В обласному центрі, на майданчику  поблизу кінотеатру імені Тараса Шевченка, молодіжні об’єднання та студентські активісти встановили муляж пачки гречки - символу політичного підкупу виборців в Україні. Інформаційна кампанія має за мету мотивувати молодь не продавати свої голоси.

Це дружина Пантелеймона Куліша –  Олександра Михайлівна Білозерська (літературний псевдонім  Ганна Барвінок). 

Як чумаки чумаками стали.
Спочатку їх так і називали – «солениками». Потім вони стали «коломийцями». А ще пізніше прозвали їх і чумаками.

400 років тому на ярмарку в Кам’янці відбулася прем’єра трагедії і двох інтермедій.

Щороку на початку березня в Україні проходять Шевченківські дні, під час яких відбуваються різноманітні пам’ятні заходи та наукові конференції. Творчість і біографія Тараса Григоровича вивчаються у школах і вищих навчальних закладах. Але потрібно визнати, що й досі більшість українців дуже мало знає про нього, про його життя, його захоплення і бажання. На таку думку наштовхнула скромна, дуже потерта книжка Ф. Піскунова «Шевченко, его жизнь и сочинения. Сборник материалов для полной биографии», яка побачила світ ще 1878 року і нині зберігається у представниці родини Шевченка по лінії його старшої сестри Катерини – Яніни Шкоди. У ній вперше надруковані спогади людей, котрі добре знали Кобзаря, а також його автобіографія. Пізніше ці ж спогади публікувалися у різних виданнях. Але, як з’ясувалося після знайомства з книгою Піскунова, зі значними скороченнями.

Листоноша потрібна багатьом людям, особливо пенсіонерам та стареньким, які не мають інколи змоги вийти на вулицю, аби заплатити комунальні платежі чи купити необхідні ліки.

У Хмельницькому обласному художньому музеї  відкрилася надзвичайна виставка трьох видатних митців-одеситів під назвою «АРТперетин. Єгоров. Ройтбурд. Гусєв. Відкрита майстерня» за підтримки програми Culture Bridge. Презентація картин у трьох виставкових залах пройшла не лише вперше в нашому місці, а й взагалі на західній Україні. Зокрема, Юрій Єгоров представлений класиком життєдайного живопису, Олександр Ройтбурд – руйнівником стереотипів та міфотворцем, Ігор Гусєв – провокативним творцем фейк-реальності. А головне – творчість цих трьох художників увійшла в історію мистецтва «великих картин», про що свідчать їх масштаби.

Стартувала перша футбольна ліга.

З нагоди Всесвітнього дня поезії в рамках Пункту європейської інформації (ПЕІ), що діє при Кам’янець-Подільській центральній бібліотеці, вшанували її величність – Поезію.

Коли розпочалася Друга світова війна, Федір Мельник лише закінчив семирічку. Пам’ятає, як усією Мирівкою відправляли тоді на фронт старших чоловіків, а діти та жінки залишалися чекати, надіятися, що війна ось-ось закінчиться.
Проте у 44-ому, коли хлопцю виповнилося вісімнадцять, разом з чотирма односельцями таки довелося стати у військовий стрій і вирушити назустріч страшній небезпеці.

Минуло вже шістдесят років, як поєднали свої долі Михайлина і Станіслав Вітковські. У взаємній любові, злагоді та турботі торують вони життєву стежку. Розповідаючи історію свого знайомства, дякують долі, що їх звела.

 У «Хмельницькгаззбуті» нагадують, що споживачі, отримавши монетизовану субсидію, повинні розрахуватися за спожитий газ у повному обсязі. Відтепер у рахунках за лютий уже немає суми субсидії. Там вказується повна сума, яку необхідно сплатити.

Українські села сьогодні на межі виживання. Про це свідчить й офіційна статистика. Щорічно з карти України зникає до двох десятків населених пунктів. Причиною цього явища є демографічна ситуація в країні та безперспективність села. Люди переїжджають у міста, бо в селі немає роботи, не працюють лікарні, школи, клуби. У стані занепаду перебувають і місцеві медзаклади. А до чого призведе розпочата медична реформа, важко сказати. Громадяни нічого не розуміють, та й самі лікарі не можуть збагнути всіх нюансів. Особливо непокоїть ситуація із первинною ланкою медицини у сільській місцевості.

відзначили визволення Проскурова у 1944-му.

75 років тому 304 стрілецька дивізія раптовою атакою оволоділа Лезневим. Частини 127 дивізії атакували Гречани, а розвідники 2-ї повітряно-десантної дивізії з боєм увірвалися в Ружичну. Так місто було оточене, і всі шляхи для відступу німців перекриті. Тому командування прийняло рішення — звільнити Проскурів у ніч на 25 березня...

...

У Брошнів-Осаді  (Івано-Франківська область) поблизу трьох пішохідних переходів, що розташовані неподалік навчальних закладів, працівники селищної ради встановили попереджувальні манекени. Вони мають вигляд школярів, які намагаються перейти дорогу. На наплічнику великими літерами написано “Увага”. Таким чином перехід став значно безпечнішим.

Оператори газорозподільних мереж не згодні з висновками перевірок щодо приведення газу до стандартних умов, які провела Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг і будуть їх оскаржувати

Завжди привітно, з усмішкою на вустах, зустрічає своїх односельців Людмила Бегдай, яка працює начальником Івашківського поштового відділення зв’язку.

Нещодавно в музеї історії міста Хмельницького відкрилася персональна виставка відомого не лише на теренах України, а й за кордоном художника, поета, члена Національної спілки художників України Миколи Івановича Панасюка. Відвідувачам пропонують ознайомитися із 36 роботами – різної техніки, кольорової палітри та тематики. І тут, як кажуть, можна говорити до безконечності, бо на виставці представлена лише дещиця з багаторічного доробку. Микола Іванович освоїв багато технік, різних за складністю: олівець, олію, акрил, акварель, графіку тощо. За життя уже й не злічити всіх його полотен. Писав він їх, залишаючи авторський почерк, часточку душі, помножену на широкий світогляд, сформований різними періодами життя. А бачив художник чимало: побув у Польщі, Німеччині, Італії, Чехії, Туреччині та багатьох інших країнах, де зараз зберігаються його роботи. Пригадує виставку Родена в Парижі, яка справила на нього неабияке враження. З усіх подорожей знаковою у його житті була до Ізраїлю, де він охрестився в річці Йордан.

Голова Хмельницької обл держадміністрації Вадим Лозовий вручив персональні стипендії обдарованим дітям, творчій молоді, провідним митцям області. Їхні кандидатури визначені рішенням конкурсної комісії.

16 березня, у зоні проведення ООС на Луганщині в місті Попасна загинув 38-річний Руслан Слісаренко, боєць 54-ої окремої механізованої бригади Збройних сил України, уродженець Деражні. Під час виконання бойового завдання чоловік отримав осколкове поранення в голову.

Відомо, що з 1 березня 2019 року проведено перерахунок пенсій, передбачений частиною другою статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхуваня».
Як повідомили в головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, для перерахунку пенсій особисто звертатись із заявою не потрібно, його проведено автоматично.

З Петром Тарнавським заочно знайомий майже кожен житель нашої області. Як і з діяльністю підприємства ТОВ «Хмельницьктранс», яке він очолює. Воно організовує роботу, утримує і доглядає 22 автовокзали і автостанції області. Це понад 90 відсотків із усіх наявних.
За рік підприємство обслуговує 2,5 мільйона пасажирів, що удвічі більше, ніж усе населення області. Такий потік навіть важко уявити, а ще ж потрібно створити людям комфортні умови, подбати про безпеку та контроль за графіком руху. Всім цим і опікується Петро Іванович.
Якщо перевести його обов’язки і посаду на військову термінологію, то вони дорівнюватимуть повноваженням генерала армії.

Після публікації статті «Бомби уповільненої дії».

Нещодавно в Україні відзначили День добровольця.

введена в експлуатацію минулого вівторка у селі Панівці.

Міжнародний день рідної мови порівняно молоде свято — до календарів усього світу воно ввійшло лише у 1999 році. І в Україні прописалося нещодавно, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.
Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок.

Днями в ремонтній зоні транспортного цеху Хмельницької АЕС урочисто передали для потреб військових відновлений автомобіль «Урал». У заході взяли участь генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко, міський голова Нетішина Олександр Супрунюк, керівники та працівники транспортного цеху, офіцери військової частини.

25 березня 2019 року мало би виповнитися 50 років хмельничанину Миколі Мужичуку. Талановитий акваріуміст, відомий волонтер, люблячий батько і безстрашний воїн. До останнього свого подиху він залишався вірним неньці-Україні. Микола був досвідченим розвідником. Після повернення з бойового виходу, йому стало погано. Чоловіка терміново доправили до Харкова, де  прооперували. Смерть Миколи Андрійовича 19 березня 2018 року стала неочікуваною для всіх.

Вона ніколи не думала, що працюватиме на пошті. І пошта колись для неї, юної, уособлювалася лишень у постаті листоноші, яка регулярно приносила до їхньої домівки газети та журнали. І заходила практично у кожен двір, бо тоді періодику передплачували майже всі.

Нова українська школа — це насамперед нова якість управлінської діяльності керівника навчального закладу. Тому дуже важливими є постійні робочі зустрічі, на яких директори шкіл можуть навчатися й ділитися досвідом щодо впровадження нових методик організації управління. Остання така зустріч у Новоушицькому районі відбулася зовсім недавно. Розмова виявилася змістовною і цікавою.

Кубок України з важкої атлетики в Чернігові став важливим етапом відбору для вітчизняних спортсменів до офіційних міжнародних змагань поточного року, де будуть розігруватися рейтингові очки для потрапляння на Олімпійські ігри-2020 до Токіо.

На міжнародній легкоатлетичній матчевій зустрічі збірних команд Білорусі — Франції — Туреччини — України серед юнаків (U-18) у приміщенні, яку проведено в Стамбулі, Дмитро Козачук зі Старокостянтинова посів п’яте місце в бігу на 800 метрів із особистим рекордом (1 хв. 58,75 сек.).

Ох, і люблю ж я їздити до міста! Там не те що у селі. Там ніколи не знаєш, яка пригода чи халепа на тебе чекає. От минулої неділі не встиг зійти з автобуса та обтрусити дорожню куряву, як міська дівчинка простягає якийсь папірець, та ще й так, мило посміхаючись, припрошує:
— Відвідайте наш тренінг, і ви назавжди забудете про свої хвороби, негаразди і неприємності.
— Та невже? – перепитую недовірливо.
— Подивіться у мої чесні очі, — відповідає серйозно. — Хіба я можу вас обманути?

Ще до початку чергової сесії Меджибізької селищної ради, в повітрі, як кажуть, відчувалась напруга. Крім депутатів, до залу засідань збиралися люди, жваво, впівголоса обговорювали якусь відому тільки їм проблему, а тому на появу чужака (журналіста Подільських вістей) відреагували насторожено, мовляв, а це що за «фрукт» з’явився? І, справді, щоб не зривати очі людям, вирішую отримати інформацію у когось до початку засідання і виходжу із зали…

Печаль, така глибока, ніби осінь, огортає не лише душу, а й тіло. Крадькома торкається холодом щоки, тривожно дихає у потилицю. Хочеться заплющити очі й зіщулитися — від остраху. Але так само хочеться негайно розвернутися і добре роздивитися, хто ж то дихає там так холодно?
Та навколо — пустка, ні душі. Лиш у хащах, якими поросли покинуті хати, стогне вітер (о, то це, певно, у нього такий зимний подих?..)

Як ніколи, міцно-міцно, Євген обійняв свою матір і пішов не оглядаючись. Його постать віддалялася, а Олена Андріюк стояла біля хвіртки й дивилася синові вслід. «Ти більше його не побачиш!» — раптом почула голос за спиною. Роззирнулася навколо — нікого. Гнала від себе тривожні думки, бо ж, напевне, втомилася, ночі недоспані, збирала сина в дорогу, то й казна-що вчувається. Адже ж не раз проводжала сина й зустрічала відтоді, як він вирішив стати військовим. Коли йому вісімнадцять виповнилося, то підписав контракт.

Олена Пендак з нетерпінням чекала завершення реконструкції тваринницьких комплексів в Остапківцях, аби прийти сюди на роботу дояркою.

Ці слова належать легендарній особистості, яка ввійшла в історію британської політики і світової загалом як «залізна леді»... Безсумнівно, лише рішучим і наполегливим під силу підніматися вгору, брати висоту. В іншому випадку, якщо стояти і просто споглядати вершину, не ризикнувши кинути їй виклик, пізнати смак перемоги не вийде.

Прочитавши у ЗМІ інформацію про те, що Україна за рівнем життя серед останніх в Європі, я не повірив. Але потім цю інформацію озвучив сам Президент, і я змушений був поставитися до неї серйозно. От ми, виявляється, куди придибали після невгамовного «реформування».

Тарас Григорович Шевченко — феноменальна постать в українській літературі, яка вже понад два століття є символом непоборної волі, снаги, вдачі... Наш національний характер, ментальність, прагнення закодовані в його рядках назавжди. А «Кобзар» — це душа українців, така глибока, така щира, така оголена, що, здається, сам Тарас її віками оберігає.
Кожен твір приміряється по-своєму, кожен рядок лягає в особливий момент, момент духовної єдності з Богом, з великим словом. А слово — це нестримне прагнення до самопізнання, яким українці виражають непримиренність до своєї меншовартості. Ідейність, загаптована у його поемах, віршах — своєрідний орієнтир для тих, хто прагне змін, бо, маючи мету, впевнено торуємо свій шлях.

Про таких як Інна Ящук кажуть: «Успішна жінка». Декан факультету початкової освіти та філології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, доктор педнаук, професор, депутат обласної ради, громадський діяч, чудова дружина і мама – здається, це і є складові визнання, поваги й уявлення сторонніх про бажаний успіх.
Проте чи збігаються вони з її переконаннями? Якою бачить місію жінки в сучасному світі? Про це та про інше ми й ведемо розмову з Інною Ящук за чашкою чаю.

Є жінки, про яких кажуть, що вони, наче сама весна. Сповнені енергії, несподіванок, яскраві, як сонце. Любов Гула, керівник Наркевицької об’єднаної територіальної громади у Волочиському районі, зізнається, що не раз чула таке порівняння на свою адресу.

Не кожному під силу стати хорошим лідером і талановитим керівником. Проте Тетяні Криворучко це вдалося. Хоч лише понад рік очолює Жванецьку об’єднану територіальну громаду, але їй вдалося зробити чимало добрих справ, спрямованих на поліпшення добробуту селян.

В Шепетівці 24-річний чоловік, викравши пару коней, на такій швидкості мчав містом, що зіткнувся з припаркованим біля тротуару «Audi». Автівку від удару відкинуло вбік. Підозрюваного, якому тепер відповідати і за крадіжку, і за ДТП, затримали неподалік.

Зустрічі з очільниками Хмельниччини журналісти чекали давно. Ще з того часу, коли під загрозою самоліквідації, ЗМІ випровадили в самостійне плавання серед бурхливого моря абсолютної непередбачуваності. Ціни на папір, фарбу, друк і доставку зростають, Центральний офіс Укрпошти займається шантажем. Влада робить вигляд, що не помічає цього гармидеру.
Важко знайти посадовців, які передплачують і читають найпопулярніші в області видання, дивляться телевізор або слухають радіо. Про реагування представників влади на резонансні публікації взагалі годі говорити.

У Ярмолинецькій центральній районній бібліотеці відбувся вечір-реквієм, на якому згадували буремні події осені-зими 2013-2014 року в Києві.

Хочу розповісти про свої митарства на старості літ.

Хтось справедливо зазначив, що радощі і печалі треба розділяти з друзями. Бо лише тоді твоя радість подвоюється, а прикрощі будуть не такими болісними. Чи не тому для надійних, перевірених роками, ситуаціями друзів хочеться зробити бодай щось добре та приємне. І чудовим приводом для цього може стати… весна. Пора пробудження, оновлення, мрій. А ще — пора зустрічей і позитивних вражень — вирішив колектив нашої газети й організував для листонош області, котрі мають найвищі показники в передплаті «Подільських вістей», весняний розіграш призів.

Відновлення Хмельницького аеропорту є одним із пріоритетів роботи облдержадміністрації. Минулий рік став переломним у цьому процесі, адже нарешті за підтримки обласної ради, яка у грудні 2017 року схвалила відповідну програму будівництва та розвитку КП «Аеропорт Хмельницький»  на 2018-2022 роки із загальним фінансуванням 724,5 мільйона гривень, підприємство почало відроджуватися.

Веліна Владиславівна Заяць очолює одну з найбільших громад України — Дунаєвецьку міську об’єднану територіальну громаду.

Над Хмельницьким кінотеатром «Планета» нависла реальна загроза  закриття. До цього призвела низка подій, які можна вважати збігом обставин, або ж спланованою акцію. На користь останнього може говорити те, що будівля кінотеатру — ласий шматочок майна прямісінько у самому центрі міста. Чому «Планеті» загрожує закриття, розбиралися «Подільські вісті».

Народ завмер. Спочатку — в очікуванні весни, яка несе довгождане тепло й, відповідно, менші цифри у платіжках за газ і електроенергію (і чому, власне, ми не живемо там, де взагалі зими немає і в грубі палити не треба?). Тепер завмер в очікуванні грошей: «живих» субсидій та індексованих пенсій.
 Усюди тільки й мови, що про монетизацію та індексацію. Пенсіонери взагалі дочекатися не можуть, коли ж, нарешті, отримають вони ті додаткові гроші. І вже вкотре підраховують можливі варіанти, тішачи себе надією, що індексація буде відчутною. При цьому не один раз подумки просять Бога, аби надія ця не була марною...
 Втім час сподівань, як кажуть, минув. І ось, починаючи з  4 березня, пенсіонери, які отримують субсидії, почали разом з пенсією отримувати  «живі» гроші. Як це буде далі на практиці, побачимо. Поки що ж спробуємо розібратися, як усе повинно відбуватися.

 

Відбулася прес-конференція в. о. генерального директора ПАТ «Хмельницькобленерго» Олега Козачука, у якій, окрім журналістів провідних засобів масової інформації, взяли участь і представники громадських організацій. Тому звичний формат прес-конференції розширився і переріс у спілкування на актуальні теми сьогодення, які іноді виходили далеко за межі посадових обов’язків Олега Івановича. Отож він висловлювався не лише як керівник енергетичної компанії, а й як громадський діяч і просто не байдужий громадянин держави. 

Відтепер кожен із нас має можливість контролювати свою зарплату та майбутню пенсію, користуючись персональним комп’ютером. І все — завдяки веб-порталу (http.pfu.gov.ua).

Багато хто з хмельничан пам’ятає страшне ДТП у Летичеві 2015 року. Тоді внаслідок аварії загинув місцевий дільничний офіцер міліції, його дружина та маленька дитина. Нещодавно суд першої інстанції визнав винним у трагедії Євгена Неймака, який отримав вирок у вигляді позбавлення волі строком на 9 років. Захист Євгена подав апеляційну скаргу з метою переглянути рішення суду. Рідні Неймака вважають, що він не винний, бо кермував того трагічного дня колишній міліціонер Ігор Молчанюк, з яким був тоді Євген.

Кожного разу під час засідань у Верховній Раді спостерігаємо дуже «плідну й важку» працю наших народних обранців. Картина знайома — одні дрімають, інші читають пресу, ну а деякі, не зраджуючи своїй традиції, без кінця себе фотографують на дорогі айфони. Хто з панів-депутатів дуже вже натомився, то розминає ноги й спину, прогулюючись сесійною залою. Словом, займаються всім, окрім своїх прямих обов’язків перед народом. І таке бачимо на кожній сесії, — це не парламент, а стихійний ринок!

