яким воно є нині. Його роль в історії новітнього Хмельницького неоднозначна, але він повсякчас дбав про майбутнє цього міста, про відбудову, про покоління, яке підростало, про розвиток культури і мистецтва.
Михайло Костянтинович завжди пишався не тільки передовими хмельницькими підприємствами, але й досягненнями у культурі, мистецтві, літературі. Щодо його особистої уваги до нашого письменства і журналістів – годі й говорити. Особливо приязно ставився до прозаїків, поетів, журналістів, які писали про Хмельницький та Поділля. Він глибоко поважав Павла Гірника, Броніслава Грищука, Івана Іова, Миколу Мачківського, Богдана Теленька, цікавився випуском книг, приміром, «Пароль – «Проскурів» М. Мачківського (1997).
Вони ж його поважали за оперативність, за вміння дивитися в корінь проблем, за те, що особисте для нього ніколи не стояло на першому плані.
Але повернімося до 1992-1993 років, коли наша Незалежність утверджувалася. Саме в ті часи на підйомі був рух за відродження національної культури і духовності. Саме тоді мені, в числі групи літераторів, і випала честь зустрітися з ним особисто як з мером міста.

Зараз чи не щодня можна почути про реформу у сфері освіти, яка стосується зміни навчальних планів для початкових класів. Новину подають дозовано, приправляючи реформаторським пафосом і виключно з позитивної точки зору. «Подільські вісті» вирішили уважніше ознайомитися з напрацюваннями реформаторів.

У Кончі-Заспі впродовж двох днів на чемпіонаті України з легкої атлетики серед ветеранів змагалися 240 спортсменів від 30 до 90 років.

В одному з сіл  Старосинявщини селяни у місцевому ставку знайшли чоловічу голову. Від спеки ставок обмілів, тож з болота, десь за 15 метрів від берега, стала виднітися  господарська сумка. Діставши сумку, селяни вжахнулися. Всередині була  відрізана чоловіча голова, яка, ймовірно,  пробула  у воді кілька місяців.
Наступного дня правоохоронці  у лісосмузі неподалік знайшли   рештки тіла. Окремо були закопані руки і ноги. Зараз проводиться розслідування. Особу загиблого ще не встановили. Це має зробити відповідна експертиза. Відкрито кримінальне провадження.

Сьогодні вночі Служба безпеки України встановила рівні терзагроз для кожної з областей. Це все пов’язано із загостренням ситуації на кордоні з АР Крим та у районі проведення антитерористичної операції.

За 17 років свого існування партія «Батьківщина» і її лідер Юлія Тимошенко не раз демонстрували, що вони є чи не єдиними постійними і послідовниками виразниками й захисниками інтересів простих українців.

Перевелися царські блазні. Не стало їх і при королівських дворах. Прогнали, надавали копняків, раз і назавжди позбувшись їх. Та Росія – не західний світ, у Росії, яку «умом не понять», давня придворна традиція не вмирає, вона лише видозмінюється. Бо якщо заборонено тримати блазнів-клоунів у царських палатах, тоді варто створити політичну партію. Для чого?

Чемпіонат Європи з боксу серед школярів гостинно прийняла столиця Хорватії – Загреб. Виступали посланці 26 держав. Україна, пропустивши вперед Росію, посіла другу сходинку.

У хорватському місті Спліті відбувся чемпіонат світу з бойового джіу джітсу (комбат Дзю-Дзюцу) серед  чоловіків і юніорів. Це прикладне комплексне мистецтво і спортивне єдиноборство.

Нині з огляду піввікової історії важкувато сказати, хто він, В’ячеслав Дмитрович Слободян, батько нашого славнозвісного земляка, керівника найпотужнішого підприємства не лише в Україні, а й в Європі — ПАТ «Оболонь» Олександра Слободяна?  Важко тому, що дуже органічно й гармонійно поєднав В’ячеслав Дмитровч у собі хист хлібороба і будівельника, садівника і виробничника, талановитого лідера і простої, скромної людини. Усе  це суцвіття, зіткане із Божої ласки, і стало запорукою задумів, планів чоловіка, які  судилося йому реалізувати  всього за п’ятнадцять років тут, в Іванківцях.

Антон Бевза, дивлячись на п’ятирічну Діану, яка бавиться на подвір’ї  з цуценям, натішитися нею не може. “Безтурботне у правнучки дитинство, – каже мені. –  А у мене його не було”. І продовжує розповідь про своє  життя, захоплюючих історій з якого  вистачило б на книгу.

У Вінниці триває робота над мистецьким проектом "Україна вишивана" - розпис 85-метрового бетонного паркану школи-гімназії №23. Із 34 секцій вже розписані 24. На них зображені традиційні орнаменти вишиванок регіонів України. Ще 10 знаходяться в роботі. Паркан-вишиванку урочисто планують відкрити 1 вересня.

Стрілець Сергій Куліш приніс Україні першу медаль на Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро.

У стрільбі з пневматичної гвинтівки з 10-ти метрів студент Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка показав другий результат. Сергій був за крок від припинення боротьби безпосередньо перед розіграшем нагород. Сергій та Абхінав Біндра набрали однакову кількість очок, але у перестрілці українець вибив свого суперника з Індії - 10.5 проти 10.0. За вихід у фінальний етап Кулішу вдалося залишити позаду росіянина Володимира Маслєннікова. А от з останніми пострілами у Сергія не склалося, і він втратив "золоту" нагоду. Олімпійським чемпіоном став Нікколо Кампріані (Італія).

«Ми тут нічого не бачимо, я — сліпий», — сказав Олег в ефірі, намагаючись передати інформацію в нічний час на одному із спостережних постів в Луганській області в липні 2014 року. З того моменту він отримав позивний «Сліпий». Вже два роки минуло, а він і досі «Сліпий», але лише за позивним, а насправді бачить, знає та вміє багато чого, адже він справжній професіонал своєї військової справи. Олег Копичинський вже більше дванадцяти років служить Батьківщині в складі 30-ї механізованої бригади. Нині керує особовим складом роти, захищаючи східні рубежі від «Руского міра».

Перші бойові зіткнення батальйону, в якому служить Олег, відбулися ще в травні 2014 року. Щоб не допустити прориву сил противника, 22 травня о 4 годині ранку було прийнято рішення виставити по одному взводу зі складу двох механізованих рот на мосту через річку Сіверський Донець в населеному пункті Дружківка, що за декілька кілометрів від Рубіжного. Між нашими підрозділами і незаконними збройними формуваннями зав’язався бій, який тривав декілька годин. Під натиском переважаючих сил противника, до складу яких входили «кадирівці» та угрупування афганців, наша група змушена була відійти до околиць Рубіжного, — Стара Краснянка-Кремінна. Надвечір наші втрати складали:  два – вбитих, сім – поранених, безвісти пропалий – один, в полоні – один. Тим полоненим і був наш Олег.
«Оскільки мій навідник у подальшому не міг виконувати свої обов’язки, його місце зайняв я, — згадує тоді ще командир бойової машини Олег. – Бій тривав досить довго, набої закінчувалися… Машина з якоїсь причини їхати не могла; команди на відступ я не вловив, тому що зв’язку в машині не було. А коли вже майже не залишилося чим відстрілюватися, почув голос над собою, підняв голову та побачив неслов’янської зовнішності військових, отримав прикладом по голові… Потім місяць полону в будівлі СБУ  Луганська, знущання, допити, втеча з полону, тиждень потикань  містом…»

У краєзнавчому відділі обласного літературно-меморіального музею М. Островського відкрито  розділ  експозиції «Борці за Україну», присвячений шепетівчанам-учасникам бойових дій на сході України. Проект  реалізовано за грантової підтримки ГО «Інститут солідарності громад»  Романа Мацоли».

Експозиція  починається 2014 роком і  в хронологічному порядку висвітлює Революцію Гідності, анексію Криму, події на Донеччині та Луганщині.  Стіна пам’яті присвячена сімнадцятьом  мешканцям міста Шепетівки та району, які віддали  життя за Україну. Тут розміщені  світлини, документи, особисті речі, військова форма,  представлені зразки зброї, залишки артилерійських снарядів, осколки та інші речі, привезені волонтерами з передової. Особливу увагу привертає бліндаж, який військові виготовили таким чином, щоб відвідувачі змогли потрапити всередину.
Новостворена експозиція є своєрідною платформою, яка об’єднує навколо себе учасників   АТО та їхні сім’ї,  родини загиблих,  друзів, волонтерів. Наразі  музей має тісний зв’язок з понад 200  учасниками АТО та членами їхніх родин. Саме тому працівники музею вирішили залучити їх до культурно- просвітницької  роботи.

За рівнем зарплати Хмельниччина посідає двадцяте місце серед областей України. Коли вкотре це почув на засіданні в облдержадміністрації, стало не тільки боляче за наших трударів та соромно за Подільський край, а й цікаво: за іншими рейтинговими показниками в нас теж погані справи? А може, в якійсь сфері Поділля серед лідерів?

В одному із останніх інтерв’ю голова Аграрної партії  Віталій Скоцик заявив, що їхня політична сила визнала дії чинного прем’єра і його команди руйнівними для України. Зауважте, не «недостатніми» і не «незадовільними», а руйнівними. Фактів — вдосталь. Приміром, аграрна галузь лише через скасування спецрежиму по відшкодуванню ПДВ зазнала втрат майже на 20 мільярдів гривень, зафіксовано падіння виробництва на 10 відсотків. Прогнози ж для України невтішні: якщо п. Гройсман вестиме таку незрозумілу політику, то до зростання тарифів вже на осінь українці відчують на власній шкірі шалене підвищення (на 50 відсотків!) цін на продукти харчування. Віталій Скоцик же пообіцяв, що, якщо ПДВ не буде повернутий, то, закінчивши жнива, аграрії вийдуть на Всеукраїнський страйк. А це немало-небагато — 65 відсотків населення України, яке прямо чи опосередковано працює на землі. Навряд чи після такої акції нинішньому Кабміну залишитися при портфелях.
А втім, люби Боже правду, Віталій Скоцик має рацію. Бо саме аграрії заробляють для державної казни понад 40 відсотків валютної виручки. І якщо не відбудеться радикальних змін на оновлення хліборобської галузі — чекай тоді за один долар по... 40 гривень. Отакої!

У нашій області немає куточка, де на сільській, шкільній сценах не розгортали б барвисті ширми актори обласного академічного театру ляльок і починали дійство з улюбленими дитячими героями, які рухаються, говорять, співають, спілкуються з глядачем і наповнюють юне сердечко любов’ю до казки, де добро обов’зково перемагає.
Заслужений діяч мистецтв України Сергій Брижань керує трупою обласного академічного театру ляльок уже 27 років, і для кількох поколінь юних глядачів став добрим вигадливим чарівником, з легкої руки якого на сцені, за таємничою ширмою народжуються добрі, поетичні дива.
Стиль Брижаня – це поєднання національних традицій українського поетичного театру і сучасного європейського театрального простору. Режисерські роботи хмельницького митця, які завжди відзначаються креативністю і витонченою епатажністю, уже принесли і йому, і талановитому театральному колективу численні відзнаки міжнародних та всеукраїнських фестивалів. Втім, на досягнутому хмельницькі лялькарі не зупиняються. «Лялька – це вічна спокуса», — зізнається фантазер і філософ Сергій Брижань, і лише йому одному відомо, чим вразить глядача наступна лялькова вистава…
Про підсумки і пошуки мистецького шляху – в нашому ювілейному інтерв’ю з головним режисером академічного обласного театру ляльок Сергієм БРИЖАНЕМ.

Недавно на парламентських слуханнях озвучили, що в Німеччині 39 відсотків фінансування галузі профтехосвіти покриває держава, 47  — регіональний бюджет, 14 відсотків — місцевий. В Австрії — 73 відсотки центральний, 25 — регіональний, 2 — місцевий. Їхні роботодавці беруть безпосередню участь у підготовці робітничих кадрів за так званою дуальною системою, коли частину навчального часу майбутній робітник проводить на підприємстві, біля обладнання.
Українські ж депутати, нагадаємо, торік у грудні «скинули» фінансування профтехосвіти на місцеві бюджети  без попередження. І цим поставили надважливу галузь на межу знищення.