На все життя (народився в 1928 році) мені запам’яталися сталінські часи.

Постійні політичні скандали вже давно стали якоюсь злою українською кармою. І чим більше вони розкручуються, тим безглуздішими видаються звичайним громадянам. А останній із них, до якого нинішня влада «прив’язала» Надію Савченко, вже відверто нагадує тридцяті роки минулого століття. А хіба ні? Тоді також вчорашні герої країни і депутати найвищого органу влади раптом оголошувалися «ворогами народу», які планували терористичні акти, а ще були шпигунами.

За підсумками переговорів щодо Донбасу в Мінську 29 березня Тристороння контактна група вкотре узгодила встановлення режиму тиші. Співпадіння чи ні, але цього разу у День сміху.

В оприлюдненій за підсумками переговорів заяві говориться, що "Тристороння контактна група вітає рішучість усіх учасників Мінського процесу забезпечити повне дотримання режиму припинення вогню у зв'язку з Великодніми святами, яке набере чинності в суботу, 1 квітня 2017 року, з 0:00".

Як живеться нині матері-одиначці?     

«Мамо, весь клас їде на екскурсію до Кам’янця-Подільського, — повідала третьокласниця Оля, щойно вийшовши зі школи. — А я поїду?
Вона допитливо заглядала у неньчині очі, і в них було стільки надії. Не по роках доросла, дівчинка навчилася сприймати дійсність якою вона є. Дівча розуміє: ненька, яка виховує її одна, хоч і абсолютно в усьому собі відмовляє, не може дозволити своїй дитині, здавалося б, елементарних речей. Хоча, як і кожна мама, небо ладна прихилити, та не хилиться: тримають здирницькі тарифи, шалені ціни на геть усе, а ще не доведи Боже елементарного ГРВІ — в аптеку хоч не заходь. Як вижити у нашій країні мамі-одиначці? Хоча, і всі ми це розуміємо, щоднини риторичнішим стає питання: як в ній вижити нам усім?

Сьогодні ми можемо без перебільшення сказати, що Збройні сили України дають гідну відсіч російському агресору на сході нашої держави. Українська армія укомплектована необхідною військовою технікою, одягнена та нагодована.
До лав Збройних сил здійснюється чіткий відбір військовослужбовців, які готові виконувати свій патріотичний обов’язок.
Про те, яка ситуація щодо призову, зокрема, на Хмельниччині, нам розповів військовий комісар обласного військкомату Сергій Присяжнюк:

На теренах Поділля з 1991 року успішно діє унікальна науково-виробнича організація «КАММЕД».   Головним її науковим консультантом довгі роки був академік Олександр Шалімов.
Днями головні лікарі медичних закладів міста над Смотричем, завідувачі відділень разом із заступником міського голови Вадимом Савчуком детально ознайомилися з роботою підприємства.

Питання, які розглядалися цього вівторка на колегії облдержадміністрації, — актуальні й на часі. Йшлося про проведення комплексу весняно-польових робіт, забезпечення наших краян мінімальною зарплатнею, а також про підготовку до літньої оздоровчої кампанії. За великим рахунком провів засідання голова обласної ради Михайло Загородний. Саме в нього виникало безліч запитань, почасти й незручних, до очільників районів та департаментів.

У нашій державі нема війни. Є антитерористична операція, яка триває роками. Є відрядження у зону АТО, коротшої і довшої тривалості. Скільки вже таких «командированих» побували там? А скільки не повернулося і не повернеться ніколи? Відстежуючи мову документів, ніколи в житті не здогадаєшся, що насправді у нашій державі триває війна, у якій гинуть наші — зовсім мирні! — хлопці.

У справді правовій і демократичній державі кожен її громадянин може розраховувати на захист своїх конституційних прав від свавілля силових структур і справедливий суд. Утім, ніде гріха таїти, Україна далека від стандартів цивілізованих правових держав, де панує верховенство закону. У нас, на жаль, не діють механізми противаги, які б захищали людину від правового нігілізму правоохоронних органів і судів.
У минулому році «Подільські вісті» публікували матеріал «Поліція, прокуратура, суд — трикутник жадоби і цинізму» (Див. «Подільські вісті» від 15.09.2016 року №№ 103-104), у якому йшлося про обставини резонансного ДТП, що мало місце в 2014 році. Тоді сталася трагічна аварія, у якій постраждали чотири дівчини, одна з них загинула на місці пригоди. На лаві підсудних опинилася водій автівки, яка потрапила в аварію, Дарина Доскач — дочка хмельницького бізнесмена Дмитра Доскача. Ми детально описали процес так званого розслідування справи правоохоронцями, який передував судовому процесу.

У відділі краєзнавства обласної наукової бібліотеки проведено захід «Назавжди у пам’яті подолян», приурочений 75-річчю з дня народження М. А. Павловського.

Гарних творчих здобутків, як це прийнято говорити, досягли журналісти газет «ПОДОЛЯНИН», “Край Кам’янецький», «Ключ», «Студентський меридіан», ТРК «Імпульс», телередакції «Кам’янецькі новини», колективи яких очолюють члени НСЖУ Алла Бабляк, Ольга Міркотан, Надія Єрменчук, Тетяна Шуханова, Оксана Грушанська, Анатолій Подолян, Інна Дорога.

Кам’янець-подільське комунальне підприємство «Міськтепловоденергія» вже до кінця березня цього року планує цілком відмовитися від використання природного газу і виробляти теплову енергію винятково на альтернативному паливі. Газова незалежність у місті над Смотричем випробувана ефективною роботою перших шести котелень на твердому паливі. Пізніше на таке ж паливо перейшли ще дві найбільші діючі котельні та була споруджена унікальна навіть для Європи теплоелектростанція (ТЕС).
З надійною роботою нових потужних котлів та масштабами будівництва ТЕС директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук ознайомив представників міської влади та журналістів.

У бібліотеку села Бубнівка, що на Волочищині, з колегою зайшли випадково. Тут, на відміну від чималої, на жаль,   кількості сільських бібліотек, не пахне пусткою, не віє сиротливим безлюддям, адже  кипить життя. Нам назустріч вибігла зграйка діток.
Вони, виявляється, щоднини проводять тут своє дозвілля. Моє  несподіване навіть для самої себе  запитання: «Що ви тут робите?», їх направду щиро здивувало. Тож відповіли майже гуртом: «Читаємо, малюємо, граємось…».

Розпочалися ігри серії плей-оф  чемпіонату України з футзалу в екстра-лізі.

Черговий тур чемпіонату України з футболу в другій лізі відбувся минулої суботи.

відбувалися на майдані та в сесійній залі

Минулого четверга ще за годину до початку чергової одинадцятої сесії обласної ради перед Будинком рад зібралися активісти Хмельницької обласної організації ВО «Свобода» та молодіжної організації «Сокіл». Перш за все мітингувальники вимагали відставки голови ОДА Олександра Корнійчука, зменшення тарифів на комунальні послуги, підвищення пенсій та проведення земельної реформи.

У Хмельницькій дирекції державного підприємства «Укрпошта», відбувся конкурс на посаду директора. П’ятдесят один бажаючий взяв участь в ньому. До фіналу дійшли четверо.

Середня офіційна зарплата на Хмельниччині в січні перевищила п’ять тисяч гривень. За рік вона зросла в півтора раза, що одночасно позначилося на рейтингових показниках: область піднялася на чотирнадцяте місце серед регіонів України. Зрозуміло, таке стрімке зростання значною мірою пояснюється збільшенням розміру мінімальної зарплатні: бюджетники — а ця сфера охоплює близько половини працюючого населення — почали отримувати більш-менш гідну винагороду за свою роботу, що якісно позначилося на зарплатних цифрах. Так, освітяни в січні в середньому отримали 4,5 тисячі, медики та працівники культури — майже чотири тисячі. Щоправда, зарплатня нерівномірно «лягла» на райони області. Найнижчий її рівень зафіксовано на Шепетівщині — менше чотирьох тисяч. У четвірці найгірших також опинилися Волочиський, Ізяславський та Полонський райони. Їх і вирішили заслухати на спільному засіданні обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення та тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

«Вороняча слобідка» згоріла. Вона не могла не згоріти».  Ілля Ільф. Євгеній Петров. «Дванадцять стільців».

…У ніч на 23 березня на складах зберігання боєприпасів, розташованих неподалік від Балаклії Харківської області, сталася пожежа, в результаті якої здетонували снаряди. Загальна площа арсеналу, на складах якого (за документами) зберігалися 138 тисяч тонн боєприпасів — третина українського боєзапасу (!), становить 368 гектарів. Це найбільший не лише в Україні, а й у Європі арсенал. Якби вивозити з Балаклії по 100 вагонів мін і снарядів у день, для повного вивільнення складів знадобився б цілий …рік!

Нещодавно на Деражнянщині місцевий житель села Богданівці «прославився» намаганням підпалити сільську раду. Подробиці непересічного інциденту «Подільським вістям» розповіли у Деражнянському відділенні поліції.

Він займає чільне місце серед сотень собі подібних в Україні і незмінно утримує лідерські позиції в області. Його вихованці з року в рік все частіше гучно заявляють про себе на світових, європейських, українських спортивних аренах. Хмельницький обласний центр фізичного виховання учнівської молоді не зрадив славним традиціям і олімпійського року. Тож має високопрофесійний колектив на чолі з директором Анатолієм Федосєєвим чим, вірніше, ким пишатися. Але от чи представлятимуть ці яскраві, уже всесвітньо відомі спортсмени Хмельниччину й надалі — питаннячко. Адже за справжніми професіоналами, підготовленими нашим обласним спортивним центром, так би мовити, полюють   не на жарт, обіцяючи дуже вигідні умови, достойне життя. А так не хочеться бути «сировинним придатком»…

Двадцятивосьмирічний Андрій Бойко розповідає про події десятирічної давнини відсторонено, ніби вони його і не стосуються: «Стояла небувала спека. Вирішив скупатися. Щосили відштовхнувшись від берега річки, пірнув у воду. Дно виявилося значно ближчим, аніж розраховував. Удар об нього був такий сильний, що одразу знепритомнів. Із води витягав уже друг. Перелом шийного відділу хребта паралізував нижню частину тіла».
Важко собі уявити, як один імпульсивний вчинок може переламати  життя. Після травми юнак не зміг ходити.  Проте Андрій виявив виняткову силу духу, аби не занапастити себе у жалю та відчаї.

«Устим Кармалюк і Поділля» – назва круглого столу, що відбувся в обласній науковій бібліотеці, яку відкрила Валентина Борейко, завідувач відділу краєзнавства. У ньому взяли  участь студенти гуманітарно-педагогічної академії.

У Хмельницькому,  на базі департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС, відбувся семінар начальників підрозділів кінологічного забезпечення митниць ДФС за темою «Організація кінологічного забезпечення у Державній фіскальній службі України».

Днями на базі Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького проходив чемпіонат Державної прикордонної служби України з гирьового спорту.

На трасах, прокладених вулицями Івано-Франківська, відбувся зимовий чемпіонат України зі спортивної ходьби. Він став відбірковим до національної команди, яка 21 травня виступатиме в  Чехії на Кубку Європи.

DSCN0022.JPG

24 березня держадміністрації області спільно із Головним управлінням ДСНС України у Хмельницькій області відправили нужденним Балаклійського району гуманітарну допомогу.

Редакція газети «Подільські вісті» оголошує конкурс на посаду комерційного директора. Вимоги: досвід роботи в комерційних структурах, знання менеджменту, комунікабельність. Звертатися за тел.: 63-26-59, 78-95-98.

Хмельничанка Тетяна Вельська була впевнена, що в неї народиться довгоочікуваний синочок, бо вона виховувала трьох доньок. Проте лікарка, яка проводила ультразвукове дослідження, її вкрай спантеличила, повідомивши, що в неї буде... трійня.

 Днями на базі Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького проходили збори з посадовими особами. Обговорювали  нові вимоги щодо речового забезпечення військовослужбовців і працівників Держприкордонслужби та переваги їхнього практичного застосування в умовах сьогодення.

Аномальне висихання річок, обміління криниць і погіршення якості води — ці болючі проблеми притаманні кожному регіону країни. Хмельниччина не виняток. Область ризикує втратити свої водні артерії, а жителям міст може не вистачати питної води. На цьому наголошує депутат обласної ради Микола Харкавий, з яким ведемо розмову з цього приводу.

Пригадується, в’їхав колись в Україну з Румунії, поблизу Берегова. Наче на пральну дошку потрапив. Різниця між європейськими дорогами та вітчизняними ніколи ще не була такою разючою. Автобус ледь плентався зі швидкістю кілометрів 30 на годину. Ні, далі усе було більш-менш гаразд, поки не дісталися до Золочіва, що на Львівщині, і продовжили гру — не вскоч у яму. На тлі цих ділянок у Закарпатті та на Галичині дороги Хмельниччини ще в пристойному стані. Не всі, звісно. Бо також згадав відрядження, коли «мандрував» Красилівщиною й була потреба доїхати до Великої Медведівки. Сказати, що туди є дорога — перебільшення, так, напрямок, що зветься шляхом. Тобто ремонтувати-відновлювати-будувати в області в цій сфері є багато чого. А тут ще й «несподівано» зима закінчилася. Й традиційно, як усі вже звикли казати: зійшов сніг, а разом з ним і асфальт. І безліч ям на дорогах постали в усій красі. «Подільські вісті» звернулися до начальника служби автодоріг у Хмельницькій області Петра ГНИДЮКА, аби він розповів, коли наведуть лад на наших шляхах, що ремонтуватимуть цьогоріч.

У шахах і шашках термін цугцванг означає таку ситуацію для гравця, при якій кожний наступний  хід погіршує його позиції. Аналогічний термін останнім часом використовують і для політичних гравців, котрі попадають у цугцванг через необдумані або слабкі політичні рішення.

У Старокостянтинові відбувся традиційний щорічний Відкритий  освітній форум учителів природничих дисциплін, присвячений пам’яті Героя Небесної Сотні, Героя України Сергія Боднарчука.

Не судилося. Привезли раніше. Близько півночі навколішки з запаленими лампадками у руках,  сльозами на очах і невимовно пекучим болем у серцях зустріли у рідному селі Печеське, що на Красилівщині, труну з тілом Героя – Миколи Грабарчука, старшого солдата 14 окремої механізованої бригади. А йому в серпні мав би виповнитися двадцять один. Ще, як мовиться, жити й жити. Та хіба питає та проклята війна віку? Безжальна й безглузда, вона вперто продовжує сиротити сім’ї, одягаючи чорні хустки на вмить посивілі голови матерів, Україну, забираючи найкращий цвіт нації.

Насамперед анекдот: «Австрієць подорожує Україною. Вирішив подивитися не лише великі міста, а й сільську глибинку. Придбав квиток на автобус, сів і їде. Та раптом між населеними пунктами припекло іноземцеві до туалету. Підійшов до водія, пояснив ситуацію. «Потерпи, друже, кілька хвилин», — відповів той. За мить автобус пригальмував на узліссі. Пасажир вистрибнув та чимдуж помчав поміж дерев. Немає туриста 10 хвилин, немає двадцять. За півгодини з’являється і ледь не з кулаками накидається на водія, бо, мовляв, у лісі вбиральню відшукати так і не вдалося».

Минулого четверга відбулися звітно-виборні збори Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України.

У Хмельницькому відбулися перші літні ігри  обласної організації ветеранів спорту (ХОВС) з шахів  серед мікрорайонів міста.

Під патронатом Національного олімпійського комітету України в Хмельницькому відбувся ІХ Всеукраїнський турнір з вільної боротьби серед юніорів (1997-1998 р. н.) та жінок, присвячений пам’яті Героя Радянського Союзу Олега Оніщука, який загинув в Афганістані, виконуючи військовий обов’язок.

На базі Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького проходив чемпіонат Державної прикордонної служби України з рукопашного бою.

Майже всі жителі нашої області є споживачами електроенергії. Але, як би дивно це не виглядало, багато хто досить приблизно обізнаний із правилами користування електроенергією, строками та особливостями розрахунків за неї, а також про те, які додаткові послуги надають енергетики та про порядок їхнього отримання. Аби заповнити цей пробіл у знаннях споживачів, ми звернулися за роз’ясненнями до директора комерційного ПАТ «Хмельницькобленерго» Олега Іванюка.                              

Ось скажіть, чи кожна з сучасних господинь здатна спекти, до прикладу, хліб? Авжеж що ні, бо, за великим рахунком, то воістину велике мистецтво. А якщо ще й у печі пекти, на черені... І що вже казати про весільний коровай? Власне, й раніше навіть не в кожному селі була ґаздиня, здатна добре вдати цей святий обрядовий витвір, яким батьки благословляють молодят на щастя, добробут та світлу долю.

Завершився регулярний чемпіонат  України з футзалу в екстра-лізі.

Минулої суботи розпочався футбольний сезон у другій лізі чемпіонату України.

Письменник, лауреат всеукраїнської премії імені Степана Олійника Петро Савчук не має спочинку: продуктивно видає на гора нові твори. Ось і тепер читачам сипонув добру порцію гумору і сатири у книзі «Що скаже Європа...» (видавництво ФОП  А. А. Цюпак), яку презентував у міській бібліотеці № 9 (мікрорайон Дубове, що в обласному центрі).

На престижному фестивалі короткометражних фільмів «Кіномедіа», який щороку організовує Незалежна асоціація телерадіомовників під гаслом «Роздягни медіа в кіно!», блискучі перемоги здобули студенти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Ціну на проїзд в маршрутках Хмельницького виконком збільшив. Це погана новина. Хороша: вартість проїзду становитиме чотири гривні, а не 4,5, як попервах планувалося проектом рішення. «Тарифи — не політика, а економіка, —  наголосив міський голова Олександр Симчишин перед  винесенням на голосування цього питання. — Тільки після того, як береш до рук калькулятор і рахуєш усі складові, можна ухвалювати рішення». І здається, саме з підрахунками в міської влади все гаразд: рішення справедливе та цілком економічно обґрунтоване. Пам’ятаєте, минулого тижня ми писали (див. «ПВ» від 10 лютого № 20, «Маршрутний спрут»), що «може не треба тариф збільшувати до 4,5 гривні, а вистачить і чотирьох?» Самоцитування, звісно, справа не вельми гарна, але наразі воно доречне, бо свідчить про відповідальну позицію нашої влади, яка дослухається не тільки до нахрапистих перевізників, а й до громадського загалу, до преси.

Правильно люди кажуть, що найдорожче у людини — це її здоров’я. Але здоров’ячко, на жаль, має здатність часто нас підводити. І як тільки стається така біда, ми чимдужче мчимо за допомогою до людей у білих халатах. І, погодьтесь, приємно коли вас зустрічають не просто професіонали, а ще й доброзичливі та щирі медичні працівники, яким дійсно не байдужі ваші проблеми, бо тоді і віра у подолання недугів та болячок зростає в рази.

У Чорному Острові відбулося обласне літературно-мистецьке свято байки «Зіходить зіронька моя...» до 190-річчя від дня народження видатного українського байкаря Леоніда Глібова. Організаторами виступили обласний науково-методичний центр культури і мистецтва спільно з Чорноострівською об’єднаною територіальною громадою та відділом культури Хмельницької РДА.

Ціни на споживчому ринку Хмельниччини в лютому порівняно з попереднім місяцем зросли на 0,9 відсотка; в Україні (без урахування тимчасово окупованих територій) — на один відсоток.

На ознайомчому семінарі, який пройшов за підтримки німецького Фонду Ганса Зайделя в рамках проекту «Староста об’єднаної територіальної громади та громадськість: виклики сьогодення», були присутні 26 голів міських, селищних, сільських об’єднаних територіальних громад області та понад 100 старост цих громад.