Відбувся  третій тур чемпіонату України з футболу серед команд другої ліги.
Хмельницьке «Поділля» приймало вдома «Металурга» із Запоріжжя. Гості, які грали переконливіше, відзначилися першими.  Господарі  старалися, але до загроз воротам суперників  доходило рідко. Наприкінці матчу  фортуна посміхнулася  хмельничанам – 1:1.
Здавалося, буде нічия. Але подоляни ще раз пропустили й програли – 1:2. З трьома очками вони посідають чотирнадцяте місце серед сімнадцяти команд.

У перші дні серпня проходить щорічна міжнародна акція — Всесвітній тиждень грудного вигодовування, участь у якій беруть близько 170 країн.
Її завдання – привернути увагу громадськості до теми природного вигодовування, бо  з кожним роком виробники штучного харчування активніше просувають свій товар і грудне вигодовування знецінюється. В Україні 47 відсотків малюків отримують догодовування в перші 6 місяців життя, а 78 відсотків мам дають воду дітям до 6 місяців. Більшість дітей до 6 місяців позбавлені ексклюзивного грудного вигодовування, що є небезпечним для їхнього здоров’я.

 

Пасічництво — таке чисте і шляхетне ремесло, що люди з ницою душею ним не займаються. Саме про благородну людину, відомого подільського пасічника, патріота і громадянина, 155-річчя від дня народження котрого виповнюється в цьому році, написав книжечку наш земляк Василь Корчемний, який нині проживає в Хоросткові Гусятинського району Тернопільської області.
Про це видання під назвою «Оповідь про подільського пасічника Осипчука Миколу Васильовича» я дізнався  на VIII з’їзді Спілки пасічників України. У ній ідеться про патріота свого народу і своєї справи, несправедливо забутого Миколу Осипчука (1861–1931).

У Кам’янець-Подільському державному історичному музеї-заповіднику з’явився вже дев’ятий язичницький ідол. Його виявили і описали ще у 80-х роках XX ст.  кам’янецькі вчені Іон ВИНОКУР та Анатолій ГУЦАЛ неподалік с. Суржинці Кам’янець-Подільського району.

Правоохоронці Хмельниччини 4 серпня відсвяткували першу річницю створення поліції. Урочистості розпочалися з богослужіння біля каплички святих великомучеників Бориса і Гліба, меморіального комплексу «Пам’ять», і вручення поліцейським посвідчень учасників бойових дій.

В обласній науковій бібліотеці ім. М. Островського вшановано Костя Широцького, дослідника історії та культури українського народу, декоративного й сакрального мистецтва, малярства, звичаїв і обрядів, художньої творчості Тараса Шевченка з нагоди 130-річчя від дня народження.

Оціночна група митної та прикордонної служби США побувала у Хмельницькому, де ознайомилася з роботою департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС України. Американські партнери висловили неабияке зацікавлення системою функціонування цього сучасного навчального центру і наголосили на посиленні подальшої співпраці.

— Миколо Олександровичу, в Україні вперше відзначається День поліції. Упродовж останнього року до цієї правоохоронної структури і з боку українського суспільства та світової спільноти було прикуто чи не найбільше уваги...
— Справді рік був дуже насиченим на реформи, інновації, життєво важливі події. Європейська інтеграція України зобов’язує нашу державу забезпечити ефективне функціонування інститутів, які гарантуватимуть верховенство права, додержання прав і свобод людини і громадянина, їх ефективний захист.
Авторитет влади у сфері протидії злочинності залежить не стільки від показників розкриття кримінальних правопорушень, скільки від довіри населення до правоохоронних органів та додержання ними принципу верховенства права. На нас покладається дуже важлива і відповідальна місія — виправдати сподівання громади і не втратити той кредит довіри, який нам суспільство висловило авансом.

Піротехніки знищили 1717 боєприпасів, виявлених на Шепетівщині.

   

Сапери групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУДСНС у Хмельницькій області 29 липня о 15.40 у спеціально відведеному місці контрольованим вибухом знищили арсенал боєприпасів, що був зібраний напередодні у Шепетівському районі.
Нагадаємо, що 28 липня під час контрольного обстеження на місці виконання чергової заявки в Шепетівському районі сапери ДСНС виявили 1667 мінометних мін калібру 51 мм та 20 підривників до артснарядів. Повідомлення про знахідки до Служби порятунку «101» надійшло напередодні. Збираючи гриби за межами Шепетівки, місцевий житель натрапив на підозрілі металеві предмети. Виїхавши на місце події, спеціалісти встановили, що небезпечними знахідками виявилися 30 мінометних мін.
Зі слів керівника проведення робіт з розмінування Олександра Царука, арсенал давніх боєприпасів небезпечний ще й тим, що при самовільному спрацюванні одного з них його вибух спричинить детонацію решти вибухівки, що може потягнути за собою досить трагічні наслідки.
ДСНС та влада вкотре застерігають любителів гострих відчуттів: 90 із 100 випадків самостійного розбирання або розпилювання боєприпасів закінчуються трагедією. При виявленні подібних знахідок у жодному випадку не чіпайте їх, а негайно повідомте до найближчого підрозділу ДСНС за номером телефону екстреного виклику «101».


Жоден народ світу не перебуває у таких кріпацьких умовах, як українці. Кріпосні лещата олігархічного клану й справді тугі. Україна, що має унікальні природні умови, розташована у центрі Європи, має родючі чорноземи, не була вільною фактично ніколи.

  

Пара левів, четверо левенят, єнот, кенгуру, дві мавпи, пташеня сокола, декоративні голуби – ні, це не зоокуточок, не зоопарк – такого добра нажив собі хмельничанин Сергій Пальохін. І найбільше бажання Сергія, аби помилуватися цими тваринами могли усі бажаючі.

З 5 по 21 серпня в Бразилії відбуватиметься найграндіозніша спортивна подія чотириріччя – ХХХІ Олімпійські ігри, в яких 206 українців змагатимуться у 27 видах.

Відбулося жеребкування розіграшу кубка області з футболу.
На попередньому етапі, який пройде 6 серпня, силами міряються:
1. «Кам’янець» Нігин – «Фортеця» Кам’янець-Подільський.
2. «Нива» Летичів – ФК «Дунаївці».
3. «Декорленд» Славута – «Случ» Красилів.
Півфінал, 13 серпня
1. «Случ» Старокостянтинів – переможець першої пари.
2. Переможець матчу 2 – переможець матчу 3.
Півфінал, матчі-відповіді, 20 серпня
1. Переможець матчу 1 – «Случ» Старокостянтинів.
2. Переможець матчу 3 – переможець матчу 2.
Фінал, 24 серпня
Переможець матчу 6 – переможець матчу 7.

Українська політика – річ парадоксальна. Здавалося б, за чверть століття незалежності вже можна було й звикнути до всього, що тільки зуміли понапридумувати й озвучити нескінченні претенденти на державні папахи. Аж ні. Минулого тижня на владну глухоту поскаржився Олександр Єфремов в інтерв’ю центральному телеканалу самопроголошеної ЛНР, яке з’явилося у мережі Інтернет. Соратник колишнього президента, котрий сам обіцяв почути кожного, прямо заявив, що фінансує сепаратистів і що він про це відкрито говорить, але його «ніхто не чує».

У пам'яті своїх земляків з мальовничого села Рідка, що на Теофіпольщині, Дмитро Загородній назавжди залишиться двадцятишестирічним. У розквіті  молодого життя, енергійний, сповнений планів та задумів, командир відділення  інженерно-саперної роти групи інженерного забезпечення в/ч 0259 загинув, захищаючи Батьківщину. Поблизу Маріуполя, коло села Талакіївка, він підірвався на міні і від отриманого важкого поранення  помер у лікарні від великої втрати крові. Сталося це 30 липня 2015 року. Страшне незагойне горе впало на просту селянську родину Оксани та Валерія Загородніх, посіяло в їхніх серцях вічний біль та печаль.
Була у Дмитра мрія: як повернеться з перемогою додому, посадить для своїх односельців сад. Щоб росли тут плодові та декоративні дерева, цвіли квіти, щоб могли тут відпочивати і діти, і молодь, і старші люди. Тож, аби здійснити його мрію,  восени минулого року розпочалася акція «Твій сад цвістиме, Дмитре!». В єдиний гурт об'єдналися рідні, друзі, волонтери та багато небайдужих жителів краю – працівники місцевого відділу ТОВ «Україна-2001» на чолі з його керівником Миколою Голубом, волонтери з ГО «Волонтерський рух Теофіпольщини – патріот», очолюваної Сергієм Морозом, мешканці Рідкої, Бережинець та навколишніх сіл. Разом розчистили колишній панський садок площею чотири гектари — вирубали, викорчували, все зачистили та вивезли. Як тільки розвеснилося, підготували площу для посадки саджанців, засіяли травичку. На початку квітня посадили 500 плодових деревець: яблунь, груш, черешень та абрикосів, а також — берізки, липи, буки, кущі ліан, квіти. До цієї благородної справи долучилися КП «Теофіпольлісвод» з директором Володимиром Богачем, благодійний фонд Вадима Лейві «На благо України». У вирішенні організаційних питань посприяли голова районної ради Андрій Петринюк, голова райдержадміністрації Юрій Маєвський, Бережинецький сільський голова Микола Тимощук.

Мільйони селян сьогодні стали заручниками шалених цін на блакитне паливо. Десятиліттями у країні діяли програми газифікації сіл, донедавна людей переконували в доцільності та зручності газопостачання.

Важко розпочинають своє пленарне засідання депутати обласної ради. Поки розсядуться, поки з’ясують, які додаткові запити внести до порядку денного, поки проголосують за всі щойно внесені та заплановані заздалегідь — вже й обідати час. Саме так і проходила сьома сесія облради: до перерви лише проголосували два десятки запитів — і рушили попоїсти-перепочити після трудів праведних. А хіба комусь з нас обідньої перерви вистачає? А депутати теж люди — їм також бракує часу, аби за коротеньку годинку набратися свіжих сил, аби влучно тиснути на кнопки. Ото й виникають анекдотичні ситуації після обіду.

Критикувати жеки — звична справа. Навіть якось незручно людям хвалити їхню роботу, бо, справді, проблем чимало. До прикладу, «Подільським вістям» поскаржилася хмельничанка Наталя, яка мешкає на вулиці Молодіжній, 17/1. Зовнішня плитка з горішніх поверхів обвалилася — в квартирах волога та цвіль, по-перше. По-друге, у підвалі постійно підтікають стіни. По-третє, немає освітлення біля будинку, натомість освітлення є на автостоянці, яку якийсь спритник облаштував на місці… дитячого майданчика їхнього будинку. Це по-четверте. Причому, за її словами, на усі скарги жек не реагує.
У розповіді пані Наталі, крім того, промайнула вкрай важлива думка, яку, здається, можна поширити на абсолютну більшість містян: я не проти жеків, але нехай вони краще працюють. А створювати ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків) не дуже й хочеться, бо як самотужки дати раду своєму старому будинку — 42 роки вже йому. Здається, саме так вважають й інші хмельничани: рік тому «прийшла» новина — нардепи прийняли закон, що дозволив відмовлятися від послуг жеків і створювати об’єднання співвласників. І за останній час в обласному центрі створили аж… два (!) ОСББ, повідомили в управлінні житлово-комунального господарства міськради. Саме так: лише жителі двох з більш ніж тисячі багатоквартирних будинків Хмельницького вирішили піти шляхом самокерування. А може, сама ідея переходу у вільне плавання була погано прописаною?