Позачергову десяту сесію Хмельницької обласної ради скликали, аби депутати висловили свою позицію щодо розгону учасників блокади торгівлі з окупованими територіями і прийняли відповідне звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, Генерального прокурора.

За результатами позапланової невиїзної перевірки Державною фіскальною службою Хмельницької області одному із суб‘єктів зовнішньоекономічної діяльності — підприємству сфери легкої промисловості донараховано 1,9  мільйона гривень фінансових санкцій у вигляді пені за порушення законодавчо встановлених термінів розрахунків за операціями із зарубіжними контрагентами.

Як відомо, дурити весь народ вдається, але ненадовго. Можна тривалий час обманювати частину народу. Однак ніколи нікому не вдавалося водити за ніс  весь народ  весь час.   У цьому, безумовно, головна причина загибелі всіх  режимів та імперій.

На жаль, сьогоднішня влада в Україні не робить висновків з історії  «попєрєдніков» і, назвемо речі своїми іменами, йде тією ж лижнею, второваною колишньою злочинною клікою екс-президента Януковича. А нарощування м’язів у вигляді збільшення та зміцнення національної гвардії, спецпідрозділів, інших репресивних механізмів нікого не врятували і, повірте, не вбережуть від народного гніву. Бо український народ терпеливий, мов віл, до певної межі. Загляньте в його криваву історію, яку, за словами Ліни Костенко, не можна читати без валідолу, і ви в цьому переконаєтеся. Побиття ж і розправа над учасниками блокади, як висловилися українські патріоти, «аваковськими псами», це не що інше як агонія сьогоднішнього режиму. Більше того, «зачистивши» блокадний «редут», правоохоронці   спровокували протестні акції по всій Україні. І  це стало доказом того, що на силу завжди найдеться кулак.  Судіть самі, влада два місяці доводила, що рух окремих товарів через лінію розмежування з ОРДЛО — невід’ємний елемент системи національної безпеки держави. Стверджувала, що Україна згине без донбаського антрациту, що блокада відчужить окуповані території.  Мовляв, усякі парасюки та семенченки — це ледь не агенти і кінцівки Москви, а припинення торгівлі з ДНР і ЛНР — бальзам на душу триклятому Путіну й Москві. Коли ж слово на форс- мажорному засіданні НРБО взяв Петро Порошенко, він заспівав стару пісню: облога і все таке інше — це антидержавницька поведінка  та втрачені податки з окупованих підприємств. Далі пролив крокодилячі слізки про гроші на пенсії й армію. Вважає, що усе це — підігрівання та потурання з боку блокадників терористам і окупантам. Довівши у такий дивний спосіб, що кільце матиме негативний ефект  для України, що кардинально воно вплинути на окупантів не здатне, гарант Конституції пропонує... відповісти промосковським посіпакам, чим би ви думали, тими самими... кліщами. Точнісінько, як ото пропонував «хуліган» Вовочка Парасюк.  Але ж то Парасюк, а це...
Звісно, що таку «нову» і «мудру» ідею Петра Олексійовича миттю підтримала РНБО. Окрім цього, блокада в імпровізації керівника держави діятиме доти, поки окупанти не повернуть під юрисдикцію України вкрадені українські виробництва.
Звісна річ, щоб визнати своє безсилля проти радикальних вуличних заворушень кишенькових революціонерів, приміром, того ж Коломойського, але підтриманим суспільством, рішенням багатьох обласних рад тощо, що не кажіть,  а добрячий плювок у бік  Петра Олексійовича. Отож краще вже прикрасити, доповнити, вдосконалити виконання вимог Парасюка своїм власним ультиматумом  до терористів, щоб ніхто бува не подумав, що усяким авантюристам й пройдисвітам вдасться нагнути Петра Олексійовича у непристойну позу. Однак, що то за ультиматум до терористів, якщо ти сам заявив, що облогою їх не взяти. А ті вже ейфорично женуть ешелони віджатого  антрациту  на Москву.
Загалом, оголошена РНБО блокада, лише легалізує встановлений парасюками та терористичними експропріаторами статус кво. Уся ця катавасія вкотре довела, що Президент не здатний опиратися тиску вулиці.
Що залишається  робити тим же Парасюку, Семенченку, Соболєву, які гнівно вимагали економічних кліщів для терористів і зовсім не допускали, що Порошенко таки наважиться їх замкнути. Словом, наш Президент спрацював на випередження і, мабуть, не прогадав.   Якщо ж нового нічого не з’явиться в колізії, яка склалася, доведеться витискати з напівживого сюжету блокади нову ідею. Мовляв, залишаємо «редути», щоб контролювати виконання вже рішення РНБО. Словом, складається все, як у тій поговірці: коли корупцію не подолати — її потрібно очолити. Тобто, якщо облогу розігнати не під силу,  тоді нею  потрібно управляти.
Ледь не надбанням всесвітнього комізму стала комедія із затриманням Насірова детективами НАБУ. Подейкують, що тут не обійшлося без руки Америки. Саме вона дала нашим правоохоронцям «наводки»: де і що шукати та гарантувала їм безпеку, благословивши на такий досі безпрецедентний улов корупціонера крупного калібру.
Ця операція, безсумнівно, викликала ревнощі і заздрощі  в слідчих Генпрокуратури. Тому вони накинули кайданки на колишнього голову Державного управління справами Ігоря Тарасюка. Суд обрав йому запобіжний захід: заставу — 6,4 млн., а також вилучили у нього закордонні паспорти, щоб він не дременув за «бугор». Тарасюк стверджує, що мільйон євро, який знайшли  у нього вдома, не його.  Мабуть, його підкинули сусіди.  Йому ж інкримінують сприяння у заволодінні майном «злочинною організацією Віктора Януковича».
Той же Захід, в особі МВФ, пообіцяв надати черговий транш, майже мільярд доларів, якщо Україна скасує мораторій на продаж сільськогосподарських земель. Нагадаю, що у тій же Франції й Німеччині у державній власності перебуває 67 відсотків матінки-годувальниці, у Бельгії — 70, а в Голландії, країні найвищих врожаїв, усі  сільськогосподарські землі   — державні. А втім М. Грушевський стверджував, що торгівля землею — явище ненормальне і його можна порівняти з правом власності на людину-раба.
Ще одна вимога позичальників: подальша пенсійна реформа, при якій в Україні до заслуженого відпочинку за віком доживуть одиниці. Скорочення кількості бюджетників, хоча це торкнеться і педагогів, і медиків. Тобто Європі потрібна  хвора і темна Україна, яку можна  прибрати до рук. А ще цей меморандум між МВФ і Україною багато політиків  вимагають  провести через стіни парламенту. Адже такі умови фактично знищують Україну, оскільки потягнуть за собою закриття лікарень, шкіл, дитячих садочків. Є в тому документі і непогані вимоги: зміцнення повноважень НАБУ, створення антикорупційного суду до кінця цього року.
Отож судіть самі, хто нами керує і куди ми рухаємося, чи пак, в яку прірву, безодню скочуємося.

Олександр Миколайович Краєвський — завідуючий урологічним відділенням Шепетівської центральної лікарні — яскраве підтвердження цих слів. Звісно ж, без команди однодумців, людей, пріоритети в роботі яких — це максимально якісне надання медичної допомоги, важко було б досягти такого рівня. Однак те, що все відділення, ясна річ, сформоване лідером, лікарем вищої категорії із сорокарічним досвідом, функціонує як єдиний механізм — заслуга Олександра Миколайовича.

На столі у вазі — величезний букет квітів. Милується пишними хризантемами Олена Машевська. Голова селищної об’єднаної територіальної громади Антон Камінський, вітаючи Олену Йосипівну з 90-річчям, подарував хризантеми, які символізують довголіття та сімейний спокій.
У день свого ювілею довгожителька почувалася найщасливішою у світі, бо ж у її домі зібралися найрідніші та найбажаніші гості. Хтось із них влучно зауважив: де народилася Олена Йосипівна, там і пригодилася. Бо ж і справді, вона навчалася, щоб  допомогти односельцям побороти недуги й працювала у рідному селі фельдшером.

Послухайте мене. Просто затримайтеся, зупиніться на хвилину-другу. Я знаю, ви  зайняті: поспішаєте на роботу, ведете дитину до школи, купуєте продукти. Покиньте усі справи, благаю. Прочитайте. Спробуйте пройнятися чужою бідою. Зрозуміти батьків, які останні сили віддають, аби врятувати свою дитину від страшної хвороби.
Наша газета вже писала про Алінку Мусій із села Гута-Чугорська, що у Кам’янець-Подільському районі (“ПВ” від 24  вересня 2015 року). Три роки  тому, коли дівчинці було лише шістнадцять, їй діагностували онкозахворювання: лімфогранульоматоз (лімфома Ходжкіна).

Волочиський «Агробізнес», що є минулорічним срібним призером чемпіонату України з футболу в аматорській лізі, серйозно налаштований на лігу майстрів.
Після першого кола поточного чемпіонату   «Агробізнес» та  «Оскар» Підгір’я набрали по 22 очки й очолюють турнірну таблицю першої групи.  Готуючись до нового сезону, волочисці спершу тренувалися вдома. Вони виграли дві товариські  зустрічі в команди майстрів – хмельницького «Поділля» й один матч із цим суперником завершили внічию.

Наше село Хребтіїв, що на Новоушиччині, дуже мальовнича місцина, бо розкинулося над самісіньким Дністром. А ще — це мала батьківщина знаменитого вченого Є. Б. Патона. Але зараз Хребтіїв занепадає.

Через війну на сході, загальне погіршення криміногенної обстановки в країні, наших громадян все більше цікавлять питання особистої та суспільної безпеки. Як протистояти злочинності? Як не стати жертвою шахраїв? Про це та про інше йшлося на спільній нараді поліцейських із працівниками відділень міського поштового зв’язку. Але назвати нарадою це зібрання буде не зовсім вірно, оскільки спілкування відбулось у форматі круглого столу в приміщенні Хмельницької дирекції Укрпошти.

Заздрите зарплатам президента, прем’єра, нардепів? А ви знаєте, що вони можуть позаздрити зарплатам окремих подільських чиновників? І навіть не обласного рівня. Не районного. А селищного. Не вірите? Депутат обласної ради Віталій ОЛУЙКО оприлюднив доходи за грудень деяких посадовців Білогірщини. Звісно, коли «Подільські вісті» почули ці цифри, то домовились про інтерв’ю з депутатом. Заодно поспілкувалися про хід децентралізації та книгу-посібник «Інструменти розвитку об’єднаних територіальних громад в умовах децентралізації влади», яку підготували та видали фахівці відділення Антимонопольного комітету України, яке він очолює.

Останнім часом сільські школи потерпають від безжалісної оптимізації. Та хіба у попередні роки не діяли вони за принципом залишкового фінансування? Тому коли у таку школу вкладають, коли їй дарують надію на майбутнє, це, погодьтеся, дає право громаді пишатися своїм ставленням до освіти, культури, розвитку юного покоління.

Не так давно «Подільські вісті» писали про невдалу спробу львівських чиновників прилаштувати тамтешнє сміття у Городку. Ми прогнозували, що аналогічні пропозиції отримають й інші райони області. І ось нещодавно стало відомо, що львів’яни таки навели «мости» з місцевою владою. Побутові відходи міста Лева погодилися прийняти у Старокостянтинові.

Кам’янчанка Катерина Ткачук здобула титул чемпіонки Європи з класичного пауерліфтингу.

Проблема, яка так довго допікала мешканцям обласного центру, а саме — недостатня кількість місць у дошкільних навчальних закладах, а то й відсутність їх в окремих мікрорайонах, схоже, уже незабаром буде розв’язана.

Днями в Національній академії Держприкордонслужби України імені Богдана Хмельницького відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми кримінального права, процесу, криміналістики та оперативно-розшукової діяльності». Захід приурочили  до 25-ї річниці з дня утворення навчального закладу.

Одне з найстаріших підприємств машинобудівної галузі України — Публічне акціонерне товариство Хмельницький завод ковальсько-пресового устаткування «Пригма-Прес» — невдовзі святкуватиме 120-річчя. Понад чотири десятиліття підприємство спеціалізується на випуску обладнання для виготовлення виробів з дроту (шайбонавивних, дротово-цвяхових, пружинонавивних, правильно-відрізних), згинальних автоматів з виготовлення клем для залізничних колій, автоматизованих верстатів з виробництва одноосновного і двоосновного колючого дроту, металевої фібри, сітки «рябиця»... І нині тут виготовляють більше 50 моделей автоматів, до того ж будь-який можуть обладнати та модифікувати за бажанням замовника.                         

Ми є свідками кардинальних змін, ставлення до власного виробництва, бізнесу в багатьох країнах, передусім найбагатшій — у Сполучених Штатах Америки, де новообраний Президент Дональд Трамп головним пріоритетом розвитку США визначив власне виробництво, створення нових робочих місць, запровадження реформ податкової системи для полегшення в американському виробництві та інші. Навіть раніше побудовані заводи в Мексиці, Китаї Трамп повертає на територію США. Бо за цим десятки тисяч нових робочих місць. Мета Трампа — зростання економіки, підвищення конкурентноздатності, нові робочі місця. Й оскільки ця країна останнім часом вважається однією з найкращих наших друзів, то, певно, і ставлення до вітчизняного виробництва, робочих місць у нашій державі мало б бути  аналогічним.

Мешканці нашого міста та і всі подоляни (у всякому разі, ми в цьому впевнені) вважають Хмельницький одним з найбільш європейських, найкращих обласних центрів. Конкурентноздатність міста вже й нині, а в недалекому майбутньому тим паче, залежить від його інфраструктури, транспортних комунікацій і найсучаснішого, без чого не обійтися, — авіасполучення. Авіатранспорт є практичною складовою інвестиційного клімату, створення умов для ведення бізнесу. Щодо цього серед міст, регіонів у Європі, світі, а найближчим часом і в Україні, є та буде серйозна конкуренція. Бізнесмени, інвестори при прийнятті рішень щодо створення чи будівництва в Україні сучасних потужних виробництв, модернізації діючих, інших бізнес-проектіві (а це — надії на майбутнє, на сучасні робочі місця тисяч і тисяч молодих людей), обов’язково аналізують інфраструктуру, можливості логістики, сучасного транспортного сполучення.

Літературно-мистецькими акціями в закладах освіти і культури, конкурсами читців поезії та знавців творчості, виставами та книжковими виставками в обласному центрі відзначили 203-тю річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

У генія Шевченка — тисячі духовних учнів, серед яких і Ліна Костенко, котра в 50-х роках зверталася у вірші: «Кобзарю! Знов до тебе я приходжу, бо ти для мене — совість і закон». Далі запитує Тараса Григоровича, «як же поезії писав?!» Уклавши в уста майстра відповідь, почула:
— Я не писав.
Я плакав і сміявся.
Благословляв, співав і проклинав.
Сказати правду — мало турбувався,
як я при цьому збоку виглядав.

Дунаєвецька селищна об’єднана територіальна громада, до якої увійшло 18 населених пунктів (майже одинадцять тисяч жителів), — приклад успішного проведення реформи під назвою «децентралізація». Вочевидь, і тому, що керівництво, яке обрали собі люди, виявилося, як мовиться, на своєму місці. Команда на чолі з Антоном Камінським — а це досвід, помножений на професіоналізм, підкріплений запалом молодих кадрів та згуртований у єдиному пориві справді поліпшити життя тутешніх мешканців — одразу взялася до роботи.                            

І знову Україна активно веде перемовини з представниками МВФ, щоб отримати четвертий транш у розмірі мільярд доларів у рамках Програми розширеного фінансування. Пояснення цієї потреби зі сторони українців все те ж: для стабілізації фінансової системи шляхом поновлення резервів Національного банку, а також пролонгування довіри інших міжнародних кредиторів, в тому числі Всесвітнього банку, щодо українських проектів. Загальний пакет кредитування в рамках згаданої Програми складає 17,5 мільярда доларів, з яких 7,62 мільярда Україна вже отримала. Проте, щоб МВФ надав очікуваний мільярд, доведеться виконати низку вимог.

Якими ж були взаємини людини і лісу в наших краях впродовж тисячоліть, століть? Коли доросла вона до розуміння, що слід берегти, охороняти ліси? Як нині працюють лісівники над відродженням лісових скарбів? Як у співпраці з освітянами прищеплюють повагу до природних багатств юному поколінню? Про лісових мешканців, «лісову педагогіку» та  про багато інших краєзнавчих цікавинок розповідає розкішне науково-популярне видання «Ліси Хмельниччини», яке презентували в обласній універсальній науковій бібліотеці.

У  Белграді відбувся чемпіонат Європи з легкої атлетики в приміщенні. Нагороди виборювали спортсмени з 26 країн. Найкраще виступили команди Польщі,  Великобританії й Німеччини. За якістю нагород Україна з п’ятьма медалями (1 срібна + 4 бронзові) на шістнадцятій позиції, а за кількістю нагород — п’ята.

Як і передбачалося, чвертьфінальний матч-відповідь Кубка України з футзалу між «Соколом» і «Катеринославхлібом» став формальністю. Перемігши в Дніпрі цього суперника з рахунком 4:1, хмельничани й удома переконливо взяли гору – 5:0.

Після завершення регулярного чемпіонату України з волейболу в суперлізі колективи розділилися на дві групи: чотири кращих команди боротимуться за нагороди і стільки ж – за п’яте-восьме місця.

У середині березня  влада  Кам’янця-Подільського планує підписати угоду щодо використання грантової допомоги від посольства Японії в Україні «Кусаноне».
Адже заклади міського управління освіти і науки стали переможцями конкурсу, оголошеного японцями. Відтак  місто отримає кошти для капітального ремонту фасаду з утепленням ДНЗ № 2 та капітального ремонту даху, фасаду й системи водовідведення і каналізації  ДНЗ № 15.

Гумористично-розважальний захід під назвою «Теракотові котики» організували і провели в затишній залі Хмельницького монотеатру «Кут» члени обласного осередку Всеукраїнського творчого об’єднання «Конгрес літераторів України».

18 та 19 березня на нього з’їдуться  поціновувачі  красного слова у Кам’янець-Подільський. Саме тут відбудеться яскравий поетичний фестиваль. 

Не стало Балу… Такий військовий псевдонім був у корінного росіянина, який дуже любив Україну, Андрія Івановича Рибцова.

У Хмельницькому відбудеться перший вишкіл-семінар про організацію «Пласт»  для дорослих, які хочуть долучитись до пластового руху.

На останній сесії міської ради народні обранці прийняли рішення направити до відповідних інстанцій кілька звернень.

З давніх-давен повелося, що красу кожної дівчини підкреслює, доповнює, вирізняє виплекане волосся. Образ справжньої українки уособлює в собі «косу до пояса», що є ознакою вродливості, ніжності, скромності.
Але час нестримно летить і вносить певні зміни у зовнішність, стиль, характер представниць прекрасної статі. Не лише короткі зачіски наблизили емансипованих жінок до чоловіків. Професійні навантаження і навіть суто чоловічі побутові клопоти також лягли на плечі жінок.
Проте, погодьтеся, за будь-яких часів не перестане вражати і викликати захоплення коса, розкішне волосся. Зокрема — наших подолянок.
Тож у свято весни ми започатковуємо рубрику: «Коса — дівоча краса», аби розповідати про наших чудових землячок, які переконують нас у цьому. Вони — різні за віком, освітою, професією, мають різні захоплення. І кожна з них варта того, аби її фото було опубліковане у «Подільських вістях».
Ми звертаємося до усіх читачів газети з проханням надсилати світлини, коротеньку розповідь про тих представниць прекрасної статі, котрі подивують нас своїм волоссям.
Наступного року, коли наша газета відзначатиме своє 100-ліття, переможців конкурсу «Коса — дівоча краса» запросимо на урочистості з цієї нагоди і вручимо подарунки.                  

Кажуть, з роками жінки все більше схиляються в уподобаннях до осені. А їй до душі була і залишається пора пробудження.
Як же милують її погляд перші весняні квіти, в яких стільки ніжності, тендітності, зворушливості. Лише почне збігати сніг, а вона вже виглядає, чи тягнуться вгору милі серцю паростки. Бо підсніжників, пролісків, крокусів на подвір’ї Шуляків — ціле квіткове море. Чергуються у своїм цвітінні, наче стверджуючи, якими прекрасними барвами сповнене швидкоплинне життя.

У цій подолянці напрочуд вдало поєдналися ніжна жіночність і справжня мужність, витонченість натури і надмірна наполегливість, вразливість і вміння долати будь-які труднощі, невгамовна енергійність, мудрість, виваженість, далекоглядність і талант справжнього керівника. По життю, зізнається, крокує з благословенням Тараса Шевченка, портрет якого завжди з нею. Як дороговказ! Як і він, народилася
9 березня. Як і його, болять їй проблеми і біди простих знедолених українців. Як  і він, понад усе, хоче добра і щастя своєму народу. Як і він, присвячує себе служінню людям, прагне процвітання рідного краю.
Очоливши Наркевицьку територіальну громаду, що на Волочищині, Любов В’ячеславівна Гула в  короткі терміни довела споконвічне: хто хоче працювати – шукає можливості, хто прагне розквіту рідного краю – робить це копіткою без відпочинку працею.

Тема створення госпітальних округів не лише жваво обговорюється тривалий час у владних колах, але й неабияк бентежить простих людей. Бо, що не кажіть, округ округом, а потреба в первинній, вторинній медицині є найбільшою таки за місцем проживання. Поділитися думками з цього приводу ми попросили Валентину Гладій, головного лікаря Новоушицької центральної районної лікарні, депутата обласної ради від політичної партії Блоку Петра Порошенка.                             

У перший день весни в рамках проведення всеукраїнської акції «Вишивана моя Україна» на стройовому плацу Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького начальник Державного казначейства України в області Олександр Мельничук разом із персоналом казначейства Хмельниччини продемонстрували карту України, яку вишивали працівники всіх казначейств держави.                            

В останні дні лютого нашому земляку старшому лейтенанту Володимиру Соловейку в місці проходження військової служби вручено орден «За мужність» ІІІ ступеня. Минулої осені після важкого поранення й ампутації ноги Володя повернувся в зону АТО.               

Коли Аня акапельно почала свою пісню “Розкажу про Україну”, зала миттєво затихла. Чисто й проникливо співала дівчинка, викликаючи щемку сльозу в присутніх. Тому  й оплески були щирими та вдячними. Аня співала на урочистих зборах з нагоди Міжнародного дня волонтера, який проводили у грудні минулого року рада обласної організації ветеранів. Там, до речі, й відзначили нагородою Аню Чернявську як кращого наймолодшого волонтера.

Відбувся передостанній тур першого етапу чемпіонату України з футзалу серед команд екстра-ліги.

Чемпіонат держави з волейболу в  чоловічій суперлізі  в розпалі.

Під цією промовистою назвою Хмельницький академічний муніципальний камерний хор під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Ігоря Цмура в пам’ятні березневі дні зробив святковий хоровий дарунок Генію людства Тарасу Шевченку. Неабияке захоплення хмельничан викликало півторагодинне цілісне театралізоване літературно-мистецьке дійство, доповнене у фойє Хмельницького міського Будинку культури фотовиставкою подій Євромайдану та фотопортретами хмельничан – героїв Небесної Сотні; книжковою виставкою творів Тараса Шевченка і його послідовника Павла Гірника; відеорядом на екрані трагічних подій у Києві 2014 року та на сході України.

samosud

6 березня біля парку літній чоловік на автомобілі збив двох дітей.  Доки їхала поліція, винуватця ДТП побив невідомий.

У Хмельницькому обласному академічному музично-драматичному театрі імені Михайла Старицького проанонсували нову, хореографічну, виставу. Прем’єрний показ відбудеться 5 березня.

Незабутнє свято прощання з Масницею влаштували на території Свято-Воскресінського храму, що у Віньківцях. До нього активно готувалися усі вихованці духовно-просвітницького центру «Держава», що діє при храмі завдяки настоятелю, отцю Михаїлу.

Спостерігаючи грабунок громадян здирницькими тарифами, стрімкий потік заробітчан, які полишають терени Вітчизни, якось і не віриться, що все в нас гаразд. Що поступово приходить давно обіцяне «покращення». Між тим, на колегії обласної державної адміністрації, що розглянула, серед інших, і питання соціально-економічного розвитку за минулий рік, звучали здебільшого бравурні мелодії. Як у тій пісеньці Леоніда Утьосова: «Все хорошо, прекрасная маркиза»! Усе гаразд. Зростаємо! Пригадалися святкові пленуми радянської доби. Так, погоджуся, цифри можуть потішити чиновників: промисловість, агросектор, будівництво тощо «у плюсах». А якщо поглянути трохи глибше, зазирнути, так би мовити, в динаміку процесу?

Чи не трапляється так, що особисто людину ніби й не знаєш, але на зустрічі чуєш про неї і стає вона близькою і шанованою? А якщо неординарна особистість ще педагог-новатор, письменник, – хіба не зацікавишся його творчістю? Належу до тих, хто бачив свого часу Василя Баженова, але не доводилося розмовляти з ним, слухати на уроках, творчих заходах і т.п. Можливо, давній стереотип і залишився б незмінним, якби не вийшли матеріали науково-практичної конференції «Василь Баженов: життя і творчість в ім’я України та рідної Хмельниччини», присвяченої 100-річчю від дня народження письменника, краєзнавця, педагога.

На жаль, «львівське сміття» стало не менш поширеним і популярним брендом, аніж львівська кава, шоколад чи львівське пиво. Відходи міста Лева подорожують ледь не по всій країні і на цю тему в народі ходить вже не один анекдот. Ви запитаєте: «А взагалі до чого тут Львів зі своїм сміттям?» Річ у тім, що нещодавно львів’яни зробили одному з районів Хмельницької області надзвичайно «спокусливу» пропозицію, щодо захоронення відходів столиці Західної України.

Міжнародна легкоатлетична матчева зустріч у приміщенні серед  юніорів  восьми країн цьогоріч відзначилася запеклою боротьбою за командні призові місця.
Першість із перевагою лише  одне очко дісталася господарям, другими стали французи, третіми –  українці. Єдина представниця Хмельниччини – Тетяна Палінкаш із Кам’янця-Подільського на дистанції 2000 м із перешкодами посіла високе  четверте місце. Вихованка Полонської ДЮСШ, а нині киянка – Іванка Аврамчук  здобула два «срібла»: в бігу на 300 м та у змішаній естафеті 4х200 м.

Завершився чемпіонат області з футзалу. Найсильнішим колективом став «Енергетик-Миклуш» із Нетішина. Другу сходинку  посів славутський «Декорленд», третіми були «Дунаївці».

У Білорусії на передостанньому етапі Кубка світу з фристайлу (лижна акробатика) вдало виступила хмельничанка Ольга Полюк, яка в компанії найсильніших спортсменок зайняла четверте  місце (найкраще серед представниць Європи).

На головний старт національного зимового сезону — чемпіонат України з легкої  атлетики у приміщенні, що  протягом  трьох днів відбувався у манежі Сумського державного університету, прибуло 486 спортсменів з усіх регіонів України та декілька іноземців.

Нелегко переступати поріг дому, де поселилася біда. Проте господиня Любов Яцюк привітно зустрічає мене, а поряд з нею стоїть усміхнений Сашко, той самий, який кілька років тому зробив перші, але впевнені кроки.

Результат пошуку зображень за запитом "піст не дієта"

З понеділка (27 лютого) розпочався Великий піст. Триватиме він до Великодня, який православні цьогоріч відзначатимуть 16 квітня. 

Звісно, не треба плутати піст зі звичайною дієтою. Адже піст — це відмова не лише від певної їжі, а й усіх шкідливих звичок, розваг. Це — час для каяття, для роздумів, молитви. Найкращий період для нашого з вами духовного очищення.
Однак у цей період церква закликає мирян утримуватися від їжі тваринного походження, аби очищення людського організму було справжнім. Бо ж утримання від їжі якраз не лише лікує тіло, а й теж очищає душу, відроджує психологічну гармонію, сприяє духовному вдосконаленню людини.
Як же правильно дотримуватися посту з точки зору медицини? Як, можливо, не нашкодити собі, як домогтися гармонії? Про це ми попросили розповісти лікаря загальної практики сімейної медицини Хмельницького Центру ПМСД №2 Ларису МІГАЛЬ:                                        

У Хмельницькому міському Будинку культури відбувся вечір патріотичної пісні «Ми — українці», присвячений Героям Небесної Сотні.             

Приміщення сільського будинку культури у Циковій ледь уміщувало всіх, хто цього недільного дня прийшов засвідчити свою позицію. Люди юрбилися в проході, попід стінами, але попри те відчувалася поміж ними злагодженість та одностайність. Своєрідний схід вкотре порушив питання про подальшу долю сіл Цикова і Карачківці, що входять нині до Циківської сільської ради.

Вже невдовзі жителі обласного центру, хворі на хронічну ниркову недостатність, матимуть змогу проходити процедури гемодіалізу в міській лікарні. Нині там для них створюється відповідний центр, де вже ведеться ремонт.

Тут дійсно домашній затишок: добротний ремонт, зручні меблі, тепло, а що вже готують смачно — пальчики оближеш. Та найголовніше — ставлення персоналу — справді, як до рідних. Тому й не дивно, що охочих переселитися сюди чимало. Тож судилося закладу, так би мовити, розростатися.
Комунальний соціальний заклад «Відродження», який нещодавно відкрив свої двері у Білогородці Ізяславського району, спочатку мав слугувати лише для тимчасового постійного перебування пацієнтів денного стаціонару місцевої лікарні. Але стільки людей виявили бажання тут перебувати, що довелося й документацію на ще один вид діяльності готувати, й додатковий поверх під будинок престарілих виділяти.
Нещодавно добротні приміщення колись потужної Білогородської лікарні передали на баланс сільської ради, керівник якої довела давню істину: хто хоче працювати, шукає можливості.

Скільки вже років ведеться мова про розвиток кооперативного руху, однак справа ця просувається, м’яко кажучи, мов черепаха в спекотну днину. Прикро головне, що наша легка на почин в багатьох напрямах Хмельниччина пасує в цій справі. Бо, до прикладу, в сусідній Тернопільській області вже зрозуміли переваги кооперування і досить успішно ними користуються. У нас же, не збагну чому, подібні пропозиції здебільшого викликають серед людей острах і недовіру.

 Ця історія сприймалась би як гостросюжетний детектив, якби вона сталася, скажімо, десь у законослухняній європейській країні. Тут є все: загадки й інтриги, хитрі посадовці й заплутані сценарії. Однак у нашій корумпованій дійсності така історія, на жаль, дуже банальна. Але якщо ми ведемо мову про зміни у свідомості людей і нашому житті, то це мають бути не балачки та імітація, а конкретні зміни на краще для окремих людей, громад і суспільства в цілому.

У здоровому тілі – здоровий дух. Цю азбучну істину кожне покоління засвоює зі школи, втім саме у школі фізкультура часто стає другорядним і навіть загрозливим предметом: сучасні діти  у спортзалі не витримують стандартних  навантажень, а ЗМІ переповнені  тривожною інформацією про випадки дитячої смерті під час  уроків  фізкультури.  Чимало батьків воліють за краще  здобути у поліклініці рятівну довідку про начебто слабкий стан здоров’я дитини, а школи  натомість додатково навантажують «головнішими» предметами, приміром, математикою чи іноземною.
Тож  коли одна з найкращих шкіл Летичівського району – Сусловецька ЗОШ І-ІІІ ступенів — обрала понад десять років тому освітню модель сприяння здоров’ю дітей для сталого розвитку, це попервах видавалося ледь не  розтринькуванням інтелектуального освітнього потенціалу. Адже школа стабільно «виручала» район у здобутті призових місць на районних, обласних, всеукраїнських  олімпіадах та змаганнях з основних, як кажуть, предметів. І ось – фізкультурі нібито надано особливий статус.

ша Хмельницька область у реформуванні державної та комунальної преси, яке розпочалося із введенням в дію з 1 січня нинішнього року відповідного Закону України, незабаром стане своєрідним феноменом.

У цій народній мудрості довелося переконатися і мешканцям сіл Шаровечка та Мацьківці, що у Хмельницькому районі. За свої кревні земельні паї, які заробили в колгоспі або ж отримали у спадок від батьків-трударів, нині мають зиску аж… 1280 гривень. За них ледь можуть придбати чотири центнери пшениці. Це при тому, що більшість сільгоспвиробників краю виплачує нині пайовикам чи не удвічі більше.

Як і переважна більшість хмельничан, у січні разом із платіжкою за газ отримав «заяву-приєднання до умов договору постачання природного газу побутовим споживачам». І відразу виникла думка, що в Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, серйозні проблеми не тільки із математикою (докладніше див. «ПВ» №№ 10-11 від 28 січня, «Брехливі тарифи»; й до цієї теми ми ще повернемося наприкінці матеріалу), а й з філологією. Настільки заплутано написати угоду, так «погратися» в бюрократичні премудрості — треба мати хист. Цей документ, його «загадкові положення», змусив споживачів масово звертатися до нашого часопису та на телебачення. Мабуть, запитів із проханням роз’яснити, що ж у тому папірці, не бракувало й у газівників, бо вони терміново організували прес-конференцію, аби розтлумачити, що ж таке незрозуміле понавигадували бюрократи із НКРЕКП.

“Питання пільгових перевезень нас роз’єднує! Влада хоче посварити маршрутників та пільговиків!” Такі та подібні висловлювання доводилися чути неодноразово під час зустрічей, слухань, нарад з проблематики перевезення пільгових категорій громадян. Справді, депутати й уряд вигадали безліч пільговиків, а фінансувати їх належно «забувають». А на місцях чубляться водії з інвалідами — пенсіонерами — ветеранами: вирішують возити — не возити, кого і в якій кількості, безкоштовно чи за гроші. Причому, як легко здогадатися, від пільгової категорії на таких заходах беруть участь містяни; «голосу села» практично не чути. А там такі самі пільговики — ветерани, пенсіонери тощо. В них є теж своя думка щодо відшкодування — адресна допомога, за яку часто-густо виступають і перевізники. До редакції надійшло два листи, які перегукуються з матеріалами, що друкувалися на шпальтах нашого часопису:

Із багатьох речей черпає творча людина наснагу. Розкривається, знаходить нові ідеї в спілкуванні з однодумцями. Надихає майстра і визнання його досягнень,  інтерес із боку оточуючих.  Самовдосконалюється, осягає глибини майстерності, передаючи іншим свої знання, досвід.

У Львові  американська промоутерська компанія «Fight Priomotions» провела турнір професійних боксерів з України, Білорусі, Грузії та Казахстану.

У неділю, 27 березня, в Харкові завершилися змагання у вищій лізі  чемпіонату України з волейболу. Чемпіоном став хмельницький «Новатор».

Понад  сорок учасників АТО  нині навчаються в Хмельницькому інституті соціальних технологій університету «Україна». Важливо,  що учасникам антитерористичної операції надаються пільги в оплаті за навчання в розмірі до 50 відсотків від річної вартості – попри відсутнє державне фінансування цього закладу.
Загалом університет «Україна» є першим у нашій державі вищим навчальним закладом, який взяв курс на соціальну підтримку й іншої категорії молоді – з  особливими потребами.

У манежі Київської міської школи вищої спортивної майстерності завершилися останні офіційні всеукраїнські змагання в приміщенні  – зимовий чемпіонат України з легкої атлетики серед ветеранів.

Тріумфом збірної команди Хмельниччини завершився чемпіонат України з легкоатлетичного кросу в Цюрупінську Херсонської області.

За підтримки обласного відділення НОК України у святково прикрашеному спортивному залі Гуменецького навчально-виховного комплексу   Кам’янець-Подільського району проведено традиційний відкритий обласний турнір зі стрибків у висоту «Подільська весна».

За ініціативи департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради у місті над Смотричем  вперше відбувся поетичний фестиваль –  «Поділля Open». Організатором численних заходів у рамках свята виступила міська централізована бібліотечна система.   Упродовж   трьох днів у різних мальовничих куточках міста проходили театралізовані дійства. Як відзначила  директор департаменту Альона Кузема, вони об’єднали обдарованих не лише подолян, а й наших співвітчизників із багатьох регіонів  країни.

Завершився другий тур Всеукраїнського конкурсу «Кращий читач-2016» серед учнів 6-7 класів – читачів бібліотек Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи. На першому етапі брали участь понад 200 шанувальників художньої літератури, з них – 30 найкращих змагалися за перемогу.

Маєм партії та блоки,
Що до влади рвуться кожен раз.
І як вибори настануть,
Ось тоді вже «думають  про нас».

Про щастя
Життя – річ складна, а по-справжньому щасливим може бути тільки той, хто навчився сам собі його не ускладнювати.

Хмельницький голова Олександр Симчишин, після громадських слухань та обговорень, призначив на посаду начальника міського управління освіти 35-річного Романа Миколаїва, історика, претендента на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук, автора багатьох книг, присвячених українській культурі. Особистість нового очільника спрямувала на нього активну публічну увагу. У духовно-світоглядних пріоритетах Романа Миколаїва опоненти побачили загрозу вільному становленню юних хмельничан, зокрема, в питаннях релігійної етики.

Актуальні проблеми розвитку легкої промисловості та можливості виходу на ринки ЄС обговорювали на круглому столі у Хмельницькій торгово-промисловій палаті представники влади, бізнесу, контролюючих органів, освіти, громадськості та ЗМІ. Тема актуальна і цікава як для регіону, так і для всієї країни. Хмельниччина сьогодні є не тільки торговою столицею України (відома своїми гуртовими ринками), але має великий потужний промисловий потенціал для розвитку виробництва та створення нових точок економічного зростання. Саме ідею вивчення існуючих можливостей для створення нових кластерних структур у сфері легкої промисловості на Хмельниччині та започаткування пілотного проекту з виходу на ринки ЄС в Україні окреслила віце-президент Конфедерації дизайнерів та стилістів України Голда Виноградська. 

вірність військовій присязі та незламність духу Президент України Петро Порошенко підписав Указ про нагородження Героя Майдану з Полонщини Івана Васильовича Гриніва.

Політична криза, викликана розвалом коаліцїї у Верховній Раді, затяглася й лихоманить суспільство. Ведеться підкилимна вовтузня і відверта гризня за крісло прем’єра. На тлі повного зубожіння українців це виглядає гидко. Хоча парламент дав негативну оцінку роботі уряду, його очільник Арсеній Яценюк не хоче добровільно йти у відставку, тримається за посаду і руками, і зубами. Минулого тижня він прагнув показати себе великим піклувальником народу, просторікував про подолання кризи в економіці, іноді вдаючись до відвертого окозамилювання і невиправданого оптимізму.

Цей життєрадісний одинадцятирічний хлопчик понад усе хоче перемогти хворобу, аби знову взяти до рук  гітару та разом із дорослими збирати кошти для українських воїнів та поранених бійців. Артем Харченко — маленький патріот-волонтер із Старокостянтинова, котрий має унікальний голос, не раз брав участь у благодійних акціях на вулиці Проскурівській, що в обласному центрі, співав у шпиталях пісні Кузьми Скрябіна, Христини Панасюк, Олександра Пономарьова…

Управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації напередодні Великодніх свят запрошує долучитися до акції “Народ з армією, армія з народом” небайдужих громадян. Усе зібране буде передане нашим бійцям-землякам у зону проведення антитерористичної операції. Смаколики до Великоднього столу військових, харчові продукти, речі першої необхідності  можна приносити за адресою: м. Хмельницький, вул. Грушевського 87, каб. 217.