Про нові робочі місця, підвезення школярів і ветеранів АТО та підготовку до зими йшлося на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації під головуванням Олександра Корнійчука, за участі голови обласної ради Михайла Загородного.

6 серпня 2016 року виповнюється 110 літ від дня народження видатного українського вченого — генетика Миколи Дмитровича Тарнавського.

Все колись буває вперше. І навіть такий нині звичний для нас транспортний засіб, як велосипед, також колись вперше з’явився на наших теренах, бо винайдений, на відміну від гасової лампи, за межами України. Про цю важливу подію літописці не залишили своїх спогадів, але нині достеменно відомо, що лише через три роки після того, як 1864 року ліонські промисловці брати Олів’є разом із каретним інженером П’єром Мішо і майстром дитячих візочків П’єром Лалманом почали масовий випуск велосипедів, чи як тоді їх називали біциклами, ця дивовижа потрапила до Львова.
Правда, Міхал Мрозовський (можливо, навіть власник першого велосипеда в Україні) так і не зміг його приручити: постійно падав і врешті вирішив позбутися тої напасті та подарував двоколісного коня спортивному товариству «Сокіл». Хоч варто відзначити, що тоді дерев’яний велосипед був дуже дорогим, бо коштував цілих 600 франків. Аби мати уявлення про товарне наповнення тих шести сотень франків, у літературі постійно наводять приклад, що за ці кошти у Парижі можна було харчуватися майже півроку, бо середня зарплата робітників тоді становила близько чотирьох франків на день.

В Одесі відбувся двадцятий міжнародний турнір пам’яті легендарного українського боксера Семена Трестіна.

Голова обласної державної адміністрації Олександр Корнійчук, відкриваючи засідання колегії обласної державної адміністрації здійснив приємну місію та вручив державні нагороди подолянам.

Чергова трагічна звістка сколихнула Хмельниччину. Загинув командир роти саперів 72-ої окремої механізованої бригади тридцятип'ятирічний   Іван Віхтюк.  
Трагедія сталася о третій  годині ночі під час  виконання бойового завдання в  селищі Гранітному на Донеччині.
Івана мобілізували минулорічного серпня в місті Хмельницькому. Привезуть тіло героя на майдан Незалежності 2 вересня. Церемонія прощання відбудеться о 12.00, йдеться на сайті Хмельницької міської ради.  
У чоловіка  залишилась дружина Наталя та двоє діток - чотирирічна Аліночка та десятирічний Дмитрик.
Вічна і світла пам'ять про Героя назавжди залишиться в наших серцях.

Ворожий артобстріл обірвав життя  ще одного славного подолянина. До рідної домівки везуть тіло 36-річного уродженця села Крупець Славутського району Олександра Гуменюка.
Загинув герой 26 червня в районі Волновахи, повідомляє волонтерка зі Славути Людмила Васильєва. Мобілізували його цьогорічного квітня.
Без татуся залишилися маленькі донечка і син, осиротіли дружина, батьки, рідні, односельці, осиротіло Поділля, осиротіла Україна.
Коли ж закінчиться врешті проклята ота війна, що ще й досі в нас АТО зоветься? Скільки ще смертей потрібно, аби засяяло над головами українців мирне небо. Дай Боже, нам якомога швидшої Перемоги.
Спи спокійно, Олександре. Герої не вмирають.

На автодорозі Кам'янка-Шепетівка в Хмельницькій області в результаті ДТП двоє людей загинули і ще шестеро, серед яких дитина, отримали травми. Про це повідомила прес-служба Департаменту ДАІ МВС України.
За попередніми даними, водій автомобіля ВАЗ-21154 не вибрав безпечну швидкість, не врахував дорожньої ситуації, виїхав на смугу зустрічного руху і зіткнувся з автомобілем Nissan Almera. У результаті ДТП два пасажири автомобіля ВАЗ від отриманих травм загинули на місці події. Водій автомобіля ВАЗ, три його пасажири, водій та пасажир автомобіля Nissan отримали тілесні ушкодження. Серед постраждалих є неповнолітній. Травмованих доправили до лікарні. За даним фактом проводиться перевірка.

Це вже, схоже, стало обов’язковою складовою нашого життя: як тільки-но в повітрі запахне виборами, геть усі претенденти на високі чиновницькі крісла сповнюються величезною любов’ю до простого народу. Улесливі слова, солодкі обіцянки, проникливі гасла й очорнення супротивників переходять у наступальні позиції передвиборного фронту і... беруть у полон електорат. Та як тільки ціль досягнута — чиновники віддано служать своїм кріслам, а народ і далі борсається у трясовині своїх проблем. Принаймні, таке порівняння спало на думку, коли стала свідком перепалки поміж жителями села Зінькова і представниками районної влади.  У гарячій суперечці люди  відстоювали свою дільничну лікарню.

25 серпня Хмельниччина попрощалася з Романом Івановичем Якобчуком, котрий загинув 19 серпня поблизу селища Опитне, що на Донеччині, виконуючи бойове завдання.

Проїзд більшості пільгових категорій громадян у громадському транспорті, як вже йшлося в нашій газеті (див. «ПВ» від 4 червня №№ 60-61, «Пільговик чи «заєць»?»), скасований на законодавчому рівні з початку літа. Нагадаємо, що Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», прийнятим ще наприкінці грудня минулого року встановлено, що право на безкоштовний проїзд залишається лише за кількома категоріями громадян. Пільга надаватиметься інвалідам I і  II групи, дітям-інвалідам, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, учням із малозабезпечених сімей та особам, які їх супроводжують, і які супроводжують інвалідів I групи, й учасникам бойових дій. Ось і все!
Водночас уряд «забув» скасувати свої постанови № 354 від 17 травня 1993 року «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» та № 555 від 18 серпня 1994 року, яка розширила перелік пільговиків. Виникла правова колізія, коли закон суперечить постановам. Як бути? Коли готувався минулий матеріал, депутати Хмельницької міськради щойно написали листа з проханням роз’яснити, що ви там у Києві вирішили? Мовляв, розтлумачте нам, далеким від ваших мудрих законотворчих рухів, як перевозити людей? Листи адресовано Гройсману В. Б., Голові Верховної Ради; Яценюку А. П., Прем’єр-міністру; Пивоварському А. М., міністру інфраструктури, Розенку П. В., міністру соцполітики. На жаль, за усе літо ці високоповажні пани разом зі своїм бюрократичним апаратом не спромоглися (жодний!) відповісти хмельницьким депутатам. Тому редакція вирішила поспілкуватися із начальником транспорту та зв’язку Хмельницької міської ради Петром КУЗЬМІНИМ щодо ситуації в сфері перевезень.

Детальніше читайте в №№ 94-95 від 27 серпня.

25 серпня 2015 року головним управлінням Пенсійного фонду України в області завершено фінансування пенсійних виплат за поточний місяць. Всього в області профінансовано 602,0 млн. грн., в тому числі 53,7 млн. грн. пенсійних виплат військовослужбовцям силових структур Міністерств і відомств. У серпні на Хмельниччині також отримали пенсію 3,3 тис. пенсіонерів, які тимчасово приїхали в область з Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей.
Таким чином, усім пенсіонерам Хмельниччини профінансовано пенсійні виплати вчасно та в повному обсязі. В даний час проводиться робота щодо акумуляції коштів для виплати пенсій вересня 2015 року.

У Волочиській центральній районній лікарні повністю відремонтовано хірургічне відділення, і відтепер двадцять ліжко-місць відповідають європейським стандартам. Відповідно оновлено систему опалення, освітлення, водопостачання та сантехніку, встановлено нові металопластикові вікна та двері.

Понад 150 тисяч українців пройшли через горнило бойових дій в Афганістані, серед яких і сотні жителів міста  над Смотричем та Кам’янець-Подільського району. Вони свято вірили, що виконують   інтернаціональний обов’язок,  вірили, що йдуть не воювати, а захищати. 13 кам’янчан поклали   на вівтар, як вони вважали, свободи дружньої країни найцінніше — своє життя,  повернулися до рідних домівок у «чорних тюльпанах». Три десятки з них померли уже внаслідок отриманих поранень, контузій, різних захворювань  на тій, нікому не потрібній, війні. Наразі на Кам’янеччині проживає 350 воїнів-«афганців». Усіх їх у місті та районі пам’ятають,  вшановують під час проведення різних заходів, про них пишуть у газетах, а нещодавно розповіли і у виданій цьогоріч «Книзі пам’яті».

Україна схожа на важку породіллю. Привівши на світ дитину (незалежність), звестися на ноги вона досі не може. Хвороба надто затягнулась, а рятунку не видно… Від однієї думки морозить: одужає чи вмре? Колись подібні тривоги мучили генія Тараса: то з криком у серці виривалося, що від України й сліду не залишиться, то, сльози й відчай угамувавши, духом міцнів і пророчив, що ніколи вона не вмре, не загине! Так і ми — мусимо вірити в себе і вистояти. Зобов’язані врятувати свою рідну Неньку. Попри те, що путінська гібридна війна щоденно висмоктує в Матері України чимало сил.

Військова агресія росіян унеможливила постачання багатьох комплектуючих для оборонної промисловості України. Після початку війни Державний концерн «Укроборонпром», який об’єднує понад сотню підприємств України, відчув нестачу тридцяти тисяч найменувань продукції, що раніше закуповувалася на заводах окупанта. Проте це дало можливість справжнього (не на словах, як у наших сусідів) імпортозаміщення. За словами гендиректора концерну Романа Романова, вже вдалося налагодити виробництво третини деталей на вітчизняних заводах. Ще двадцять тисяч деталей і запчастин «Укроборонпром» також планує виробляти в Україні. Для цього держава виділяє кошти! Хіба хмельничанам не варто скористатися цим шансом?

«Головне в житті — здоров’я, дитино», — завжди розвіювала будь-які мої переживання через дріб’язкові проблеми-неприємності бабуся. А я, в силу свого віку, ніяк до кінця не могла збагнути сутності отих мудрих слів. «Ну чому ж лише здоров’я, — заперечувала молодість, — а кар’єра, а сім’я, а престижні заробітки..?». Донедавна так думала. Зараз же, на молодість незважаючи, повністю переконана: в житті дійсно найголовніше — здоров’я і  власне можливість… жити. Погожий день ранньої весни повністю змінив  мій світогляд. Та що там світогляд — мене саму.

Стодвадцятитисячний  Сєвєродонецьк річницю визволення від рашистських окупантів святкував доволі скромно. Завчасно оголошений приїзд Петра Порошенка на 17.00  несподівано перенесли на 15.00. На центральний майдан людей не пускали. Лише працівників певних підприємств за списком та членів місцевого осередку партії «Солідарність». Принаймні так розповіли сєвєродончани під час концерту в центрі міста. Люди скаржилися, що навіть пам’ятник генералу Олександру Радієвському, котрий загинув, звільняючи їхнє місто та Лисичанськ, Президент із керівництвом області відкривав у дуже тісному колі.  Тож, представивши нового очільника Луганщини Георгія Туку, Президент залишив місто, чим викликав у багатьох містян розчарування.

КамАЗ-бензовоз із причепом відновили транспортники Хмельницької АЕС. Це вже п’ятнадцята одиниця техніки, відремонтована фахівцями транспортного підрозділу ВП ХАЕС та направлена в зону бойових дій на сході.
Кращі ремонтники Хмельницької АЕС, які вже мають досвід у відновленні військової техніки, реставрували ходову частину, систему охолодження, систему освітлення, провели зварювальні та інші роботи.

«Двуязичіє» — чудернацька живуча мова, якийсь мутаційний бур’ян, що продирається звідусіль: і з побутового суржику (церковно-слов’янське «сурож» — означає суміш різних зерен із житом), і з інформаційного простору, який перестав бути зразком освіченого мовлення.