Кожного дня поліцейські повідомляють про випадки шахрайства, пов’язані з тим, що людей дурять просто по телефону, взнаючи код банківської картки, а потім – знімаючи гроші. Тому правоохоронці закликають остерігатися псевдобанківських працівників.

У Городоцькому районі  стартувала важлива патріотична акція – послання учасника бойових дій Другої світової війни – учаснику АТО.

Редакція засипана листами читачів. У них, окрім запитань, — острах: чи не залишаться вони в боргу перед державою після усіх субсидійних перипетій? Бо надто вже м’яко стелять... Так і чекай якогось зовсім не приємного сюрпризу! Тим більше, як пишуть читачі, подібне уже проходили у 90-х роках. Кому ж хочеться повтору?! І як би не запевняла наша влада, що все буде гаразд, і ніхто й не думає лукавити, народ не дуже охоче цьому вірить. Втім, питання довіри до нашої ріднесенької держави, котра не раз і, на жаль, навіть не два, таки обдурювала своїх громадян — це, як мовиться, тема іншого матеріалу. Ми ж мусимо розповісти про те, що ж саме відповідає нині влада на схвильовані запитання читачів.

Поки тривали дискусії і підготовка нових законів про освіту та профтехосвіту, верховні радці у законі про Держбюджет-2016 затвердили, що фінансування профтехосвіти в рамках проведення децентралізації передається на місцеві бюджети. І це без обговорення, як сніг на голову!
Виходить, уряд не заклав на цей рік ніякої підтримки галузі, тоді як торік місцевим бюджетам була передбачена державна субвенція у 5,8 мільярда гривень! Що тут почалося! З початку року 78 закладів профтехосвіти 33 міст України забили тривогу: їхні потреби у фінансуванні перевищують власне надходження у бюджети тих міст! Профтехосвітяни по всій країні вдалися до протестів.  Верховна Рада уже 4 лютого проголосувала за внесення змін до бюджету і Бюджетного кодексу щодо фінансування ПТО. Вирішили, що всі навчальні заклади, окрім тих, що діють на території обласних центрів, повертаються на фінансування з обласних бюджетів, яким таки надасться державна допомога. Субвенцію розділили: одна спрямовується на часткову підтримку підготовки власне робітничих кадрів, а інша — на фінансування загальноосвітньої підготовки, яку у закладах ПТО діти  отримують так само безкоштовно, як і в школах, повністю за рахунок держави. І міста обласного значення, яких теж зобов’язали фінансувати зі своїх бюджетів заклади профтехосвіти, теж отримали б окрему допомогу на підготовку робітничих кадрів за держзамовленням, і окрему — на надання середньої освіти  учням ПТНЗ, наголошує Антоніна Харчук, заступник директора — начальник управління професійної освіти та ресурсного забезпечення департаменту освіти і науки облдержадміністрації. Отримали б. Та Президент не підписав депутатських поправок. Проти них категорично виступив Мінфін. Днями ж повідомили, що глава держави заветував цей закон і повернув на доопрацювання зі своїми поправками.  У якому ж становищі нині заклади профтехосвіти області?

31 травня 2002 року колишній голова Полонської райдержадміністрації підписав розпорядження за № 136 про передачу в оренду водойм підприємцю Д. Ф. Гончаруку, де йдеться: «Відповідно до Конституції України, Земельного кодексу України, на підставі поданих документів, керуючись ст. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України: передати в довгострокове користування на умовах оренди землі водного фонду загальною площею 218 га, розташовані за межами населених пунктів с. Новолабунь і с. Микулин та землі водного фонду загальною площею 38,6 га, розташовані за межами населених пунктів с. Великі Каленичі та с. Малі Каленичі суб’єкту підприємницької діяльності Гончаруку Дмитру Філімоновичу для ведення рибного господарства...»

Так журі  32 міжнародного фестивалю  професійних театрів, який нещодавно відбувся в Литві, у  місті Рокішкіс, оцінили творчу роботу  Хмельницького обласного академічного театру ляльок.

Чотирнадцять медалей завоювали українські спортсмени на чемпіонаті Європи з жіночої, вільної та  греко-римської боротьби в латвійській столиці  – Ризі.

У румунському місті Араді  завершився кубок Європи з метань за участю представників з 31 країни континенту.

У Львові відбувся чемпіонат України з кульової стрільби.

Народна іграшка, яка нині зберігається хіба що в музеях та колекціях шанувальників давнини, все ж відроджується зусиллями ентузіастів, які розуміють  і читають зворушливу мову традиційних оберегів. Саме таким оберегом – яскравим, добродійним,  нині дивує сучасників подружжя   майстрів народного мистецтва Семена Тлустого та Галини Шумило з Городка.  Вони вже тривалий час займаються виготовленням, художнім розписом  і популяризацією  відомої яворівської народної дерев’яної іграшки – ремеслом, яке нині стало культовим мистецтвом і привертає увагу сучасників.

Міжнародний  день  лісу  святкують 21 березня, починаючи з 1971 року. Щороку в цей день фахівці з усього світу обговорюють  всі аспекти багатства  й корисності лісу, закликають до його збереження та примноження.

Жителі селища Понінка, що на Полонщині, продовжують висловлювати невдоволення через закриття терапевтичного відділення. Виходять на мітинги, перекривають дороги, словом, вживають усіх можливих заходів, аби зберегти свій лікувальний заклад.
Тема, звісно, не нова. Відколи українські можновладці рушили реформаторськими стежками, дії чиновників вже не раз збурювали громадськість. Відстоювати школи, лікарні, ФАПи, інші соціальні об’єкти людей змушувала, насамперед, думка, що подібна практика лише шкодить і їм, і розвитку їхніх населених пунктів. А з набуттям чинності реформи децентралізації та створенням об’єднаних громад, проблема лише загострилася.

 

 

 

Яких тільки свят не понавидумували собі люди, аби хоч на день втекти від сірої буденності. І хоч в українців їх також вистачає, та минулих вихідних у світі відзначалося таке свято, сутності якого нам ще довго-предовго не осягнути. Бо й справді, в наших умовах, коли основна маса громадян заледве зводить кінці з кінцями, гучно святкувати Міжнародний день щастя якось зовсім недоречно. Та й традиційний рейтинг найщасливіших країн світу, який підготували незалежні експерти ООН, здається, реально відображає стан нашого життя, бо ж недарма Україна опинилася аж на 123 місці із 157 країн. Для порівняння, наші сусіди-поляки посіли 57 сходинку, а найщасливішими виявилися громадяни Данії. Оцінювання відбувалося за такими показниками як ВВП, тривалість життя, соціальний захист, захист прав і громадських свобод, а також кількість грошей, які мешканці жертвують на благодійність.

«Подільські вісті» на своїх шпальтах неодноразово порушували проблему виснаження подільських чорноземів. Зокрема, не так давно стурбованість щодо нещадної експлуатації землі, інтенсивного збіднення унікального ґрунтового покриву, яким володіє Хмельниччина, висловив в інтерв’ю «Земля вмирає, або Чому деградує основне національне багатство» директор Хмельницької філії ДУ «Інституту охорони ґрунтів України», кандидат сільськогосподарських наук Валерій Гаврилюк. У керівника державної установи, інших науковців-ґрунтознавців нині причин бити на сполох більше ніж достатньо.

Останнім часом серед пацієнтів побутує думка, що найпростіше вилікуватись від грижі диска при остеохондрозі — це погодитись на оперативне лікування.
Слід нагадати, що остеохондроз, про який часто можна прочитати у висновках рентгенологів та клініцистів, не є хворобою, а відображає вікові зміни, які можна порівняти з сивим волоссям, про яке кажуть: «мої роки — моє багатство». Цей стан набуває ознак захворювання тоді, коли організм не встигає пристосуватися до змін у диску, наслідком чого є подразнення корінців нервів, вплив на судини та навколишні структури.

Традиційний кубок з кульової стрільби імені легендарного командувача Української повстанської армії Романа Шухевича  зібрав рекордну кількість учасників — 32 команди, 140 спортсменів.

У Хмельницькому під патронатом Національного олімпійського комітету України відбувся традиційний всеукраїнський турнір з вільної боротьби серед юніорів та жінок, присвячений пам’яті Героя Радянського Союзу  Олега Оніщука, який загинув в Афганістані, виконуючи військовий обов’язок.

На зимовому чемпіонаті України зі спортивної ходьби в Івано-Франківську збірна нашої області, сформована з восьми представників міста Хмельницького та Ярмолинецького району, зайняла одинадцяте місце.

Наші владці, як то кажуть,  полонених не беруть. Наповал ошелешують своїми скороспішними  рішеннями-реформами. Їх реалізація на місцях, як висловився аналітик, переростає у фронти і протистояння. Йдеться про освіту, яку цьогоріч чекає суцільна оптимізація. Приміром, замах на профтехосвіту, який здійснили перед новим 2016-м, — це окрема серйозна тема. Чи бліцкриг проти малокомплектних шкіл, яких в Україні — третина від усієї кількості — що вже болюча проблема... З усіх сил берегли ті маленькі школи громади і відділи освіти. А їх з кожним роком  більшає, бо ж це нас, українців, усе меншає. Та щось соціально-економічних реформ на поліпшення економіки, демографії не чути.
Торік, 24 грудня, Президент підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», згідно з яким упродовж 2016 року має відбутися закриття малокомплектних шкіл з чисельністю учнів менше 25 чоловік у сільській місцевості.  Дослівно формулювання з поправкою гласить: «За рахунок освітньої субвенції не здійснюється з 1 вересня 2016 року фінансування загальноосвітніх навчальних закладів (крім закладів початкової школи), кількість учнів в яких становить менше 25 осіб.

Коли порозуміються влада—перевізники—пільговики?
Питання пільгових перевезень та відшкодування за них — постає на Хмельниччині з року в рік. Але цьогоріч воно  дуже загострилося. Чому? З одного боку, уперше Верховна Рада, приймаючи держбюджет, відмовилася від відшкодування перевізникам — переклала цю проблему на плечі місцевих бюджетів. А там коштів катма, не очікували — не передбачали від наших нардепів такого «подарунка» — треба терміново знаходити гроші. З іншого боку, зазвичай проблеми між перевізниками та пільговиками виникали на рівні водій — пенсіонер—інвалід—дитина. Нині ж із зони бойових дій повертаються наші герої-захисники. Воїнам АТО також передбачений безкоштовний проїзд. І коли водії починають «вередувати» через перевезення  людей, які ще нещодавно заглядали в очі смерті, — це вже зовсім інший рівень проблеми. Військовослужбовці, які повернулися з зони бойових дій, можуть і не стерпіти такої наруги від «тиловиків». Даруйте за слово, але воно було мовлене у «найвищому кабінеті» області — сесійній залі обласної ради: «Можна й у рило дати!» Так один із воїнів у запалі відреагував на брутальну поведінку перевізників. За день до цього в іншій залі нашого «білого дому» говорилося: «Якщо не можете вирішити проблему, то звільняйтеся, а ми спалимо цю богадільню!». Тобто пристрасті з початку року вирують.

Нещодавно «Подільські вісті» писали про так звану ізяславську демілітаризацію, внаслідок якої було практично повністю розбазарено і знищено військове містечко № 13. На фоні ізяславської соціальної катастрофи абсолютно інший підхід був у міської влади Славути. Мер міста Василь Сидор, виявляється, зумів розпорядитися військовим майновим комплексом максимально раціонально і доцільно.

До лічильників вже віддавна боюся підходити: наперед знаю, що нічого втішного там не побачу. І ось вчергове їх проклинаю, надто — електричний. Байдужий за злою волею нашого «народного» прем’єра А. Яценюка кружечок з набором циферок мовби суворо каже мені, пенсіонеру: «Слухай, Іване Васильовичу, не розслабляйся, а ще на одну-дві дірочки затягни паска на своїх штанях — треба за електрику платити більше! І я, глибоко обурений, проробляю, на жаль, цю вже традиційну для себе, бідака, процедуру — не заплатиш вчасно, відріжуть к бісу електродроти.
Але ж і це ще не все. Знову подорожчав проїзд у маршрутці — плати. Хлібина — теж. Плати! Перловка (а це їжа ж «пенсіонерська!») підскочила чогось на гривню. Цигарки — також на гривню. Їй-бо, самосад взявся б курити. Але на балконі він не росте. Ото ж, виходь, Ваню, на нього і кричи на все горло: «Гвалт! Наш уряд своєю «ціновою політикою» рішуче і цілеспрямовано убиває нас, українців».
Ми, покірні, вже звикли до фраз на зразок: українці дуже терплячий народ. Але ж це терпіння колись може раптово увірватися. І ніякі мільйони та мільярди не порятують тих, хто нахабно грабує народ! Так їм і треба.

Уже підростає нове покоління нашої молоді, яка світоглядно сформувалась Майданом та його ідеалами. Який він у протяглості, у світогляді, у мистецтві? Майданівці, Небесна Сотня  за два роки після Революції гідності уже стали головним героями мистецьких творів у багатьох жанрах. Які з них залишаться  мистецьким дзеркалом української революції ХХІ століття, покаже час.

Після закінчення Вінницького педагогічного університету Іван Вараниця повернувся у рідне село з дружиною. Він прихопив із собою  вазон — дерево щастя, яке посадив ще на третьому курсі, коли побрався зі студенткою Аллою. Вони уже дев’ятнадцять років  разом, а вазон, який  називають ще грошовим, розрісся  розкішним кущем і не поміщається на підвіконні.

Ввечері чотирнадцятого березня на сході в районі села Покровське Донецької області під час виконання бойового завдання трагічно загинув 28-річний кам’янчанин Андрій Кухар.
Капітан, заступник командира з озброєння 48-ї інженерної бригади Головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України, в/ч А3479 (Кам'янець-Подільський). Навчався у Кам'янець-Подільському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою. Військову службу розпочав у 2009 році з командира взводу, далі — курсовий офіцер, командир інженерної роти. На схід відбув в рамках чергової ротації наприкінці лютого 2016 року. Без батька залишилися 4-річна донька та 2-річний син.

Почесною відзнакою Хмельницької міської ради "Мужність і відвага" нагородять 22 полеглих за Україну хмельничан, котрі проявили виняткову мужність, героїзм та відвагу під час Революції Гідності, захисту кордонів України та її територіальної цілісності та віддали життя за Вітчизну. Таке рішення сьогодні, 16 березня, прийняли депутати міської ради.

Мій знайомий якось сказав, що коли хочеш нині жити спокійно — не вмикай телевізор, не читай газет, не заглядай в Інтернет. Бо там, що новина, то як у тій казці: чим далі — тим страшніше і жахливіше.
І справді. Он у пресі та електронних засобах масової інформації знову зарясніло негативом. Насамперед багато українців оніміли від заяви президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера. Цей відомий політик світового масштабу вперше і привселюдно констатував, що найближчі 20-25 років Україна не зможе набути членства в Євросоюзі.

Минулої суботи відбувся двадцять четвертий випуск у Національній академії Державної прикордонної служби України. Когорту тих, хто віддано оберігає рубежі держави, поповнили 273 офіцери-прикордонники. Більше чотирьох десятків із них отримали дипломи з відзнакою.

Першими підсумками та результатами після ста днів роботи на посаді міського голови з хмельничанами у прямому ефірі телебачення поділився Олександр Симчишин.

Про це запитали у заступника голови облдержадміністрації, котрий опікується питаннями агропромислового розвитку в області, Володимира Кальніченка.

У Гуменецькій сільській раді об’єднаної територіальної громади, до складу якої увійшов 21 населений пункт району, запрацював перший серед сільських громад, не лише на теренах області, а й України, центр надання адміністративних послуг. За словами його керівника Валерія Свідера, відтепер у місцевих мешканців відпала необхідність їздити у Кам’янець-Подільський за отриманням довідок, оформленням чи реєстрацією того чи іншого документа.
Як поінформував посадовець, фахівці цього постійно діючого робочого органу територіальної громади можуть надати якісні послуги з питань містобудування та архітектури, підприємницької діяльності, екології, реєстрації житла, земельних відносин та багато інших. До речі, гуменецькі фахівці готові надавати послуги мешканцям будь-яких населених пунктів області, й не тільки.

У сьогоднішній нашій розмові з директором виконавчої дирекції Хмельницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Сергієм КІНДЗЕРСЬКИМ  — про всі питання, які цікавлять застрахованих осіб.

Вихованці спортивного клубу  «Чайка» разом із своїм тренером, президентом Кам’янець-Подільської федерації тхеквондо ВТФ Сергієм Чайкою, радником голови районної ради,  почесним президентом Федерації тхеквондо  Сергієм Кротіком повернулися з чемпіонатів Європи серед клубів і юнаків та  з етапів Кубка світу.
 Змагання проходили  впродовж  двох тижнів у Турції та Об’єднаних Арабських  Еміратах. Юні тхеквондисти Кам’янеччини отримали п’ять нагород. Так, Дмитро Міщук із села Голосків здобув “золото” на етапі Кубку світу з тхеквондо ВТФ та “срібло” на чемпіонаті Європи серед клубів. Давид Нестеров із села Жовтневе  та Влад Козак із Довжка виграли бронзові  медалі на чемпіонаті Європи серед юнаків, Валерія Терехова  з Грушки – “золото”  на Кубку світу.
Кошти на змагання  (близько 90 тисяч гривень) виділив Сергій Чайка.

Молода спортивна команда альпіністів  у складі Миколи Колосовського, Наталії Мостової і В’ячеслава Мурави має намір цьогоріч підкорити п’ять гірських вершин Паміру і Тянь-Шаню висотою понад 7000 метрів. Причому зробити це за короткий відрізок часу у високих горах — 50 днів.

Чемпіонат України з футзалу серед команд екстра-ліги вийшов на фінішну пряму. Минулих вихідних відбулися повторні чвертьфінальні ігри фіналу плей-оф.
Хмельницький «Спортлідер+» у хорошому настрої приймав «Титан-Зорю» з Покровського.  Справа в тому, що наші хлопці в гостях здолали цього суперника в післяматчевих пенальті (основний час — 4:4). Але  домашній матч легкою прогулянкою для наших земляків не став. Суперник першим відкрив рахунок. Подоляни спромоглися  відповісти лише одним голом. Отже, знову довелося пробивати пенальті. Хмельничанам і цього разу пощастило: вони були влучнішими.  У півфіналі їхнім суперником буде «Локомотив» Харків, який без проблем двічі здолав команду  «Приват» Кривий Ріг.
А от «Продексім» Херсон з великими труднощами пробився до наступного етапу. Йому знадобилося три матчі, аби взяти гору над «ЛТК-ІнБев-НПУ» Луганськ-Житомир-Київ. Суперник херсонців у півфіналі — «Енергія» Львів.

За рішенням Наглядової ради Товариства від 3 березня 2016 року обрано Козачука Олега Івановича виконуючим обов'язки генерального директора ПАТ «Хмельницькобленерго». Олександр Леонідович Шпак, який працював на цій посаді з 1998 року, за власним бажанням  вийшов на пенсію.

foto

10 березня неподалік села Лісові Гринівці Хмельницького району 59-річний водій рейсового автобуса сполученням «Красилів — Хмельницький» не впорався з керуванням та допустив зіткнення з вантажним автомобілем «Scania» під керуванням 29-річного хмельничанина. У наслідок ДТП шестеро пасажирів автобуса, — найстаршому з яких 66 років, а наймолодшому — 11 років, — отримали травми. Наразі за даним фактом проводиться перевірка.

Напередодні 8 березня Президент нагородив видатних жінок: Ви є символами нової держави

Президент Петро Порошенко напередодні Міжнародного жіночого дня зустрівся з видатними жінками, серед яких — учасниці АТО, волонтери, медики, вчителі, артисти та спортсмени, і привітав їх з прийдешнім святом. За значний особистий внесок у соціально-економічний, науково- технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, зразкове виконання службового обов’язку та багаторічну сумлінну працю відзначено чотирьох наших землячок: орденом "За мужність " ІІІ ступеня нагороджено екс-мера міста Нетішина ОМЕЛЬЧУК Ольгу Іванівну; звання "Заслужений майстер народної творчості України" присвоєно майстрині художньої вишивки БЛАЩУК Людмилі Сергіївні; звання "Заслужений артист України" присвоєно солістці обласної філармонії, викладачу Хмельницького музичного училища імені В.І.Заремби ЛЕОНОВІЙ Олені Володимирівні; "Заслуженим працівником освіти України" стала завідувач кафедри Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ГІЛЬБЕРГ Тетяна Георгіївна.

В обласному центрі  незабаром можна буде заблукати навіть корінним хмельничанам: місто готується до остаточного перейменування вулиць, провулків, проїздів, які досі «дихають»  іменами діячів та подій  як Російської імперії, так і її спадкоємця – радянської тоталітарної ідеології.

Тривалий час невизначеність правового статусу вояків-добровольців та членів їхніх родин спонукала до думки, що ми живемо в умовах не лише «гібридної війни», а й «гібридного миру». Лише нещодавно, 2 лютого, Верховна Рада України ухвалила зміни до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Ми попросили юриста Олександра АРИХА роз’яснити правові тонкощі щодо статусу членів родин полеглих добровольців.

9 березня — особливий день для кожного свідомого українця: день гідності і свободи. Йдемо до Тараса. Читаємо його вірші і по-новому осмислюємо його думи і святу любов, віддану Україні.

 Три роки знадобилося Барському районному суду, аби нарешті завершити справу деражнянського судді О. С. Дворніна, якого звинувачували в отриманні хабара у розмірі шести тисяч «вічнозелених» доларів. 11 лютого судова епопея завершилася і вже колишній суддя отримав шість років позбавлення волі з конфіскацією майна.

З приходом теплих весняних днів у лісах, на схилах берегів річок з’являються  тендітні первістки оновленої землі — первоцвіти.

Другий рік поспіль за підтримки обласного відділення НОК України в Старокостянтинові відбувся міжобласний турнір з легкої атлетики на честь Героя України Сергія Бондарчука, колишнього вчителя фізики місцевої гімназії, який загинув у Києві в ході трагічних подій Революції гідності.

Частина II. 6:20 — на користь корупції

Корупція як та чума. Вже років зо три, як добралася вона і до Генерального плану розвитку міста Хмельницького, який мав діяти до 2031 року. Кажу мав, бо як виявилось, Генплан перетворили у «фільчину грамоту». Так, аби змінити цільове призначення кількох десятків ділянок міської землі, що впали в око конкретним забудовникам, депутати Хмельницької міської ради на сесії в березні 2015 року поспіхом перекроїли цей стратегічний для обласного центру документ.
Однак щось, як то кажуть, пішло не так… Житель Хмельницького Руслан Білик із допомогою активістів кількох громадських організацій довів у суді, що рішення знакової для статків окремих забудовників сесії було чистісінької води фабулою, а правити Генеральний план розвитку Хмельницького в ручному режимі є прямим порушенням законодавства.

7 березня на пункт зв’язку 1-ї державної пожежно-рятувальної частини надійшло повідомлення про те, що на вулиці Прибузькій, що у Хмельницькому, на автостоянці горить два автомобіля «Porshe Panamera» та «Volswagen Taureg».  Рятувальники за лічені хвилини ліквідували пожежу. За попередніми даними, ймовірною причиною пожежі  став підпал.

Правоохоронці просять допомогти розшукати безвісти зниклу Богдану Волосенко.

24 лютого дівчина раптово зібрала всі свої речі та пішла з дому (м. Хмельницький) у невідомому напрямку. Прикмети: виглядає на 18-19 років, 160 см на зріст, худорлявої статури, овальне обличчя, світле волосся середньої довжини. Була одягнута у жовтогарячу куртку та сині джинси. Якщо Ви десь бачили цю дитину - телефонуйте з мобільного на гарячу лінію "Служби розшуку дітей" за номером 116 000. Для абонентів усіх мобільних операторів дзвінки - безкоштовні.

В обласному центрі до 25 березня, з 09.00 до 17.00, виконуватимуться роботи з омолодження дерев, розташованих з праву боку вулиці Шевченка, на ділянці від Старокостянтинівського шосе до вулиці Горького. У зв’язку з цим буде перекрито половину вулиці. Тролейбуси, що курсують у мікрорайон Ракове, здійснюватимуть об’їзд за маршрутом тролейбуса №3 (вулицею Проскурівською, провулком Горького). Адміністрація комунального підприємства із зеленого будівництва і благоустрою міста сподівається на розуміння і просить вибачити за тимчасові незручності, спричинені виконанням необхідних робіт.

http://izadm.gov.ua/photo/news/podiaka1%2003%2003.jpg

3 березня голова Ізяславської районної державної адміністрації Борис Яцков у присутності активу району урочисто вручив благочинному храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату митрофорному протоієрею о. Володимиру Ковальчуку подяку командування 53 окремої механізованої бригади за волонтерську допомогу.

 Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою зареєстровано кримінальне провадження щодо привласнення чужого майна та службового  підроблення службовими особами одного з акціонерних товариств Дунаєвецького району, що призвело до безпідставної витрати бюджетних коштів.
Сімнадцять земельних часток (паїв), розташованих на території Горицької сільської ради Славутського району, передано в оренду товариству з обмеженою відповідальністю без відома їх власників.

Сьогодні о 2.50 випадкові свідки повідомили оперативно-координаційний центр Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області  про пожежу на вул. Соборній, що в обласному центрі. Негайно до місця виклику було направлено чотири відділення рятувальників. На час прибуття вогнеборців, дах  безгосподарчої будівлі був повністю охоплений вогнем і палахкотів, як свічка. Полум’я здіймалося на висоту вище дахів триповерхових будинків, розташованих на вулиці. Пожежу, яка обійняла площу до 200 кв. м, було успішно ліквідовано.  Причина займання встановлюється.

У зиму ми входили легше. Хоча б тому, що в душах було більше сподівань і віри. В очах — більше оптимізму. В гаманцях — більше грошей.
 Ми, звісно, готувалися до виснажливого опалювального сезону. Хто гривні, мов на чорний день, складав. Хто  встановлював твердопаливні котли чи поновлював грубки і завзято рубав дрова. Хто на газовім котлі мало не пломбу ставив, аби рука не потягнулася вмикати, щоб потім цілу зиму палити лишень у грубках, сахаючись холодних кутків, взуваючись у шиті валянки і кутаючись у теплі камізельки...

...

По 1500 гривень з бюджету міста отримає кожен містянин, що проходить процедуру гемодіалізу. Таке рішення прийняли члени виконавчого комітету міської ради.

2 березня із зони бойових дій повернулось 30 хмельницьких бійців, котрі протягом 1,5 місяця виконували бойові завдання в Донецькій області.

Mugnist-3.jpg

Указом Президента України від 17 лютого 2016 року № 57/2016 за громадянську мужність, самовіддане відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, виявлені під час Революції Гідності, постановлено нагородити орденом “За мужність” ІІІ ступеня жителів Хмельниччини: АБАЄВА Олександра Павловича, ГРИНІВА Івана Васильовича, ГРИЦАЯ Андрія Юрійовича, ЗАРЕЧНЮКА Вʼячеслава Володимировича, КОЗЛОВСЬКОГО Олександра Володимировича, КРАВЧУКА Юрія Миколайовича, ОНУФРІЄВА Павла Анатолійовича, ПАНЧУКА Анатолія Анатолійовича, ПОЛУДНІЦИНА Олександра Федоровича,ТРАПЕЗУНА Сергія Вікторовича, ЯЩУКА Олександра Васильовича.

Частина І.  Дудка Дунаєвського чи  архітектурні казуси Хмельницького

Обласний центр стрімко обростає новобудовами — житловими будинками та торговельно-розважальними комплексами. Війна війною, зубожіння населення зубожінням, а для будівельного бізнесу, що виростає з корупційних схем, корупційними схемами годується та ними вимощує майбутнє — умови якнайкращі. Тому, що суцільний хаос у земельних питаннях та напрацьовані «входи та виходи» дозволяють досить легко захоплювати, зокрема, юридично невпорядковані земельні ділянки в різних куточках міста, поближче, звісно, до його центру.   
По-друге — мораторій на інспекторські перевірки, також відсутність конт-ролю на будівельних майданчиках, призвів до того, що  чимало   з таких будівництв у Хмельницькому ведеться з численними технічними та юридичними порушеннями. Зі скарг громадян дізнаємося, що непоодинокими є навіть випадки, коли будівлі під житло здаються не повністю завершеними. А довести такі речі в судах майже нереально.  От вам і дармова вигода, і економія.
   Третій, чи не головний «бонус», – постійне депутатське лобі в Хмельницькій міськраді. Це на початку дев’яностих років минулого століття чи не 80 відсотків депутатського корпусу міста складали виробничники, які щиро прагнули зробити місто кращим. Нині більшість обранців — представники чи  ставленики бізнесу. Почасти будівельного. Тож і працюють такі депутати виключно на власні інтереси. Ці інтереси кровні, вони попри все. Ради них обранці довірливої  громади не гребують, на жаль, нічим. Навіть підтасовуванням та перекроюванням «вручну» Генерального плану  Хмельницького, головного  стратегічного документа  розвитку міста, як це було зроблено, зокрема, на сесії міськради в березні минулого року. Втаїти цього шила в мішку не вдалося  завдяки активістам громадських організацій  та численним судовим засіданням. А  разом із цим шилом  на голову нової мерської команди висипалося й чимало інших колючок.

Незабутнє побачення з Тарасом Шевченком – нашим сучасником – хмельничанам влаштували  легендарні співачки, український вокальний дует заслужених артисток України  Лесі та Галини Тельнюк. Дует «Сестри Тельнюк» 30 років тому став одним з перших  на вітчизняних мистецьких теренах, хто почав виконувати поезії  з «Кобзаря» у стилі напівзабороненої у радянські часи рок-музики. Нині їхню творчість називають унікальним зразком сучасного переосмислення поетичної класики. Пісні у їхньому виконанні   називають «феноменом правдивості» і «ліками від розпачу». Їх звучання проникає в душу.

Ще підлітками Ольга та Петро Войталюки познайомилися у школі-інтернаті. І ніхто з них не сподівався, що разом долатимуть життєвий шлях. Бо ж Петро подався у Петербург, навчався на художника. Уже на відстані юнак збагнув, що розлука з Олею його пригнічує й написав їй листа, сповненого туги і смутку. А дівчина теж зізналася у почуттях, які давно приховувала у глибині своєї душі. Тож їхнє кількарічне листування завершилося весіллям.

foto

Там вони замінять своїх колег, які вже близько 1,5 місяці забезпечують громадський порядок в Донецькій області.

У свою школу вони, четверо випускники різних, але зовсім недалеких у часі років, обіцяли повертатися на традиційні зустрічі однокласників, і у веселому гаморі згадувати уроки, дитячі витівки, учительські настанови та шкільних друзів. І повернулися разом – навічно, героями. І вперше у школі дають спільний урок — з меморіальної дошки пам’яті.

Вроджені вади розвитку (ВВР) — головна причина малюкової смертності у розвинутих країнах світу. Саме тому в 2015 році за ініціативи 12 провідних організацій світу з охорони здоров’я започатковано відзначати щорічно 3 березня Всесвітній день запобігання вродженим вадам розвитку.

Протягом доби із суботи на неділю на Хмельниччині наклали на себе руки дві п’ятнадцятилітні дівчинки, — повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій. Перше самогубство сталося близько 16:00 години в селі Сербинівка Старокостянтинівського району. Дитина повісилася на горищі будинку. Друге самогубство таким же способом вночі вчинила дівчинка зі Славути.

Цей крилатий український вислів найточніше підходить до резонансу, який викликала минулого тижня публікація стенограми засідання Ради національної безпеки і оборони України від 28 лютого 2014 року, на якому розглядалося питання територіальної цілісності держави у зв’язку із загрозою анексії Криму.

Протягом двох вечорів  в обласній  філармонії відбувалися добродійні  акції, різні за тематичним наповненням, але об’єднані спільною ідеєю: виховання патріотичного  українця засобами національної культури.

Таку назву має повість відомої  подільської письменниці, радіо- і тележурналістки, громадської діячки  Оксани Радушинської, яку професорсько-викладацький склад міжнародного університету розвитку людини «Україна» у зверненні до Президента, прем’єр-міністра та міністра освіти і науки України запропонував включити до шкільної програми з української літератури для учнів 7 класу, для вивчення на уроках з позакласного читання.

У Львові на навчально-спортивній базі літніх видів спорту Міністерства оборони відбувся чемпіонат України з дзюдо серед юнаків і дівчат до 18 років.

У Миколаєві на чемпіонаті України серед юніорів з фехтування на шаблях збірна Хмельниччини у складі нетішинців  Максима Поліщука, Владислава  Садовця,  Віктора Тарикіна і Володимира Данилюка зайняла друге місце, поступившись у фіналі команді господарів змагань.

У Львові завершився четвертий тур групи «А» вищої ліги  чемпіонату України з волейболу.

Поки увага прикута до бійні на сході України, тут, на іншій її частині триває свій Донбас — без стрільб, крові, але не менш загрозливий, зі спустошливими наслідками. Рік нищення освіти — інакше не назвеш. У передноворіччя під шумок і гигикання екранних баляндрасників депутати без всенародного обговорення зняли мораторій на закриття шкіл. Тепер без дозволу місцевої  громади  (агов, громади, не спіть, а думайте!) закрити школу може районна чи міська влада. І це удар під дих насамперед сільським школам. Вуха болять від твердження освітянських й  інших чиновників різних рангів про те, що ці школи збиткові, невигідні. А хіба школа — це банк, завод, ресторан, копалини, що  приносять бариші, які можна сховати в офшори? Школа — це ж інше родовище, це — поле,  це сад, а плоди її — освічені  діти, майбутнє народу!
«З 2010 року закриття шкіл, яке назвали гарним словом «оптимізація», ввели мало не в рамки державної політики, — каже директор Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти Ігор Лікарчук. — Кожне обласне управління освіти розробило плани «оптимізації», чітко визначило, які школи «оптимізують», тобто закриють. Мета одна — зекономити гроші. От тільки, згідно з дослідженнями Світового банку, економія на цьому настільки незначна, що всі процеси девальвації, знецінення грошей цю економію  «з’їдять».
Цікаві цифри оприлюднили журналісти центральних видань щодо скорочення бюджетних витрат у 2015 році, запропонованих уряду України експертами МВФ. Очікувана економія від закриття сільських шкіл з кількістю учнів до 10 чоловік — 53,3 мільйона гривень, від скорочення числа народних депутатів із 450 до 150 — 424 мільйони гривень, від скорочення кількості помічників-консультантів народних депутатів — 40,3 мільйона гривень... То хто пожирає народні гроші, якщо навіть внутрішні туалети в сільській школі зубожілі селяни для своїх дітей облаштовують власними силами?..

Коли смажений півень клюнув, ми раптом прозріли: Україну, крім нас, захищати нікому. Який же стереотип воїна, захисника закріпився в суспільстві за останні двадцять років? Відомо ж, що  хлопців масово відкупляли від солдатської служби з її огидною дідівщиною, відомо, що армію дискредитували і грабували. Відповідним було і ставлення. Це років сорок тому армія робила з парубків мужчин. Тоді не здати нормативи ГПО («Готовий до праці і оборони», діяли з 1930-х до 1991 року) для випускника школи, призовника було ганьбою. Завданням фізкультури в школі було не просто оздоровлення, а підготовка до армії. А нині,  за статистикою медиків, 85 відсотків школярів не можуть виконати нормативи з фізкультури. Лише 7 відсотків дітей закінчують школу практично здоровими.

Днями у Києві натуралісти Хмельниччини отримали від Міністерства освіти і науки України та Національної академії педагогічних наук України почесну відзнаку — золоту медаль і спеціальний диплом переможця VІ Міжнародної виставки навчальних закладів «Сучасні заклади освіти-2015».

Вчитель Юлія Степанюк із Кам’янеччини відроджує разом зі своїми юними вихованцями народне мистецтво художнього ткацтва.
У залі мистецтв обласної бібліотеки для юнацтва відкрилася дебютна колективна виставка творчих робіт художниці, педагога Юлії Степанюк та її учнів-послідовників з гуртка «Народне ткацтво» Кам’янець-Подільського районного будинку культури під назвою «Весняний настрій».

Довгі шість місяців дві хмельницькі родини очікували повернення найдорожчих людей. До останнього сподівалися, що вони живі і от-от переступлять поріг отчого дому. Але не судилося… Життя двох бійців батальйону «Айдар» — тридцятиоднорічного Вадима Шалатовського та сімнадцятирічного Назара Якубовського — обірвалося одного вересневого дня. І поховали їх на рідній Хмельниччині теж в один день –– 26 березня.
Сотні хмельничан пройшли на головну площу міста, щоб попрощатися з героями та провести їх в останню путь. Сумує Хмельниччина, оплакує українська земля своїх синів, відважних воїнів, які боролися до останнього за мир її і спокій.

На стіні Кульчієвецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, що на Кам’янеччині, встановлено меморіальну дошку Дану Коліснику, який навчався у цьому закладі.

Нинішній Великий піст означений війною, в якій  вже загинули тисячі українців. Скорбота і гнів, страх і надія  зрослися клубком у  наших душах, як трава  корінням зростається із землею… З якими думками йти до Бога у дні великого покаяння?
Про це розмірковуємо у розмові із митрофорним протоієреєм, настоятелем Хмельницького  храму Різдва Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ), директором обласного фонду «Карітас»  Іваном ДАНКЕВИЧЕМ. Наша вечірня розмова відбувалась напередодні відправлення чергового благодійного  вантажу в зону АТО, то ж  майже все підвальне приміщення храму займали пакунки та коробки, а на двох довгих столах жінки-волонтерки ліпили    пісні вареники для наших бійців і  тих, хто нині потребує допомоги на сході. Волонтерські поїздки  від хмельницького храму УГКЦ, в якому діє обласне відділення благодійного фонду «Карітас», вже стали нормою життя і для священика, і для вірян.

— Як ви, Максиме? Як діти, Валя, батьки? Усі живі-здорові? — звично-буденно запитую знайомого, з родиною якого ми дружимо вже понад два десятки літ. Почувши “нормально”, тут же цікавлюся найголовнішим:
— Тебе ще не викликали до війсккомату?
— Та, начебто, є така негласна вказівка — бізнес поки не чіпати. Бо ж хто наповнюватиме бюджет, — “по-секрету” ділиться зі мною Максим.

У Хмельницькому монотеатрі «Кут» представниками «Правого сектору» вперше на Поділлі проведено аукціон військових «трофеїв» із зони АТО.