Останніми тижнями сотні подолян, користувачів природного газу, шоковані рахунками, що отримують від ТОВ «Хмельницькгаз збут», і в яких зазначаються певні суми боргу. Взявши в руки такі платіжки, одні хапаються за серце і, поклавши під язик пігулку валідолу, «обривають» телефони, намагаючись вийти на зв’язок з абонслужбою місцевої газопостачальної організації, хтось, долаючи кілометри, і в тридцятиградусну спекоту добирається до газконтори для з’ясування обставин, а дехто, повівшись на отримані квитанції, поспішає їх швиденько оплатити в банку. Аякже! В тому ж рахунку чорним по білому написано, що борг слід «…сплатити в 10-денний термін після отримання платіжного документа, а в разі порушення терміну оплати газопостачальне підприємство має право припинити надання послуг з газопостачання». Кому ж хочеться залишитися без блага цивілізації? Й більшість споживачів блакитного палива не ймуть віри, звідки у них взялися оті борги, коли вони справно, згідно з показниками лічильника, розраховуються за спожитий енергоносій?

Ви чули, щоб російські ЗМІ особливу увагу приділяли українським законам? А якщо йдеться взагалі лише про законопроекти? Але раптом вибухнули! Інтернет-ресурси країни-агресора дружно заволали щодо проекту закону «Про внесення змін до деяких Законів України щодо введення історично обґрунтованого найменування рубль як меншої частини грошової одиниці України гривні». Їх дуже схвилювало, що пропозиція народного депутата Олега Мусія принизить їх «вєлікій і могучій» рубль, опустить його «сакральне» значення, порушить фінансові «скрєпи руського міра». Хоча, ніде правди діти, слово «рубль», як і більшість «своїх» надбань, вони банально вкрали у сусідів. Згадаємо попервах, що росіяни запозичили у сусідів?

Двадцять три об’єднані територіальні громади в останню неділю жовтня, коли відбудуться вибори до місцевих рад, уже зможуть формувати кожна своє керівне віче за новими правилами. Таке рішення прийняли депутати на позачерговій тридцять третій сесії обласної ради, яка відбулася минулого четверга.

Хмельницькі волонтери організували виставку найбільш потрібних речей в зоні бойових дій. Експонати надали шість місцевих підприємств, а також підприємці з Красилова.

Майже півтора року Арсеній Яценюк очолює уряд. Багато гучних обіцянок дано молодим реформатором, але заявлені реформи буксують, гривня знецінилася втричі. Економлячи на всьому, люди затягли паски так, що й дихнути важко. Раніш бідна Україна стала чи ненайбіднішою державою Європи і, якщо хаос триватиме далі, може невдовзі наблизитися до найзлиденніших у світі. Ми погрузли в боргах по самісінькі вуха. Звісно, не в одну мить це сталося. Борги України постійно нарощували впродовж тривалого часу різні уряди. А нині вона не здатна платити за своїми зобов’язаннями. На думку знаного економіста, народного депутата Віктора Пинзеника, щоб погасити державні борги, кожен українець повинен рік попрацювати безкоштовно. Парламентар наголошує, що теперішній борг складає 86 відсотків ВВП, тоді, як у 2008 році становив лише 12,7 відсотка. Нинішня інфляція — 57,5 процента — це «рекорд» України за двадцять років.

Він мужньо захищав країну,  мужньо  вистояв після тяжкого поранення,  але …   залишився забутим чиновниками.

Скільки людська пам’ять сягає, жителі села Марківці Летичівського району випасали худобу на вигоні, що тягнеться вздовж ріки Південний Буг. Тут і трави соковитіші, і миньок-годувальниць завше було де напоїти. Однак нещодавно у Горбасівській сільській раді, не вдаючись до пояснень, селянам повідомили, що їхнє пасовище, а це цілих 22 гектари землі, приватизоване, за нього платять податки. Тому жодного права випасати тут корів місцеве населення не має.

З острахом і тривогою всі готуються до нового опалювального сезону. Важкими трудами «реформаторів-камікадзе» вже в листопаді люди отримають платіжки з космічними сумами на житлово-комунальні послуги. Однак дехто з жителів Старокостянтинова ще не очуняв від попереднього опалювального сезону, який «подарував» їм дуже неприємний і дорогий сюрприз.

Священик римо-католицької церкви отець Олександр Коцюр — відома в Дунаєвецькому районі завдяки своїй активній громадянській позиції особа. Торік «Подільські вісті»  розповідали про його участь у революційних подіях на Майдані. Як тільки розпочалися військові дії на Донбасі, справою його подальшого життя стала посвята усього себе як волонтерській, так і душпастирській діяльності на фронті. Це не залишилося непоміченим, і чи не найавторитетніша на фронті духовна особа, священик православної церкви, він же капелан батальйону «Айдар» отець Валентин заніс прізвище отця Олександра до списку духовних служителів, представлених до високих церковних відзнак. Позавчора О. Коцюр отримав від Патріарха Київського і всієї України Філарета медаль «За жертовність і любов до України».

Останнім часом серед пацієнтів поширена думка, що вилікуватися від грижі диска при остеохондрозі можна лише оперативним лікуванням. Варто нагадати, що остеохондроз, про який часто можна прочитати в висновках рентгенологів та клініцистів, не є хворобою, а відображає вікові зміни. Ознаки захворювання з’являються тоді, коли організм не встигає пристосуватися до змін у диску, наслідком чого є подразнення корінців нервів, вплив на судини та навколишні структури.

Імовірніше за все, ніколи. Тому що в неї зникли інстинкт самозбереження і совість. Останнім часом ми були свідками багатьох резонансних скандалів у владі. Згадаймо хоча б перестрілку в Мукачевому. А до того ніхто у владних кабінетах не відав, що там коїлося протягом багатьох років? Усім відомо, що в райцентрі була велика годівниця при Кучмі. Найбільше вона розквітла при Януковичі. Нічого не міняється і при Порошенкові. Виходить, що якби не “Правий сектор”, ми й не догадувалися б, який цигарковий дерибан там відбувається. І хтось несе покарання за цей “беспредєл”? Ніхто. Навпаки начальника міліції Мукачевого перевели в Київ на вищу посаду. Це заохочення, а не кара.

Батьки школярів переважно і не здогадуються, який сюрприз на новий навчальний рік підготували для них урядовці.
Ще від зими міністерсько-освітянські чиновники мусують приміром, питання про те, що шкільні підручники для більшості учнів стануть платними. Інна Совсун, перший заступник міністра освіти і науки, ще у січні наголошувала, що норма про безкоштовні підручники знімається, бо в цьогорічному бюджеті на освіту заплановано на 28 відсотків менше ресурсів, ніж торік. Тому безкоштовними залишаються підручники для дітей-сиріт, інвалідів, позбавлених батьківського піклування та з малозабезпечених сімей. А це — лише 10 відсотків від загальної кількості учнів. Також держава планує компенсувати вартість підручників для представників національних меншин, оскільки їхня ціна значно вища через невеликі тиражі.

Напевно, якби кожного з нас зараз запитали, чи щасливий він на всі 100 відсотків, ніхто не зміг би відповісти ствердно. Чомусь ми так влаштовані, що нам постійно чогось не вистачає до, здавалося б, такої близької межі абсолютної ейфорії від життя. Хтось вимірює щастя сходинками кар’єрного зросту, хтось цифрами банківського рахунку, хтось черговою перемогою на конкурсі краси, а для когось щастя — просто прокинутися вранці й ще хоч раз, можливо, й востаннє побачити цей світ. І як не хочеться в цьому зізнаватися, але в гонитві за матеріальним ми нерідко перестаємо цінувати найпростіші речі, які даються нам безплатно, без нарахування відсотків за користування та навіть не за звичайнісіньке «спасибі». У скільки б ви оцінили своє життя і що б віддали, аби воно тривало? Напевно, все, що маєте. Але що робити тоді, коли й цього буває замало?

В Одесі розіграно кубок «Чорного моря» з футзалу.

Тривають ігри на кубок області з футболу.
У чвертьфінальних матчах-відповідях зафіксовано такі результати: «Поділля» Хмельницький — «Перлина Поділля» Білогір’я — 1:0, «Случ» Старокостянтинів — «Мотор-Січ» Волочиськ — 7:3, ФК «Дунаївці» — МФК «Славута» — 0:0. Волочиському «Збручу» присуджено технічну перемогу  над «Крилами Рад» зі станції Дунаївці.
Згодом відбулися  перші півфінальні матчі: «Збруч» — «Поділля» — 3:2, «Случ» — ФК «Дунаївці» — 1:0. У наступну суботу суперники поміряються силами знову. Тоді й стануть відомі фіналісти, які 24 серпня розіграють почесний трофей.

Четверо дівчаток та п’ятеро хлопчиків зібрали під своїм дахом Валентина та Олександр М’ялковські. Хоча кожен із них, опинившись у притулку, встиг відчути гіркоту сирітського життя, проте про сумне минуле діти уже не згадують. Залишилася у пам’яті хвилююча і незабутня зустріч з мамою і татом, які прийняли їх у свій дім.

Неодноразово «ПВ» висвітлювали, як мешканці віддаленого мікрорайону Лезневе, що у Хмельницькому, відстоюють у влади міста своє право на благоустрій, відкриття та функціонування соціальних об’єктів. У тому числі, аптеки при амбулаторії сімейної медицини, яку, після численних прохань і звернень громади, 2007 року таки  відкрили.

З 6 липня розпочався офіційний набір до нової патрульної поліції Хмельницького. На відкриття пункту прийому анкет приїхали Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, міністр МВС Арсен Аваков, керівник патрульної поліції Києва Олександр Фацевич, голова облдержадміністрації Михайло Загородний та начальник УМВС області Микола Семенишин.

Кам’янець-Подільський район завершив перший етап жнив. Як поінформував начальник управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації Ігор Гай, ранні зернові і зернобобові культури  зібрано  на площі  16875 гектарів,  намолочено 78910 тонн збіжжя при середній його урожайності 46,8 центнера з гектара.

Минулого четверга на Хмельниччині з робочим візитом перебував Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. Разом з ним прибули віце-прем’єр-міністр Валерій Вощевський та інші очільники урядового ешелону: Міністерства внутрішніх справ — Арсен Аваков, Мін’юсту — Павло Петренко, Мінінфраструктури — Андрій Пивоварський, Мінсоцполітики — Павло Розенко, перший заступник керівника Мінфіну Роман Качур та інші високопосадовці. До участі у роботі виїзної наради запросили керівників п’яти сусідніх областей західного регіону — Вінницької, Житомирської, Рівненської, Тернопільської та Чернівецької.

Полковник Сергій Присяжнюк, обласний військовий комісар, вже  двічі  виконував службові обов’язки в зоні АТО. Тож перше наше запитання  — про результати чергового призову мобілізованих. Як він — колишній командир полку — оцінює чергову  хвилю мобілізації?

У пам’ять старшого покоління повік закарбувалася дата Чорнобильської катастрофи. А втім, хто нині згадує, приміром, про аварії на двох АЕС Японії? Забулося, бо там — зразок світового прогресу, згуртованість нації, висока мораль суспільства.

Як рясно цвіли весною абрикоси, вишні, яблуні, сливи! Та так густо, що навіть гілок не було видно. Думалося, заурожаїться сад. Але сподівання розвіяв сусід, досвідчений садівник, зауваживши, що багато цвіту не означає рясність плодів. При цьому запропонував звернути увагу на кількість бджіл, а то й взагалі їхню відсутність. Після того, як перецвів сад, побачив, що зав’язі залишилося дуже мало. То, виходить, мав рацію сусід. Мовлене підтвердилося й пізніше, коли надійшла пора дозрівання ягід та фруктів. Не надто вже ласуватимемо ними цьогоріч.

Про соціальні гарантії працюючим та членам їх сімей ведемо мову з директором виконавчої дирекції Хмельницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності С. А. КІНДЗЕРСЬКИМ.