Минулої п’ятниці у Кам’янці-Подільському відкрито ще дві нові котельні, які працюватимуть на солом’яних пелетах загальною потужністю 2,8 МВт теплової енергії. Одну — на території медичного містечка на вулиці Матросова, яка опалюватиме корпуси міської, районної та дитячої лікарень, два пологових будинки, санітарно-епідеміологічну станцію. Іншу — на вулиці Івана Франка для обігріву територіального центру «Довголіття».
 Як відзначив генеральний директор міського комунального підприємства «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук, будівництво цих котелень — частина пілотного проекту, мета якого — відмова від використання для опалення природного газу і заміна його твердими видами палива, зокрема, солом’яними пелетами. Відтак нині у місті над Смотричем працює вже три котельні тільки на твердих видах палива і дві на змішаних — природному газі та солом’яних пелетах. У найближчих планах кам’янчан — встановлення двох котлів на твердому паливі потужністю
10 МВт у котельні в спальному Жовтневому мікрорайоні та будівництво великої котельні для центральної частини міста на вулиці Крип’якевича. Реалізуючи намічені проекти, Кам’янець-Подільський скоротить використання природного газу на опалення та підігрів води на 80 відсотків і економитиме щонайменше 20 мільйонів гривень на рік.

Для колективу «Подільських вістей» цей рік багатий на зустрічі з високопосадовцями. З нашими журналістами уже спілкувалися міністр інформаційної політики України Юрій Стець, голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України, секретар Національної спілки журналістів Олег Наливайко. А минулого тижня до редакції завітав голова обласної державної адміністрації Михайло Загородний.

Лютий друг нашої газети, депутат обласної ради Іван Васильович Гладуняк напередодні сесії обласної ради, що відбудеться 7 квітня ц. р., на засіданні бюджетної комісії надмірно був активним. Збудником для нього знову стали «Подільські вісті», колектив яких звернувся до депутатів обласної ради з приводу виконання «Обласної програми забезпечення публічності у діяльності місцевих органів влади та розвитку інформаційної сфери Хмельниччини на 2012-2015 роки», затвердженої сесією обласної ради від 17.05.2012 р. Йдеться, зокрема, про виділення коштів на газетний папір, який за рік із 6500 гривень за тонну зріс до 21000 гривень за тонну. Щоб не підвищувати ціну на газету, в якій було передбачено вартість паперу саме 6500 гривень за тонну, вимушені просити допомоги в депутатів обласної ради. Наші передплатники — це малозабезпечені верстви населення, тому «Подільські вісті» ще й порівнюють із соціальним хлібом, тобто газетою, доступною широкому загалу.

На біса ж  та революція,  коли такий бешкет робиться?
Це запитання, яке проросло в українських реаліях початку ХХІ століття, виявляється,  українці задавали собі і  майже сто років тому,  коли  під гаслами «пролетарської»  революції  у життя простого люду увірвалося свавілля самозванців, ошуканців всіх мастей, коли ледь не кожне село  ставало  окремою «республікою» зі своїми президентами, міністрами і т. д.
«Еге ж, так це ж про наші «деенери» та «лугандони»!» — здогадається будь-хто: просто варто  перемкнути увагу з домашнього телеекрану з його нинішніми воєнними новинами і піти до театру, аби побачити на сцені майже ті ж події, тільки «відмотані» на століття назад.  Отже, вперед у…минуле? Чи здрастуй, старе?

Бойові дії лишають по собі не лише зруйнованими міста, а й душі. Ті, хто повертається із зони АТО та їхні родини мають змогу безкоштовно отримати допомогу.

Адреса: вул.Кам'янецька, 112/2 (поруч зі входом у 5-й гуртожиток ХНУ)
Телефон: 068 42 38 475
Пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

  

Лічені дні залишалися до демобілізації 34-річному Руслану Яюсу. На його повернення чекала велика родина, проте тіло Руслана знайшли біля намету на військовому полігоні. Загадкова смерть старшого сержанта породила чимало чуток  і домислів. Зокрема, одна з хмельницьких газет розповіла про те, що він, учасник АТО, зловживав спиртним й покінчив життя самогубством, встромивши собі ніж у серце. Це повідомлення викликало гнів та обурення у жителів села Дружне Красилівського району. Вони звернулися до редакції газети «Подільські вісті», намагаючись захистити честь і гідність свого земляка, українського воїна.

На ротацію  приїхали 45 бійців роти міліції спеціального призначення «Богдан». Теплий прийом їм влаштували рідні, друзі та колеги.

Лезнівчанин Василь Миколайович Вощина відійшов у вічність минулого року напередодні Спаса, 18 серпня. У 54-річного чоловіка не витримало серце. Дуже вже переживав за прийомного сина, якого виховував із чотирьох років і любив як рідного. Молодий військовослужбовець із перших днів брав участь у бойових діях у зоні антитерористичної операції. Через три тижні по смерті батька був важко поранений. Рідні, яких спіткало таке несподіване горе, тоді навіть не здогадувалися, які ще випробування та бюрократичний цинізм  будуть у них попереду.

2 березня 2015 року Верховною Радою України був схвалений законодавчий акт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», який підписаний Президентом України та опублікований 12 березня 2015 року. Розповісти про ці зміни ми попросили начальника головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Ольгу ЗАЯРНЮК.

Такими тривожними припущеннями діляться волонтери Хмельницького обласного благодійного фонду «Патріоти України», які днями повернулися з чергової поїздки на передову. «Радіоперехоплення беззаперечно свідчать про спланований ворогом наступ, — констатує співзасновник фонду Борис Голодний.  — Навіть нам за три дні перебування вдалося підслухати сепаратистські рації з розмовами на цю тему. А ще противник постійно підтягує важку техніку. Хоча вона, на їхню думку, «вдало» захована. Уявіть, навіть — у Донецькому ботанічному саду під кипарисами. І укріплюються вони не на жарт —  так, що окопами тими машини їдуть!».

Учні недільної школи, яка діє при храмі Різдва Богородиці УГКЦ, що у Хмельницькому, та діти місцевих прихожан уже вдруге у березні  пишуть писанки для наших воїнів.  Їхня добротворча акція промовиста і зворушлива: «Подаруй писанку солдату».

Народну майстриню Наталію Остапчук я застав за незвичною справою, на одному з фестивалів вона розписувала дитячі обличчя.

Ситуація в державі починає нагадувати «веселі» дев’яності. Громадяни стрімголов мчать на ринки та в магазини, змітаючи цукор, крупи, олію, наповнюють комори та льохи продуктами тривалого зберігання. Звісно, торговці реагують адекватно… — підвищують ціни, але народ це не спиняє. Бо влада, здається, забула про національну валюту: відпустити гривню на волю — це одне, але зовсім не дбати про українські гроші — інша історія.
Про економічну ситуацію ми поспілкувалися з директором департаменту економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації Юрієм ДРАЧЕМ.

Є люди, які творять себе, свою долю, «незважаючи на…», «всупереч тому-то», «незалежно від…» і тому подібних фактів та обставин. Але це аж ніяк не означає, що при цьому вони чинять якесь насильство над собою, змушують себе до чогось. Навпаки, живуть так, як прагне їхнє єство, їхня душа, просто кажучи, роблять те, що хочуть.
 Мабуть, такою є ця дівчина, ця лікар, ця поетеса, ця письменниця, ця волонтерка АТО. Бачите, скільки всього разом!.. Про одну людину.
Про  Оксану Романів.

З нетерпінням чекала родина Шинальських з Кам’янця-Подільського вечора, коли можна буде по скайпу поспілкуватися з Олексієм. Не бачилися місяць, а здається,  минула вічність. Ще б пак. Отримав він чергове відрядження — цього разу  аж в Афганістан, з миротворчою місією, як кращий фахівець-сапер центру розмінування  Міноборони України. До цього майор Олексій Шинальський три ротації відбув  на сході країни,  у зоні АТО, на передовій. Про нього пишуть центральні військові видання, про нього знімають фільми, а про його виняткову відважність,  як сапера з позивним «Француз», серед військових ходять легенди.
Особливо офіцер відзначився  в битві під Савур-Могилою, коли довелося під щільним вогнем противника створювати мінні загорожі, щоб врятувати життя бійців. Незважаючи на обстріл снайперів та ворожої піхоти, розміновував переправи і мости, даючи можливість українським бійцям для маневру. Встановлені ним міни зупинили колони окупаційних військ Російської Федерації під Маріуполем. Кількість знешкоджених ним ворожих фугасів, протипіхотних, мін-пасток та інших вибухових пристроїв вже вимірюється тоннами.
І не можуть рідні не пишатися тим, що  Указом Президента України Петра Порошенка його нагороджено орденом Богдана Хмельницького. А напередодні нового року   на випущеній «Укрпоштою» поштовій марці «За честь! За славу! За народ!», присвяченій всім бійцям, які захищають Україну від агресора, зображено обличчя Олексія.

Вони разом пройшли Майдан: Олександр та Ірина Сковири, хмельничани. Разом були біля будівлі СБУ, коли почалася стрілянина і замертво упала Людмила Шеремет. Іра була за кілька метрів і від побаченого буквально закам’яніла. Сашко встиг відтягти дружину вбік: «У тебе зовсім немає інстинкту самозбереження!».
Втім власне самозбереження Олександр «вимкнув» незабаром: одразу після Майдану добровільно написав заяву до військкомату. Починалася перша хвиля мобілізації.

Хмельничанка Галина Скоциляс думала-гадала, чим зарадити воїнам, які перебувають у зоні  АТО. І вирішила порадувати своїх земляків свіжоспеченими буханцями з рідної землі. Знає Галина Григорівна, де випікають  хліб найсмачніший, найдухмяніший, за давніми рецептами  й без хімічних домішок, — на Хмельницькому хлібокомбінаті, де сорок років трудилася. Тому й звернулася до директора підприємства Олени Романенко (на фото). Проте переконувати керівника не довелося. Уже наступного дня, о п’ятій годині ранку півсотні гарячих, як літнє сонце, хлібин із пекарні працівники передали волонтеру Олександру Бауріну, який поспішив на схід країни.
Галина Григорівна розуміє,  як це важливо для воїнів, коли про них не забувають й піклуються. Бо ж її син теж понад три місяці перебував у зоні АТО. Повернувся, слава Богу, живим-здоровим. Проте тривога не полишала її. Журилася за тих бійців, які мерзнуть в окопах чи бліндажах. Коли познайомилася з волонтером Олександром Бауріним, то долучилася до  святої справи — допомогти зігріти захисників Вітчизни.
Разом із сусідами, знайомими збирала теплі речі, купувала валянки на свою мізерну пенсію. Потім посприяла, аби бійці АТО посмакували хмельницьким  житнім і пшеничним хлібом. Однак її задум, запевнила Галина Скоциляс, вдався лише завдяки директору Олені Романенко — щирій та добрій людині. Якраз і Олена Василівна, завітавши до редакції, побажала всім миру на нашій землі та хліба на столі.

Тема субсидій останніми днями набрала особливої гостроти: усі з острахом чекають шаленого підвищення тарифів на газ та електроенергію. Фахівці прогнозують, що кількість родин, яка звернеться за допомогою до держави, збільшиться, принаймні, втричі.

Згідно з Указом Президента України Петра Порошенка з 18 березня по 1 травня будуть звільнені в запас понад тридцять п’ять тисяч військовослужбовців.
Додому на Хмельниччину  вже повернулися 1319 військових, з них 244 — офіцери. За потребою вони зможуть пройти реабілітацію, отримають належні соціальні виплати, а також зможуть вирішити основне питання щодо оформлення статусу учасника бойових дій.  «Якщо військовослужбовцю не надали у військовій частині цей статус, то ми допоможемо  набути його у військовому комісаріаті», — розповідає обласний військовий комісар  Сергій Присяжнюк.
Він також зазначив, що четверта хвиля мобілізації на Хмельниччині пройшла добре, і їм навіть вдалося перевиконати план. Чергові призови громадян на строкову службу проходитимуть у квітні—травні та жовтні—листопаді. Сергій Присяжнюк зазначив, що строковиків у жодному разі не відправлятимуть у зону проведення антитерористичної операції. Більше того, хмельничан максимально розподілятимуть у військові частини нашої області. 

У Хмельницькому заступник міністра внутрішніх справ України Олексій Буренко представив правоохоронцям нового начальника обласного управління МВС. Ним став полковник міліції Микола Семенишин, який до цього  очолював обласне управління міліції в Івано-Франківську. Привітати новопризначеного керівника прийшли і представники влади Хмельниччини: голова обласної державної адміністрації Михайло Загородний, голова обласної ради Іван Гончар та секретар міської ради,  в. о. міського голови Костянтин Чернилевський.

З початку року управління карного розшуку зареєструвало 248 випадків шахрайства. З них 97 — карткові злочини. Загальна сума збитку складає майже 575 тисяч гривень.

Двоє братів із Хмельницького жили у різних районах міста, та мали й спільне майно – батьківську хату в Книжківцях.  Її планували продати. Саме тут і сталося непоправне. На подвір’ї батьківської хати перебував 70-річний чоловік, до нього приїхав 77-річний брат разом зі своєю 61-річною співмешканкою».

Це справді краса! Неперевершена! Юні красуні в сукнях принцес, кавалери у фраках… Аристократичний етикет.  У паркетній залі Хмельницького палацу творчості «ожив» Віденський бал:
24 пари дебютантів демонструють присутнім казковість і традиції історичного танцю. Вальси: віденський, іспанський, прогулянковий… Гусарська полька, полька-тройка, полонез, па-де-грас… Як же гарно колись танцювали!
Дебютанти на чолі з балетмейстером Дмитром Баранцовим дарують присутнім майстер-класи  — тож паркетна зала уже ледь вміщує учасників історичного танцю.  Шкода, що подібні заходи —  така для нас рідкість.

Попри те, що нині руйнується вся система курортного лікування в Україні, санаторій Черче, що неподалік Рогатина Івано-Франківської області, знову планує приймати на оздоровлення людей після майже тримісячної вимушеної перерви.

На поетичному Олімпі України серед багатьох славетних імен уже багато років і навіть десятиліть живе «нерозгадане чудо», «неймовірний птах», «казка казок», «голос народу», «пілігрим вічності», котра нічим не осквернила душу - Ліна Костенко. 

Зростання цін на газ та послуги житлово-комунального господарства з недавніх пір стали найактуальнішою  для українців. Особливо болісно сприймають люди звістки про зростання тарифів у ситуації, коли розмір зарплат і пенсій в умовах знецінення гривні залишаються на тому ж рівні. На семінарі «Тарифна реформа для досягнення енергетичної незалежності України», який нещодавно відбувся у Вінниці, фахівці Міжнародного Банку Реконструкції та Розвитку і Національного прес-клубу «Українська перспектива» зробили спробу пояснити журналістам Вінницької, Хмельницької та Чернівецької областей потребу подолання викривленого ціноутворення на енергоносії.

Вельмишановний Михайле Васильовичу!
До Вас звертається колектив одного з найтиражніших  і найдавніших видань в Україні — газети «Подільські вісті», засновником якої є трудовий колектив редакції, Хмельницька обласна рада та Хмельницька обласна державна адміністрація.

Хтозна, як складалися старі-престарі казки, але те, що наділені вони передбаченнями і якоюсь віщунською силою — правда. Ось хоча б простенька казочка про Машу і трьох ведмедів. Пригадайте, приходять клишоногі додому, а за їхнім столом вже хтось пообідав, ба, навіть більше — у  ліжку хтось спить. А ось вам і реалістична історія. Одного дня жителі села Щурівці на Ізяславщині, котрі випасають свою худобу аж під Клембівкою, за 5-6 кілометрів від села, помітили кілки. Хто позабивав і з якою ціллю, тоді не надто переймалися. Що може статися із їхнім пасовищем, коли ще років десять тому при розпаюванні земель колишнього колгоспного-селянського підприємства «Правда» жителі на зборах вирішили зменшити пайовий фонд і саме ці землі передати у спільне використання — під випас худоби?

Соціального хліба у крамницях Хмельниччини тепер фактично не буде. Його найбільший виробник, ТОВ «Хмельницький хлібокомбінат» підняв відпускну ціну на цей вид продукції на 20 відсотків.

Керманичу «Джон Діра» Василю Арламчуку (на фото) ніколи сумувати. Сівба — його стихія. Він одним із перших уже встиг і на Рівненщині поорати, і сусідню Курилівку засіяти. Коли зерно  лягає  в землю, значить життя триває, значить буде хліб і до хліба, і корми для худоби, і перспектива. Тут, у селі Поляни Волочиського району, чорноземи доглянуті, як мовиться, «за наукою». Землю орендує чи не найміцніше  в області господарство — Група агрокомпаній «Вітагро».  Яким би не був складним рік, але і добрива, і пальне в господарстві закупили ще восени. Тож темпів збавляти не будуть.

За попередніми даними, трагедія сталася внаслідок вибуху твердопаливного котла у приміщенні сушарки на території ТОВ «Агро-Ліга 2011». Сімнадцятого березня близько третьої ночі рятувальників повідомили про вибух та обвал будівлі. Спочатку їм вдалося витягти з-під завалів залізобетонних конструкцій двадцятивосьмирічного чоловіка. Він помер у лікарні від отриманих травм. Пошуки іншого постраждалого тривали більше семи годин. Та допомогти йому вже нічим не змогли. Тіло загиблого передали правоохоронцям. Наразі триває слідство.

Військового з Хмельниччини лікують у госпіталі королеви Єлизавети у Бірмінгемі.

Березневого дня, понад двадцять два роки тому, Оксана та Віктор Пушкарі зустрілися. І, не гаючи часу, вирішили йти разом життєвою стежкою. Вірили, що ніколи не розлучатимуться. Навіть разом поїхали на заробітки, бо мріяли  про своє житло.

Сорок днів Україна — без  бунтівного  Андрія    Кузьменка. У знак пам’яті про улюбленого «Скрябіна» Хмельницький  академічний муніципальний хор (художній керівник  — заслужений діяч мистецтва України Ігор Цмур) влаштував співочий флешмоб  в залі торговельно-розважального комплексу «Оазис».

Вже двадцять чотири роки перебуває у статусі довгобуду школа в селі Новолабунь Полонського району. Місцеві жителі чекали на те, що от-от до нової школи підуть їхні діти. Потім сподівалися, що хоч... онуки сядуть за парти в новому храмі освіти.
Надія зажевріла напередодні парламентських виборів 2012 року. В селі побували кандидати в народні депутати. Вони запевнили, що справа зрушиться. Одностайними були й обласні керівники. Окрім школи, планувалося збудувати ще й клуб.
І що ж?

Начальницю відділу освіти, молоді та спорту Хмельницької райдержадміністрації В. піймали з… хабарем.
Чиновниця, розповідають у прес-групі УСБУ в області, вимагала гроші від місцевого бізнесмена: той виконав замовлення райдержадміністрації — встановив обладнання для твердопаливних котелень у двох сільських школах на загальну суму 1,2 мільйона гривень. За повний розрахунок посадовиця затребувала 45 тисяч гривень хабара.
Співробітники СБУ затримали жінку на гарячому — після одержання обумовленої суми біля одного з кафе обласного центру. Через три доби перебування у камері тимчасового тримання чиновницю звільнили під заставу ...45 тисяч гривень.
Суд прийняв рішення про відсторонення її від займаної посади, та через адвокатів жінка передала заяву про звільнення за власним бажанням.

Перші операції по заміні кульшових суглобів проведені у Волочиській райлікарні.