Хмельницький майдан став для патріотично налаштованих священиків другим храмом, де вони перебували постійно. Поважна постава митрополита Антонія (Махоти) УПЦ КП впізнавалася з усіх точок майдану. Найбільше я запам’ятала його у люті морози — високопреосвященний владика разом з активістами заходив до намету, де цілодобово на пічках-теплушках закипали чани з водою для чаю, і спілкувався з майданівцями, обговорюючи новини, які на той час ставали усе тривожнішими. У камуфляжній фуфайці поверх ряси, він, попри власну втому, хвороби, підбадьорював усіх.

ЛІТУРГІЯ В НАМЕТІ.

Молодому хмельничанину Віктору Куцобі припало до снаги грабувати старі «Жигулі». У них легко відкривалися дверцята та й заводилися вони, на відміну від іномарок, без ключа. Як правило, промишляв на Інститутській та Тернопільській у Хмельницькому. Та так цією справою захопився, що облюбував ще й вулицю Князів Коріатовичів у Кам’янці-Подільському.

Сімдесятишестилітня жителька Білогірського району може  одержати строк, бо дуже полюбляє, як вона саме каже, пиріжки  з маком. Днями з  її городу міліціонери  вилучили півтисячі кущів опіумного маку. Експертиза підтвердила вміст у цих рослинах наркотичних речовин. Про це повідомили в прес-службі УМВС у Хмельницькій області.   
За цим фактом правоохоронці відкрили   кримінальне провадження за ч. 1 ст. 310 «Посів або вирощування снотворного маку чи конопель» Кримінального кодексу України. За це пенсіонерці може загрожувати штраф від 1700 до 8500 гривень або до трьох років обмеження волі. 

У Кам’янець-Подільський міськвідділ міліції  звернулася мешканка міста і повідомила, що коли вона  поверталася надвечір з роботи через парк,   до неї ззаду підійшов невідомий чоловік, приставивши до її горла ніж, став вимагати гроші. При цьому нападник торкався до жіночих принад. Коли  потерпіла віддала все, що було в її гаманці, він утік.  Однак налякана та збентежена жінка встигла запам’ятати кривдника та детально описати його правоохоронцям.

На перехресті вулиць Тимірязєва та Шевченка в Кам’янці-Подільському сталася жахлива дорожньо-транспортна пригода. Маршрутне таксі під № 6, яке рухалось по вулиці Шевченка,  раптово з’їхало з дороги та врізалося у дерево.

Цьогоріч з-поміж 500 спортсменів, які виступали в Кіровограді на бігових доріжках і в секторах стадіону «Зірка» під час чемпіонату України з легкої атлетики, усі дев’ять представників Хмельниччини не лише потрапили до залікової дванадцятки, але були й серед претендентів на нагороди. У підсумку двоє з них стали чемпіонами, ще двоє отримали срібні медалі.

У португальському місті Монтемар-у-Велью понад 1200 спортсменів із 69 країн протягом 4 днів виборювали нагороди чемпіонату світу з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді. Українці у кожній з цих вікових груп у медальному заліку четверті (сім нагород у юніорів і  три — в молоді).

Комунальники та підприємці Хмельницького дали нове життя старим автомобілям і незабаром відправлять їх на схід.

Шоста хвиля мобілізації, що разом з усією країною накрила й Дунаєвеччину, чимось нагадує дев’ятий вал із відомої картини Айвазовського: шквал, натиск, емоції — все ті ж. Потенційних новобранців вистежують на дорогах, вираховують у громадських місцях, при нагоді навіть витягують з-під комбайнів. Досить вийти за межі власного подвір’я, як відразу можна потрапити у теплі обійми людей у військовій формі. Один знайомий розповів свою історію на цю тему. Повістку до військкомату йому пробували вручити кілька разів, та жодного разу не  заставали  вдома. Так трапилося, що його дружина  важко захворіла, і він через те мусив щодня, як кажуть, накручувати десятки кілометрів у пошуку ліків. Під час однієї такої поїздки з дружиною до лікаря на Тернопільщину, при в’їзді у  сусідню область його легковик  зупинив автоінспектор. Водійське посвідчення відразу потрапило до рук працівників військкомату, які тут чергували разом із ДАІшниками. Виписану на його ім’я повістку мій знайомий спочатку відмовлявся брати до рук, та після того, як його «попередили», що не відпустять просто так, він був змушений підписати документи про мобілізацію. Не допомогли ні пояснення, ні епікриз тяжкохворої дружини, ні слова  про дітей. Доведений до відчаю чоловік не пішов до військкомату, а продовжував боротися за життя  онкохворої дружини.  Коли йому здалося, що найгірше для нього вже позаду, біля рідного села чоловіка очікував той самий «капкан», у який він  одного разу вже  втрапив. Схема знайома: ДАІшники  зупинили його і передали документи військкоматівським працівникам. Ті  посадили його  в  авто і повезли до райцентру. За випадковим збігом  обставин по дорозі цього знайомого відпустили, але попередили, що на нього складений протокол про дезертирство і конкретного дня його мають викликати у цій справі до суду.

До півсотні людей приїхало у вівторок до Хмельницького міськрайонного суду з Летичева по резонансній справі Євгена Неймака. Нагадаємо, за його участі минулої суботи у райцентрі сталася аварія, в якій загинули 29-річний дільничний інспектор Летичівського райвідділу міліції Сергій Гулько, його дружина Юлія та їхній син Данилко, котрому виповнився рік та чотири місяці. Летичівці, а це насамперед — батьки, рідні загиблих, котрі приїхали до судової установи з улюбленими іграшками маленького Данилка, переконані: зараз, як і в день трагедії, все робиться для того, аби водій-мажор уникнув покарання.

За інформацією департаменту АПР облдержадміністрації, у 2015 році цукристих в області посіяли  27,5 тисячі гектарів — на 19 тисяч гектарів менше, ніж торік. Промислових обсягів висіву немає у Віньковецькому, Дунаєвецькому, Славутському, Деражнянському, Новоушицькому, Полонському, Кам’янець-Подільському районах. До 200 гектарів вирощують солодких коренів на Летичівщині та Ярмолинеччині.

П’ять років знадобилося судам різних інстанцій, щоб розставити всі крапки над «і» у резонансній справі щодо убивства біля нічного клубу «Токіо» в Хмельницькому.  

Два блокпости через Сіверський Донець і Рубіжне залишилися позаду. Десь тут, подейкують місцеві, досі чаяться замасковані розтяжки та міни. Тож багато улюблених для відпочинку місць на річці залишаються недоступними для тутешніх жителів.
Вечір у Сєвєродонецьку мало чим різниться від нашого: так само повертаються з роботи люди, як і ми, навідуються до магазинів. Хтось просто прогулюється перед сном. Втім, дещо розвіяв сутінкову ідилію приїзд до інтернату, де нас тимчасово розмістили, десятків озброєних «до зубів» військових. Найвірогідніше — нацгвардійців. Адже наступного дня нинішня столиця Луганщини очікувала на приїзд Президента.

Тридцятивосьмирічний полончанин, командир взводу Василь Остапчук (позивний «Друг Хохол») воював у Добровольчому Українському Корпусі поблизу Артемівська. Нещодавно перевівся до лав Збройних сил України. Кілька днів тому, під час спецоперації, потрапив під мінометний обстріл. Касетна міна відірвала військовому ногу, а також залишила численні поранення в ділянці таза. Василь встиг передати по рації побратимам про свої поранення. Вони витягли його з-під обстрілів, і медики ще довго боролися за його життя. На жаль, не судилося. Смерть настала від значної втрати крові. «Завжди безвідмовний, добрий, хоробрий, кращий із нас», — так відгукувалися про «Друга Хохла» його побратими. Без батька залишилося двоє дітей, а дружина — без коханого чоловіка.
Наразі потрібно доставити тіло загиблого героя з Артемівська в його рідне Полонне. Тому всіх небайдужих просять долучитися до збору коштів.
Батько Остапчук Василь Юрійович, номер телефону 0976523677.
Номер картки ПриватБанку 4149497844414773.

 Майже півтора року він правдою і вірою служив так званій Новоросії. Навіть отримав диплом від одного з лідерів сепаратистів Павла Губарєва. Навесні нинішнього року повернувся на Хмельниччину. Каже — розкаявся, тому й прийшов з повинною в СБУ.

Перестало битися серце непересічної постаті, талановитого подільського аграрія та керівника, щирої і прекрасної людини, вірного товариша, люблячого сина, чуйного чоловіка та хорошого батька — Бабія Володимира Володимировича. Він загинув трагічно під час виконання своїх службових обов’язків.

У Свято-Успенському храмі, що в Дашківцях, збудованому в 1996 році, за ці роки знайшла прихисток не одна святиня, біля якої відбувалися чудеса зцілення. Однією із них є ікона святого великомученика і цілителя Пантелеймона.

Ще на початку року державному підприємству поштового зв’язку «Укрпошта» у столичних верхах ставили діагноз — «невиліковне», тобто, збиткове, неефективне. Проте з призначенням виконуючого обов’язки генерального директора Ігоря Ткачука за останні півроку ситуація почала кардинально змінюватися. Підприємство довело: воно має величезний потенціал і готове піднятися на якісно новий рівень. Аби досягти цього, почали дослухатися до ідей та пропозицій кожного регіону. Більше того, І. В.  Ткачук взяв на себе зобов’язання побувати в усіх областях, аби особисто познайомитися з колективами, почути  тривоги і потреби людей. Минулого четверга він відвідав Хмельницьку дирекцію ДП «Укрпошта», спілкувався з її виконуючим обов’язки директора Олегом Барчишеним та поштовиками, поділився своїми думками стосовно перспектив.

Кажуть, щоб виросла справжня перлина, потрібно не менше трьох десятків літ. Саме тому тридцятиліття називають перлинним ювілеєм. Коли так, то постійний представник Росії в Радбезі ООН Віталій Чуркін минулого тижня відзначив саме таку річницю свого служіння Брехні. І як тридцять літ тому, це знову сталось в Америці, і знову — з приводу збитого літака. Та коли 30 років тому йому — секретарю радянського посольства в США — доводилось брехати з приводу збитого Совітами південнокорейського «Боїнга», то тепер довелось позичати очі в Сірка і брехати з приводу літака «Малайзійських авіаліній», збитого екіпажем російського «Бука» в небі над Торезом, унаслідок чого загинуло 297 пасажирів, вісім десятків з яких — діти. Завдяки «перлинному» Чуркіну, Рада безпеки ООН у середу не змогла ухвалити проект резолюції зі створення міжнародного трибуналу для розслідування збитого «Боїнга». 11 членів засідання проголосували «за», 3 — утрималися (Китай, Ангола, Венесуела). Росія, яка є постійним членом РБ ООН, висловилася проти.

Створення регіонального центру кардіології і кардіохірургії в Хмельницькому стане ще одним кроком на шляху до європейського рівня медицини. На базі обласного кардіологічного диспансеру планують відкрити оновлені терапевтичне і кардіохірургічне відділення. Проте саме об’єднання цих двох відділень стало першим каменем спотикання на шляху до створення кардіоцентру. І якщо кардіохірурги не проти «переїхати», то терапевти приймати їх не хочуть. Тому, щоб обговорити усі «за» і «проти», представники обох медичних закладів зустрілися за круглим столом. Але домовитися так і не змогли.

Як чітко та доступно довести до свідомості людей механізм державної підтримки щодо впровадження енергоефективних заходів у житловій сфері, у тому числі і за рахунок кредитних ресурсів, йшлося минулої п’ятниці  на семінарі з енергоефективного партнерства, який відбувся у   Хмельницькій облдержадміністрації.

Житлові субсидії за оновленим порядком призначаються з 1 травня 2015 року. Станом на 16 липня за призначенням субсидії по області звернулося 48,3 тисячі сімей.  Призначено субсидію 63,4 тисячі сімей, що складає 73,8 відсотка від усіх справ (85,9 тисячі справ). З 48,3 тисячі нових справ призначено субсидію 32,1 тисячі сім’ям, що складає 66,5 відсотка.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 26 червня 2015 року № 475 «Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій». Які зміни внесено? Про це нашим читачам розповідає директор департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана ЛУКОМСЬКА:

Прокурор області Олег Синишин зібрав прокурорсько-слідчих працівників апарату, керівників та їх заступників районних та міських прокуратур, аби обговорити  результати роботи за перше півріччя  цього року.

Науковці Чернівецького національного університету взялися примножувати популяцію рідкісної й надзвичайно цінної риби родини осетрових — стерляді прісноводної. Вони не лише змогли отримати ікринки у лабораторних умовах, штучно запліднити їх та виростити потомство, а 1120 чотиримісячних рибин стерляді випустили в їхнє природне середовище — у Дністер.

 У Хмельницькому співробітники СБУ спільно з прокуратурою затримала на хабарі начальника одного з відділів державної податкової інспекції в Хмельницькому.
Зловмисник вимагав 10 тисяч гривень за зменшення штрафу після проведення перевірки діяльності підприємця, який займається роздрібною торгівлею. Хабарнику оголошено підозру за ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України. Про це повідомила прес-служба УСБУ у Хмельницькій області.

У Києві завершилися літні легкоатлетичні всеукраїнські ігри ветеранів спорту пам’яті М.М.Баки. Збірна Хмельниччини, до складу якої увійшло чотирнадцять легкоатлетів віком від 36 до 77 років, здобула друге місце в третій групі.

Черговий чемпіонат світу з фехтування  відбувся в Москві. Збірна шаблісток України здобула срібну нагороду.

«Троянська «ГАЗель», або Металолом для АТО» — так називався фейлетон у № 113 «Подільських вістей» від 14 серпня. Йшлося про незадовільний технічний стан швидких медичних допомог, переданих деякими районами області на адресу військового госпіталю для формування санітарної роти в зону АТО. Зокрема, згадувалися прізвища голів Полонської і Шепетівської райдержадміністрацій Анатолія Рибачка і Миколи Дорощука, оскільки із цих районів надійшов, вибачте, справжній «металолом».
Не встигла газета побачити світ, як автору цих рядків зателефонував пан Дорощук і гнівно заявив, що все написане — не відповідає дійсності.

Напередодні Дня Незалежності в Хмельницькому поховали двох бійців спецпідрозділу «Дніпро-1» Володимира Величка та Леоніда Смолінського. Хлопці потрапили у засідку під Донецьком, коли їхали автобусом на блокпост.

Закони про вибори до ВР і люстрацію, що розглядалися у парламенті минулого тижня, прикували увагу нашого суспільства. Про їх значимість годі говорити.
Ще й не прибули до стін Верховної Ради депутати, а територію заповнювали мітингувальники з плакатами; попереду з’явились кілька металевих бочок, які слугували барабанами. Серед розгорнутих транспарантів: «Хмельниччина — за люстрацію!». Свої гасла у представників Вінниці, Харкова, інших міст, ВО «Свобода». Народ об’єднався, щоб законодавчо провести очищення влади. На жаль, такої одностайності не було у народних обранців. Для цього знадобилося кілька спроб. Проте вже на початку засідання О. Турчинов заявив: «Парламент не розійдеться доти, поки не розгляне «Закон про люстрацію».
Коли ж згадані законопроекти не пройшли, ми зустрілися з народними депутатами від Хмельниччини, щоб дізнатися їхню думку щодо останньої події.

Бачити не бачив, чути не чув, але знаючі люди кажуть: якось на початку серпня (якраз перед обідом) на столі в голови Шепетівської райдержадміністрації Миколи Дорощука нахабно заверещав телефон. Дзвонив колега Миколи Федоровича по губернаторському кріслу голова Полонської райдержадміністрації А. М. Рибачок.
— Ти чув? В області місячник по збору металолому оголосили, — нічтоже сумняшеся, повідомив він. — Звелено: у кого які машини негодящі є чи такі, що на ладан дихають, — негайно доставити в Хмельницький, на вулицю Чорновола, 122.
— На евакуаторі доставити чи як? — поцікавився Микола Федорович, але на тому кінці дроту, як сполохані гуси на ставку, заґелкотіли гудки.
Як людина ділова й енергійна (бо й справді, район не доручать будь-кому очолювати), пан Дорощук для початку з’ясував, що за вказаною адресою розташований військовий госпіталь. А заодно вияснив, що на базі тамтешньої військової частини А-1056 (для виконання завдання в районі антитерористичної операції) формується окрема автомобільно-санітарна рота, для якої має надійти з міст і районів Хмельниччини півсотні автомобілів. (Вочевидь саме цю благородну і святу акцію пани Рибачок і Дорощук сприйняли як акцію «металолом для АТО»).

...Коли ми з нашим фотокореспондентом завітали у військовий госпіталь, на території якого і формується санітарна рота, водії і механіки, які через кілька діб мали переганяти «швидкі» на схід, проводили «віче» на тему: як автомобілі, якими «ощасливили» бійців АТО полончани з шепетівчанами, дісталися до обласного центру? Одні стверджували, що їх, вочевидь, притягли на буксирі, інші схилялися до думки, що їх доставили на ношах, як носять паралізованого пацієнта, якому — три часниці до смерті. І як їм, скажіть, так не думати, коли один із автомобілів, що ви бачите на фото, територією госпіталю міг пересуватися тільки методом «тягни-штовхай», позаяк акумулятор у нього «дохлий», гальмівні циліндри корова язиком злизала ще, мабуть, в минулому столітті. А, крім цього, автомобілю необхідний капітальний ремонт карбюратора, рульової колонки. Та й сам кузов виявився настільки іржавим, що складалося враження, ніби його, по дорозі з Шепетівки до Хмельницького, перестріла група диверсантів Стрєлкова-Гіркіна і прошила, даруйте за недоречний жарт, кулеметною чергою.
— Не в кращому стані і дві інші «швидкі», які надійшли з Шепетівки і Полонного, — скрушно зітхає командир рухомого складу майор Ренат Гадильшин, якому випала «висока честь» доводити цей шепетівсько-полонський мотлох до «божеського стану». (Де шепетівські, а де полонські машини — тепер годі визначити, позаяк їх доставляли працівники міжрайонного військкомату). — В одній із машин ходова і передній міст потребують капітального ремонту, в іншій такого втручання потребують двигун, ходова, роздаточна коробка. Радіатор же взагалі нагадує діряве сито.
Як виявилося, до «золотих» і «срібних» призерів по збору «металолому» для зони АТО на Хмельниччині примкнув і Кам’янець-Подільський район. Троянська «ГАЗель» кам’янчан теж потребує не один день ремонту, а відтак не одну тисячу гривень, яких, на жаль, ні в бюджеті області, ні у військовій казні сьогодні немає.


— А в якому стані машини з інших районів? — цікавлюсь у командира військової частини А-1056 майора Возненка.
— У не менш жалюгідному. Практично немає жодної «швидкої», до якої не потрібно докласти рук, крім тих, що надійшли із Волочиського, Старосинявського і Летичівського районів, — із сумом констатує Геннадій Петрович.
Складається враження, що в більшості районних адміністрацій і районних лікарень діяли за принципом: на тобі Боже, що нам не гоже!
Диву даєшся, як безвідповідально, як недбало поставилися чиновники Хмельниччини до такої благородної і святої місії, як облаштування санітарної роти для зони АТО. Тож, дивлячись на ці розкурочені, розукомплектовані, діряві автомашини, які, даруйте на слові, не всякий добрий господар у курник замість сідала поставить, так і хочеться запитати в Миколи Дорощука чи Анатолія Рибачка, або в головних лікарів Шепетівського і Полонського районів Валентина Поліщука та Івана Савіцького: «А як би почувалися ви, шановні, якби до вас чи ваших родичів, синів, дочок, навіть не на фронт — під «гради» чи «нони», а додому, приїхала отака, з дозволу сказати, швидка допомога»? Та цим швидким допомогам, як слушно зауважив майор Возненко, самим допомога потрібна! Швидка, негайна і — капітальна.
Згоден. Додам лише, що, на мою думку, допомога потрібна не лише машинам, а й низці чиновників районного і обласного рівня, які, на зразок панів Дорощука і Рибачка, святе діло допомоги фронту перетворили на фарс. У насмішку.
— Яка допомога? — запитаєте ви.
— А та, що в народі ЛЮСТРАЦІЄЮ зветься!

Ну що, починаємо заощаджувати газовий ресурс? Те, що дві третини Києва живе без гарячої води, факт відомий. Тепер і Хмельницький запровадив режим економії: гаряча вода подається з початку серпня лише зранку та ввечері. В області розпочалося виконання урядової постанови № 296 від 9 липня «Деякі питання забезпечення населення, підприємств, установ та організацій природним газом до кінця опалювального сезону 2014/2015 року», яке передбачає скорочення обсягів споживання блакитного палива, аби з мінімальними втратами пройти зиму.
Влада передбачає, що до березня наступного року нам вистачить 30,23 мільярда кубометрів газу (докладніше про ситуацію див. у «ПВ» №№ 111-112, «Газовий... «голодомор»), але для цього доведеться дещо зменшити апетити та пожертвувати часткою комфорту. Підприємства теплокомуненерго мають на тридцять відсотків скоротити споживання палива ― для них на ці вісім місяців передбачено 5,85 мільярда кубометрів, у тому числі для Хмельниччини ― 106,9 мільйона кубів). Тому гарячої води отримуємо вже менше. Але мати її з 6 до 9-ї ранку та з 18 до 22-ї ― цілком нормально в умовах газової та реальної війни. Особливо на тлі столиці, яка використовує цілодобово холодну воду. Але набагато гострішим (у нинішню шалену спеку про це якось навіть важко задумуватися, мовляв, де ще та зима?) є питання, що буде в холодну пору року із опаленням? Наскільки вистачить газу у підприємств теплокомуненерго для підтримання комфортної температури в оселях? Як містянам утеплитися? Як заощадити селянам на опаленні за нинішніх шалених цін на паливо? Тобто, як усім нам зробити житло максимально теплим?

Мікрорайон Хмельницького Лезневе активно розбудовується, обростає новими житловими масивами. А з розвитком соціальної інфраструктури — біда. І хто ж має передбачати ті заклади? Виділяти під них місце? Дбати про повноцінне планування забудови?
Переді мною — пухка папка листів, колективних звернень, запитів — багаторічний «доробок» громадських активістів, мешканців Лезневого, яким болить незадовільний соціальний розвиток мікрорайону. Люди закономірно вважають, що заслуговують бути почутими у міській раді, обласній раді та адміністрації, урядових кабінетах, в Адміністрації Президента.
Не будемо переказувати, чого вдалося добитися громаді за останні 20 років, активно співпрацюючи з владою. «ПВ» про це розповідали не раз. Проте досі, і це, звісно, нонсенс, — у величезному мікрорайоні немає закладу культури, спортивного комплексу чи, бодай, шкільного спортзалу і навіть дитячого садочка. Принаймні, останній міська влада таки обіцяє жителям не рік і не два.
Справді, для чого батькам і діткам мордуватися з добиранням за 4-8 кілометрів, тратити гроші, нерви, час, проситися в заклади інших мікрорайонів, які і без того переповнені? Рік тому після багатьох перипетій (їх можна буквально відстежити за «перепискою» активістів з багатьма інстанціями) лезнівчан нарешті офіційно обнадіяли, публічно запевнивши (ці обіцянки зафіксовані у листах, джерелах масової інформації), що з 2014-го розпочнеться довгоочікуване будівництво. І, здається, усі передумови для цього є.

«Так, ми — раби, немає гірших в світі!» — з болем писала про українців Л. Українка в кінці XIX століття. Сьогодні початок XXI, позаду вже 23 роки незалежності, які сусідня Росія успішно використала для того, щоб у пересічного українця згас потяг до Свободи і Незалежності. Оглянімося навкруги: іде масштабна кривава війна України проти Росії за нашу свободу і незалежність. Проте якщо дивитись наше телебачення і читати нашу пресу, то складається враження, що війна ця десь далеко, в Камбоджі чи Нікарагуа. Бо в нас усі телеканали, як і всі попередні роки, демонструють російські фільми, в яких глядача переконують в «доблести русского оружия» і непереможності «русской идеи», — надриваються наші землячки, щоб «розсмішити коміка».