Вони працюють, як бджілки-трудівниці. З усмішками на вустах готують для наших бійців на сході. Волонтери Волочиська знають, як скучили солдати за смачною домашньою кухнею, як не вистачає їм любові та турботи ближніх. Адже допомагають нашим військовим уже давно і одягом, і продуктами, і всім необхідним. Волонтери завжди на зв’язку зі своїми земляками, які захищають країну від ворога. Та й не лише бійцям із Хмельниччини підсобляють, були випадки, коли поміч була потрібно і хлопцям із Тернопільщини. Не відмовляють… Як говорять, з миру по нитці –– бідному сорочка.
    От і зараз волонтери приготували для наших бійців смачні варенички та пельмені, наліпили їх більше 10 тисяч. Важко уявити, як жіночі руки виконали такий об’єм роботи:
–– Ми стараємося не думати про втому, підбадьорює думка, що наша праця не лише втамує голод, а й підніме настрій наших бійців, –– розповідає волонтерка Лариса Коваль. –– А ще тішить серце те, що у такий нелегкий час, коли люди не мають грошей, вони усіма силами стараються допомагати українській армії. Відчуваєш гордість за свій народ. Приносить хто що може: хтось кілограм м’яса, хтось борошно, а є й такі, що вже готові варенички несуть… Та й приватні підприємці Волочиська не стоять осторонь. Без їхньої допомоги, особливо фінансової, ми  не впоралися б, –– посміхається Лариса Василівна.
Як виявилося, не лише вареники та пельмені їстимуть наші бійці, волонтери запікають для них курей, готують шкварки, запаслися навіть медом.
Передадуть бійцям смачні дарунки представники Правого сектору.

    

Це — рядки однієї з відомих пісень Ігоря Білого, написаної в перші дні Майдану, ще торік, у листопаді. Тоді вона буквально «підірвала» Інтернет величезною кількістю переглядів.
Таким же  був і лейтмотив творчого вечора відомого українського барда, який відбувся в обласній філармонії  дещо символічного  дня — 23 лютого. Втім «совкову» дату Ігор озвучив по-своєму: «присвятами» особисто карлику Путіну, «москаликам» і терористам.

«Вона (земля) підпливала нашою кров’ю і нашим потом…» — пам’ятаєте? Це з програмного твору «Земля» Ольги Кобилянської. Одвічна класика про взаємостосунки людини з людиною на селі, вивірених шматком ріллі у трагічно складний для України час. Десь такий, як сьогодні. Хоча тої землі у безлюдних селах донесхочу. А втім, зґвалтоване кожною наступною владою по-живому, село, з одного боку, залишається уособленням цінностей народної моралі, з іншого — втіленням тотальної духовної деградації її жителів, жорстокості і дикунства.
Саме такі роздуми навіяв лист нашої читачки Надії Дзяної із Пархомовець Хмельницького району. Схвильована та засмучена жінка разом із донькою завітали до нас, наступного дня після того, як у № 17-18 «Подільських вістей» ми опублікували резонансну, судячи із численних дзвінків до редакції статтю «Коли всім начхати». В ній, нагадаємо, йшлося про наругу, яку вчинили сільські мародери із самотнім батьком двох воїнів АТО в Копистині того ж таки Хмельницького району, та про цілковиту інертність міліції у розслідуванні порушеної за цим фактом кримінальної справи. Саме це журналістське розслідування і запалило у зневірених людях чи не останній промінь надії на те, що таку важливу для їхньої сім’ї справедливість відновлять, а винних у тяжкому злочині нарешті покарають.
Історія з-під пера ображених, безсумнівно, таки зачепила нас за живе, занадто характерна вже ситуація для наших днів описана в ній. І, щоб вкотре привернути належну увагу до людського крику душі, приниження гідності відповідних правоохоронних та виконавчих органів, будемо вкрай об’єктивними і неупередженими. Адже істина — передусім.

Початок чергової сесії Полонської районної ради співпав у часі з приїздом до райцентру учнів, їхніх батьків та педагогічного колективу Воробіївської школи. Подолавши понад три десятки кілометрів, вони  сподівалися зустрітися із депутатом районної ради, начальником відділу освіти райдержадміністрації Петром Кондратюком та депутатом Полонської районної ради, начальником департаменту освіти обл- держадміністрації Олегом Фасолею. Мета їхнього візиту була очевидною: переконати посадовців не вносити Воробіївську ЗОШ І-ІІ ступенів  у план оптимізації навчальних закладів району. Проте чиновники освітньої галузі зустріччю знехтували, не вийшов до мітингуючих і голова райдержадміністрації Анатолій Рибачок, до речі, педагог за освітою. Воробіївчани лише домоглися зустрічі з головою районної ради Ярославом Шпегом та головою профільної депутатської комісії Любов’ю Борозенною, які пообіцяли створити тимчасову комісію районної ради з вивчення питання доцільності оптимізації навчальних закладів району.

Вони приїхали до рідного Хмельницького пізнього холодного березневого вечора. Втомлені, пропахлі пальним і порохом, виснажені, та сповнені почуттям виконаного обов’язку, в очах біль пережитого поєднувався зі щасливим блиском — таки повернулися, до найрідніших, до коханих, батьків, дітей.
Бійців оперативно-бойової прикордонної комендатури «Хмельницький-1» зустрічали на плацу Національної академії Держприкордонслужби України урочистим маршем, Гімном України, щирими словами подяки за зразкову службу, за відданість Батьківщині, за мужність… А ще — нестримними сльозами рідних; поцілунками; дитячими, такими безпосередніми й щирими, обіймами; квітами…

Надія Савченко — льотчиця, народний депутат України і депутат Європарламенту, котру російська влада тривалий час незаконно утримує за ґратами, після протестного голодування сьогодні, як ніколи, потребує нашої підтримки.
І в кожного небайдужого українця є така можливість. Потрібно тільки написати теплого листа і надіслати його за адресою: ФКУ СИЗО-1 УФСИН России по г. Москве, 107076, г. Москва, ул.  Матросская тишина, д. 18, Савченко Надежде Викторовне.
Мабуть, немає потреби говорити про те, як чекає Надія вісточок з України. Наші листи — це єдине, чим можемо нині допомогти цій відважній і сміливій жінці у її боротьбі з путінським свавіллям. Надія має відчувати, що ми її пам’ятаємо, хвилюємося і переживаємо за неї.

Днями серед подолян поширилися чутки, що в камуфляжі готували теракт у центрі міста. Мовляв, зловмисники вирішили підірвати чи то готель, чи університет. В управлінні УМВС України в Хмельницькій області розповіли, як все було насправді.

vk.com

55-річний Ігор Балда загинув 13 березня від обстрілів під Луганськом. 

Силами волонтерів та небайдужих людей, постраждалі хмельничани тепер мають змогу отримати допомогу у відновленні рухливості тіла та спокою душі.

Створення «універсального» патруля з працівників Державтоінспекції  та патрульно-постової служби дало хороші результати, основний з яких – зменшення скарг від громадян на роботу ДАІ.

На Красилівщині у селі Дружнє поховали старшого сержанта  тридцятипятирічного Руслана Яюса, який загинув від ножового поранення грудної клітини у казармі на військовому полігоні «Близнюки», що під Запоріжжям. Слідство наразі  з’ясовує всі обставини смерті військового.

Журналистка найдена мертвой в Нетешине

16 березня в Хмельницькому обласному управлінні МВС України пройшов брифінг, темою якого було резонансне вбивство редактора «Нетішинського вісника» Ольги Мороз. Моторошна звістка про загибель журналістки стала відома в неділю 15 березня. Саме цього дня пані Мороз знайшли мертвою у власній квартирі.

Герої Крут у творчості поета Герася Соколенка

Ксені Василівні Горобець із села Гатна, що на Деражнянщині, цьогорічного серпня, дасть Бог дожити, 104 сповниться. Але тільки літ п’ять, як перестала чекати з війни свого чоловіка Василя. Його рідний брат, додому після війни повернувшись, розповів, що в запеклому  бою у польському містечку Щецині відірвало її коханому ногу. Це, по суті, була остання мить, коли двоє братів бачилися. «Ми дуже швидко відступали, то ж що сталося з Василем далі, на жаль, не знаю. Чи вижив, чи, мо’, в полон потрапив…»
Похоронки  не було. Отже, живий, міркувала. Він же, йдучи на війну, твердо пообіцяв: «Я повернуся». А вона вірила. Як вона йому вірила! І що ж прожили вдвох? Що того щастя сімейного? За два тижні після весілля мобілізували чоловіка… Щоднини стільки десятиліть вдивлялася у далечінь… Не видивилася.
Нині сива горлиця чекає з фронтових доріг (жорстока іронія долі!) любимого правнука Олега, звертаючись у своїх молитвах до Всевишнього: «Боже, допоможи, щоб Олежка повернувся,  щоб війна скінчилася, — і, скрушно зітхаючи,  додає. — Війна –— то страшне,  дуже страшне лихо». Бо ж знає.  З пережитого.

Три пари наречених, три церемонії одруження,  шість закоханих сердець б’ються в унісон, весільний вальс закружляв   три новостворені сім’ї — краса неймовірна! А наречені — рідні сестри. Так не  буває, скажете ви? А в Старокостянтинові було! Подружжя Фурсових в один день простелило весільні рушнички трьом донькам. Старшим. Всього  ж у цій напрочуд дружній чудовій родині семеро дітей, наймолодшенькому —  Агапіту — ще й чотирьох немає.  
За Божим благословенням — вінчатися — молодята, наслідуючи  батьківський приклад, їздили до Почаєва. Весілля ж святкували у рідному місті.

Найгостріші питання сьогодення — зміни до державного бюджету. Зокрема — оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів. Крім того, оновлений парламент почав приймати доволі непересічні рішення, яких дуже довго очікувало українське суспільство. Про це та інші нововведення — розмова з народним депутатом України Романом МАЦОЛОЮ.

У той час, коли люди дають чи не останню копійку на армію, аби хоч якось допомогти нашим хлопцям на передовій, начальник відділу забезпечення військової частини у Шепетівці зібрав на своєму горищі стільки військового майна та продуктів, що ними можна було б забезпечити цілу військову частину. Мало того, під час обшуку правоохоронці виявили ще й зброю. За даними фактами проводиться досудове розслідування.

Коли дивилася передачі по телевізору, як снайпери вбивали наших мирних майданівців, дуже переживала. Наслідки: аритмія серця — два приступи, підвищився артеріальний тиск. Пережила три гіпертонічні кризи. Добре, що в мене були зібрані рецепти, які допомогли мені привести в норму артеріальний тиск. Крім того, на той час, я вже заготовила «універсальні ліки» П. П. Форіса.

Споглядаючи цю красу, і справді отримуєш неймовірне задоволення. Відразу відчуваєш, як накочується хвиля позитиву, і ти обов’язково хочеш доторкнутися, погладити, потримати бодай когось із величезної компанії птаства, яке привільно почувається у домашньому господарстві Володимира Шулякова.

За підтримки  обласного відділення НОК України відбулася відкрита першість Старокостянтинівської ДЮСШ та міста з легкої атлетики на честь Героя України Сергія Бондарчука, колишнього вчителя фізики місцевої гімназії, який загинув від кулі снайпера 20 лютого минулого року на вулиці Інститутській у Києві в ході трагічних подій Революції гідності.

Майже півроку, з моменту звільнення з посади Леоніда Пруса,  чекала Хмельниччина на призначення нового очільника. І ось — збулося.   6 березня Президент України Петро Порошенко представив активу краю нового голову облдержадміністрації. Ним став Михайло Загородний.

Нещодавно уряд нашої держави ініціював зміни системи управління та територіального устрою через ухвалення парламентом Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Необхідність прийняття такого закону насамперед пояснюється нинішньою фрагментарністю адміністративно-територіального устрою та чисельністю мешканців, які проживають у тих чи інших населених пунктах.

Кам’янеччина оплакала  ще одного загиблого героя. 29-річний Дмитро Кримінський із села  Привітне з червня 2014 року мужньо захищав Україну в зоні АТО. Сержант матеріального забезпечення однієї із військових частин загинув 15 лютого під Дебальцевим.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, таки спромоглася ошелешити населення новими цінами на газ. Усі знали, що блакитне паливо дорожчатиме; у кухнях та курилках обговорювали: у два-три рази? Невже учетверо? Більше? Нацкомісія вирішила питання з розмахом — а у шість разів із хвостиком не хочете?! З 1 квітня вартість кубометра газу населенню обходитиметься у 7,188 гривні, і не важливо маєте ви лічильник чи ні (раніше громадяни, що обладнали квартири засобами обліку, сплачували за куб трохи менше). Так, є певні преференції тим, хто використовує газ не тільки для приготування їжі, а й для опалення. В холодну пору року (її «документально» вирішили подовжити на місяць, і тепер «зима» в нас, відповідно до владних рішень, триває з початку жовтня до кінця квітня) вони сплачуватимуть удвічі менше. Але лише до 200 кубів на місяць коштують «пільгові» 3,6 гривні (зараз 1,1 гривні), усе, що спожив понад норму, — плати по повній.
Якщо відверто, таке знущання над громадою аж ніяк не очікувалось. Так, подорожчання мало відбутися: оті сім-десять гривень за газ у конфорці на людину за місяць були заниженою ціною. Але підняти одноразово тариф у шість разів!.. Навіть не знаю, чи десь у світі проводили такий експеримент над співвітчизниками. Наскільки обґрунтований економічно крок влади? Варто поглянути на ситуацію на ринку.

Шановні споживачі природного газу!

Останнім часом в м.Хмельницькому та області мають місце випадки проникнення сторонніх осіб в помешкання споживачів під виглядом газовиків. Шахраї можуть аргументувати свій візит проведенням планово-технічного обслуговування (ПТО), зняттям газових лічильників на повірку або зняттям їх показань, тощо. Мета таких лже-газовиків - проникнення у Ваші домоволодіння, що може призвести до непередбачуваних наслідків.

Шановні подоляни!

Звертаємось до вас з проханням бути обережними та пильними, обов’язково вимагати у представників газового господарства пред’явити службове посвідчення (посвідчення працівників ПАТ «Хмельницькгаз» нового зразка, пронумеровані, ламіновані, містять логотип компанії та фото працівника). Зразок посвідчення розміщений на офіційному сайті у розділі «Наші контролери», також на сайті систематично розміщуються графіки проведення усіх необхідних робіт працівниками компанії, оголошення, новини та уся необхідна інформація.

У центрі Хмельницького працівники УБОЗу затримали автомобіль. Причина – анонім повідомив правоохоронців, що у нім  зброя. Інформація підтвердилася.  В авто виявився ледь не військовий склад: автомат Калашникова, граната РГД-5 із запалом, 160 набоїв калібру 5.45, револьвер та пістолет типу «Флобер».
Перевозили смертоносний метал чоловіки в камуфляжній формі. Вони, не вагаючись, назвалися бійцями одного з військових підрозділів України. Та, стверджують у секторі зв’язків з громадськістю,   обманули. Правоохоронці встановлюють  походження та легальність зброї.

У Білогірському, Віньковецькому, Шпетівському районах та містах Хмельницькому, Кам’янець-Подільську, Нетішені і Славуті вирішили безкоштовно харчувати дітей учасників АТО. Для дітей біженців таку ж пільгу впровадили у Городоцькому, Тіофіпольському, Білогірському, Віньковецькому та Шепетівському районах. А також в містах Кам’янець-Подільський, Хмельницький, Нетішин, Славута, Шепетівка.

Як повідомляє прес-служба обласного управління ДФС України, на 6 березня 2354 особи подали декларації про майновий стан та доходи. Загальна сума задекларованих прибутків складає 102,5 мільйона гривень. Про активи у понад 1 мільйон гривень прозвітували троє громадян. Двом мешканцям області такі прибутки приніс продаж майна, ще одному – спадщина. Нагадаємо, подоляни, які зобов’язані прозвітувати про минулорічні статки,  мають це зробити до 30 квітня 2015 року. Ті ж краяни, які бажають скористатись правом на податкову знижку, можуть подати декларацію до 31 грудня 2015 року.

Таке рішення прийняли депутати на 48-й сесії міської ради, яка відбулася 5 березня.

У Києві столичні натуралісти провели фінал національного етапу Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2015» у якому брали участь юні програмісти з нашого краю.

Не могла уявити своє життя Євгенія без старшокласника Григорія. Та й він закохано дивився на неї. Коли парубок залишав село, їдучи на навчання у Ярославське військове училище, то вона обіцяла його чекати. Проте не зуміла дотримати свого слова — поспішила із заміжжям. Але мине багато років, і Григорій Кухарський, її перше і найбільше кохання, стоятиме поряд і вмовлятиме, аби вона стала його дружиною.

Депутати Верховної Ради проголосували за внесення  змін до пенсійного законодавства. Варто зауважити, що законопроект за номером 2212 був одним з дев’яти проектів, які розглядалися того дня на засіданні. Голосування за ці непопулярні зміни було важким: лише з п’ятої спроби народні обранці досягли згоди.

Буквально за два тижні до того, як осколок від ворожого снаряда зупинить його золоте, як кажуть друзі, серце,   Микола Флерко, перебуваючи у короткотерміновій відпустці у Кам’янці-Подільському, зайшов до міського голови Михайла Сімашкевича. 

Цю зворушливу світлину побачили  десятки тисяч користувачів Інтернет-сторінки Добровольчого українського корпусу «Правий сектор». Її автор — спеціальний кореспондент у зоні бойових дій телеканалу «1+1» Андрій Цаплієнко.  Сюжет про двох бійців з «Правого сектору» не увійшов до програми новин за 1 лютого цього року, але Андрій розмістив свій знімок  у «ВКонтакті» і зробив лаконічний  підпис: «Замок» і «Вірний». Батько і син. Воюють разом. Я не знаю, як так можна, якщо чесно. Щоразу, коли вони йдуть на різні завдання, обіймаються. Коли повертаються, батько цілує сина зі сльозами на очах».
Батько і син —  48-річний Валерій та 22-річний Назарій Чепки,  добровольці Української армії, члени ДУК «Правий сектор», «кіборги», родом — з  Городка нашої області.

У п’ятницю, 20 лютого, перші дванадцять молодих корівок стали, так би мовити, першопрохідцями у відреконструйованому доїльному залі. Після капітального ремонту він виблискує нині кахлем, рівненькою підлогою, новітніми розподільчими системами і, найголовніше, сучасним обладнанням із Німеччини. Відтак весь процес доїння корів для працівників СТОВ ім. Шевченка, що в селі Копачівка Деражнянського району, перетворився на автоматизовану систему управління. А для корів став комфортною процедурою.

Білогірські активісти та волонтери вкотре доставили цінний вантаж для своїх земляків у зону АТО.
Володимир Матвієць, керівник ФГ «Вільний селянин», та Сергій Дем’янюк, керівник ФГ «Озера», виступили ініціаторами ідеї зібрати кошти для придбання обмундирування. Самі вони не лише подали хорошу ідею, але й пожертвували значну суму. Відгукнулися небайдужі люди і спільними зусиллями вдалося зібрати 24 тисячі гривень. Їх витратили на придбання наколінників, розгрузки тощо.
Приємно відзначити, що кошти для захисників Вітчизни збирають не лише дорослі, а й діти, котрі зростають справжніми патріотами своєї Батьківщини. До прикладу, сім учнів 8 класу Сивковецької школи зібрали понад 500 гривень.
Долучився до акції і благодійний фонд «Калиновий шлях». Відвіз обмундирування і передав його з рук у руки Віталій Саєнко.  
— Особисто мені прикро, що допомогу військовим надають одні й ті ж люди. Багато хто ставиться скептично до таких благодійних акцій, які покликані підтримати Українську армію, мовляв, солдатів зобов’язана забезпечити держава. Але якби не волонтери, які допомагають  воїнам АТО, то війна була б уже на порозі у нас, — каже Віталій Саєнко. — Повірте, військовослужбовці вдячні  усім, хто від щирого серця і доброї душі їх підтримує.

То як там полюбляли казати хлібороби — буде хліб, буде й пісня? Хліб, звісно, на нашому столі буде, та який? Такий, від якого не дуже хочеться співати. Особливо незаможнім. На жаль, після чергових валютних експериментів Національного банку їхні лави незаможників  поповнилися. Тож хліб, цей індикатор нашого благополуччя, подорожчав минулого тижня на Хмельниччині  аж на 17 відсотків.