Ще з дитинства старшу сестру вважала найкращою подругою. Коли підросла, то розповідала їй, Любі, про свої дівочі таємниці, нічого не приховуючи. Не втаїла і те, що закохалася у хлопця, якого зустріла у сільмазі, — такий гарний, просто красень. І сміливий, бо підійшов до мене, сказав, що приїхав до бабусі. А коли познайомилися, то Андрій запросив на побачення. Як почула Люба, що він із міста приїхав, то зраділа й сказала, щоб я свого шансу вибратися із села не втрачала. І, зробивши мені зачіску, вирішила піти зі мною на побачення. Я ж, покрутившись біля дзеркала, себе не впізнавала. Та й Люба не сперечалася, не заперечувала, що зачіска у мене чудернацька, але ж запевняла, що модна! «Та й нас ніхто уже не переплутає», — раділа вона.
Ми ж були і справді схожі одна на одну, хоча, якщо пильніше придивитися, то очі та волосся різного кольору, характери теж різні. Люба, закінчивши школу, не прагнула опановувати будь-яку професію, не хотіла продовжувати навчання, а допомагала матері короваї випікати. Вона не втрачала надії, сподіваючись знайти багатого чоловіка, який їй подарує розкішне життя.

Щоб поспілкуватися із заступником голови обласної ради, довелося дещо зачекати. Він увесь — у круговерті справ. До того ж і відвідувачів щодня буває чимало. Ось  і цього разу у приймальні — гурт жінок. З якого питання — не зізнаються, проте переконані: керівник їм допоможе. У нашій з ним бесіді говорили про усе найбільш актуальне нині для Хмельниччини.

За останні роки Хмельниччина переконливо довела усій Україні: вона — лідер, на якого варто рівнятися. Відрадно, що за нинішньої скрути, війни на сході, політичних перипетій область не здає позицій, здобутих кропіткою працею. Вкотре пересвідчилася у цьому після бесіди з головою обласної державної адміністрації Леонідом Прусом напередодні найвеличнішого свята держави — Дня Незалежності.

Минулої середи обласна рада знову була вимушена скликати позачергову двадцять п’яту сесію. Нагадаємо, 24 червня депутати прийняли рішення про виділення двох мільйонів гривень на придбання бронежилетів та інших засобів захисту для батальйону територіальної оборони області. Однак навіть після того, як ці кошти, пройшовши казначейські митарства, поступили на рахунки ради, військові, через хиби у законодавстві, скористатися ними не змогли. Отже, на засіданні сесії знову довелося мудрувати, яким чином спрямувати їх адресатам.

Нарешті те, що ставало приводом для обурення мільйонів пересічних українців, а саме: доволі привілейоване життя старої гвардії можновладців-пенсіонерів — таки знайшло логічне завершення. Днями Президент України Петро Порошенко підписав розпорядження про скасування дії президентських розпоряджень від 1992-2010 рр. про матеріальне забезпечення та охорону вищих державних чиновників — як колишніх, так і тих, які працювали в той час. Кого саме вони стосуються?

Вирує, кипить село Подільське, що на Летичівщині. Днями тут невідомі почали укріплювати дорогу попід лісом. Відтак селяни утвердилися у думці, що землицю їхню на околиці села таки віддали в чужі руки...

...

З моменту трагічних подій у Києві, коли Україна отримала свою Небесну Сотню, минуло вже понад півроку. На жаль, і сьогодні наша країна мусить прощатися зі своїми патріотами, які продовжують гинути за її незалежність. Проте якщо винуватців подій на сході може поіменно назвати ледь не кожен українець, нам досі офіційно не повідомили, кого ж покарають за розстріл співвітчизників у Києві. Щоправда, є заяви силовиків про те, що організація масових вбивств людей відбувалася безпосередньо і під прямим керівництвом колишнього президента Януковича. Але відкритими залишаються запитання, хто давав і виконував накази вбивати людей у центрі Києва 19-20 лютого, а також, кого затримала нова влада за масові розстріли? Влада, яка своїми владними кріслами зобов’язана саме відданості рядових Небесної Сотні, в тому числі учасників подій на вул. Інститутській, 20 лютого, коли декілька сотень людей, озброєних лише дрючками, камінням, без серйозного захисту протистояли снайперським гвинтівкам і автоматам.
Як відомо, там загинув наш земляк Анатолій Корнєєв. Коли надійшла трагічна звістка, розум відмовлявся усвідомлювати цей факт, і ми перш за все спробували зателефонувати самому Анатолію Петровичу. Але з його мобільного нам відповів не він, а ще один наш земляк — кам’янчанин Віктор Міщишин, який підтвердив сумну новину. Сьогодні Віктор Володимирович є офіційним свідком Генеральної прокуратури в справі Небесної Сотні.

Ще донедавна проведення дострокових парламентських виборів у багатьох викликало сумнів. Серед причин, які могли цьому завадити — запровадження військового стану. Але вже тепер є реальні підстави стверджувати, що вибори таки відбудуться, найімовірніше 12 жовтня. Президент України Петро Порошенко заявив, що переобрання Верховної Ради — одне з головних завдань люстрації в країні.

Моя добра знайома хмельничанка, яка працює цілий світловий день, часто пропадає у відрядженнях, взяла за правило бодай раз на тиждень побувати у лісі. Навіть має конкретне місце і «своє» дерево. Впевнена, воно заспокоює і дає їй енергію. «Після нетривалої процедури самопочуття поліпшується», — каже Людмила.
Аби скористатися силою дерева, потрібно підійти до нього, подумки привітатися і попросити допомогти вам. Опісля маєте відчути хвилю тепла. Це знак згоди.

Світ зараз розбурханий, немов діючий вулкан. А спричинив неспокій на планеті кремлівський карлик, який, біснуючись, цинічно насаджує «русский мир». Спочатку Володимир Путін, україножер, анексував Крим, подаючи це, як волевиявлення російськомовних мешканців півострова. Він бив себе в груди, що російські війська ніпричому. А під час відвідин Криму минулого тижня заспівав іншу пісеньку: «Так, ми використали свої збройні сили, але для того, щоб провести референдум». Несусвітній брехуняка — по-іншому не скажеш.

Україна, як відомо, з 16 червня не отримує російський газ. Після того, як «Нафтогаз України» із «Газпромом» не спромоглися досягти консенсусу у ціні на енергоресурс, паливо «транзитом» протікає теренами нашої держави, не потрапляючи до споживачів. Й справді, знайти прийнятну для сторін вартість дуже складно, враховуючи надто великі розбіжності у баченні цієї планки. Росіяни хочуть 485 доларів за тисячу кубометрів, на яку дають знижку у сто доларів (як дали, так можуть і забрати, що абсолютно не влаштовує нашу державу). Ми виходимо із останньої ціни, яку Кремль пільгово дав Януковичу під майбутню інтеграцію у Митний Союз ― 268,5 долара. Виникала переговорна компромісна ціна, яку підтримували і європейці ― 320-360 доларів. Якщо відверто, то це більш-менш прийнятна ціна, принаймні об’єктивна. Західні країни отримують газ від РФ приблизно за 380 доларів, а в нас транспортне плече менше, обсяги імпорту більші, то й ціна у триста з хвостиком ― цілком ринкова. Але наразі сторони не домовилися, і ми спокійнісінько (поки) живемо без російського газу. Але як довго так триватиме? Скільки Україна зможе нормально функціонувати на власному, імпортованому з Європи та накопиченому в газосховищах паливі?

Те, що мені вдалося побачити і почути, не претендує на істину в останній інстанції. Як мовиться, за що «купив», за те і «продаю». Але це не вигадані історії, які є шматочками реальності по ту сторону барикад. Адже «тероризм» — це не ефемерний згусток слова, це люди зі своїми цілями, ідеями, баченням ситуації і своїми долями. Якщо говорити про цих людей як ворогів чи супротивників, то не зайвим було б спробувати зрозуміти психологію протилежної сторони, дізнатись про мотиви, якими керуються ці люди, і про що вони думають.

Хмельниччина, як і вся Україна, весь православний світ, в ці дні зі сльозами і світлим сумом згадує нашого земляка, уродженця Летичівщини Володимира (Сабодана), Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України, предстоятеля Української православної церкви, Героя України, який п’ятого липня, на 79-му році життя, після тривалої хвороби відійшов до Господа.

25 липня 2014 року на адресу Хмельницького державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства надійшов лист від Міністерства соціальної політики. У ньому наголошувалося на необхідності подачі заявки адміністрацією закладу про його злиття з Вінницьким державним експериментальним протезно-ортопедичним підприємством. Відтак виникло питання щодо подальшої долі як сотень працівників держзакладу, так і більше тридцяти тисяч інвалідів, котрі вже багато років поспіль отримують тут необхідну фахову допомогу.

Хто б це і коли не сказав, що жити у суспільстві і бути вільним від нього неможливо, але, погодьтеся, він мав рацію. Бо це справді так. Журналісти «Подільських вістей», як провісники та сіячі правдивого, щирого і глибокого слова, оголеними нервами відчувають рани, драматичність та колізії сьогодення. Бо усе, що коїться в державі, важким каменем теж лягає на душі й серця творців хліба духовного. Трагізм, з якого зіткане життя-буття, руйнує усі наші нинішні сподівання, змушує змінювати плани. Це так. Однак, як відомо, людина, суспільство у найважчі для себе часи виживали завдяки трьом символам і поводирям: Вірі, Надії, Любові. Так-так, завдяки саме їм тривав поступ уперед. І Україна аж ніяк не виняток.

Допоможімо пораненому Олександру Петраківському, який перебуває у комі!
Сашко віддав свого шолома солдату, підлеглому, одному з чотирнадцяти чоловік їхньої розвідгрупи. Бо як хлопчина міг бути з незахищеною головою під обстрілом? І шолом врятував життя солдату. Він поранений, контужений, але — живий. Тоді, 20 липня, вони двічі потрапляли в засідку, і від терористів їм перепало стільки вогню, що взагалі дивно, як хоч хтось міг залишитися живим. Двоє загинуло, вісьмох важко поранено. Серед поранених і Сашко, тобто капітан Олександр Петраківський, командир розвідгрупи. Його, за іронією долі, звісно ж, поранило в голову. І хоч кров заливала очі, капітан вперто відстрілювався та віддав наказ не покидати поранених. Їх якраз встигли перетягти в безпечніше місце, як повернулися терористи — добивати...

...

Минулого тижня виповнилося 100 років від початку Першої світової війни та 100 днів від початку антитерористичної операції на сході України. Здавалося б, ці дати не справляють жодного впливу одна на одну. Але аналітики налаштовані більш критично: взаємний зв’язок існує, оскільки історія, як відомо, має властивість повторятися. І хоч кажуть, що вдруге вона повторюється як фарс, проте багато хто і в нас, і на Заході остерігається, що нині на сході України розпочинається третя світова війна. І розв’язує її Росія, країна, прокляття якої полягає в її імперських претензіях.

Як відомо, Донбас потрапив в десятку найгарячіших і найнебезпечніших точок в світі для роботи журналістів. Пересвідчитись у цьому довелось на власному досвіді. Працювати в Донецьку дійсно складно. І складність ця полягає не лише в тому, що ти можеш потрапити під обстріл або в руки не зовсім адекватних ополченців, а й в тому, що без хороших контактів і зв’язків отримати якусь інформацію чи дістатися у певне місце столиці Донбасу практично неможливо.
Тепер я знаю, що, виходячи у місто, завжди потрібно мати при собі паспорт, інакше при затриманні і перевірці документів тебе можуть відправити копати окопи десь на передовій. Та, як виявилося, найголовнішою проблемою, особисто для мене, стала моя... хмельницька прописка.

Мимоволі став свідком розмови двох матерів малолітніх дітей — своїх сусідок по будинку. Та, що молодша, цікавилася у матері  зі стажем, чим  вона прикормлювала свого  синочка після півроку, а то її Юрасику пішов уже сьомий місяць, і в дитячій поліклініці рекомендували вводити в його раціон харчування  молочні суміші. На що «старша» стала розповідати,  що і в яких аптеках, супермаркетах  вона купувала, що дитина споживала залюбки, а що з примусу, ділитися секретами власного приготування в домашніх умовах кефіру, йогуртів.

З часу проголошення незалежності України різко зріс інтерес до теми козацтва. В містах і селах створюються козацькі осередки, успішно діє таке об’єднання і в Славуті.

На Донбас, в зону проведення антитерористичної операції, вирушили два броньовані автомобілі. Їх виготовила власними силами на зібрані у колективі кошти агрокомпанія «VITAGRO» спільно з благодійним фондом «Ми поруч» народного депутата України Сергія Лабазюка.

Нещодавно у зв’язку із виконанням плану дій щодо лібералізації Євросоюзом візового режиму для України внесено зміни до антикорупційного законодавства. Посилено кримінальну відповідальність за хабарництво, підкуп та інші злочини у сфері службової та професійної діяльності. Зокрема, закон передбачає криміналізацію всіх елементів активного і пасивного хабарництва, у тому числі обіцянку неправомірної вигоди та прийняття пропозиції неправомірної вигоди.

Коли  навколишній світ руйнується і у бездонну прірву котяться всі сподівання і мрії, в душі оселяється страх перед смертю, яка може чекати на кожному кроці, а свідомість відмовляється керувати розумом, зваливши все на інстинкти самозбереження. До такого стану людину призводить війна, жертвою якої стала Україна. 

В Донецьку люди вже звикли до постійних нічних канонад і безпомилково можуть визначити, який вид озброєння гуркоче над нічним містом. Зазвичай, неспокійно на окраїнах міста, вони частіше наражаються на небезпеку обстрілів і там більш відчутне відлуння боїв, які точаться в містах і містечках під Донецьком.

Спалення і руйнування будівлі СБУ у Хмельницькому 19-20 лютого 2014 року шокувало не тільки нашу область, але й, мабуть, всю Україну. Провідні телеканали світу теж повідомили про цю подію.
Що це було? Народна помста ненависному режиму Януковича, політичне замовлення, спроба заволодіти арсеналом зброї, намагання отримати або знищити певні секретні документи чи звичайний хуліганський вандалізм натовпу? Питання і питання.
І нині досить важко відповісти на них однозначно.
А втім складається враження, що спалили й забули... Проте деякі власні міркування з приводу цієї надзвичайної події я все ж таки висловлю.

Чорне місто. Чорне від вибухів, замінувань, диверсій, людського горя. Ошукане російською пропагандою і залякане терористами. Місто, яке повторило долю свого згорьованого побратима Слов’янська. Місто, яке вслід за ним стало епіцентром сепаратистських настроїв і терористичних дій. Це — Краматорськ.
Якщо минулого четверга ми розповідали вам, як виглядає після війни Слов’янськ і що думають про те, що сталося, його жителі, то наша наступна розповідь із Краматорська. І наші ГЕРОЇ, в повному розумінні цього слова, — десантники, бійці 8-го полку спецпризначення, які, проявивши в боях за Краматорськ небачену мужність, втративши бойових побратимів, продовжують і далі боронити Україну від терористів.

Побутує хибна думка, що особи, які набувають статусу «перших», до певної міри стають недосяжними, залежними у своїх діях та вчинках від партійних вождів і зовсім нещирими з людьми простими. Та після інтерв’ю з Іваном Гончарем, головою обласної ради, цю тезу можу дещо спростувати. Говорили з керівником про різне: що болить нині державі та Хмельниччині зокрема, про його бізнес, який зараз переданий в управління іншій особі, та сплату податків, про конфлікт між двома гілками влади на обласному рівні та можливості дійти до спільного знаменника, зрештою, про родину. Наскільки відвертим був Іван Гончар, судити вам, читачам.

За участі першого заступника голови обласної ради Віктора Адамського на базі Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань науки, освіти, культури, молодіжної політики, спорту, туризму та інформаційного простору. У роботі засідання взяли участь члени аналогічної комісії Кам’янець-Подільської міської ради. Лейтмотив засідання — звернення Кам’янець-Подільської міської ради до колег області з проханням розглянути аварійний стан деяких об’єктів Старого замку державного історичного музею-заповідника та розробити пропозиції щодо фінансування їх реставрації.

Це уже стало національною традицією, хоч і не можна сказати, що доброю, — з приходом до влади нової політичної сили повністю замінювати по вертикалі керівників усіх рівнів. Згадаймо, так було і за помаранчевих, і за регіоналів. Часто-густо про професійність навіть не йдеться. Першу скрипку грає партійність і лише вона. У посадові крісла вмощуються люди без хоч якогось досвіду та абсолютно далекі від управлінської служби. В одній із райдержадміністрацій Хмельниччини мав місце реальний випадок, який уже встиг стати анекдотом з бородою. До голови звертається секретарка:
— Полікарпе Полікарповичу, субсидії прийшли.
— Просіть, хай заходять.

Хто не пам’ятає забавки, якою чимало хто з нас хибував у дитинстві: з’їси, було, цукерку, а товаришеві (чи він вам) простягаєш обгортку, в якій замість солодощів — вата! Сміх і сльози! Добре, коли такий «подарунок» отримаєш наодинці, а коли — на людях, та ще й напередодні іменин, як отримав його в парламенті напередодні свого тезоіменинства (25 липня за православним календарем святкують день Арсенія-вередливця) голова українського уряду Арсеній Яценюк? Може, не так гірко було б Арсенію Петровичу, якби сю «цукерочку» піднесли йому депутати — регіонали чи комуністи, про розпуск фракції яких у Верховній Раді оголосив на минулому тижні Олександр Турчинов, але — не представники ріднесенької йому коаліції «Європейський вибір», точніше, двох її складових — партій «Свобода» і «Удар».

Після повернення з гарячих точок на сході України, мене часто запитують про побачене і пережите. Ось я і вирішив поділитися своїми думками з читачами «Подільських вістей».
Ми побували у Дружківці, Костянтинівці, Краматорську, Слов’янську, Ізюмі. Якщо відверто, побачене змушує дещо переорієнтувати усталені цінності, і ти розумієш, що найголовніше для кожної країни і її громадян — мир. Зараз на українському сході якраз і триває боротьба за наш спокій, за можливість зустрічати новий день без вибухів, без кровопролиття.

ДП «Шепетівський ремонтний завод» — єдине в Україні підприємство Укроборонпромівського концерну, яке із замкнутим циклом виконання робіт з ремонту, відновлення і продовження ресурсу ракетно-артилерійського озброєння здатне вдихнути, так би мовити, друге життя, а якщо хочете, то й вивести із «коми» чи повернути з «того світу» кількадесятитонні самохідні артилерійські установки та 30-40-річні «Гради», «Урагани», «Смерчі».

Це вже не вперше донські і кубанські козаки зі зброєю в руках виступають проти українців. Ще задовго до сучасних подій у Криму та на Донбасі представники колись славних побратимів запорізьких козаків „прославилися” жорстокістю на українських землях. Особливо численним було їхнє нашестя під час Другої світової війни. Тоді дончаки і кубанці стояли пліч-о-пліч із німецькими окупантами, як зафіксував фотограф для історії на ось цьому знімку.

Час від часу у ЗМІ, на цей раз у шанованих «Подільських вістях» («Енергія — сонячна, ціни — захмарні», 26. 06. 2014, №№ 89-90), подаються матеріали з питань української енергетики, що, зрозуміло, слід вітати. Але у тих публікаціях, на жаль, досить часто деякі питання викладаються некоректно, що може спричинити у читача хибне уявлення про ту або іншу енергетичну ситуацію.

У минулу суботу загорівся полігон твердих побутових відходів, що розташовується поруч із обласним центром. Величезна хмара диму рухалась щільною завісою в напрямку села Олешин та мікрорайону Гречани. На щастя для мешканців Хмельницького, вітер гнав дим від міста, якби не це, то на вихідні місто отримало б маленьку екологічну катастрофу. За попередніми висновками бійців МНС, сміття спалахнуло через спеку. Оскільки в результаті гниття відходів виділяється метан, то, вірогідно, він і самозапалився. За повідомленням прес-служби головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій в Хмельницькій області, 2 серпня о 01.54 за номером 101 надійшло повідомлення про пожежу на відкритій території Хмельницького міського полігону твердих побутових відходів. До місця виклику були направлені пожежно-рятувальні підрозділи обласного центру, і за чотири години вогнеборцям вдалося приборкати пожежу.

Втім, вже о 15.15 пожежних повідомили про те, що виникли нові осередки загорянь. На полігон прибули 7 відділень хмельницьких рятувальників та спецтехніка аварійно-рятувального загону спецпризначення. Як зазначив керівник гасіння пожежі — начальник головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області Борис Болібрух, ситуація з пожежами на цьому сміттєзвалищі виникає періодично. Вогонь бушує довго, охоплюючи значну площу. Процес гасіння пожежі ускладнений відсутністю достатньої кількості води, під’їзних шляхів до місця горіння та сильним вітром.  З пожежею боролись 62 рятувальники на 10 одиницях пожежної та спеціальної техніки ДСНС, а також працівники і технічні засоби господарства обласного центру.  
Цього разу дим обійшов спальні райони міста, а чи так буде завжди? Коли ж будуватимуть обіцяний сміттєпереробний завод? 

 

Війна розрізала Україну на два світи, на день і ніч. Якщо в одному, хай невибагливе, але свято життя, то в іншому — вже чотири місяці танцює смерть. Схід сіє сум та печаль, бо там у боях гинуть наші сини й чоловіки. Південний захід, люби Боже правду, несе їм світло, надію і порятунок, бо сильніший духом і вірою.
Вже втретє ПЦ «Ексклюзив» здійснює для місцевих репортерів, дякуючи ініціативі нардепа Сергія Лабазюка, виїзди на схід, зокрема в зону АТО, і, таким чином, живою артерією об’єднує два світи: Донбас і Поділля. І це не гонитва за сенсацією, не показне геройство. Це наше спільне бажання із колегами-телевізійниками донести читачам, глядачам надзвичайно важливу річ, живу картинку, без якої неможливо відчути і зрозуміти свою країну, її долю, її історію.

 

А ви знаєте, що Росія вставала, вставала і нарешті встала з колін? Ви в курсі, що РФ знову наддержава? Якщо ні, то ви не дивитеся російське телебачення та не слухаєте кремлівських вождів. Бо вони вирішили, що їхня держава вже стала могутнім гравцем на планеті, може не зважати на думку світового співтовариства. А тому захоплювати чужі території, плодити терористів для створення гарячих точок їй дозволено. Якщо відверто, надування щік цією, за влучною оцінкою одного політика, «бензоколонкою» виглядає дещо кумедно. Якщо Радянський Союз, який за населенням переважав Америку, за економікою був співставний із нею та Європою, ще міг претендувати на статус наддержави, то що можна сказати про велич Росії, яка в економічному відношенні на порядок слабша й Європи, й Америки. Що сказати про країну, яка повністю залносіїв: зменшиться світова потреба у нафті-газі або впадуть ціни на вуглеводні ― вона й трісне, як мильна бульбашка, щічки здуються, а країна зникне, як і її попередник ― СРСР. 

Голова Держземагентства досить рідкий гість у наших краях. А якщо говорити конкретніше, Сергій Рудик — перший на моїй пам’яті, хто завітав на Хмельниччину. За результатами поїздки він дав інтерв’ю кореспонденту «Подільських вістей».